1. FUTSAL liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FTZS Liberec : Slavia - 6. října 2019   19:30

FTZS Liberec
02:47' Benek  • 16:58' Benek  • 22:15' Vébr  • 30:21' Vébr  • 37:32' Vébr
5:7
(2:5)
Slavia
Slavia
03:41' Brychta   • 09:41' Homola   • 12:14' Sláma   • 15:18' Brychta   • 17:54' Radovanovič   • 23:53' Jošt   • 33:23' Směřička
Šmíd, Vlašič
SH Dukla Liberec
Slavia

Dnešní večerní zápas končí. Hlavně ve druhém poločase to byl krásný futsal. Slavia si v první polovině vytvořila tříbrankový náskok, který se sice na konci ztenčil na branky dvě, ale vítězství si pohlídala. Domácí Liberec ale odehrál velmi povedený zápas, kdy hlavně v poslední pětiminutovce hostům z hlavního města slušně zatápěl a ti se museli strachovat o výsledek až do konce. Ze severu Čech si ale do nového týdne odvážejí vítězství 7:5 a připisují další tři body do tabulky. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera a úspěšný vstup do nového týdne.
39:54'
Roh pro Liberec.
39:42'
Vébrův pokus letí mimo.
39:10'
Favorit z Prahy je stažený na své polovině a brání.
38:55'
Domácí opět s kapitánem Benkem v bráně!
38:54'
Do konce zbývá minuta a pár vteřin a Liberec je v euforii. Takto vyrovnanou partii čekal málokdo.
38:54'
Také domácí si vybírají oddechový čas.
38:40'
Domácí poslali do brány Benka. Ten ale váhal s výhozem a je z toho standardní situace pro Slavii.
37:52'
Vogt vykopl střelu Brychty na zadní tyč!
37:40'
Liberec vytahuje napadání už i na útočnou polovinu.
37:32'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
37:32'
Tak jsem se možná unáhlil! Liberec právě vstřelil branku!
FTZS podnikl rychlý výpad a Matěj Vébr ranou přes padajícího obránce snižuje opět na rozdíl dvou branek!
37:11'
Slavia je na míči a nejhorší tlak Liberce, zdá se, přečkala.
36:01'
Domácí Daněk zapisuje druhý faul domácích v tomto poločase.
35:42'
Vondráček vyběhl před Vébrem a zmenšil mu úhel. Liberecký hráč tak pálil pouze do něho.
35:00'
Je před námi posledních 5 minut utkání.
34:30'
Benek odehrál míč mimo vápno na poslední chvíli před dobíhajícím útočníkem.
33:23'
Slavia právě vstřelila branku!
Marek Bína udělal školáckou chybu, když přihrál před svou bránu, kde byl úplně volný hostující Martin SMĚŘIČKA a tvrdou ranou pod břevno nedal Vogtovi šanci. Tohle může FTZS mrzet!
32:57'
Další pokus Benka končí jen těsně mimo.
32:25'
Míč se odrazil k ke kapitánovi domácích a Vondráček musel být rychle na zemi, aby jeho střelu zlikvidoval!
32:08'
Brychta pálil po dalším signálu úplně volný mimo.
32:07'
Domácí faulují a zastavují tak rychlý protiútok Slavie.
31:50'
Hosté začínají být evidentně nervózní. Takto vyrovnaný druhý poločas rozhodně nečekali.
30:40'
Liberec ve druhém poločase trpí favorita. Zatím ale stále prohrává.
30:37'
Už se opět hraje.
30:36'
Hra je pozastavena z důvodu technických problémů s časomírou.
30:21'
Liberec právě vstřelil branku a opět snižuje!
Autorem branky je VÉBR, který vysprintoval ze střídačky, zpracoval si výhoz Vogta na prsa a třetím dotykem pod brankářem střílí čtvrtou branku Liberce.
29:21'
Ránu kapitána Homoly Vogt vyrazil na roh.
28:40'
Další pokus tohoto hráče mířil mimo.
28:25'
Po dalším sešívaném signálu z rohu pálil Radovanovič do břevna!
27:13'
Velká šance Liberce! Daněk vystihl kličku, utekl obraně, ale sám před brankářem také minul!
26:53'
Vébr si narazil se spoluhráčem. Střelu z voleje ale mezi tři tyče nenasměroval.
25:33'
Domácí Marek Bína vystihl přihrávku a utekl obráncům. V tísni mířil pouze do tyče!
25:20'
Faul domácích těsně vedle brankového území.
24:58'
Domácí mohli jít dva na jednoho, ale poslední obránce obral Janáčka o míč.
23:53'
Slavia právě vstřelila branku a bere si zpět tříbrankový komfort!
Daniel Hájek našel před bránou úplně volného Davida JOŠTA, a ten už měl lehký úkol. Nastavil placírku a míč usměrnil do prázdné brány.
22:55'
Sešívaní jsou opět na míči a snaží se vymyslet další akci, která by mohla být gólová.
22:15'
Liberec právě vstřelil branku!
Autorem branky je VÉBR, který si naběhl za obranu a střelou pod padajícího brankáře snižuje na 3:5.
22:08'
Vogt vyráží další ránu. Tentokrát pálil Radovanovič.
21:44'
Brychta si narazil se spoluhráčem a prověřil Vogta.
21:17'
Domácí Janáček si málem srazil míč do vlastní sítě. Vogt reflexivně nohou vykopl míč!
20:01'
Sešívaní do druhého poločasu vystřídali brankáře. Žežulkovo místo zaujal Adam Vondráček.
20:01'
20:00'
19:55'
Aleš Benek z otočky efektně, leč neefektivně prověřil Žežulku.
18:59'
Hosté i nadále kontrolují hru.
17:54'
Slavia má smrtící standardní situace!
Po dalším kopu z rohu od Směřičky vrací hostům třígólové vedení Marko RADOVANOVIČ, který se opět objevil úplně sám ve vápně.
17:37'
Domácí se nevzdávají. Vébr ale pálil mimo.
16:58'
Autorem branky je Aleš BENEK, který se prokličkoval skrz červeno-bílou hradbu, obešel i skluzujícího brankáře a celou tuto akci završil střelou mezi nohy obránce.
16:49'
Hostující Směřička vypálil tvrdě, leč nepřesně.
15:18'
Autorem branky je BRYCHTA. Asistence: Směřička. Hosté zahráli skvělý signál z rohu a přímo před brankářem vyplaval úplně volný Martin BRYCHTA, který navyšuje vedení sešívaných.
14:43'
Domácí si připisují pátý akumulovaný faul. Každý další bude znamenat desetimetrový kop.
13:52'
Domácí Daněk se z ničeho nic objevil sám před brankářem! Jakoby se ale šance zalekl a vůbec netrefil zařízení.
13:23'
12:14'
Slavia právě vstřelila branku a odskakuje na rozdíl dvou branek!
Autorem branky je SLÁMA. Asistence: Jošt. Kapitán domácích Benek ztratil míč na polovině a hosté jeho zaváhání tvrdě potrestali. Po Joštově přihrávce se prosadil Zdeněk SLÁMA.
11:04'
Daněk nezpracoval vysokou přihrávku od Vogta. U míče opět Slavia.
10:18'
Vogt vyškrábl střelu Radovanoviče na roh. Další pokus tohoto hráče končí mimo.
09:41'
Autorem branky je HOMOLA. Asistence: Směřička a Brychta. Krásná akce hostů a sešívaní jdou dovedení. Směřička našel přihrávku nabíhajícího kapitána Homolu, který měl u tyče jednoduchou práci a nezklamal.
09:13'
Sešívaní nadále tlačí. Obrana Liberce je ale stále pevná.
08:25'
Dlouhý výhoz Vogta si našel v pádu Janáček. Hlavičkoval ale mimo.
07:31'
Homola si krásně našel volný prostor u tyče. Nedokázal ale nasměrovat míč za záda Vogta.
07:29'
Na fauly je srovnáno 3:3. Zajímavá situace pro hosty ke skórování.
06:22'
Domácí trochu vyrovnávají hru, ale Slavia je stále aktivnější.
06:03'

Fauly: 2:1

05:03'
Slámův pokus odrazil na roh jeden z domácích obránců.
03:41'
Autorem branky je BRYCHTA. Asistence: Směřička. Druhý jmenovaný přihrál z autu na volného Brychtu, který se ve vápně nemýlil a uklidil míč k tyči. Je vyrovnáno.
03:40'
Slavia opět tlačí domácí.
03:07'
Vogt chytá další pokus Brychty ze středu palubovky.
02:47'
Autorem branky z pokutového kopu je Aleš BENEK, který umístil tvrdou ránu k pravé tyči.
02:46'
Desítka pro Liberec! Janáček utekl všem slávistům a Žežulka skokem pod nohy fauloval!
02:40'
Domácí se na chvíli podívali na útočnou polovinu, ale už opět brání.
02:09'
Domácí ztratili míč a Směřička sám před brankářem minul.
01:55'
Homola opět v akci. Tentokrát loboval nad.
01:00'
Následně si poradil také s pokusem kapitána Homoly, který mířil doprostřed.
00:45'
První střelu utkání vyslal na Vogta Brychta. Domácí brankář míč nohou vykopl.
00:01'
Rozehrávat bude domácí FTZS Liberec.
Hráči za doprovodu rozhodčích nastupují na palubovku. Domácí ve své tradiční červeno-černé kombinaci. Hosté v šešívaných dresech.

FTZS Liberec: Vogt (Plechatý) – Bína M., Šorsák, Henzl, Benek (C), Janáček, Rumler, Vébr, Kratochvíl, Daněk

SK Slavia Praha Žežulka (Vondráček) – Brychta, Klíma, Směřička, Jošt, Sláma, Radovanovič, Homola (C), Hájek, Křemen

Rozhodčí: Šmíd, Vlašič.

FTZS Liberec:

Domácí Liberec má na svém kontě po třech odehraných kolech 6 bodů za 2 výhry a jedu porážku, stejně jako jeho dnešní soupeř z hlavního města. I přes rovnost bodů je ale Slavia velikým favoritem tohoto duelu. Tým ze severu Čech v prvním kole otočil utkání v Mělníku a po dvou přesných trefách v poslední minutě si odvezl vítězství 6:5. Následoval první domácí match sezóny s úřadujícím mistrem, tedy pražskou Spartou, který domácí po bojovném výkonu prohráli 2:10. V zatím posledním kole FTZS zvítězil na půdě Hodonína 4:2, když opět dvakrát skóroval v poslední minutě. Podaří se domácím odčinit výkon proti Spartě a uvidíme překvapení kola?

„Po Spartě nás čeká doma druhé z pražských S. Soupeř je určitě favoritem tohoto zápasu. My budeme chtít navázat na výkon proti Spartě, který nebyl špatný, ale určitě bychom rádi dosáhli lepšího výsledku. Hodně bude záležet na tom, jak se nám bude dařit v defenzívě a jestli dokážeme gólově využít šance, do kterých se, věřím, budeme dostávat,“ řekl před zápasem trenér Liberce Michael Vacek.

SK Slavia Praha:

Slavii patří po třech kolech třetí příčka tabulky se ziskem 6 bodů a příjemným skóre 24:8. V prvním kole si sešívaní doma poradili s Vysokým Mýtem 5:3, i když to neměli vůbec jednoduché. Do 33. minuty prohrávali 2:3 a až třemi slepenými góly od 34. do 36. minuty otočili výsledek utkání. V následujícím utkání na palubovce silné Plzně se pražanům nevedlo a po nepovedeném výkonu si připsali porážku 5:2. Ve třetím kole hostili nováčka z Českých Budějovic a s chutí si zastříleli. Po 40 minutách svítilo na tabuli konečné skóre 17:0. Na tento výkon budou chtít Slávisté určitě navázat i dnes.

„Nečeká nás lehký zápas, soupeř má řadu šikovných mladých hráčů, nastupuje v krásné hale. Vím, že začali přípravu o měsíc dřív než ostatní, mají výsledky, porazili Mělník, který také nechce zaostávat. Musíme všichni k zápasu přistoupit maximálně obezřetně, snažit se vnutit soupeři svoji hru. Pak věřím, že v Liberci uspějeme,“ prohlásil před utkáním Jan Křemen pro klubový web.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.