Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Černá Hora  - 17. prosince 2023   10:15

Česko
Česko
3' Jeřábková  • 8' Šustáčková  • 13' Šustáčková  • 14' Kudláčková  • 18' Desortová  • 19' Jeřábková  • 21' Šustáčková  • 26' Malá  • 27' Šustáčková  • 33' Malá  • 37' J. Franková  • 38' Zachová  • 40' J. Franková  • 41' J. Franková  • 43' Malá  • 48' Jeřábková  • 49' Šustáčková  • 53' Stříšková  • 54' Stříšková  • 57' Jeřábková  • 58' Stříšková  • 58' Stříšková  • 59' Stříšková
24:28
(10:14)
Černá Hora
Černá Hora
1' Brnovičová   • 2' Bulatovićová   • 2' Bulatovićová   • 3' Ivanovićová   • 8' Grbićová   • 9' Ivanovićová   • 19' Grbićová   • 22' Grbićová   • 26' Mugošová   • 27' Brnovičová   • 29' Despotovićová   • 32' Bulatovićová   • 36' Brnovičová   • 36' Bulatovićová   • 39' Grbićová   • 39' Bulatovićová   • 41' Brnovičová   • 46' Malovićová   • 48' Marsenićová   • 53' Marsenićová   • 54' Grbićová   • 55' Grbićová   • 56' Grbićová   • 57' Klikovaćová   • 58' Klikovaćová
Česko
Cristina Lovinová, Simona Stancuová (obě ROU)
Jyske Bank Boxen, Herning (DEN)
Černá Hora

Česko – Černá Hora 24:28 (10:14)
Nejvíce branek: Jeřábková 5/1, Stříšková 5, Šustáčková 5 – Grbićová 7, Bulatovićová 5, Brnovičová 4. Rozhodčí: Cristina Lovinová, Simona Stancuová (obě ROU). Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/3. Vyloučení: 0:5.
České házenkářky podlehly při svém závěrečném vystoupení na světovém šampionátu 24:28 Černé Hoře, a obsadily tak na akci konečné osmé místo, kterým vyrovnaly své dosavadní maximum. Svěřenkyním norského trenéra Dahla se v první půli podařilo dotáhnout pětigólové manko, jenže favoritky z Balkánu ještě před pauzou odskočily znovu na rozdíl čtyř tref. Ten udržely i po šedesáti minutách. Na české straně zaznamenaly shodně pět branek Markéta Šustáčková a Adéla Stříšková. Černou Horu táhla sedmigólová Itana Grbićová.
60'
Markéta Šustáčková ukončila střetnutí ranou těsně nad branku. Více už se toho nestane.
60'
Petra Kudláčková se vyznamenala proti střele Ćorovićové. Češky ještě mohou mírně upravit skóre.
59'
A tak se mění skóre na druhé straně. Adéla Stříšková znovu obdržela přihrávku do levého křídla a opět nedala Rajčičové šanci.
59'
Nada Ćorovićová mířila z čáry sedmimetrového hodu nad pravý horní roh české branky.
58'
Adéla Stříšková proměňuje čtvrtý střelecký pokus z celkových pěti.
58'
Teď se hraje prakticky bez obran. Co útok, to gól. Podruhé se v krátkém odstupu prosadila Bobana Klikovaćová.
58'
Adéla Stříšková hraje v závěru utkání fantasticky.
57'
Svůj první gólový příspěvek v zápasu zapsala Bobana Klikovaćová.
57'
Křižná střela Markéty Jeřábkové se dokutálela do branky.
56'
A zase Itana Grbićová! Její rána středem skončila až za Kudláčkovou.
55'
V krátkém sledu se znovu prosazuje Itana Grbićová. Se šesti góly se dostává do pozice nejlepší černohorské střelkyně v utkání.
54'
Markéta Jeřábková oslovila přihrávkou do levého rohu Adélu Stříškovou a ta střílela znovu do vzdálenějšího horního růžku branky.
54'
Hezká rána Itany Grbićové z větší dálky rozvlnila síť.
54'
Maja Savičová, trenérka Černé Hory, si vyžádala čas na poradu.
53'
Tentokrát zvolila Adéla Stříšková z podobné pozice jako posledně střelu do horní části branky. A vyšlo to!
53'
Anastasija Marsenićová si vychutnala Kudláčkovou technickým lobem z pravé strany.
52'
Adéla Stříšková si vyběhla z levého růžku. Rajčičová stáhla nohy k sobě a nenechala si nasadit jesličky.
52'
Vyloučení pro tým Černá Hora (Andrijana Popovićová).
49'
Šťastná trefa Markéty Šustáčkové. Tečovaný míč zamířil do protipohybu brankářky do odkryté levé části zařízení.
48'
Markéta Jeřábková střílela z druhé vlny do protipohybu Rajčičové k pravé tyči.
48'
První trefa pro Anastasiji Marsenićovou. Dostal se k ní balon na pravém křídle a nemýlila se.
47'
Bent Dahl si vyžádal další oddechový čas.
46'
Djurdina Malovićová napřáhla k dělovce z devíti metrů. Kudláčková si na balon sáhla, ale nestačilo to.
45'
Nada Ćorovićová střílela do levé tyčky. Branek ubylo, teď se oba týmy v zakončení poměrně trápí.
43'
Na konci parádní české kombinace byla Veronika Malá. Zakončovat mohla po výběhu z levého křídla.
41'
Česká obrana neuhlídala Tatjanu Brnovičovou. Černá Hora se teď dostává ke svým brankám poměrně jednoduše.
41'
Julie Franková se dostala mezi dvě protihráčky a vystřelila do pravého spodního rohu branky.
40'
Julie Franková svou druhou brankou v utkání snižuje.
39'
Češky chybovaly v útoku. Nina Bulatovićová pláchla po pravé straně a přidala další bleskovou trefu Černé Hory.
39'
Itana Grbićová vrací rozdíl ve skóre na pět branek. Tohle už bude pro Češky hodně těžké.
38'
Svůj první gól v utkání zaznamenává rovněž Dominika Zachová. Vyběhla si z pravého rohu palubovky a se štěstím procedila míč k bližší tyči.
37'
Julie Franková obdržela přihrávku na levé křídlo a v pádu střílela v tísni protihráčky přesně.
37'
Tatjana Brnovičová byla úplně sama před Kudláčkovou. Ve výskoku mířila vedle pravé tyče.
36'
Trenér Bent Dahl reaguje na situaci oddechovým časem.
36'
Nina Bulatovićová obdržela parádní pas za obranu a zvýšila tváří v tvář Kudláčkové už na rozdíl šesti branek.
36'
Tatjana Brnovičová sebrala míč ze země a skórovala ranou o palubovku.
35'
Sára Kovářová střílela levačkou křižmo těsně mimo černohorskou svatyni.
34'
Petra Kudláčková vychytala střelu Jeleny Despotovićové, která mířila do pravé horní části branky.
33'
Veronika Malá mířila v pádu přesně mezi nohy Rajčičové.
32'
Nina Bulatovićová na pravé straně ošálila protihráčku a poté zvládla překonat i Kudláčkovou.
31'
Markéta Jeřábková otevřela druhý poločas střelou nad branku. Na druhé straně zapsala úspěšný zákrok proti střele z pravého křídla Petra Kudláčková.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:06.
České házenkářky prohrávají v souboji o konečné sedmé místo na světovém šampionátu po úvodním poločasu s Černou Horou 10:14. Po špatném vstupu do zápasu nabraly svěřenkyně norského trenéra Dahla manko pěti branek, postupně ho ale zvládly smazat a vyrovnat. Závěrečná pasáž nicméně znovu patřila Černé Hoře. Ta hrála už čtyřikrát v oslabení, jenže Češkám přesilovky vůbec nevycházejí. Poslední dvě dokonce prohrály 0:1.
30'
30'
Ivana Godećová ho ranou k pravé tyči proměnila, a učinila tak za úvodním dějstvím pomyslnou tečku.
30'
Trest Niny Bulatovičové je u konce. Černá Hora navíc bude zahrávat sedmimetrový hod.
29'
Minulou přesilovku prohrály Češky 0:1. A nedaří se jim zatím ani v této. Z levého křídla se prosadila Jelena Despotovićová. Její první příspěvek do statistik.
28'
Vyloučení pro tým Černá Hora (Nina Bulatovićová).
28'
Černá Hora si vyžádala přesně tři minuty před koncem prvního poločasu oddechový čas.
27'
Na konci hezké české souhry byla Veronika Malá. Technicky mířila jen pár čísel za vzdálenější tyčku.
27'
Tatjana Brnovičová se v tísni obránkyň prosazuje střelou do levé části branky.
27'
Daří se to! Jubilejní desátou branku české reprezentace vsítila Markéta Šustáčková.
27'
Itana Grbićová trefila tyčku. Češky mohou opět snížit.
26'
Veronika Malá střílela po výběhu z levého rohu palubovky dost z úhlu, přesto našla skulinku mezi tyčkou a Rajčičovou.
26'
Černá Hora jde do dalšího trháku. Dijana Mugošová se prosadila z levého křídla křižnou ranou na zadní tyč.
25'
Tečovaný pokus Elišky Desortové skončil nad brankou. Dopředu jdou Černohorky.
24'
Ivana Godećová proměňuje střelou o palubovku sedmimetrový hod.
23'
Markéta Jeřábková neproměnila sedmičku. Vychytala ji Anastasija Babovićová, jež teď mezi tyčemi nahradila Rajčičovou.
23'
Petra Kudláčková vytěsnila míč na tyčku. Ta Češky dnes zachránila už několikrát.
22'
Rovněž Itana Grbićová mířila z pravého křídla do bližšího horního růžku. Černá Hora se prosazuje v oslabení.
21'
Vyloučení pro tým Černá Hora (Tatjana Brnovičová).
21'
Markéta Šustáčková se prodrala z pravé strany ke střele na bližší tyč a se štěstím ji procedila za záda Rajčičové.
19'
Itana Grbićová vrátila Černé Hoře vedení přesnou trefou k levé tyči.
19'
Češky zachránilo břevno. Markéta Jeřábková následně vyrovnala střelou z běhu na 7:7!
18'
Eliška Desortová se toho nebála. Zpoza obrany střílela ve výskoku tvrdě do levého horního růžku. Češky zaznamenávají čtvrtý gól v řadě.
18'
Tanja Ivanovićová střelou z větší dálky minula českou branku. Naše hráčky útočí znovu na jednogólové manko.
17'
Markéta Jeřábková snížila na rozdíl jedné branky, jenže to bylo s kroky. Gól neplatí.
17'
15'
Petra Kudláčková nadále čaruje! Pravou nohou zlikvidovala sedmičku Mugošové!
14'
Češky ubránily útok Černohorek. Ty zakončovaly už při signalizované pasivitě. Petra Kudláčková vychytala Ivanovičovou a střelou přes celou délku palubovky trefila odkrytou branku!
13'
Markéta Jeřábková proměňuje sedmimetrový hod. Mířila do pravého horního růžku. Češky stahují.
13'
13'
Markéta Šustáčková se prosazuje z větší dálky. Její bomba zapadla pod víko.
12'
Dobrou zprávou je alespoň fakt, že se mezi českými tyčemi chytla Petra Kudláčková. Zastaven byl i příval branek Černé Hory.
11'
Markéta Šustáčková trefila břevno! Zatím je pro český tým černohorská branka tak trochu zakletá.
11'
Žlutá karta pro tým Černá Hora (Tatjana Brnovičová).
10'
Rovněž český tým nyní zachránila branková konstrukce. Pálila do ní Jelena Despotovićová.
10'
Markéta Jeřábková střílela zpoza obrany tvrdě k levé tyči. Nechala ale vyniknout jen Rajčičovou, která si připsala druhý úspěšný zákrok v utkání.
9'
Trenér české reprezentace Bent Dahl si vteřinu před koncem deváté minuty vyžádal oddechový čas.
9'
Tanja Ivanovićová dává svůj druhý dnešní gól. Po krátké přihrávce z levé strany pálila zprava ke vzdálenější tyči.
8'
S rychlou odpovědí přispěchala Markéta Šustáčková. Prosadila se povedeným podstřelem z pravého křídla.
8'
Ze střední části palubovky zaznamenala svou první trefu v utkání Itana Grbićová.
7'
Dělovku Markéty Šustáčkové vytáhla Marina Rajčićová na tyčku!
6'
Dijana Mugošová proměnila sedmičku. Mířila Kudláčkové někam do oblasti hlavy. Balon se štěstím propadl do levé části branky.
6'
Žlutá karta pro tým Česko (Markéta Jeřábková).
5'
Nepřesnosti na obou stranách. Skóre se v posledních dvou minutách nezměnilo.
3'
Dobrý průnik obranou v podání Tanji Ivanovićové. Je to zase o tří góly.
3'
Markéta Jeřábková bombou z pravého křídla snižuje.
2'
Nina Bulatovićová se znovu prosazuje. Zatím je to takříkajíc na jednu branku.
2'
Nina Bulatovićová navyšuje vedení přesnou ranou do horní části branky.
1'
Tatjana Brnovičová otevírá skóre povedenou střelou o palubovku.
1'

Česko: Kudláčková, Novotná – Desortová, Dresslerová, J. Franková, Cholevová, Jeřábková, Jestříbková, Kovářová, Kuxová, Malá, Stellnerová, Stříšková, Šustáčková, Zachová.
Trenér: Bent Dahl

Černá Hora: Babovićová, Rajčićová – Brnovičová, Bulatovićová, Nad. Ćorovićová, Despotovićová, Godećová, Grbićová, Ivanovićová, Klikovaćová, Malovićová, Marsenićová, Mugošová, Pavićevićová, Pletikosićová, Popovićová.
Trenér: Maja Savičová

Rozhodčí: Cristina Lovinová, Simona Stancuová (obě ROU).
Oba výběry se spolu naposledy utkaly v kvalifikaci na světový šampionát v roce 2019. Česko nejprve vyhrálo na konci května 26:24, o týden později pak podlehlo Černé Hoře rovněž o dvě branky 23:25. Kdo se bude radovat tentokrát? Sledujte náš textový přenos a budete u všeho podstatného.
Rovněž Černá Hora postoupila ze skupiny z druhého místa s totožnou bilancí tří výher a dvou porážek. Ve čtvrtfinále trápila Dánsko, s nímž prohrála až v koncovce 24:26. Následovala porážka 25:28, která odsoudila Černohorky k bitvě o konečné osmé místo proti Česku. Balkánská země vybojovala v roce 2012 stříbro na olympiádě a zlato na mistrovství Evropy. Před rokem brala na kontinentálním šampionátu bronz.
Češky postoupily s bilancí tří výher a dvou porážek z druhého místa skupiny do čtvrtfinále. V tom držely poločas krok se silně favorizovanou Francií, nakonec ale podlehly úřadujícím olympijským šampionkám jasně 22:33. Boje o konečné umístění rozehrála naše děvčata porážkou 26:32 s Německem. Favoritkami přitom nebudou ani proti Černé Hoře. Mezi osm nejlepších celků světa se Česko dostalo teprve podruhé od rozdělení federace. Výhrou by svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla vylepšily dosavadní nejlepší umístění, kterým je osmé místo.
Hezké nedělní dopoledne. Světový šampionát v házené žen má na programu svůj závěrečný den. Česká reprezentace vyzve při své turnajové derniéře Černou Horu, s níž si zahraje o konečné sedmé místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.