Mexiko bylo po valnou většinu utkání lepším celkem, ale v dnešním utkání si nepřipíše ani bod. Řecko vyučovalo z efektivity a jako první šlo i do vedení. V 16. minutě zakončil rychlou akci přesně k tyči Bouchalakis. Mexický výběr se vyrovnání dočkal až v závěru prvního poločasu, když se náramně trefil z přímého kopu Espericueta. Ve druhé části utkání se hrálo pouze na branku Kapina, ale Mexiko spálilo i ty nejvyloženější šance. Pravděpodobně nejlepší hráč utkání Corona trefil z malého vápna hlavou pouze břevno, a tak jakoby urazil štěstí. To se otočilo k výběru Kostase Tsanase v 89. minutě. Přetažený centr z pravé strany se dostal po přiťuknutí na hranici pokutového území na Kolovose, který se krásně zbavil kličkou protihráčů a dělovkou do horního rohu rozhodl o výhře Řecka 2:1.
90+5
Mexickou šanci poslední naděje měl v samém závěru nastaveného času Lopez, ale bohužel pro tým Sergia Almaguera pálil mimo.
90+4
Lopez hledal před pokutovým územím patičkou spoluhráče, ale obrana Řecka vše přečetla a odkopává na útočnou polovinu.
90+2
Brankář Kapino s rozehrávkou nepospíchal, a tak vidí za zdržování žlutou kartu.
90+1
Šance! Bueno vysunul do pokutového území Gonzaleze, ale ten prvním dotykem zklamal, když si míč moc posunul. Toho využil Stafylidis, který skvělým skluzem vybojoval míč pro Řecko.
90+1
Velmi překvapivý směr nabral závěr dnešního utkání. Mexiko se ještě z posledních sil bude snažit alespoň o bod, ale proti dobře postaveným hráčům Řecka to půjde velmi těžko. Nastavovat se ve druhém poločase bude rovných pět minut.
89
Řecko právě vstřelilo branku!
Tak to je šok! Mexiko bylo po celý zápas lepším celkem, ale v závěru utkání inkasuje na 1:2! Fantasticky to udělal DIMITRIOS KOLOVOS, který se na hranici pokutového území po přiťuknutí od Lykogiannise obtočil kolem svého strážce a prudkou střelou do horního rohu branky skóruje!
88
Espericueta hledal z levé strany na pravém křídle Lopeze, jenže toho nepustil k míči zkušeně Konstantinidis, který dobře zahrál tělem.
86
Kapino a jeho famózní zákrok proti ráně Buena! Mexický útočník byl po nahrávce od Corony a skvělému zaseknutí blízko branky, ale Kapino zázračně vykopává! Uvidíme rohový kop Mexika, které má v závěrečných minutách jasnou převahu.
85
Řecký kouč Kostas Tsanas naposledy střídá. Ranos na hřišti vymění Diamantakose.
84
Mexiko tlačí soupeře z posledních sil, ale ani řada centrovaných míčů ze stran k zakončení nevede. Řecká obrana s kapitáne Stafylidisem si zatím ví rady.
81
Míč si postavil Raul Lopez a nevypálil vůbec špatně. Točený míč končí zhruba metr od branky Kapina.
81
Corona si udělal dobře prostor a dvojblok Ballas-Kolovos jej musí faulovat. Mexiko bude mít výhodu přímého kopu ze zhruba třiceti metrů.
79
Mexiko musí střídat. Zraněného Treviña mění Van Rankin.
79
Řecko podruhé střídá. Gionniotase nahradí na trávníku Charalampos Lykogiannis.
77
Hodně dobře dnes hraje i maličký Gionniotas. Řecký rychlík prošel po levé straně až do pokutového území, kde si ještě chtěl obhodit i Marina, ale ten míč srazil na roh. Gionniotas si žádal pokutový kop za ruku, ale Marin hrál podle všeho tělem.
74
Velká šance Mexika! Lopez se zbavil na pravé straně svého strážce a adresným centrem našel v malém vápně hlavu Corony. Pravděpodobně nejlepší hráč dnešního utkání neuvěřitelně hlavičkuje z kroku do horní tyče!
74
Corona našel po chytré patičce Buena v pokutovém území volného Lopeze, který ale hlavičkuje ze slibné pozice nad Kapinovu branku.
73
Kolovos vysunul nahrávkou na levé křídlo opět aktivního Gianniotase, jehož centr tentokrát končí nad brankou v zámezí.
71
Gianniotas hledal z levé strany nepříjemným centrem do pokutového území Kolovose, jenže před ním stačil na poslední chvíli odvrátit míč jeden z obránců.
69
Corona chtěl po souboji v pokutovém území s Ballasem pokutový kop, ale ten sudí O'Leary nenařizuje. Řecko podniklo brejk, který byl zastaven zhruba pět metrů před vápnem. V pauze tak vystřídá. Bouchalakise nahradí Spyridon Fourlanos.
67
Lopez našel z pravého křídla novice Gonzaleze, ale ten pálí z těžkého úhlu mimo Kapinovu klec.
65
Moc zajímavého toho v posledních vteřinkách není. Řecku se občas podaří získat míč, ale nic nebezpečného z toho není. Máme tu tak druhé střídání Mexika. Gonzalez nahrazuje na trávníku Escobozu.
63
Konstantinidis hledal na pravé straně rozeběhnutého Gianniotase, jenže neuspěl, a tak se musí stejně jako celý jeho celek soustředit opět na bránění.
61
Svěřenci Sergia Almaguera jsou stejně jako v poločase prvním lepším celkem. K vedoucí brance to ale zatím přes pozorně bránící Řecko nestačí.
59
Mexiko poprvé střídá. Uvalda Lunu nahrazuje Raul Lopez.
58
Na Kapina vypálil ze střední vzdálenosti útočník Escoboza, jenže jeho střele chyběla větší přesnost a razance.
56
Obrovská šance Řecka! Rychlý brejk poslal Gianniotas z pravé strany na Dimitrise Diamantakose, který byl na levém křídle zcela sám. Před Sanchezem ale nešťastně upadl, a tak vypálil jen do jeho nohou. Brankář Mexika skvěle chytá i následnou dorážku!
55
Přímý kop Espericuety z levého křídla sice našel hlavičku Luny, ale ten jen od brankové čáry vracel balon do chumlu, kde však už kraluje soupeř.
53
Na straně druhé obranu Mexika trochu provětral hbitý Gianniotas. Po přihrávce od Ballase zakončoval z rohu pokutového území, jenže vypálil nad.
51
Není aktivnějšího hráče než Jesúse Manuela Corony! Ten po nahrávce z levé strany udělal dva rychlé kroky, vypálil a Kapino zastavuje téměř jistý gól jen fantastickým tygřím skokem, který vyráží dělovku na roh! Mexiko vede na střely 11:3!
50
Rychlou akci po levé straně si připravilo i Mexiko. Luna se protáhl k brankové čáře od které našel hlavičku Corony. Ten však míří nad branku!
48
O pár momentů později má Sanchez opět práci, když musí likvidovat střelu z kopačky Bouchalakise. I teď si ale proti přízemnímu pokusu poradil a chytá.
47
Druhou část dnešního utkání zahájil pěkným sólem na útočnou polovinu Ballas. Šikovný záložník před pokutovým územím vypálil a jeho pokus jde zhruba jen metr od tyče! Uvidíme rohový kop.
46
V ní se toho ale moc nestalo, a tak je první poločas minulostí. O něco lepším dojmem působil celek Mexika, ale byl to právě on, který musel dotahovat náskok soupeře. Řecko šlo do vedení v 16. minutě, kdy si na centr z pravé strany naběhl Bouchalakis a pravačkou rozvlnil síť. Mexiko bylo po zbytek poločasu aktivnější a zaslouženě vyrovnalo. V 41. minutě se radovalo ze srovnání po krásné trefě Espericuety z přímého kopu. Druhý poločas začne v prosluněném Gaziantepu v 18:02.
45+1
V prvním poločase se na nastavuje jedna minuta.
45
Nadějný brejk teď mělo i Řecko. Bouchalakis však v dobré pozici na pravé straně selhal, když jeho nahrávce na spoluhráče chyběla razance.
43
Espericueta měl prsty i v další akci, když se po jeho centru z pravé strany natahoval k míči Bueno. Naneštěstí pro výběr Sergia Almaguera ale nedosáhl.
41
Mexiko právě vstřelilo branku!
Nádherná trefa z přímého kopu znamená vyrovnání na 1:1! JONATHAN ESPERICUETA si zhruba pětadvacet metrů před brankou postavil míč a levačkou jej nádherně posílá za záda snažícího se Kapina. Brankář Řecka neměl na krásně umístěný přímý kop nárok, a tak v závěru první půle kapituluje.
41
Lunův nebezpečný centr z pravé strany jen proletěl i přes velkou snahu jeho spoluhráčů pokutovým územím a na levé straně už Escoboza nezakončil.
39
Luna si nabíhal na chytrou nahrávku od Treviña za obranu Řecka, jenže ta si poradila. Bougaidis dlouhým odkopem do tribun zastavuje nebezpečí.
37
Gianniotas to na levé straně přehnal s napadáním Marina a za šlapák mu je odpískán faul. Obránce Mexika ihned rozehrává míč směrem na Kapina.
35
Mexiko v posledních desítkách vteřin zatlačilo soupeře na jeho polovinu, jenže k zakončení to nevedlo. Tým Sergia Almaguera z křídelních prostorů vážněji nezahrozil.
33
Jesús Manuel Corona se ukázal po delším čase, když po rychlé kličce vypálil ze střední vzdálenosti. Kapino je opět připraven a pohodlně chytá.
32
Luna to zkusil přes Stafylidise opět rychlostně, ale tentokrát neuspěl, když jej kapitán momentálně vedoucího celku skvěle odstavil tělem.
29
Který ale bohužel pro Řeky končí jen a pouze v rukavicích brankáře Sancheze.
28
Gianniotas předvedl pěknou individuální akci po levé straně, kde si poradil se dvěma strážci a po nahrávce na Diamantakose si běžel pro míč. Byl však sražen, a tak tu máme přímý kop.
26
Rohový kop na straně druhé rozehrával Espericueta, jenže jeho exekuce se nedostala ani do pokutového území. Navíc byl pískán faul, a tak od své branky rozehrává Kapino.
24
Řecká kombinace na levé straně přes Kolovose zatím nebezpečí neznamenají, ale i tak zůstává výběr kouče Tsanase u balonu.
22
Vysoký centr z levé strany v podání Escobozy našel v pokutovém území kopačku Luny, který chtěl padající míč uklidit za záda brankáře Kapina. Míč mu však sjel z kopačky a končí nepřesně v zámezí.
20
Hbitý Corona se na levé straně zbavil soupeře a odcentroval do vápna. Tam hledal Buena, jenže před ním stačil odvrátit obránce Triantafylloupoulos.
19
Mexiko je po inkasované brance v šoku a útočné akce na polovině soupeře se mu vůbec nedaří. Řecko se trošku stáhlo na vlastní polovinu a nechává soupeře hrát.
16
Stokrát otřepané nedáš dostaneš se opět ukazuje v plné své nahotě! Rychlou akci svěřenců Kostase Tsanase odcentroval po průnikové nahrávce do pokutového území Diamantakos, který z levé strany skvěle našel kopačku ANDREASA BOUCHALAKISE! Vysoký středopolař zakončil pravačkou přesně k tyči!
14
A po něm přišla velká šance! Přetažený roh vypálil na branku Corona, tečovaný míč Kapino fantasticky reflexem vyrazil, ale nebezpečí nebylo u konce. Přišla rychlá dorážka, avšak jeden z obránců Řecka stačil na brankové čáře odkopnout do bezpečí!
14
Bueno přesprintoval Stafylidise a odcentroval do vápna, kde však Bougaidis odvrací nepříjemný míč na rohový kop.
12
Řecký výběr se dlouho nemohl dostat z vlastní poloviny a musel se těžce bránit. Po nahrávce od Espericuety pálil ze střední vzdálenosti Luna, avšak jeho pokus skončil také mimo Kapinovu branku. Pravou tyč minul zhruba o dva metry.
9
O pár vteřin později zakončoval Corona znovu. Tentokrát měl po centru z levého křídla dost prostoru i času, ale bohužel pro Mexiko vypálil nad branku.
8
Pozornost Kapina vyzkoušel ranou ze střední vzdálenosti Corona, ale jelikož mířil do středu branky, tak si její strážce poradil bez větších potíží.
7
Po rychlém vhazování Stafylidise se míč dostal na pravé křídlo, odkud už přicházel centr na útočníka Diamantakose. Pas však nebyl přesný, což znamená, že Sanchez v brance může být úplně v klidu.
5
Po chybné rozehrávce Mexika tu byl slibný brejk výběru Kostase Tsanase. Ten však při výhodě tří na dva poslal Bouchakis pouze do soupeře, a tak tu bude rohový kop.
4
Následně mohlo zahrozit po pravém křídle i Řecko, ale Gianniotas míč před vybíhajícím Sanchezem nezastavil.
3
Mexiko začalo duel velmi aktivně a hned od prvních vteřin hrozilo na útočné polovině. Po zblokovaném centru Corony přišel rohový kop Espericuety, ale ten si obrana soupeře pohlídala.
1

Mexiko: R. Sanchez – Marin, Briseño (C), Hernández, Abella – Espericueta, Corona, Treviño, Luna – Bueno, Escoboza.

Trenér: Sergio Almaguer

Řecko: Kapino – Stafylidis (C), Bougaidis, Triantafylloupoulos, Konstantinidis – Bouchalakis, Ballas, Kolovos, Kourbelis, – Diamantakos, Gianniotas.

Trenér: Kostas Tsanas

Rozhodčí: Peter O' Leary (NZL) – Jan Hendrik Hintz (NZL), Ravinesh Kumar (FIJ).
Tradičně silné Mexiko přijíždí do Turecka jako favorit skupiny D. Svěřenci Sergia Almaguera jsou vítězi šampionátu Severní Ameriky a řada hráčů z kádru má na svém kontě i velký úspěch z roku 2011. V něm Mexiko hostilo Mistrovství světa hráčů do 17 let, kde možná trochu překvapivě triumfovalo, když po vítězném semifinále s Německem vyhrál domácí tým ve finále s Uruguayí 2:0. Řecko se na šampionát kvalifikovalo díky druhému místu z loňského Mistrovství Evropy hráčů do 19 let, kde ve finále podlehlo Španělsku. Hlavní hvězdou výběru by měl být Kostas Stafylidis, který je hráčem Bayeru Leverkusen.
Hezký den při sledování utkání z Mistrovství světa hráčů do 20 let mezi Mexikem a Řeckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.