UEFA Youth League -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Maribor - 3. října 2018   17:00

Olomouc
Olomouc
37' Galus  • 56' Zmrzlý  • 62' Matoušek  • 63' Zlatohlávek
4:1
(1:1)
Maribor
Maribor
43' Žugelj
Olomouc
Trefil – Beňa, Zima, David (C), Diblík – Zmrzlý, Grygar, Zlatohlávek – Galus (81. Langer), Raab (90+2. Machala), Matoušek (89. Grečmal)
Obzina – Grečmal, Kratochvíl, Kubáč, Langer, Machala, Vybíral
Manfredas Lukjancukas M. (LTU)- Vladimír Gerasimov (LTU), Nangirdas Mirauskas (LTU), Jan Machálek (CZE)
Andrův stadion, Olomouc
1950 diváků
Maribor
Jurca – Verbič, Koblar, Maher (C), Slamberger – Freser (73. Martinčič), Mutavčič – Kolmanič, Cener (68. Kotnik), Zugelj (84. Vipotnik)– Matko
Bajrič – Dzankič, Kotnik, Martinič, Pirtovsek, Strah, Vipotnik

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Sledovali jsme první zápas UEFA YOUTH LEAGUE mezi Olomoucí a Mariborem, který končí drtivým vítězstvím domácího celku 4:1. Jako první se prosadil domácí Galus, jenže v 43.minutě snížil Žugelj. Druhý poločas opět patřil domácím, jenže mnohem dominantněji. Přidali tři branky mezi 56.-63.minutou, kdy se prosadili Zmrzlý, Matoušek a Zlatohlávek. Mužem utkání je Tom Zlatohlávek, který vstřelil branku a na další dvě přihrál. Sigma od začátku do konce byla lepší, jenom Žugelj se s nimi mohl měřit. Uvidíme, zda Olomouc potvrdí tento výkon ve Slovinsku, kde by to mělo být potvrzení tohoto skvělého výsledku.
90+5'
90+4'
Volný přímý kop Martinčiče byl mizerně zahrán, protože skončil snad v patnácté řadě tribuny za bránou Trefila.
90+3'
Žlutou kartu dostává Langer (SK Sigma Olomouc).
90+2'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Raab, přichází Machala.
90+1'
Další rohový kop pro Sigmu, která již slaví. Trenér Janotka bude naposled střídat.
90'
Rozhodčí Lukjancukas se rozhodl, že nastaví pět minut nad rámec základní hrací doby.
89'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Grečmal.
88'
Domácí trenér Janotka bude podruhé v utkání střídat.
87'
Ani z volného přímého kopu se slovinští hráči neprosadili. Kapitán David je zkrátka fenomenální!
86'
Zápas se již dohrává. Sigma si hlídá své tříbrankové vedení a Maribor působí odevzdaně.
85'
Nepřesná střela Langera končí mimo bránu. I tenhle domácí hráč se dostal alespoň k zakončení.
84'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Žugelj, přichází Vipotnik.
83'
Dnešní utkání sleduje 1950 diváků. Opravdu neskutečná návštěva na zápas dorostu Sigmy, která předvádí jeden z nejlepších výkonů v jejich životě.
82'
Parádní akce Matouška! Ten se dostal do pokutového území, kde poslal na zem Koblara. Naneštěstí lehce upadl a jeho střela končí těsně vedle levé tyče!
81'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Galus, přichází Langer.
80'
Posledních deset minut základní hrací doby a domácí si pevně hlídají své tučné vedení.
79'
Nepřesnou přihrávkou se prezentoval hostující Verbič, který dlouhým míčem hledal nově příchozího Martinčiče.
78'
Dlouhý míč našel pouze kapitána Davida, který snad v tomto utkání neudělal chybu.
77'
Žugelj vybojoval alespoň rohový kop, který sám rozehraje. Některé domácí hráče začínají trápit křeče.
76'
Zlatohlávek viděl, že by šel sám do útoku a tak vyhodnil, že bude optimální podržet balon. Tenhle výkon by někteří hráči první české ligy sledovat s velkou pozorností.
75'
Domácí si s vysokými hráči slovinského mistra bez problémů poradili.
74'
Maribor bude kopat další volný přímý kop. Hosté ovšem vypadají lehce bezradně, Sigma předvádí parádní a koncetrovaný výkon.
73'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Frešer, přichází Martinčič.
72'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí kapitán David. S akciemi Sigmy na postup to začíná vypadat velice nadějně.
71'
Pěkná kombinace Mariboru končí u útočníka Matka, který z hranice vápna vystřelil. Ránu blokuje Zima. Trefil poté vyrazil padající balon na rohový kop.
70'
Posledních dvacet minut základní hrací doby a domácí Sigma vede zaslouženě 4:1 a bude mít velice nadějnou pozici do odvety.
69'
Jeden z domácích hráčů si na polovině hřiště pomohl nedovoleným zákrokem.
68'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Cener, přichází Kotnik.
67'
Zlatohlávek je ve velké pohodě. Teď si krásně obhodil stojícího Frešera.
66'
Žugelj se tentokrát neprosadil již při prvním obránci. Vypadá hodně podrážděně.
65'
Sigma překonala výkon z prvního poločasu, když v rozmezí osmi minut vstřelili tři branky! Parádní vystoupení olomouckých mladíků.
63'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak to je fantazie! Autorem branky je TOMÁŠ ZLATOHLÁVEK, který se parádní střelou z dvaceti metrů trefuje přesně k levé tyči. Maribor je úplně zmrazený.
62'
Autorem branky je JAKUB MATOUŠEK, který se krásně prosadil a domácí již vedou 3:1! Pro české fanoušky velice dobrá zpráva!
62'
Olomoučtí ho rozehráli velice rychle, aby mohli kombinovat kolem brány Mariboru.
61'
Raab svou dobrou prácí v napadání vybojoval první rohový kop v druhém poločase.
60'
Po hodině hry vedou domácí 2:1 a jdou si pro zřejmě největší vítězství v jejich krátké kariéře. Na zemi leží jeden z domácích hráčů, kterému není zrovna dobře.
59'
Žugelj jako tradičně kouzlil kolem vápna Trefila, jenže ten tentokrát nemusí řešit žádnou situaci, protože lobík na Cenera zastavil Zima.
58'
Zlatohlávek vidí zcela zbytečnou žlutou kartu.
57'
Celý stadion je najednou ve varu a domácí hráči hrají ve velkém laufu.
56'
Autorem branky je ONDŘEJ ZMRZLÝ, který zužitkoval v pokutovém území přihrávku Zlatohlávka, který střílí přesně k levé tyči a sigma má opět velice nadějné vedení.
55'
Nepřesnou přihrávku vyslal Zlatohlávek. Jurca bude odkopávat od brány.
54'
Grygar nadělal Davidovi velké starosti. Kapitán domácích ovšem vše vyřešil a trenér Janotka si mohl oddechnout.
53'
Olomouc zatím sedí v teplé šatně, protože v nepříjemném prostředí jsou zatím absolutně bez pohybu.
52'
Další šance Mariboru! Verbič centroval do pokutového území. Matkovi chyběl zhruba metr, aby dokázal tečovat prudký míč.
51'
Další nedovolený zákrok. Tentokrát se faulem provinil hostující Cener.
50'
Zřejmě největší hvězda Mariboru Žugelj se opět dostal k zakončení. Tentokrát míč plachtí pouze na tribunu.
49'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Matoušek. Hra je zatím hodně opatrná.
48'
Zmrzlý je zatím stejně ztuhlý jako moje prsty. Snad se obě záležitosti dají do pořádku.
47'
Olomoučtí kombinují na své polovině hřiště a hledají cestičku k bráně Jurca.
46'
Olomouc rozehrála druhou půli. Snad svůj výkon vyšperkuje dalšími góly.
46'
Sledovali jsme první poločas utkání mezi Olomoucí a Mariborem, který končí remízou 1:1. Do utkání vstoupili lépe domácí. Vytvořili si několik šancí, jenže žádnou neproměnili. To uťal Galus, který se krásně prosadil k pravé tyči. Vedení domácích ovšem nevydrželo ani šest minut, protože v 43.minutě srovnal stav skóre Žugelj. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, ale zatím si nemáme na co stěžovat. Parádní výkon obou týmů.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.
45+1'
45'
Rozhodčí Lukjancukas se rozhodl, že nastaví minutu nad rámec základní hrací doby.
44'
Olomouc po menší odmlce zaútočila. Vypálil Grygar, jenže jeho pokus jde opět mimo tyče.
43'
Maribor právě vstřelil branku!
Autorem branky je NINO ŽUGELJ, který potrestal laxnost domácích a krásnou střelou před pokutovým územím překonává přesnou střelou k levé tyči Trefila.
42'
Zlatohlávek se pokusil o zidanovku. Mutavčič ho poslal na zem, podle rozhodčího čistě.
41'
Slamberger měl na levém křídle dost prostoru. Pokusil se o centr, jenže ten byl hodně nepřesný.
40'
Zbývá posledních pět minut první půle a domácí lehce polevili. Hra běží hlavně ve středu pole.
39'
O vyrovnání se pokusil Kolmanovič, jenže jeho individuální akce končí u Davida, který je zatím bezchybný.
38'
Sigma využila svoji převahy a po zásluze střílí první branku utkání. Maribor bude muset na to rychle zareagovat, pokud přemýšlejí na postup.
37'
Autorem branky je MICHAL GALUS, který prošel přes dva hráče do vápna. Zde se nerozpakoval a jako zkušený mazák usměrnil míč k pravé tyči!
36'
K zakončení se dostal hostující kapitán Maher, jehož hlavička končí mimo vysněnou bránu.
35'
Další faul domácích. Tentokrát litevský rozhodčí žádnou kartu nevytáhl, ale šance pro hosty to je víc než zajímavá.
34'
Daniel Grygar nesmyslně na své útočné polovině zajel do Frešera a po zásluze vidí žlutou kartu.
33'
Obrana Mariboru tentokrát zafungovala perfektně, když Maher suverénně předskočil Galuse.
32'
Další šance domácích! Beňa kvalitně odcentroval na Matouška, který zklepl míč na Raaba. Ten byl buď nervózní nebo nepřipravený, protože míč mu od nohy jen odskočil.
31'
Útočným faulem se provinil mariborský Luka Verbič, který skluzem zajel do Diblíka.
30'
Po půlhodině hry je stav bezbrankový. Šance jsou hlavně na domácí straně, jenže ta je zatím nedokáže využít. Navíc Kolmanič vidí žlutý kartonek z ruky Lukjancukase.
29'
Bohužel ne. Beňa zkazil přihrávku již v zárodku. Chyby se dopustil i Mutavčič, takže domácí rozbíhají další útok.
28'
Obrana domácích opět zafungovala perfektně. Uvidíme, zda se v dalším útoku dočkáme první branky v utkání.
27'
Velká šance domácí Olomouce! Tomáš Zlatohlávek se krásně dostal přes dva hráče v bílých dresech až do vápna. Zde ovšem o míč přišel, jenže balonu se zmocnil Raab, jehož stoprocentní šance končí v horní části tribuny.
26'
Hra se po častých střídání týmu u míče uklidnila. Sigma kombinuje na své polovině hřiště.
25'
Podobné lapálie potkaly i Maribor. Utkání je zatím velice vyrovnané a otevřené.
24'
Loňský mistr dorostenecké ligy zbytečně ztratil míč u pravé postranní lajny.
23'
Ten byl opět kvalitně ubráněn a slovinští fotbalisté mohou s chutí zaútočit.
22'
Agilní Galus uháněl kolem levé postranní čáry. Došel až do vápéna, kde ho zastavil Slamberger. Uvidíme třetí roh pro Sigmu.
21'
Po úvodní dvacetiminutovce je stav stále bezbrankový. Sigma je sice aktivnější, jenže ji zatím chybí kvalitní finální fáze, stejně jako Mariboru.
20'
Raab se dostal k zakončení na hranici vápna, jenže jeho pokus jde mimo bránu Jurcy.
19'
Olomoučtí si nevěděli rady na svém pravém křídle a tak radši přihráli míč až na svého brankáře Trefila.
18'
Nedovoleným zákrokem se za polovinou hřiště prezentoval Zlatohlávek, který ukončuje dlouhou sérii přihrávek Mariboru.
17'
Slovinští fotbalisté jsou zatím velice dobře individuálně připraveni. Nedělá jim problém obehrát soupeře a kvalitně přihrát. Finální fáze ovšem zatím chybí.
16'
Maribor šel do rychlého brejku. Zmrzlý se ale parádně vrátil a čistým skluzem bere Frešerovi míč z kopaček.
15'
K dalšímu zakončení se dostal domácí Grygar, jenže jeho pokus k levé tyči kryje brankář Jurca.
14'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil Koblar. Útok sigmy dál pokračoval, jenže ten byl zastaven nepovedenou kličkou Raaba.
13'
Křídelník Matoušek vybojoval druhý rohový kop pro Olomouc.
12'
Sigma pokračuje v držení míče a tlačena svými fanoušky si jde pro první branku v utkání.
11'
Diblík vyslal dlouhý míč za obranu na Matouška, jenže ten se přes Verbiče nedostal.
10'
Koblar se jako stoper krásně dostal přes tři domácí hráče. Na hranici vápna Sigmy ho ovšem zastavil kapitán David.
9'
Na stadion v Olomouci přišlo na toto utkání velice sympatické číslo návštěvníků, kteří neustále podporují svůj celek.
8'
První šance Sigmy! Do zakončení se dostal Raab, jenže jeho pokus vyráží Jurca do bezpečí.
7'
Galus se perfektně vrátil a zamezil Kolmaničemu, aby se dostal do pokutového území Trefila.
6'
Maribor zahrával standardní situaci zhruba třicet metrů od brány Trefila. Ten nemusel zasahovat a domácí můžou opět zaútočit.
5'
Domácí Olomouc kombinuje na své polovině hřiště a hledá volný prostor na polovině slovinského mistra, který zatím bez problémů odolává.
4'
Ten zahrál Galus, jenže jeho pokus našel pouze připraveného Žugelje, který odkopává míč do bezpečí.
3'
První rohový kop pro domácí mužstvo.
2'
David Zima riskantně rozehrál. Frešer byl dobře postavený a lehce získal míč.
1'
Maribor rozehrál první poločas. Sigma oblékla modré dresy, její soupeř bílé.
1'
Oba celky přicházejí na Andrův stadion!

SK Sigma Olomouc: Trefil – Beňa, Zima, David (C), Diblík – Zmrzlý, Grygar, Zlatohlávek – Galus, Raab, Matoušek
Náhradníci: Obzina – Grečmal, Kratochvíl, Kubáč, Langer, Machala, Vybíral

NK Maribor: Jurca – Verbič, Koblar, Maher (C), Slamberger – Freser, Mutavčič – Kolmanič, Cener, Zugelj – Matko
Náhradníci: Bajrič – Dzankič, Kotnik, Martinič, Pirtovsek, Strah, Vipotnik

Rozhodčí: Lukjancukas M. (LTU)- Vladimír Gerasimov (LTU), Nangirdas Mirauskas (LTU), Jan Machálek (CZE).
Sigma Olomouc se momentálně nachází na šestém místě 1.celostátní dorostenecké ligy. Na svém kontě mají za devět utkání 15 bodů za čtyři výhry, výhru v prodloužení a prohru v prodloužení. Skóre mají záporné 11:12. V posledním utkání prohráli 2:0 s Příbramí, takže nálada před tímto důležitým utkáním není moc ideální. Nejlepší střelec týmu je se čtyřmi góly Raab.
Hezký den u sledování juniorské UEFA Youth League! V dnešním kole se představí domácí Sigma Olomouc, který vyzve slovinský Maribor. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.