Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Lipsko - 4. února 2020   18:30

Frankfurt
Frankfurt
17' Silva  • 51' Kostič  • 90+5' Kostič
3:1
(1:0)
Lipsko
Lipsko
70' Olmo
Frankfurt
Trapp – Abraham, Hasebe, N'Dicka – Hinteregger – Touré, Sow, Rode (77. Kohr), Kostič – André Silva (89. Paciência), Gaćinović (82. Chandler)
Durm, Kamada, Chandler, da Costa, Rønnow, Çetin, de Guzmán, Paciência, Kohr
Lipsko
Mvogo – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Laimer (62. Werner), Haidara (46. Olmo), Angeliño – Nkunku (84. Lookman) – Poulsen, Schick
Lookman, Forsberg, Olmo, Ampadu, Mukiele, Adams, Wolf, Gulácsi, Werner

To je z mé strany vše, hezký zbytek večera.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:5.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý zápas, který nakonec lépe zvládl Frankfurt, který porazil Lipsko 3:1 a v poháru postoupil do další fáze. Hostující celek naopak v poháru končí. Troufám si tvrdit, že dnes nevyhrál lepší celek, ale takový fotbal někdy je.
90+6'
90+5'
Frankfurt právě vstřelil branku!
A je hotovo! Po rychlé akci se ve vápně dostal k míči FILIP KOSTIČ, který přesným projektilem nedal brankáři šanci, 3:1!
90+5'
Domácí to ale zvládají na jedničku a vypadá to, že si postup pohlídají.
90+4'
Hosté se ještě tlačí dopředu, tak uvidíme, zda něco vymyslí. Času už moc nemají.
90+2'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90+1'
Po dobré přihrávce do vápna se do zakončení z dobré pozice dostal Werner, ale z první nezamířil přesně a stav se nemění.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Silva, přichází Paciência.
89'
Halstenberg to vyzkoušel z dálky, ale s tímto přízemním pokusem si domácí brankář v pohodě poradil.
88'
Domácí už nic nevymýšlí a míč pouze odkopávají daleko ze své poloviny. Uvidíme, zda svůj jednogólový náskok udrží.
86'
Další nepřesná přihrávka do vápna Frankfurtu, po které si pro míč došel pozorný Trapp.
84'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nkunku, přichází Lookman.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Gaćinović, přichází Chandler.
80'
Hosté zahrávali rohový kop, ale po něm skvěle zasáhl Trapp, který si pro centrovaný míč došel a pomohl tak svým spoluhráčům.
78'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rode, přichází Kohr.
78'
Stále se nehraje, domácí hráč je na trávníku ošetřován. Oba celky mezitím připravují střídání.
76'
Domácí hráč zůstal sedět na trávníku a bude ošetřen. Chvíli se tedy určitě hrát nebude, což Frankfurtu maximálně vyhovuje.
74'
Následný rohový kop skončil nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Mvogo.
73'
Po parádním centru propadl míč až do branky, ale na poslední chvíli skvěle zasáhl Mvogo, který ho vytěsnil na roh!
72'
Lipsko je nyní samozřejmě při chuti a znovu se tlačí dopředu. No, bude to ještě pořádné drama.
70'
Lipsko právě vstřelilo branku!
No pozor, bude to ještě zajímavé, protože Lipsko snižuje na rozdíl jedné branky. Po přihrávce pustil Werner míč za sebe a DANI OLMO ho pohotově placírkou uklidil za brankáře!
70'
Hostům se velice rychle krátí čas. Alespoň na dvě branky už mají pouze a jen dvacet minutek.
68'
Střídající Werner obešel protihráče, dostal se k centru, ale ten se mu vůbec nepovedl a míč skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Trapp.
66'
Hostům se dnes směrem dopředu vůbec nedaří. Domácí se v pohodě brání a kráčí za postupem do další fáze německého poháru.
64'
Schick se dral k vysokému míči, ale Abraham mu v souboji nedal šanci. Hosté se dožadovali faulu, ale marně.
62'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Laimer, přichází Werner.
61'
Je před námi posledních třicet minutek. Favorit tohoto utkání stále prohrává o dvě branky, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Ani tentokrát to Lipsku nevyšlo. Domácí stále skvěle brání a soupeře nepouští do zakončení.
57'
A znovu Upamecano. Tentokrát cpal míč za obranu, ale Abraham byl pozorný a přihrávku včas zastavil.
55'
Upamecano, který vyrobil chybu při druhé brance, nyní znovu chyboval, ale tentokrát skončil míč v zámezí a nic z toho nebylo.
53'
Nyní už to bude mít Lipsko hodně složité, tak uvidíme, jak se s tímto nepříznivým výsledkem favorit utkání popasuje.
51'
Hosté se tlačili dopředu, ale pak přišla šílená chyba v rozehrávce. Po přihrávce se do úniku dostal FILIP KOSTIČ, který si v zakončení věděl rady a je to 2:0 pro Frankfurt.
48'
Lipsko začalo aktivně, hned se Poulsen dostal do zakončení, ale ani tentokrát branku netrefil.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Haidara, přichází Olmo.
46'
První poločas je za námi. Hostující Lipsko bylo aktivnější, mělo několik slibných šancí, ale branky se nedočkalo. Naopak domácí se prosadit dokázali, když z penalty udeřil Silva. Frankfurt tedy vede 1:0.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Žlutou kartu dostává Rode (Eintracht Frankfurt).
43'
Haidara si to namířil do vápna, znovu upadl, ale ani tentokrát mu nebyl odpískán faul. Hosté se na rozhodčího hodně zlobili.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
39'
Po rychlé akci zakončoval Schick, ale měl to hodně složité a z první poslal míč vysoko nad branku Trappa.
37'
Poulsen nezvládl kličku a následně fauloval. Hrát tedy budou domácí, kteří v závěru prvního poločasu nikam nepospíchají.
35'
Haidara si to namířil mezi tři protihráče, byl poslán k zemi, ale podle rozhodčího bylo vše v rámci pravidel.
33'
Schick byl u rohového praporku zdvojen, ale skvěle udržel míč a ještě našel svého spoluhráče. Ten ale vzápětí pokazil centr.
31'
Ani tentokrát se hosté do zakončení nedostali. Nyní to Lipsko zkusilo dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost.
30'
Hraje se na polovině Frankfurtu, ale daleko od branky, kterou střeží Trapp.
28'
Po dlouhé přihrávce se do zakončení dral domácí útočník, ale Mvogo skvěle vyběhl a míč ukopl do bezpečí.
26'
Domácí dobře kombinovali na polovině svého soupeře, ale nakonec z toho byla jen další nepřesná přihrávka a míč skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Mvogo.
24'
Za svůj pád ve vápně uviděl Gaćinović žlutou kartu.
23'
Navíc domácí hrozí z rychlých brejků. Nyní se do vápna prodral Gaćinović, který po souboji upadl, ale tentokrát z toho penalta není. Dopředu už pospíchají hosté.
21'
Ani tentokrát to Lipsku nevyšlo. Frankfurt je zatím o něco horším celkem, ale nutno dodat, že brání na jedničku.
19'
Hosté se snaží okamžitě odpovědět, ale po této kombinaci se do zakončení nedostali.
17'
K míči se postavil ANDRÉ SILVA, který pokutový kop s ledovým klidem proměnil a Frankfurt jde tedy do vedení 1:0!
16'
Žlutou kartu dostává Halstenberg (RB Lipsko).
16'
Penalta pro domácí!
16'
Rozhodčí ještě celou situaci řeší na videu!
15'
Po centru se ve vápně Lipska dostávala do zakončení dvojice hráčů Frankfurtu, ale ani jeden se nakonec k míči nedostal. Domácí ještě reklamují ruku.
13'
I tentokrát se domácí celek ubránil. Stále tedy čekáme na první branku, zatím se ale rozhodně nenudíme.
12'
Rohový kop pro Lipsko.
12'
Patrik Schick se parádně dostal až do vápna, byl sám před brankářem, ale ten si s jeho zakončením výborně poradil a míč vyrazil!
11'
Na druhé straně to z hranice velkého vápna zkusil Haidara a míč skončil jen těsně vedle levé tyče!
10'
Domácí zahrávali rohový kop. Po něm se do zakončení dostal jeden z hráčů, ale jeho hlavička byla hodně nepřesná.
8'
Po delší době se dopředu vydali i domácí borci, ale jejich akce po pravé straně skončila jen nepřesnou přihrávkou. Na tahu je znovu Lipsko.
6'
Hostující celek je zatím o poznání aktivnější, stále se tlačí dopředu, ale domácí obrana funguje skvěle.
4'
První zakončení si na své konto připsal Patrik Schick. Ten po rychlé akci dostal přihrávku na hranici velkého vápna, zkusil to, ale branku soupeře tak o metr minul.
3'
Jenže po ztrátě míče zatáhl za záchranou brzdu Haidara a vyfasoval žlutou kartu.
2'
Z prvního rohu v tomto utkání ale nic nebylo. Lipsko je však stále u míče a tlačí se dopředu.
1'
Domácí ale rychle ztratili míč, hosté šli hned dopředu a je z toho úvodní rohový kop.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté domácího celku.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Abraham, Hasebe, N'Dicka – Hinteregger – Touré, Sow, Rode, Kostič – André Silva, Gaćinović
Náhradníci: Durm, Kamada, Chandler, da Costa, Rønnow, Çetin, de Guzmán, Paciência, Kohr

RB Lipsko: Mvogo – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Laimer, Haidara, Angeliño – Nkunku – Poulsen, Schick
Náhradníci: Lookman, Forsberg, Olmo, Ampadu, Mukiele, Adams, Wolf, Gulácsi, Werner.
Poslední vzájemné zápasy

Frankfurt – Lipsko 2:0
Lipsko – Frankfurt 2:1
Lipsko – Frankfurt 0:0
Frankfurt – Lipsko 1:1
Frankfurt – Lipsko 2:1
RB Lipsko je ještě o něco kvalitnější, než jeho dnešní soupeř. Bohatý celek bojuje v Bundeslize o titul, předvádí skvělé ofenzivní výkony a chce uspět také v poháru. V tom zatím Lipsko porazilo 3:2 Osnabruck a poté narazilo na Wolfsburg a byla z toho vysoká výhra, konkrétně 6:1. Uvidíme, jak si Lipsko povede dnes a zda se v sestavě objeví český útočník Patrik Schick.
Eintracht Frankfurt patří k tomu lepšímu, co německý fotbal v současné době nabízí. V minulé sezoně zazářil v Evropské lize, skvěle hrál také v lize a v této sezoně ve velmi dobrých a hlavně pohledných výkonech pokračuje. V poháru zatím domácí odehráli dva zápasy. Nejdříve porazili 5:3 Mannheim a poté narazili na St. Pauli a byla z toho výhra 2:1. Dnes ale domácí čeká o poznání těžší soupeř.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německý pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Frankfurtem a Lipskem. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak tento duel nakonec dopadne, protože se čeká hodně zajímavá bitva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.