Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Jablonec - 28. června 2017   11:00

Žižkov
Žižkov
0:2
(0:1)
Jablonec
Jablonec
10' Mihálik   • 60' Breda
Žižkov
Hrubeš – Hašek, Egert, Toml, Pardubský – Podrazký, Sixta (21. Šandera) – Čermák – Engelmann, Stratil, Bazal (36. Galuška)
Jablonec
Hrubý – Janković, Pernica, Kodr, Zelený – Hübschmann – Masopust, Kubista (13. Považanec), Breda – Mihálik, Janetzký

Také ve svém druhém přípravném utkání potvrdil Jablonec roli favorita, na Střížkově porazil Viktorii Žižkov 2:0. Na vítězství prvoligového celku se podíleli Mihálik a Breda.
90'
89'
A svou akci do zdárného konce dotáhl také Žižkov. Ani rána z levé části pokutového území se ale neujala.
88'
Na opačné straně se pokusil prosadit Masopust, avšak z hranice vápna nedokázal trefit cílené zařízení.
87'
V závěru mohl Žižkov zápas ještě zdramatizovat. Po přihrávce zprava totiž střela zakončujícího hráče jen o vlásek minula levou tyč.
85'
Žižkovští beci si veškeré nabíhající soupeře pokryli a nedovolili jim zakončit.
84'
Hanousek nedokázal procpat balon do vápna, ale nevadí to, protože Jablonec bude kopat roh.
82'
Mehanović (FK Jablonec) vystřelil z hranice šestnáctky mimo pravou tyč.
81'
Roh pro Žižkov. Centrovaný balon přilétl na zadní tyč, kde došlo k nepřesnému zakončení hlavou.
79'
Mehanović (FK Jablonec) se provinil útočným faulem.
76'
Čtvrt hodiny před koncem týmy zápolí o balon v blízkosti středového kruhu.
75'
Pražský klub se ale v útočné fázi nedokázal nijak zvlášť prosadit.
74'
Zbytečná ztráta míče uprostřed hrací plochy dává znovu příležitost hráčům žižkovské Viktorie.
72'
Po přihrávce nakrátko následoval odvrácený centr a akrobatické zakončení. Takzvané nůžky však byly tupé, takže brankáře nemohly nijak ohrozit.
71'
Samostatně vedená akce hráčem Žižkova slavá úspěch v podobě zisku rohového kopu. Jak s ním útočící mužstvo naloží?
69'
Po obnovení hry se fotbalisté Jablonce zahnali do zámezí. Pokračovat se bude autovým vhazováním.
67'
Nyní zazněl hvizd rozhodčího, který poslal hráče ke střídačkám. Důvodem tohoto počínání je pauza určená k doplnění tekutin.
66'
Ze svého dalšího tažení Jablonec vytěžil roh, po jeho rozehrání ale nic kloudného nevymyslel.
65'
Řehák (FK Viktoria Žižkov) vystavil stopku jedovaté ráně z pravé části pokutového území. Tato šance volala po gólu.
64'
V žádném případě se Žižkovu nedá upřít snaha. Faktem ovšem zůstává, že recept na defenzivu Jablonce hledá celek z hlavního města marně.
63'
Ofsajd! Nepřímý volný kop pro Jablonec.
60'
Jablonec právě vstřelil branku!
Rozdíl ve skóre je po necelé hodině hry dvougólový. DAVID BREDA si potáhl balon k hranici vápna a roztáhlu hru doprava, poté si naběhl do pokutového území a nadýchaný centr ze strany usměrnil hlavou do levé části brány.
59'
Nezaháleli ani Pražané. Střela z hranice vápna zamířila nad břevno.
58'
Pospíšilova dělovka pořádně vyprášila rukavice strážce žižkovské brány. Velice pěkný pokus!
56'
Další ofsajd jablonecké ekipy.
54'
Šance jako hrom! Některý ze žižkovských hráčů číhal v předbrankovém prostoru a po přihrávce zprava pohotově vystřelil z voleje. Smůla pro Viktorku, že z hranice malého vápna bránu trestuhodně přestřelil.
53'
Ofenzivní akci Jablonce zastavil ofsajd.
50'
Žižkovští vyprodukovali dlouhý nákop, který prolétl vysoko nad hlavama všech hráčů.
48'
Jablonec se na startu druhé půle ubránil rohovému kopu.
46'
Sestava FK Jablonec pro 2. poločas: Bárta – Rys, Lischka, Kouřil, Hanousek – Masopust, Považanec, Pospíšil, Breda – Mehanović, Mihálik.
46'
Sestava FK Viktoria Žižkov pro 2. poločas: Řehák – Trýzna, Švejdík, Pavlata, Safjanyk – Šandera – Urbanec, Hurka, Galuška, Volek – Dočekal.
46'
Jablonec po prvním poločase vede nad Viktorií Žižkov tím nejtěsnějším možným rozdílem. Jediným úspěšným střelcem dosavadního průběhu hry se stal Mihálik.
45'
45'
Jablonec nakonec přeci jen získal balon, ale Masopust ho mizernou přihrávkou zase odevzdal soupeři.
43'
Janetzký se aktivně snažil vybojovat míč, ten přesto zůstal v držení fotbalistů Žižkova.
42'
Centrovaný balon se snesl do pokutového území a obránce ho ihned odhlavičkoval mimo něj.
41'
Janković předvedl dobrý obranný zákrok – roh pro Viktorii Žižkov.
38'
Breda (FK Jablonec) si při zpracování míče na útočné polovině pomohl rukou.
36'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Bazal, přichází Galuška.
35'
Někdo z Viktorie si nakráčel k rohu vápna a obdržel přihrávku proti noze, jeho pohotová křižná střela se ale mezi tři tyče nevešla.
34'
Z brejku si Mihálik troufl na souboj jeden na jednoho, přes svého strážce ovšem neprošel.
33'
Pernica v úzkých raději uklidil míč na roh. Ten žižkovští Viktoriáni rozehráli nakrátko.
31'
Některý ze žižkovských borců sestrojil dalekonosnou ránu, ta prolétla nad brankou.
28'
Na druhé straně Mihálikovu ránu přizvedl bránící hráč nad břevno. Rohový kop, který po sražené ráně následoval, neznamenal nebezpečí.
27'
Centr kvalitní, zakončení špatné. Žižkovský hráč si nechal dosednout balon na hlavu a zamířil podstatný kus od pravé tyče.
25'
Muž s píšťalkou vyhlásil občerstvovací přestávku. Tu všichni hráči na hřišti jistě vřele uvítají.
24'
Ani dva rohové kopy Jablonce v krátkém časovém sledu úspěch severočeskému celku nepřinesly.
22'
Ostrý faul některého z hráčů Žižkova. Za nešetrný skluz vůči soupeři se klidně mohlo žlutit.
21'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Sixta, přichází Šandera.
20'
Mihálik (FK Jablonec) u rohového praporku neuspěl v souboji muž proti muži.
19'
Žižkov zavelel k útoku po levé straně. Následný centr sebral Hrubý, který poté rozdal míč spoluhráčům v poli.
17'
Při napadání žižkovské rozehrávky zahrál útočící fotbalista rukou.
16'
A právě Považanec se odhodlal ke střele ze značné vzdálenosti. Neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla.
13'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Kubista, zraněného spoluhráče nahradí Považanec.
12'
Mihálik se teď proměnil do role nahrávače, nicméně jeho nabídka nikoho v zeleném dresu nenašla.
10'
Favorit zápasu se po necelých deseti minutách ujímá vedení. ONDŘEJ MIHÁLIK zůstal u pravé tyče zcela nepokrytý a po přihrávce zleva neměl problém otevřít gólový účet zápasu.
8'
Defenziva Žižkova pak musela čelit rohovému kopu a při jeho bránění byla úspěšná.
7'
Při další útočné akci jabloneckého celku Kodr roztáhl hru doleva.
6'
Jablonečtí pak na druhé straně odcentrovali míč do vápna, kde kraloval brankář Hrubeš.
4'
Viktoriáni se pokusili zahrozit průnikovou přihrávkou, ta se ale stala kořistí gólmana.
3'
Po faulu v blízkosti půlící čáry musel být ošetřen Kubista (FK Jablonec).
2'
Žižkovu se vůbec nedaří dostat se ze svého území. Nejde to po zemi ani vzduchem.
1'
Zahajovací výkop provedli hráči Viktorie Žižkov.
1'
Hlavní rozhodčí společně se svými asistenty právě přivedl fotbalisty na hřiště.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Hašek, Egert, Toml, Pardubský – Podrazký, Sixta – Čermák – Engelmann, Stratil, Bazal

FK Jablonec: Hrubý – Janković, Pernica, Kodr, Zelený – Hübschmann – Masopust, Kubista, Breda – Mihálik, Janetzký.
Přehled posledních vzájemných duelů

21.01.16 Jablonec – Žižkov 6:0 (příprava)
26.06.13 Jablonec – Žižkov 2:0 (příprava)
26.01.13 Jablonec – Žižkov 6:2 (Tipsport cup)
25.03.12 Žižkov – Jablonec 4:2 (1. liga)
25.09.11 Jablonec – Žižkov 3:1 (1. liga)
FK Jablonec v přípravě

Ke svému úvodnímu zápasu přípravy si Jablonec vybral Velké Hamry a na hřišti účastníka krajského přeboru měl otěže zápasu plně ve svých rukou. Svého o několik soutěží níže hrajícího protivníka Severočeši rozstříleli poměrem 10:0. Hattrickem se blýskl David Breda.

FK Velké Hamry – FK Jablonec 0:10 (0:4)
Branky: 49., 51. a 78. Breda, 5. Doležal, 36. Diviš, 37. Šídlo (vl.), 45. Pospíšil, 53. Mihálik, 65. Kodr, 72. Kouřil
FK Viktoria Žižkov v přípravě

Protože je přípravné období teprve na počátku, stihla Viktoria Žižkov odehrát zatím pouze jedno utkání. Na Střížkově vyzvala pražskou Slavii a s čerstvým mistrem nesehrála vůbec špatnou partii. O povzbudivou remízu Žižkov připravila až branka inkasovaná čtvrt hodiny před koncem.

SK Slavia Praha – FK Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 27. Rotaň (pen.), 75. van Buren – 8. Stratil
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné středeční dopoledne a zároveň vás vítám u přípravného utkání FK Viktoria Žižkov – FK Jablonec, které se odehraje od 11 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.