Máme za sebou neskutečné utkání, ve kterém byly odpískány tři pokutové kopy a také rozdány dvě červené karty. Uzbekistán nebyl lepším týmem, ale dokázal využít své šance a raduje se tak z postupu.

Řekové tak na světovém šampionátu do 20 let končí a naopak Uzbekistán může čekat na svého soupeře, který vzejde z utkání Francie – Turecko.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, opět se přihlásím u zápasu Nigérie – Uruguay.
90+4
Plyne úplně poslední minuta nastavení a závěr zápasu se blíží.
90+3
Vzduchem to Řekům nejde, závěr zápasu je téměř tu a dvě branky jsou mnoho.
90+2
Také ve druhém zápase už má jeden z týmů blíže k postupu. Španělé dokázali otočit zápas s Mexikem a brankou v nastavení se dostali do vedení 2:1.
90+2
Řekové zkouší překonat obranu Uzbekistánů centrovanými míči, ale ty jsou v pohodě odkopávány.
90+1
Řekové jsou psychicky dole a nevypadá to, že by byli schopni nějakého kouzelného obratu v závěru.
90+1
Nastavovat se budou čtyři minuty a první z nich již plyne.
90
Než se vystřídalo tak nám uběhla téměř minuta a tak začala plynout ta poslední. Je však velmi pravděpodobné, že rozhodčí ještě nastaví nějaký čas.
89
Je tu úplně poslední střídání tohoto zápasu. Odchází Turapov a místo něj si v závěru zápasu zahraje Yusupov.
88
Centr do pokutového území Uzbekistánu byl odvrácen. Řekové nyní tlačí, ale času již moc nemají.
87
Triantafyllopoulos neunesl, že se nedostal po standartní situaci k míči a hloupým faulem si vykoledoval žlutou kartu.
86
Potrestán je Boburjon Yuldashev, který dostává svou druhou žlutou a je tedy také vyloučen. Dohrávat se tak bude v deseti na obou stranách.
85
Na hřišti to začíná jiskřit! Rozhodčí bude situaci uklidňovat karetním postihy..
85
Uzbekové nemají kam spěchat a tak si pomáhají střídáním. Odchází Sergeev, místo kterého bude hrát Khakimov.
83
Uzbekistán právě vstřelil branku!

SARDOR RAKHMANOV si postavil míč a s naprostým přehldem ho poslal pod horní tyč. Brankář Kapino šel na druhou stranu dolů.
82
A potrestaným je za protesty také Konstantinidis.
82
Za předchozí faul před penaltou dostal žlutou kartu Triantafyllopoulos.
82
Tak pozor! Máme tu už třetí pokutový kop tohoto utkání a opět mají výhodu Uzbekistánci! Nový muž na hřišti Urinboev byl ve stoprocentní šanci a byl nemilosrdně sražen k zemi. Zde nebylo o čem diskutovat.
81
Vůbec první střídání Uzbekistánu. Hřiště opouští Kozak a místo něj si zahraje Urinboev.
80
Do zajímavé šance se dostával jeden z Uzbekistánců, ale v poslední chvíli mu byl odebrán míč a tak bylo po akci.
79
Rakhmanov dostal na konci 79. minuty žlutou kartu za zdržování hry.
79
Ranos bojoval jak mohl, ale nakonec mu byl odpískán faul.
78
Nadějná akce Řeků končí nezdarem, po velmi dobrých přihrávkách na jeden dotek se dostal k míči Diamantakos, ale ten šel až příliš po faulu a to mu rozhodčí nezbaštil.
76
Kozak sice měl dobře naběhnuté spoluhráče, ale rozhodl se sám vystřelit a to nebylo správně.
75
Bakasetas hrál rukou a tak i tato akce Řecka končí v samém zárodku.
74
Informace ze souběžně hraného utkání: Španělsko právě vyrovnalo stav zápasu s Mexikem na 1:1.
74
Omonov v pohodě schoval míč v rukavicích a nyní ho jistě odkopne co nejdále to půjde.
73
Úplně poslední střídání Řeků je tu. Hřiště opouští Gianniotas a místo něj si zahraje Ranos.
72
To je přesně hra, kterou Uzbekistán potřebuje. Drží míč na útočné polovině a navíc nebezpečnými centry zaměstnávají řeckou obranu.
71
Kozak se dostával do dobré šance, ale situaci nezvládl a tak bude Uzbekistán zahrávat jen rohový kop.
70
Před Diamantakosem odkopává jeden z Uzbeků míč do zámezí.
69
Sergeev se tlačil do obrovské šance, ale v prvé řadě byl bráněn obráncem a v té druhé zakročil velmi dobře brankář Kapino, který míč odkopl těsně před Sergeevem.
69
Již se opět hraje a Shamsiddinov již je v naprostém pořádku.
68
Řekové využívají toto přerušení ke střídání. Odešel Bouchalakis a místo něj jde na hřiště Bakasetas.
67
U autového vhazování byl sestřelen míčem Shamsiddinov a nevypadá to s ním moc dobře.
67
Turopov vyhodnotil velmi špatně situaci, posílal přihrávkou do běhu svého spoluhráče, ale žádný z nich na jeho pas nereagoval.
65
O pár vteřin opět fauluje Gianniotas, který fauloval Fomina a ještě k němu prohodil nějaké to slovo. Navíc žduchl do dalšího Uzbekistánce a divákům se jeho gesto nelíbilo.
65
Gianniotas si pomohl v hlavičkovém souboji faulem.
64
Kolovos to zkusil střelou, ale minul prostor tří tyčí.
63
Řekové samozřejmě i v deseti v pohybu vpřed, ono jim ani nic jiného nezbývá. Čas se bude velmi rychle krátít.
62

Ke druhé tyči poslal IGOR SERGEEV řeckého brankáře a Uzbekistán tak z ničeho nic vede a navíc bude hrát v početní výhodě.
60
Druhou žlutou kartu vidí Kourmpelis a Řekům se to tak začíná hodně komplikovat.
60
Tak pozor! Z ničeho nic se dostali Uzbekistánci do pokutového území a budou mít k dispozici pokutový kop a navíc je řecký hráč vyloučen!
59
Na druhé straně se ke střele dostal také Ubaydullaev a přestože jeho pokus letěl mezi tři tyče, tak byl hodně slaboučký.
58
Řecko dnes poprvé střídá. Odchází Ballas a místo něj na zelený pažit vyběhl Bougaidis.
58
Stafylidis si dnes hodně věří a zkouší střílet i z obrovských vzdáleností. Nyní to měl k bráně dobrých pětatřicet metrů, ale přesto vystřelil. Ta však za moc nstála.
56
Toto byl až příliš dlouhý centr Uzbeků, dnes jim standartní situace příliš nevychází a Kapino v bráně Řeků tak může zůstat v klidu.
55
Z toho navíc řecký tým nedokázal nic zajímavého vytěžit a Omonov tak bude vykopávat.
54
Stafylidis poslal do pokutového území velmi dobrý centr a nechybělo moc a Řecko mohl jít do vedení. Takhle z toho je pouze roh.
53
S dvacítkou se dostal k zakončení Ubaydullaev, kterému spoluhráč šikovně přiťukl míč. Záložník Uzbekistánu se však do míče z voleje neopřel ideálně.
52
Stafylidis se snažil s míčem obtočit u postranní čáry, ale jeho bránící hráč ho dál nepustil.
52
Kozak se pokusil přihrávkou vysunout spoluhráče, ale jeho přihrávku můžeme klidně zařadit do kategorie velmi nepovedených.
51
Yuldashev měl míč na půli hřiště a snažil se něco vymyslet směrem dopředu, ale ve druhém poločase jsou zatím Uzbekistánci v tomto ohledu bez šancí.
50
Naopak Řekové dostali míč velmi dobře do šestnáctky a získali roh.
50
Uzbekové se hnali do rychlého brejku, ale stačila jedna nepřesná přihrávka na půli hřiště a bylo po brejku.
48
Řekové jsou v úvodu poločasu aktivnější a pokračují v dobré hře z konce úvodní půle.
47
Makhsatalliev si pomohl v souboji s protihráčem nedovoleně a Řekové tak zůstanou u míče.
47
Zajímavý centr na hranici pokutového území byl přesný, ale řecký hráč si míč špatně zpracoval.
46
První poločas je za námi, nehrál se v nikterak oslnivém tempu, ale i přesto jsme viděli dvě branky. Uzbekistán se dostal do vedení, ale Řekové vyrovnali z penalty a tak je zatím vše otevřeno.
45+1
Jeden z Uzbeků spadl v pokutovém území, ale poslušně vstal a o penaltu ani nežádal.
45+1
Jedna minutka se bude hrát nad rámec těch pětačtyřiceti.
45
Plyne již poslední minuta prvního poločasu, uvidíme zda rozhodčí ještě něco přidá.
44
Uzbekové se alespoň nyní dostali ze soustavného tlaku, který vznikl po vyrovnávají brance soupeře.
42
Tak tady moc nechybělo! Bouchalakis si zpracoval míč, posunul si ho do směru a tvrdě vypálil. Míč z jeho kopačky letěl jen těsně kolem pravé tyče a ani natahující se Omonov by balón zřejmě neměl.
41
Za odkopnutým míčem se sice hnal jeden z nich, ale nedostihl kulatý nesmysl na hrací ploše.
40
Problémy před vlastním pokutovým územím řeší Uzbekové pouze dalekým odkopem od vlastní branky.
40
Nepřesná přihrávka a Řekové jsou opět u míče. Uzbekistán nyní ztrácí půdu pod nohama a v závěru poločasu nehraje příliš dobře.
39
Pohledná řecká akce u rohového praporku, po které přišel zajímavý centr do šestnáctky, ale ten stačila obrana Uzbeků odvrátit.
35
Po vstřelené brance jsou Řekové aktivnější a tlačí se více dopředu.
33
Řecko právě vstřelilo branku!

S naprostým přehledem je pokutový kop proměněn a Řekové tak srovnávají na 1:1. Kapitán Řeků KONSTANTINOS STAFYLIDIS je úspěšným střelcem.
32
Obrovská šance na vyrovnání! Po nedovoleném zákroku v pokutovém území je tu penalta pro Řecko.
32
Dlouho se nehrálo po faulu na hranici šestnáctky. Nakonec z toho byla zajímavá střelecká příležitost, ale míč letěl nakonec mimo třech tyčí.
30
Za předchozí faul vidí Yuldashov žlutou kartu.
30
Zajímavá standartní situace pro řecký tým, uvidíme jak s ní naloží.
29
Řekové se po inkasované brance snaží hrát více aktivnějši, ale soupeř zatím velmi dobře brání.
27

Z čista jasna je tu z první zajímavější šance také úvodní branka zápasu. Míč propadl na zadní tyč k ABBOSBEKOVI MAKHSATALLIEVU a ten perfektní střelou z voleje otevírá skóre.
25
Po dlouhé době se jeden z týmů dostal ke střeleckému zakončení, ale ten byl zblokován hned prvním obráncem.
23
Po pravé straně se hnal za míčem Kozak, ale nedokázal míč dostihnout na hrací ploše.
21
Po chybě v řecké obraně je tu první zajímavější možnost před řeckou brankou. Uzbekistán bude zahrávat rohový kop.
18
Rýsovala se zajímavá situace pro řecký tým, ale po nepřesné přihrávce vše končí nezdarem.
15
Uzbekové zatím šikovně drží střed hřiště a nepouští Řeky k výraznější šanci.
13
Toto byl tvrdý zákrok, po kterém se jeden z Řeků dostal na trávník. Další žlutou kartu však rozhodčí zatím nevytáhl.
11
První střelecké zakončení, ale s tím nemohl mít Omonov žádný problém. Míč k němu poslušně dojel po zeleném pažitu.
9
Nepřesnost střídá nepřesnost.
7
Z následné standartní situace se Uzbekistánci k ničemu nedostali.
6
Kourmpelis si pomohl v souboji nedovoleně a bylo to opravdu hodně za hranici pravidel a tak rozhodčí vytáhl žlutou kartu.
5
Sledujeme nepřesnou hru z obou stran. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do zajímavější pozice a prvních pět minut hry tak příliš fotbalové krásy nenabídl.
4
Až řecký brankář Kapino si zahrál, po nepřesné přihrávce totiž k němu doputoval míč.
3
Hraje se zatím převážně ve středu hřiště, po úspěšném souboji budou vhazovat Uzbekistánci.
1
Shamsiddinov byl poslán tvrdě k zemi a Uzbekistánci se tak dostanou k míči.
1

Řecko: Kapino – Stafylidis, Triantafyllopoulos, Ballas, Fourlanos, Diamantakos, Kolovos, Gianniotas, Kourmpelis, Konstantinidis, Bouchalakis

Uzbekistán: Amanov – Shamshitdinov, Rakhmanov, Yuldashov, Fomin, Makhstaliev, Kozak, Turapov, Sergeev, Sabirkhodjaev, Ubaydullaev

Rozhodčí: Doue – Yeo, Birumushahu.
Utkání začíná v 17:00 a onlajny Vám z něj přinesou podrobný textový přenos.
To Uzbekistán startoval ve skupině F a skončil na původně nepostupové třetí příčce. Jenže do vyřazovací fáze z šesti týmů na třetím místě postoupily hned čtyři a Uzbekistán se svými čtyřmi body byl mezi nimi.

Uzbekistánci na úvod šampionátu porazili vysoko outsiedera z Nového Zélandu 3:0 a poté vybojovali cennou remízu 1:1 s Chorvatskem. Na závěr skupiny si je však podala Uruquay, se kterou prohráli vysoko 4:0.
Řekové hráli v základní skupině D a zásluhou jedné výhry a dvou porážek si zajistili celkem bezproblémový postup mezi šestnáct nejlepších.

Řekové postupně porazili 2:1 Mexiko a body dělili za remízu 0:0 s Mali a bod mají také se souboje z Paraguayem, kde zápas skončil 1:1.
Světový šampionát hráčů do 20 let dospěl již do své vyřazovací fáze a jednu dvojici vytvořily týmy Řecka a Uzbekistánu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.