ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Španělsko  - 22. ledna 2020   16:00

Chorvatsko
Chorvatsko
2' Stepančić  • 4' Karačić  • 6' Karačić  • 8' Karačić  • 10' Karačić  • 11' Mamić  • 18' Stepančić  • 20' Šipić  • 23' Karačić  • 27' Karačić  • 36' Karačić  • 42' Brozović  • 46' Karačić  • 48' Šipić  • 49' Šipić  • 50' Karačić  • 53' Karačić  • 54' Horvat  • 56' Mamić  • 59' Duvnjak
22:22
(11:12)
Španělsko
Španělsko
1' Sarmiento   • 3' Maqueda   • 5' Solé   • 7' Entrerríos   • 9' Figueras   • 17' Entrerríos   • 23' A. Dujshebaev   • 26' Solé   • 26' Ariño   • 28' Ariño   • 30' Aguinagalde   • 32' A. Dujshebaev   • 34' A. Dujshebaev   • 35' A. Dujshebaev   • 37' Entrerríos   • 38' Ariño   • 39' A. Dujshebaev   • 41' Gomez Abello   • 45' A. Dujshebaev   • 48' Gomez Abello   • 59' Gomez Abello
Chorvatsko
Šego, Ašanin – Marić, Duvnjak, Hrstić, Stepančić, Horvat, Šarac, Karačić, Musa, Mamić, Cindrić, Brozović, Matanović, Mandić, Šipić.
Španělsko
P. de Vargas, Corrales – Maqueda, Fernández, Entrerríos, A. Dujshebaev, Sarmiento, Aguinagalde, Solé, Figueras, Cañellas, Morros, Gomez Abello, Ariño, Guardiola, D. Dujshebaev.

Ode mě je to z tohoto zápasu vše, na počtenou.
Viděli jsme vskutku parádní zápas! Ve druhém poločase Španělsko odskočilo na rozdíl šest gólů, jenže energie se poté rázem přelila na chorvatskou stranu a Balkánci dokonce skóre otočili na 22:21. Španělé nakonec vydřeli potřebnou remízu, 75 sekund před koncem srovnat ze sedmičky Gomez a v posledním útoku Duvnjak napálil jen tyč.
O tom, na koho tyto dvě země v semifinále narazí, rozhodne duel Norsko – Slovinsko od 18:15.
Remíza znamená, že do semifinále půjde z prvního místa Španělsko! To má totiž lepší skóre v hlavní fázi.
Chorvatsko – Španělsko 22:22 (11:12)
Nejvíce branek: Karačić 10, Šipić 3, Duvnjak 2/1 – Dujshebaev 6, Gomez Abello 4/1, Entrerríos 3. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 3:5.
60'
Chorvatsko vysunulo obranu a nenechalo Španěly zakončit!
60'
Chorvatsko v sedmi, ale neprosadilo se! Domagoj Duvnjak napálil z kroku jen pravou tyč a Španělsko bude mít 20 sekund na skórování!
60'
Oddechový čas pro Chorvatsko 54 vteřin před koncem. Až do závěrečného hvizdu rozhodčí Chorvaty určitě hrát nenechají.
59'
Aleix Gomez Abello ze sedmičky prostřelil Ašanina k pravé tyči a 75 sekund před koncem zápasu srovnává!
59'
Žlutá karta pro realizační tým Chorvatska.
59'
Raúl Entrerríos faulován při proskoku, sedmička pro Španělsko!
59'
Domagoj Duvnjak měl prostor ke střele ze střední spojky a parádní dělovkou zamířil pod břevno, Chorvatsko otáčí skóre dvě minuty před koncem!
58'
Skvěle Mamić v obraně! Vleže zachytil přihrávku na Aguinagaldeho na pivotu.
57'
Tečovanou střelu Stepančiće z levé spojky chytá Corrales!
57'
Igor Karačić a Alex Dujshebaev se bolestivě střetli koleny, oba nejlepší střelci svých týmů jsou ošetřování a budou chvíli chybět!
56'
Marin Šego navíc vychytal španělskou spojku a Chorvatsko může jít dokonce do vedení!
56'
Vlna euforie ve Wiener Stadhalle! Šestigólovou ztrátu Chorvati smazali stejně rychle, jako ji nabrali! Marko Mamić proskočil na pravé straně a přeloboval Corralese!
55'
Španělsko je v krizi, sedm minut bez gólu a znovu se nedostalo k zakončení! Nepřesný pas na pivota.
54'
A už to je pouze o gól! Po chybě Španělů proměňuje rychlý brejk Zlatko Horvat!
53'
Oddechový čas pro hosty.
53'
Bylo to o šest, už je to jen o dva! První ránu ze spojky ještě Corrales vyrazil, k dorážce se na šesti metrech však dostal Igor Karačić a takovou šancí nepohrdl. Jeho desátý gól v zápase a máme ještě zaděláno na drama!
52'
Prorážení také na druhé straně a u balonu jsou Chorvati.
51'
Sarmientovi vypadl míč a Karačić šel do brejku, jenže se před něj skvěle postavil Maqueda a vynutil si sporný, každopádně odpískaný útočný faul!
50'
Igor Karačić proskočil na levé straně a zakončil o zem mimo dosah Corralese. Tato chorvatská spojka nastřílela polovinu gólů svého týmu.
50'
Sarmientova nepřipravená střela z levé spojky minula branku.
49'
Španělsko v plném počtu.
49'
Marin Šipić dává další jednoduchou branku z pivota.
48'
Tak tohle byla lahůdka Španělů! Aitor Ariño už mohl zakončovat z levého křídla, ale ještě nahodil míč naskakujícímu Aleixi Gomezemu, který ve výskoku zpracoval a před dopadem trefil prázdnou branku!
48'
Marin Šipić obdržel pas na pivota a prosazuje se střelou kolem stojné nohy Corralese.
47'
Vyloučení v týmu Španělsko (Viran Morros).
47'
Horvat faulovaný Morrosem a Španělé jdou do pěti.
47'
Marin Šego pokryl ránu Alexe Dujshebaeva z devíti metrů a Chorvatsku může začít stahovat velké manko, které nabralo v úvodu druhého poločasu.
46'
Velmi zdlouhavý a neuspořádaný útok Chorvatska zakončil po poslední možné přihrávce přesnou ranou z kroku Igor Karačić!
45'
Chorvatsko o míč přišlo a už dvacátý gól Španělů střílí ze samostatného úniku technickou střelou Alex Dujshebaev! Jeho šestá trefa v zápase.
44'
Raúl Entrerríos nevypálil přes blok vůbec špatně, Šego ale natáhl svou levačku a vyráží!
43'
Signalizovaná pasivita Španělů.
42'
Chorvaté se ubránili a Brozović zakončil do prázdné španělské branky. Španělsko následně také v plném počtu.
41'
Chorvatsko v plném počtu.
41'
Luka Stepančić si udělal prostor ke střele z osmi metrů, jenže o dost přestřelil!
41'
Alex Dujshebaev vykouzlil krásnou zadovku na pravé křídlo, odkud skóruje Aleix Gomez Abello!
40'
Domagoj Duvnjak tvrdou ranou kolem ruky de Vargase uspěl.
40'
Vyloučení v týmu Španělsko (Aitor Ariño).
40'
Igor Karačić odvážným proskokem vybojoval sedmičku, navíc to budou dvě minuty pro Ariña.
39'
Španělé vedou druhou polovinu 6:1!
39'
Alex Dujshebaev se pověsil na pravé spojce a zakončil do vzdálenějšího horního rohu.
39'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Ilja Brozović).
39'
Gonzalo Pérez de Vargas předvedl skvělý zákrok nohou proti střele Horvata ze sedmičky!
39'
Pěkná dohrávka Chorvatů po dlouhé době a Mandić na levém křídle faulován. Sedmimetrový hod.
38'
Aitor Ariño si zaběhl na pivota, obdržel přihrávku a prosadil se! Náskok Španělska narůstá už na pět gólů.
37'
Igor Karačić to vzal znovu na sebe, tentokrát ho vychytal Corrales!
37'
Raúl Entrerríos odpovídá přesnou ranou ze spojky.
36'
Chorvatsko dává první gól ve druhé půli. A kdo jiný než Karačić, který se štěstím prostřelil Corralese. Sedmigólová spojka jako jediná táhne ofenzivu domácích.
35'
Naopak Alex Dujshebaev má fazónu, na jeho parádní dělovku kolem obránce neměl Šego nárok.
35'
Krize Chorvatska! Duvnjak neměl komu nahrát, deset sekund držel míč na místě a sudí mu odpískali pasivitu!
34'
Karačić napálil tyčku, následně se snažil Aitor Ariño trefit prázdnou branku, jelikož Chorvati hrají v sedmi, ale těsně minul!
34'
Při signalizované pasivitě navíc chyboval Karačić a Alex Dujshebaev proměňuje únik, Španělsko odskakuje na rozdíl tří branek!
33'
Španělé dobře vystupují v obraně a nenechávají domácím prostor ke střele či kombinaci.
32'
Alex Dujshebaev se vyšponoval do vzduchu na pravé spojce a propálil Šega k bližší tyči!
31'
První útok Chorvatů ve druhé půli zakončoval Horvat sice přesně, ale rozhodčí mu odpískali kroky.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 16:56.
Zatím velmi vyrovnanou podívanou nabízí střetnutí dvou budoucích semifinalistů. Skóre se přelévá z jedné strany na druhou, nikdo se zatím nemůže dostat do trháku. Španělům se závěr povedl lépe a vedou o jeden gól.
30'
30'
Luka Stepančić nejprve zakončil nepřesně, ale byla odpískána devítka. V poslední sekundě ještě napálil Marko Mamić z devítky břevno!
30'
Julen Aguinagalde obdržel pas na pivota, protlačil se ke střele a obrací skóre na španělskou stranu!
29'
Raúl Entrerríos proskočil na pravé straně, ale zakončoval přes ruku a Šego chytá! Odražený míč ovšem získalo Španělsko, které si nyní bere oddechový čas.
29'
Domagoj Duvnjak se uvolnil na střední spojce, ale Corralese nepropálil.
28'
Těsně před koncem přesilovky ještě Španělsko sehrálo skvělou akci do levého křídla a Aitor Ariño se znovu postaral o srovnání.
27'
Španělé výborně brání a donutili Chorvatsko zakončit až v signalizované pasivitě. Ovšem Igor Karačić vzal situaci znovu na sebe a ranou kolem obránce se prosadil těsně před odpískáním pasivity!
26'
Aitor Ariño srovnává přesnou střelou přes celé hřiště!
26'
Chorvatsko alespoň v pěti, ale o míč vzápětí přichází technickou chybou.
26'
Chorvati hrají 26 sekund dokonce čtyři na šest!
26'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (David Mandić).
26'
Ještě před zakončením byl navíc v souboji na brankovišti zasažen Daniel Sarmiento a rozhodčí se jdou raději poradit s videem.
26'
Ferran Solé měl na pravé straně hodně prostoru a uspěl střelou o zem ke vzdálenější tyči.
25'
Zlatko Horvat prostřelil Péreze de Vargase o zem.
25'
Marko Mamić odvážným průnikem vybojoval sedmičku.
24'
Gomez nejprve střídajícího Ašanina nepřekonal, jenže při pokusu zachytit odražený míč bránící Chorvat vystartoval příliš brzy a přešlápl devítku. Sedmička se opakovala a Gomez napodruhé uspěl.
24'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Domagoj Duvnjak).
24'
Julen Aguinagalde faulován na pivotu a vybojoval sedmičku a přesilovku!
23'
Igor Karačić měl hodně prostoru na levé straně a dává už svůj pátý gól z pěti střel!
23'
Oddechový čas pro domácí.
23'
Laciná ztráta Chorvatů a z úniku snižuje na rozdíl jediného gólu Alex Dujshebaev.
22'
Útočný faul Aguinagaldeho.
21'
Neúspěšný chorvatský útok, jenže na druhé straně vychytal osamoceného Alexe Dujshebaeva skvělým zákrokem nohou Marin Šego! Španělsko však pokračuje v ofenzivě.
21'
Ferran Solé zakončil sedmimetrový hod technicky do břevna!
20'
Dnes poprvé vidíme vedení o dva góly, Šipić proměnil rychlý kontr a rozjásal chorvatské fanoušky.
18'
Stepančič velmi rychle vrací Chorvaty do těsného vedení.
17'
Entrerríos Rodriguez přerušil gólový půst a po sedmnácti minutách hry je stav znovu vyrovnaný.
15'
Vyloučení v týmu Španělsko (Ferran Solé).
13'
Španělská akce končí úspěšným zákrokem Šega, který si vysloužil potlesk publika. Chorvati otáčí hru.
11'
Poprvé v zápase se Chorvatsko dostává do vedení, ujala se Mamičova střela.
10'
Igor Karačič zatím silně trápí španělskou defenzívu, jeho čtvrtá střela znamená i čtvrtou branku v síti Španělů.
9'
Chorvatští házenkáři se velmi dlouho bránili tlaku soupeře, střela Figuerase však již byla nad síly jejich brankáře.
8'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Željko Musa).
8'
Chorvati si na rozdíl od Španělů již v útoku dovolili drobné zaváhání, na výsledku to ale zatím znát není. Třetí trefu v utkání zaznamenal Igor Karačič.
7'
Enterrios Rodriguez posílá Španěly znovu do vedení.
7'
6'
Zatím žádný výkyv ve skóre nesledujeme, Chorvatsko drží s favorizovaným soupeřem krok. Zásluhou Karačiče znovu vyrovnáno.
6'
Vyloučení v týmu Španělsko (Joan Cañellas).
5'
Sole Sala si seběhl do středu a prudkou střelou k tyči nedal chorvatskému brankáři šanci zareagovat.
4'
Vyrovnáno, tvrdou ránu ze svého repertoáru vyprodukoval Igor Karačič.
4'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (David Mandić).
3'
Útoky na obou stranách jsou zatím neomylné, o krok vpřed znovu zástupci z Pyrenejského poloostrova.
2'
Bitva již jistých postupujících přinese jistě úchvatnou podívanou, Chorvati předvedli rychlou souhru zakončenou neomylnou střelou.
1'
Španělé vstoupili do utkání výrazně lépe, jejich úvodní souvislá kombinace znamená vedení.
1'
Zápas začíná v 16:00 a vy jste k jeho sledování prostřednictvím našeho online přenosu srdečně zvaní.
Oba týmy si zajistili už před tímto zápasem postup do semifinále. V tomhle zápase tak půjde už pouze o to, kdo postoupí a z jaké pozice. Jak Chorvatsko, tak Španělsko své dosavadní zápasy vyhrály, mají v tabulce plný počet osmi bodů.
Hezký den všem fanouškům házené, vítáme vás u sledování online přenosu z čtvrtfinalové skupiny ME mužů v házené, ve kterém se dnes potkají házenkaři Chorvatska a Španělska. Utkáním vás provede Michal Chadim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.