ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Španělsko  - 20. ledna 2020   18:15

Bělorusko
Bělorusko
2' Šilovič  • 4' Vajlupov  • 4' Jurinok  • 6' Nikulenko  • 6' Kuleš  • 8' Kuleš  • 14' Vajlupov  • 17' Karalek  • 18' Vajlupov  • 18' Padšivalov  • 21' Gajdučenko  • 25' Lukjančuk  • 26' Jurinok  • 29' Lukjančuk  • 31' Kuleš  • 32' Vajlupov  • 34' Karalek  • 38' Karalek  • 42' Kuleš  • 46' Kuleš  • 50' Kuleš  • 57' Puchovskij  • 59' Jurinok  • 60' Baranov
28:37
(16:17)
Španělsko
Španělsko
4' Solé   • 7' Ariño   • 7' Entrerríos   • 12' Cañellas   • 13' Aguinagalde   • 15' A. Dujshebaev   • 15' Morros   • 16' Solé   • 18' A. Dujshebaev   • 18' Solé   • 19' A. Dujshebaev   • 23' Fernández   • 24' Solé   • 25' Maqueda   • 27' Fernández   • 32' Gomez Abello   • 33' Sarmiento   • 34' A. Dujshebaev   • 35' A. Dujshebaev   • 37' Maqueda   • 39' Gomez Abello   • 40' Maqueda   • 40' Fernández   • 44' Maqueda   • 45' Entrerríos   • 48' Maqueda   • 49' Fernández   • 50' Gomez Abello   • 51' Fernández   • 52' Maqueda   • 56' Fernández   • 57' Goñi Leoz   • 60' Fernández
Bělorusko
Kišov, Saldacenka – Baranov, Bochan, Brouka, Gajdučenko, Karalek, Kuleš, Lukjančuk, Nikulenko, Puchovskij, Padšivalov, Šumak, Šilovič, Vajlupov, Jurinok.
Španělsko
P. de Vargas, Corrales – Aguinagalde, Ariño, Cañellas, A. Dujshebaev, Entrerríos, Fernández, Figueras, Gomez Abello, Goñi Leoz, Guardiola, Maqueda, Morros, Sarmiento, Solé.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost, krásný zbytek večera.
Bělorusko – Španělsko 28:37 (16:17)
Nejvíce branek: Vajlupov 8/4, Kuleš 6, Karalek 3 – Fernández 7, Solé 7/3, Maqueda 6. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/5. Vyloučení: 4:3. ČK: Karalek (BLR).
Jestliže bylo úvodní dějství střetnutí mezi Běloruskem a Španělskem vyrovnané, to druhé mělo zcela jasný průběh. Favorit začal po změně stran na palubovce jasně dominovat a dokráčel si devítibodovým rozdílem pro další vítězství na turnaji. Španělé si triumfem 37:28 zajistili postup do pátečního semifinále a nic na tom nemůže změnit ani případná porážka při posledním skupinovém vystoupení proti zatím rovněž stoprocentnímu Chorvatsku. Bělorusové se na závěr nadstavby utkají s domácím Rakouskem.
60'
Maxim Baranov obdržel hbitou zadovku od Vajlupova a střelou o zem z pravého křídla našel prostor u vzdálenější tyče.
60'
A nakonec je z toho gól. Ángel Fernández se po prudké přihrávce na levé křídlo prosadil střelou o palubovku.
59'
Sarmientův pokus byl zblokován nad branku. Španělsko bude dále útočit.
59'
Z rychlého protiútoku kosmeticky upravuje skóre Andrej Jurinok.
58'
Adrià Figueras v pádu nemířil ideálně.
57'
Po dobré cloně Sarmienta měl už Iosu Goñi Leoz snadnou úlohu.
57'
Boris Puchovskij dává svůj první gól v utkání, když se prosadil přízemním pokusem do de Vargasova protipohybu.
56'
Bělorusko hraje v plném počtu.
56'
Ángel Fernández dostal přihrávku na levé křídlo a našel skulinku mezi Saldacenkou a bližší tyčí.
55'
Bochanovu střelu z levého křídla vytěsnil de Vargas mimo branku! Španělský gólman si říká o cenu pro nejlepšího hráče utkání.
54'
Následnou sedmičku proměnil střelou nad hlavu Saldacenky Aleix Gomez Abello.
54'
Adrià Figueras byl v brankovišti stržen Lukjančukem. Jsou z toho dvě minuty.
53'
Nikita Vajlupov umístil sedmimetrový hod přesně nad rameno španělského brankáře.
52'
Svůj útok ale Bělorusko do zdárného konce nedovedlo, a tak trefuje Jorge Maqueda střelou přes celou palubovku prázdnou branku.
52'
Po přihrávce Šiloviče byl faulován Vadim Gajdučenko. Bělorusové budou nadále útočit.
51'
Běloruská střídačka si bere oddechový čas.
51'
Španělsko je na koni. Bělorusko nejprve zachránilo břevno odkryté klece, k odraženému balonu se ale dostal Ángel Fernández, jenž navyšuje už na rozdíl osmi branek.
50'
Aleix Gomez Abello si seběhl do zakončení z pravého rohu palubovky a navléká na španělskou gólovou šňůrku další korálek.
50'
Vladislav Kuleš dostal prostor ke střele, který beze zbytku využil ve svou šestou dnešní trefu.
49'
Španělé hrají v plném počtu.
49'
To Ángel Fernández se na druhé straně o branku připravit nenechal a zaokrouhluje gólový zisk Španělska na třicet kousků.
48'
Šilovičův pokus je de Vargasem vyražen vedle branky!
48'
Jorge Maqueda využil svou dynamiku a vypálil z výskoku přesně k pravé tyči.
47'
Vyloučení v týmu Španělsko (Raúl Entrerríos).
46'
Vladislav Kuleš skóruje na levé straně z nějakých devíti metrů.
45'
Raúl Entrerríos bleskově odpovídá.
45'
Nikita Vajlupov sedmičku střelou do levé strany branky proměňuje.
45'
Dmitrij Nikulenko byl v úhlu faulován Goňim Leozem. Zbytečný nedovolený zákrok je potrestán dvěma minutami.
44'
Velká smůla na straně Běloruska. Alexandr Padšivalov mířil do tyče, Jorge Maqueda odražený balon umístil z velké dálky do prázdné branky.
43'
Aleix Gomez Abello sedmičku se štěstím proměňuje. Alexej Kišov si na míč sáhl, z dráhy letu ho ale nevychýlil.
43'
Julen Aguinagalde byl přidržen v brankovišti, Artěm Karalek byl potřetí vyloučen a zápas pro něj končí.
42'
Vladislav Kuleš přerušuje seběhnutím na střed a přesnou trefou k pravé tyčce běloruský střelecký půst.
41'
Julen Aguinagalde se po šikovné otočce na chvíli radoval z gólu, ten ale pro předešlý útočný faul není uznán.
41'
Jorge Maqueda byl poslán k zemi protihráčem, vylučovat se ale nebude.
40'
A další blesková akce favorizovaného Španělska, jež dosud na turnaji neztratilo ani bod! Po samostatném brejku Ángela Fernándeze si Bělorusové berou oddechový čas.
40'
A ten je skutečně realitou. Maquedova tečovaná rána skončila v běloruské kleci.
39'
De Vargas vytěsnil rukou dělovku Šiloviče! Španělsko může útočit na rozdíl čtyř branek.
39'
Jorge Maqueda přihrál Gomezi Abellovi, jenž skóruje nikým neatakován z pravého křídla.
38'
Šilovič našel na středu palubovky Karalka a ten napálil balon nakompromisně pod břevno.
37'
Jorge Maqueda si důrazně naskočil do brankoviště a zamířil přesně.
37'
Poměr sil na palubovce se po strkání Bochana stovná.
36'
Nikita Vajlupov nechal při sedmimetrovém hodu vyniknout de Vargase!
36'
Teď je ale Dujshebaev za svůj zákrok na Karalka vyloučen!
35'
Alex Dujshebaev se v krátkém sledu prosazuje podruhé. Jeho střela ze střední vzdálenosti zamířila nad ruku běloruského gólmana.
34'
Na protějším konci palubovky pálil ostrými Alex Dujshebaev.
34'
Kuleš na sebe nalákal trojici bránících protihráčů a poté předal šikovně balon volnému Karalkovi.
34'
Sergej Šilovič si vykoledoval faul. U míče zůstanou házenkáři v bílých dresech, kteří budou muset urychleně střílet.
33'
Daniel Sarmiento vrací v pádu Španělsku hubené vedení.
32'
Nejlepší běloruský střelec tohoto utkání Nikita Vajlupov přidává svůj šestý zásah.
32'
Dobře zformovanou běloruskou obranu překonal až z pravého křídla Aleix Gomez Abello.
31'
Levá spojka Vladislav Kuleš se nerozpakoval a umístil ze druhé vlny dělovku k levé tyčce.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
Úvodní dějství zápasu mezi Běloruskem a Španělskem nabídlo ofenzivní podívanou, v níž útoky převyšují obrany. Duel je to zatím velmi vyrovnaný, favorit z Pyrenejského poloostrova vede díky proměněné sedmičce Solého z poslední minuty poločasu o jedinou trefu 17:16. Uvidíme, zda se po změně stran začnou pomyslné nůžky mezi oběma týmy rozevírat, či zda budeme svědky dramatu až do samotného konce.
30'
30'
Běloruská kombinace ztroskotala na nepřesné přihrávce. Nikulenko pak musel pálit v časové tísni z větší dálky, de Vargas ovšem jeho pokus na střed branky vyrazil.
30'
Bělorusové si berou krátce před poločasovou pauzou oddechový čas. Uvidíme, jaký bude mít tato taktická porada efekt.
30'
Ferran Solé našel z čáry sedmimetrového hodu skulinu mezi levou tyčkou a běloruským brankářem.
29'
To Jurij Lukjančuk měl na druhé straně více štěstí, a tak je po čase opět srovnáno. Sledujeme maximálně vyrovnané střetnutí.
29'
Raúl Entrerríos pálil pouze do připraveného brankáře Běloruska.
28'
V končící osmadvacáté minutě si vybírá španělská lavička prostor pro oddechový čas.
28'
Lukjančuk byl zcela volný před brankou, otočka mu ale nevyšla podle přestav, a tak zůstala velká běloruská možnost nevyužita.
27'
Maqueda přihrával Solému, ten tentokrát z pravého křídla přestřelil. Bělorusko může útočit na srovnání.
27'
Z levého křídla zakončoval Ángel Fernández. I zde šlo o střelu z poměrně velkého úhlu, která zacílila k zadní tyči.
26'
Andrej Jurinok se prosazuje z těžké úhlu, Bělorus našel skulinku nad hlavou de Vargase.
25'
Maquedova pumelice levačkou letěla neohroženě k pravé tyčce.
25'
Poprvé v duelu střílel Jurij Lukjančuk a je z toho branka.
24'
Ferran Solé si naskočil před branku z pravého křídle a kvalitní střelou o zem proměňuje přesilovku.
24'
Artěm Karalek stáhl k zemi Entrerriose a vyfasoval dvouminutový trest.
23'
Andrej Jurinok nechal na druhé straně vyniknout pouze brankáře de Vargase. Útočit mohou Španělé.
23'
Ángel Fernández si seběhl z pozice křídla na brankoviště a srovnává opět stav.
22'
Nikita Vajlupov vrací proměněnou sedmičkou Bělorusku vedení. Jeho pokus byl slabší, ale o to lépe umístěný. Míč skočil přesně k levé tyči.
21'
Vadim Gajdučenko naznačil při pokusu o průnik přihrávku na levou stranu, poté udělal kličku a poslal balon nekompromisně do sítě.
19'
Alex Dujshebaev zaznamenává svou třetí dnešní trefu. Skóre se teď na ukazateli mění opravu závratným způsobem.
18'
Z pravé strany palubovky srovnává Alexandr Padšivalov.
18'
Teď se hraje prakticky bez obran, hra má velmi rychlý spád. Autorem poslední branky je Ferran Solé.
18'
Z protiútoku skóruje Nikita Vajlupov.
18'
Teď je to služná přestřelka. Španělsku vrací vedení Alex Dujshebaev.
17'
Nikulenko vysunul Karaleka a tan už si s balonem věděl rady.
16'
Na druhé straně uspěl střelou do pravého spodního růžku branky Ferran Solé. Ten je zatím při házení sedmiček stoprocentní.
16'
Nikita Vajlupov naznačil střelu, aby následně poslal balon neohroženě k pravé tyči. Je z toho proměněná sedmička.
15'
Gól vstřelil tým Španělsko (Viran Morros).
15'
Alex Dujshebaev už si počínal v zakončení lépe a prostřeluje Saldacenku.
14'
Cañellas tentokrát neuspěl. Jeho pokus skočil o zem do šibenice, v níž se zasekl. Chvíli se nevědělo, kde je míč. Celým objedem za brankovou čárou neskončil.
14'
Nikita Vajlupov odpovídá z pravého křídla přesnou trefou na zadní tyč.
13'
Julen Aguinagalde obdržel přihrávku za obranu a zamířil přesně o zem. Španělsko dokonává obrat.
12'
12'
Cañellasovi se otevřel prostor ke střele ze druhé vlny. Španělsko srovnává krok na 6:6.
10'
Ferran Solé zamířil ze sedmimetrového hodu přesně k pravé tyči. Následuje přesilovka Španělska.
10'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Artěm Karalek).
9'
Z velké dálky vypálil Vladislav Kuleš. Jeho projektil orazítkoval břevno.
8'
Španělský útok ukončil hvizd rozhodčího, jenž odpískal kroky.
8'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Vjačeslav Bochan).
8'
Vladislav Kuleš dostává balon za záda de Vargase.
7'
Raúl Entrerríos se prodral obrannou řadou Běloruska a další ranou o zem Španělsko přibližuje na dostřel.
7'
Aitor Ariño dostal balon na levý roh palubovky, seběhl si do lepší střelecké pozice a střelou o palubovku snižuje.
6'
Španělům utekl míč do zámezí, a tak se museli opět bránit. Vladislav Kuleš pálil z výskoku k levé tyči a Bělorusko vede o tři kousky.
6'
Postupnou kombinaci Běloruska završil ukrytou dělovku zpoza obrany Dmitrij Nikulenko.
5'
Ferran Solé proměňuje i svou šestou sedmičku na tomto turnaji.
4'
S rychlou běloruskou odpovědí přispěchal Andrej Jurinok. Ten si naskočil na levé straně a mířil přesně na zadní tyč.
4'
Po krásné spoluhráčově zadovce se z pravého křídla prosazuje pod břevno Ferran Solé.
4'
A tak Bělorusko odskakuje. Do samostatného úniku se dostal Nikita Vajlupov.
3'
Ve hře Španělska je zatím mnoho nepřesností. Favorit opět nedokázal zakončit.
2'
Vladislav Kuleš střílel o zem, de Vargas ale sklepl nohy včas k sobě a míč vyrazil.
2'
Už podruhé se dostali ke střele Španělé, zatím ale recept na běloruského brankáře nenašli.
2'
Skóre zápasu otevírá přesnou dělovkou do levého horního růžku branky Sergej Šilovič.
1'
Španělsko se s Běloruskem střetlo od roku 2008 celkem pětkrát a vždy z toho bylo jeho jasné vítězství. Naposledy se Španělé radovalo loni v lednu, kdy v mezistátním přátelském utkání soupeře přejeli 40:29.
Bělorusko může v tomto utkání pouze příjemně překvapit, karty jsou totiž rozdány jasně. Vystoupení v základní skupině zakončili svěřenci trenéra Ševcova debaklem s Chorvatskem (23:31), stejný výsledek se pak zrodil i v duelu s Německem. První body tak zapsali Bělorusové do tabulky nadstavbové skupiny až v minulém zápasu, žel pro nás šlo o souboj s Českou republikou (28:25).
Španělé zatím vedou "českou" skupinu bez jediného zaváhání. Ze základní skupiny si zde přenesli dva body za výhru 33:26 nad Německem. Následně Španělsko splnilo roli favorita i proti České republice (31:25), aby posléze formu potvrdilo v zaplněné vídeňské hale i proti domácímu Rakousku (30:26). Spolu s rovněž stoprocentním Chorvatskem tak mají Španělé nakročeno k postupu do semifinále, kterého se zúčastní dva nejlepší týmy z obou skupin. Výběr kouče Jordiho Ribery zatím v každém utkání překonal hranici třiceti vstřelených branek, na kterou bude jistě útočit i v souboji s papírovým outsiderem.
Krásný pondělní podvečer. Evropský šampionát házenkářů má dnes na programu další tři utkání nadstavbové části. My se v rámci tohoto textového přenosu zaměříme na klání mezi Běloruskem a Španělskem, které bude mít jasného papírového favorita v reprezentaci z Pyrenejského poloostrova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.