Dortmund - Udinese | ONLINE | 27.7.2019 17:15 | Přípravné zápasy 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Udinese - 27. července 2019   17:15

Ukončeno
Dortmund
Dortmund
7' Hazard  • 21' Götze  • 29' Weigl  • 45' Brandt 
4:1
(4:0)
Udinese
Udinese
76' Mandragora  
Dortmund
Sestavy:
Bürki – Hakimi (46. Piszczek), Toprak (46. Hummels), Balerdi (46. Akanji), Guerreiro (46. Schulz) – Weigl (46. Dahoud), Delaney (46. Witsel) – Sancho (46. Wolf), Brandt (46. Bruun Larsen), Hazard (14. Reyna, 46. Alcácer) – Götze (C) (46. Reus)
Náhradníci:
Akanji, Dahoud, Witsel, Alcácer, Morey, Hitz, Bruun Larsen, Zagadou, Reus, Raschl, Hummels, Schulz, Schmelzer, Piszczek, Wolf, Reyna
Udinese
Sestavy:
Musso – Becao (71. Coulibaly), De Maio, Samir – Larsen (54. Pezzella), Barák (36. Ter Avest), Jajalo (68. Opoku), Fofana, Pussetto (74. Nestorovski) – Lasagna (74. Matos), Balič (68. Mandragora)
Náhradníci:
Opoku, Mandragora, Coulibaly, Nuytinck, Pezzella, Ter Avest, Nicolas, Nestorovski, Sierralta, Cristo, Perisan, Matos
Přenos se aktualizuje automaticky

Hlavní rozhodčí už nechtěl hráče v nepříznivých podmínkách dále trápit a tak ukončil zápas ještě výrazně před devadesátou minutou! Dortmund v přípravném duelu překonal Udinese 4:1!

Hned v samém úvodu chybovala obrana Udinese a nabídla otevření skóre Thorganu Hazardovi, který z blízkosti překonal Mussu. Následně se prosadil z pokutového kopu i Mario Götze. Po parádní přihrávce Jadona Sancha zvyšoval po půlhodině hry na 3:0 Julian Weigl a těsně před odchodem do šaten přidal čtvrtý zásah po samostatném úniku Julian Brandt.

Po změně stran vyběhl Dortmund na trávník ve zcela změněné sestavě. I tak ale soupeře dokázal přehrávat. Brankově se to ale již neprojevilo. Naopak o snížení se postaral z volného přímého kopu střídající Rolando Mandragora. V hustém dešti už další branka nepadla a tak si Dortmund pohlídal vedení o tři góly.
90'
Konec zápasu.
86'
Žlutou kartu vidí v samém závěru zápasu také Sebastian De Maio.
85'
Za potyčku ve středu pole dostává žlutou kartu Marco Reus.
84'
Balon už téměř nejde po promáčeném trávníku posouvat na delší vzdálenost. Witsel si narazil s Alcácerem, následně musel hasit emoce až hlavní rozhodčí.
83'
I další volný přímý kop si vzal na starost Mandragora. Jeho přízemní pokus si ale pohlídal osmadvacetiletý gólman Bürki.
82'
Déšť v Altachu ještě sílí. Před pokutovým územím se prosadil k míči Fofana, kterého musel zastavit jen za cenu faulu Mats Hummels.
80'
Zhruba posledních deset minut zbývá do konce druhého poločasu. I po změně stran je výrazně aktivnějším celkem Dortmund, ale zatím jediný gól druhé půle dal Rolando Mandragora.
79'
Udinese přece jen zvyšuje obrátky v samém závěru zápasu. Opoku si navedl míč na pravou nohu, ale tvrdou ránou trefil pouze soupeře před sebou.
78'
Dortmundu se daří opět držet balon. Bürki rozehrával na pravou stranu, kde byl osamocený Marius Wolf. U postranní čáry si však nedokázal lépe zpracovat míč.
76'
Udinese právě vstřelilo branku!
Udinese parádní brankou snižuje ztrátu! ROLANDO MANDRAGORA se opřel do volného přímého kopu zpoza pokutového území a parádní ránou vymetl roh branky německého celku.
75'
Udinese se ještě snaží lehce zdramatizovat závěr zápasu. Opoku si výborně obhodil Witsela, poté přešel až těsně před vápno, kde byl zastaven Hummelsem.
74'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Pussetto, přichází Nestorovski.
74'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Lasagna, přichází Matos.
73'
Trávník začíná být velmi promáčený a ani jeden z týmů nemůže pořádně kombinovat. Nyní si musel pomoci faulem ve středu pole Nico Schulz.
72'
Marco Reus si na zcela promáčeném trávníku přivodil zdravotní potíže. Zkušený ofenzivní záložník bude muset nejspíše střídat.
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Becao, přichází Coulibaly.
70'
Hummels povedeným skluzem obral o míč Samira. Dortmund se ale po zisku balonu nikam nehnal. Žlutočerní pokračují v poklidném tempu ve středu pole.
69'
Také Udinese se dostalo na útočné území. Akanji si v souboji s nabíhajícím Lasagnou musel pomoci rukou a velmi rychle se pískal faul.
68'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jajalo, přichází Opoku.
68'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Balič, přichází Mandragora.
67'
Dortmund ještě pokračoval rozehrávkou rohového kopu. Po kombinaci nakrátko se však německý tým k centru nedostal.
66'
Hustý déšť neustává. Po Reusově přistrčení se dostal do brankové šance Wolf, ale jeho ránu dokázal vyrazit mimo tři tyče Musso.
65'
Bruun Larsen se dostal s míčem až do pokutového území, ještě chtěl vylepšit pozici na Reuse, který už ale nemohl pálit přes soupeře před sebou.
64'
Jajalo se dokázal vymotat ve středu pole z obležení několika soupeřů. Následně si ale vyšlápl až příliš agresivně na Alcácera a také je pískán faul.
63'
Kombinace Dortmundu sice pokračuje, ale za hustého deště se ani jednomu z celků nechce útočit. Witsel si několikrát posunul míč na krátkou vzdálenost s Dahoudem.
61'
V Altachu se spustil silný déšť. Po faulu Alcácera při napadání skončil na trávníku rozehrávající Hidde Ter Avest.
60'
Po hodině hry vede Dortmund i nadále o čtyři góly. Po změně stran a obměně celé sestavy se ale německý celek nemůže dostat do pořádného tlaku.
59'
Udinese se sice po změně stran nadechovalo ke zvýšení tempa, ale nyní už znovu kontroluje zápas německý celek. Reus však neuspěl v souboji jeden na jednoho proti Jajalovi.
58'
Dortmund i nadále kombinuje na útočné polovině trávníku. Dahoudova souhra s Alcácerem ale postrádala potřebnou přesnost.
57'
Dahoud se zapojil do kombinace. Na pravé straně si vyměnil míč s Wolfem, ten poté přihrával pod sebe k Reusovi, ale následný pokus se do branky nevešel.
55'
Také Udinese se po změně stran dostalo do kombinace. Fofana si narazil s Jajalem, následně mohl pálit Samir, ale jeho pokus byl zblokován.
54'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Larsen, přichází Pezzella.
53'
S Hummelsem spolupracoval Akanji, následně byl u balonu i Nico Schulz. Z obrany putoval míč k Reusovi, ale kapitán Dortmundu neuspěl se zpracováním.
52'
Mats Hummels musel do skluzu. Na levé straně se totiž uvolnil k centru De Maio, který ale už v šestnáctce nenašel Pussetta.
51'
Dortmund i po změně stran diktuje hru. Reusova přihrávka však za obranou nenašla nabíhajícího Alcácera.
49'
Fotbalisté německého celku i nadále drží balon pod kontrolou. Schulz si nabíhal na levé straně, ale míč mu utekl až za postranní lajnu.
48'
Do druhého poločasu vstoupil opět aktivněji Dortmund. Alcácer si narazil se Sanchem, který ale neudržel míč v souboji s De Maiem.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Brandt, přichází Bruun Larsen.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sancho, přichází Wolf.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Delaney, přichází Witsel.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Reyna, přichází Alcácer.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Götze, přichází Reus.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Weigl, přichází Dahoud.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Guerreiro, přichází Schulz.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Balerdi, přichází Akanji.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Toprak, přichází Hummels.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Hakimi, přichází Piszczek.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 18:17.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Po polovině zápasu vede Dortmund nad Udinese jistě 4:0.

Hned v samém úvodu chybovala obrana Udinese a nabídla otevření skóre Thorganu Hazardovi, který z blízkosti překonal Mussu. Následně se prosadil z pokutového kopu i Mario Götze. Po parádní přihrávce Jadona Sancha zvyšoval po půlhodině hry na 3:0 Julian Weigl a těsně před odchodem do šaten přidal čtvrtý zásah po samostatném úniku Julian Brandt.
45'
První poločas skončil.
45'
Dortmund právě vstřelil branku!
Ještě v prvním poločase dává Dortmund čtvrtou branku! Německému týmu se sice nevydařila rozehrávka z místa faulu, ale poté Becao přiklepl míč hlavou přesně do běhu JULIANU BRANDTOVI, který už ze samostatného úniku překonal Mussa.
45'
Ignacio Pussetto se snažil proniknout podél levé postranní lajny kolem Hakimiho. Ten se však nedal obhodit a míč přiklepl Bürkimu.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči Kevin Lasagna. Kapitán Udinese však vycestoval s hracím předmětem až za postranní lajnu.
43'
Po přihrávce Juliana Brandta se otočil s míčem v pokutovém území Gio Reyna. Ani tentokrát ale nezamířil přesně mezi tři tyče.
42'
I pod tlakem ve vlastním vápně hráli hráči Dortmundu konstruktivně. Po náběhu na pravé straně se dostal do vápna Jadon Sancho, ale z úhlu už se neprosadil.
41'
Mato Jajalo skluzem poslal k zemi Sancha. Dortmund bleskově rozehrál do vápna, ale střídající Gio Reyna pálil bez přípravy mimo branku.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Dortmund i nadále kontroluje proběh přípravného duelu s Udinese. Italové se nemohou na delší dobu udržet u míče.
38'
Nebezpečná situace před Bürkim. Nejprve pálil do obránce před sebou Pussetto, následně se odhodlal ke střele i Larsen, ale ten poslal míč jen nad branku.
37'
Dortmund se musel po čase také stáhnout do obrany. Z pravé strany centroval do vápna Seko Fofana, ale to už byla defenziva německého celku zfomována.
36'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Barák, přichází Ter Avest.
35'
Kombinace Dortmundu nemá konce. Götze si narazil s Reynou, poté byl ve hře i Sancho, který nakonec ukončil akci mizerným pokusem.
34'
Delaney po zisku míče uklidnil hru přihrávkou k Toprakovi. Následně proskočil míč na hranici vápna k nohám Brandta, ale ten ze stoje napálil jen soupeře před sebou.
33'
Italský tým se stále nemůže na delší dobu udržet na polovině soupeře. Jajalo si tentokrát dokázal pomoci přihrávkou na Fofanu, následně se ale Udinese uchýlilo ke zdlouhavé rozehrávce.
32'
Reyna byl podražen ještě na útočné polovině. Dortmund sice rychle rozehrával, ale míč putoval pouze ke stoperské dvojici.
31'
Po více než půlhodině hry vede německý vicemistr už o tři zásahy. Juan Musso musel řešit další nepříjemný centr, ale tentokrát míč udržel v rukavicích.
29'
Dortmund právě vstřelil branku!
Dortmund přidává již třetí zásah! Na pravé straně zapracoval Jadon Sancho, ten našel v pokutovém území téměř nehlídaného JULIANA WEIGLA, který z úhlu překonal křížnou střelou Juana Mussu.
28'
Dortmund stále drží míč pod kontrolou. Souhra Weigla s Brandtem vyústila v průnikovou přihrávku, ale Reyna byl čistě odstaven od míče.
27'
Před Delaneyho putovala další akce černožlutých. Dánský záložník rozběhl Sancha, který se ale v rychlostním souboji nedostal před De Maia.
26'
Také Udinese se po dlouhé době objevilo s míčem na útočném území. Pussetto však ztratil míč v nebezpečném prostoru a do protiútoku spěchal Brandt. Toho ale skvěle vychytal Musso.
25'
Po pohledné kombinace se opřel do balonu ze střední vzdálenosti Julian Weigl. Jeho pokus však zamířil jen vysoko nad břevno branky italského týmu.
24'
Německý velkoklub pokračuje v držení balonu. Götze si narazil s Brandtem, ten mu míč rychle vrátil, ale další přihrávku už kapitán Dortmundu na Reynu nenasměroval.
23'
Udinese se stále nemůže dostat do tempa. Jajalo kombinoval s Fofanou, poté chtěl hrát i Barák, ale míč už k českému reprezentantovi nedoputoval.
21'
Dortmund právě vstřelil branku!
Balon si připravil na značku pokutového kopu kapitán MARIO GÖTZE. Zkušený tvůrce hry napálil míč nekompromisně pod břevno a nedal Mussovi větší šanci na zákrok.
20'
Pokutový kop pro Dortmund! Sancho byl na hranici vápna faulován Baličem.
19'
Antonín Barák se dostal v pokutovém území k míči. Dokonce se obtočil kolem Topraka, ale už nevystřelil přesně.
18'
Už už to vypadalo na rychlý přechod Udinese do útoku. Fofanu ale ve středu pole taktickým faulem zastavil Ömer Toprak.
17'
Dortmund rozehrával rohový kop. Sanchův centr sice našel Brandta, který skončil na zemi, ale hlavní rozhodčí penaltu neodpískal.
16'
Dortmund i nadále drží balon pod kontrolou. S Brandtem si narazil Götze, poté zkoušel vysunout Sancha střídající Reyna, ale obrana Udinese byla tentokrát skvěle postavena.
14'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Hazard, přichází Reyna.
13'
Sancho byl opět v pohybu na pravém kraji. Tentokrát dokázal prostrčit míč do šestnáctky, ale Brandt nedokázal v silovém souboji přetlačit Becaa.
12'
Udinese se stále nemůže dostat k míči. Götze spolupracoval se Sanchem, poté se zapojil do hry i Hazard, ale průnikovou přihrávku na Brandta již nedal přesně.
11'
Po náběhu Sancha se Dortmund tlačil do pokutového území. Sebastian De Maio ale zachytil pohyb soupeře a čistým způsobem ho připravil o míč.
10'
Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe německému celku. Dortmund i po vstřelené brance kontroluje balon ve střední části trávníku.
9'
Také Udinese se snažilo zahrozit. Na pravé straně se uvolnil k centru Kevin Lasagna, jeho pas však skončil jen za brankou domácího celku.
7'
Dortmund právě vstřelil branku!
Dortmund se záhy po startu zápasu dostává do vedení. Po velkém zaváhání obran Udinese se míč v pokutovém území odrazil k THORGANU HAZARDOVI, který z blízkosti dokázal Mussa snadno propálit.
6'
Také Delaney zkoušel vysunout Götzeho. Kapitán Dortmundu číhal na šanci za obranou soupeře, ale k míči se již ve vyložené šanci nedostal.
5'
Postupná kombinace Dortmundu skončila u De Maia, který se stačil vrátit s nabíhajícího Sanchem. Mladý Angličan se nedokázal uvolnit.
4'
Německý tým v úvodu zápasu kontroluje balon. Sancho si přišel pro míč více do hloubky pole, následně chtěl najít Hazarda, ale ten byl obsazen dvojicí soupeřů.
3'
Až od Topraka vznikala další útočná snaha Borussie. Weigl ale ve středu pole zaváhal se zpracováním a toho využil k zisku dobře postavený Larsen.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hráči německého celku. Delaney si nahrál ve středu pole s Brandtem, následně se ale Dortmund zatáhl až k Bürkimu.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimi, Toprak, Balerdi, Guerreiro – Weigl, Delaney – Sancho, Brandt, Hazard – Götze (C)

Udinese Calcio: Musso – Balić, Barák, Becao, De Maio, Fofana, Jajalo, Larsen, Lasagna (C), Pussetto, Samir.
Udinese Calcio

Udinese neodehrálo povedený ročník Serie A. Jen díky vynikajícímu závěru, kdy v posledních třech kolech získalo plný počet bodů poskočilo na konečné dvanácté místo jen s pětibodovým náskokem na sestupové pozice.

V přestupovém období Udinese spíše sčítalo ztráty. Do Neapole zamířila gólmanská dvojice Alex Meret a Orestis Karnezis. Naopak nově budou hájit barvy Udinese Rodrigo Becao, Cristo nebo Sebastien De Maio.

V přípravě se zatím italskému celku vůbec nedaří. Na úvod senzačně padlo 1:2 s Ravennou, která hraje až třetí soutěž v Itálii. Ani proti Al-Hilal se Udinese k bodům nepropracovalo. V první půli se sice trefil Becao, po změně stran i Ter Avest, ale Udinese inkasovalo hned třikrát.
Borussia Dortmund

Fotbalisté Dortmundu nedokázali nadějně rozehranou sezonu Bundesligy dotáhnout až k titulu. V závěru byl úspěšnější mnichovský Bayern, který tak obhájil triumf z předcházejícího roku.

Trenér Lucien Favre může i do příští sezony počítat s Paco Alcácerem, jehož hostování z Barcelony se změnilo v přestup. Staronovou posilou je zkušený stoper Math Hummels, který přichází zpět z Bayernu. Dortmund v přestupovém období rozhodně nezahálel, v černo-žluté kombinace se totiž představí i trojice Nico Schulz, Thorgan Hazard a Julian Brandt.

V přípravě zatím Borussia září. Na úvod deseti góly sestřelila Schweinberg. Následně si poradila 3:1 i se Seattlem. V souboj těžkých vah poté překonal Dortmund i poslední vítěze Ligy mistrů z Liverpoolu.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nová sezona v nejlepších evropských soutěží už klepe na dveře. V přípravném duelu se představí Borussia Dortmund, která vyzve italské Udinese.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud