Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto se s Vámi loučím a děkuji za pozornost. Druhé utkání této skupiny můžete od půlnoci sledovat na naší stránce onlajny.com. Na shledanou!
Španělsko si tedy situaci ve skupině výrazně zkomplikovalo, jelikož si už nebude moci dovolit nějaké větší zaváhání. Naopak Nizozemsko začalo skvěle a určitě se po dnešku bude řadit k favoritům na vítězství tohoto mistrovství.
O tomto utkání se bude ještě dlouho mluvit. Neskutečný druhý poločas v podání Nizozemců skončil čtyřmi góly v brance Casillase, který ještě hodně šancí pochytal a zabránil ještě výraznějšímu rozdílu. Dvě branky ve druhém poločase vstřelil Robben, jednu ke své brance z prvního poločasu přidal van Persie a jednou se také prosadil obránce De Vrij. Španělsko tedy prohrává úvodní zápas vysoko 1:5, což by se na obhájcích trofeje mohlo výrazněji podepsat v následujících utkáních.
Konec zápasu.
90+3
Závěr utkání by se dal nazvat jako nizozemská exhibice. Oranjes si přihrávají na středu hřiště a kontrolují hru.
90+1
Na druhé straně mohl výsledek kosmeticky upravit Torres, který stál s míčem pomalu na brankové čáře. Možnost zakončit ale prováhal a o míč bleskurychle přišel.
90
Další šance Nizozemska. Lens se dostal z levé strany do pokutového území, když obešel okolo Ramose. Ovšem nestřílel a snažil se najít na středu volného Sneijdera, který ale při zakončení podklouzl a míč se dostal do náruče Casillase.
89
Dnešní utkání se pomalu blíží ke svému konci. Závěru utkání jasně kralují Nizozemci.
88
Do další dobré šance se dostával Sneijder, ale jeho střela z hranice pokutového území byla zablokována.
87
Během pár sekund chytil Casillas dvě gólové šance. Zpoza pokutového území vystřelil prvně velmi tvrdě Wijnaldum, jehož pokus Casillas vyrazil před vápno, ale tam se k míči dostal Robben, který vyzkoušel svojí levačku a Casillas musel opět zasahovat. Tentokrát míč vyrazil na rohový kop.
86
Oranjes utkání dohrávají ve velké pohodě a již hrají spíše na krásu.
84
Rohový kop rozehrál centrem do vápna Fábregas, ale k míči se před brankou Cillessena nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
83
Robben si zahrával na vlastní polovině a nakonec na to doplatil. Míč mu sebral Torres, který uháněl do vápna, kde se mu podařilo vybojovat rohový kop.
82
Španělé se pokouší něco vymyslet na útočné polovině a snaží se upravit výsledek.
80
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Fantazie v podání nizozemských fotbalistů. Neuvěřitelné sólo předvedl ARJEN ROBBEN, který z poloviny hřiště svedl úspěšný sprinterský souboj s Ramosem, ve vápně se kličkou zbavil i Casillase a ze středu pokutového území poslal míč tvrdou ránou pod břevno.
79
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Robin van Persie, přichází Jeremain Lens.
78
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází David Silva, přichází Cesc Fábregas.
78
Torres se dostal s míčem do vápna, kde se snažil obejít okolo Vlaara. Když věděl, že se mu to nepodaří, tak se snažil nafilmovat pokutový kop. Hlavní rozhodčí mu toto herecké představení neuvěřil.
78
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Stefan De Vrij, přichází Jöel Veltman.
76
Exekuci přímého kopu vzal na sebe Ramos a nevedl si špatně. Jeho střela přeletěla postavenou zeď, ale nakonec skončila vedle pravé tyče.
75
Pedro byl faulován pár metrů od vápna a Španělé budou zahrávat přímý kop. Rozhodčí Rizzoli již sprejuje na zem, kde bude stát zeď.
74
Fotbalisté Španělska jsou z průběhu druhého poločasu zaskočeni a vůbec nic se jim nedaří.
72
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Španělsko je doslova v rozkladu a v čele je kapitán Casillas. Španělský brankář si v brankovišti pohrával s míčem, který mu ovšem z noh ukradl ROBIN VAN PERSIE a zakončil do odkryté branky.
70
Hra se v těchto okamžicích přelévá z jedné strany hřiště na druhou. Z velké vzdálenosti vystřelil velmi tvrdě van Persie, ale pozorný Casillas míč vyrazil.
69
Žlutou kartu dostává Iker Casillas (Španělsko).
67
Španělsko se radovalo ze vstřelené branky jen krátký okamžik. Ve vápně se dostal ke střele Alba, kterou Cillessen vyrazil jen před sebe, kde se k dorážce dostal Silva, který uklidil míč do branky. Ovšem Silva byl v ofsajdovém postavení. Branka nebyla správně uznána.
66
Van Persie zajel na středovém kruhu do Piquého a dostává žlutou kartu.
65
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Nizozemsko se dostává do vedení o dvě branky. Sneijder rozehrával volný kop centrem na zadní tyč, u které se k míči dostal ve vzduchu STEFAN DE VRIJ a hlavou uklidil míč do branky.
64
Když se k míči dostal na útočné polovině Robben, tak se mají Španělé co ohánět. Piqué ho zastavil jen s pomocí faulu. Volný kop pro Oranjes.
63
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Xabi Alonso, přichází Pedro.
63
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Fernando Torres.
62
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Jonathan de Guzmán, přichází Georginio Wijnaldum.
61
Na obou stranách se připravuje střídání.
60
Mohlo to být o dvě branky! Do veliké šance se dostal van Persie, který obdržel přihrávku do vápna a následně tvrdě vystřelil rovnou do břevna, od kterého se míč odrazil do zámezí.
59
Nizozemsko nadále velmi dobře brání a nedává fotbalistům Španělska mnoho prostoru pro jejich klasické přihrávky.
57
Španělé jsou najednou v situaci, kdy musí všechny své síly začít směřovat na útočení.
56
Xavi poslal do vápna nízký centr, se kterým neměla obrana Nizozemska sebemenší problém. Míč bez problémů odvrátila.
55
Před zahráním rohového kopu se ve vápně dopustil faulu Costa, ale hlavní rozhodčí si tohoto přestupku nevšiml.
54
Španělsko se ihned hnalo vpřed a vybojovalo rohový kop.
53
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Obrana Španělska si nepočínala nejlépe a tvrdě na to doplácí. Blind si dnes připisuje na své konto další dobrý centr. Tentokrát našel ve vápně ARJENA ROBBENA, který si míč velmi dobře zpracoval, kličkou obelstil Ramose a poté tvrdou střelou ze středu pokutového území zamířil k pravé tyči.
52
Poprvé v tomto poločase se hraje také na útočné polovině Nizozemska, které se snaží kombinační hrou dostat k brance Casillase.
50
Z úctyhodné vzdálenosti se do míče opřel Iniesta a prověřil pozornost Cillessena, který musel zasahovat. Zákrok provedl bez menších problémů.
49
Alba přihrál míč Diegu Costovi a rozběhl se směrem do vápna. Ovšem útočník Španělska vrátil míč dozadu na své spoluhráče.
48
Druhý poločas pokračuje stále ve stejném duchu. Španělsko kombinuje s míčem na středu hřiště, ale nedaří se mu dostat blíže k brance Cillessena.
47
Janmaat to přehnal s napadáním a fauloval Albu. Vše se obejde bez karetního trestu.
47
Španělé pozvolna kombinují na středu hřiště. Nikam se unáhleně netlačí.
46
Nizozemsko rozehrávkou zahájilo druhý poločas.
46
Začal druhý poločas.
Fotbalisté se pomalu trousí zpátky na trávník.
Zatím se hraje velmi pohledné utkání, které sebou nese i vstřelené branky. První polovina poločasu patřila spíše Španělsku, která se častěji drželo s míčem na útočné polovině. Ovšem první velkou šanci měl na kopačce Sneijder, jenž se dostal do úniku, který nedokázal přetavit v branku, když trefil pouze Casillase. Na druhé straně mohl o chvíli později hrozit Diego Costa, ale tomu šanci sebral na poslední chvíli Vlaar. Rušno ale bylo v šestadvacáté minutě, kdy byl ve vápně podražen Diego Costa a pískal se pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Alonso a Španělsko šlo do vedení. Inkasovaná branka donutila Nizozemce hrát více do útoku a to přineslo kýžené ovoce před závěrem prvního poločasu. Prvně sice mohl navýšit vedení Španělska v obrovské šanci Silva, ale toho vychytal Cillessen. Z následné akce Nizozemska se dokázal prosadit hlavou van Persie, kterému poslal míč na hlavu výborným centrem Blind. Po prvním poločase je tedy stav 1:1. Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45+1
První poločas skončil.
45+1
V jediné nastavené minutě se nic nestalo. První poločas končí.
45
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta.
44
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
"Nedáš, dostaneš!" Španělé nerozehráli rohový kop dobře, Nizozemci se dostali do protiútoku, který vedl po levé straně Blind, jenž se blýskl ukázkovým centrem do vápna, kde si na míč naskočil ROBIN VAN PERSIE a hlavou poslal míč za bezmocného Casillase. Máme tedy vyrovnáno.
43
Mohlo to být o dvě branky! Iniesta krásně uvolnil Silvu, který utíkal z levé strany sám na branku. Až se dostal s míčem do vápna, tak se snažil obloučkem přehodit vybíhajícího Cillessena, ale ten dokázal zasáhnout a míč vyrazil na rohový kop.
42
Španělé tedy měli možnost rozehrávky volného kopu, ale do žádné šance se z této standardní situace nedostali.
41
Žlutou kartu si nyní vysloužil De Vrij, který tvrdě přišlápl nohu Davida Silvy.
39
Na druhé straně hledal van Persie rozběhnutého Robbena, ale tomu přihrával kapitán Oranjes již do ofsajdové pozice.
38
Španělé se pokoušeli prosadit rychlými krátkými přihrávkami do volného prostoru. Obrana Nizozemska si vedla dobře a k míči se dokázala dostat včas.
37
De Guzmán si trochu zahrává ze svým osudem. Na středu hřiště fauloval Alonsa a může být rád, že neobdržel druhou žlutou kartu v dnešním utkání.
36
Martins Indi našel dlouhým pasem dopředu rozběhnutého van Persie, který se dostal až ke střele, jenž byla velmi nepřesná. Ovšem ještě před zakončením, byl kapitánovi Nizozemska odpískán ofsajd.
35
Zodpovědnost na sebe tedy musel vzít někdo jiný. Byl to de Jong, který se dostal pět metrů před vápnem k míči a zkusil překvapit Casillase střelou k levé tyči. Brankář Španělska tuto střelu bez problémů zastavil.
34
Španělé velmi dobře pokrývají Robbena s van Persiem. Obě hvězdy Oranjes to mají hodně obtížné.
33
Inkasovaná branka nutí hrát Nizozemsko více do útoku, které kombinuje na útočné polovině.
31
Van Persie našel na pravé straně Janmaata, který se pokoušel odcentrovat míč před branku. Míč ale poslal pouze do bránícího hráče. Šance Oranjes zůstala nevyužita.
30
Po pravé straně se pokoušel prosadit de Guzmán, ale Alba předvedl úžasný sprint a svého soka o míč čistě připravil.
28
Španělsko je po vstřelené brance velmi aktivní a kombinuje na útočné polovině. Nizozemsko se musí bránit.
27
Španělsko právě vstřelilo branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil XABI ALONSO a počínal si skvěle, když míč tvrdou střelou uklidil k pravé tyčce. Cillessen sice vystihl směr střely, ale na míč dosáhnout nedokázal.
26
Byla nařízena penalta. Diego Costa se dostal s míčem do vápna, kde byl podražen De Vrijem. Tentokrát o penaltě nebylo pochyb.
25
De Guzmán dostává za faul na středu hřiště žlutou kartu.
25
Po dlouhé době se dostalo do šance také Nizozemsko. Blind poslal z levé strany velmi dobrý centr do vápna, kde míč zpracoval van Persie, jenž přihrával před vápno. Tam se k míči nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
24
O individuální prosazení se snažil Diego Costa, ale narazil na pevnou obranu Nizozemska. De Vrij mu míč odkopl.
23
Po rohovém kopu se ve vápně uvolnil pro hlavičku Ramos, jemuž se ale nepodařilo míč ideálně trefit a ten skončil vedle rohového praporku.
22
Iniesta se dostal po kombinaci se Silvou až do vápna, kde hledal svého spoluhráče. Tomu jeden z bránicích hráčů míč ukopl na rohový kop.
21
Na levé straně se uvolnil pro centr do vápna Alba, ale než si míč ideálně zpracoval, tak u něho byl Janmaat, kterého posléze při centru trefil. Míč se odrazil zpátky do hřiště.
20
Nyní byla hra chvíli přerušena, jelikož se Robbenovi vyzula kopačka.
19
Své střelecké štěstí se rozhodl vyzkoušet po rychlé kombinaci střelou zpoza pokutového území Diego Costa. Jeho pokus byl však velmi nepřesný.
18
De Vrij se zmocnil na vlastní polovině míče a okamžitě se snažil dostat míč na Robbena, ale ten si míč přál do jiných míst, takže se k němu nedostal.
16
Nizozemci zatím velmi dobře brání a dělají to Španělsku těžké. Proto také kombinuje spíše na středu hřiště.
15
Fotbalisté Oranjes se po delší době dostali na útočnou polovinu, ale tam si de Jong počínal nedovoleně. Rozehrávka pro Španělsko.
14
Po úvodním tlaku Nizozemska se v tuto chvíli dostávají více do hry Španělé. Stav stále zůstává nezměněný.
13
Šance na straně Španělska. Xavi vyslal do vápna přesnou přihrávkou Diega Costu, kterému se ale pod nohy vrhl Vlaar, jenž míč dostal z vápna ven.
12
U pravé lajny si narazil míč Diego Costa s Azpilicuetou, ale útočník Španělska se i přesto prosadit nedokázal.
11
Španělé se po výkopu Cillessena dostali opět k míči a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.
10
Postupným útokem se nakonec dostalo Španělsko ke střele na branku, konkrétněji to byl Iniesta, který se rozběhl s míčem a z dvaceti metrů vystřelil. Míč skončil nad brankou.
9
Španělsko se snaží zklidnit hru a kombinuje s míčem na středu hřiště. Zatím se jim to daří.
8
Obrovská šance Nizozemců! Na středu hřiště se dostal k míči Robben, jenž si míč rychle zpracoval a mezi obránci Španělska vyslal do úniku Sneijdera. Ten se dostal s míčem na hranici velkého vápna, odkud tvrdě vystřelil, ale trefil pouze dobře vyběhnutého Casillase, který si připisuje velmi důležitý zákrok.
7
Z poloviny hřiště se snažil Vlaar vyslat do šance van Persieho, ale ten se k míči přes Ramose nedostal.
6
Španělsko mělo k dispozici rozehrávku volného kopu. Míč rozehrál nakrátko Silva se Xavim, kteří o míč velmi rychle přišli. Následně se faulu dopustil Alonso.
5
Diego Costa to dnes nebude mít s fanoušky snadné. Při každém jeho dotyku s míčem je z hlediště slyšet bučení.
4
Španělé velmi rychle přistupují k Nizozemcům, kteří o míče velmi rychle přichází.
3
Fotbalisté Oranjes se ovšem dokázali udržet u míče, ale byli vytlačeni na vlastní polovinu, kde kontrolují míč.
2
Nizozemci se dostali na středu hřiště k míči a vpřed postupoval Robben, jenže na útočné polovině se dostal do souboje s Busquetsem a upadl. O faul se však nejednalo.
1
Úvodního výkopu se ujali fotbalisté Španělska, kteří začali kombinacemi na vlastní polovině.
1
Utkání právě začalo.
Formality jsou za námi. Utkání může začít.
V tento moment přichází na řadu státní hymna Nizozemska, kterou usilovně zpívají všichni fotbalisté Oranjes.
Jako první zní hymna Španělska.
Rozhodčí přivádí na trávník všechny aktéry utkání. Budou následovat hymny.
Fotbalisté se již hromadí v tunelu a chystají se na nástup na zelený pažit.
Úvodní sestavy:

Španělsko: Casillas (C) – Azpilicueta, Ramos, Piqué, Alba – Busquets – Silva, Xavi, Alonso, Iniesta – D. Costa.
Náhradníci: de Gea, Reina – Albiol, Torres Juanfran, Martínez, Fábregas, Mata, Cazorla, Koke, David Villa, Torres, Pedro.

Nizozemsko: Cillessen – Janmaat, Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind – de Guzmán, Sneijder, de Jong – van Persie (C), Robben.
Náhradníci: Vorm, Krul – Verhaegh, Veltman, Kongolo, Clasie, Fer, Kuijt, Lens, Huntelaar, Wijnaldum, Depay.

Rozhodčí: Rizzoli – Faverani, Stefani (všichni Itálie) – Moen (Norsko).
Vzájemná utkání

První duel mezi těmito celky se odehrál v roce 1920 na olympijských hrách v Belgii. Tehdy se radovalo z vítězství 3:1 Španělsko.
V roce 1983 se oba týmy střetly v kvalifikaci na mistrovství Evropy, kde pokaždé vyhrál domácí celek. Španělsko vyhrálo 1:0, Nizozemsko 2:1.
Poslední vzájemné utkání se odehrálo v již zmíněném finále mistrovství světa v Jihoafrické republice, kde vyhrálo Španělsko gólem Iniesty ze 116. minuty 1:0.
Nizozemsko

Nizozemsko se v Brazílii představí s velmi silným týmem, který by klidně mohl zopakovat tažení z minulého mistrovství světa. Ovšem podobně silný tým mělo Nizozemsko i na posledním mistrovství Evropy, kde ale nepostoupilo ani ze základní skupiny. Z tohoto důvodu zůstává u Oranjes mnoho otazníků.

Nizozemci si po nezdaru na mistrovství Evropy začali velmi rychle zlepšovat reputaci v kvalifikační skupině, kterou naprosto ovládli. Po deseti utkání měli na svém kontě devět výher a jednu remízu s celkovým skóre 34:5. Ve skupině s Oranjes bylo Rumunsko, Maďarsko, Turecko, Estonsko a Andorra.

Louis van Gaal nominoval do Brazílie bez překvapení. Jediná výraznější ztráta by mohla být pro Nizozemsko absence Rafaela van der Vaarta, který má problémy s lýtkem a na turnaji se nepředstaví.

Nominace Nizozemska na MS:
Brankáři: Jasper Cillessen, Michel Vorm, Tim Krul.
Obránci: Paul Verhaegh, Daryl Janmaat, Joel Veltman, Stefan de Vrij, Ron Vlaar, Bruno Martins Indi, Terence Kongolo, Daley Blind.
Záložníci: Leroy Fer, Nigel de Jong, Jordy Clasie, Jonathan de Guzman, Georginio Wijnaldum, Wesley Sneijder.
Útočníci: Arjen Robben, Robin van Persie, Klaas-Jan Huntelaar, Dirk Kuyt, Jeremain Lens, Memphis Depay.
Španělsko

Co by to bylo za turnaj, aby nebyli Španělé spojováni s úspěchem. Zlatá generace Španělů v posledních letech vyhrává všechny velké turnaje a zdá se neporazitelná, což burcuje ostatní týmy k tomu, aby se pokusili tuto blyštivou sérii ukončit.

Kvalifikace do Brazílie nebyla pro Španělsko jednoduchá, když si cestu za přímým postupem zkomplikovali remízami s Finskem a Francií. Ovšem po vítězství 1:0 v Paříži si zajistilo přímý postup a vyhnulo se nevyzpytatelné baráži. Dále ve skupině byla Gruzie s Běloruskem.

I nominace Španělska se neobešla bez překvapení, když se na turnaji nepodívají hráči jako jsou Álvaro Negredo, Jesús Navas či Dani Carvajal.

Nominace Španělska na MS:
Brankáři: Iker Casillas, Pepe Reina, David De Gea.
Obránci: Juanfran, César Azpilicueta, Gerard Piqué, Javi Martínez, Raúl Albiol, Sergio Ramos, Jordi Alba.
Záložníci: Koke, Xabi Alonso, Santi Cazorla, David Silva, Juan Mata, Xavi, Andrés Iniesta, Cesc Fábregas, Sergio Busquets, Pedro.
Útočníci: Fernando Torres, David Villa, Diego Costa
Přeji pěkný páteční večer a vítám Vás u našeho textového přenosu z prvního utkání skupiny B. Zápas to nebude ledajaký, jelikož se proti sobě postaví Španělsko s Nizozemskem, což je repríza finále z minulého mistrovství světa. Utkání začíná ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.


Články odjinud