1. FUTSAL liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Svarog Teplice : Chrudim - 20. prosince 2019   20:00

Svarog Teplice
13' TAVERNA  • 14' Novotný
2:4
(2:1)
Chrudim
Chrudim
11' Novotný (vl.)  • 21' Slováček   • 27' Slováček   • 33' Slováček
Jeronimo – Hůla, Claudinho, Novotný, Černý ("K"), Baran, Šebek, Künzl, Litvinov, Teka, Tato, Taverna.
Lasch, Řeháček, Vlašič
SH Teplice
Chrudim
Lytvynenko – Hlouš, Javorski, Žďánský, Everton, Mareš, max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Duio, Slováček, Felipe

V druhé půli byla Chrudim lepší než Svarog a proto putují tři body na východ Čech. Děkuji za pozornost a přeji hezké svátky. V roce 2020 se těším u dalších onlajnových přenosů.
40'
Teplice budou v poslední sekundě ještě kopat roh, ale je jasné, že o vítězi je rozhodnuto.
40'
Teka a Taverna ještě zkusili s výsledkem pohnout, ale pokus ani jednoho z nich nenadělal obraně Era-Packu potíže.
39'
Teka se snažil centrovat Tatovi na hlavu, ale Tatovi scházelo pár centimetrů k tomu, aby na centr dosáhl.
37'
Teplice bez brankáře. V rozlišovacím dresu hraje Taverna, který si teď dokonce připisuje úspěšný gólmanský zákrok.
37'
Everton se opět snažil zacílit na odkrytou branku, ale ta by musela mít poněkud výraznější rozměry.
36'
Everton si opět na Jeronimovi vylámal zuby.
34'
Jeronimo jako obvykle hraje na riziko hluboko v poli a Everton mu proto poslal dáreček, který byl ovšem doručen pouze do poštovní schránky paní Tyče.
33'
Claudinho si pustil ústa na špacír a fasuje kartónek žluté barvy.
33'
Chrudim právě vstřelila branku!
Dvojice Doša-SLOVÁČEK je dnes při chuti: první jmenovaný opět nahrával, druhý završil hattrick – 2:4.
32'
Koudelka našel jen boční síť.
32'
Jeronimo zmenšil Slováčkovi střelecký úhel a zřejmě i proto se tato šance neujala.
31'
Jeronimo vykopává nohou míč z Evertonovy kopačky.
29'
Arbitr Lasch zaznamenal šlapák a dává Chrudimi dobrou příležitost pro ohrožení branky. Míče se však po rozehrání zmocnil Jeronimo.
28'
Tatovu střelu vytáhl do autu konečky prstů Lytvynenko.
27'
MATĚJ SLOVÁČEK výstavní ranou vrací vedení na chrudimskou stranu: 2:3.
26'
Claudinho vstal z mrtvých a už zase běhá jako laňka. Teplice jsou zřejmě městem zázračných lékařů.
24'
Everton vyslal tvrdou střelu, Jeronimo byl na místě.
23'
David Černý čistě odstavil svého jmenovce Drozda, ačkoliv by s tímto tvrzením chrudimská střídačka nesouhlasila.
22'
Koudelkův pokus zblokoval Taverna.
22'
Claudinho tedy zřejmě v dnešním utkání dohrál.
22'
Claudinho zřejmě špatně došlápl a je ošetřován na hrací ploše. Vypadá to na potíže s pravým kotníkem.
21'
Svarog zřejmě zaspal v kabině, Doša mohl v klidu odcentrovat na špatně pokrytého MATĚJE SLOVÁČKA, který prostřelil Jeronima – 2:2.
21'
20'
20'
Jeronimo v závěru půle ještě zvládl dva zákroky proti střelám od Evertona a Davida Drozda, proto jdou do kabin v lepší náladě domácí, kteří vedou 2:1.
20'
Sporný souboj v rohu před sudím Řeháčkem vzbudil emoce na chrudimské lavičce, která by ráda viděla desetimetrový kop, ale rozhodčí vyhodnotil zákrok jako čistý a ukazuje na odkop od branky.
17'
Menší komplikace pro Teplice, dopustili se již pátého faulu v tomto poločase. Další přečin proti pravidlům by tak mohl mít fatální konsekvence.
16'
David Černý v krátkém čase vyrobil dva fauly, karetnímu trestu však unikl, vyvázl s upozorněním od sudího Lasche.
14'
Teplice právě vstřelily branku!
Černého nástřel vypadl Lytvynenkovi z rukavic a JIŘÍ NOVOTNÝ tentokrát mířil do správné sítě: 2:1.
14'
Ve chvíli, kdy se Chrudim provinila faulem a je tak v tomto směru srovnáno na 2:2, čerpá Svarog oddechový čas.
13'
A tak udeřilo na druhé straně: Tato poslal centr, který usměrnil do sítě RODRIGO TAVERNA.
13'
Duio vypálil tvrdý projektil téměř z půlky hřiště, míč jen pleskl o rukavice brazilského gólmana.
12'
Felipe sice udělal Jeronimovi kličku, ale ztratil rovnováhu a míč mu utekl do autu.
11'
Chrudim jde do vedení, ačkoliv se přesně trefil domácí futsalista. JIŘÍ NOVOTNÝ si srazil centr před branku do vlastní sítě.
10'
Také štiplavý Došův pokus ztroskotal na Jeronimových rukavicích.
10'
Výborně zakročil Jeronimo proti Koudelkovi.
9'
Tatův pokus by nespolkla ani rugbyová branka.
8'
Jeronimo vykryl teč Pavla Drozda z bezprostřední blízkosti.
8'
Opět Taverna skluzem odvrátil míč směřující na branku na rohový kop.
7'
V souboji dvou čtyřek uspěl Taverna dobrým obranným zákrokem proti Evertonovi.
6'
Tepličtí si sami zazdili jinak dobře vypadající akci.
3'
V úvodu jsou aktivnější Tepličtí, ale na vážnější šanci stále čekáme.
00:01'
V rámci 12. ligového kola zavítá ke šlágru tohoto hracího dne do Teplic Chrudim.
Svarog může v případě další ztráty nabrat výraznou ztrátu na špičku ligy, jelikož už teď ztrácí na vedoucí Spartu šest a na Chrudim i Plzeň čtyři body.
Chrudim se zase potřebuje udržet v bezprostředním kontaktu s vedoucí Spartou, s níž se přetahuje o první pozici, která může být následně klíčová pro vyřazovací boje, o čemž se chrudimští futsalisté ostatně přesvědčili loni.
Zdá se, že ve větší pohodě je hostující celek, jelikož Chrudim naposledy ztratila ligové body před čtyřmi koly s Plzní, zatímco Teplice padly ve finále domácího poháru se Spartou a následně utrpěly šok na Slavii, z níž si navzdory poločasovému vedení 4:1 neodvezly ani bod po porážce 5:6.
Povzbuzením ovšem pro Svarog může být fakt, že jako jediný tým dokázal v letošní sezoně Chrudim porazit, a to jak v lize hned v úvodním kole, tak i v semifinále poháru.
Utkání začíná úředním výkopem ve 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.