Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Karlsruher SC : Union Berlin - 12. září 2020   18:30

Karlsruher SC
0:1
(0:0)
Union Berlin
118' Schlötterbeck
Gersbeck – Thiede, Bormuth, Kobald, Heise – Fröde (112. Groiss) – Djuricin (81. Kother), Wanitzek, Gondorf (C) (116. Pisot), Goller (112. Lorenz) – Hofmann
Kuster – Batmaz, Carlson, Groiss, Gueye, Kother, Lorenz, Pisot, Rabold
Cortus – Achmüller, Leicher
Wildparkstadion (Karlsruhe)
Luthe – Friedrich, Schlötterbeck, Knoche – Trimmel (C), Gentner (91. Mees), Prömel (101. Griesbeck), Giesselmann (120. Ryerson) – Ingvartsen, Bülter (91. Andrich), Teuchert (61. Becker)
Moser – Andrich, Becker, Gogia, Griesbeck, Hubner, Maciejewski, Mees, Ryerson

Je konec! Dnešní utkání nakonec přineslo jedinou branku až v koncovce druhého prodloužení, prosadit se totiž dokázal hostující zadák Schlötterbeck, který svému celku zajistil postup. Dnešní utkání bylo opravdu hodně vyrovnané, navíc jsme se nedočkali téměř žádných vyložených šancí. V prodloužení bylo o něco aktivnější Karlsruher, jenomže ani aktivita domácích branku nepřinesla, v koncovce tak přišel trest v podobě inkasované branky.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:19.
120+3'
120+1'
Brankář Luthe s rozehrávkou nikam nespěchal, naopak po jeho odkopu zkoušel do prázdné branky zakončit Becker, který ovšem nemířil důrazně.
120'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Niko Giesselmann, přichází Julian Ryerson.
118'
Union Berlin právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné, jedna z posledních standardek končí v domácí brance! Standardní situace totiž přinesla polovysokou nabídku přesně na kopačku NICA SCHLÖTTERBECKA, který levačkou dokázal zamířit naprosto přesně. Domácí mají na případné vyrovnání příliš málo času!
118'
Dalekonosná nahrávka do běhu sice našla Trimmela, avšak ten narazil do protihráče. Dle sudího se jednalo o čistý zákrok, pokračuj se tedy ve hře.
117'
Zpět na vlastní polovinu se musel vracet domácí Thiede, který nakonec před napadajícím protihráčem oslovil brankáře Gersbecka, jenž vykopával vpřed.
116'
Střídání v týmu Karlsruher SC: ze hřiště odchází Jerôme Gondorf, přichází David Pisot.
113'
Posléze se u postranní lajny povedlo zakročit pozornému Trimmelovi, který odehrál míč za cenu autového vhazování, ke kterému se postavil Heise.
112'
Střídání v týmu Karlsruher SC: ze hřiště odchází Benjamin Goller, přichází Marc Lorenz.
Střídání v týmu Karlsruher SC: ze hřiště odchází Lukas Frode, přichází Alexander Groiss.
111'
Žlutou kartu dostává Lukas Frode (Karlsruher SC).
110'
Do rozehrávky byl opětovně zapojen brankář Gersbeck, který po zemi konstruktivně rozehrál na Kobalda. Karlsruher to zkouší trpělivou rozehrávkou.
109'
Na levém křídle si ukázkovým způsobem zpracoval padající předmět Andrich, avšak se jednalo o ofsajd. Opakovaný záběr skutečně ofsajd prokázal.
108'
Hned v úvodu druhého poločasu se povedlo včas zakročit Giesselmannovi, který navíc rozjel rychlou protiakci, jenž nabídla pouze zablokovaný centr.
107'
Právě nám začalo také druhé prodloužení, jehož rozehrávku si pro změnu vzal na starost domácí celek, který bude tentokráte útočit zleva doprava.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
104'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku prodloužení, na branku stále čekáme. Karlsruher je sice aktivnější, avšak mu chybí větší klid v koncovce.
102'
Žlutou kartu dostává Christopher Trimmel (1. FC Union Berlín).
101'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Promel, přichází Sebastian Griesbeck.
100'
Zničehonic se do vzduchu vyhoupl domácí Hofmann, kterému se ovšem v dobré pozici nepovedlo vystřelit vůbec přesně. Luthe tak nemusel zasahovat.
99'
Žlutou kartu dostává Grischa Promel (1. FC Union Berlín).
98'
Bylo tomu skutečně tak. K rozehrávce se nakonec postavil dnes aktivně hrající Wanitzek, jehož technická rána nakonec putovala nad branku soupeře.
97'
Karlsruher si dokráčelo pro nedovolený zákrok, po kterém přijde na řadu standardní situace z velice zajímavé vzdálenosti. Zcela určitě z toho bude střela.
95'
Karlsruher pro změnu trpělivě pracovalo s míčem na vlastní polovině, načež jsme sledovali dalekonosnou kolmici na druhou stranu, kde číhal Trimmel.
94'
Union Berlín si nakonec vybojoval rohový kop z pravé strany, který nebyl vůbec špatný. Míč plachtil k hranici malého vápna, kde měl snadnou práci Frode.
93'
Na pravé křídlo si dokázal seběhnout hostující Becker, který následně pod sebou hledal Andricha, před kterým se ve skluzu povedlo zakročit Kobaldovi.
92'
Právě nám odstartovalo první prodloužení, ve kterém se k rozehrávce postavil hostující celek. Ten bude pro změnu útočit zleva doprava.
91'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Joshua Mees.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bulter, přichází Robert Andrich.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90'
Druhý poločas skončil.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, oba celky zřejmě už počítají s následným prodloužením. Dost možná se bude ještě nastavovat.
87'
Do konce druhého poločasu zbývá už jen něco málo kolem pěti minut. Karlsruher je v posledních minutách aktivnější, dost možná se dočkáme prodloužení.
86'
Becker zkoušel centrovat z pravé strany, jenomže našel pouze rukavice připraveného brankáře Gersbecka. Na druhé straně pro změnu neuspěl Kother.
85'
Poté přišlo na řadu autové vhazování z pravé strany, které si vzal na starost hostující Trimmel. Jeho nabídka směřovala na Gentnera, jenž vracel na Knocheho.
84'
Karlsruher zahrávalo pátý rohový kop, který nakonec přinesl zakončení od Bormutha. Ten se vyhoupl nejvýše do vzduchu, jenomže poté mířil vysoko nad.
81'
Střídání v týmu Karlsruher SC: ze hřiště odchází Marco Djuricin, přichází Dominik Kother.
79'
V posledních minutách se nám hra hodně často kouskuje. Tentokráte se daleko s míčem nedostal Ingvartsen, domácí budou rozehrávat další standardku.
78'
Karlsruher tak mohlo rozehrávat další volný kop, který překvapivě nepřinesl centr do pokutového území, nýbrž pouze zpětnou nahrávku směrem na Bormutha.
77'
U levé autové lajny si o nahrávku řekl hostující Giesselmann, kterému se sice povedlo hrací předmět udržet, jenomže poté se sám dopustil faulu.
76'
Karlsruher tak mohlo rozehrávat rohový kop z pravé strany, ke kterému se postavil Wanitzek. Po jeho centru ještě vracel zpět do ohně domácí zadák Heise.
75'
Na opačné straně to velice sympaticky zkoušel Djuricin, jehož jedovka pravou nohou sice směřovala doprostřed, přesto s ní měl Luthe velké problémy.
74'
Tady moc nechybělo! Střídající Becker si to namířil k šestnáctce, odkud technickým projektilem zamířil pouze na horní síť domácí branky.
73'
Karlsruher si tentokráte dalo na rozehrávku velký pozor. I tak se Thiedemu nepovedlo rozehrát vůbec přesně, u postranní lajny našel pouze Ingvartsena.
72'
Předávka do strany nakonec našla Wanitzka, který ještě přeposlal do tandemu na Hofmanna. Druhý jmenovaný ovšem trefil pouze kopačku protihráče.
71'
Do konce druhého poločasu zbývá něco málo kolem dvaceti minut hry. Bormuth to zkoušel kolmicí na Hofmanna, před kterým se povedlo zakročit Knochemu.
70'
Centrovaná nabídka našla uvnitř pokutového území Bultera, který se ještě snažil vrátit míč zpět do ohně, kde ovšem číhal domácí brankář Gersbeck.
69'
Union Berlín se nakonec s míčem vydal zpět na vlastní polovinu, kde to Trimmel zkoušel nahrávkou pod sebe, kde se Becker k míči nedostal.
68'
Rozruch před hostující brankou nakonec dokázal vyřešit hostující brankář Luthe, který se pokoušel založit rychlý protiútok, přičemž hledal Gentnera.
67'
Před malým momentem se do kloudného zakončení nedokázal natlačit ani hostující Bulter. Naopak se těsně před ním povedlo zakročit Kobaldovi.
66'
Je za námi více než hodina hry, druhý poločas tak trochu navazuje na ten první. Stále platí, že sledujeme hodně vyrovnanou podívanou, jenž nic nepřináší.
61'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Cedric Teuchert, přichází Sheraldo Becker.
60'
Do menších problémů se při rozehrávce dostal domácí Heise, který raději vracel míč na kopačku brankáře Gersbecka, jenž odkopával směrem vpřed.
59'
Nakonec se o rohový kop nejednalo, míč totiž směřoval za postranní lajnu. Karlsruher ovšem nedokázalo vytěžit nic nebezpečného, k míči se dostal Gersbeck.
58'
Žlutou kartu dostává Marvin Friedrich (1. FC Union Berlín).
57'
Karlsruher vhazovalo hned dvakrát v krátkém časovém sledu. Po druhém autu si obrannou povinnost splnil Gentner, který odehrál míč za cenu dalšího rohu.
56'
Domácí mužstvo se navíc trpělivě dostávalo na druhou stranu, kde příliš čitelnou nahrávku dokázal vystihnout Knoche, od kterého šel míč do zámezí.
55'
Dle sudího si útočným faulem pomohl Teuchert, který se ovšem tomuto verdiktu hodně diví. Karlsruher však již rozehrálo, o což se postaral zadák Kobald.
54'
Ani Union Berlín se nikam nežene. Ze strany bundesligového celku neustále sledujeme pozvolné kombinace, jinak tomu není ani v tomto okamžiku.
53'
Gersbeck si v krátkém časovém sledu opět zahrál s míčem, který opět poslal daleko na druhou stranu hrací plochy, kde se v souboji prosadil Knoche.
52'
Karlsruher se s míčem vrátilo na vlastní obrannou polovinu, kde do rozehrávky zapojilo také brankář Gersbecka, který odkopával na druhou stranu.
51'
Naopak se rozehrávku povedlo vystihnout Thiedemu, kterému se navíc podařilo otřít míč o nohu protihráče, díky čemuž vykřesal zisk autového vhazování.
50'
Hostující brankář nakonec po zemi rozehrál na vedle stojícího Knocheho. Ten se pokoušel dostat na druhou stranu hrací plochy, což se ale nepovedlo.
49'
Druhé autové vhazování pro změnu putovalo daleko mimo dosah Hofmanna, tuto situaci navíc zkontroloval Knoche. Luthe bude rozehrávat od branky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z pravé strany. Thiede si vybral Djuricina, kterému se povedlo vybojovat další aut.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou. Sledovali jsme totiž celkem vyrovnanou partii, jenž nakonec přinesla pouze jednu vyloženou šanci, kterou měl na svědomí hostující celek. Union Berlín totiž orazítkoval pouze brankovou konstrukci, následně jsme se až do konce prvního poločasu nedočkali ničeho nebezpečného.
45+1'
45'
Žlutou kartu dostává Nico Schlötterbeck (1. FC Union Berlín).
44'
Domácí jsou v závěru poločasu častěji na míči, jenomže se horko, těžko dostávají přes obranu soupeře. Tentokráte se ve vzduchu prosadil Schlötterbeck.
43'
Jenomže volný kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného, hodně nepřesně totiž nahrával obránce Knoche, který našel pouze kopačku Bormutha.
42'
Vzápětí se pokoušel vyvézt míč na útočnou polovinu Promel, který byl zezadu skolen k zemi. Hlavní sudí nařídil další standardní situaci pro hráče Unionu.
41'
Posléze svému celku vyrazil vypomoct útočník Hofmann, kterému se povedlo sklepnout míč do strany na Gollera, jenž se ale nedostal kolem soupeře.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Obrannou povinnost si dokázal splnit hostující Knoche, který za sebe nepustil dotírajícího protihráče. Podle sudího v tom nebyl ani nedovolený zákrok.
34'
Další celkem důrazný souboj, při kterém se na zemi ocitl domácí Goller. Hlavní sudí nakonec odpískal faul domácím, což se Karlsruher pochopitelně nelíbí.
33'
Union nyní rozjel kombinaci na útočné polovině, kde si Giesselmann sice dokázal obhodit protihráče, avšak pád na zem neznamenal zisk standardky.
32'
Zpětná nahrávka putovala k Friedrichovi, který na jistotu odkopával na opačnou polovinu. Teuchert ovšem nedokázal ustát souboj s Kobaldem.
31'
Je za námi třetina hry, na první přesný zásah stále čekáme. Karlsruher zatím hraje s bundesligovým soupeřem vyrovnanou partii, což se cení.
30'
Union zahrával standardní situaci zhruba ze třiceti metrů. Do vzdušného prostoru se dostal Schlötterbeck, jehož zakončení nebylo vůbec důrazné.
29'
Bormuth měl na rozehrávku celkem dost času, přesto raději vyprodukoval další zpětnou nahrávku. Karlsruher se snaží vytáhnout napadající protihráče.
28'
Žlutou kartu dostává Jerome Gondorf (Karlsruher SC).
27'
K odraženému míči se ovšem dokázal prodrat Wanitzek, který to zkoušel doprostřed branky. Luthe byl pozorný, navíc ihned nastartoval protiútok.
26'
Po pravém křídle se do protiútoku dostával Djuricin, který nakonec velice přesně přenášel na nohu Gollera, jenž se do zakončení pravačkou nedostal.
25'
Máme za sebou více než dvacet minut hry, nicméně na první přesný zásah stále čekáme. Největší šanci měl Union Berlín, který orazítkoval pouze tyč.
24'
Tam se padající předmět snášel ke Gollerovi, který ovšem nedokázal odhadnout dopad míče, jenž se tak snesl daleko za postranní lajnu.
23'
Po delší době si s míčem zahrál také domácí brankář. Gersbeck rovněž na jistotu rozehrával po zemi, Karlsruher to zřejmě zkusí po levé straně.
22'
Brankář Luthe tak nemusel vůbec zasahovat, naopak se sám postaral o rozehrávku od své branky. Jeho přízemní nahrávka nakonec putovala ke Knochemu.
21'
Karlsruher mělo k dispozici standardní situaci z levé strany, která se kroutila směrem do branky. Do vzduchu se vydal Frode, jenž hlavičkoval vedle tyče.
16'
Ani domácí celek nikam nespěchal, naopak rozjel přízemní kombinaci, do které se zapojil také Gersbeck. Union Berlín nikterak aktivně nenapadá rozehrávku.
15'
Další zpětná nahrávka, tentokráte přímo na kopačky hostujícího brankáře Lutheho, jehož další odkop pro změnu skončil na hrudníku Bormutha.
14'
Union Berlín tak rozjel další kombinaci na vlastní polovině, načež se na druhou stranu dostal Ingvartsen. Toho ale dokázal včas eliminovat Bormuth.
13'
Po delší době si s míčem zahrál také brankář Luthe, který to zkoušel prudkým odkopem na druhou stranu, kde se ve vzduchu prosadil domácí Kobald.
12'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil domácí obránce Thiede, jehož dalekonosný hod našel pouze soupeře.
11'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku, zatím mají podle předpokladů více ze hry hráči Berlína, kteří při své největší šanci trefili pouze brankovou konstrukci.
10'
U středového kruhu se povedlo rozehrávku soupeře vystihnout Promelovi, který poté vyprodukoval zpětnou nahrávku na Trimmela, jenž raději uklidnil hru.
9'
Následoval volný kop z domácí poloviny, který obstaral obránce Heise. Jeho prudký nákop měl na druhé straně najít Hofmanna, což se nepovedlo.
8'
Zpětná nahrávka putovala zpět na kopačku brankář Gersbecka, který se na opačné straně pokoušel najít Djuricina, jenž ve vzduchu pouze fauloval.
7'
Posléze na vlastní polovině pracoval s míčem Kobald, který ovšem přihrával na obsazeného Gollera, jenž se nedokázal dostat přes Knocheho.
6'
Rohového kopu se nakonec ujal sám Trimmel, který centroval směrem od branky. Jeho centr nakonec našel jednoho z kolegů, který pálil pouze do tyče.
5'
Union Berlín pracoval s míčem na vlastní polovině, odkud to nakonec Friedrich zkoušel nahrávkou na Trimmela, který vybojoval první rohový kop.
4'
Na levém křídle měl hodně prostoru na centr domácí Heise, který ovšem našel pouze protihráče. Schlötterbeck odehrál míč mimo pokutové území.
3'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Gersbeck, který na jistotu rozehrál po zemi na vedle strojícího Bormutha, jenž ještě zkoušel přenést hru.
2'
Hlavní sudí pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Karlsruher SC: Gersbeck – Thiede, Bormuth, Kobald, Heise – Fröde – Djuricin, Wanitzek, Gondorf, Goller – Hofmann
Náhradníci: Kuster – Batmaz, Carlson, Groiss, Gueye, Kother, Lorenz, Pisot, Rabold

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Schlötterbeck, Knoche – Trimmel, Gentner, Prömel, Gieselmann – Ingvartsen, Bülter, Teuchert
Náhradníci: Moser – Andrich, Becker, Gogia, Griesbeck, Hubner, Maciejewski, Mees, Ryerson

Rozhodčí: Cortus – Achmüller, Leicher.
1. FC Union Berlín

Na opačné straně stojí bundesligový Union Berlín, který si nepočínal vůbec špatně. Unionu se totiž povedlo nasbírat sympatických jednačtyřicet bodů, což stačilo na jedenáctou pozici tabulky, a tedy snadnou záchranu. Union Berlín během ligového ročníku vyhrál hned ve dvanácti případech, navíc ho ke konci soutěže zdobila velice dobrá forma. Union Berlín totiž během posledních pěti ligových duelů hned třikrát dokázal zvítězit, jedinou kaňkou na této vynikající formace byla porážka proti šestému Hoffenheimu, který na svém stadionu vyhrál 4:0.

Fotbalisté Karlsruher se v uplynulém ročníku druhé ligy umístili na patnácté pozici, což přeci jenom znamenalo setrvání v soutěži. Karlsruher dokonce mělo stejný bodový zisk jako šestnáctý Norimberk, avšak nakonec rozhodlo skóre. Karlsruher navíc výrazně pomohla výhra z posledního hracího dne, domácí celek tohoto zápasu totiž dokázal naplno bodovat na půdě devátého Fürthu, a sice výsledkem 2:1. Karlsruher nebude v tomto duelu favoritem, avšak v německém poháru jsme v minulosti viděli celou řadu překvapivých výsledků.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Německý pohár má na programu zápasy prvního kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Karlsruher SC a 1. FC Union Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.