Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Bahrajn - 22. července 2017   18:00

Jihlava
Jihlava
15' Rosa  • 54' Ikaunieks  • 81' Ikaunieks
3:0
(1:0)
Bahrajn
Bahrajn
Jihlava
Rakovan – Tlustý (46. Nový), Kryštůfek, Krejčí, Rosa (77. Mišůn) – Štěpánek (58. Daníček) – Fulnek (67. Záviška), Zoubele (84. Fulnek), Hronek (46. Popović), Ikaunieks – Dvořák (46. Klíma).
Soukup – Mišůn, Popović, Záviška, Nový, Klíma, Daníček
Pechanec – Wilczek, Petřík
Bahrajn
Fardan Abdulla (46. Monsen Naser) – Alhayam, Shubbar (46. Abdullatif Hasan), Yaser, Mansour (76. Almusaini), Abduljabbar Hasan (46. Alromathi), Almuhafaha, Hashim, Abdulla Abdulla, Alaswad, Yusuf (46. Helal)

Vysočina byla v sobotním duelu lepším týmem a po zásluze vítězí 3:0, když jednu branku vstřelil v prvním poločase hlavou Antonín Rosa. Ve druhé půlce přidal dvě branky Davis Ikaunieks.
90'
90'
O rozehrávku standardní situace se pokusil Martin Nový, ale poslal míč vysoko nad.
90'
Žlutou kartu vidí Abdo Yaser.
90'
Z levé strany odcentroval Mišůn a Jiří Klíma se ve vápně hlavou netrefil mezi tři tyče.
89'
Vysočina je zalezlá na své polovině a dopřává hráčům Bahrajnu delší dotek s míčem.
88'
O další technickou střelu se pokusil Ikaunieks a jen o kousek minul bránu.
86'
Už chybí snad jen sníh a vystřídali jsme během duelu všechny rozmary počasí. Nyní jsme bez deště a naopak se slunko rozzářilo.
84'
Vysočina střídá, Lukáše Zoubeleho nahrazuje Jakub Fulnek, který se tak po krátkém oddechu vrací do hry.
81'
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina přidává třetí gól. Ve vápně šikovně obstřelil gólmana DAVIS IKAUNIEKS.
78'
Málem vlastní gól připravil svému týmu Mohamed Alhayam.
77'
Vysočina střídá, Antonína Rosu nahrazuje Milan Mišůn.
76'
Bahrajn střídá, Heshama Mansoura nahrazuje Mohamed Almusaini.
74'
Bahrajn zahrával z levé strany rohový kop, ale obrana Vysočiny jej přestála bez úhony.
72'
Na centr z pravé strany, který vyslal Nový, si ve vápně vyskočil Popović, ale branku netrefil.
70'
Rohový kop nebezpečí pro obranu Bahrajnu nepřinesl.
69'
Jiří Klíma protáhnul gólmana Bahrajnu, který jeho střelu vytáhnul na rohový kop.
67'
Vysočina střídá, Jakuba Fulneka nahrazuje Jan Záviška.
66'
Ve vápně se do šance dostal Davis Ikaunieks, ale jeho střela byla zblokována do bezpečí.
65'
Davis Ikaunieks rozehrál standardní situaci pár metrů za velkým vápnem, ale trefil jen zeď.
62'
I v prudkém lijáku je Vysočina častěji u míče, ale k ohrožení branky Bahrajnu se v poslendních minutách nedostala.
59'
Popović z levé strany přihrál na střed Ikaunieksovi, jehož pokus šel těsně vedle.
58'
Vysočina střídá, Davida Štěpánka nahrazuje Nikolas Daníček.
56'
Za vzájemné postrkování vidí žlutou kartu Lukáš Kryštůfek a Mohamed Saad Alromathi.
54'
Vysočina již vede o dvě branky, Ve vápně se k míči dostal DAVIS IKAUNIEKS a svou střelou pod břevno nedal gólmanovi šanci.
52'
I reprezentace Bahrajnu udělal do druhého poločasu několik změn. Do hry již nezasáhnul gólman Fardan Abdulla, místo něj se do brány postavil Momsen Naser. Do hry se dostal i Abdullatif Hasan, Saad Alromathi, Yusuf Helal. Místo nich již nehrají Dhiya Shubbar, Abduljabbar Hasan a Rashid Yusuf.
50'
Z pravé strany jej rozehrál Abdo Yaser, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
49'
Do šance se z pravé strany dostal Hesham Mansour, ale na Rakovana si nepřišel, ten jeho pokus vyrazil na roh.
48'
Ve druhém poločase nám začalo pršet, tak uvidíme, jaký fotbal to přinese.
46'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Dvořák, přichází Klíma.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Hronek, přichází Popović.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tlustý, přichází Nový.
46'
Vysočina byla v prvním poločase lepším týmem a zaslouženě šla v 15. minutě do vedení, když se po rohovém kopu Ikauniekse hlavou prosadil Rosa. Další šance Vysočina již nevyužila. Bahrajn měl k dispozici jednu možnost, ale ta byla Hasanu Abduljabbarovi zblokována.
45'
45'
Domácí standardní situaci rozehráli, ale v podstatě míč odevzdali soupeři.
44'
Štěpánek se z poloviny hřiště rozběhl s míčem u nohy a byl posléze zastaven nedovoleně.
41'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Fulnek, k zakončení se dostal Rosa, ale mezi tři tyče se netrefil.
38'
Na druhé straně byl ošetřován Abdulla Abdulla, ale po krátké chvilce už je zpět na nohou.
35'
Na zemi se v nefotbalové pozici ocitnul Hronek, ale po krátkém ošetření už je zase zpět na hřišti.
32'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Ikaunieks, ale ve vápně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
30'
Z rohového kopu obranu Vysočiny hráči Bahrajnu neprověřili.
30'
Do gólové šance se dostal Hasan Abduljabbar, ale obrana Vysočiny jeho pokus vyrazila na roh.
27'
Jedna z takových přišla, ale útočníka Bahrajnu zradilo zpracování.
24'
Obrázek hry je stále podobný předchozím minutám, Bahrajn spíše pozorně brání a dopředu se podívá jen po chybě hráčů Vysočiny.
21'
Bahrajn se příliš na svou útočnou polovinu nepodíval neb hráči Vysočiny je svou aktivní hrou dopředu moc nepouští.
18'
Vysočina je i nadále aktivnějším týmem a žene se za druhým gólem.
15'
Z levé strany rozehrál rohový kop Ikaunieks a ve vápně si nejvýše vyskočil ANTONÍN ROSA a hlavou poslal Vysočinu do vedení.
14'
Zpoza velkého vápna vystřelil Ikaunieks a gólman Bahrajnu vyrazil do bezpečí.
13'
Fulnek centroval z pravé strany a nejvýše vyskočil Ikaunieks ale branku netrefil.
10'
Vysočina je nadále aktivnějším týmem, ale bez nějakého gólového efektu.
8'
Slovo si vzali i hosté. Rakovana se snažil vystrašit Redha Hashim.
7'
Fulnek centroval z pravé strany do vápna, ale Dvořák netrefil ideálně.
6'
Hronek ve vápně zaseknul a hledal volné spoluhráče, ale neuspěl.
5'
Z pravé strany zahrál rohový kop Ikaunikes, ale obrana Bahrajnu byla pozorná.
4'
Rohový kop zahrála Vysočina z levé strany, ale obrana soupeře byla pozorná.
3'
Obrana Bahrajnu zahrála do autu. Vysočina bude zahrávat rohový kop.
1'
Hronek na úrovni brankové čáry přiklepl za sebe na Ikauniekse, který trefil jen boční síť.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Rosa – Štěpánek – Fulnek, Zoubele, Hronek, Ikaunieks – Dvořák.
Náhradníci: Soukup – Mišůn, Popović, Záviška, Nový, Klíma, Daníček

Bahrajn: Fardan Abdulla – Alhayam, Shubbar, Yaser, Mansour, Hasan, Almuhafaha, Hashim, Abdulla Abdulla, Alaswad, Yusuf
Náhradníci: Jaffar, Jumaah, Alathem, Hasan, Alromathi, Helal, Haram, Almusaini, Momsen Naser, Albanna, Mamdi Naser, Alaqader, Alsari

Rozhodčí: Pechanec – Wilczek, Petřík.
Do začátku duelu chybí nějakých 25 minut. Oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Vysočina nebude mít k dispozici kompletní kádr. Vedle dlouhodobě zraněných záložníků Jozefa Urblíka s Petrem Neradem, postrádá i kapitána Lukáše Vaculíka, který teprve lehce začíná s tréninkem. Chybět bude i útočník Michael Rabušic.
„Počítáme s tím, že někteří hráči proti Bahrajnu odehrají větší porci minut. Věříme, že budeme gólově efektivnější, než ve středečním duelu ve Velkém Meziříčí. Každý trénink a každé utkání vnímáme jako šanci postupně zlepšovat všechny herní činnosti týmu a upevnit herní návyky a styl, na kterém pracujeme,“ sdělil na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Michal Zach.
V generálce na HET ligu přivítá Vysočina celek Bahrajnu. Národní tým je v Česku na soustředění. 12. července jej doma přivítaly Teplice, které zvítězily 3:0. Bahrajn trénuje český trenér Miroslav Soukup.