Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto se s Vámi loučí Radim Sochor, děkuji Vám za pozornost. Na přečtenou!
V zápase jsme se branky přeci jen dočkali. Střídající Origi se prosadil až v osmaosmdesáté minutě po přihrávce Hazarda.

Zápas byl i po začátku druhé poloviny více než nudný. Hra se začala zlepšovat kolem pětasedmdesáté minuty, kdy oba týmy začaly chtít vyhrát. Hře Belgie velmi pomohlo střídání, když byl Lukaku nahrazen Origim.

Držení míče: 53% : 47%
Střely celkem: 11:13
Střely na branku 7:6
Rohy: 5:8
Přihrávky: 314:317
Naběhané kilometry: 108:117
Konec zápasu.
90+4
Je tomu tak. Rozhodčí Brych píská konec!
90+3
Belgie bude zahrávat rohový kop, zdá se, že je dobojováno!
90+2
Belgičané běželi čtyři na dva! Hazard vedl celou dobu míč, následně přihrál Mirallasovi, jenž ze skvělé pozice ve vápně trefil stojícího Akinfejeva! Podobné šance by měli hráči této kvality proměňovat.
90+1
Dlouhý nákop do vápna Belgie odklidil van Buyten, Rusko svého soupeře přeci jen může potrápit. Zbývá něco málo přes sto vteřin!
90+
Nastavovat se budou 3 minuty.
90
Origi byl ve vápně mezi obránci úplně sám, tak udělal to nejlepší, co mohl. Vybojoval rohový kop. Ten zahrál Mirallas na krátkou vzdálenost. Taktická bitva Belgie začíná.
90
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Samedov, přichází Alexandr Keržakov.
88
Belgie právě vstřelila branku!
Belgie jde přeci jen do vedení! DIVOCK ORIGI si vyměnil míč s Edenem Hazardem, následně přesnou střelou do šibenice přiblížil svůj tým do osmifinále!
86
Hazard ve vápně krásnou Zidanovou kličkou poslal soupeře ze své dráhy, následně zakončil, ale jeho projektil byl zblokovaný na rohový kop. Ten byl zahrál De Bruynem, ale Fellainiho hlavička úspěch nepřinesla.
85
Hazard se ocitl ve vápně s míčem na noze, ale byl obklopen několika Rusy, což mu nedovolilo zakončit. Hra Belgie se ke konci zápasu nesmírně zlepšila.
84
Belgie zahrávala velmi, velmi slibnou standardní situaci po ruce Kanunnikova. Exekutorem byl Mirallas, jehož pokus z dobrých osmnácti metrů orazítkoval tyč! Akinfejevovi ještě teď zvoní v uších!
83
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Oleg Šatov, přichází Alan Dzagojev.
82
Kanunnikovův centr byl velmi nepřesný, míč dolétl až do zámezí. Fanoušci na hráče se šestkou na zádech bučí. Rusko plánuje střídaní, bude však muset počkat, až skončí akce Belgie.
81
Tak teď to stadionem pouze zahučelo! Ješčenko dostal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud se také rozhodl ihned zakončit. Jeho pokus na vzdálenější tyč skončil o necelý metr vedle.
80
Fellaini se pokusil prodloužit centr hlavou na Origiho, ten se však nacházel v ofsajdovém postavení. Rusko se opět vrátí k míči, bude však muset počkat, až se Berezucki zbaví křečí.
79
Dnešní utkání sleduje 73819 diváků.
78
Hazard si sice pohrál s obránci, to však bylo vše, co Belgie předvedla. Následná střela Origiho totiž k brankáři vůbec nedolétla.
77
Nyní již u míče Belgie. Uvidíme, zdali se jí povede dostat se do zakončení. Zatím to tak vůbec nevypadá.
76
Rohový kop Ruska hráčům v bílých dresech nepřinesl ovoce, míč odhlavičkovala obrana Belgie. Rusko však stále kooperuje na útočné polovině.
75
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Kevin Mirallas.
75
Denis Glušakov zkusil střelu ze slušné pozice, ale míč se mu svezl po kopačce a letěl vysoko nad. Belgie bude střídat.
74
Alderweireld srazil Kanunnikova k zemi, za což byl odměněn žlutou kartou.
73
Rusko zahrávalo standardní situaci, k zakončení se dostal stoper Ignaševič, ale jeho hlavička skončila mimo tři tyče Courtoisovy branky.
71
Šatov ve sprinterském souboji s posledním obráncem Belgie prohrál. Belgičan van Buyten míč odkopl na rohový kop, k zakončení tedy nedošlo. Exekutorem rohu byl Kombarov, ale Kompany míč odhlavičkoval na další roh. Ten opět zahrál Kombarov a opět míč Kompany odklidil. Tentokrát ne do zámezí, ale do bezpečné vzdálenosti od branky svého gólmana.
69
Další ofsajd Belgie, Rudí Ďáblové, jak se reprezentaci Belgie nazývá, je dnes ve velmi špatném rozpoložení. I vlastní fanoušci přispívají k její hře svým pískotem.
67
Zase ta stejná písnička, jeden tým kombinuje kolem šestnáctky toho druhého, bránící tým drž své obranné řady zpevněné a v žádném případě nikoho nechce pustit do zakončení. Je více než pravděpodobné, že zápas skončí bezbrankovou remízou.
66
Origi nedoběhl dlouhou přihrávku z obranných řad, míč dolétl do zámezí. Aut pro Rusko.
65
Rusko si vybojovalo rohový kop, exekutorem byl Samedov, ale jeho centr nenašel adresáta. Hráči Ruska však stále drží míč na svých kopačkách a kooperují na útočné polovině.
64
V ofsajdovém postavení se ocitl Divock Origi, praporek pomezního rozhodčího vylétl rychle nahoru. Akce Belgičanů končí.
62
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Kozlov, přichází Andrej Ješčenko.
61
Hazard se prokousal až k vápnu, odkud se pokusil zakončit. Míč byl zblokovaný obranou, Akinfejev zůstane bez práce. Zraněný Kozlov střídá.
60
Na trávníku leží Kozlov, jenž je v péči lékařů.
59
Hazard předložil míč Origimu do vápna, jenž upadl po mírném kontaktu s Ignaševičem. Nutno dodat, že pádu jednoznačně přidal a může být rád, že nevidí žlutý trest.
58
Hazard si neporadil s vysokým míčem, kulatý nesmysl se po jeho zpracování dostal až do zámezí. Rusko bude zahrávat autové vhazování.
57
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Divock Origi.
55
Witsel, dle mého názoru, omylem srazil soupeře zezadu, za což vidí žlutou kartu.
54
Z pravé strany dolétl míč až k Glušakovovi, jenž to zřejmě vůbec nečekal. Jeho zakončení také tak dopadlo.
53
Rusko zahrávalo rohový kop, ale jeden z belgických hráčů vyskočil nejvýše a míč odhlavičkoval do bezpečné vzdálenosti.
52
Nevymyslela nic, dnešní zápas je podobný tenisu, kde se dokonce nevynucené chyby počítají. Dnes by jich měly oba týmy velké množství.
51
Lukaku dostal přihrávku mezi obránce Ruska, následně však couvl zpět. Jeho zpětnou přihrávku obdržel Fellaini. Co Belgie vymyslí?
51
Můžeme pokračovat.
50
Axel Witsel je v péči lékařů doprovázen za postranní čáru.
49
Opět je přerušena hra kvůli srážce. Kanunnikov sestřelil Witsela, jenž zůstává ležet na trávníku a drží se za rameno.
47
Mertens hledal spoluhráče uvnitř vápna, jeho centr měl však přílišnou rychlost a celé vápno přelétl. Posléze se Rusko kvůli nepřesnostem ihned o míč připravilo.
46
Kanunnikov si nabíhal za obranu, ale počínal si v souboji s Alderweireldem nedovoleně. Všeho si rozhodčí všiml a akci zastavil.
46
Začal druhý poločas.
První poločas končí bezbrankovou remízou. Největší šanci zahodil minutu před koncem půle Alexandr Kokorin.

Hra byla v první půli rozháraná, obě mužstva se prezentovala obrovským množstvím chyb. Belgičané měli navíc štěstí, že Rusko nekopalo penaltu. Aktivnějším brankářem je zatím Courtois.

Držení míče: 53% : 47%
Střely celkem: 5:5
Střely na branku 2:4
Rohy: 2:3
Přihrávky: 162:120
Naběhané kilometry: 50:53
45+1
První poločas skončil.
45+
Nastavovat se bude 1 minuta.
44
Rusko mohlo jít do vedení! Z levé strany přilétl nadýchaný centr přímo na hlavu osamoceného Alexandra Kokorina, jenž z bezprostřední blízkosti hlavou netrefil branku! To by mohlo Rusko velmi mrzet!
43
Rusko chvíli drželo míč na útočné polovině. Jeden z centrů byl zblokovaný. Rohový kop odvrátil van Buyten pouze k Fajzulinovi, jehož rána z první neměla daleko od úspěchu. Míč letěl příliš vysoko.
41
Do vápna Belgie z pravé strany přilétl slušný centr, Alderweireld však nechtěl riskovat a odklidil jej na rohový kop. Z něj se Rusku udeřit nepodařilo, sudí odpískal útočný faul jednomu z ruských hráčů.
39
Lukaku byl ve velmi slibné pozici, jeho rána však skončila pouze na chráničích Ignaševiče! Teď měla Belgie smůlu, Romelu Lukaku umí z podobných pozic zakončit lépe.
38
Glušakov si na středu hřiště počínal velmi agresivně. Žlutá karta je správným řešením.
36
Mertens dostal míč na křídle, následně si udělal kužel z Kombarova a pronikl do vápna. Uvnitř šestnáctky na nic nečekal a vyslal tvrdý střelecký pokus, jenž zneškodnil Akinfejev.
35
Kozlov dostal špatnou přihrávku k rohovému praporku, i tak si s ní však poradil. Následně k němu přicupital Vertonghen, jenž ho donutil chybovat. Courtois bude odkopávat od branky.
34
Witsel, jenž zná téměř všechny protihráče z ruské ligy, se pokusil založit útočnou akci, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel, tak zvolil přihrávku zpět.
33
Hra je nyní taková nemastná, neslaná. Oba týmy produkují příliš mnoho chyb, jenž sráží jejich hru do nižších výkonnostních úrovní.
31
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Thomas Vermaelen, přichází Jan Vertonghen.
30
Courtois se prezentoval dalším jistým zákrokem, kterým zneškodnil ránu Faizulina. Belgie bude střídat, nejspíše jde o nějaké zranění! Uvidíme, kdo je tím nešťastníkem.
29
Nepřesná rozehrávka Ruska dolétla ke Kompanymu, jehož přihrávka skončila opět u hráčů v bílých dresech. Do útočné akce se hnal Samedov, ale jeho centr byl mírně nepřesný a skončil v autu.
28
Rusko se nyní snažilo najít vhodnou pozici pro to, aby se mu podařilo proniknout do obrany soupeře. Marně.
26
Alderweireld nyní může děkovat panu rozhodčímu. Německy sudí Brych mohl odpískat penaltu poté, co belgický hráč s číslem 2 srazil ve vápně Kanunnikova.
25
Velmi aktivní Mertens si zpracoval míč na křídle, fantastickou kličkou poslal, jak se lidově říká, na párek Kombarova, následně mu však kulatý nesmysl odkopl Kanunnikov na rohový kop. Z něj se nepodařilo belgické reprezentaci zakončit.
24
Další srážka hlavami, tentokrát cítí bolest jiní dva hráči, Alderweireld a Kanunnikov. Zdají se však býti v pořádku, vše se obešlo bez pomoci zdravotníků.
23
Rusko drží míč na útočné polovině, spíše u středového kruhu. Zatím se tedy nezdá, že by se nějak hnalo k zakončení.
22
Další šance Belgie a opět Mertens! Nádhernou vzdušnou přihrávku od De Bruyna zúročil skvěle, dostal se až k vápnu, avšak jeho pokus nemířil mezi tři tyče.
20
Fellaini si poradil s protihráčem, posunul míč Mertensovi, jenž upaloval z poloviny hřiště až k vápnu, odkud vyslal jedovatou ránu. Fanoušci Belgie se v některých sektorech možná začali radovat, míč totiž škrtl o síť. Bohužel pro ně pouze z boční strany.
19
Oba týmy nyní předvedly několik zbytečných chyb, které je připravily o míč. Hraje se spíše kolem středového kruhu.
17
Z pravé strany vyslal Alderweireld centr do vápna, ten však přelétl i takového dlouhána, jakým je Marouane Fellaini. Míč končí v zámezí, Akinfejev bude odkopávat.
16
Eden Hazard ukázal, že je nejen talentovaný v ofenzívě, ale také ve hře na své polovině. Nyní o míč zkušeně připravil Kozlova.
14
Šance i na druhé straně! De Bruyne rozběhl nádhernou akci Belgie, když téměř z poloviny hřiště doběhl s kulatým nesmyslem až k vápnu, kde předal štafetu Mertensovi. Ten měl spoustu času na zakončení, ale pokusil se o nesmyslnou přihrávku na nabíhajícího spoluhráče. Lukaku byl dobře pokryt obranou, vše se tedy obešlo bez zakončení.
12
O několik vteřin poté se však Rusové do šance dostali, Fajzulin si zpracoval přihrávku na ose hřiště a zpoza šestnáctky donutil brankáře vytáhnout solidní zákrok. Courtois vyrazil míč na rohový kop, z něj se však Rusku udeřit nepodařilo. Pozorná obrana Belgie zažehnala nebezpečí odkopem.
11
Lukaku se pokusil o přihrávku za obranu, nabíhal si na ní Mertens, ale Kombarov míč zachytil a přihrál spoluhráči. Rusko se vydalo do útočné akce, ale ta měla brzký konec.
9
Fellaini si nyní vyměnil míč s Mertensem u postranní čáry, druhý jmenovaný se poté pokusil proběhnout po lajně, ale byl odzbrojen ruským obráncem.
8
Fellaini vybojoval míč na útočné polovině, následně však hráči v červených úborech míč ztratili. O několik vteřin poté se do útočného kontru hnal Kokorin, ale Kompany, jakožto poslední obránce, míč odkopl do zámezí.
7
Rusko se zatím zdá mírně pasivní. Hlavní roli na tom možná bude hrát to, že Belgičané hrají velmi dobře. Je však odehráno pouze sedm minut. Vše se může změnit.
5
Belgičané kooperují na útočné polovině, zatím se však nedostali k příležitosti, odkud by mohli vyzkoušet pozornost Akinfejeva.
4
Mertens dostal nadýchaný pas za obranu, měl spoustu prostoru na zakončení, ale jeho rána skončila na chráničích Ignaševiče. Posléze se Belgie dostala k míči zpět, co vymyslí teď?
4
Můžeme pokračovat.
2
Vermaelen se nyní srazil hlavou se Samedovem. Ruský křídelník již putuje za postranní čáru, obránce Belgie se zdá být v pořádku.
2
I když má Belgie velmi zkušené hlavičkáře, míč byl odvrácen obránci Ruska, šance Rudých Ďáblů je u konce.
1
Mertens si vzal míč na křídle a pokusil se nacentrovat. Míč byl zablokován na rohový kop. Dokáže z něj Belgie profitovat?
Míč do hry uvedli Belgičané v červených dresech.
1
Utkání právě začalo.
Obě hymny již dohrály, mužstva jsou nachystány, za chvíli začneme!
Úvodní sestavy:

Belgie: Courtois – Alderweireld, van Buyten, Kompany (C), Vermaelen – Witsel, Fellaini – Mertens, de Bruyne, E. Hazard – Lukaku.
Náhradníci: Bossut, Mignolet – Ciman, Vertonghen, Lombaerts, Vanden Borre, Defour, Dembélé, Chadli, Januzaj, Mirallas, Origi.

Rusko: Akinfejev – Kozlov, V. Berezuckij (C), Ignaševič, Kombarov – Glušakov, Fajzulin – Samedov, Šatov, Kanunnikov – Kokorin.
Náhradníci: Lodygin, Ryžikov – Ščennikov, Semjonov, Granat, Ješčenko, Denisov, Dzagojev, Mogilevec, Žirkov, Ionov, Keržakov.

Rozhodčí: Brych – Bosrch, Lupp.
Dnešní utkání povede německý rozhodčí Felix Brych. Na čarách mu budou asistovat Mark Borsch a Stefan Lupp. Carlos Alfredo Vera Rodríguez byl nominován jako čtvrtý rozhodčí.
Poslední vzájemné utkání spolu dnešní soupeři sehráli 17. 11. 2010, tehdy byla belgická reprezentace úspěšnějšíí a dokázala vyhrát v poměru 0:2 (0:1).
                           RUSKO
                         

Minulý zápas:

Rusko – Jižní Korea 1:1 (0:0)

Sestava: Akinfejev – Ješčenko, Ignaševič, V. Berezuckij, Kombarov – Samedov, Fajzulin, Glušakov (72. Denisov), Žirkov (71. Keržakov), Šatov (59. Dzagojev) – Kokorin

Branky: 74. Keržakov (Ješčenko) – 68. Lee Keun-Ho (Han Koo-Kjoung)

Držení míče: 47% : 53%
Střely na branku: 5:5
Střely mimo: 6:4


Nominace:

Brankáři: Igor Akinfejev, Jurij Lodygin, Sergej Ryžikov

Obránci: Vasilij Berezuckij, Sergej Ignaševič, Georgij Ščennikov, Vladimir Granat, Alexej Kozlov, Andrej Ješčenko, Dmitrij Kombarov, Andrej Semjonov

Záložníci: Igor Denisov, Jurij Žirkov, Alan Dzagojev, Viktor Fajzulin, Oleg Šatov, Alexander Samedov, Denis Glušakov, Pavel Mogilevec

Útočníci:Alexej Ionov, Alexander Kokorin, Maxim Kanunnikov, Alexander Keržakov
                           BELGIE
                         

Minulý zápas:

Belgie – Alžírsko 2:1 (0:1)

Sestava: Courtois – Alderweireld, van Buyten, Kompany (C), Vertonghen – Chadli (46. Mertens), Witsel, Dembélé (65. Fellaini) – de Bruyne, Lukaku (58. Origi), E. Hazard

Branky: 70. Fellaini (de Bruyne), 80. Mertens (E. Hazard) – 25. Feghouli (pen.)

Držení míče: 65% : 35%
Střely na branku: 10:1
Střely mimo: 6:2


Nominace:

Brankáři: Thibat Courtois, Simon Mignolet, Sammy Bossut

Obránci: Toby Alderweireld, Laurent Ciman, Vincent Kompany, Nicolas Lombaerts, Daniel van Buyten, Anthony Vanden Borre, Thomas Vermaelen, Jan Vertoghen

Záložníci: Kevin De Bruyne, Steven Defour, Moussa Dembélé, Marouane Fellaini, Eden Hazard, Axel Witsel, Adnan Januzaj, Kevin Mirallas

Útočníci: Dries Mertens, Romelu Lukaku, Nacer Chadli, Divock Origi
Příjemný dobrý večer! Vítám Vás u onlajn přenosu z Mistrovství světa! Zaměříme se na duel, jenž může dosti napovědět o budoucím průběhu v této skupině. Černý kůň z Belgie bude čelit Rusku. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud