Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Ml. Boleslav - 22. ledna 2022   11:00

Plzeň
Plzeň
0:1
(0:0)
Ml. Boleslav
72' Mašek
Plzeň
Hruška (46. Tvrdoň) – Řezník (83. Kayamba), Hejda (C) (73. Kaša), Pernica, Havel (83. Žilák) – Bucha (60. Ndiaye), Kalvach (83. Janošek) – Sýkora (60. Šulc), Čermák (73. Káčer), Mosquera (77. Kronus) – Chorý (60. Potočný).
Szikszay – Mokrusch, Volf
Tréninkový areál v Luční ulici, Plzeň
350 diváků
Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát (77. Langhamer), Preisler – Matějovský (C), Smrž – Ladra (70. Pech), L. Mašek (83. Dufek), Ewerton – Fila (46. Mužík).
Mikulec – Dufek, Mužík, Pech, Leitl, Langhamer.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního dne se s vámi loučím, mějte se fajn.
Je dobojováno. Mladá Boleslav nakonec dokázala na západě Čech zvítězit 1:0. O jedinou trefu se postarat ve druhé půli hlavou Lukáš Mašek.
90'
90'
Roman Potočný vyslal hezký centr do vápna, ten ovšem hosté dokázali dostat do bezpečí.
90'
Poslední možnost pro Plzeň, v poslední minutě rozehraje rohový kop.
89'
Tentokrát se Kayamba s míčem do vápna dostal, přízemním centrem ovšem našel jen místo, kde byl připraven Jan Šeda.
88'
Joel Kayamba si nabíhal do šance, Dominik Janošek mu ovšem vyslal až příliš prudkou přihrávku.
87'
Na závěr utkání se nám v Plzni rozpršelo, přinese domácím déšť potřebné štěstí v koncovce?
85'
Dominik Janošek servíroval míč před branku, Jan Šeda si ho ovšem ukořistil pro sebe.
85'
Další nedovolený zákrok v zápase. Z levé strany rozehraje Viktorka standardku.
83'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Řezník, přichází Kayamba.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kalvach, přichází Janošek.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Havel, přichází Žilák.
83'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Mašek, přichází Dufek.
82'
Pavel Šulc přiťukl míč ve vápně nalevo, kam si nabíhal Milan Havel, včasný výběhem ho ovšem Jan Šeda vychytal.
81'
Nejvýše do vzduchu se vyšplhal Marek Matějovský, který odvrací hru do středu pole.
80'
Deset minut před koncem rozehrál Káčer míč na levou stranu, kde ho hosté odvrátili na rohový kop.
79'
Radim Řezník taktickým faulem zastavil rozvíjející se akci Mladé Boleslavi.
78'
Střídající Daniel Langhamer se okamžitě zapojil do hostující akce, jenomže byl v ofsajdu.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Mosquera, přichází Kronus.
77'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Karafiát, přichází Langhamer.
75'
Viktoria se pochopitelně snaží hned vyrovnat, jenomže obrana Středočechů je kompaktní a hraje velice dobře.
73'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Čermák, přichází Káčer.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Hejda, přichází Kaša.
72'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A máme tu první gól v dnešním utkání. Dominik Preisler rozehrál standardní situaci přesným centrem na hlavu LUKÁŠE MAŠKA, který se prosadil přesnou střelou k levé tyči.
72'
Pavel Šulc fauloval poblíž svého vápna, hosté mají před sebou zajímavou standardku.
70'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ladra, přichází Pech.
69'
Ani Mladá Boleslav se neprosadila ze značky rohového kopu, domácí obrana vše bez problémů zvládla.
68'
Mužík na druhé straně cpal míč před branku, jeho centr Tvrdoň raději vyrazil na rohový kop.
67'
Další akce domácího celku je zastavena pomezním rozhodčím – ofsajd.
66'
S ním si hosté poradili, stále tak pokračujeme za stau 0:0.
65'
Čermák se neprobil skrz Karafiáta do vápna, Viktoria bude zahrávat alespoň rohový kop.
64'
Radim Řezník chtěl poslal z jedničky balon do vápna, jenomže centr se krajnímu bekovi VIktorie příliš nevydařil.
62'
Obrovská šance Boleslavi. Ladislav Mužík běžel sám na brankáře, jenomže tvrdou ranou poslal míč hodně vedle brány.
61'
Jhon Mosquera již nestihl balon na hrací ploše, gólman Jan Šeda bude odkopávat od své branky.
60'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Sýkora, přichází Šulc.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Chorý, přichází Potočný.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Bucha, přichází Ndiaye.
58'
Dominik Preisler se v pokutovém území dostal k odraženému balonu, hráz těl před sebou ovšem neprostřelil.
56'
I tentokrát je pískáno proti hostům, nyní za to může ofsajdové postavení.
55'
Po odpískání domácího faulu se strhla menší slovní přetahovaná mezi Luďkem Pernicou a gólmanem Šedou.
54'
Lukáš Kalvach hledal ve vápně svého jmenovce Hejdu, ten se ovšem k míči přes bránícího Ewertona nedostal.
53'
I hosté se dostali k domácí bráně, nicméně pohotový Radim Řezník zahrál malou domů a skoro poprvé se dotkl balonu náhradní gólman Viktorie.
52'
Plzeň drží balon na své polovině hřiště, domácí hráči hledají cestu kudy nejlépe proniknout do obrany soupeře.
50'
Aleš Čermák se blýskl parádní zidanovkou, čímž vyřadil ze hry hned dvojici protihráčů.
49'
Preisler se neprobil přes Sýkoru u postranní čáry, hosté budou alespoň vhazovat.
48'
Nadále se hraje velice svižně, jediné co hře chybím jsou již zmíněné branky.
47'
Kalvach posílal míč za obranu, kde byl stále obránce Radim Řezník, toho ovšem zkušeně tělem ubránil brazilec Ewerton.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Hruška, přichází Tvrdoň.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Fila, přichází Mužík.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl spoustu šancí, nicméně to nejdůležitější, což jsou branky zatím schází. Doufejme, že ve druhé půli to bude jiné, ta začíná přibližně za deset minut.
45'
44'
Marek Matějovský z pravé strany centroval míč do šestnáctky, po dvou odrazech si vzal míč do svých rukavic brankář Aleš Hruška.
43'
Jhon Mosquera je dnes hodně vidět, nyní parádní half-volejem vyslal míč směr brána, kulatý nesmysl se ovšem kroutil mimo pravou tyč.
42'
Domácí rozehráli standardku jen do zdi, odražený balon si poté pro sebe uzmul Jan Sýkora.
40'
Do konce prvního poločasu nám zbývá zhruba pět minut, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace nebo dokonce úvodní branky zápasu?
38'
Lukáš Douděra nyní předvedl věc, za kterou by byl za normálních okolností vyloučen. Hostující hráč se ocitl na trávníku, jenomže o faul se nejednalo a poté vulgárními výrazy napadl pomezního rozhodčího.
37'
Jhon Mosquera nyní zakončil sám, kolumbijský záložník se dostal k hlavičce v uvnitř vápna, bránu ovšem těsně minul.
36'
Po delší době o sobě dali vědět i hosté, jenomže rána Smrže byla zablokována domácí obranou.
35'
Domácí jsou v těchto pasážích hry daleko lepším celkem a na bránu Boleslavi se žene jeden útok za druhým. Nyní Jhon Mosquera další parádní přihrávkou oslovil opět Jana Sýkoru, který v další velký šanci z voleje přestřelil bránu.
34'
Míč poprvé v síti, jenomže branka Hejdy nemůže být uznána kvůli předchozímu faulu. Nutno pochválit parádní centr Lukáše Kalvacha.
33'
A další akce domácího celku. Další Sýkorova rána skončila u Mosquery, jehož následnou dorážku hosté zblokovali na rohový kop.
32'
Fantastický Šeda v bráně Mladé Boleslavi! Aleš Čermák načechraným balonem našel ve vápně kopačku Jana Sýkory, toho ovšem gólman hostí parádním zákrokem vychytal.
31'
Pernica si křikl o balon, poté to myslel dobře obloučkem, jenomže do balon dal až příliš síly a ten tak skončil až za základní čárou.
30'
Po půl hodině se odhodlal ke střele z větší vzdálenosti Pavel Bucha, jeho rána mířila k pravé tyči, tam byl ovšem Šeda připraven.
29'
Jan Sýkora se protlačil k centru z pravé strany, Chorý míč sklepl pro Aleše Čermáka, jehož střelu přes hlavu dokázal Šeda polapit.
28'
Lukáš Hejda hledal dlouhým centrem ve vápně svého kolegu z obrany Milana Havla, ten ovšem v mládí jedl málo špenátu, míč nezasáhl.
27'
Jhon Mosquera získal odražený balon na hraně vápna, následná rána skončila ale jen na těle hostujícího obránce.
26'
Aleš Čermák opět vybojoval míč na středu hřiště, poté ovšem nepřesně dál předal balon Tomáš Chorý, hra se opět obrací.
25'
Jan Sýkora rozehrál rohový kop z pravé strany centrem do vápna, ven z brány šel Šeda a ten míč dokázal vyboxovat mimo šestnáctku.
24'
Akce Středočechů nebyla přesná, míč na poslední chvíli skončil až u kopaček gólmana Hrušky.
22'
Tomáš Chorý se dostal k balonu na hraně pokutového území, vytáhlý útočník to zkoušel technicky a jeho střela placírkou nakonec skončila na pravé tyči.
21'
Utkání se rozhodně nehraje v rukavičkách, přestože se jedná o přátelské utkání. Je vidět, že se setkávají dvě prvoligová mužstva.
20'
Ve dvacáté minutě získal Čermák balon ve středu pole, rychlou přihrávkou vyslal do úniku na levé straně Jhona Mosqueru, ten ovšem zavrávoral a domácí nadějnou akci nakonec ani nezakončili.
19'
Na dlouhý balon si v pokutovém území skákal Tomáš Chorý, jenomže při snaze zakončil zboural hostujícího obránce, další faul.
18'
Douděra zajel do Mosquery poblíž hostující střídačky, nedovolený zákrok samosebou neutekl očím hlavního rozhodčího.
16'
Lukáš Kalvach posílal míč do ohně, domácí avšak zakončit nedokázali.
15'
Standardka i na druhé straně, Jhon Mosquera si poradil v situaci jeden na jednoho, hosté nakonec museli sáhnout za záchranou brzdu,
14'
Hezká akce Mladé Boleslavi končí bohužel pro ně ofsajdem. Aleš Hruška bude rozehrávat kulatý nesmysl zpět do hry.
13'
Aleš Čermák dlouho váhal se střelou ze střední vzdálenosti, nakonec se domácí středopolař rozhodl pro něco mezi střelou a centrem, výsledkem toho byl pohodlný zákrok Jana Šedy.
12'
Brazilec Ewerton rozehrával míč na první tyč, tam byl ovšem připraven jen Lukáš Kalvach, který odvrátil nebezpečí před svou brankou.,
11'
Nedovolený zákrok poblíž rohového praporku, hosté mají k dispozici první standardní situaci.
10'
Lukáš Mašek dostal hezký přízemní balon do šestnáctky, hostující hráč byl ovšem záhy zablokován domácí obranou.
8'
Hosté poslali balon do ohně z levé strany, Hruška s pomocí svých obránců těžkou situaci zvládl a domácí brankář následně dlouhým nákopem rozehrává.
7'
Zajímavostí je, že domácí brankář nastoupil v oranžovém dresu, čímž zcela zmátl hosty, kteří také hrají v oranžových dresech. Vše nakonec vyřešila domácí lavička, která v sedmé minutě donesla Hruškovi nový dres.
6'
Fila v souboji přistrčil Kalvacha, domácí budou rozehrávat míč zpět do hry z levé strany.
5'
A po rohu přišla první velká šance zápasu. Na centrovaný balon si naskočil vytáhlý útočník Tomáš Chorý, jeho hlavičku ovšem Šeda stačil polapit.
4'
Lukáš Kalvach vyslal parádní balon na Jhona Mosqueru, kolumbijský záložník už se dral do šance, jenomže na poslední chvíli mu míč ukopl Suchý na rohový kop.
3'
Aleš Čermák výborně napadal rozehrávku Marka Suchého, ten tak byl donucen zahrát až k vlastnímu brankáři Šedovi.
2'
Milan Havel chtěl míč prostrčit podél levé lajny, hosté ovšem rozehrávku vystihli a domácí tak budou pouze vhazovat.
1'
Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, utkání může odstartovat, pojďme na něj. Výkop měli na starosti hosté z Mladé Boleslavi.
1'
Už i trojíce rozhodčích je na trávníku, nic nebráni tomu, aby zápas mohl být odstartován.
Obě mužstva už jsou na hrací ploše, utkání začne za malou chvíli.
Hosté ze středním Čech dnes nastoupí v oranžové kombinaci dresů, domácí Viktoria v klasické červenomodré sadě.
Po ranním dešti panuje momentálně v Plzni vcelku přijatelné počasí, aktuální je okolo pěti stupňů.

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda (C), Pernica, Havel – Bucha, Kalvach – Sýkora, Čermák, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň – Kayamba, Gabriel, Potočný, Žilák, Kronus, Šulc, Kaša, Janošek, Káčer, Ndiaye.
Trenér: Michal Bílek.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Smrž, Suchý, Karafiát, Preisler, Matějovský (C), Ladra, Mašek, Ewerton, Fila.
Náhradníci: Mikulec – Dufek, Mužík, Pech, Leitl, Langhamer.
Trenér: Karel Jarolím.

Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Volf.
Krásné dopoledne z Plzně!

Dnes od jedenácti hodin sehraje plzeňská Viktoria páté přípravné utkání před jarní části sezóny 2021/22. Na svůj pažit v Luční ulici si svěřenci Michala Bílka pozvali Mladou Boleslav.

Viktoria je po podzimní části FORTUNA:LIGY na druhém místě, na vedoucí Slavii ztrácí ale jen pouhý bod. Třetí Sparta zaostává za svým rivalem o body tři. Jarní část tak bude nesmírně napínavá. Plzeň sehraje celkem šest přípravných duelů, dnešní utkání s Boleslaví je již páté, tudíž předposlední.

První zápas sehrála Plzeň proti Písku. Po poločase vedla Plzeň o dvě branky, leč ve druhé půli spustila gólostroj a nakonec slavila vysoké vítězství 8:0. Podobným duchem se neslo i proti Příbrami, výsledkem bylo další vysoké vítězství, nyní 6:0. Další zápas rozhodla již první minuta, díky gólu Jana Sýkory zvládla Viktoria vyrovnanou partii s Ústí nad Labem. Naposledy se "body dělily", ve středu se zrodila remíza 1:1 se Zbrojovkou Brno. Premiérový gól v plzeňském dresu zaznamenal Roman Potočný.

Boleslavští se třemi výhrami sahají po zisku trofeje Tipsport ligy 2022. Postupně přehráli druholigové Táborsko 7:0, prvoligové Teplice 4:1 a druholigový Varnsdorf 3:1. S plným bodovým ziskem nyní čekají, jak dopadnou zbývající turnajová střetnutí, zda se na ně někdo bodově dotáhne a překoná jejich celkové skóre 14:2. Ve čtvrté přípravě, která byla mimo turnajový program, přehráli druholigovou Jihlavu 4:1.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.