Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Č. Budějovice - 18. ledna 2020   11:00

Sparta
Sparta
16' Vindheim
1:0
(1:0)
Č. Budějovice
Sparta
2. Poločas: Heča – Zahustel, Kaya, Costa, Frýdek – Graiciar, Trávník, Fortelný, Plavšič – Juliš, Kozák.
Pavel Franěk
TCM Strahov, Praha
Křížek – Čolić (46. Kladrubský), Havel, Talovierov (59. Polom), Novák – Čavoš, Havelka (46. Kulhánek) – Brandner, Javorek (46. Šplíchal), Mršić – Schranz (59. Táborský).
Drobný – Řezáč, Kladrubský, Polom, Kulhánek, Šplíchal, Táborský.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Je dobojováno! České Budějovice prohrály i svůj druhý přípravný duel, i když se svým představením na Strahově mohou být mnohem spokojenější než po nedávném výprasku 1:7 od Viktorie Žižkov. Sparta si proti Jihočechům nevytvořila přehršel šancí, ale i tak si zajistila hubené vítězství 1:0, které ji v šestnácté minutě po rohovém kopu hlavou vystřelil Andreas Vindheim.
90'
90'
Kozák vyslal do úniku Juliše, který byl sám překvapen z neodmávaného ofsajdu. Křížek mezitím vystartoval z branky a balón mu sebral.
89'
Českobudějovičtí se bez obtíží ubránili, ale pak nevyužili menších zmatků Trávníka k tomu, aby vyrazili do rychlého protiútoku.
88'
Martin Frýdek se nabídl Plavšičovi a z otevřenější levé strany odcentroval na Kozáka, který se složitě rovnal ke střele a tu Polom srazil na roh.
87'
Patrik Čavoš se dostal pod tlak dvou napadajících soupeřů, ze kterého jej vysvobodil až odpískaný faul. Jihočeši navázali nepřesnou kolmicí končící u Heči.
86'
Costa prodloužil Mršićův centr za zadní tyč, kde se jeden z hráčů Dynama pokusil vystřelit nůžkami, ale v akrobatické pozici balón netrefil.
85'
Sudí Franěk viděl šlapák Costy. Nařízenou rozehrávku z osy hřiště obstaral Kladrubský a svým nákopem pomohl získat rohový kop.
84'
Teď je ve hře obou týmů obrovská spousta nepřesností. Utkání se v poklidu blíží ke svému závěru.
82'
Michal Trávník poslal do ohně dlouhý centr, se kterým nenaložil ideálně Kaya ani Fortelný. Vše skončilo faulem Graiciara na Brandnera.
81'
Srdjan Plavšič si během vteřiny dvakrát vyměnil míč s Frýdkem. Z centru z levého kraje resultuje rohový kop pro Spartu.
80'
Patrik Čavoš obešel Graiciara a stopku mu vystavil až Zahustel. Na druhé straně Havel odkopl míč před rozběhnutým Plavšičem.
79'
Čavošův pas k rohu pokutového území na Šplíchala neprošel přes Plavšiče, který se ocitl u vlastní branky i s Liborem Kozákem.
78'
Matej Mršić využil volného prostoru a posunul se na osu hřiště. Heča ho snadno vychytal a pak sledoval akci Trávníka, jenž po zaseknutí na slabší nohu minul cíl.
77'
Sparťané vysunuli na padání, hráči Dynama si s ním relativně poradili a Kladrubského vhazování situaci trochu uklidnilo.
75'
Ivo Táborský byl už poněkolikáté chycen do ofsajdu. Následně šel kupředu Kozák, jenž byl zastaven až za cenu nedovoleného zákroku.
74'
Costa čistým způsobem odzbrojil Iva Táborského a napravil tím svou předchozí chybičku.
73'
Kladrubský zahrál před Julišem, ale míč odehrál jen na hranici vápna, odkud pravačkou přestřelil Martin Frýdek.
72'
Plavšič zkrotil vysoký míč, ale v situaci jeden na jednoho nevystřelil přes Kladrubského. Poté vymyslel už jen přihrávku na Křížka.
71'
Ivo Táborský se stal adresátem dlouhého nákopu. Byl si ale vědom svého ofsajdu a nechal tak projít balón až k Milanu Hečovi.
70'
Slibná možnost Sparty! Kladrubský v nebezpečném prostoru odevzdal míč Plavšičovi, po jehož centru hlavičkoval Kozák a Křížek měl co dělat, aby reflexivním zákrokem vyrazil balón na roh.
69'
Mršić byl faulován Kozákem. O malý moment dříve naopak rozhodčí přešli ostrý skluz Táborského na Trávníka.
68'
Trávník rozdal míč do křídla na Plavšiče, který zleva našel Juliše, ale jeho střelecký pokus byl hostující obranou okamžitě zablokován.
67'
Sparťané byli vyhnáni z blízkosti pokutového území až na vlastní polovinu, kde Frýdek rychle napravil svou nepřesnou přihrávku.
66'
Srdjan Plavšič malinko prováhal ideální moment pro střelu a nějaký metr před šestnáctkou byl střídajícím Polomem důrazně odstaven od balónu.
65'
Semih Kaya si zase pohlídal Brandnera a doprovodil balón do autu, aby jej zpět do hry mohl uvést bývalý gólman Slovácka.
64'
Ivo Táborský vysunul Šplíchala, který na druhý pokus odcentroval, ovšem o Čavoše se dobře postaral vracející se Michal Trávník.
63'
O ten se nepostaral ani Patrik Čavoš, který to hodně přehnal s délkou svého nákopu. Sparta začíná protiakci od Milana Heči.
62'
Celá řada změn se negativně projevila i na obrazu hry. Ve druhé půlce stále čekáme na nějaký zajímavější moment.
60'
Zahustel zkazil přihrávku z pravé lajny. Kulhánek byl ve snaze otočit hru nečistým způsobem povalen Michalem Trávníkem.
59'
Další změny v sestavě Budějovic. Ze hřiště odešli Talovierov se Schranzem a dorazili Polom s Táborským.
58'
Další darovaný roh zrealizoval místo Plavšiče Michal Trávník. Dynamo se ale ubránilo a následný nákop zase doletěl do rukou Křížka.
57'
Semih Kaya se vyšrouboval do vzduchu během Plavšičova centru z pravé strany. Zakončení z jeho hlavy však postrádalo potřebnou přesnost.
56'
Fortelný pod tlakem Kulhánka přenesl těžiště hry na Plavšiče, který se na hranici vápna rozhodl pro střelu a ta byla ztečovaná na roh.
55'
Oba týmy se po změně stran snaží hrát více kombinačně. Většinu akcí ale kazí vcelku časté nepřesnosti.
53'
Patrik Čavoš si došel pro faul na půlící čáře. Proti pravidlům se provinil vytáhlý útočník Libor Kozák.
52'
Kozák zády brance přihrával Julišovi, který ještě hledal na pravé straně Zahustela, ale to už zasáhla defenziva Dynama.
51'
Jan Fortelný si před vápnem přehodil balón na levačku, nicméně ze střední vzdálenosti o velký kus minul ze svého pohledu levou tyč.
50'
Kozák bojoval u míč o lajny, ale pomohl si faulem. O chvíli později Kaya nakopával až do území Zdeňka Křížka.
49'
Šplíchalův pas z pravého křídla nekompromisně zneškodnil Fortelný, po jehož odkopu vhazuje Jiří Kladrubský.
48'
Plavšič si nepohlídal své postavení a byl přistižen v odmávaném i odpískaném ofsajdu.
46'
Sestava Sparty pro druhou půli je kompletně nová: Heča – Zahustel, Kaya, Costa, Frýdek – Graiciar, Trávník, Fortelný, Plavšič – Juliš, Kozák.
46'
Po krátké pauze se opět hraje. V černém dresu Dynama už jsou k vidění Kladrubský, Kulhánek a Šplíchal, kteří nahradili Čoliće, Havelku a Javorka.
46'
Úvodní čtvrthodina této přípravné partie patřila výhradně Spartě, která se v šestnácté minutě dostala díky Vindheimovi z rohu do vedení. Od té chvíle se hra vyrovnala, Dynamo si vytvořilo několik slibných náznaků, střelba však byla často nepřesná a když už dvakrát letěl míč na branku, tak jistě zasáhl Florin Nita.
45'
45'
Benjamin Tetteh v první půli často hraje na levém kraji. V tomto případě balón ve hřišti ale nechytil a první poločas tím končí.
44'
Guélor Kanga ze zahuštěného prostoru ve středu pole poslal dlouhou malou domů na Nitu, který opět volí konstruktivní rozehrávku.
43'
Méně přehlednou skrumáž před domácí brankou zakončoval Ivan Schranz, jenže Florin Nita střelu z úhlu do sítě nepustil.
42'
Hanouskův centr se od Polidara odrazil ke Karabcovi. Šestnáctiletý talent poblíž Talovierova netrefil míč ideálně a Křížek nakonec jednoduše zasáhl.
41'
Rozehrávka z obrané linie Sparty už poněkolikáté zaskřípala. Vindheim na přihrávku do strany nedosáhl, ovšem i Dynamo se vzápětí samo zahnalo do autu.
40'
Matěj Polidar si ukrojil až příliš velké sousto. Ve velké rychlosti ztratil úplnou kontrolu nad balónem a ten mu utekl za koncovou čáru.
39'
Rozehrávka od praporku také na druhé straně. Čolić našel Talovierova, ovšem hlavička ze záklonu proletěla vysoko nad břevnem.
38'
Sparťané zvolili podobnou rozehrávku, která je dovedla k prvnímu gólu. Prudký centr z levého kraje tentokrát sebral sedmatřicetiletý gólman Dynama.
37'
Michal Sáček nastartoval Tetteha, který to vzal na sebe. Havla obešel, ale urostlý Talovierov už odehrál balón na roh.
36'
Nezafungovala ani spolupráce mezi mladým stoperem Talovierovem a Novákem, který operuje u levé postranní čáry.
34'
Pas za obranu z kopačky Petra Javorka propadl k Nitovi, který má na kontě jediný zákrok z devatenácté minuty.
33'
Havelka ztratil míč na půlící čáře. Pražané toho ale nevyužili, protože Karabcův centr byl obranou Dynama snadno odvrácen.
32'
Krejčího chybička způsobila další zmatky v obraně Sparty. Z následné tečované střely vzešel roh a nepovedená rána Havelky.
31'
Hanousek odkopl míč z vlastního vápna jenom k volnému Patriku Čavošovi, jehož dalekonosný pokus proletěl minimálně metr vedle sparťanské branky.
30'
Štetinův několikátý nákop obsazený Polidar nepřebral, jeden z obránců Dynama hlavou zahrál do Křížkových rukavic.
29'
Přenesení hry na pravou stranu k Brandnerovi prosvištělo do zámezí. Na obou stranách je v první půlhodině dost podobných nepřesností.
28'
Matej Mršić šel sám proti přesile, Vindheim se rovněž stačil vrátit a Českobudějovičtí o balón přišli.
27'
Vindheimovu diagonálu přes několik desítek metrů doběhl Matěj Hanousek, avšak z levého křídla žádnou domácí šanci nevytvořil.
26'
Vindheim si vyměnil míč s Karabcem. Ani jeden z nich ale neodcentroval a nakonec je to Kanga, který otáčí hru doleva.
25'
Sparťané vybruslili z riskantní kombinace u vlastního vápna, odražený míč vyletěl do autu a vhazovat může Matěj Hanousek.
24'
Benjamin Čolić byl dohrán Polidarem a při pádu si přivodil drobné zranění. O nic vážného se každopádně jednat nebude.
23'
Sáček si ve vápně neporadil se zpracováním přihrávky z levého křídla. O chvíli později to Mandjeck přehnal s důrazem v souboji s Čavošem.
22'
Dynamo se v posledních vteřinách trochu zvedlo. Ani z dalšího rohu ale nic nevytěžilo, centrovaný balón zneškodnil bránící Benjamin Tetteh.
21'
Pavel Novák skvěle zpracoval dlouhý pas Talovierova a zleva dostal míč do vápna, kde vznikla menší skrumáž. Z té vyplaval Brandner, jenže téměř sám před brankou zakončil vedle brány.
20'
Lukáš Štetina chtěl překonat napadající linii delším nákopem, který ale letěl pouze na českobudějovickou střídačku.
19'
Brandner se dostal před Hanouska, Mršić si toho všiml a vyslal jej do slibné šance, která skončila nekvalitní střelou do náruče Nity.
18'
Aktivita Sparty pokračuje. Po akci Tetteha se do zakončení dostal zatím velice aktivní Polidar, nicméně Křížek v brance Českých Budějovic zasahovat nemusel.
16'
Sparta právě vstřelila branku!
Letenští jdou v šestnácté minutě do vedení! Čavoš zahrál na rohový kop, který Polidar rozehrál nakrátko. Kanga centrem zleva našel nepokrytého ANDREASE VINDHEIMA a ten hlavou zakončil přesně k vzdálenější tyči.
14'
Kanga rozdal míč doleva, ovšem Hanouskův dlouhý centr nenašel žádného dalšího hráče v rudém dresu.
13'
Vindheim sklepával přetažený centr Kangy na střed pokutového území. Před Polidarem jeden z obránců zakopl míč na roh, ze kterého už nic nebylo.
12'
Čavoš trochu ukvapeně hledal Mršiće, kterého balón minul o několik metrů. Následuje postupná rozehrávka ze sparťanské obrany.
11'
Benjamin Čolić kroutil centr směrem od branky, ale Štetina balón bezpečně vyhlavičkoval. Do protiútoku vyrazil Tetteh a toho dosti nevybíravým zákrokem za žlutou kartu zastavil Novák.
10'
Polidarův pád u pokutového území zůstal bez odezvy. Dynamo rychle otočilo hru a po zásahu Krejčího bude kopat svůj první rohový kop.
9'
Vindheim o malinko nedosáhl na nákop Štetiny, nicméně Sparťané se k balónu během pár vteřin zase vrátili.
8'
Kangův pokus o vysunutí Tetteha nevyšel, kolmice to byla nechytatelná a balón si sebral Zdeněk Křížek.
7'
Nováka zradilo zpracování a Sparta pokračuje autovým vhazováním v provedení norského krajního obránce Andrease Vindheima.
6'
Tetteh z levého kraje velkého vápna přihrál přes Havla na Polidara, jehož střela z první ale byla hodně nepřesná.
5'
Hlavní rozhodčí dopískl faul u středového kruhu, jenže Kangovi se rozehrávka vůbec nepovedla.
4'
Polidarův centr z levé strany skončil na hlavě Lukáše Havla. Míč sebral Karabec, ale to už se hraje poblíž půlící čáry.
3'
Benjamin Tetteh na přehuštěném levém křídle pomohl Hanouskovi a zapříčinil se o zisk premiérového rohového kopu.
2'
Hanousek nezpracoval Krejčího přihrávku k levé postranní čáře. U hostující střídačky si tak vhazování vyzkouší Čolić.
1'
Jihočeši se po rozehrávce okamžitě vrhli do ofenzivy. Střela Javorka každopádně proletěla vedle levé tyče rumunského gólmana Sparty.
1'

AC Sparta Praha: Nita – Vindheim, Štetina, Krejčí, Hanousek – Polidar, Mandjeck, Kanga, Sáček, Karabec – Tetteh.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Čolić, Havel, Talovierov, Novák – Čavoš, Havelka – Brandner, Javorek, Mršić – Schranz.
AC Sparta Praha

Domácí hned zkraje podzimní fáze nabrali velkou ztrátu na suverénního rivala z Edenu a rychle si museli nechat zajít chuť na boj o titul, jenž naposledy získali v roce 2014. Druhá desítka ligových zápasů se Spartě povedla mnohem lépe, od 29. září a prohry 0:1 v Plzni nenašli svěřenci trenéra Jílka jediného přemožitele a díky jasné výhře 4:0 nad Českými Budějovicemi si zajistili také místo mezi osmi nejlepšími týmy MOL Cupu. Do jara půjde letenský klub ze čtvrtého místa a pouze tříbodovým náskokem na osmou příčku.

A-tým Sparty, pro který je to dnes první přípravný duel, čítal na startu přípravy přes tři desítky fotbalistů, mezi kterými byl i ex-příbramský záložník Matěj Polidar. Po několika dnech se od mužstva odpojil útočník Matěj Pulkrab, který se pokusí rozehrát na hostování v Bohemians Praha 1905. Z Letné odcestoval také Zinedin Mustedanagić, který po neúspěšné zápůjčce v Českých Budějovicích zamířil do konce sezóny do rodné Bosny.
SK Dynamo České Budějovice

Jihočeši způsobili ve druhé polovině podzimu velký poprask, když v roli nováčka nejvyšší soutěže osmkrát za sebou neprohráli a během této doby ztratili jen dva body za remízu se svým dnešním soupeřem. I přes prosincovou prohru 1:4 na půdě Slavie patří Českým Budějovicím osmé místo, přičemž mají luxusní náskok sedmnácti bodů na přímý sestup a naopak dvoubodové manko na pátou Mladou Boleslav.

Vstup do přípravy fotbalistům Dynama hrubě nevyšel. V utkání proti Viktorii Žižkov dostali ostudný sedmigólový příděl, u kterého ještě nebyla nejčerstvější posila Karol Mészáros. Slovenský záložník získal ve své kariéře dva tituly se Slovanem Bratislava, v minulých letech však působil v několika maďarských klubech.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z přípravného zápasu mezi pražskou Spartou a Českými Budějovicemi! Úvodní výkop je na Strahově naplánován na jedenáctou hodinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.