Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal Tula : Příbram - 4. února 2020   15:00

Arsenal Tula
38' Lomovickij
1:1
(1:0)
Příbram
Příbram
73' Nový
Nigmatullin – Grigalava, Beljajev, Kombarov, Bauer, Kostadinov, Tkačev, E. Kangwa, Čaušič, Lomovickij, Lucenko
Levašov – Adžojev, Denisov, Gromyko, K. Kangwa, Chaguš, Kovalev, Lesojov, Minajev, Pantělejev, Sokol
Příbram
Vantruba – Pazdera, Kvída, Kleščík, Cmiljanovič (40. Nový) – Voltr (85. Budínský), Soldát (65. Dramé), Rezek, Sehit (46. Kříž), Díl (46. Polidar) – Slepička (60. Šašinka)
Nový, Budínský, Dramé, Kříž, Šašinka, Polidar

Máme za sebou přípravné utkání, v němž si Příbram připsala cennou remízu 1:1 s ruským Arsenalem Tula. Favorit střetnutí se dostal do vedení ve 38. minutě, kdy se po přiťuknutí od spoluhráče prosadil Aleksandr Lomovickij. Příbram v dalším průběhu inkasovala dvě červené karty, avšak vzhledem k tomu, že se jednalo o přátelské utkání, tak mohla obě pozice dostřídat. Středočeši se dočkali vyrovnání v 73. minutě, z hranice šestnáctky se povedenou ránou k pravé tyči prezentoval střídající Martin Nový. Více se již nestalo, Tula v rámci přáteláků remizovala potřetí v řadě, Příbram podruhé.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+4'
90+3'
Poslední možnou příležitost Tuly zhatil Guram Adžojev, který se u rohového praporku dopustil faulu. S výrokem sudího sice není spokojený, ale nic s ním už neudělá.
90+2'
Svěřenci trenéra Čerevčenka ještě nevzdávají boj o vítězství. Z pravé strany se snažil do šestnáctky proniknout Chaguš, neuspěl však proti Kvídovi.
90+1'
Domácí rozehrávali rohový kop, jehož se chopil Pantělejev. Velmi dobrý centr zakroutil na hranici penalty, kde ovšem vyskočil nejvýše Martin Nový.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Akce ještě pokračovala, ale ne dlouho. Soufiane Dramé to přehnal s útočnou agresivitou, jeho okopávaní rozhodčí vyhodnotil jako faul.
88'
A nebyl daleko od dalšího! Míč zakroutil krásně přes zeď, avšak Nigmatullin dobře přečetl, kam bude protihráč kopat a u své pravé tyčky byl včas.
87'
Středočeši budou zahrávat standardku z velmi zajímavé pozice. Zhruba dvacet metrů od bránu už si míč staví Jan Rezek, jenž několik gólů z podobné pozice již ve své kariéře vsítil.
86'
Artur Nigmatullin dostal do úzkých riskantní rozehrávkou Chaguše. Rus si nakonec dokázal poradit velmi zkušeně, když nastřelil soupeře a vybojoval aut.
85'
Nově příchozí Petrák se ihned zapojil do hry, neporadil si ale úplně dobře, když centrem z pravé strany nastřelil prvního bránícího obránce.
84'
Jan Rezek srdnatě bojoval, proti dvojici soků ovšem nedokázal vybojovat alespoň rohový kop. Balón se odrazil do zámezí od jeho pravé nohy.
83'
Po delší době si zahrál také Vantruba, který v posledních minutách sleduje povedenou hru svých spoluhráčů. Po malé domů od Dramého odkopl míč na útočnou polovinu.
82'
V krátkém časovém rozmezí se znovu hnal do nebezpečné situace Voltr, jemuž tentokráte čistě odpálil kulatý nesmysl od kopačky Gromyko.
81'
Martinu Voltrovi nedovolil vyskočit jeden z protihráčů, ten mu dokonce vyzul pravou kopačku. Ani tato skutečnou ale nepřiměla rozhodčího odpískat faul.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Remíza by byla pro české mužstvo jistě výborným počinem, ubránit se ale bude velmi složité.
79'
Místo ohrožení domácí svatyně přišlo nebezpečí na straně druhé. Rychlý brejk zakončil nebezpečnou křižnou ránou Minajev, Vantruba jen sledoval, jak balón proletěl kousek vedle pravé tyče.
78'
U pravé lajny podklouzl Artěm Sokol, který se chytl prvního čeho mohl. Tím byl dres jednoho ze soupeřů. Rozhodčí pochopitelně píská faul.
77'
Vladislav Pantělejev sportovně vrátil balón soupeři, který byl v jeho držení, dokud nedošlo ke zmíněnému zákroku na příbramského beka.
76'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet autor vyrovnávacího gólu Martin Nový. Jako by se mu tím soupeř snažil pomstít za povedenou branku.
75'
Čeká nás velmi zajímavá závěrečná čtvrthodinovka. Příbram určitě vstřeleným gólem zaskočila soupeře, kterému nezbývá moc času na reakci.
73'
Příbram právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Po přízemním centru z pravé strany se k balónu dostal jeden z útočníků, jenž míč nabil MARTINU NOVÉMU. Rána z první z hranice šestnáctky zapadla nechytatelně k pravé tyči!
73'
Středočeši se ale přeci jen v psoledních minutách herně zvedli. V úvodu druhé půle nevěděli, kde jim hlava stojí, avšak teď dokázali hru srovnat.
72'
To je škoda. Vysoký Voltrův balón mířil do přehuštěného prostoru, jenže ještě než kulatý nesmysl spadl, tak se zase ozval hvizd sudího signalizujícího faul.
71'
Obránce Gija Grigalava si parádně pohrál s protihráčem, jemuž nejprve naznačil kličku doleva, avšak ve finále udělal fintu na opačnou stranu. Gruzínec ukázal, že disponuje skvělou technikou.
70'
Vladislav Pantělejev si z pravé strany navedl míč na střed, odkud se technickou střelou pokusil zakroutit míč do levého horního rohu. Těsně minul.
69'
Už se zdálo, že se se útočník Příbrami dostane k míči, jenže pak se ozval hvizd rozhodčí signalizující faul forvarda, ten si pomohl pravým loktem.
68'
Nádvorníkovo mužstvo soupeři nestíhá, což má za následek vzrůstající počet faulů. O další takový se postaral Karel Soldát.
67'
Domácí zapojili do kobinační hry také brankáře Nigmatullina, který se v průběhu druhého poločasu musí nudit. Dlouhým odkopem našel volného Kombarova.
66'
Nedohoda byla k vidění rovněž na druhé straně. Byl to Lukáš pazdera, jenž po lajně hledal Voltra, ten se však vůbec nerozběhl.
65'
Daniil Lesovoj to myslel dobře, jenže Jirijem Kovalevem zůstal nepochopen. Bělorus se rozběhl na střed, přičemž spoluhráč posílal míč po lajně.
64'
Po světlejší chvilce Příbramských znovu dominují na balónu domácí. To se zcela jistě pokusí navýšit gólové vedení.
63'
Aleksandr Denisov byl vystaven do přetěžké situace, když se po nahrávce kolegy ocitl v ohrožení dvou soků. S těžkou pozicí si ovšem poradil na výbornou, nezazmatkoval a balón poslal dozadu brankáři.
62'
Výsledkem tlaku byl rohový kop. K němu se opět postavil jan Rezek, jenže i v tomto případě nedokázal najít žádného ze spoluhráčů.
61'
Středočeši by mohli využít toho, že jsou v plném tempu, zatímco většina protihráčů se teprve rozehřívá. Hráči v zeleném se také hned snaží útočit.
60'
Na závěrečnou půl hodinu se domácí kouč Čerevčenko rozhodl poslat na trávník několik nových tváří. Dává tím jasně najevo, že nemá jednu ustálenou jedenáctku, jež by měla hrát pořád. To je určitě dobrý tah.
59'
Příbram sice má na kontě dvě červené karty, to ale neznamená, že by hrála v devíti lidech. Arsenal Tula umožnil soupeři poslat na trávník jiné hráče, aby přípravný zápas před jarní sezónou neztratil na významu.
58'
To snad není možné. Druhá červená karta pro Středočechy, když Karel Soldát zastavil po lajně unikajícího soka. I jeho post ale může trenér Nádvorník okamžitě doplnit.
57'
Bezprostřední nebezpečí je pryč, centr Jana Rezka totiž dokázal odhlavičkovat do bezpečné vzdálenosti od vlastní svatyně Čaušič.
56'
Gija Grigalava zbytečně dohrál soupeře po odehrání balónu. Kromě žluté karty umožnil Příbrami rozehrávat i zajímavou standardní situaci.
55'
Dlouho si fotbalisté v zeleném míče neužili. Po dlouhém odkopu gólmana Slepička prohrál vzdušný souboj s Beljajevem.
54'
Konečně mají svěřenci trenéra Nádovrníka čas na chvilku oddechu. Stalo se tak poté, co Kirill Kombarov nepovedenou střelu poslal několik metrů nad bránu.
53'
Vantruba si na nudu rozhodně stěžovat nemůže. Připsal si třetí úspěšný zákrok v krátkém časovém rozmezí, když dokázal být včas na zemi proti zakončení Tkačeva k pravé tyči.
52'
Ruské mužstvo pokračuje v drtivém tlaku. Z velké vzdálenosti napřáhl k ráně Georgi Kostadinov, Bulharovu dělovku brankář vyrazil na poslední chvíli.
51'
Proti balónu z rohového kopu vystartoval Martin Vantruba. Nevypadal úplně jistě, přesto dokázal pravou rukou vyboxovat míč do bezpečí.
50'
Bude se kopat roh. Z pravé strany srazil centr protihráče Karel Soldát, kulatý nesmysl již na hrací ploše zachytit nedokázal.
49'
Středočeši v druhém poločase zatím vůbec nestíhají. Po pravé lajně unikal Kirill Kombarov, jehož zastavil Soldát jen díky zatažení za dres. Za tento zákrok si vysloužil kartu žluté barvy.
48'
Znovu Lomovickij! Ten si tentokráte nechal balón párkrát poskočit, načež proti němu nesmyslně vyběhl až mimo šestnáctku gólman Vantruba, jenž své zaváhání napravil zákrokem hlavou proti lobu forvarda!
47'
Krátce po zahájení druhé půle se do šance hnal Aleksandr Lomockij, jenže zradil ho první dotek s balónem, čehož využil Kvída.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:00.
Skončil první poločas přípravného zápasu mezi Arsenalem Tulou a Příbramí, který nabídl jedinou branku a postaral se o ni domácí favorit. Stalo se tak ve 38. minutě, kdy po ráně Bauera Lucenko ve skluzu přiťukl míč Aleksandrovi Lomovickému, jenž tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. V závěru poločasu obdržel červenou kartu za zmaření jasné gólové příležitosti obránce Cmiljanovič, bude záležet na domluvě, zda Příbram dohraje o deseti nebo povolá do hry jiného hráče, přeci jen jde pouze o přátelský zápas. Z následného volného kopu mohl skórovat Tkačev, jeho parádní rána se ale odrazila od břevna pouze na brankovou čáru.
45+1'
45+1'
K exekuci volného přímého kopu se postavil Sergej Tkačev, který balón parádně zakroutil přes zeď, míč se ale k jeho smůle odrazil od břevna na čáru a zpátky do hry!
45'
Pro Mihaila Cmiljanoviče utkání skončilo! Právě on byl tím, kdo zfauloval Kombarova. Rozhodčí neváhal, srbskému bekovi ukázal červenou kartu.
44'
V závěru první půle ještě uvidíme stadanrdní situaci. Unikajícího Kombarova těsně za šestnáctkou podrazil jeden z hostujících hráčů.
43'
Odvážné přenesení hry Beljajeva na Kombarova, který s touto variantou viditelně vůbec nepočítal. Tak tak dokázal odvrátit míč do bezpečí před Dílem.
42'
Cíl domácích je jasný, udržet si jednobrankové vedení až do poločasového hvizdu. Tula kombinuje na vlastní polovině, presink soka jí nedělá žádné problémy.
41'
Středočeši mohli rychle odpovědět na inkasovaný gól, jenže i díky nedomluvě mezi Soldátem a Kvídou k tomu nedošlo. Oba vyskočili na centr Rezka, míč přitom netrefil ani jeden.
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
38'
Arsenal Tula právě vstřelil branku!
Favorit se dostává do vedení! Dalekonosná rána Bauera nepříjemně zaplavala, Vantruba ji pravou rukou jen s obtížemi vyrazil před sebe. Skvěle následně zabojoval Lucenko, jenž ve skluzu dokázal nahrát osamocenému ALEKSANDRU LOMOVICKÉMU, pro něhož nebyl problém prostřelit gólmana, míč uklidil k pravé tyči.
37'
Chvilku to vypadalo, že se Radek Voltr středem probil přes dva protihráče. Tedy to se podařilo, jenže forvard zelených si při kličkované pomohl faulem proti Tkačevovi.
36'
Radku Voltrovi se nepodařilo ideálně prodloužit míč za sebe. Toho beze zbytku využil Kostadinov, jenž si pomohl nahrávkou gólmanovi.
35'
Do vápna domácích je velmi těžké se probojovat, prakticky zatím nemožné. Z dálky tentokráte vypálil Soldát, ani on ale netrefil zařízení.
34'
Balón za obranu si zpracoval Jan Rezek. Dobře vyhodnotil, že střílet z velkého úhlu nemá smysl, pasem ale nenašel adresáta Slepičku, nýbrž beka Bauera.
33'
Středočeši rychle získali kulatý nesmysl zpět o své moci. Jan Díl nic nevymýšlel a vypálil z dobrých dvaceti metrů jen těsně nad horní tyč.
32'
Sám faulovaný Rezek se postavil k rozehrávce. Vysokým centrem hledal na zadní tyči naběhnutého Kvídu, toho si ovšem na jedničku pokryl Beljajev.
31'
Bude se kopat standardka. Jan Rezek si pěkně obhodil míč podél Grigalavy, Gruzínec se posléze dopustil faulu.
30'
Půl hodina střetnutí je za námi a my stále marně čekáme úvodní branku. Ruský tým je ejdnoznačně lepší, avšak Příbram se dobře brání.
29'
Vypomoci obranným řadám se výborně vrátil Kostadinov. Ten zatím patři k nejaktivnějším hráčům, u lajny obral o balón Pazderu.
28'
Domácí musí i bránit. To zjistili po průniku Jana Rezka, jenž se probil přes dvojici soupeřů. Nikdo ho ovšem směrem dopředu nepodpořil, na třetího soka zkušený borec iž nevyzrál.
27'
Kombinační hra pokračuje. zatímco Příbram už dobrých deset minut brání, tak Tula je každou nahrávkou blíže šestnáctce Středočechů.
26'
Georgi Kostadinov centrem do prostoru našel letícího Jevgenije Lucenka, jemuž se však nepodařilo dostatečně sklopit balóm, gólman mohl zůstat klidným.
25'
Sergej Tkačev si chystal balón ke střele, jenže ideální pozici neneašel. Přesto se nakonec pokusil vypálit, ale trefil jen dobře blokujícího Kvídu.
24'
Ještě není kam spěchat. Arsenal si je vědom územní převahy, avšak nezapomíná ani na zadní vrátka, je připraven na možné rychlé protiútoky soka.
23'
Jan Díl chtěl skrze Bauerovy nohy poslat míč k turckému spoluhráčovi Erdi Sehitovi. Ten se ovšem k balónu nedostal, neboť Bauer srazil nohy k sobě včas.
22'
Mužstvo trenéra Čerevčenka udávají tempo zápasu. Po nejistých prvních minutách si zvykli na balónu, soupeř má velké problémy stíhat.
21'
Mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu. Jevgenij Lucenko napřáhl z pravé strany a z mírného úhlu k bližší tyči, kde ale byl připraven pozorný Vantruba.
20'
Hodně nepovedená narážečka mezi Soldátem a Slepičkou. První jmenovaný ještě dokázal nahrát, avšak Slepička celou akci zazdil pasem do Beljajeva.
19'
Po pravé lajně se snažil prodrat do příležitosti Peter Kleščík. Zkušený jednatřicetý Slovák ale narazil hned na prvním hráčim, tím byl Goran Čaušič.
18'
Svěřenci kouče Nádvorníka mohou vydechnout, tedy alespoň na chvíli. Jan Kvída u lajny obral Lucenka, načež se jím nechal nedovoleně poslat k zemi.
17'
Napodruhé se domácí k zakončení dostali. Vysoký balón z levé strany si našel Lomovickij, který svou nepovedenou hlavičkou trefil do zad Kangwu, od nějž se kulatý nesmysl odrazil do Vantrubových rukavic.
16'
Hrubka Cmiljanoviče mohla stát Středočechy čisté konto. Srbský obránce si nejprve až příliš předkopl balón, následně středem hřiště nepřesně nahrál Soldátovi. Chyba využita nebyla, neboť Kangwa rovněž zkazil přihrávku.
15'
Presink českého mužstva není moc vytažený. Prakticky jen Díl a Slepička nějakým způsobem napadají, ostatní jsou na vlastní polovině.
14'
Pod tlakem se domácí fotbalisté rozhodli zapojit do série přihrávek i gólmana Nigmatullina. Ten dlouhým odkopem zažehnal hrozící nebezpečí.
13'
Na krásnou průnikovou přihrávku po pravé straně naběhl nikým nehlídaný Georgi Kostadinov. Bulhar zpětnou nahrávkou do pokutového území našel Lomockého. Pomalá přízemní rána proletěla těsně vedle levé tyče.
12'
Z ní ovšem nebezpečí pro Vantrubovu svatyni nevzešlo. Domácí se rozhodli k rozehrávce na krátko, pokračují v kombinační akci.
11'
Výborně si Jevgenij Lucenko pokryl míč před obráncem. Počkal si až do chvíle, než ho Mihailo Cmiljanovič nezfauloval. Tula bude zahrávat standardku.
10'
Přechod do útoku Příbrami vůbec nevyšel. Karel Soldát hledal dlouhým nákopem na levé straně nabíhajícího Díla, jenž na míč těsně nedosáhl.
9'
Druhá možnost už byla o poznání povedenější. Na penaltě se k hlavičce dostal Tkačev, s jehož slabým zakončením ale neměl Vantruba problémy.
8'
Možnost rohového kopu dostala i ruská Tula. Kostadinovovi se však centr vůbec nepovedl, balón přeletěl všechny přítomné hráče v šestnáctce.
7'
Jan Díl je novou akvizicí v dresu Příbrami. Přišel z třetiligových Přepeří a nyní chtěl proniknout po levé lajně, jenž si až moc předkopl míč před sebe.
6'
Útočný faul zastavuje útočnou snahu českého celku. Fotbalista v zeleném se neudržel a tvrdě zajel do bránícího Beljajeva.
5'
Dlouhým autem se pokusil založit rychlý brejk Kirill Kombarov. Jeho úmysl ale brzy ztroskotal, neboť pas zachytil jeden ze soupeřů.
4'
Středočeši rozehrávali první rohový kop. K jeho exekuci se postavil Jan Rezek, zkušený borec ovšem posadil balón přímo na hlavu Grigalavy.
3'
Zápas zahájil aktivněji český celek. Do vápna ruského favorita přeletěl centr z pravé strany, který dokázal odvrátit Maxim Beljajev.
2'
Domácí ruský celek vstoupil do utkání v červených dresech, Příbramští pro dnešní utkání oblékli tradičné zelené dresy.
1'

PFK Arsenal Tula: Nigmatullin – Grigalava, Beljajev, Kombarov, Bauer, Kostadinov, Tkačev, Kangwa, Čaušič, Lomovickij, Lucenko
Náhradníci: Levašov – Adžojev, Denisov, Gromyko, Kangwa, Chaguš, Kovalev, Lesojov, Minajev, Pantělejev, Sokol

1.FK Příbram: Vantruba – Pazdera, Kvída, Kleščík, Cmiljanovič – Voltr, Soldát, Rezek, Sehit, Díl – Slepička
Náhradníci: Nový, Budínský, Dramé, Kříž, Šašinka, Polidar.
1.FK Příbram

Příbram má oproti svému soupeři z Ruska na jaře rozhodně co zlepšovat. Středočeši se nacházejí na samotném dně FORTUNA:LIGY, přičemž v lize nevyhráli už třináct zápasů v řadě. Štěstí zkusili v zimě svěřenci trenéra Nádvorníka v Tipsport lize, kde nejprve porazili Jablonec, posléze ale inkasovali dva debakly, nejprve 0:4 od Bohemians a poté 0:6 od druholigové Dukly. Příbram sehrála ještě dva přípravné utkání, po jasné výhře 4:0 nad Vltavínem přišla remíza s ruskou Jaroslavlí.
PFK Arsenal Tula

Ruská Tula má za sebou v ruské Premier Lize velmi povedenou podzimní část. Po polovině soutěže je na šesté pozici, kterou ale bude muset tvrdě bránit, neboť týmy za ní se drží v těsném kontaktu, naopak pátý Lokomotiv má náskok devíti bodů. Svěřenci kouče Čerevčenka sehráli doposud čtyři přípravné zápasy před jarní fází s bilancí dvou výher a dvou remíz, stále tedy čekají na prvního přemožitele.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné úterní odpoledne! Vítám vás při sledování přípravného utkání na jarní část sezóny, v němž se proti sobě postaví Příbram a ruský Arsenal Tula.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.