Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Žižkov - 29. června 2018   15:30

Slavia
Slavia
10' Musa  • 45' Freit  • 57' Kuchta  • 85' Šilhan
4:0
(2:0)
Žižkov
Žižkov
Slavia
Kolář (61. Lisa)– Frydrych, Jugas, Pokorný, Zelený – Auer, Valenta, Hromada (46. Šilhan), Freit (67. Souček)– Musa – Kuchta (73. Drozda)
Radotić – Šilhan, Drozda, Souček
Žižkov

1. poločas: Hrubeš – Pardubský, Švejdík, Vilotič, Stříž – Opluštil, Podrazský, Trapanovski, Sintean – Rondić

2: poločas: Hrubeš – Krejdl, Švejdík (57. Žežulka), Mareš, Volek – Opluštil (57. Beňo), Podrazský (57. Krivosheev) – Nabiyev, Čermák, Jelínek – Dočekal

Je dobojováno! Sešívaní nakonec zvládli první dnešní utkání, svému soupeři totiž nasázeli čtyři branky. Nesledovali jsme žádnou ofenzivní hitparádu, dnešní utkání nabídlo spoustu nepřesností a také nedovolených zákroků. Viktoriáni toho směrem dopředu moc nepředvedli, v jejich kádru se ale nacházelo hned několik hráčů slávistické juniorky.
90'
90'
Ke konci zápasu ještě jedna velká šance domácích! Musa pelášil sám na bránu, střelu pravačkou ale poslal úplně mimo.
89'
Jeden z hostů to zkusil z velké vzdálenosti, míč ale poslal přímo do náruče brankáře Lisy. Menší zdravotní problémy má křídelník Auer.
88'
Kdepak, ani z tohoto mráčku nezapršelo. Tentokráte centrovanou nabídku odvrátil Jugas, posléze se málem do sólového nájezdu dostal Auer.
87'
Lisa to dle výroku sudího už nestihl na hrací ploše, naopak je tu rohový kop pro hostující hráče. Viktorka má šanci na korekci skóre.
85'
Slavia právě vstřelila branku!
Eden se může radovat, jejich miláčci se totiž opět prosazují! Frydrych nasadil jesličky jednomu z bránících hráčů, následně předložil do stoprocentní šance VOJTĚCHU ŠILHANOVI, který úspěšně zakončil střelou o břevno.
84'
Ani z tohoto kontru nic nebylo. Žižkov totiž výrazně zpomalil celou akci, načež se obrana prvoligového celku stačila vrátit.
83'
Rychlý protiútok domácích táhl Valenta, který ještě spolupracoval s Jugasem. Prvně jmenovanému nakonec uskočil míč od kopačky, na druhou stranu se žene soupeř.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut hry. Hosté se za každou cenu snaží vstřelit kontaktní branku, obrana soupeře je ale velmi zodpovědná.
80'
Sešívaní naprosto přestali hrát. O aktivitu se stará jejich dnešní soupeř, před malým momentem se navíc k nepovedené hlavičce dostal Volek.
79'
Žlutou kartu dostává Tomáš Dočekal (FK Viktoria Žižkov).
79'
Teď si fotbalisté Žižkova absolutně neporozuměli. Dočekal se na poslední chvíli hnul opačným směrem, míče se tak zmocnila Slavie.
78'
Hosté se natlačili na malé vápno, kam se vrhl také Lisa. Jako první se k míči dostal Krejdl, jehož prodloužení míče skončilo v zámezí.
77'
Brankář Lisa si dával s výkopem od své svatyně hodně načas. Nakonec se po zisku míče odhodlal ke střele Čermák, jehož ránu tečoval jeden z protihráčů – roh.
76'
Jelínek dle výroku sudího dovoleným zákrokem povalil k zemi Valentu, následné pokračování akce mělo krátké trvání.
75'
Krejdl se odvážil odcentrovat do pokutového území, jeho centr se ale nesetkal s úspěšnou realizací. Brankář Lise bude vykopávat.
74'
Viktoriáni to zkoušeli hodně drzým průnikem, který málem skončil velkou šancí. Na poslední chvíli ale uskočil Dočekalovi míč od kopačky.
73'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Libor Drozda.
72'
Balón proti noze obdržel Jelínek, kterému se střela absolutně nepovedla. Ono se dost možná ani o střelu nejednalo, míč se sotva pohnul.
71'
Mareš se rozhodl přenést hru na opačný okraj hrací plochy, kde číhal volný Volek. Druhý jmenovaný bezpečně zpracoval a rozehrál do strany.
70'
Tak to je nevídané, co zahodil střídající Souček! Auer totiž naservíroval míč před prázdnou bránu, následné zakončení ale putovalo nad branku.
69'
Už delší dobu čekáme na něco kloudnějšího. Žižkov se sice po delší době dostal na útočnou polovinu, Čermák ale daleko nedoběhl.
67'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Freit, přichází Daniel Souček.
64'
Další svižná akce středem hrací plochy přinesla střílenou přihrávku na Valentu, kterému moc nescházelo. V opačném případě by byl Hrubeš bez šance.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Druhý poločas nám zatím nabízí jednostrannou záležitost, hosté toho směrem dopředu zatím moc nepředvedli.
62'
Viktoriáni si přichystali rohový kop, který směřoval na urostlého Švejdíka. Bývalý hráč pražské Sparty se nakonec k hlavičce vůbec nedostal.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Kolář, přichází Lukáš Lisa.
60'
Hostující brankář musel hodně rychle vyběhnout ze své branky, za volným míčem se totiž hnal Kuchta. Hrubeš to nakonec zvládl na jedničku.
59'
Další nabídka tentokráte směřovala na Freita, který ale neměl nárok jí zachytit. Hrubeš se tak dostane k výkopu od branky.
58'
S hostujícím celkem to v tuto chvíli nevypadá vůbec dobře. Žižkov totiž prohrává už o tři branky, do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času.
57'
Domácí se prosazují už potřetí! Auer kousek před pokutovým územím zastavil, podíval se do šestnáctky, kam nasměroval nadýchaný centr. Na něj si naskočil JAN KUCHTA, který nedal brankáři sebemenší šanci.
57'
Další zakončení domácích. Tentokráte se nekompromisně opřel do balónu Musa, jehož tvrdý projektil prosvištěl pouze mezi reklamní bannery.
57'
Opluštil se při snaze doběhnout kulatý nesmysl dopustil nedovoleného zákroku na Valentu. Samotné rozehrávky se ujal Kolář.
56'
Trapanovski to udělal moc chytře, na hranici pokutového území ale narazil do Jugase. Nakonec to bylo s faulem hostujícího hráče.
55'
Freitovi nyní scházela rychlost, což dokonale využil hostující důrazný zadák Švejdík. Po jeho práci tělem, bude jeho kolega vykopávat.
54'
Tentokráte to individuálně zkoušel Auer, posléze se rozhodl odcentrovat, avšak míč doskákal pouze do náruče pozorného Hrubeše.
53'
Vilotič si pořádně komplikoval život u vlastního pokutového území, nakonec nepříjemnou situaci vyřešil razantním odkopem až ke Kolářovi.
52'
Poprvé ve druhém poločase se dostal k míči brankář Kolář. Nejednalo se o žádný zákrok, nýbrž o rozehrávku do strany.
51'
Zelený si na levém křídle absolutně neporozuměl s kulatým nesmyslem, který po jeho odehrání skončil pouze na tribuně.
50'
Nakonec se bude konat ještě jeden rohový kop, neboť Valentova střela byla zablokována za brankovou čáru. Domácí svírají svého soupeře.
49'
Sešívaní ještě zahrávali rohový kop, který si vzal na starost Musa. Jeho nabídka se kroutila směrem od branky, hosté se nakonec ubránili.
48'
Hned v úvodních minutách druhého poločasu jsme viděli velkou šanci. Nejdříve pouze do rukou brankáře pálil Musa, posléze s dorážkou neuspěl Frydrych.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou ve druhém dějství hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Vojtěch Šilhan.
46'
Máme za sebou první poločas, který moc fotbalové krásy nepobral. Sešívaní se sice hodně rychle dostali do vedení, to bylo ale na nějakou dobu všechno. Ke konci poločasu se o aktivitu starali také hosté, avšak nakonec přišla druhá branka z dílny Slavie.
45'
45'
Tak přeci jenom se domácí ještě prosazují! Jugasova fantastická kolmice našla naběhnuvšího Musu, který ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou před prázdnou bránu na TOMÁŠE FREITA, jenž už měl snadnou práci.
43'
Freit neuspěl s pokusem o průnik kolem Pardubského, právě druhý jmenovaný uklidnil hru.
42'
Přihrávka napříč pokutovým územím našla Musu, který ještě vracel před branku. Na malém vápně se včas zorientoval Vilotič.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Frydrych se vydal z obrany do útoku, následně při pokusu o zakončení fauloval protihráče. Hrubeš se tak dostane k výkopu.
39'
Stříž měl na pravém křídle hodně času na centr, to mu ale naopak uškodilo natolik, že balón poslal pouze za branku. Kolář nemusel zasahovat.
38'
Trapanovski si narazil se Sinteanem, další přihrávka na Opluštila už nebyla přesná. Domácí se v těchto momentech hry pouze brání.
37'
Poslední minuty nám nenabízí nic moc zajímavého. Za zmínku stojí Hrubešův odkop od branky, po kterém si faulem pomohl Frydrych.
36'
Viktoriáni se konečně dostali k souvislejšímu držení míče. O režii se staral Švejdík, který málem našel v pokutovém území nekrytého Rondiće.
35'
Jugas to před malým momentem zvládl ukázkově, kousek za půlící čárou totiž oběhl Podrazského, který ho musel faulovat.
34'
Frydrych se postaral o autové vhazování kousek od rohového praporku. Nakonec spolupracoval s Hromadou, který se jako poslední dotkl míče.
29'
Ten se stáčel daleko od branky, nakonec se do hlavičkového souboje pustil Frydrych, jehož hlavička nakonec skončila na hlavě protihráče.
28'
Freit se po delší době dostal k práci s míčem, na zadní tyči ale nedokázal najít Kuchtu. Sešívaní mají k dispozici další rohový kop.
28'
Sám na branku se mohl řítit domácí křídelník Freit, jeho náběh ale zmařil praporek pomezního – ofsajd.
27'
Výborně z defenzívy vystoupil velezkušený Švejdík, který následně rozjel útočnou akci. Nakonec z toho bude další aut pro Žižkov.
26'
Nyní to velmi dobře udělal Stříž, který nasadil jesličky protihráči, posléze se ale ocitl proti dalšímu. Nakonec se mu podařilo vybojovat aut.
25'
Další zbytečná hrubice v defenzívě Slavie. Přenesení hry mělo směřovat na pravou stranu na Frydrycha, místo toho skončilo v zámezí.
24'
Na druhé straně se do nadějné pozice pro centr dostal Opluštil, jeho nabídka ale skončila v náruči Koláře. Domácí brankář okamžitě rozehrál.
23'
Velká šance domácích! Auer se v tísni řítil sám na brankáře, kterého se pokusil překonat přízemní ránou. Hrubeš vytasil parádní zákrok.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Sešívaní opět převzali iniciativu utkání, v posledních momentech se jim ale v kombinaci nedaří.
21'
Nyní domácí naprosto propadli a Opluštil se řítil do nadějné šance. Přízemní přihrávka na malé vápno se stala snadným soustem pro Pokorného.
20'
Vilotič přečetl náběh Kuchty, před kterým stačil odehrát padající míč. Navíc to bylo s tečí domácího hráče, bude se vhazovat proti brance Slavie.
19'
Nyní sledujeme o poznání poklidnější podívanou. Konečně se nám směrem dopředu předvedla také Viktorka, avšak Kolář nemusel zasahovat.
18'
Nakonec to bylo s faulem a hosté měli k dispozici volný kop z dobré pozice. Rozehrávka směřovala přímo na bránu, do dráhy letu míče se postavil Pokorný.
17'
Obrannou povinnosti si před malým momentem splnil Jugas, jenž odehrál míč před napadajícím Sinteanem. Viktorka se konečně dostala k vápnu.
16'
Freit opět zaměstnal obranu soupeře na levém křídle. Centrovanou nabídku dokázal srazit Stříž, autového vhazování se ujme Zelený.
15'
Hostující brankář Hrubeš si nakonec připravil míč k výkopu od své svatyně, Rondić se v souboji proti Jugasovi nedokázal prosadit.
14'
Hromada se rozhodl rozehrát nakrátko, což nebylo dobré řešení. Freit se sice protáhl kolem autové čáry, posléze se mu nepodařilo ideálně odcentrovat.
13'
K rozehrávce standardní situace se postavil Auer, který to zkoušel hodně vysokým centrem. Hrubeš reagoval vyražením míče na roh.
12'
Domácí si opět pomohli nedovoleným zákrokem, krátce na to, Pardubský rozehrál k brankář Hrubešovi.
11'
Jugas se podíval vpřed, načež se pokoušel nalézt naběhnuvšího Kuchtu. Druhý jmenovaný si s těžkou přihrávkou nedokázal poradit.
10'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Auer ještě zastihl míč na hrací ploše, načež ho vracel před branku. V hlavičkovém souboji se dokázal prosadit PETAR MUSA.
10'
Kousek od středového kruhu si nedovoleným zákrokem pomohl Hromada, jenž nechal v cestě nohu. Hosté okamžitě rozehráli.
9'
Auer si navedl míč na levačku a poté posílal do pokutového území centrovaný balón. Zakončující Musa hlavičkoval do autu.
8'
Pardubský si nechtěl komplikovat život a raději jedna ve spolupráci se Švejdíkem. Viktoriáni se ale nemohou dostat z vlastní poloviny.
7'
To nebylo vůbec špatné. Nedůraz v hostující šestnáctce se pokusil potrestat Hromada, jeho navštívenka nebyla přesná.
6'
Pokorný se pokusil přenést hru na pravou stranu na Frydrycha, tento záměr se ale nesetkal s úspěšnou realizací. Vhazovat bude Pardubský.
5'
Teď už jsme se zakončení dočkali. Nadýchaná nabídka našla přesně hlavu Kuchty, který ale hlavičkoval vysoko nad branku.
4'
Sešívaní to znovu zkusili přes křídelní prostor, tentokráte přes ten levý. Do hlavičky se sápal Kuchta, před ním včas zasáhl Vilotič.
3'
Úvodní centr směřoval z kopačky Auera, avšak míč doskákal pouze do náruče Hrubeše. Těžiště hry se přesunulo na druhou stranu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
FK Viktoria Žižkov

Na opačné straně se nachází jiný pražský celek, kterým je Viktoria Žižkov. Hostující tým dnešního utkání se musel spokojit s dvanáctou pozicí ve Fotbalové národní lize. Žižkov dohromady nasbíral pětatřicet bodů, sestupové pásmo ho tak minulo o dobrých pět bodů. Viktoriáni se na novou sezónu připravují zhruba týden, vše se koná pod taktovkou nového trenéra Petra Mikolandy, který ve funkci nahradil Bohuslava Pilného, který po dohodě s vedením po uplynulé sezoně skončil. Na prvním tréninku se hlásilo kolem pětadvaceti hráčů, přičemž se kádr bude zužovat.
SK Slavia Praha

Fotbalisté Slavie se po mistrovské sezóně umístili na druhé pozici, na první Plzeň měli sedmibodové manko. Sešívaní se v nadcházejícím ročníků pokusí o další atak na první pozici, pochopitelně je k tomu potřeba udělat několik změn. Kádr Slavie se začal hýbat vehementně. V tomto pražském celku už nebude pokračovat Portugalec Danny, rovněž nebylo prodlouženo hostování Eduarda Sobola a Tomáše Necida. Vedení Slavie rovněž nepočítá s Ruslanem Mingazovem, kterému dalo svolení k hledání nového chlebodárce. Tyto odchody pochopitelně znamenaly příliv nových hráčů. První posilou se stal Vladimír Coufal, který si to namířil po trase Liberec – Slavie. Následně kádr vyztužil rumunský záložník Alexandru Baluta, poslední posilou je obránce Jaroslav Zelený z Jablonce.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Letní příprava se nám pomalu a jistě rozjela, v dnešním přípravném utkání budeme sledovat střetnutí mezi SK Slavia Praha a FK Viktoria Žižkov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.