Tipsport liga -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Pardubice - 2. prosince 2022   10:30

1:2
(1:1)
Pardubice
Pardubice
28' Koukola   • 77' Hlavatý
Vlašim
Vágner – Hošek, Halinský, Lehoczki, Provod (46. Heppner) – Suchan, Onije, John (60. Langhamer), Smejkal (46. Randzu), Rigo (46. Šimeček) – Horský (60. Toula)
Pardubice
Markovič – Rosa, Vlček, Hranáč, Koukola – Janošek, Icha, Solil – Sychra (C), Černý, Lima.
Kostka, Míka, Tecl, Chlumecký, Hlavatý, Tischler, Huf, Kapanga

Duel plný střeleckých pokusů, rohových kopů ale s minimem gólových příležitostí nám v přátelském tempu nakonec přinesl 3 branky a vítězství favorita 2:1. Pardubice si dokráčeli v mrazivém dopoledni ke 3 bodům do tabulky cestou trnitou, Vlašim jim byla po 70 minut velmi vyrovnaným soupeřem. Pak ale přišla smrtící pětiminutovka, ve které se Středočeši dostali pod tlak, ze kterého nakonec Hlavatý vytěžil i vítězný gól. Závěrečný odpor se pak už nekonal a velmi koncentrovaná defenziva Pardubic hubené vedení udržela až do konce.
Fotbalový rok končí, alespoň tedy pro aktéry dnešního duelu a s přáním hezkého zbytku dne se s Vámi loučím i já. Děkuji za pozornost a těším se zase někdy!
90+2'
90+2'
A je konec!
90+2'
Vlašim marně hledá cestičku k brance, Pardubice jsou v obraně hodně důsledné.
90+1'
Ještě se nastavuje, drama vrcholí.
90'
Faul na polovině hřiště. Šance na poslední nákop modrých?
90'
Možná poslední útočná akce Vlašimi se zakládá až na vlastní polovině.
90'
Vlašim teď tročku vystrčila růžky, Pardubice ale stále drží dietní vedení.
89'
Misky na vahách teď převážil ofenzivní výpad Vlašimi, která se nakonec dostala i do střely – rohový kop.
88'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
85'
Ostrý skluz, kterým se projel po nohách soupeře Huf ve snaze zastavit nebezpečně rozvíjející se akci soupeře.
82'
Píská se faul, nepříjemný zásah do hlavy, to je vždy důvod přerušit hru.
81'
Nabídka z pravé strany postrádala poptávku, Vlašim zuby nehty brání zatím pouze jednobrankovou ztrátu.
80'
Málem ano! Znovu to byl Hlavatý, který se opřel do míče jak se sluší a patří, jeho dělovku však zlikvidoval brankář.
79'
Přijde teď po rohu pojistka?
79'
Pardubice dál tlačí, Středočechům dochází dech.
77'
Pardubice právě vstřelily branku!
Velký tlak Pardubic a zlomový bod druhé půle! Střelnice, které dokázal vlašimský brankář vzdorovat na dvakrát, na střelu úplně volného MICHALA HLAVATÉHO už ale neměl nárok, Vlašim teď svému strážci svatyně úplně nepomohla a pouští svého soupeře dnes podruhé do vedení.
76'
Rohový praporek má opět společnost – pardubický exekutor ale neposlal míč do ideálního prostoru.
75'
Míč propadnul až na zadní tyč, žádný cestoval z Pardubic ale do míče prásknout nedokázal.
74'
Obranný strážce si teď nedovoleným způsob podržel útočnou hrozbu v červeném dresu – volný přím kop kousek za vápnem
73'
Štiplavá rána zpoza vápna provětrala teď rukavice pardubického brankáře, ten ji ale zkrotil jako býka na rodeu.
71'
Ofsajd! Praporek pomezního značí pelášení nazpátek.
70'
Pevnost vlašimští moc neozkoušeli, míč je odvrácen.
70'
Pardubice teď staví obranné valy, kope se volný přímý kop.
68'
Další nepovedený centr z přímáku – znovu úřadoval hráč na přední tyči. Další roh pro Pardubice.
68'
A byl z toho střelecký pokus! Ten však mířil přímo do náruče brankáře, jeho nastavený koš byl tak naplněn kulatým náčiním.
67'
Tahle ofenzivní akce už postrádala jen finále. Vlašimská defenziva v pozoru. Pokračuje se rohovým kopem.
65'
Kalné vody nudného fotbalu se teď pokusil rozčeřit rychlý atak Vlašimi, pardubičtí se však stáhnout ke dnu nenechali.
64'
Mrazivé počasí nám přináší trošku strnulý druhý poločas, šancí poskromnu a nejvíce jsou vidět exekutoři rohových kopů.
63'
Mačkanice v šestnáctce Vlašimi – rohový kop.
61'
Markovič pod náporem útočníků odkopl a dostal spoluhráče pod tlak, aut pro Vlašim.
60'
Nejvýše se ale vyšplhal Vlček.
60'
Ve vápně je těsno.
60'
Další exekuci rohového kopu bude následovat.
59'
I ten však defenziva odklízí mimo vápno.
59'
Kop od rohového praporku teď i na druhé straně.
58'
Povedený kop na branku, ale ještě povedenější tygří skok brankáře! Rohový kop.
58'
Pár metrů za vápnem teď prohřešek proti pravidlům, střílet budou pardubičtí snajpři.
57'
Velká šance Pardubic! Den otevřených dveří v obraně Vlašimi však nevyužili útočníci soupeře, jeden z nich poslal míč v dobré pozici hodně vysoko.
56'
Šlapák na půlce = volný přímý kop pro Vlašim.
55'
Obranný odkop končí v zámezí, vhazování tak v nebezpečné blízkosti vlašimské svatyně.
54'
Markovič má další zákrok! Rychlý kontr a rána znovu z pravé strany.
53'
Z tohohle útočného mraku nezaprší, vlašimští řeší situaci hlavičkou brankáři.
51'
První střelecký pokus letící na branku v druhém poločase! Ránu zprava však pardubický gólman slupnul jako malinu.
50'
Pardubice napadají hodně vysoko a modří marně hledají cestu směrem nahoru.
50'
Stejně jako v úvodu prvního poločasu kombinačně silnější Středočeši.
49'
První hráč hrál znovu důležitou roli při obranné práci.
49'
Ostrý faul vlašimských, tahle noha byla až příliš vysoko. Dobrá pozice pro Pardubice.
47'
Bránící hráč na přední však splnil svůj účel
47'
Volný přímý kop pro Vlašim z pravé strany bude první vzrušující moment druhé půle.
46'
Viděli jsme vyrovnaný první poločas, ve kterém však územní převahu měli spíše Pardubice, hraje se však na branky a ty dokázali vstřelit kanonýři na obou stranách a proto se jde do kabin za nerozhodnutého stavu 1:1.
45'
45'
Tenhle protiútok Vlašimi skončil taktickým faulem, perníkaři nechtěli riskovat další gól v závěru půle.
44'
Rozehrávka z poloviny hřiště, kterou bude muset likvidovat vlašimská defenziva.
42'
Vlašim právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Přímočará akce, jedna přihrávka a šikovnost zakončujícího útočníka přináší gól do šatny! TOMÁŠ SMEJKAL si zpracoval míč, šikovně ho prostrčil pod vybíhajícím brankářem a nakonec ho jen doťuknul do odkryté klece.
41'
Patička přinesla potěšení oka diváka, efektivní řešení to však nebylo.
40'
Pardubičtí zůstávají v tlaku.
40'
Střela právě Janoška narazila do zdi.
39'
Krásná individuální akce Janoška, který protancoval houštinou hráčů a získal volný přímý kop kousek za vápnem.
38'
Ofenzivní práci matadora Černého jeho mladší kolegové zhodnotit nedokázali.
37'
Faul na obránce Vlčka, který si dovolil drzou kličku proti napadajícímu útočníkovi.
36'
Rychlý kontr Vlašimi zastaven, dobrý návrat červených do defenzivních pozic.
35'
Průnik po pravé straně modrých bez zakončení. Markovič míč lapil bez větších problémů.
34'
Icha se neprosadil z pravé strany, protiútok zastavil Solil.
33'
Africké duo ve vlašimském dresu na pravé straně bubny radosti nerozeznělo, jejich kombinace se stala kořistí soupeře.
32'
Vlašimští čekají na další příležitost marně, přístup soupeře je zodpovědný.
31'
Sychra teď selhal ve velké příležitosti. Tváří v tvář brankáři si udělal až příliš dlouho kličku a vyvedl se ze střelecké pozice.
30'
Hra se teď uklidnila, vstřelený gól dodal klid na pardubické kopačky.
28'
Průnik po levé straně, přihrávka pod sebe a síť se třepotá! Mladík TOMÁŠ KOUKOLA si našel dobrý prostor pro zakončení v šestnáctce a Hranáč ho našel milimetrově přesně. Asistence: Robin Hranáč.
27'
Sychra hledal ve vápně spoluhráče ostrým centrem zprava, jeho přihrávka by však přeletěla i dva Kollery stojící na sobě.
26'
A hned je z toho gólová šance. Centr z pravé strany našel adresáta, hlavička však pouze rozrezonovala horní tyč Markovičovi branky.
26'
Vlašim získává míč po dlouhé kombinační sekvenci soupeře.
25'
Presink ale zisk nepřináší, Pardubice jsou na míči silné.
24'
Umělá tráva na Vyšehradě teď v jednom ohni při ostrém napadání vlašimských na útočné polovině.
21'
Pardubice dnes dychtí po tom, aby udrželi vedoucí pozici ve skupině C Tipsport ligy a také aby zvládli poslední duel tohoto kalendářního roku.
19'
Lépe už si ale vedl Sychra, jenž pořádně protáhnul vlašimského gólmana, který však jeho štiplavou střelu vytěsnil mimo tři tyče.
18'
Územní převaha perníkářů teď vyresultovala i ve střelecký pokus Ichy, ten se však ukopl a svým pokus pouze orazítkoval sedačky vyšehradského stadionu.
16'
Po úvodní čtvrthodince se více a více do hry dostává favorit dnešního duelu Pardubice, které zatím tahaly za kratší konec provazu.
14'
Registrujeme první střelu na branku. Hráči Vlašimi se k ní prokombinovali po levé straně. Gólman Markovič byl však ve střehu.
11'
Kombinačně stále silnější druholigový celek, což se možná úplně nečekalo.
10'
Další faul na útočné polovině, další příležitost poslat nadýchaný bochánek do nebezpečného prostoru soupeře.
8'
Koukola vhodil míč do hry na Sychru, ten si ale se zpracováním neporadil a Středočeši získávají balón do své moci.
7'
Po rozehrávce standartní situace se pardubičtí dostali dokonce i do prvního zakončení, cesta na branku si však střela nenašla.
6'
Faul na polovině hřiště a první volný přímý kop pro Pardubice.
5'
Do hry se teď víc dostává i prvoligové mužstvo.
3'
V úvodu zápase se více mazlí s míčem na kopačkách Vlašim, k žádné velké akci to ale zatím nevedlo.
1'
Už jen pár minutek nás dělí od začátku zápasu.
Fanoušci z ráje sladkých pochutin a koňských dostihů si v první polovině sezony moc fotbalové radosti neužili. Tristní defenziva, sterilní útok a celkově proto až poslední místo tabulky Fortuna ligy. Pomyslným zlomovým bodem by však mohlo být angažování někdejšího vynikajícího fotbalisty Radoslava Kováče na post hlavního trenéra, který má tým vytrhnout z herní letargie a posunout mimo sestupové vody k udržení v nejvyšší soutěži.
Léčba Kováčem v závěru podzimu ukázala, že nebude okamžitá. Patrné však jistě bylo herní zlepšení, odvážná a běhavá taktika, díky čemuž si Pardubice získaly nejen ligový respekt, ale také i body nutné k přežití. Z 8 duelů získaly pardubičtí hned 7 bodů, což se může zdát jako malý přísun, ale v kontextu celkově 10 získaných bodů za celou podzimní část můžeme hovořit o mírném úspěchu.
I výkony v Tipsport lize dosud potvrzují herní zlepšení. Také členové širšího kádru dokáží vzdorovat soupeřům zdatně – vítězství na Spartou B a remíza s Teplicemi jsou toho důkazem.
Dnes se tedy pokusí svěřenci Radoslava Kováče udržet neporazitelnost v rámci zimního turnaje a ještě více si zvednout sebevědomí před klíčovou fází sezony.
Vlašim je v polovině sezony FNL trochu za očekáváním oproti předchozímu ročníku, kdy si středočeský celek zahrál dokonce baráž o nejvyšší soutěž. Tým před sezonou utrpěl především ztrátou slávistických talentů, kteří se vcelku pochopitelně budou raději rozehrávat v nově druholigovém slávistickém B týmu, a tak svěřenci trenéra, ale i televizního experta Martina Hyského okupují až 12. pozici tabulky.
Zimní pauza ale Středočechům úplně po chutí není, protože zimní hrací okénko zakončili sérií 6 neprohraných zápasů v řadě včetně třeba pětigólové demolice olomouckého "béčka". V prvním střetu s realitou vrcholového fotbalu u nás však Vlašim neobstála, neboť tvrdě narazila do žluté zdi reprezentované Teplicemi, která si se soupeřem hravě poradila 4:1.
Po prvním zápase Tipsport ligy tak má Vlašim dnes co napravovat, byť je jedním dechem nutno dodat. že se jedná pouze o přípravu a přednost tak jistě dostanou spíše hráči širšího kádru nebo talentovaní mladíci.
Netradiční zimní přestávka nám přináší porci konfrontací prvoligových a druholigových celků v rámci tradičního zimního turnaje Tipsport ligy už v prosinci. Reprezentant nejlepší a druhé nejvyšší české soutěže se střetne i dnes v souboji Pardubic a Vlašimi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.