Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Kuvajt SC - 7. srpna 2019   14:00

Liberec
Liberec
6' Pázler  • 25' Potočný  • 59' Yu  • 80' Karafiát  • 87' Kuchta
5:0
(2:0)
Kuvajt SC
Kuvajt SC
Liberec

1. poločas: Knobloch – Koscelník, Kačaraba, Mara, Lehoczki (c) – Pešek, Breite, Nešický, Potočný – Pázler, Dordič

2. poločas: Knobloch – Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš – Malinský, Alibekov, Beran, Gembický – Yu, Kuchta
GINZEL – Šůma, Bohata
Stadion U Nisy, Liberec

Gembického rána do tyče bylo to poslední, co jsme v dnešním utkání viděli. Slovan po jednoznačném průběhu hry poráží exotického soupeře 5:0, když se postupně trefili Pázler, Potočný, Yu, Karafiát a na závěr Kuchta. Děkujeme za pozornost a u dalšího textového přenosu se budeme těšit.
90'
90'
Dominik Gembický trefil svou střelou po zemi bližší tyč!
89'
Liberecký stoper Chaluš byl nešetrně faulován do zad. Naštěstí se tento zákrok obejde bez zranění.
87'
Liberec právě vstřelil branku!
Autorem branky je JAN KUCHTA. Jan Mikula trefil na pravé straně parádně míč z voleje, čímž poslal krásný centr před bránu a JAN KUCHTA špičkou kopačky přehodil brankáře a završuje tak pověstné bůra.
86'
Hostující útočník z Pobřeží Slonoviny se dopustil útočného faulu. Nutno dodat, že svou hlasitou gestikulací dává dost jasně najevo svůj nesouhlas s výrokem.
84'
Slovan jasně přehrál Kuvajt SC po celou dobu utkání a připíše si jednoznačné vítězství v přípravném utkání.
82'
Hráči Kuvajtu se ještě snaží o korigování. Nejspíš ale zůstane pouze u snahy.
80'
Autorem branky je KARAFIÁT, který zakroutil míč z přímého kopu rovnou do šibenice.
80'
Po faulu na Malinského má Liberec přímý volný kop hned zpoza vápna.
79'
Hned čtyři liberečtí hráči se snažili vystřelit na brankáře Kuvajtu. Ani jednomu se to ale nepovedlo.
78'
Tempo hry začíná pomalu opadávat. O vítězi, zdá se, není pochyb.
77'
Ondřej Karafiát byl nešetrně faulován.
75'
Hybš v tísni raději zahrál do autu.
74'
Střelu ze standardky ale kryje Knobloch bez obtíží.
73'
Kuvajt má k dispozici přímý volný kop ze zajímavé vzdálenosti.
72'
Tomáš Malinský propadl v souboji a za žádnou nechtěl nechat utéct protihráče. Nakonec z toho byla komická podívaná se skoro sundanými trenýrkami soupeře. U rozhodčího Ginzela se to obešlo bez žlutého napomenutí. V mistrovském utkání by mu to ale jistě takhle jednoduše neprošlo.
72'
Míč ale letěl přímo do náruče Knoblocha.
71'
Jan Mikula přes sebe nepustil míč. Rohový kop pro Kuvajt.
70'
Na druhé straně se míč svezl Gembickému z kopačky a končí až za bránou.
70'
Přetažený centr už hosté nestihli na hrací ploše.
69'
Matěj Hybš vložil až příliš razance do své přihrávky na Gembického. Liberecký mladík tento míč neměl šanci dostihnout.
68'
Narážečku Gembického s Beranem nakonec zastavil jeden z obránců odkopem na rohový kop.
67'
Liberečtí nic nevypouští a stále tlačí svého soupeře. Nutno dodat, že dle informací chybí Kuvajtu SC hned 7 hráčů, kteří si plní reprezentační povinnosti.
65'
Brankář hostí opět vyběhl mimo vápno a Kuchta málem jeho výlet potrestal. Jeho střela z dálky těsně přeletěla prázdnou svatyni.
63'
Kuchta krásně našel Gembického, který lobem těsně přestřelil bránu.
62'
Další akci po levé straně zakončil po přihrávce Malinského Karafiát střelou doprostřed brány.
59'
Autorem branky je YU. Dominik Gembický zatáhl míč po levé straně a přihrál po zemi do vápna. Jeho přihrávka se dostala až k libereckému útočníkovi a ten se nemýlil – 3:0.
57'
Kuvajtský útočník se nacházel za obranou. Ofsajd.
56'
Karafiátova dalekonosná střela končí nad.
56'
Mladíček Beran se kličkou zbavil protihráče. Ten ho následně fauloval.
53'
Na druhé straně pálil v běhu sám před brankářem Yu. Hostující gólman ale míč vytáhl nad bránu.
53'
Hostujícímu hráči se centr svezl, ale Knobloch si přední tyč pohlídal.
52'
Jan Mikula chtěl až příliš míč od soupeře a jeho napadání bylo posouzeno jako faul.
51'
Hráči Slovanu vybojovali rohový kop.
49'
Vzápětí se Malinský dopouští útočného faulu.
48'
Jan Kuchta si neohlídal ofsajdovou past.
48'
Útočný faul hostí znamená míč pro Liberec.
46'
Do druhého poločasu posílá domácí trenér Hoftych zcela obměněnou sestavu.
46'
Máme za sebou polovinu hry a můžeme konstatovat, že Liberec je jednoznačně lepším týmem. Hráče Kuvajtu SC výrazně přehrávají a je to vidět i na výsledku. Po přesných hlavičkách Pázlera a Potočného zatím Liberec vede 2:0. Druhý poločas začne přibližně v 15:02.
45'
45'
Z rohového kopu nic nebylo. Blíží se konec první půle.
44'
Knobloch se teď musel činit! Hosté si vytvořili nejvyloženější šanci, když kuvajtský útočník hlavičkoval z malého vápna k tyči. Liberecký brankář ale tygřím skokem míč vyrazil na roh.
43'
Faul libereckých u střídaček znamená míč pro hosty.
42'
Dordič se řítil sám na brankáře. Praporek asistenta ale jeho sprint zastavil.
41'
Kamso Mara má sebevědomí na rozdávání. Proti dotírajícímu útočníkovi si teď dovolil kličku ve vlastním vápně.
40'
V akci opět slovenský hráč. Tentokrát byl tvrdě sestřelen jedním z borců Kuvajtu.
39'
Koscelník takticky zastavil protihráče ještě na útočné polovině.
38'
Breite se osmělil ke střele z voleje. Rána končí nad.
36'
Zatím jsme svědky de facto jednostranné záležitosti v podání Slovanu. Kuvajtští domácím nestačí, což se ostatně očekávalo.
35'
Další Pázlerův pokus ze střední vzdálenosti končí nad. Míč byl ale nejspíš tečovaný, protože se bude zahrávat rohový kop.
33'
Taras Kačaraba hlavičkuje nad.
33'
K míči se postavili Potočný s Pázlerem a druhý jmenovaný prověřil brankáře jedovatou střelou. Následuje rohový kop.
32'
Další faul kuvajtských znamená přímý volný kop pro Liberec z nějakých 30 metrů.
31'
Roman Potočný se i přes velkou snahu nedostal od praporku přes obránce.
30'
Roh byl odvrácen do bezpečí z pohledu libereckých hráčů.
29'
Kuvajtští borci se dostali do vápna. Do střely jednoho z hráčů vložil na poslední chvíli nohu Kačaraba a míč končí nad bránou. Roh pro hosty.
28'
Souboj o míč na polovině vyzněl lépe pro hostující hráče, kteří pokračují v akci.
26'
Dordič ve sprintu tváří v tvář brankáři přestřelil bránu.
25'
Autorem branky je ROMAN POTOČNÝ, který si naběhl na centr Nešického z rohu na přední tyč a prudkou hlavičkou pod břevno podruhé rozvlnil síť za brankářem Kuvajtu.
24'
Kapitán hostí raději odvrátil centr do vápna na rohový kop.
22'
Hráči Kuvajtu se osmělují. Po chybné přihrávce v liberecké obraně získali míč a chybělo málo, aby lob přes Knoblocha zapadl do sítě místo na ní.
21'
Centr byl ale přetažený a končí až za brankovou čarou.
21'
U autové čáry zastavil Koscelník nedovoleně jednoho z pronikajících hráčů. Šance pro Kuvajt SC na vyrovnání.
20'
Mara hledal vysokým míčem Peška. Toho zradilo zpracování.
19'
Pešek byl teď zezadu tvrdě atakován. Hráč Kuvajtu ve skluzu sice zahrál i míč, ale dle rozhodčího se jednalo o faul. Za mne správné rozhodnutí.
17'
Na druhé straně pálil Breite. Brankář ale neměl s jeho lehkou střelou žádné problémy.
17'
Kuvajtští hráči rozehráli roh na krátko. Střela zpoza vápna letěla vedle.
16'
Na druhé straně si po přízemní střele připisuje první zákrok také liberecký Knobloch.
15'
Jakub Pešek si hezky naběhl na centr z levé strany. Míč ale pouze škrtl a branku tak neohrozil.
15'
Průnikový centr na Peška sebral hrudí brankář Kuvajtu, který si vyběhl až mimo vápno.
14'
Koscelník se sice dostal na pravé straně přes obránce. Dle asistenta rozhodčího si ale pomohl nedovoleně.
13'
A další faul hostů. Tentokrát na polovině hřiště.
13'
V ofsajdu lapen Pázler.
12'
Potočný vyslal tvrdou ránu na brankáře, kterému míč vypadl. Malinksý si k němu doběhl, ale centrem našel jen obránce Kuvajtu.
12'
Dordič byl tvrdě faulován přibližně tři metry od hranice vápna. Příležitost pro Liberec na navýšení vedení.
10'
Hosté zariskovali malou domů. Tento risk jim nakonec vyšel a osvobozují se.
8'
Již po pár minutách hry vidíme, že liberečtí hráči jsou technicky i fyzicky vyspělejším týmem.
6'
Autorem branky je JAN PÁZLER, který si osamocen vyskočil na přesný centr Peška z pravé strany a umístěnou hlavičkou k tyči nedal brankáři šanci.
6'
Hostující kapitán na polovině fauloval Dordiče. Hrát bude Liberec.
5'
Oba týmy se zatím střídají v držení míče a hraje se kolem poloviny hřiště.
3'
Dordič hezky obešel vyběhnutého brankáře hostí a mohl se řítit vstříc prázdné svatyni, ale i tentokrát se jednalo o ofsajd.
2'
Hlavička hostujícího hráče v pádu končí mimo. Ale vzrušení bylo zbytečné, protože byl máván ofsajd.
2'
Obvyklý kapitán Breite se dopustil prvního faulu v zápase.
1'
Domácí Liberec hraje v modrém. Hosté z Kuvajtu v bílé kombinaci.
1'
Bohužel soupisku hostů se nám nedaří sehnat. Pokud se nám to povede, ihned doplníme. Děkujeme za pochopení.

KUVAJT SC:

Kuvajt Sporting Club, jak zní celý oficiální název týmu, je kuvajtský profesionální fotbalový klub se sídlem v Kuvajt city. Stát Kuvajt leží na pobřeží Perského zálivu mezi Irákem a Saúdskou Arábií. Fotbalové mužstvo vyhrálo Kuwait Premier League 15krát, přičemž poslední titul si tým připsal v sezóně 2018–19. Své domácí zápasy hraje na stadionu Al Kuwait Sports Club Stadium v Kaifanu, což je 5. největší stadion v Kuvajtu. Kuvajt SC je také první kuvajtský klub, který kdy vyhrál asijský pohár AFC Cup, a to v letech 2009, 2012 a 2013. Tento celek je také jedním z prvních sportovních týmů, které byly založeny v Kuvajtu. Datum založení klubu je 20. října 1960. Kuvajtský celek je tedy pouze o dva roky mladší než liberecký Slovan.

Na soupisce tohoto exotického týmu nalezneme převážně domácí hráče. Výjimkou jsou pouze jeden obránce z Maroka, záložníci z Tuniska a Ekvádoru a útočník z Pobřeží Slonoviny. Ekvádorský záložník Diego Calderón si zahrál například americkou MLS za tým Colorado Rapids. Na kontě má také starty v nejvyšší ekvádorské soutěži.

Tým ze severu Čech si připravil na dnešek zajímavé přátelské utkání. Svěřenci trenéra Hoftycha se totiž utkají s týmem Kuvajt SC, což je tým ze stejnojmeného státu, tedy Kuvajtu, který je v České republice na soustředění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.