Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Slavia - 25. ledna 2018   16:00

Petrohrad
Petrohrad
27' Kokorin  • 46' Zabolotnyj  • 67' Jerochin  • 70' Bogajev  • 77' Pletněv
5:1
(1:0)
Slavia
Slavia
62' Škoda
Petrohrad
Lunev – Kuzjajev, Mevlja, Mammana, Žirkov – Kranevitter, Jerochin – Rigoni, Driussi – Zabolotnyj, Kokorin (C)
Slavia
1. poločas: Kovář – Bořil, Deli, Jugas, Sobol – Kúdela – Mingazov, Hušbauer, Danny (C), Zmrhal – Necid
2. poločas: Kovář – Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Sobol – van Buren, Bucha, Hromada, Stoch – Tecl, Škoda

Je konec! Sešívaní nakonec naprosto nezvládli dnešní přípravné utkání, neboť Zenit Petrohrad dokázal zvítězit drtivě 5:1. Rozdíl byl patrný především v defenzivní činnosti, kdy se Slavie dopouštěla velkých chyb. I proto měl Kovář opravdu hodně práce a většina branek zkrátka nešla chytit. Jedinou branku Pražanů dokázal ve druhém poločase vstřelit Milan Škoda, jehož branka byla slabou náplastí nad konečném výsledkem.
90'
87'
O malý okamžik později se Baburin musel činit. Slovenský středopolař Stoch se s trochou štěstí dostal k míči a z pravého křídla vyprášil rukavice brankáře.
86'
Po několika minutách se nám tradičním manévrem připomněl Stoch, který ani v tomto případě nezakončil přesně. Míč směřoval zhruba metr vedle brány.
85'
Van Burenovo napadání nakonec slavilo úspěch, neboť v tísní hrající Terentěv poslal míč pouze za postranní čáru. Slávisté tak budou vhazovat.
84'
Sobol poslal lehký dloubáček na Stocha, který si balón příliš předkopl a poté mu nezbývalo nic jiného, než povalit na zem Smolnikova.
83'
Celek z hlavního města ruské federace naprosto zanevřel na jakékoliv útočení a poslední minutky se odehrávají výhradně na jedné polovině.
82'
Frydrych nasadil jesličky Smolnikovovi, nicméně to bylo z hlediska útočného manévru naprosto vše. Razantní odkop z kopačky Bogajeva směřoval až za půlící čáru.
81'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky. Slávisté opět úřadují s míčem na útočné polovině, obrana soupeře je ale dnes velmi pozorná.
80'
Aby toho nebylo málo, tak z druhé vlny přispěchal k vápnu Frydrych, jehož dělovka snad ještě v tomto momentu nedopadla zpět na zem.
79'
Hromada táhl nadějný kontr svého celku, ten ale utnul příliš pomalou přihrávkou na Stocha. Tohle mohli hráči českého celku vyřešit daleko lépe.
78'
S ambicemi pražské Slavie to v dnešním utkání nevypadá vůbec růžové. Sešívaní naprosto nezvládají poslední minutky, ve kterých hned třikrát inkasovali.
77'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tady to zavání pořádným debaklem! DMITRI PLETNĚV si navedl míč na pravou nohu a posléze parádní bombou vymetl vzdálenější šibenici.
77'
Bogajevova přihrávka za Pokorného byla příliš pomalá a po pár vteřinách musel střelec čtvrté branky sám faulovat. Nakonec se to obejde bez žlutého varování.
76'
Na opačné straně operoval s míčem Stoch, který se několika rychlýma krokama dostal kolem Jerochina a posléze zakončil těsně nad břevno.
75'
Ruský celek se nadechaval k dalšímu rychlému protiútoku, který nakonec vyřešil prachbídně. Po sražené přihrávce se balón dostal až ke Kovářovi.
74'
Málem jsem to zakřikl! Pár metrů za pokutovým územím totiž sympaticky napřáhl Terentěv, jehož pohotová rána skončila na pravé tyči.
73'
Lehký dloubáček nakonec směřoval pouze do malého vápno, kde byl nejvýše ve vzduchu Van Buren. Slávisté se tentokráte dokázali ubránit.
72'
Pokorný nezachytil pohyb Poloze a po nedovoleném zákroku se bude konat další volný kop. K jeho exekuci se staví sám faulovaný.
71'
Obrana Slavie je v dnešním utkání hodně nedůsledná. Protihráči sice byli povětšinu času ve druhém poločase pasivnější, nyní ale přišly dva rychlé protiútoky, které slaví úspěch.
70'
Je tu další branka v Kovářově síti! Zkušený brankář si nejprve poradil se samostatným nájezdem, posléze ale přesně k tyči zamířil DMITRIJ BOGAJEV.
70'
Mezitím nám hromadně střídá také soupeř, přičemž na hrací plochu přišlo snad osm nových hráčů. To vše se děje zhruba dvacet minut před koncem.
69'
Stoch výborně sklepl balón na Škodu, který na nic nečekal a okamižitě přeposlal míč na levou stranu na osamoceného Sobola. Ukrajinskému zadákovi se ale sklouzl balón z kopačky.
68'
Petohrad se pokusil zahrozit z rychlého protiútoku, načež Pokorný musel hodně přidat. Za míčem se totiž řítil rychlonohý Driussi. který vybojoval alespoň aut.
67'
Je tu trest v podobně další inkasované branky! V pokutovém území zůstal nikým nekrytý ALEXANDER JEROCHIN, který po přihrávce Smolnikova zakončil přesně k tyči.
67'
A nakonec byl výsledkem zisk standardní situaci. Stochova exekuce směřovala do nebezpečného prostoru, kde byl hodně natěsno bráněn Škoda.
66'
Hromada si dělal u brankové čáry prostor, cestu vpřed mu ale skvěle zakřižoval Žirkov. Sešívaní se ale i nadále drží poblíž pokutovému území.
65'
Mammana musel pořádně přidat, neboť napadající Tecl se k němu vydatně přibližoval. Nakonec celou situaci vyřešil odkopem do zámezí Mammana.
64'
Po mírném faulu poblíž postranní čáry se k rozehrávce postavil Žirkov. Mezitím nám na hrací plochu přispěchali také nový hráči v týmu soupeře.
63'
Utkání tak rázem dostává nový náboj a v tuto chvíli jsou Slávisté zpět v zápase. Naopak ruský celek je v posledních minutách hodně pasivní.
62'
Slavia právě vstřelila branku!
A ten slaví úspěch! K rozehrávce se postavil Stoch, který na přední tyči našel hlavu Ngadeua, jehož prodloužení míče usměrnil do brány MILAN ŠKODA.
62'
Van Buren potáhl míč kolem napadajícího Driussiho a po jeho přihrávce zkoušel odcentrovat Bucha. Jeho centr byl ale sražen na rohový kop.
61'
Na druhé straně hrací plochy si drzým faulem pomohl Deli, po jehož faulu skončil na zemi zatím jediný dnešní střelec. K exekuci volného kopu se již staví Driussi.
60'
Kousek za pokutovým územím si balón chystal ke střele Bucha. Po navedení míče směřoval balón pouze do nohy bránícího Mammany.
59'
Ngadeu měl u pravé postranní čáry menší problémy, ty ale nakonec vyřešil kombinací s Frydrychem. Sešívaní to v tuto chvíli zkoušejí středem hřiště.
58'
Po odehrání míče byl lehce přišlápnut Mammana, čehož si hlavní sudí všiml až s velkým zpožděním. Nakonec je přeci jenom pískán nedovolený zákrok.
57'
Tak uvidíme, jak se nový hráči Slavie zabydlí na hrací ploše. Vyměněna byla takřka celá jedenáctka a v tuto chvíli je na zeleném pažitu hned několik nových fotbalistů.
56'
Lunev si musel pořádně pospíšit se svojí rozehrávkou, napadající Necid se totiž vydatně přibližkoval k ruskému brankáři. Jeho odkop nakonec ještě zastihl na hrací ploše Kuzjajev.
55'
Slávisté hromadně vystřídali a v tuto chvíli hraje tato jedenáctka:
55'
Sobol přiťukl balón Dannymu, který na nic nečekal a po krátkém přemýšlení se rozhodl nakopnout míč na Mingazova. I tentokráte zasáhl pozorný Mevlja.
54'
Střela byla sražena do malého vápna, kam si sbíhal také brankář Kovář. Zkušený strážce tyčí ani tentokráte nepředvedl jistý výběh a celou situaci řešili až jeho kolegové.
53'
Do nadějné příležitosti se hnal Zabolotnyj, který se po krátkém driblinku odhodlal k zakončení. Ránu mu nakonec srazil velmi dobře postavený Sobol.
52'
Kranevitter se ujal režie hry a po krátké kombinaci přišla zbytečná ztráta míče. Nicméně ani český celek se s kulatým nesmyslem moc dlouho nepomazlil.
51'
Velmi chytře to zamýšlel Danny, jenž z první chystal kolmici pro Necida. Tento úmysl ale skvěle přečetla stoperská dvojice Zenitu.
50'
Tuto akci se ještě chystal dohrát napadající Mingazov, který tak trochu nešťastně trefil brankáře do hlavy. Na nic vážného to ale nevypadá.
49'
Co chybělo! Zmrhalova nabídka z hranice šestnáctky byla ještě lehce tečována a Lunev měl najednou spousta práce. Míč ale udržel ještě před brankovou čárou.
48'
Na pravém křídle si dělal prostor Rigoni, který ale neprošel přes bránícího Sobola. Po autovém vhazování Zenitu se k autu dostane také soupeř.
47'
Sešívaným se tak vstup do druhého poločasu vůbec nepovedl a v tuto chvíli musí dohánět už dvoubrankovou ztrátu. Do konce zápasu ale zbývá ještě spoustu času.
46'
To je vstup do druhého poločasu! Slávisté propadli ve středu hrací plochy a ANTON ZABOLOTNYJ zakončil svůj úprk po levém křídle přesnou střelou.
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hráči Slavie. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně vyrovnanou podívanou. Větší příležitosti si ale vytvořil petrohradský celek, jenž zhruba po sedmadvaceti minutách se dostal do vedení. Největší šanci Slavie měl po standardní situaci Deli, jeho hlavičku ale vyrazil Lunev nad branku.
45'
44'
A kombinace měla za výsledek zisk rohového kopu. Hušbauerova exekuce směřovala na vytáhlého Jugas, po jehož výskoku putoval míč několik metrů nad.
43'
Jugas se nevydržel dívat na počínání svých spoluhráčů a dalekonosným nákopem z vlastní poloviny oslovil Dannyho. Sešívaní nyní kombinují v blízkosti šestnáctky.
39'
První poločas se nám neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí bude také něco nastavovat.
38'
Kovář zapojil do rozehrávky Jugase, který pro změnu oslovil u pravé postranní čáry pohybujícího se Bořila. Ten vrátil bývalému zlínskému obránci, který poslal míč pouze do zámezí.
37'
Do hry se vměstnává velká řada nepřesností. Právě po jedné z nich zkoušel Driussi nalézt svojí kolmici naběhnuvšího Žirkova, kterému chyběl zhruba krok.
36'
A znovu další velmi zbrklé zakončení. Tentokráte se po přechodu do útočné zóny do balónu opřel Kúdela, i tentokráte se míč stočil daleko od tyče.
35'
Žirkov vyprodukoval z pravé strany velmi zajímavý centr, na který si na malém vápně dokázal naskočit Kokorin. Kapitán Zenitu hlavičkoval hodně vedle tyče.
34'
Sobol si jako adresáta vybral Zmrhala, jenž ihned vrátil míč prvnímu jmenovanému. Levý bek se posléze pokoušel nalézt Necida, před kterým včas zasáhl Mevlja.
33'
Posléze se k odkopu od své svatyně dostal zatím nepřekonaný Lunev, který překvapivě nevykopl míč na opačnou stranu, nýbrž roztáhl hru k postranní čáře.
32'
Nedůslednost v rozehrávce Zenitu mohl potrestat Necid. Český útočník si tak dlouho zpracovával balón, až se dokázal zpět vrátit Mammana.
31'
Logicky tak následoval další rohový kop, který dopadl stejně, jako všechny předchozí. Vzdušný prostor zatím s přehledem pokrývají hráči v modrých dresech.
30'
Odpovědnost na sebe vzal zkušený Hušbauer, který hledal u vzdálenější tyče Deliho. Ten naprosto suverénním způsobem přehlavičkoval svého strážce a jeho hlavičku zastavila až rukavice Luneva.
29'
Ten sice nedopadl dle představ, pár vteřinek poté ale upadl v těsně blízkosti pokutového území Mingazov a hlavní sudí byl opět donucen odpískat.
28'
Ihned po rozehrávce se Danny dostával do zajímavé pozice, svojí přihrávku ale poslal mimo Necidův dosah. Následně bývalý hráč Zenitu vybojoval rohový kop.
27'
Žlutou kartu dostává Danny (SK Slavia Praha).
27'
Laciná ztráta míče na levé straně má fatální následky! Na hranici šestnáctky popostrčil Jerochin balón na ALEXANDRA KOKORINA, který přehodil vyběhnuvšího Kováře.
27'
Hušbauer se stáhl do operativní pozice, odkud přenesl hru na levou stranu na Sobola. Hra se následně přesunula k naběhnuvšímu Bořilovi, který svojí nabídku přetáhl.
27'
Aktivita českého celku končí odmávaným ofsajdem. I tentokráte se provinil agilní Necid, jenž nedokázal načasovat náběh za obranu Zenitu.
26'
Naskakující Mammana šel do hlavičkového souboje s Necidem rukama napřed, což uviděl také hlavní sudí. Jednoznačný faul a Slavie se vrací zpět k míči.
25'
Také Pražané se poprvé dostali k možnosti rozehrát rohový kop. Nicméně nešlo o nic světoborného a soupeř se bez větších problémů ubránil.
24'
Zdá se, že Slavia přebrala otěže zápasu. V tuto chvíli sledujeme ofenzivní choutky právě českého mistra uplynulé sezóny.
23'
Rychlonohý Mingazov dělal pořádně problémy vracejícímu se Žirkovovi, který evidentně nestíhal. Turkmenský křídelník poté přihrával do druhé vlny, odkud Sobol pálil do nohy soupeře.
22'
Na opačném pólu hrací plochy to trochu ukvapeně zkoušel zatím hodně nenápadný Necid. Rána českého útočníka vystoupala vysoko nad břevno.
21'
I k této exekuci se postavil velezkušený Žirkov, který centroval velmi chytře. Na přední tyči si udělal prostor Kokorin, jehož hlavička směřovala do rukavic Kováře.
20'
Driussi postupoval v tandemu s Rigonim k pokutovému území, načež druhý jmenovaný poslal přihrávku do běhu právě Driussimu. U něho byl včas Sobol, který srazil míč na roh.
19'
Kúdela si po zisku míče dlouho rozmýšlel, co vlastně provede. Nakonec ještě stačil nahrát na vedle stojícího Sobola, který nahrával Necidovi do ofsajdového postavení.
18'
Sešívaní obsadili útočnou zónu, kde se postupně z pravé strany dostali na levou. Tam přišla celkem laciná ztráta, načež musel situaci řešit faulem Danny.
17'
Deli si nebral servítky a situaci před vlastní šestnáctkou vyřešil odkopem k pravé postranní čáře. Tam se Bořil přeci jenom dostal k míči, posléze se Mingazovi nepovedl první kontakt s hracím předmětem.
16'
Po delší době se s balónem pomazlil také brankář Lunev, nicméně nešlo o žádnou složitou práci. Míč se totiž odrazil právě před ruského strážce tyčí.
15'
Pražané zatím velmi dobře dostupují kombinující protihráče. Před malým momentem vystoupil z obranné linie Sobol, který zamezil akci na levém křídle.
14'
Úvodní rohový kop dnešního zápasu měli na svědomí hráči Zenitu. Balón se stáčel směrem k malému vápnu, kde byl nejvýše ve vzduchu stoper Jugas.
13'
Kokorin si na hranici vápna dělal prostor a Deli měl velké starosti s jeho bráněním. Nakonec ostrou nabídku před Kováře musel razantně odkopnout Kúdela.
12'
To nebylo vůbec špatné! Hušbauer hezkou šajtlí narazil za obranu Dannymu, kterému k ideálnímu zakončení chyběl zhruba krok.
11'
Posléze to ostrým centrem do šestnáctky zkoušel Danny, nicméně jeho pokus odvrátil pozorný Melvja. Netrvalo dlouho a taktickým faulem si pomohl Jugas.
10'
Žirkov hodil autové vhazování na Jerochina, který pouze lehce přeposlal balón za svá záda. Tam již číhal mohutný blok hráčů v opačných dresech.
9'
Pražané se zatím k míči moc nedostávají a momentálně je k vidění pozvolná kombinace soupeře. Míč je v tuto chvíli na kopačce Mammany.
8'
Na pravé straně opět operoval s balónem aktivní Rigoni, který se tentokráte neodvážil k ničemu individuálnímu a kulatý nesmysl poslal zpět na obrannou polovinu.
7'
První velká šance zápasu! Kovář se neblýskl zrovna přesvědčivým výběhem a jako první u balónu byl Rigoni. Argentinský forvard si počkal na náběh Driussiho, který zakončil těsně vedle odkryté brány.
6'
Mingazov se velmi dobře protáhl kolem Mevljy a poté roztáhl hru na levou stranu. Tam číhal osamocený Zmrhal, který odcentroval pouze do náruče Luneva.
5'
Zhruba ze vzdálenosti pětadvaceti metrů zahrával standardní situaci Rigoni, jehož centrovaná nabídka doplachtila pouze na hlavnu prvního bránícího hráče.
4'
Kousek za středovým kruhem sváděl hlavičkový souboj Zmrhal společně s Jerochinem. Úspěšnější byl nakonec křídelník českého celku.
3'
První střelecký pokus dnešního klání vyprodukoval Hušbauer, který se do balónu opřel z velké vzdálenosti. Skákavý pokus nenadělal Lunevovi žádné potíže.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal ruský celek, který bude hrát zprava doleva.
1'

FK Zenit Petrohrad: Lunev – Kuzjajev, Mevlja, Mammana, Žirkov – Kranevitter, Jerochin – Rigoni, Driussi – Zabolotnyj, Dzjuba
Náhradníci: Lodygin, Baburin, Gyolo – Panjukov, Terentěv, Poloz, Smolnikov, Pletněv, Kakkoev, Kaplenko, Skrobotov, Bogajev

SK Slavia Praha: Kovář – Bořil, Deli, Jugas, Sobol – Kúdela – Mingazov, Hušbauer, Danny, Zmrhal – Necid
Náhradníci: Otáhal – Tecl, Bucha, Ngadeu, van Buren, Stoch, Škoda, Frydrych, Hromada, Pokorný.
SK Slavia Praha

Pražská Slavia si i pro letošní ročník dala za cíl prvenství ve své domácí soutěži, což se jí zatím plnit nedaří. Pražané totiž z druhé pozice ztrácejí na vedoucí Plzeň už čtrnáct bodů a obhajoba titulu je tak v nedohlednu. Ani putování pohárovou Evropou se nevyvedlo dle představ, Slavia postupně vypadla z Ligy mistrů a posléze také ze skupinové fáze Evropské ligy. I tento fakt měl za výsledek výměny trenéra, přičemž na trenérskou lavici usedl někdejší trenér Slovanu Liberec Jindřich Trpišovský. Zkušený lodivod se okamžitě snažil týmu vrýt svůj rukopis, v rámci přípravy se to daří tak napůl. Slavia totiž v úvodním zápase prohrála s třetiligovým španělským celkem Linense vysoko 5:1, v následném zápase ale už přemohla druholigový Žižkov 5:0.
FK Zenit Petrohrad

Ambiciózní Zenit Petrohrad se pro letošní sezónu musel spokojit pouze s Evropskou ligou, kde zatím předvádí velmi slušné výkony. Ty ho vynesli mezi postupující týmy do vyřazovacích bojů. Co se týče ligové scény, tam se Zenit zatím nachází na druhé pozici, přičemž na vedoucí Spartak ztrácí propastných osm bodů. V rámci přípravy na druhou polovinu sezóny se tento ruský celek střetl v prvním utkání s dánskou Kodaní. Od začátku měl Zenit jednoznačně více ze hry a výsledkem byl demoliční výsledek 5:0, dvakrát se přitom prosadil útočník Panjukov.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! V rámci přípravného zápasu se nám proti sobě představí FK Zenit Petrohrad a SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.