Díky za pozornost při sledování online reportáží z letošních zápasů španělského poháru Copa del Rey a při zápasech v následujícím ročníku napočtenou..
Zatímco hosté křepčí na hrací ploše a radují se ze zisku trofeje, hráčům Realu zbyly pouze oči pro pláč.
Zápas byl především v samotném závěru napěchovaný emocemi. Vedle tří branek jsme totiž viděli celkem třináct žlutých karet a k tomu ještě dvě červené. Trenér Mourihno byl navíc v průběhu druhé půle vykázaný na tribunu.
Sledovali jsme skutečný vrchol této soutěže. Do vedení se dostali již ve 14. minutě domácí, když se prosadil po rohu hlavou Ronaldo. Hosté ale ještě v prvním poločase srovnali Diegem Costou a následně trefil v 99. minutě vítězný gól Miranda. Největším smolařem zápasu byl bezpochyby Mesut Özil. Ten za stavu 1:1 po parádní střele trefil tyč, ve druhém poločase pak jednu jeho ránu z brankové čáry vyrazil Juanfran a poté proti jeho další gólové střele předvedl zákrok večera Courtois.
Je tu konec zápasu, po kterém se radují fotbalisté Atlética Madrid. Ti dokázali vyhrát dnešní finále španělského poháru Copa del Rey a radují se ze zisku pohárové trofeje.
120+5
Druhou žlutou a následně červenou nyní dostal také hostující Gabi. To ale již nic nezmění na tom, že Atlético vyhraje dnešní zápas!
120+4
Nyní byly v jednu chvíli na hrací ploše hned tři míče. Samozřejmě se takto nemůže pokračovat ve hře a čeká se, až bude na trávníku pouze jeden balon.
120+4
Domácí očividně nemají již dostatek morálních sil na to, aby s výsledkem něco udělali. Zdá se, že hosté si své vedení pohlídají.
120+3
S důrazem to nyní při hlavičkovém souboji přehnal na hranici vápna soupeře Khedira a je opět pískáno. Znovu se hodně diskutuje a nehraje se.
120+2
Sledujeme doslova válku obou celků. Realu se rychle krátí čas a navíc hraje o deseti.
120+1
Nastavovat se bude ještě pět minut.
120
Normální hrací doba prodloužení je u konce. Dá se ale očekávat dlouhé nastavení.
119
Další emoce. Domácí di iMaría se prokličkoval až do vápna soupeře a dožadoval se pokutového kopu za ruku. Místo toho ale vyfasoval jen žlutou za protesty.
118
Konečně se pokračuje ve hře. Do konce zápasu chybí pár desítek vteřin, přesto budeme asi sledovat velice vyhrocenou podívanou.
117
Gabi byl dlouze ošetřovaný. Nyní se již ale vrací na hrací plochu.
116
Mezitím se u brány k zemi skácel k zemi i brankář Courtois, kterého patrně trefili domácí fanoušci nějakým předmětem do zátylku. Za faul na Ronalda před červenou kartou dostal žlutou kartu také Gabi.
115
Následovala velká strkanice mezi střídačkami obou celků. Hodně vidět byl trenér Atlética Simeone a také již vystřídaný Diego Costa.
114
Velká komplikace pro domácí tým. Ronaldo byl sice faulovaný Gabin, jenže při pádu se ohnal nohou po svém protivníkovi a dostává červenou kartu!
113
Poslední střídání Atlética. Odešel Koke a nastupuje Raúl García.
112
Real se nyní nemůže dostat do pořádného tlaku. Snaží se tlačit na polovinu soupeře, ale nedaří se mu to.
111
Atlético střídá. Odešel Arda Turan a nastupuje Rodríguez.
110
Po rohu se do brejku dostali hosté a také oni si následně zkusí standardku od rohového praporku.
109
Zákrok večera nyní předvedl Courtois, který fantasticky vyrazil gólovou střelu Özila po centru di Maríi! Následuje pouze rohový kop pro Real.
107
Přímý kop přesto kopali hráči Realu, centr do vápna v pohodě pokryl Courtois.
107
Na zemi leží Arda Turan, pochopitelně se bude snažit šetřit čas.
107
Druhý poločas začali s míčem na kopačkách fotbalisté Realu. Hosté jsou ale dobře zformovaní.
106
Začalo druhé prodloužení.
Po prvním poločase prodloužení jsou na tom výrazně lépe hráči Atlética, kteří vedou 2:1. Real má patnáct minut na to, aby s výsledkem něco udělal.
První poločas prodloužení skončil.
105
Hosté střídají. Odešel Diego Costa a nastupuje Adrián.
105
Centr Xabiho Alonsa byl nepovedený.
105
Ještě je tu žlutá karta pro Kokeho, který nebyl devět metrů od místa rozehrávání přestupku.
105
Nyní byl faulovaný Essien a je tu jedná z posledních šancí v prvním poločase prodloužení.
104
Real začíná hrát na riziko a dá se tak očekávat velice zajímavý další průběh.
103
Po přiťuknutí od Ronalda zkoušel pálit Xabi Alonso, míč ale poslal vysoko nad bránu.
103
Essienův centr do vápna v pohodě na penaltovém puntíku přikryl gólman Courtois.
102
Rána Kokeho prolétla těsně nad břevnem domácí brány. Fotbalisté Realu měli nyní štěstí.
101
Essien na hranici vlastního vápna fauloval Diega Costu a dostává žlutou kartu. Navíc je tu velice výhodný přímý kop pro hosty.
101
Následný přímý kop skončil v náručí gólmana Courtois.
100
Nedovoleného zákroku se na vlastní polovině dopustil Mario Suárez a dostává žlutou kartu.
100
Nyní to je s Realem špatné. Tým Josého Mourinha musí alespoň srovnat, má na to dvacet minut.
99
Atlético právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu se hosté přeci jen prosazují, když si na centr Kokeho na přední tyč naběhl MIRANDA, ne jehož hlavičku byl gólman López krátký.
98
Při rychlém útoku Atlética nedokázal Sergio Ramos zastavit míč mířící do vápna a před Diegem Costou na poslední chvíli zakročil Essien.
97
Godín fauloval Özila a je tu zajímavá standardka pro domácí tým. Je to rozhodně na centr do vápna.
96
V úvodu prodloužení se oba týmy snaží hrát hodně aktivně a zatím je rozhodně na co koukat.
95
Gólovou šanci měl nyní hostující Diego Costa, který se znovu řítil na Lópeze. Domácí gólman si ale připsal skvělý zákrok a hostujícího útočníka bravurně vychytal!
94
Podle rozhodčího se nyní nedovoleného zákroku dopustil Ronaldo a míč mají znovu hráči Atlética.
93
Po rychlém protiútoku z pravé strany centroval Diego Costa, ve vápně byl ale dobře pokrytý Falcao, který se k míči nedostal.
93
Centr di Maríi byl ale hodně přetažený a mířil až do zámezí.
92
Hned v úvodu byl faulovaný Essien a na řadu přichází přímý kop v podání di Maríi.
91
Hodně zajímavý tah Realu před prodloužením. Na hřiště se podívají Higuaín, Arbeloa a také di María. Zápas skončil pro Benzemu, Fábia Coentrãa a Luku Modriće.
91
91
91
Začal první poločas prodloužení.
V normální hrací době se o vítězi zápasu nerozhodlo a na řadu tak přijde prodloužení. To se bude hrát 2x15 minut.
Druhý poločas skončil.
90+5
I s ním si ale obrana nakonec poradila.
90+5
Real je pod velkým tlakem a je tu ještě jeden rohový kop.
90+4
V závěru nastavení je tu ještě rohový kop pro Atlético.
90+4
Hráči Atlética následně kopali rohový kop, po kterém míč vyboxoval López a následně ho daleko od brány odkopl Modrić.
90+3
Emoce na uzdě nedokázal udržet ani Ronaldo a za gesto směrem k rozhodčímu dostal také on žlutou kartu.
90+1
Nastavovat se budou celkem čtyři minuty.
90+1
Juanfran se nakonec přeci jen vrátil na hrací plochu, jeho zranění asi nebylo tak vážné.
90+1
Skončila normální hrací doba, určitě se bude něco nastavovat.
90
Juanfran opouští hrací plochu za doprovodu lékařů a nebude moci pokračovat ve hře.
89
Ronaldo nyní nakopl Juanfrana do zadního stehenního svalu. Rozhodčí to nezaregistrovali, hru nakonec ale přeci jen přerušili a Juanfran musí být ošetřovaný.
88
Ronaldo zahrál při zpracování balonu rukou a opět je tak přerušená hra.
87
Nyní pro změnu na levé straně fauloval Falcao Fábia Coentrãa a opět mohou v klidu rozehrávat domácí fotbalisté.
85
Na vlastní polovině byl faulovaný Essien a rozehrávat budou domácí hráči.
84
S blížícím se závěrem zápasu hrají oba celky hodně opatrně. Nikdo již nechce udělat zbytečnou chybu.
83
Centr na Fábia Coentrãa byl příliš dlouhý a balon končí v zámezí. Odkopávat bude Courtois.
82
Individuálně to zkusil na pravé straně Essien, proti přesile ale neměl šanci na úspěch.
81
Jeho centr do pokutového území nadvakrát zkrotil Courtois.
80
Individuálně se snažil prosadit Ronaldo. Byl ale faulovaný a následuje tak přímý kop pro domácí tým. Je to ale daleko od brány a rozehrávat tak bude Xabi Alonso.
79
Nyní jsou to fotbalisté domácího Realu, kteří se snaží dostat k ohrožení brány soupeře.
78
Stále sledujeme velké drama. Zápas je zatím nerozhodný a je jasné, že minimálně jeden gól dneska ještě uvidíme.
77
V posledních minutách se prakticky přestalo hrát a s blížícím se závěrem normální hrací doby se více diskutuje než kope do balonu.
77
José Mourinho tak dlouho spílal rozhodčím, až byl vykázaný na tribunu.
76
Další faul nyní udělal Benzema a opět je z toho vlna emocí.
75
Hodně ostře teď Sergio Ramos bokem nabral Gabiho. Ten zůstal otřesený ležet na hrací ploše. Následuje žlutá pro domácího kapitána.
74
Xabi Alonso nastavil záda vyskakujícímu Diego Costovi a je opět pískaný faul.
73
Ronaldo milimetrovým pasem našel rozběhnutého Khediru, ten ale nedokázal ve vápně zpracovat balon.
72
Dalším žlutě potrestaným hráčem byl nyní Mesut Özil, který se dopustil nesportovního gesta, když odrazil rukou balon před Luisem.
71
Nyní se balon dostal až k rohovému praporku Realu, v pohodě rozehrál Essien.
70
Hraje se velice zajímavý fotbal. Ve druhém poločase jsou lepším celkem fotbalisté Realu.
69
Na polovině hřiště skluzem zastavil Diego Costa domácího Xabiho Alonsa a je z toho další žlutá karta.
68
Další málo vídaný moment! Ronaldo přímý kop zahrál tak, že doslova podstřelil vyskakující zeď. Míč prolétl navíc pod nohama Essienovi, jenže trefil pouze tyč! Následně dorážel právě Essien, míč poslal vysoko nad bránu.
68
Godín na hranici vápna fauloval Benzemu a je tu přímý kop pro Real. Je to ale prakticky na hranici vápna, takže to není zcela ideální pozice pro zakončení.
67
Po centru Kokeho zkoušel zakončovat Diego Costa, mířil ale hlavou nad bránu a odkopávat tak může López.
66
Nyní pro změnu fauloval také na pravé straně Essien a následný přímý kop Atlética je již z velice zajímavé pozice.
65
Unikajícího Kokeho u lajny složil k zemi Khedira a také on nyní dostává žlutou kartu.
64
Real se hodně pozvolně blíží k bráně soupeře. Hledání okýnek v defenzivě Atlética je hodně složité.
62
Domácí fanoušci jakoby ani nevěřili, jaké obrovské šance nyní Real měl. U míče jsou stále domácí hráči.
61
Neskutečné šance domácího celku. Po centru Ronalda trefil z penaltového puntíku Benzema tyč. Míč se odrazil k Özilovi, který si balon ještě popostrčil, čímž vyřadil ze hry jednoho obránce a také brankáře. Jeho následnou gólovou střelu do značně odkryté brány zastavil na brankové čáře Juanfran!
60
Po centru z pravé strany zkusil bez přípravy vystřelit Filipe Luis, míč ale poslal mimo a odkopávat může López.
59
Centr do vápna posílal Luka Modrić, ani jeho pas ale nebyl efektivní.
58
Özilův centr sice nikoho ze spoluhráčů nenašel, přesto ale Courtois lehce míč konečky prstů vytěsnil mimo hrací plochu a následuje roh.
57
Godín u lajny fauloval Mesuta Özila a následovat bude standardka pro Real.
56
Úvodní nápor druhého poločasu v podání Realu Madrid pomalu vyprchal a opět se hraje spíše ve středu pole.
55
Po přímém kopu Gabiho se ve vápně hlavami srazili Falcao a Albiolem. Hůře to vypadalo s domácím stoperem, bude ale nakonec v pořádku.
54
Fábio Coentrão to při dalším souboji s Costou přehnal a po faulu na jeho osobu dostává žlutou kartu.
54
Z pravé strany chtěl centrovat Essien, trefil ale pouze obránce před sebou.
53
Turan rozehrál nakrátko signál na Kokeho, jeho centr do vápna se ale nakonec díky šťastnému odrazu dostal až k Diego Lópezovi.
52
Před chvilkou rozehrávali fotbalisté Atlética přímý kop z vlastní poloviny, teď je čeká daleko zajímavější standardka v blízkosti vápna Realu.
52
Následně u lajny fauloval Fábio Coentrão Diega Costu, rozehrávat budou hosté.
51
Modrić posílal míč do vápna na Khediru, ten to měl ale složité a nedokázal balon zpracovat.
51
U míče jsou stejně jako v úvodu zápasu hodně hráči Realu, kteří se snaží tlačit do zakončení.
50
Zasahovat musel nyní López, který zastavoval míč po střele Filipe Luise.
48
Ronaldo byl u balonu, jenže jeho přihrávka na Benzemu nebyla přesná a navíc jí francouzský útočník vůbec nečekal.
47
Real hraje oproti první půli ve vysokém tempu. Uvidíme, jak se dokáže Atlético bránit.
46
U míče byl Benzema, nic ale vymyslet nedokázal a jeho pas na Coentrãa byl zblokovaný na aut.
46
Oba týmy zahájily druhý poločas beze změn. Uvidíme, jak bude vypadat druhá půle.
46
Hráči se již pomalu trousí zpět na hrací plochu. Utkání bude za pár chvil pokračovat druhým poločasem.
Druhý poločas by měl začít přibližně ve 22:32.
Je za námi první poločas zápasu finále poháru Copa del Rey mezi Realem a Atléticem. Lépe do zápasu vstoupili domácí fotbalisté Realu, kteří se již ve 14. minutě díky Ronaldovi dostali do vedení. Jenže pak zcela přestali hrát a trest přišel ve 35. minutě, když se po přihrávce Falcaa trefil Diego Costa. Až poté Real znovu zabral, jenže při největší šanci trefil Özil pouze tyč soupeřovy brány..
V prvním poločase rozhodčí Clos nic nenastavil a hned po uplynutí pětačtyřicáté minuty ukončil první půli.
45
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby v prvním poločase. U míče jsou stále hráči Realu.
44
U míče jsou stále fotbalisté Realu. Tentokrát musí ale až od vlastní brány odkopávat Diego López.
43
Vývoj zápasu mohl zpět na stranu Realu zvrátit Mesut Özil, jeho povedený halfvolej ale skončil na tyči hostující brány!
43
Zajímavá akce Realu. Ronaldo poslal míč na Modriće, ten na hranici vápna přihrál Ramosovi, který chtěl míč Modrićovi vrátit patičkou, míč ale poslal jen do brankáře.
42
Na zemi byl opět Ronaldo, znovu se ale pokračovalo ve hře.
41
Ronaldo poslal míč na Modriče, jeho rána zpoza vápna šla ale mimo. Odkopávat bude Courtois.
39
Hráči Ralu sice nyní více drží balon, na dostřel brány Atlética se ale zatím nedostávají.
38
U míče jsou nyní hráči Realu, kteří chtějí v závěru poločasu opět zvýšit tempo a nasazení.
37
Arda Turan zahrál proti Ramosovi vysokou nohou a přestože domácího kapitána do obličeje netrefil dostává žlutou kartu.
36
Nyní tedy musí opět hodně přidat hráči Realu. Ti byli hodně pasivní, a to se jim vymstilo.
35
Smrtící brejk nyní předvedli hosté, když Falcao parádním pasem do běhu našel DIEGA COSTU, který podél vybíhajícího brankáře s pomocí tyče srovnává stav zápasu na 1:1!
34
Fotbalisté Atlética to zkusili středem hřiště, míč nakonec ale propadl až k brankáři Diego Lópezovi.
34
Stále se hraje převážně na polovině Realu. Na vyloženou šanci hostů ale zatím čekáme.
33
Fábio Coentrão zastavil u lajny skluzem Diega Costu, následuje aut pro Atlético.
32
Tým Realu hraje v těchto fázích hry hodně pasivně. Míč daleko častěji kontrolují fotbalisté Atlética.
31
Přímý kop Kokeho byl zblokovaný na roh, po kterém další centr Kokeho lapil do rukavic López.
30
Ronaldo se nyní hodně zlobil, když mu byl odpískaný faul po zákroku na Filipe Luise. Následuje standardka pro Atlético.
29
Po faulu Falcaa na Xabiho Alonsa budou z vlastní poloviny rozehrávat fotbalisté Realu.
29
Kokeho centr nepříliš jistě odvrátil vyboxováním López, fotbalisté Realu se ale nakonec dokázali ubránit a míč odvrátili mimo.
28
Sergio Ramos fauloval Falcaa. Je to ale hodně daleko od brány Realu a na přímou střelu to určitě nebude.
27
Fotbalisté Atlética hodně drží balon, jenže k bezprostřednímu ohrožení brány soupeře se dostávají naprosto sporadicky.
26
Na pravé straně byl u balonu Diego Costa, jeho centr do vápna ale v pohodě před Falcaem schoval do rukavic Diego López.
26
U míče jsou znovu fotbalisté Atlética, kteří by pochopitelně rádi srovnali.
25
Real to zkusil svým tradičním rychlým protiútokem, tentokrát se ale míč k Ronaldovi nedostal a akce rychle skončila.
24
Právě ale po faulu na Diega Costu kopal přímý kop ze zajímavé pozice Koke, jeho centr do vápna ale odvrátil Cristiano Ronaldo.
23
Hodně těžké to bude mít dnes Diego Costa, který je jako již tradičně na hřišti soupeře kvůli svému důraznému pojetí hry hodně neoblíbený. Kdykoliv se dostane k balonu, velká část stadionu začne pískat.
22
Fotbalisté Realu rozehráli rychle nakrátko a nyní kombinují na vlastní polovině. Očividně nikam nepospíchají.
22
Arda Turan dohrál souboj s Essienem, který se jen těžko zvedá z hrací plochy. Standardka pro Real.
21
Hraje se hodně vyrovnaný fotbal. Nyní jsou i vzhledem k výsledku trochu aktivnější hosté, k ohrožení brány Realu se ale zatím nedostávají.
20
Až nyní se podařilo Fábiu Coentrãovi odvrátit balon do zámezí. Následuje aut pro Atlético.
19
Centr Kokeho odvrátila pozorná obrana Realu. U míče ale přesto zůstávají hráči Atlética, kteří se tlačí do vápna Realu.
18
Filipe Luis se dostal s míčem prakticky až k brankové čáře, jeho pokus o centr zblokoval Albiol na rohový kop.
18
Fotbalisté Atlética se přeci jen trochu osmělili a tlačí se na polovinu soupeře.
17
Z třiadvaceti metrů zkusil vystřelit Gabi, jeho rána šla ale nad břevno a odkopávat bude Diego López.
16
Útočnou akci Realu se snažil na pravé straně založit Essien, o míč ale přišel a zahrají si také hosté.
15
Fotbalisté Realu jsou samozřejmě na koni a pokračují v útočném snažení. Tým Atlética je pod značným tlakem.
14
Real právě vstřelil branku!
Domácí začali nejlépe, jak mohli. Na rohový kop Özila si naskočil CRISTIANO RONALDO, který bez větších problémů poslal hlavou míč přesně k tyči – 1:0!
13
Benzema zakombinoval s Ronaldem. Ten nakonec získal alespoň rohový kop pro Real.
13
Po zákroku Juanfrana se Ronaldo ocitl znovu na trávníku, tentokrát se ale nepískalo.
12
Dlouhý pas do vápna Atlética posílal Sergio Ramos, gólman Courtois ale bez problémů schoval míč do rukavic.
11
Aktivnější jsou fotbalisté Realu, do zakončení se ale zatím nedostali.
11
Mario Suárez hodně ostře poslal skluzem k zemi Ronalda a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
10
Po autu Atlética následoval centr do vápna, který musel odvracet gólman Diego López.
9
Essien u lajny odkopl balon Filipe Luisovi, čímž si vysloužil potlesk tribun.
8
Xabi Alonso poslal do vápna Atlética polovysoký centr na Ronalda, ten ale ve složité pozici míč nezpracoval a když se neprosadil ani Khedira, budou od brány odkopávat fotbalisté Atlética.
7
Po následném centru do vápna fotbalisté Realu nezahrozili, přesto zůstávají u balonu.
7
Godín musel nyní před Essienem odvrátil míč na rohový kop.
6
Na míč si poprvé v zápase sáhl také Sergio Ramos, z levé strany kolmou přihrávkou založil akci svého týmu.
5
Z dálky pálil Ronaldo. Jeho ránu zblokovala obrana, míč vylétl do vysokého oblouku a snášel se do brány. V pohodě zakročil gólman Courtois.
5
Zápas se hraje před úžasnou diváckou kulisou. Oba tábory fanoušků se předhánějí v chorálech a dá se očekávat výborný zápas.
4
Godín zkoušel poslat dlouhý pas na polovinu Realu, míč byl ale příliš dlouhý a skončil až v zámezí. Rychle následně rozehrál López.
3
Na pravé straně byl u balonu právě znovu Khedira, nedokázal ale obejít Filipe Luise.
2
Po faulu na Khediru budou u míče nadále hráči Realu.
1
Míč rychle získali fotbalisté Realu, kteří zatím kombinují na vlastní polovině.
1
Oba celky budou mít své tradiční dresy. Domácí jsou celí v bílém, hosté mají červenobílé pruhované dresy a modré trenýrky.
Máme za sebou již i tradiční předzápasové oficiality a vše již směřuje k úvodnímu výkopu. O ten se postarají fotbalisté Atlética.
Hráči právě dorazili za doprovodu rozhodčích na trávník. Utkání za pár chvil začne.
Fanoušci na zaplněném Estadio Santiago Bernabéu netrpělivě čekají na příchod hráčů obou týmů.
Trenéři obou týmů podle očekávání považují dnešní zápas jako jeden z vrcholů sezony a do základních sestav tak nominovali své nejlepší hráče.

Real Madrid: Diego López – Essien, Albiol, Sergio Ramos, Fábio Coentrão – Özil, Khedira, Modrić, Xabi Alonso, Cristiano Ronaldo – Benzema

Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis – Koke, Mario Suárez, Gabi, Turan – Diego Costa, Falcao

Rozhodčí: Clos – Aguilar, Cebrián.
Trenér Mourinho měl v závěru sezony problémy se zdravotním stavem některých hráčů. Většina z nich se dala do pořádku a do utkání mohou dnes nastoupit například i Marcelo, Sergio Ramos, Sami Khedira i Mesut Özil. Jediným z hráčům, který dnes určitě hrát nebude, je obránce Raphaël Varane, který v minulém týdnu podstoupil operaci zraněného kolene a který bude několik týdnů mimo hru.
Atlético začalo pouť pohárem proti Realu Jaén, který porazilo venku 3:0 (góly dali Diego Costa, Adrián a Raúl García) a doma následně 1:0 (Raúl García). V osmifinále se pak střetlo s Getafe CF, které nejprve doma porazilo vysoko 3:0 (2x Diego Costa, Filipe Luiz) a následně venku uhrálo remízu 0:0. Ve čtvrtfinále se madridští fotbalisté střetli s Realem Betis. První zápas na domácím hřišti vyhráli 2:0 (Falcao a Filipe Luis) a v odvetě pak remízovali 1:1 (Diego Costa). Semifinále přineslo především velice divoké první utkání, při kterém Atlético sice vyhrálo na Sevillou 2:1 (2x Diego Costa – Negredo), avšak v tvrdém zápase všechny góly padly z penalt a navíc rozhodčí udělil tři červené karty. Odveta byla neméně zajímavá, zápas skončil 2:2 (Navas, Rakitić – Diego Costa, Falcao) a i v tomto zápase byly k vidění červené karty – obě dostali domácí Medel a Kondogbia.
Real Madrid začal cestu španělským pohárem ve 4. kole, kdy nastoupil proti třetiligovému CD Alcoyano. První zápas se hrál na hřišti týmu z nižší soutěže a Real si do odvety přivezl vysokou výhru 4:1 (střelecky se prosadili Benzema 2, Kaká a Jose Rodriguez). Také druhé utkání vyhráli madridští fotbalisté o tři branky, když se pod výhru 3:0 podepsali José Callejón (2) a di María. Osmifinále pak Real odehrál proti Celtě Vigo. První zápas skončil překvapivou porážkou 1:2, když naději do odvety zařídil Realu těsně před koncem snižujícím gólem Cristiano Ronaldo. Odveta na Santiago Bernabéu patřila již jasně Realu. Tým kouče Mourinha vyhrál 4:0, když tři góly vstřelil Ronaldo a jeden Khedira. Ve čtvrtfinále se pak madridští fotbalisté střetli s Valencí. Tu nejprve v domácím zápase porazili 2:0 (Benzema a Guardado vlastní) a následně remízovali na hřišti soupeře 1:1 (Benzema). Semifinálový souboj pak přinesl dvojutkání s Barcelonou. První zápas v Madridu skončil remízou 1:1 (Varane – Fàbregas), v odvětě ale dokázali hráči Realu vyloupit Nou Camp, kde vyhráli 3:1 (dva góly dal Ronaldo a jeden Varane).
Dobrý pozdní večer při sledování vyvrcholení španělského poháru Copa del Rey. Dnes od 21:30 nás totiž čeká finálový zápas, který přinese madridské derby – proti sobě dnes nastoupí Real Madrid proti Atléticu Madrid. Čeká nás souboj dvou celků, které jsou za sebou seřazené na druhém a třetím místě Primera División. Dá se tak očekávat vyrovnané utkání a zajímavý fotbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.