ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Španělsko  - 26. ledna 2018   18:00

Francie
Francie
2' Sorhaindo  • 4' Mem  • 8' Mahe  • 11' N. Karabatić  • 12' Sorhaindo  • 15' Sorhaindo  • 17' Sorhaindo  • 31' N. Karabatić  • 32' N. Karabatić  • 34' Sorhaindo  • 37' Porte  • 43' Lagarde  • 45' Lagarde  • 47' Lagarde  • 48' Dipanda  • 48' Abalo  • 50' Porte  • 51' Guigou  • 59' Porte  • 60' Sorhaindo
23:27
(9:15)
Španělsko
Španělsko
4' Solé   • 5' Aguinagalde   • 8' Entrerríos   • 10' Rivera Folch   • 11' Gurbindo   • 13' Entrerríos   • 19' Gurbindo   • 22' Sarmiento M.   • 27' Sarmiento M.   • 29' Cañellas   • 30' Figueras   • 34' Entrerríos   • 35' Entrerríos   • 39' Ariño B.   • 40' Sarmiento M.   • 43' Entrerríos   • 45' A. Dujshebaev   • 53' Cañellas   • 58' Entrerríos   • 60' Aguinagalde
Francie
Načevski, Nikolov (oba Makedonie)
Arena Zagreb (Záhřeb)
Španělsko
Corrales, Sterbik – Gurbindo, Rivera Folch, Entrerríos (C), A. Dujshebaev, Sarmiento M., Aguinagalde, Cañellas, Morros de Argila, Ariño B., Guardiola, Goñi Leoz, Solé, Balaguer, Figueras.

Francie nevyhraje mistrovství Evropy a nenaváže tak na triumf ze světového šampionátu v roce 2017. Galský kohout dnes podlehl v semifinále Španělsku. To působilo sebevědomě od začátku. Od úvodu hrálo zcela vyrovnaně. A i přes chabou pasáž mezi 40. – 50. minutou, kdy působilo hodně nervózně a kupilo chybu za chybou, tak si to s vítězem utkání Dánsko – Švédsko rozdá o zlatou medaili.

Je to velké překvapení. Didier Dinart nedotáhl svojí družinu k nejcennějšímu kovu, který byl k mání v Chorvatsku. Dnes v prvním poločase Francouzům nefungovalo nic (až na souhru s pivotem Sorhaindem). Prakticky dohrávka do křídla nebyla vůbec k vidění v útoku Francie. Španělé naopak měli vynikajícího Solého při sedmičkách a jeho šikovnou levačku. To favorit zápasu neproměnil hned dvě sedmičky v úvodním dějství.

V tom druhému už to bylo o vůli a také o tom, že Francie svému soupeři nabídla v závěru vyloučení N. Karabatiče a Lagardeho.
60'
Po faulu na levé křídlo proměnil nařízenou sedmičku levačkou dolů Balaguer! Španělsko je překvapivě ve finále mistrovství Evropy!
60'
Sorhaindo kontruje z šesti metrů.
60'
Rychlá souhra s pivotem a Aguinagalde posouvá Španělsko do finále ME!
59'
Rivera Folch neposlal Španělsko do finále, když pravačkou zakončoval do nohy Dumoulina.
59'
Canellas s Gurbindem to odehráli na spojce až po faulu na pivota Aguinaldeho je nařízena sedmička. Navíc Nikola Karabatič dostane dvojku.
59'
Nikola Karabatič našel nahrávkou od sebe Porteho a ten z výskoku na levé spojce na devítce poslal míč na přední tyč. svojí levačkou.
58'
Karabatič a Mahe byli na spojce, stejně tak Lagarde.
58'
Navíc si Entrerríos poté sám ublížil a opustil hrací plochu po ošetření, takže tři útoky bude chybět.
58'
Entrerríos se na střední spojce zbavil protihráče a zakončil do pravého dolního rohu branky, když Dumoulin šel na druhou stranu.
58'
Canellas zakončoval po ruce ze středu z devítky doprostřed branky.
57'
Dumoulin vychytal pivota po dohrávce z levé spojky, ale útok Španělska pokračuje s Aguinagaldem na šesti metrech.
57'
Španělsko má na pravé spojce Gurbinda který rozdává míče proti obraně 0:6.
57'
Mahe napálil balon pravačkou do pravého horního rohu branky proti Sterbikovi.
57'
Za faul na pravou spojku je vyloučený Sarmiento a navíc po přestupku proti Abalovi je z toho sedmička.
56'
Stejnou střelou neuspěl Canellas.
56'
Lagarde odstartoval útok, Nikola Karabatič mířil z devítky do pravé poloviny branky z pohledu střelce, ale tam byl Corrales.
55'
Rivera Folch trefil pravačkou pravou tyč branky, do které se postavil Dumoulin.
55'
Canellas nepřetlačil soupeře na šesti metrech, ale Španělsko bude mít sedmičku.
55'
Canellas na sebe natáhl soupeře, ale nedohrál akci z pravé spojky do pivota.
55'
Sarmientovi nevyšla dohrávka do pivota Aguinagaldeho, ale Španělsko zůstane na míči.
54'
Snadný zákrok pro Corralese po zakončení z devítky levou rukou a útočí tak Španělsko s Gurbindem na pravé spojce.
54'
Nikola Karabatič zablokovaný z devítky a Francie má tak dvě nahrávky na zakončení.
54'
Sražená střela z levé spojky vedle přední tyče a sudí už mají ruku nahoře.
53'
Guigou začal útok, ale pak si Remili s N. Karabatičem nerozuměli na spojce.
53'
Nikola Karabatič faulovaný na střední spojce Morrosem de Argilou, ale je z toho pouze devítka.
53'
Canellas se zbavil soupeře jeden na jednoho a poté z šesti metrů uspěl pravačkou.
52'
Španělsko je hodně nervózní a cítí, že opravdu může dojít do finále ME.
52'
Francie se neprosadila z pravého křídla Abalem proti Corralesovi.
52'
Solé poslal sedmičku levačkou do nohy Dumoulina.
52'
Aguinalde faulovaný na pivotu, nařízena sedmička. Navíc bude Lagarde vyloučen.
51'
Gurbindo udělal fatální chybu na pravé spojce, následně si Guigou vyměnil míč se spoluhráčem a z trháku s osy hřiště pravačkou dostává Francii pouze na rozdíl tří branek od soupeře.
50'
Porteho levačka je z šesti metrů přesně po nahrávce N. Karabatiče a zbavení se Morros se Argily.
50'
Další ztráta nervózních Španělů a Gurbindo nyní muset bránit proti N. Karabatičovi a Lagardemu na levé spojce.
49'
Sarmiento nahrával na pravou spojku Gurbindovi, kterého soupeř fauloval.
49'
A právě proto si bere outsider semifinále timeout.
49'
Španělsko působí celkem nervózně v posledních minutách, Francie má šňůru 4:0.
48'
Abalo po nevynucené chybě soupeře si vyměnil míč na pravé straně se spoluhráčem a z trháku proti Corralesovi snížil.
48'
Francie po střelbě soupeře ze spojky do brankové konstrukce kontrovala brejkem a střelou Dipandy levačkou z šesti metrů z levé spojky na delší tyč.
47'
To samé o pár sekund později.
47'
Francouz fauloval Canellase na pravé spojce, devítka.
47'
Lagarde využil nahrávky Abala a zakončil z levé spojky z devítky na přední tyč přes jednoho hráče v bloku.
46'
Mem byl faulovaný na levé spojce Guardiolou, který ovšem nedostane dvojku.
46'
Sarmiento se nechává masírovat na španělské střídačce, útočí ovšem soupeř Lagardem na levé spojce.
46'
Dumoulin si poradil s levačkou A. Dujshebaeva z pravé spojky na delší tyč.
45'
Lagarde reagoval zakončením dolů ze středu přes nedůrazný blok z devítky.
45'
A. Dujshebaev ustál na pravé spojce souboj jeden na jednoho a levačkou z devíti metrů poslal míč na přední tyč.
44'
Aguinagalde se bil na pivotu jako lev, zatímco je na střídačce Canellas.
44'
Caucheteux mířil pod horní tyč pravačkou, ale Sterbik byl rukama proti.
44'
Sedmička po faulu na pravou spojku Francie.
43'
Rozpohybovaná obrana Francie byla překonaná Entrerríosem na levé spojce z druhé vlny.
43'
Pískáno po souboji levé spojky Španělů Entrerríose s Dipandou.
43'
Lagarde se na pravé spojce zbavil dvou soupeřů a poté zakončil z této pozice za Corralese.
42'
Corrales předvedl nejprve solidní zákrok proti zakončení ze spojky, poté proti střele zprava z šesti metrů.
42'
Mahe faulovaný na levé spojce v době, kdy se na pivotu objevuje Tournat.
42'
Solé ji zase nahoru levačkou proti Dumoulinovi proměnil.
41'
Španělsko přetlačilo Francii na brankovišti až po faulu na Aguinagaldeho na pivotu je tady sedmička.
41'
Aguinagalde je na pivotu, ale momentálně jsme viděli faul na pravou spojku Španělska.
41'
Nikola Karabatič nesnížil z pravé spojky na zadní tyč a hraje tak Sarmiento či A. Dujshebaev.
40'
Sarmiento dává branku ze střední vzdálenosti.
40'
Sarmiento podle rozhodčích neprorážel na pravé straně proti N. Karabatičovi.
40'
Entrerríos nahrával na levou spojku na devět metrů, ale střela A. Dujshebaeva byla zablokovaná.
39'
A získávají míč, aniž by Francie zakončila na branku. Následuje tak útok proti Dumoulinovi.
39'
Nikola Karabatič, Mem a Sorhaindo jsou v útoku, ale Španělé jsou agresivní v obraně.
39'
Levá španělská spojka vypálila z levé spojky do zadní tyče, dorážku z pivota obstaral Arino.
38'
Francii pomohla levá tyč po zakončení ze střední spojky, následuje hra Sarmienta.
37'
Porte překonal dezorientovanou obranu výskokem na pravé spojce na šesti metrech po seběhu z pravého křídla a gólu levačkou proti Corralesovi.
37'
Španělsko kontrovalo nevynucenou chybou v útoku.
36'
Nikola Karabatič nenašel z pravé spojky na pivotu Sorhainda a útočit bude Španělsko poté, co Corrales nezasahoval.
36'
Sudí zapískal po faulu na levou spojku Francie na devítce.
36'
Na druhé straně byl k vidění faul na Abala na pravé spojce a pokračuje tak Nikola Karabatič a Mahe.
36'
Španělé udělali útočný faul.
35'
Navíc Francie nezakončila přesně z pravého křídla.
35'
Francouzská obrana byla vytažená, ale stejně byl přesný z devítky Entrerríos, brankář toho moc neviděl a jen máchl rukama po zakončení do levé poloviny branky přes Dipandu.
34'
Sorhaindo reagoval brankou z pivota.
34'
Entrerríos zakončil do prázdné branky.
33'
Karabatič a Mahe dostali do těžké pozice svého spoluhráče na levém křídle a ten přešlápl.
33'
Odpískaný faul na pravou spojku Francie, která hraje sedm na šest s prázdnou brankou.
33'
Francie to zkouší s prázdnou brankou, když má na hřišti Abala, Maheho, Nikolu Karabatiče.
33'
Entrerríos nedohrál míč do pivota, ale následně došlo na pravé straně k faulu na Maheho.
32'
Nikola Karabatič se na pravé spojce na šesti metrech zbavil krásně soupeře a pravačkou snížil.
32'
Nikola Karabatič a Mahe byli aktivní, ale zatím bez střely.
32'
Solé levačkou přeloboval Dumoulina.
31'
Gurbindo zapojil do hry dva spoluhráče, poté jej Dipanda strhl a dostane dvojku, navíc sedmička.
31'
Nikola Karabatič se přes dva hráče dostal na šest metrů a poslal míč do levé poloviny branky.
31'
Po výhozu Sorhainda jde Francie do útoku s N. Karabatičem.
31'
Tohle je velké překvapení! Francie prohrává v semifinále mistrovství Evropy se Španělskem o šest branek po poločase. Vlastně největší zbraní galského kohouta je zatím dohrávka do pivota, ale jinak například dohrávka do křídel neexistovala.

Francouzi proměnili jednu sedmičku ze tří. Přesní byli z této situace až svým třetím pokusem proti Sterbikovi. Španělsko zatím hraje týmově. Má vůli po výhře. Nemůžeme tam vyzdvihnout jednoho hráče, který vše táhne za postupem do finále.
30'
30'
Solé levačkou do pravé poloviny branky proti Dumoulinovi končí první poločas.
30'
Francie udělala fatální chybu a Remili posléze fauloval zleva Canellase při trháku, sedmička v poslední sekundě prvního poločasu.
30'
A. Dujshebaev vyfasoval za faul na Maheho na levé spojce dvojku.
30'
Španělsko takticky faulovalo Maheho na levé spojce, deset vteřin do konce prvního poločasu.
30'
Španělská obrana je hodně vytažená proti Mahemu.
30'
Figueras v pádu z pivota při souhře se spojkou zakončil dolů a Francouzi jsou donuceni k timeoutu.
30'
Canellas zastaven faulem na střední spojce na devítce po souhře se Sarmientem.
29'
Porte selhal na pravém křídle a je tady další útok Španělska se Sarmientem či Canellasem.
29'
Canellas byl přesný ze střední spojky přes nedůrazný blok.
28'
Sarmiento zkusil nahrávku na pravou spojku, která byla faulovaná. Což sledoval i český reprezentant Pavel Horák přímo v hale.
28'
Caucheteux překonal pravačkou do levé poloviny branky ze sedmičky Sterbika.
27'
Nikola Karabatič poslal míč na pravou spojku Mema, který faulem proti dvěma hráčům na šesti metrech vybojoval sedmičku.
27'
Balaguer dostane dvojku za faul na Nikolu Karabatiče na levé spojce.
27'
Sarmiento byl hodně aktivní až ze středu z devítky poslal míč do dolní části branky po střele z výskoku směrem k levé tyči.
27'
Útok Španělů pokračuje v době, kdy je na levé spojce Goni Leoz a na pivotu Figueras.
26'
Guardiola zastavil dohrávku do pivota, ale poté vychytal Gerard trhák Španělska.
26'
Solé rozpohyboval levačkou Gerarda a poté zakončil do branky.
26'
Goni Leoz byl zastaven faulem na pravé spojce, sedmička proti Francii.
25'
Španělsko má výhodu útoku s Gonim Leozem či Sarmientem na spojce, proti nim Dipanda, Porte či Nikola Karabatič.
25'
Guigou pravačkou nepřeloboval Sterbika, který máchl stejnou dolní končetinou a zneškodnil i další francouzskou sedmičku.
24'
Remili přihrával na levou spojku a Nikola Karabatič získal faulem na vlastní osobu v souboji s A. Dujshebaevem sedmičku.
24'
Po výhozu Gerarda byl při rychlém kontru faulovaný Remili Canellasem na ose hřiště.
24'
Gerard vychytal zakončení z pravé spojky v podání Balaguera na přední tyči.
24'
Timeout pro Španělsko.
24'
Sarmiento málem dvakrát nahrál soupeři do trháku, následně vše hasil Canellas v souboji s Dipandou až po faulu na pravou spojku mají Španělé tak dvě nahrávky na zakončení.
23'
Canellas poté, co se míče dotkl Figueras, zakončil z pravé spojky z výskoku do nohy brankáře.
22'
Abalo vytvořil pozici pro střední spojky, jenže Corrales krásně přečetl střelu ze svého pohledu do levé poloviny branky.
22'
Sarmiento využil nahrávky pod sebe k zakončení ze středu pravačkou k levé tyči do protipohybu brankáře.
21'
Aguinagalde začal útok, který pokračoval faulem na pravou spojku.
21'
Mahe narval míč pravou rukou do pravé dlaně Sterbika.
21'
Mahe s Remiliim nedohráli akci do pivota, což se při signalizované pasivitě povedlo. N. Karabatičovi z levé spojky na Sorhainda, toho fauloval Aguinalde, takže sedmička.
20'
Canellas začal dohrávku na středu, ale Solé poslal míč z pravého křídla do přední tyče.
20'
Canellas našel na pivotu Aguinagaldeho, který byl faulovaný, devítka.
19'
Remili s N. Karabatičem spolupracovali, ale brankář si poradil se zakončením ze střední spojky.
19'
Canellas s Gurbindem vymysleli dohrávku do pivota Aguinagaldeho, proti kterému vytáhl parádní zákrok Gerard. Jenže francouzský brankář vyhodil míč přímo na Gurbinda a ten levačkou o zem přetlačil Dipandu.
18'
Mahe jí pravačkou umístil do levé ruky brankáře, ale od té šel míč do sítě.
18'
Gerard nejprve zasáhl proti zakončení ze spojky a posléze vyhodil míč na pravou stranu, kde Abalo si došel pro sedmičku.
17'
Nikola Karabatič naservíroval míč z pravé spojky přes Gurbinda na pivota Sorhainda a ten snížil.
17'
Po spolupráci Mema a Maheho zakončoval N. Karabatič z pravé spojky vedle přední tyče.
16'
Solé ji levačkou do pravého horního rohu branky proměnil proti Gerardovi.
16'
Sarmiento a Entrerríos si odvedli své a následně po faulu na Gurbinda na pravé spojce se hází sedmička.
15'
Mem, Mahe a Nikola Karabatič dostali míč na šest metrů, kde Sorhaindo na pivotu přetlačil Gurbinda a zleva ukončil útok do pravého dolního rohu branky.
14'
Mem byl stržený k zemi Sarmientem, který vidí kartu.
14'
Francie mohla jít do trháku, ale Španělé si pomohli faulem z kategorie dobrých.
14'
Sarmiento nedohrával akci na šest metrů na Aguinagaldeho, ale útok trvá.
13'
Sarmiento byl na pravé spojce faulovaný Dipandou, pokračujeme devítkou pro Španělsko.
13'
Nikola Karabatič prorážel na levé spojce proti Solému a míč má Španělsko.
13'
Gurbindo nahrával na levou spojku Entrerrísovi a ten z šestky vyskočil a poslal míč do sítě proti Gerardovi.
12'
Entrerríos přihrával na pravou spojku Gurbindovi, který vybojoval sedmičku v souboji proti N. Karabatičovi a Sorhaindovi.
12'
Mahe našel z pravé spojky na pivotu Sorhainda a ten srovnal pravačkou z šesti metrů.
11'
Nikola Karabatič snižuje z levé spojky.
11'
Jeden ze Španělů nahrával do druhé vlny a Gurbindo dostal míč do sítě levačkou v rychlosti z šesti metrů.
11'
Navíc je pískaný útočný faul Francie a hraje tak na středu Sarmiento a na levém křídle Rivera Folch.
10'
Rivera Folch kontruje gólem z levého křídla.
10'
Mem nevyužil nahrávky Maheho a z devítky vypálil z výskoku levačkou do bloku.
9'
Po přihrávce N. Karabatiče byl na levé spojce faulovaný Mem, devítka.
9'
Solé levačkou ze sedmičky po náznaku střely zakončením nahoru překonal Gerarda.
9'
Aguinagalde byl na pivotu faulovaný Dipandou po nahrávce Sarmienta, sedmička.
8'
Mahe srovnal z devíti metrů po nahrávce N. Karabatiče kolem pravé ruky Corralese, který šel rychle na zem.
8'
Enterríos využil nedůrazu soupeře a poslal míč za Gerarda.
7'
Míč má tak Španělsko na levé spojce s Entrerríosem a na pivotu s Aguinagaldem.
7'
Nikola Karabatič pálil z devítky z výskoku mimo branku na postu pravé spojky.
7'
Mem s Mahem spolupracovali až přišel faul, ale Francie je pasivní proti Guardiolovi.
6'
Francie nedohrála akci dlouhým křížem do levého křídla, ale do brankoviště přešlápl Solé.
6'
Canellas potrestaný žlutou kartou za faul na pravou spojku.
6'
Guardiola fauloval Sorhainda na pivotu, vše sledoval z branky Corrales.
5'
Entrerríos dostal míč těžce na levou stranu brankoviště, kde se Aguinagalde prosadil kolem pravé vykopnuté nohy Gerarda.
5'
Také Porte bude poprvé vyloučený a sice za faul na Entrerríose na levé spojce.
5'
Navíc jej Morros de Argila fauloval a dostal dvojku.
4'
Mem si vyměnil míč se spoluhráčem a poté z šesti metrů zakončoval z levé spojky levačkou na přední tyč.
4'
Solé srovnal levačkou z výskoku do dolní části branky po zakončení z devítky.
3'
Další francouzský faul na pravou spojku, nařízena devítka.
3'
Nikola Karabatič dostal kartu za faul na pravou spojku.
2'
Dipanda fauloval Entrerríose a vidí kartu.
2'
Španělsko kontruje útokem proti obraně 0:6.
2'
Sorhaindo zakončil z pivota o zem pravačkou po nahrávce z levé spojky v podání Porteho.
1'
První útok Francie vede Mem, Mahe či Nikola Karabatič na spojce, na pivotu je Sorhaindo.
1'
Entrerríos byl na spojce hodně aktivní, ale Francouzi se dobře pohybovali až Španělsko udělalo útočný faul na středu.
1'
Španělsko útočí s Agiuinagaldem, Sarmientem či Entrerríosem.
1'

Francie: Dumoulin, Gerard – Remili, Lagarde, Mem, N. Karabatić, Mahe, Abalo, Sorhaindo (C), Guigou, L. Karabatić, Claire, Dipanda, Porte, Tournat, Caucheteux.

Španělsko: Corrales, Sterbik – Gurbindo, Rivera Folch, Entrerríos, A. Dujshebaev, Sarmiento M., Aguinagalde, Cañellas, Morros de Argila, Ariño B., Guardiola, Goñi Leoz, Solé, Balaguer, Figueras.

Rozhodčí: Načevski, Nikolov (oba Makedonie).
Vzájemné zápasy
ESP – FRA 22:26
FRA - ESP 30:27
ESP – FRA 22:23
FRA – ESP 26:29
FRA – ESP 28:28
Španělsko se hned na úvod turnaje střetlo s Českem a deklasovalo jej poměrem 32:15. Nechyběl u toho ani Figueras na pivotu či Sarmiento na spojce. Stejně tak brankáři de Vargas a Corrales.

Nedá se říci, že Španělé mají ve svém kádru nějakou individualitu. Spíše sázejí na týmové pojetí hry, které je vyneslo až do semifinále ME, ve kterém budou plnit roli outsidera. Do utkání by měl nastoupit i Rivera Folch, což je hráč, jenž hází na ME ve většině případů španělské sedmičky.

Na pravém křídle se zřejmě objeví Solé se nesmírně dobrou levačkou. Jestli ovšem něco Španělsku na tomto šampionátu vychází, tak je to souhra s pivotem Aguinagaldem. To je (asi) největší hrozba, na kterou si Francie v prvním semifinále ME musí dát pozor.
Francie je nejen favoritem tohoto semifinále, ale celého mistrovství Evropy. Na spojce řádí Nikola Karabatič, jeden z nejlepších házenkářů celé francouzské historie. Ani on nechyběl u toho, když si galský kohout podmanil domácí MS v roce 2017, když si v pařížském finále poradil s Nory. Ti na ME letos chybí v semifinále.

Co se týče gólmanů, tak jedničkou je spíše Gerard, dvojkou poté Dumoulin. Francie má ohromnou sílu na všech postech. Disponuje také kapitánem Sorhaindem na pivotu či Abalem na pravém křídle, který má vynikající pohyb a dynamiku.

V posledním duelu měli Francouzi už jistotu semifinále, ale i tak zvítězili proti Chorvatům, čímž domácímu výběru zatrhli postup mezi čtyři nejlepší celky ME. Soupeř kupil hlavně v prvním poločase jednu nevynucenou chybu za druhou.
Hezký večer všem fanouškům házené! Evropský šampionát v Chorvatsku dospěl do semifinále a v prvním souboji o finále si to rozdají od 18:00 Francie a Španělsko. My se na tento zápas zaměříme textovou podobou.