ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Slovinsko - 24. ledna 2020   20:30

Španělsko
Španělsko
5' Entrerríos  • 6' Guardiola  • 9' Solé  • 10' A. Dujshebaev  • 11' Maqueda  • 14' Maqueda  • 15' Sarmiento  • 17' Fernández  • 18' Entrerríos  • 19' Maqueda  • 19' Entrerríos  • 21' Sarmiento  • 21' Fernández  • 23' Entrerríos  • 24' Solé  • 25' Fernández  • 26' Fernández  • 27' Solé  • 29' A. Dujshebaev  • 30' Gomez Abello  • 32' Gomez Abello  • 34' Maqueda  • 37' Sarmiento  • 39' Gomez Abello  • 41' Gomez Abello  • 43' Fernández  • 45' Entrerríos  • 48' Gomez Abello  • 50' Aguinagalde  • 52' A. Dujshebaev  • 53' Guardiola  • 54' A. Dujshebaev  • 58' A. Dujshebaev  • 60' A. Dujshebaev
34:32
(20:15)
Slovinsko
Slovinsko
2' Blagotinšek   • 3' Blagotinšek   • 7' Mačkovšek   • 10' Bombac   • 12' Janc   • 13' Janc   • 15' Mačkovšek   • 17' Kodrin   • 20' Janc   • 22' Mačkovšek   • 23' Janc   • 24' Blagotinšek   • 26' Dolenec   • 27' Blagotinšek   • 28' Dolenec   • 33' Janc   • 36' Mačkovšek   • 37' Henigman   • 38' Janc   • 39' Dolenec   • 42' Dolenec   • 43' Janc   • 44' Bombac   • 46' Janc   • 49' Cingesar   • 51' Blagotinšek   • 53' Mačkovšek   • 55' Dolenec   • 57' Cingesar   • 58' Cehte   • 59' Zarabec   • 59' Dolenec
Španělsko
Slovinsko

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Španělsko – Slovinsko 34:32 (20:15)
Nejvíce branek: Dujshebaev 6, Gomez Abello 5, Entrerríos 5 – Janc 8, Dolenec 6, Blagotinšek 5. Sedmimetrové hody: 0 – 0. Vyloučení: 0:2.
Španělé si tak ve finále zahrají v neděli s Chorvatskem, zatímco Slovinci vyzvou v souboji o bronz Norsko už v sobotu.
Je konec! Španělsko nakonec v dramatickém semifinále poráží Slovinsko výsledkem 34:32 a postupuje do finále evropského šampionátu! Španělé si během dnešního souboje vytvořili náskok pěti branek, jenže Dolenec ve druhé půli táhl Slovinsko za vyrovnáním. Nakonec se Slovinci dotáhli na rozdíl jediné branky, jenže Dujshebaev v závěrečné minutě potvrdil postup Španělska.
60'
Je hotovo! Dujshebaev se trefil ze střední vzdálenosti a zajistil své zemi finále!
60'
Španělé si šestnáct sekund před koncem dnešního duelu vybojovali ještě pokračující rozehrávku.
59'
A už je to jen o jeden gól! Dělovkou pod břevno dramatizuje závěrečné sekundy Dolenec.
59'
Zarabec na opačné straně ihned snížil na rozdíl dvou branek.
58'
Dujshebaev se prosmýkl mezi obránce a v pádu navýšil vedení svého celku.
58'
Slovinský brankář teď sice vytáhl skvělý zákrok, ale rozhodčí viděl faul a Španělsko zůstává u míče.
58'
Cehte po dalším rychlém brejku snižuje na rozdíl dvou branek! Ještě to bude velké drama!
57'
Cingesar si naběhl na přihrávku za obranu a krásným zakončením přehodil brankáře.
56'
Guardiola se skvěle vrátil na vlastní polovinu, kde zastavil prudkou přihrávku. Španělé už pomalu začínají slavit.
55'
Na opačné straně z bleskového brejku snížil Dolenec. Slovinci to ale budou mít těžké.
54'
Španělé znovu odskakují na rozdíl pěti branek. Krásnou střelou se prosadil Dujshebaev.
53'
Španělé se ihned po inkasované brance vydali dopředu a Guardiola trefil prázdnou svatyni.
53'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Borut Mačkovšek).
52'
Španělsko se dočkalo své třicáté branky v dnešním souboji. Postaral se o ni Dujshebaev.
51'
Blagotinšek se po delší přestávce objevil na hřišti a pohotově snížil na rozdíl tří branek.
50'
Aguinagalde zůstal nepokrytý na středu brankoviště a bez problémů rozvlnil síť.
49'
Asi nejhezčí branku utkání vstřelil krásnou ránou z levého křídla Cingesar.
48'
Španělé obstarali další branku. Gomez Abello se trefil střelou z pravé strany.
47'
Španělský brankář si vychutnal zákrok proti Jancově ráně ze střední vzdálenosti.
46'
Janc zůstal zcela osamocený na levém křídle, vyběhl s míčem na hranici brankoviště a prostřelil vyběhnutého brankáře.
45'
Entrerríos se pro změnu trefil z pravého křídla.
44'
Bombac si naběhl na hranici brankoviště, kde ustál souboj s obráncem a prostřelil brankáře.
43'
Janc si našel skulinku mezi obránci, zpracoval si přihrávku a pohotovou střelou se prosadil.
43'
Na druhé straně se pro změnu trefil Fernándes. Španělsko si poctivě drží svůj náskok.
42'
Dolenec je dnes nejlepším Slovincem na hřišti. Aktivní štírek si udělal prostor a tvrdou střelou rozvlnil síť.
41'
Španělský hráč Abello přehodil míč přes celé hřiště do opuštěné branky.
39'
Dolenec si naskočil proti obránci a střelou kolem jeho hlavy poslal míč do sítě.
39'
Abello si řekl o přihrávku do výskoku a z velké výšky dopravil míč do sítě. Španělé evidentně nechtějí připustit stejný kolaps jako v minulém utkání.
38'
Janc se krásně uvolnil na pravé straně hrací plochy a propálil bezmocného brankáře.
37'
Slovinsko se zatím drží na ztrátě pěti branek a ještě se s duelem snaží něco udělat. Další zásah přidal Henigman.
37'
Sarmiento se na hranici brankoviště dostal k odraženému míči a krásnou střelou překonal brankáře.
36'
Mačkovšek dostal další přihrávku mezi obránce a dělovkou k tyči si vychutnal zakončení.
34'
Slovinská obrana zapomněla na Maquedu, který se dostal úniku a s přehledem překonal brankáře.
33'
Na opačné straně Janc dostala odhodil obránce a střelou z křídla opět snížil.
32'
Do dalšího úniku se dostal Abello, který nedal gólmanovi sebemenší šanci.
31'
Slovinci se hned v úvodu druhé půle dostali do útoku, ale zakončení z levé strany skončilo na tyči.
31'
První poločas končí! Po úvodní půlhodině dnešního duelu mají do finále mnohem blíže Španělé. Slovinsko sice vstoupilo do zápasu velice koncentrovaně a drželo se svého soupeře. Poté ale přestal Slovinsku fungovat útok, kupily se chyby v dostupování hráči a Španělé odskočili na rozdíl pěti branek.
30'
30'
V samotném závěru poločasu si na přihrávku z křídla naskočil Abello a zavěsil pod břevno.
30'
Španělský brankář vytáhl skvělý zákrok a favorizovaný celek může v závěru poločasu ještě jednou zaútočit.
29'
Dusjhebaev dostal přihrávku na hranici brankoviště a střelou z výskoku poslal míč k tyčce.
28'
Slovinsko ještě znovu vykřesalo naději na zvrat! Po rychlé akci se mezi obránce vrhl Dolenec, který se štěstím skóroval.
27'
Blagotinšek ustál souboj na hranici brankoviště, otočil se a v pádu překonal brankáře.
27'
Španělsko teď ovládá dění na hřišti. Po dalším úniku přidal osmnáctou branku favorita Solé.
26'
Další branku z levého křídla přidává skvěle hrající Fernández.
26'
Slovinsko stále bojuje! Dělovkou z hranice brankoviště se prosadil Dolenec.
25'
Španělsko se v útoku rozstřílelo! Další krásnou brankou o sobě dal vědět Fernández.
24'
Blagotinšek se dostal na hranici brankoviště a skákavou střelou překonal brankáře.
24'
Na pravém křídle se k odraženému míči probil Solé, který našel mezírku mezi tělem brankáře a tyčkou.
23'
Janc dostal přihrávku do brejku a uklidil míč pod břevno. Španělé ale diktují tempo první půle.
23'
Gól vstřelil tým Španělsko (Raúl Entrerríos).
22'
Mačkovšek se krásným slalomem uvolnil do střelecké pozice a poslal míč do dolního rohu branky.
21'
Fernández se dostal do samostatného úniku a navýšil vedení na čtyři branky.
21'
Sarmiento dostal prostor na pravé křídlo a nějakým způsobem procedil míč pod břevno.
20'
Slovinsko nakonec nástup soupeře zastavilo. Další branku obstaral Janc.
19'
Entrrerríos vypíchl nepřesnou rozehrávku soupeře, dostal se do úniku a zařídil vedení Španělska o tři branky.
19'
Slovinci teď zariskovali bez brankáře, což střelou přes celé hřiště potrestal Maqueda.
18'
Na opačné straně ale střelou z prostoru spojky překonal brankáře Entrerríos.
17'
Neskutečné drama nadále pokračuje! Střelou z levého křídla znovu srovnal Kodrin.
17'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Jure Dolenec).
17'
Fernández se dostal do rychlého přechodu, přetlačil obránce a poslal svou zemi do vedení.
15'
Sarmiento si naběhl do střelecké pozice, ze které zakončil prudkým švihem a znovu vyrovnal.
15'
Slovinsko se zatím drží opravdu statečně. Mačkovšek krásnou střelou vymetl pavučinku.
14'
Maqueda se natlačil mezi dvojici obránců v dresu Slovinska a zakončil k zadní tyčce.
13'
Janc podruhé v krátkém časovém sledu prchl španělské obraně a vychutnal si bezmocného brankáře.
12'
Janc se dostal do samostatného úniku a obstaral vyrovnávací branku Slovinska.
11'
Maqueda se prosmýkl kolem obránce a v pádu dostal míč do dolního rohu.
10'
Bombac překvapil brankáře Španělska krásnou střelou švihem.
10'
Dujshebaev se zbavil obránce v bílém dresu a našel mezírku mezi nohami soupeře.
10'
Guardiola se z levého křídla prosmýkl do další střelecké pozice, ale trefil nohu brankáře.
9'
Až nyní se do dalšího zakončení dostal Sole, který odrazem o tyč poslal míč do branky.
8'
Španělé se drali do útoku se snahou o vyrovnání, ale slovinský brankář se zatím činí.
7'
Mačkovšek dostal přihrávku mezi obránce a střelou odrazem o zem překvapil brankáře.
6'
Je vyrovnání! Španělé se bleskově dokázali vrátit do utkání. Střelou z levé strany se trefil Guardiola.
5'
Až nyní se favorit dočkal své první branky, která přišla po rychlém brejku.
4'
Slovinci se hnali do dalšího protiútoku, ale přihrávka na pravé křídlo byla moc dlouhá.
3'
Španělé zatím nejsou ve střelecké pohodě. Další střela ze středu netrefila branku.
3'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Borut Mačkovšek).
3'
Stejný hráč se dostal do protiútoku a přidal svou druhou branku v utkání.
2'
Na opačné straně se do zakončení dostal Blagotinšek a tvrdou střelou poslal míč pod břevno.
2'
Do první šance se dostali Španělé, ale brankář Slovinska vytáhl skvělý zákrok.
1'
Španělé obstarali výhoz do prvního poločasu dnešního souboje a mohou se vydat do prvního útoku.
1'
Ještě před začátkem zápasu zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hřiště. Španělé budou hrát v černém, zatímco Slovinsko oblékne bílou sadu.
Předchozí semifinále Norska s Chorvatskem před malou chvíli skončilo. Během několika minutek tak započne i tento duel.
Začátek dnešního duelu se o pár minut opozdí.

Španělsko: Corrales, P. de Vargas – D. Dujshebaev, Guardiola, Ariño, Gomez Abello, Cañellas, Morros, Figueras, Solé, Aguinagalde, Sarmiento, A. Dujshebaev, Entrerríos, Fernández, Maqueda.

Slovinsko: Ferlin, Kastelic – Blagotinšek, Henigman, Marguc, Kavtičnik, Janc, Dolenec, Cingesar, Cehte, Kodrin, Zarabec, Sostarić, Horžen, Żabič, Ovniček, Bombac, Mačkovšek..
Španělsko

Favorizované Španělsko je na tom o mnoho lépe. Celek z pyrenejského poloostrova prošli základní skupinou bez ztráty kytičky, když postupně přehrál Lotyšsko, Německo i Nizozemsko. V další fázi si Španělé poradili s českou reprezentací, Rakouskem a Běloruskem. Až v posledním duelu skupiny přišlo zaváhání. Španělé proti Chorvatsku dlouho vedli, ale nakonec jen remizovali 22:22.
Slovinsko

Slovinsko se do semifinále dostalo po velkém boji. V základní skupině sice dokázalo přehrát Polsko, Švédsko i Švýcarsko a vypadalo to na pohodový šampionát. V další fázi na úvod čtvrtfinálové skupiny přehráli Slovinci Island. V dalším duelu ale padli o jedinou branku v souboji s Maďarskem, aby si znovu zlepšili chut ve vyrovnaném souboji s Portugalskem. V posledním duelu skupiny ale už s jistotou postupu nestačili na Norsko.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házene! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání semifinále evropského šampionátu mezi Španělskem a Slovinskem. Duel začíná ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.