Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Plzeň - 20. května 2020   16:00

Č. Budějovice
11' Mészáros
1:4
(1:2)
Plzeň
Plzeň
22' Beauguel   • 24' Kovařík   • 59' Kopic   • 66' Bucha
Drobný (46. Sušak) – Čolič (46. Kladrubský), Havel (63. Talovierov), Sivok (74. Kulhánek), Novák (63. Kopečný) – Havelka, Čavoš (74. Malecha) – Mészáros, Šulc (46. Brandner), Granečný (74. Táborský) – Ledecký (63. Rabušic).
Franěk – Blažej, Hock
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
Plzeň
Hruška – Řezník (63. Hloušek), Hejda (63. Hořava), Brabec (63. Hubník), Limberský (46. Kopic) – Bucha (74. Diaz), Kalvach (74. Herc), Čermák (63. Pernica) – Kayamba (63. Havel), Beauguel (63. Chorý), Kovařík (63. Mihálik).

Ode mne je to vše, já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.
Přípravné utkání Dynama s Plzní je u konce a aktuálně druhý celek ligové tabulky slaví zaslouženou výhru. Západočeši měli v utkání navrch a vedení z prvního poločasu ještě podpořili dvěma vstřelenými góly v druhých čtyřiceti pěti minutách.
90'
88'
Ve vápně si nepřesně přihráli Kladrubský s Rabušicem a prováhali tak možnost na snížení.
86'
Přečíslení tři na dva nevyřešili Plzeňští dobře a urostlý Chorý trefil jenom blokujícího Talovierova.
84'
Pokus Jana Kopice směřoval do branky, ale byl přizvednut skákající zdí, takže je z toho pouze roh.
83'
Tvrdý souboj Malechy s Chorým vyhodnotil sudí Franěk jako faul na hostujícího hráče, takže Viktorka má příležitost přímého kopu za vápnem.
80'
Už to vypadalo, že Kopečný po samostatné akci vyrazí sám na Hrušku, jenže míč si nedokázal postrčit za beky, takže celá akce se zbrzdila. Následně zkusil vypálit Havelka, ale zamířil vedle tyče.
78'
Po několika střídáních na obou stranách jsou na obou stranách nepřesnosti. V posledních minutách nebyla k vidění ani žádná střelecká příležitost.
76'
Mladík Malecha hledal aktivního Brandnera, ale pomezní sudí viděl ofsajdové postavení.
74'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Granečný, přichází Táborský.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Čavoš, přichází Malecha.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Sivok, přichází Kulhánek.
74'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kalvach, přichází Herc.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Bucha, přichází Diaz.
72'
Pod tlakem musel odehrát míč Roman Hubník, ale poradil si a nenechal se obrat od napadajícího Michaela Rabušice.
70'
Centr od Jiřího Kladrubského se stáčel do vápna, ale Hubník vyskočil a odhlavičkoval ho pryč z vápna.
68'
Pro míč se nabízel čerstvý Michael Rabušic, ale Havelka nepřihrál přesně a míč ukořistil Hubník.
66'
Plzeň právě vstřelila branku!
Jedním z mála hráčů, kteří pokračují v zápase, je PAVEL BUCHA, který zároveň přidává čtvrtou branku svého týmu. Odražený míč napálil velmi přesně a Sušak neměl šanci zasáhnout.
63'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kayamba, přichází Havel.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kovařík, přichází Mihálik.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Hejda, přichází Hořava.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Beauguel, přichází Chorý.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Řezník, přichází Hloušek.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Čermák, přichází Pernica.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Brabec, přichází Hubník.
63'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Novák, přichází Kopečný.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ledecký, přichází Rabušic.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Havel, přichází Talovierov.
61'
Po vzájemném souboji se na zemi ocitli Mészáros s Hejdou, ale vypadá to, že oba budou v zápase pokračovat.
59'
O pár chvil později už se Plzeň raduje ze třetí vstřelené branky. Po rohovém kopu se míč odrazil k volnému JANU KOPICOVI, který ho z voleje napálil přesně k tyči.
58'
Po špatně rozehraném autovém vhazování se sám na Sušaka řítil Kayamba, ale chybu domácího týmu nepotrestal a stav je stále stejný!
56'
Ideální pas za obránce dostal Denis Granečný a ze strany se řítil sám na Hrušku. Na poslední chvíli ještě hledal volného Brandnera, ale nakonec vyslal nepřesnou přihrávku a celou akci pokazil.
55'
U postranní čáry se krásně uvolnil Filip Havelka, ale následnou přihrávkou našel Karola Mészárose v ofsajdu.
53'
K hlavičce se dostal Lukáš Havel, ale byl v dost nevýhodné pozici, takže zakončil nepřesně.
52'
Přímý kop pro černobílé, centrovat bude střídající Jiří Kladrubský.
50'
Na vysoký míč si počíhal Jiří Kladrubský a nakonec získal pro svůj tým autové vhazování.
48'
I druhý poločas začínají fotbalisté Plzně postupným útokem. Snaží se nekazit jednoduché přihrávky, aby soupeře zbytečně nepouštěli k míči.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Limberský, přichází Kopic.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Čolič, přichází Kladrubský.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Šulc, přichází Brandner.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Drobný, přichází Sušak.
46'
Máme za sebou první poločas přípravného utkání mezi Dynamem a Plzní. Do kabin mohou jít spokojenější fotbalisté Viktorie, kteří zaslouženě vedou o jednu branku. Skóre utkání otevřel Slovák Karol Mészáros, ale hostům se během dvou minut podařilo skóre otočit. O vyrovnání se postaral Beauguel, zatím poslední branku vstřelil Kovařík.
45'
43'
Fantastický zákrok i na druhé straně! Granečný na poslední chvíli poslal míč pod sebe na volného Pavla Šulce, jehož pokus zachránil na brankové čáře Aleš Hruška.
41'
Obrovská příležitost, kterou promarnil Lukáš Kalvach! Dostal se do pozici, kdy byl sám před Drobným, ale střelou na zadní tyč jenom nechal vyniknout domácího gólmana.
39'
Další ztráta domácích fotbalistů, Plzeňští mnohem častěji drží míč a dokáží si připravovat více střeleckých příležitostí.
37'
Podobná situace jako z předchozí minuty. Nyní měl Bucha o něco lepší příležitost, zkusil to levou nohou, ale ani tentokrát si na zkušeného brankáře nepřišel.
36'
Za vápnem Pavel Bucha na nic nečekal a ihned vypálil. Střela ale neměla potřebnou razanci, takže ji Drobný bez problémů zastavil.
34'
Po rohovém kopu Plzně se mohl do nadějné příležitosti dostat autor první branky zápasu, jenže míč nedokázal udržet u nohy a Kayamba jeho průnik zastavil.
32'
Sporný moment ve vápně Plzně. Míč proti noze dostal Lukáš Havel a při zakončení byl poslán k zemi, ale sudí Franěk nechal hru pokračovat dál a penaltu nenařídil.
31'
Po delší odmlce se ozvalo i Dynamo, ale po rohovém kopu žádná hrozba pro plzeňskou branku nepřišla.
30'
Nebezpečný Kovaříkův centr zpracoval Pavel Novák a tělem ho přistrčil pro připraveného Drobného.
28'
Chybělo jenom pár centimetrů, aby se Viktoriáni radovali potřetí. Centr Kayamby se snažil Čolič odhlavičkovat za bránu, ale trefil tyč, od které se míč odrazil na roh. Velké štěstí pro domácí.
26'
Obrat v zápase přinesl Západočechům klid na kopačky a nyní přesnou kombinací nepouští domácí tým k míči.
24'
Za pouhé dvě minuty otáčí Viktorka skóre a ujímá se vedení! Centr do vápna se příhodně odrazil pro JANA KOVAŘÍKA, který nebyl nikým atakován a neměl tak těžkou pozici.
22'
V posledních minutách měli Plzeňští mírně navrch a nyní to dokázali i gólově zúročit. Radim Řezník našel přesným centrem JEANA-DAVIDA BEAUGUELA, který z bezprostřední blízkosti překonal Drobného přesnou hlavičkou.
20'
Přímočarou individuální akcí se prezentoval Denis Granečný, ale následnou přihrávkou po zemi nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
19'
Znovu v akci praporek pomezního sudího, v ofsajdu se nechal nachytat Pavel Šulc.
18'
Nepřesná rozehrávka ze strany Čoliče umožnila soupeři rozjet nový útok, který skončil špatným pasem na Beauguela.
17'
A míč se nakonec dostal ve vápně k Davidu Ledeckému, který střílel z otočky, ale trefil jenom bránícího hráče.
16'
Skvělá práce od Patrika Čavoše, který se při rozehrávce zbavil dvou protihráčů a přesným pasem rozjel útočnou akci pro svůj tým.
14'
U postranní čáry si sice Kayamba dokázal zpracovat míč, ale přes bránícího Nováka se neprodral.
13'
Útočník Beauguel si dobře pokryl míč a byl faulován. Z následného přímého kopu zakončoval Čermák vedle.
11'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Obrovská hrubka v rozehrávce Plzně je potrestána a domácí se ujímají vedení. Aleš Čermák dával zadovku na brankáře Hrušku, jenže našel pouze volného KAROLA MÉSZÁROSE, který nadvakrát prostřelil plzeňského brankáře.
10'
První rohový kop zápasu zahrával Benjamin Čolič a jeho pobídku na hlavičku pouze vyboxoval Hruška do bezpečí.
9'
Na dvě rychlé přihrávky se domácí dostali až k zakončení, ale pokus Pavla Šulce byl zblokován na rohový kop.
8'
První vážná příležitost utkání! Na levé straně dostal prostor k centru Jan Kovařík a prudkým centrem našel na zadní tyči Radima Řezníka, který z první přestřelil!
6'
Hráči Dynama se dobře zformovali a vytlačili kombinaci Viktorky až na její vlastní polovinu.
5'
Krajní obránce Řezník hledal pasem za obránce rozběhnutého Čermáka, ale Sivok přečetl situaci a míč nenechal projít.
4'
Aktivního presinku se podařilo Západočechům zbavit a mohli vyrazit do nadějného přečíslení. Střílený centr si ale Bucha špatně zpracoval a Čavoš mu míč odkopl.
3'
Do vápna poslal centr Aleš Čermák, ale nejvýše vyskočil Pavel Novák, který balon odhlavičkoval pryč z pokutového území.
2'
Útočným faulem se provinil Karol Mészáros, takže u míče stále zůstávají hosté.
1'
Úvodního výkopu zápase se ujali Plzeňští a začínají hru od svých stoperů.
1'
Domácí fotbalisté již jsou na hřiště, čekáme, až nastoupí i hosté.

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolič, Havel, Sivok (K), Novák – Havelka, Čavoš – Mészáros, Šulc, Granečný – Ledecký.
Náhradníci: Sušak – Talovierov, Kopečný, Táborský, Malecha, Pravda, Kladrubský, Brandner, Kulhánek, Rabušic.

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (K), Limberský – Bucha, Kalvach, Čermák – Kayamba, Beauguel, Kovařík.
Náhradníci: Staněk – Hloušek, Hubník, Diaz, Hořava, Kopic, Chorý, Havel, Herc, Mihálik, Pernica.

Rozhodčí: Franěk – Blažej, Hock.

FC Viktoria Plzeň

I plzeňskou Viktorii pandemie zastavila v dobrém rozpoložení, protože se zrovna vezla na vlně čtyř výher v řadě a rázem se tak začala dotahovat na první Slavii. I Západočeši se stejně jako Dynamo poprvé po pauze sešli po polovině dubna a postupně se začali připravovat na restart ligové soutěže. Přípravné zápasy zvládli odehrát dva, když v jeden den porazili v rozdílných sestavách Duklu (3:1) i Příbram (4:0). Navíc se poprvé ukázaly i nové posily ze Žilina – Filip Kaša a Miroslav Káčer.

SK Dynamo České Budějovice

Jihočeši prožívají jednu z nejlepších sezon v celé svojí historii a i po pauze zaviněné pandemií koronaviru by rádi zabojovali o přední příčky v tabulce Fortuna ligy. Do tréninku se svěřenci trenéra Davida Horejše vrátili dvacátého dubna a minulý týden odehráli i jedno přípravné utkání, ve kterém porazili třetiligové Táborsko 5:0. Kouč černobílých mohl v utkání využít i Jiřího Kladrubského, který se zotavil z operace kolene a odehrál velice dobrý první poločas. Kvůli drobnému zdravotnímu problému naopak chyběl Chorvat Matěj Mršič, ale je reálné, že proti Plzni už nastoupí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.