ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Španělsko  - 21. ledna 2022   15:30

Rusko
Rusko
1' Kotov  • 3' Kotov  • 5' Soroka  • 10' Andrejev  • 11' Soroka  • 13' Vinogradov  • 14' Jermakov  • 15' Soroka  • 17' Soroka  • 24' Vinogradov  • 31' Andrejev  • 32' Andrejev  • 34' Žitnikov  • 35' Santalov  • 36' Šiškarjov  • 37' Santalov  • 39' Santalov  • 40' Santalov  • 42' Jermakov  • 45' Santalov  • 46' Kameněv  • 48' Šiškarjov  • 52' Santalov  • 55' Jermakov
25:26
(11:12)
Španělsko
Španělsko
2' Casado Marcelo   • 5' Maqueda Peno   • 6' Casado Marcelo   • 9' Casado Marcelo   • 10' Figueras Trejo   • 12' Casado Marcelo   • 13' Maqueda Peno   • 16' Maqueda Peno   • 23' Márquez Coloma   • 24' Casado Marcelo   • 26' Márquez Coloma   • 28' Márquez Coloma   • 32' Márquez Coloma   • 34' Fernández Pérez   • 43' A. García Robledo   • 46' Fernández Pérez   • 47' Maqueda Peno   • 48' Gómez Abelló   • 49' Casado Marcelo   • 50' Fernández Pérez   • 54' Gómez Abelló   • 55' Casado Marcelo
Rusko
Hansen, Madsen (oba DEN)
Španělsko

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Rusko – Španělsko 25:26 (11:12)
Nejvíce branek: Santalov 6, Soroka 4, Jermakov 3 – Casado Marcelo 7, Maqueda Peno 4, Fernández Pérez 4. Rozhodčí: Hansen, Madsen (oba DEN). Sedmimetrové hody: 4/1 – 4/3. Vyloučení: 1:0.
Rusko mělo obrovskou šanci k vyrovnání, už po závěrečné siréně dostalo možnost házet sedmimetrový hod, jenže Soroka trefil tyč a k dalšímu velkému překvapení tak dnes nedošlo! Španělsko potvrdilo roli favorita a po velkém boji udolalo Rusko 26:25, přičemž v průběhu druhé půle už dokonce prohrávalo rozdílem čtyř branek.

Rusové jsou nesmírně zklamaní, touto porážkou přišli o možnost bojovat o postup do semifinále. Naopak Španělsko je s šesti body neochvějně na čele své skupiny a v případě souhry výsledků může mít již dnes zajištěn postup do semifinále.
60'
Tyč! Soroka dává tyč!
60'
Střílí Soroka!
60'
Bude to sedmička pro Rusko!
60'
To se nepovedlo! Po sehrávce do pravého křídla byl Šiškarjov vychytán! Rusko ale protestuje a dožaduje se faulu, rozhodčí tak míří ještě k videu...
60'
Ruský brankář vychytal podstřel z hranice devítky a Rusko si bere oddechový čas! Má na zakočení 8 sekund!
60'
Posledních 15 sekund. Španělsko je stále u míče. Nakonec možná nebude potřeba ani dát onen gól. Rozhodčí ale signalizují pasivitu a chtějí vidět střelbu.
60'
Tvrdá ruská obrana sice soupeře nepouští k dobré střele, ale zároveň se dopouští drobných faulů, proto Španělsko může nadále útočit.
60'
Poslední desítky sekund. Španělsko si bere oddechový čas. Pokud dá gól, zvítězí. Pokud ne, Rusko bude mít ještě jednu šanci k vyrovnání.
59'
Garcia sice minul střelou bránu, ale byl faulován a Španělé mohou dál útočit.
59'
Rusové byli v pasivitě a museli střílet. Rozhodčí dlouho čekali a nakonec se i Kotov dostal ke střele, ale hodně těžké a nebyl úspěšný.
57'
Jenže Španělé přichází kvůli pasivitě o míč. Takže šance Rusů na vyrovnání.
56'
Dlouhý ruský útok. Santalov ovšem tentokrát z dálky neuspěl a Španělsko se může utrhnout ve skóre.
55'
Rychlé zakončení útoku obstaral Casado, který drží svůj tým v mírné výhodě. Španělsko v případě dnešního vítězství bude velmi blízko postupu do semifinále.
55'
Jermakov prolomil své střelecké mlčení, když dostal míč na hranici šestky a po otočce nezaváhal.
54'
A pomohlo to! Rozehra do pravého křídla a úspěšné zakončení Gómeze.
54'
Maqueda se neprosadil při střele z dálky. Španělé si ještě berou oddechový čas.
53'
Andrejev se střelecky neprosadil a nabíjí tím Španělům na možný návrat do vedení.
53'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Španělsko (Ferrán Solé Sala).
52'
Faul na střílejícího hráče Španělska a bude z toho sedmička. Tu bude chytat Gruško.
52'
Přesně tohle Rusové potřebovali. Santalov se opět střelecky po delší době prosadil.
51'
Štěstím pro Rusko je, že míč neudrželi ani jejich soupeři.
51'
Jermakov je zpět na hřišti. Jenže Žitnikov zároveň ztrácí míč v útoku po špatném driblování, kdy jej míč přeskočil.
50'
A to se také Fernandézovi z levého křídla povedlo!
49'
Rusové v útoku ztrácejí míč a Španělé tak mohou v přesilovce vyrovnat.
49'
Casado využil nižšího počtu soupeřů na hřišti a po přiblížení se k obraně prostřelil skulinu mezi obránci.
49'
Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Jermakov).
48'
Time-out Rusům prospěl. Získali trochu klidu do rozehrávky a využívá toho Šiškarjov.
48'
Rusko si bere oddechový čas.
48'
Rusko snad vysoký náskok znervóznil! Další ztráta míče a další bleskový protiútok, který využil Gómez!
47'
A to se povedlo! Kameněv při průniku obranou ztratil míč a brankář Španělů rychle rozehrál brejk, který využil Maqueda Peno!
46'
Rychle z levého křídla koriguje Fernández. Španělsko ale potřebuje nyní zabrat i v obraně.
46'
Tohle už je pro Španělsko problém! Kameněv střelou z dálky zvyšuje vedení Ruska!
45'
A skvělý zákrok Kirejeva proti podobné ráně Maquedy!
45'
Zpoza obrany i devítky se střelou do horní poloviny brány prosadil Santalov!
44'
Na druhé straně si pro změnu Casado po průniku obranou vylámal zuby na Kirejevovi.
44'
Korněv se ale neprosadil! Pérez jeho střelu vyrazil rukou.
43'
Sedmička po faulu na Soroku, který už pronikl k brankovišti.
43'
Razantní průnik se stejně razantním zakončením předvedl Garcia Robledo.
42'
Nakonec se Rusům povedlo protlačit míč k brankovišti na Jermakova, který po lehčích problémech s příjmem míče dokázal získat balanc a po náskoku do brankoviště prostřelit Péreze.
42'
Faul na pronikajícího Žitnikova, tentokrát však bez sedmičky. Pouze pokračování ruského útoku.
41'
41'
Španělsko bude házet sedmimetrový hod po faulu na levém křídle u brankoviště.
40'
Santalov chytl střeleckou slinu a poradil si s brankářem Perezem.
40'
Po krásné kombinaci po perimetru se míč dostal do levého křídla k Fernandezovi, jenž obstřelil brankáře Kirejeva.
39'
Střelecké mlčení ukončil Santalov. Do brány Španělů jde Pérez.
38'
Chvíle obou brankářů. Corrales vychytal Kotova, Kirejev následně vykryl Figuerase. Rusko je zpět v útoku.
38'
K tomu Kirejev vychytal Marqueze! Rusové se ale z protiútoku neprosadili. Divokou pasáž korunoval opět na druhé straně střelou do břevna Figueras.
37'
Pěkně vystřelil z devítky do protipohybu brankáře Santalov.
36'
36'
Španělsko bude házet sedmimetrový hod.
36'
Navíc přišla ztráta Marqueze a rychlý protiútok Ruska, který po přihrávce od Santalova využil Šiškarjov!
35'
A tak Dmitrij Santalov strhává střelou ze středu brankoviště vedení opět na ruskou stranu.
35'
Další rychlý útok, tentokrát však neúspěšný. Gómez střelou o zem míjí bránu.
34'
Na druhé straně rychle odpovídá Žitnikov.
34'
Na levém křídle se výborně kolem bránícího protihráče uvolnil Fernández, jenž posléze ve výskoku obstřelil i ruského brankáře.
32'
Jenže na začátku druhé půle se daří Andrejevovi. Toho uvolnil spoluhráč po průniku k brankovišti.
32'
Marquez rychle odpověděl a vrací svůj tým do těsného vedení.
31'
Andrejevovi se povedlo srovnat po průniku k brankovišti.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 16:18.
Jenže to se nepovedlo a po úvodní třicetiminutovce tak Španělsko vede nad Ruskem 12:11. Favorizovaní Španělé zatím nejsou ani zdaleka tak dominantní, jak se by se dalo očekávat a s Ruskem dlouhou dobu dokonce prohrávali. Ve druhém poločase je utkání stále otevřené.
30'
30'
Španělé se v útoku neprosadili a Rusko má šanci do poločasu ještě vyrovnat!
29'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rusko (Dmitrij Korněv).
29'
Faul na Žitnikova, kterého po pádu bolí žebra, za která se s bolestivou grimasou drží. Sedmička pro Rusko.
28'
Naopak střelou do spodní poloviny brány k pravé tyči se prosadil Marquez, jenž se probil obranou na hranici brankoviště.
27'
Z levého křídla se nedokázal prosadit Jermakov, který se sice obtočil kolem obránce, ale po náskoku do brankoviště neprostřelil Corralese.
26'
Ovšem Španělé vystihli přihrávku Vinogradova, založili rychlý protiútok ve třech proti jednomu a Marquez vrací svůj tým do vedení.
26'
Na druhé straně se pro změnu neprosadil Marquez a Rusko se vrací do útoku.
25'
Kotov se mohutně napřáhl zpoza devítky, ale jeho pumelice byla zblokována.
25'
Oddechový čas Ruska.
24'
Z dálky střílel také Casado, a také svůj pokus proměnil.
24'
Na druhé straně okamžitě odpovídá Vinogradov, jenž střílel zpoza devítky o zem a do protipohybu španělského brankáře.
23'
Dlouho trvalo, než padla další branka, a nakonec se z ní raduje Španěl Marquez, jenž si oběhl perimetr kolem devítky a přes obranu prostřelil Kirejeva.
22'
Corrales se rychle oklepal, je to tvrdý chlapík. A vychytal sedmičku Soroky!
22'
Kotov napálil prudkou střelu do obličeje brankáře Corralese. Ten zůstal chvíli otřesen. Jenže Kotov byl zároveň faulován a bude to sedmička pro Rusko.
21'
Jenže Kirejev vychytal střelu Gómeze a drží Rusko v těsném vedení!
21'
Faul na Casada, který pronikal skrz dva obránce. Bude to sedmimetrový hod!
20'
A na druhé straně se neprosadil Jermakov.
20'
Další zákrok Kirejeva, jenž tentokrát vytlačil střelu Soleho z pravého křídla.
19'
Oba týmy si nyní vyměňují neúspěšné útoky.
18'
Jenže Kotov z dálky minul španělskou bránu...
17'
A výborně proti Marquezovi zasáhl brankář Kirejev, který dává Rusům šanci na vybudování dvoubrankového vedení!
17'
Po ztrátách míče na obou stranách se z levého křídla prosadil Soroka.
16'
Maqueda srovnává skóre utkání.
15'
Rusko se vrací do vedení zásluhou úspěšného průniku k brankovišti ze strany Soroka.
15'
Ztrátu Kotova nedokázal potrestat Guardiola, který si vylámal zuby na brankáři Kirejevovi, jenž španělský protiútok vychytal.
14'
Dobývání ruské brány úspěch nepřineslo. Po signalizování pasivity to z dálky zkusil Casado, ale minul.
14'
Svou výškovou a váhovou převahu využil na hranici devítky Jermakov, který se prosadil přes obranu soupeře.
13'
Jenže po pár sekundách se zase prosadili Španělé, konkrétně Maqueda.
13'
Krásný gól po střele pod horní tyč zapisuje Rus Vinogradov.
12'
Rychlý protiútok středem proměnil Agustín Casado Marcelo, jenž vrací vedení na stranu svého týmu.
12'
Ale ani nadvakrát – Vinogradov a Žitnikov – se neprosadili.
11'
Casado ztrácí v útoku míč a Rusové se mohou opět vydat před bránu soupeře.
11'
A podobně rychle se na druhé straně prosadil Soroka.
10'
Velmi rychle kontruje Figueras Trejo, jenž našel skulinu v obraně.
10'
Kotov už chtěl střílet z hranice devítky, ale na poslední chvíli si to rozmyslel. Naznačil střelu a přihrál na hranici brankoviště Andrejevovi, který po otočce prostřelil španělského brankáře.
9'
Jenže Žitnikov minul bránu soupeře. Corrales Rodal rychle sebral míč a rozehrál rychlý protiútok, který využil ke skórování Casado Marcelo.
8'
Střela Figuerase už míří mimo bránu soupeře a k míči se tak dostávají Rusové.
8'
Dlouhý útok španělského týmu. Casado Marcelo i Garcia Robledo se neprosadili. Ofenzivní snaha tohoto celku pokračuje.
6'
Pouze do tyče napálil míč Šiškarjov a Španělsko může jít opět do útoku.
6'
Ztráta Rusů v útoku po nepřesném zakončení Santalova. Rychlý protiútok proměnil Casado Marcelo. Je srovnáno!
5'
O bleskové snížení se postaral z hranice devítky po seběhu ze strany Maqueda Peno.
5'
A tak Rusové následně uskakují ve skóre, když se po náskoku do brankoviště prosadil Soroka!
5'
Míč opět šel do rukou Rusů, jenže ti o něj přišli. Brejk Figuerase, jenž šel sám na brankáře, zastavilo břevno!
3'
Španěl Garcia Robledo přišel v útoku o míč a rychlým kontrem se prosadili Rusové. Alexandr Kotov střílí svou druhou branku.
3'
Na druhé straně hřiště byl vychytán Žitnikov, jehož pokus zastavil brankář Corrales Rodal.
2'
A nakonec uspěl z hranice devítky Casado!
2'
Zblokovaná španělská střela, o což se postaral Andrejev. Španělský útok však pokračuje.
1'
Dlouhý postupný útok Ruska v první minutě. Při signalizaci pasivity se míče ujal Alexandr Kotov a propálil španělského brankáře.
1'

Rusko: Gruško, Vereščagin, Kirejev – Santalov, Vorobjov, Kotov, Vinogradov, Ostašenko, Korněv, Dzemin, Jermakov, Šiškarjov, Děmin, Soroka, Vračevič, Andrejev, Žitnikov, Kameněv, Kosorotov.

Španělsko: Pérez de Vargas, Corrales Rodal, Hernández Ferrer – Gurbindo Martínez, Peciña Tome, Maqueda Peno, Fernández Pérez, Solé Sala, Figueras Trejo, Cañellas, Casado Marcelo, A. García Robledo, Gómez Abelló, Ariño, Guardiola Villaplana, Tarrafeta Serrano, Sánchez-Migallón, Márquez Coloma, Odriozola Yeregui.

Rozhodčí: Hansen, Madsen (oba DEN).
Poslední soutěžní zápas spolu oba celky odehrály v roce 2016, kdy na evropském šampionátu Španělsko zvítězilo 25:23. A pokud se podíváme do historie, s Ruskem tento favorit neprohrál od roku 2004, kdy po porážce na mistrovství Evropy dokázali Španělé svým soupeřům porážku oplatit na olympijských hrách v Aténách.
Španělsko má před vzájemným zápasem mnohem lepší výchozí pozici. V předkole udolalo český tým, porazilo také Švédsko a Bosnu a v hlavní fázi si poradilo po skóre 29:23 s Německem. Díky tomu se Španělé usadili na čele tabulky a v případě vítězství nad Ruskem bude tento tým jednou nohou v bojích o cenné kovy.
Rusko dominovalo ve své základní skupině, či chcete-li v předkole hlavní fáze. Vyhrálo nad Litvou, Slovenskem a šokovalo i favorizované Norsko, které udolalo 23:22. Toto vítězství, které bylo obrovským překvapením, Rusům zajistilo zisk dvou bodů do hlavní fáze, v níž tento tým může překvapivě usilovat o postup do semifinále. Jenže hned první zápas proti dalšímu favoritovi, tentokrát Švédsku, Rusko nezvládlo a prohrálo poměrně jasně 23:29.
Evropský šampionát v házené pokračuje dalším hracím dnem, během nějž se odehrají v pořadí druhé zápasy v rámci hlavních skupin. V tomto přenosu budeme sledovat střetnutí mezi Ruskem a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.