Silvestrovské derby -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Sparta - 31. prosince 2019   11:00

Slavia
Slavia
1' Pešír  • 16' Lička  • 27' Skácel
3:3
(2:2)
Sparta
Sparta
10' Koloušek   • 22' Koller   • 30' Lafata
Slavia
Hrubeš
UMT Eden, Praha-Vršovice
Sparta

Dnešní přenos z dvojice silvestrovských derby končí, po hladké výhře veteránů Sparty 5:1 se internacionálové obou "S" rozešli smírně. Děkujeme za pozornost, hezkého Silvestra a vše nejlepší v novém roce!
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:6. Fauly: 5:4.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Jiří Bílek a Tomáš Čížek.
Po deseti letech nenašlo silvestrovské derby vítěze. Herní převahu měla většinu zápasu Sparta, ale celý zápas musela dotahovat. Podařilo se jí to celkem třikrát. Ve druhém poločase padaly góly pouze z pokutových kopů, Sparta mohla ze své druhé penalty rozhodnout, jenže Lafatovu střelu Winter vyrazil.
50'
50'
Ivo Ulich využil Bičíkova vyběhnutí a zkusil ho z dálky přelobovat, míč však dopadl až mezi diváky.
49'
Čížkovi sjel míč po noze, střela nabrala opačnou faleš a končí blíže od rohu hřiště, než od tyče slávistické brány.
48'
Hra nabírá rychlý spád. Lafata tečuje před Winterem přízemní střelu, ale jen do těla domácího gólmana.
48'
Domácí Tomáš Hrdlička přestřeluje.
47'
Žlutou kartu dostává Jan Koller (AC Sparta Praha). Když se nedočkal odpískání Winterova faulu při předchozí penaltové dorážce, ujal se sám role mstitele.
46'
David Lafata (AC Sparta Praha) neproměňuje pokutový kop. Václav Winter jeho střelu k tyči vystihl a Kollerova dorážka směřovala vedle.
45'
Šestý roh a tedy druhá penalta pro Spartu!
45'
Debutant v silvestrovských derby Radek Dosoudil střílí několik metrů vedle branky Sparty, za jejíž béčko také chvilku hrával.
43'
Žlutou kartu dostává Tomáš Hübschman (AC Sparta Praha) za zbytečný ošklivý faul zezadu na rozběhnutého Pešíra.
42'
Štěpán Kučera důrazem na hranici pravidel odvrátil nájezd slávistické dvojice Bílek – Skácel.
41'
Brankář Winter si trestný kop na čáře pokryl.
40'
Trestný kop pro Spartu po Pešírově zákroku na Vlastimila Vidličku.
40'
Skácel dost ošklivě šlápl na nohu Hübschmanovi, který okamžitě zouvá botu a kontroluje postižené místo.
38'
Tečovaná střela Tomáše Čížka končí za čarou a hostům schází již jen jeden roh do další penalty.
37'
Okamžitá protiakce Sparty vynesla první načítaný roh.
37'
Obrovskou šanci měl David Kalivoda, zcela sám však zblízka nepropálil Bičíka a o pár vteřin později, kdy se k němu míč vrátil, jej tečoval vedle.
36'
Luděk Stracený nesklepl dlouhý pas do míst, kde čekal míč Jan Koller.
35'
Pokus o oblouček téměř z půlky hřiště přistál na horní síti sparťanské brány.
33'
Jediný aktivní prvoligový fotbalista na hřišti Tomáš Hübschman posílá kolmou přihrávku, kterou spoluhráči nezachytili a míč sbírá ze země domácí brankář.
31'
Jan Koller přiťukl Václavu Kolouškovi, který kličkou zmátl obránce a pohlednou akci zakončil střelou přímo doprostřed brány.
30'
Sparta právě vstřelila branku!
Z pokutového kopu nezaváhal ani DAVID LAFATA, loňská posila jihočeského Olešníku trefuje opačnou stranu, než kam skákal brankář domácích.
29'
Zanedlouho se dočkali penalty za třetí roh také hosté.
28'
Lička z úhlu těsně minul sparťanskou bránu.
27'
Slavia právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je RUDOLF SKÁCEL, který navázal na čtyři zásahy z loňského roku a Slavia potřetí vede.
26'
A hned po půlminutě je tu třetí roh a tím pádem penalta pro Slavii!
26'
Tradiční poločasová střelba na láhev sektu tentokrát žádné střepy na umělé trávě nepřinesla, Mario Lička ani Jan Koller se na tři pokusy netrefili. V této disciplíně tedy za 34 let zůstává jen osm úspěšných „exekutorů“.
25'
25'
Poslední minuta začala kombinací sešívaných, po níž centruje zleva Skácel jen do rukavic stále aktivního třetího brankáře sparťanského áčka Davida Bičíka.
23'
Zelenkův centr z těžkého úhlu si Václav Winter stahuje do koše.
22'
Hübschman rozehrál do strany na Čížka a jeho centr umístil z voleje do sítě nejlepší střelec české reprezentace JAN KOLLER.
20'
Zato teď Rudolf Skácel po souhře slávistů za půlící čarou vypálil nádherně z dálky a Bičík vyškrabuje zpod břevna. Také druhý odložený roh pro Slavii.
19'
Po nepřesné přihrávce loňského čtyřgólového kanonýra Rudolfa Skácela vhazují hosté.
18'
Hyského teč přihrála roh Spartě. Ten se na Silvestra nekope, ale za tři rohy je místo toho nařízena penalta. Hosté vedou na pomyslné rohy 2:1.
17'
Rudí mohli okamžitě po výkopu odpovědět, jenže Tomáš Čížek zblízka hlavičkuje těsně vedle.
16'
S míčem hraje převážně Sparta, ale nyní ostravský rodák MARIO LIČKA vrací vedení sešívaným. Po Hrdličkově kolmici si nádherně posadil na zadek Hartiga a jemným dloubáčkem přehazuje Bičíka.
14'
Lukáš Došek ze své pravé strany vysoko překopl bránu. Těžko říci, zda zamýšlel střílet či centrovat.
13'
Slávisté ztratili míč, ale Lafata si při narážečce neporozuměl s Kollerem a domácí vhazují.
12'
Pešír skluzem fauloval Straceného, to nebyl úplně zákrok vhodný na Silvestra.
11'
Tomáš Čížek se vyhnul skluzu Radka Dosoudila a vysunul Jana Kollera, který obloučkem přehazuje bránu domácích.
10'
Mladoboleslavský odchovanec a jeden z borců, kteří oblékli dresy obou pražských "S", VÁCLAV KOLOUŠEK, si po Čížkově přihrávce narovnal míč ke střele a přesnou trefou levačkou k tyči vyrovnává.
9'
Hrdlička byl v klinči na zemi úspěšnější než hostující habán Koller a vybojoval míč pro Slavii.
9'
Hrdlička se omlouvá spoluhráčům za nepřesnou kolmici, odkopává se od Bičíkovy brány.
8'
Sparťané dál kombinují proti zataženému obrannému bloku sešívaných.
6'
Letenští po bleskovém gólu převzali otěže zápasu, Lafata to zkusil z velké dálky a další zákrok si připisuje slávistický brankář Winter.
4'
Kollerovu hlavičku po centru Straceného chytá na čáře Václav Winter. Ten je mimochodem jediným aktérem derby, který nikdy za svůj klub neodehrál mistrák. Ve Slavii působil pouze v mládeži, svých 11 prvoligových startů rozdělil mezi Lázně Bohdaneč a Bohemians.
3'
Čížkův volej z úhlu letí vysoko nad bránu Slavie.
3'
Kollerovi při prvním zpracování míč utekl a z protiútoku byl faulovaný Lička.
1'
Domácí otevírají skóre ve 29. vteřině. Bílek sklepl míč kolenem a TOMÁŠ PEŠÍR pálil halfvolejem nechytatelně k tyči.
1'

SK Slavia Praha: Winter – Došek, Hyský, Bílek, Hrdlička, Müller, Kalivoda, Ulich, Pešír, Skácel, Jarolím, Lička, Dosoudil

AC Sparta Praha: Bičík – Vidlička, Hübschman, Koloušek, Novotný, Koller, Hartig, Lafata, Čížek, Zelenka, Stracený, Kučera.
Derby veteránů nad 45 let skončilo jasným vítězstvím Sparty 5:1, na hřiště již přicházejí aktéři „mladšího “zápasu.
Předběžné nominace:

SK Slavia Praha: Václav Winter – Jiří Bílek, Lukáš Došek, Tomáš Hrdlička, Tomáš Hunal, Martin Hyský, David Kalivoda, Martin Müller, Tomáš Pešír, Rudolf Skácel, Mario Lička, Ivo Ulich.

AC Sparta Praha: David Bičík – Tomáš Čížek, Tomáš Hübschman, Tomáš Jun, Jan Koller, Václav Koloušek, Štěpán Kučera, David Lafata, Marek Matějovský, Jiří Novotný, Luděk Stracený, Radek Šírl, Vlastimil Vidlička.
Připomeňme si ještě některá neobvyklá pravidla.
Hraje se 6+1, střídá se hokejově, v nominaci k zápasu může být až 16 hráčů. V silvestrovském derby se nekopou rohy, místo toho je za každý třetí roh nařízena penalta. Brankář smí na hřišti o rozměrech 70x40 metrů vyhazovat míč jen na vlastní polovinu hřiště.
Základy tradice silvestrovských derby položilo utkání z roku 1986 na Čechii Karlín, od roku 1997 se místo dosavadní neutrální půdy (jednou se hrálo na libeňském Meteoru) ujala pořadatelství Slavia.
Letos se koná již 34. ročník, historie veteránských zápasů je přesně o polovinu kratší.
Sešívaní jsou historicky výrazně úspěšnějším mužstvem (21 vítězství, 4 remízy, 8 porážek, skóre 185:136). Poslední dva zápasy ovšem vyhrála Sparta 9:4 a 6:5, letos tak rudí zaútočí na vítězný hattrick.
Nejlepším střelcem historie je slávista Peter Herda (21).
Hezké silvestrovské dopoledne! Poslední den v roce už si fotbaloví fanoušci ani nedovedou představit bez tradičního derby bývalých hráčů nejslavnějších pražských klubů, AC Sparty a SK Slavie.
Předehrávku obstarají od 10 hodin veteráni nad 45 let, o hodinu později pak dojde na námi sledované utkání hráčů nad 35 let.
Nejzajímavější jméno oznámila v nominaci Sparta – derby si poprvé zahraje nejlepší střelec české reprezentace Jan Koller.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.