Brüseke – Choroba, Stöckner (C), Lach, Ritzka – Schallenberg (88. Haeder), Kurt, Schöppner – Yildirim (84. Andzouana), Janjić, Hecker (68. Schikowski).
Gikiewicz – Friedrich, Schlotterbeck, Parensen – Trimmel (C), Gentner (73. Prömel), Ingvartsen (90+2. Ryerson), Andrich, Lenz – Ujah (60. Bülter), Andersson.
Nicolas – Ryerson, Malli, Becker, Polter, Hübner, Prömel, Kroos, Bülter.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:7.
Je dobojováno! Pětitisícový stadion se po závěrečném hvizdu zahalil do velkého smutku. Účastník čtvrté nejvyšší soutěže odehrál s účastníkem Bundesligy velmi dobrou partii, šedesát minut hry byl Unionu naprosto vyrovnaným soupeřem, ale v poslední půlhodině už přece jenom začínal tahat za kratší konec provazu. Berlínskému týmu výrazně pomohl příchod Mariuse Bültera, jenž výrazně oživil hostující ofenzivu a pomohl dostat Verl pod tlak. Ten vygradoval gólem až v šestaosmdesáté minutě, když se pomalu začínalo hlásit o slovo půlhodinové prodloužení. O postupu favorita rozhodla tvrdá střela z rohu šestnáctky v podání do té doby nevýrazného Roberta Andricha.
90+3'
90+3'
Před dlouhým autem z pravé strany vyrazil podpořit útok i gólman Brüseke, jenže jeho protějšek Rafał Gikiewicz celou situaci jednoduše vyřešil.
90+2'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Julian Ryerson.
90'
Ingvartsen se neprodral s míčem přes obrannou linii Verlu. Ten se velmi rychle přesunul až do soupeřova vápna, kde Stöckner hlavou posunul balón na Janjiće, ale toho o něj obral vybíhající Gikiewicz.
89'
Sudí Jablonski se nechtěně vložil do hry a podle nedávno změněných pravidel musel přerušit hru předtím, než vrátil míč Unionu.
88'
Střídání v týmu SC Verl: ze hřiště odchází Ron Schallenberg, přichází Matthias Haeder.
87'
O okamžitou odpověď se pokusil nově příchozí Exauce Andzouana, jenže ve druhé půli téměř nezaměstnaný Rafał Gikiewicz se zaskočit nenechal.
86'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Bundesligový favorit se pár minut před koncem dostává do zřejmě rozhodujícího vedení! Postupovým hrdinou Unionu se možná stane ROBERT ANDRICH, který ustál souboj tělo na tělo s Ronem Schallenbergem, přebral si odražený míč a z pravého rohu pokutového území jej napálil za překvapeného Brüsekeho.
84'
Střídání v týmu SC Verl: ze hřiště odchází Aygün Yildirim, přichází Exauce Andzouana.
84'
Jan Schöppner na půlící čáře takticky fauloval čerstvého Prömela a nijak neprotestoval proti zasloužené žluté kartě.
82'
Christopher Trimmel nakopl míč jen do do opuštěného prostoru, který měl pod palcem brankář Robin Brüseke. Prodloužení se nám nezadržitelně blíží.
81'
Jedna z největších šancí celého zápasu! Marcus Ingvartsen si ukázal Bülterovi, že chce dostat přihrávku za obranu. Poté udělal kličku brankáři Brüsekemu, ale z nulového úhlu trefil jen boční síť.
80'
Julian Stöckner neustál podezřele vypadající souboj ve vápně, ale hvizd rozhodčího Jabonského signalizující penaltu pro Verl se neozval.
79'
Hostující nositel kapitánské pásky Christopher Trimmel odvrátil centr na zadní tyč na rohový kop.
77'
Marius Bülter přihrál jenom do zámezí, takže si Robin Brüseke v poklidu nachystá odkop od domácí branky.
76'
Robin Brüseke mohl zůstat v naprostém klidu, neboť byl v jeho blízkosti odpískán faul Anderssona na obránce Stöcknera.
75'
Patrick Schikowski poslal míč na roh chvíli poté, co hráči Verlu s problémy zablokovali střelu z nadějně vypadající akce účastníka Bundesligy.
74'
Od konce druhého poločasu nás nedělí už ani dvacet minut. V případě remízového výsledku však bude následovat půlhodinové prodloužení.
73'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Grischa Prömel.
72'
Marius Bülter potáhl míč po levé postranní čáře. Pak se rozhodl přizvat do akce Anderssona, jenže ten kromě stability ztratil i balón.
71'
Aygün Yildirim skončil na zemi, jenže hlavní rozhodčí Jablonski v zákroku jednoho z hostů nedovolené počínání neviděl.
70'
Znovu domácí snahu znegovaly dva nedobré centry z pravého kraje. Hráči Verlu se vrátili s míčem až na svou vlastní polovinu.
68'
Střídání v týmu SC Verl: ze hřiště odchází Nico Hecker, přichází Patrick Schikowski.
67'
Mehmet Kurtnapřáhl z nějakých pětadvaceti metrů, ale míč prosvištěl hodně vedle pravé tyče hostující branky.
66'
Union nevyužil celou sérii rohových kopů. Při tom posledním si balón ze vzduchu zkušeně stáhl Robin Brüseke.
65'
A další práce pro domácího gólmana, který po rohovém kopu skočil k pravé tyči, aby zneškodnil přízemní pokus Ingvartsena.
64'
A zase rychle na druhou stranu, kde během krátké chvíle podruhé ze stejného místa střílel Marius Bülter. Branku tentokrát trefil, ale Brüseke míč vyrazil na roh.
63'
Po delší době se osmělili také domácí, nicméně Janjić se k centru z pravého křídla přes dvoučlenný blok nedostal.
62'
Ingvartsen si vynutil faul a získal tím standardku ze středu hřiště. Tu ze střední vzdálenosti zakončil čerstvý Bülter, ale slabá střela proletěla kolem pravé tyče domácí branky.
61'
Držení míče: 46 % – 54 %.
60'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Anthony Ujah, přichází Marius Bülter.
59'
Berlínský klub pomalu začíná přitápět pod kotlem. Gentner napřáhl zpoza vápna a Brüseke prudkou ránu raději jen vyrážel nad břevno.
58'
Ujah dostal nákop na dlouhou nohu a tou nedokázal nasměrovat míč na branku. Sérii hlavičkových soubojů pak obrana Verlu zvládla.
57'
Lars Ritzka zkazil přihrávku podél levé postranní čáry, která proletěla nějaký metr před stojícím Yildirimem. Následuje odkop od braky Unionu.
56'
Robert Andrich dohrál jednoho ze soupeřů ve středovém kruhu a v přerušené hře za to dodatečně dostal napomenutí žlutou kartu.
55'
Tempo hry šlo po změně stran nahoru, neboť přibylo přímočařejších útoků. Žádná střela na branku se přesto nekonala.
54'
Zlatko Janjić zaútočil do nezformované obrany, jenže Yildirim po jeho krátkém centru ve snaze vystřelit promáchl.
53'
A byl to právě Ingvartsen, kvůli jehož faulu na Stöcknera budou moci s balónem operovat domácí fotbalisté.
52'
Ingvartsen už je zpět ve hře a teď se snaží se svými spoluhráči najít recept na výborně fungující defenzivu týmu ze čtvrté ligy.
51'
Výkon Verlu dost sráží mizerná kvalita centrů. Ten poslední z pravé strany skončil v rukavicích hostujícího gólmana.
49'
Marcus Ingvartsen se po faulu ve středu hřiště nemůže zvednout. Na vině zřejmě bude vážnější problém s levým kotníkem.
48'
Berlíňané podruhé zahrozili z autového vhazování, které získal Ujah. Gentnerova střela z voleje proletěla jen kousek nad břevnem Brüsekeho brány!
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, takže na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Je za námi první poločas, který ukázal, že postupy Verlu přes Augsburg a Kiel nebyly úplně náhodné. Na hřišti nešlo vůbec poznat, že Union hraje o tři soutěže výše. Celek z Regionální ligy působil o něco lepším dojmem, nicméně o změnu bezbrankového skóre se postarat nedokázal.
45'
45'
Nakonec se domácí dostali k ještě jedné solidní šanci! Nico Hecker zaútočil po odkryté pravé straně a připravil zakončení pro Janjiće, který z jedničky vypálil vysoko nad břevno.
44'
Na obou stranách barikády schází trochu více klidu na balónu i kvalitnější předfinální fáze. První půle zřejmě skončí bez branek.
43'
Marvin Friedrich si stihl píchnout míč před Heckerem, který hrál pouze jeho nohy a za jasný faul si vysloužil první žlutou kartu na straně Verlu.
42'
Christian Gentner těžil z Trimmelova zisku balónu na úkor Kurta. Kostrbatě se dostal ke střele z osmnácti metrů a o kousek minul ze svého pohledu levou tyč.
40'
Sebastian Andersson se podruhé dostal ke střele z těžkého palebného úhlu a Brüseke ani v tomto případě nemusel nijak zasahovat.
39'
Andrich svým odkopem jen přisvítil nad hostujícím vápnem a Gikiewicz měl co dělat, aby u koncové čáry nepustil k balónu jednoho z domácích útočníků.
38'
Na druhé straně musel rozpohybovat své dolní končetiny také Rafał Gikiewicz, aby mohl vyboxovat solidní nákop do nitra šestnáctky.
37'
Sebastian Andersson si naskakoval na Trimmelův centr, jenže míč doplachtil jen do dlaní vybíhajícího Robina Brüsekeho.
36'
Mehmet Kurt zůstal chvíli sedět na hrací ploše. Zanedlouho se ale bez pomoci zvedl a určitě bude moci pokračovat.
35'
Kooperace mezi Ingvartsenem a Anderssonem nevyšla kvůli nezdařenému zpracování na hranici pokutového území.
33'
Tak jsem to trochu přivolal, protože se hosté na několik desítek vteřin dostali do těsné blízkosti Brüsekeho branky. Žádná střela však na ni neprošla.
32'
Domácí obrana zatím pracuje perfektně a nepovoluje hráčům Unionu nějaký trvalejší pobyt před pokutovým územím. S ofenzivou je to krapet horší.
31'
Držení míče: 42 % – 58 %.
30'
Dezorientovaný Schlotterbeck daroval Verlu rohový kop, což vzbudilo na pětitisícovém stadionku velký ohlas. K ohrožení Gikiewicze každopádně nedošlo.
29'
Drobnou výhodu to samozřejmě bude pro domácí tým, který teď ztratil míč kvůli hodně nepřesnému centru z levé strany.
28'
Hraje se na velmi měkkém podkladu. Trávník se velmi jednoduše drolí a v závěru zápasu určitě bude dělat fotbalistům problémy.
26'
Nico Hecker příliš neodhadl výšku letícího centru a balónu se po lehkém kontaktu s bránícím Lenzem vůbec nedotkl.
25'
Sebastian Andersson si naběhl pro skvělý průnikový pas ze středu hřiště, jenže v zakončení naprosto selhal. Z pravé strany doslova překopl stadion.
24'
Ujah vpádu roztáhl hru doleva na Anderssona, ale domácí obrana po jeho centru znovu nenechala gólmana Robina Brüsekeho ve štychu.
23'
Verl se vykombinoval ze zahuštěného středu hřiště, nicméně vše skončilo jen neúspěšným centrem z levého kraje.
22'
Christopher Lenz se už poněkolikáté postaral o dlouhatánský aut z levé strany, ovšem Ujah si ve vzduchu plavající balón nezpracoval.
21'
Ron Schallenberg fauloval Ingvartsena a domácí tým kvůli tomu musel přerušit útočné snažení ještě daleko od obou branek.
20'
Mehmet Kurt zvládl defenzivní part a postaral se o to, že Union nezískal z pokračující útočné akce ani rohový kop.
19'
Anthony Ujah zkoušel po prodlouženém autu zakončovat nůžkami, ale trefil jen přesně to místo, ve kterém se Brüseke pohyboval.
18'
Christopher Lenz si vyměnil míč s Ujahem, ale ve finále si musel vystačit se ziskem autového vhazování z křídelního prostoru.
17'
Marvin Friedrich si trochu zavařil při výstavbě útoku. Balón dokonce ztratil, ale odpískaný faul ho přece jenom vysvobodil.
16'
Nico Hecker zasekl na pravém kraji velkého vápna a ještě dal míč pod sebe Janjićovi, jehož pomalá přízemní střela přidělala Gikiewiczovi první vážnější práci.
14'
Gikiewiczovi se nepovedlo kvalitně odkopnout míč do středu hřiště, ale Hecker hned vzápětí hostům pomohl nepřesnou přihrávkou.
13'
Domácí nevyužili hodně roztaženého hřiště k rychlejšímu přechodu na útočnou polovinu. Místo toho se dobrovolně vrátili k brankáři Brüsekemu.
12'
Utkání zatím postrádá nějakou lepší kvalitu. Fanoušci Verlu přesto mohou být spokojeni, žádný tlak favorita se nekoná.
11'
Aygün Yildirim dostal pěknou průnikovou přihrávku, jenže centr zleva opět snadno sebral strážce branky Unionu Berlín.
10'
Michael Parensen hlavou jednoduše přesměroval neadresnou přihrávku do náruče hostujícího gólmana Rafała Gikiewicze.
9'
Ron Schallenberg utrpěl nějaké zranění v souboji s Andrichem. Rozhodčí opět pískl a přiřkl balón týmu ze čtvrté ligy.
8'
Marcus Ingvartsen se sápal po přihrávce od Ujaha, jenže místo balónu trefil zejména soupeřovu hlavu. Je z toho první žlutá karta.
7'
Verl se proti standardce znovu ubránil a pak ustrážil i Ujaha, na kterého letěl další nákop z hloubi pole.
6'
Lars Ritzka si pomohl faulem a nabídl hostům standardní situaci, kterou rozehraje kapitán Trimmel.
5'
Domácí si poradili s autem do předbrankového prostoru a vyrazili do rychlého protiútoku, jenž byl zastaven skluzem na Aygüna Yildirima.
4'
Mužstvo z Berlína si nevědělo rady s přechodovou fází. Hráči z obrany nakonec nechali provést dlouhý nákop brankáře Gikiewicze.
3'
Union vyrukoval na soupeře s aktivním napadáním, díky kterému hned dvakrát ukořistil míč na útočné polovině.
2'
Úvodního výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v kompletně červených, zatímco domácí v bíločerných dresech.
1'
Přicházející fotbalisty vítá zaplněný stadionek pro pět tisíc fanoušků. Ti si připravili kromě chorea také ohňostroj.

SC Verl: Brüseke – Choroba, Stöckner (C), Lach, Ritzka – Schallenberg, Kurt, Schöppner – Yildirim, Janjić, Hecker.
Náhradníci: Klante – Schmik, Schröder, Andzouana, Schikowski, Mikic, Langesberg, Haeder, Heinz.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich, Schlotterbeck, Parensen – Trimmel (C), Gentner, Ingvartsen, Andrich, Lenz – Ujah, Andersson.
Náhradníci: Nicolas – Ryerson, Malli, Becker, Polter, Hübner, Prömel, Kroos, Bülter.

Rozhodčí: Jablonski – Aarnink, Henschel.
1. FC Union Berlín

Hosté jsou v této sezóně bundesligovým nováčkem, a tak jsou v dnešním utkání logicky bráni za favorita na postup do čtvrtfinále. Union donedávna podával velmi dobré výkony a byl na tom lépe než berlínský rival Hertha. V zimních měsících se však jeho forma zhoršila a po prohře 0:5 s Dortmundem je s šestibodovým náskokem na baráž dvanáctý. Tým s přezdívkou „Die Eisernen“ v letošním vydání pohárové soutěže už jednou narazil na soupeře ze čtvrté ligy. V prvním kole přejel 6:0 Germanii Halberstadt, načež v další fázi porazil výsledkem 3:1 prvoligový Freiburg.
SC Verl

Pro méně známý tým ze čtvrté ligy je samotný postup do osmifinálové fáze velkým úspěchem. O překvapení se Verl postaral hned v prvním kole, kdy v poměru 2:1 porazil bundesligového účastníka z Augsburgu. Ve druhém kole pro změnu narazil na Kiel, který hraje druhou nejvyšší soutěž. Utkání dospělo za stavu 1:1 do dramatického penaltového rozstřelu, který outsider vyhrál 8:7. Nutno také zmínit, že Verl podává velmi dobré výkony i v Západní větvi Regionální ligy. Z druhého místa ztrácí na vedoucí Rodinghausen sedm bodů, ale má hned tři zápasy k dobru.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z osmifinálového zápasu Německého poháru DFB-Pokal. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi týmy SC Verl a 1. FC Union Berlín!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.