Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Táborsko - 28. června 2022   11:00

Bohemians
Bohemians
7' Novák  • 43' Vala  • 79' Bartek  • 85' Kovařík  • 86' Vrána
5:3
(2:1)
Táborsko
Táborsko
39' Tolno   • 72' Mach   • 83' Varačka
Bohemians
Bačkovský – Jindřišek, Mužík, Koubek, Novák, Krch, Hůlka, Nový, Hála, Vala, Lehovec. 2. poločas: Soukup – Köstl, Křapka, Vilotić – Dostál, Mareček, Jánoš, Kovařík – Beran – Vrána, Bartek.
Táborsko
Zadražil – Alexandr, Bezpalec (46. Plachý), Jansa (46. Liepa), Kopřiva (46. Javorek), Mach, Navrátil (46. Mezera), Provazník (46. M. Šplíchal), J. Šplíchal (46. Kosek), Tolno (46. Babacar), Tusjak (46. Varačka)

Bohemians na úvod přípravy zvládli roli favorita a Táborsko zdolali poměrem 5:3. V první půli padly tři góly. Táborsko na všechny branky Bohemky dokázalo reagovat, ale v úplném závěru rozhodl z penalty Jan Kovařík. Pátou trefu klokanů zaznamenal Michal Vrána.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
90'
89'
Rozběhla se nám předposlední minuta tohoto přípravného duelu. Dopředu se vydávají ještě fotbalisté Táborska.
86'
Bohemians právě vstřelili branku!
Bohemka jde poprvé v zápase do dvoubrankového vedení a vypadá to, že dnes už o vítězství nepřijde. Před bránou Táborska vznikla nepřehledná situace, MICHAL VRÁNA snad natřikrát dostal balón do sítě. 5:3.
85'
Míč si postavil JAN KOVAŘÍK, který chladnokrevně proměnil. Počkal si na pohyb brankáře a následně míč poslal na opačnou stranu. 4:3.
85'
Také Bohemians budou kopat penaltu!
83'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Znovu máme vyrovnáno, dnes už jsme viděli hned šest branek! MATOUŠ VARAČKA si zpracoval balón, lehce si jej posunul na střed a poté krásně zamířil k zadní tyči. 3:3.
82'
Situaci dvou na jednoho měl favorit utkání vyřešit daleko lépe. Přihrávka na Vránu přesná nebyla. Ten se ocitl ve velkém úhlu, a tak pouze napálil brankáře.
79'
Tentokrát se už DAVID BARTEK prosadil, když se k němu příhodně odrazil balón v pokutovém území. Levačkou jej napálil po zemi doprostřed brány a uspěl. 3:2.
79'
Bartek měl další šanci, tentokráte na hlavě. Mířil k přední tyči, ale opět netrefil svatyni.
78'
Mareček vyplaval z druhé vlny, aby v šestnáctce z voleje zakončil. Brankář Táborska ale zareagoval rychle a balón ve svých rukavicích podržel.
76'
Ačkoliv Bohemians na začátku druhé půle dominovali, od šedesáté minuty se úplně dostali z tempa. Uvidíme, co svěřenci kouče Veselého v závěru vymyslí.
72'
Táborsko opět srovnává krok! Beranovi ve středu pole nevyšla předávka a poté se soupeř několika přesnými přihrávkami dostal do šance, načež JAN MACH skóroval. 2:2.
72'
Provazník se dostával do zajímavé pozice, ale krok při zakončení mu tak úplně nevyšel. Teď si tým v červených dresech může drbat hlavu.
71'
Míč ale byl zakroucen metr nad horní tyč. Soukup pro něj ani nemusel skákat.
70'
Kousek před šestnáctkou obránce Bohemky fauloval. Zajímavá možnost k vyrovnání, tento přímý kop bude zahrán tak z osmnácti metrů!
68'
Michal Beran posunul na pravou stranu zkušenému Kovaříkovi, jenž vyslal centr pravačkou. Zakončení hlavou nezapadlo do brankového prostoru, takže kopat se bude od branky Táborska.
66'
Soukup musel vystartovat z brány, poněvadž přišla zajímavá křížná přihrávka. Gólman Bohemians si ale poradil.
65'
Kvalita hry šla trochu dolů. Nyní se hraje převážně u středového kruhu. Táborsko teď bude mít výhodu autového vhazování.
62'
V těchto minutách předvádí Táborsko daleko lepší výkon než v úvodu poločasu. Chybí však přesnější koncovka.
59'
Tolno znovu velmi dobře vyvezl míč na soupeřovu polovinu. Poté přesně přihrál, ale následná střela už přišla z velké dálky a navíc ji fotbalisté v zeleném srazili.
58'
Daniel Mareček se dostal ke střele z voleje, která však byla zablokována vysoko nad branku. Následovat bude rohový kop Bohemians, kteří jsou ve druhém dějství jasně lepším týmem.
55'
Bartek, který do druhého poločasu překvapivě nastoupil v útoku, se dostal do šance. Už to vypadalo, že zamíří přesně, ale míč se nakonec dokutálel těsně vedle bližší tyče.
54'
Slibnou akci teď zazdil Beran. Pražané se řítili do přečíslení 4 na 2, ale mladý středopolař přihrávku nepředal.
52'
David Bartek se snažil prostrčit míč na levou stranu, ale tam to měli fotbalisté v červených dresech pokryté. Bohemians se ale i nadále drží na soupeřově polovině.
49'
Ve druhém poločase pražský tým značně prostřídal. Do šance se dostával Michal Vrána, ale ocitl se v ofsajdu.
47'
Hned na začátku druhé půle se Bohemka postarala o zakončení, které ale brankovou konstrukci značně přeletělo.
46'
Je za námi první poločas přípravného duelu, po kterém jsou spokojenější fotbalisté Bohemians, kteří vedou 2:1. Za ně se trefili Novák s Valou, přičemž za Táborsko skóroval z penalty Tolno. Bohemka je o chlup lepší, a proto je v zaslouženém náskoku.
45'
43'
Poměrně rychle se ale prvoligový tým dostává zpátky do vedení. Pěknou akci předvedl DENIS VALA, jenž si v náběhu zpracoval míč a poté přesně vystřelil. Zadražil na míč nedosáhl. 2:1.
42'
Adam Provazník dostal míč po přihrávce Tolna proti noze. Parádně jej trefil, ale z gólu se radovat nemohl, poněvadž zamířil do horní tyče.
39'
K puntíku se postavil EMMANUEL TOLNO, který přesně utáhl míč k tyči po své levé ruce. Bačkovský se po balónu natahoval marně, přestože mu mnoho nechybělo. 1:1.
38'
Táborsko bude kopat ve 38. minutě penaltu! Dostalo se do protiútoku a těsně před Bačkovským přišel faul.
36'
Za defenzívou se ocitl Koubek, kterému ale nevyšel krok úplně nejlépe. Před brankářem Zadražilem vystřelil, ale branku netrefil asi o půl metru.
34'
Mužíkův centrovaný míč zapadl na malé vápno. Tam ale přesné zakončení mezi tři tyče nepřišlo, tudíž Táborsko šanci soupeře přežilo.
33'
Nový chtěl prodloužit hlavou míč za sebe, ale stopeři Táborska stačili situaci přečíst. Následně se hosté pokoušeli o co nejrychlejší postup vpřed, ale hrací předmět skončil u Bačkovského.
30'
Pražané si teď přihrávají na soupeřově polovině. Už poměrně dlouho drží balón na kopačkách.
28'
Koubek si šikovně navedl míč na levou nohu. Ze šestnáctky vystřelil, ale zhruba o metr minul zadní tyč.
28'
Zkušený Jindřišek přihrál spoluhráči, který však vůbec nezvládl přihrávku do strany. Snadný aut pro Táborsko.
25'
Mužík nahrál Novákovi, který postupoval dopředu. Zvolil kličku a těsně před šestnáctkou přihrál na pravou stranu, odkud přišla střela. Ta ale byla velmi nepřesná.
24'
Hálův centr z levé strany byl poměrně přetažený. Zakončení hlavou sice přišlo, ale vůbec nebylo důrazné. Snadná práce pro brankáře.
22'
Vala dokázal vybojovat pro Bohemians rohový kop. Většina hráčů se už stěhuje do pokutového území.
20'
Táborsko se pokouší hrát poměrně rychlý fotbal po stranách, ale zelenobílí defenzivní prostory zatím pokrývají na jedničku.
18'
Po kontaktu s protihráčem zůstal na hřišti ležet Koubek. Zdá se však, že bude v pořádku.
16'
Bačkovský si musel pohlídat nepříjemný střílený centr ze strany. Míč mu nejprve z rukavic vypadl, ale poté brankář Bohemians vše zastavil.
13'
Hála se před brankou soupeře dostával do zajímavé pozice, ale balón netrefil úplně dobře. Škoda pro Bohemku.
11'
Střelu ze střední vzdálenosti si gólman Bohemians pohlídal, následně rozehrál do strany.
9'
Tým, který je dnes psán jako hostující, by rád co nejrychleji odpověděl. Zatím však nemá protihru, kombinuje jen na středu hrací plochy.
7'
Pražský celek se dostává do vedení! Obrovskou chybu v rozehrávce brankáře Táborska potrestal VOJTĚCH NOVÁK, který jej nádherně přeloboval a vysloužil si potlesk několika desítek fanoušků na stadionu. 1:0.
5'
Křížný pas zapadl do náruče brankáře Bačkovského, který nyní bude mít dostatek času a prostoru k rozehrávce.
3'
První útočnou akci předvedl také druholigový celek. Bude z toho však jen a pouze odkop od brány.
1'
Bohemians se už v první minutě málem dostali do šance. Táborsko se provinilo hrubkou, přičemž vpřed spěchal Mužík. Střelu ani přihrávku ovšem nevyslal.
1'
Oba celky už vyrazily na hrací plochu. Utkání za pár okamžiků začne.
Fotbalisté Bohemians se v minulém ročníku zachránili až v baráži, ve které udrželi ligovou příslušnost proti Opavě. Pražský celek odehraje proti Táborsku první duel v přípravném období, následně se v červenci utká i s celky St. Pölten, Újpest FC, FC Liefering a Příbramí. Kádr Bohemians v létě rozšířil kupříkladu záložník Adam Jánoš, který minulá léta strávil v ostravském Baníku. Na jaře hostoval v Karviné.

Táborsko se v minulém ročníku druhé nejvyšší soutěže umístilo na osmé pozici. Ve třiceti zápasech nasbíralo 40 bodů a dokonce se umístilo před pražskou Duklou. Také pro něj to bude první měření sil po letní pauze. Poté se Táborsko utká i s Plzní či Českými Budějovicemi.
Hezké úterní dopoledne při sledování textového přenosu z přípravného utkání mezi Bohemians a Táborskem. Začínáme v 11:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.