Španělsko - Srbsko | ONLINE | 29.7.2012 17:15 | OH - házená 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

Přeji příjemný zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z Letní olympiády v Londýně zase někdy na počtenou. (26:21)
Nejlepším střelcem Španělů byl s pěti góly Sarmiento, na straně Srbska se šestkrát prosadil Ilič. (26:21)
Utkání mezi Španělskem a Srbskem je u konce. Favorizovaní Španělé po poločase prohrávali 10:14, ale druhou půli zvládli výborně. Především v posledních dvanácti minutách soupeře do ničeho nepustili a postarali se o velký obrat. Srbové již v závěru působili odevzdaně a skóre tak narostlo až do podoby 26:21. (26:21)
60
Konec zápasu. (26:21)
60
Sarmiento střílí v závěru, navíc při vlastním oslabení, další branku. I to svědčí o aktuálním rozpoložení Srbů. (26:21)
59
Iličovi výborně vypíchl míč Tomas a ten svůj rychlý brejk pohotově proměňuje. Je rozhodnuto. (25:21)
59
Guardiola si v závěru zápasu nehraje, dostává další 2 minuty. Přesilovka pro Srbsko. (24:21)
58
Jenže Tomas opět ztrácí míč a Srbové míří za snížením. (24:21)
58
Důležitý moment. Toskičovu střelu Hombrados chytá! (24:21)
57
Srbsko si bere oddechový čas, ještě se v závěru pokusí alespoň o srovnání. (24:21)
57
Ugalde nepřesný, následně Sarmiento ztrácí míč. (24:21)
56
Tak konečně se dočkalo. Prodanovič ještě dává Srbům mírnou naději. (24:21)
56
Střelecký pokus Stankoviče zablokován, Srbsko se již pořádně dlouhou dobu nedokázalo prosadit. (24:20)
55
Ugalde z levého křídla míří přesně, Španělé přesilovku využívají. (24:20)
55
Manoljovič tyto šance snižuje, když inkasuje další 2 trestné minuty. (23:20)
55
Morros mohl z dalšího brejku přidat možná už definitivní rozhodnutí. Stanič ještě drží srbskou naději. (23:20)
54
Sarmiento přidává z levého vrcholu další branku svého týmu. Srbsko je nadále dosti zaskočené. (23:20)
53
Naopak Španělsko je při chuti. Opět Maquedo skóruje, tentokrát po připraveném útoku středem hřiště. (22:20)
53
Srbové působí bezradně, Ilič trefil jen připraveného Hombradose. (21:20)
52
Maqueda rovněž využil srbské ztráty a nedal při úniku Staničovi žádnou šanci. Tak to je během minuty a půl parádní obrat. (21:20)
51
Tomas po rychlém brejku přidává dvacátou trefu Španělska. Opět máme srovnáno. (20:20)
50
Španělé se opět přibližují na rozdíl jediného gólu. Sarmiento překonal Staniče z levého křídla. (19:20)
50
Španělé opět ztratili míč a Stankovič tak měl lehkou úlohu. Náskok Srbska je zpátky dvoubodový. (18:20)
49
Momir Ilič vrací Srbům z rychlého brejku vedení. Čeká nás pravděpodobně strhující závěr. (18:19)
48
Morros z levé strany při vlastním oslabení srovnává stav! (18:18)
48
Rnič a Nikčevič v krátkém sledu španělského gólmana nepřekonali! Ten tak drží šance svého týmu nad vodou. (17:18)
47
Ti rovněž míč ztrácí a navíc budou 2 minuty oslabeni po faulu Guardioly. Přesilovka pro Srbsko. (17:18)
47
Cutura se dopustil ztráty a Španělé mají šanci na srovnání! (17:18)
45
Gurbindo lacině přichází o míč. Další šance pro Srby dostat se k náskoku dvou bodů. (16:17)
44
Ani Ilič nenašel recept na gólmana Hombradose. (16:17)
44
Sarmiento ani tentokrát není úspěšný a do útoku se ženou opět Srbové. (16:17)
43
Momir Ilič toho rychle využívá a prosazuje se útokem středem. (16:17)
43
Maqueda posílají norští sudí na trestnou lavičku. Přesilovka pro Srbsko. (16:16)
42
Sarmiento měl v rukou vedoucí trefu Španělů, ale Stanič chytá výborně. (16:16)
41
Guardiola jak rychle přišel k míči, tak stejně rychle jej i ztratil. (16:16)
41
Srbsko není s průběhem posledních minut spokojeno a bere si oddechový čas. (16:16)
41
A máme tady srovnáno! Z rychlého brejku se prosazuje neomylný Enterrios. (16:16)
40
Z pravého křídla opět snižuje rozdíl na jeden gól Tomas. (15:16)
40
Na druhé straně je přesný při úniku Nikčevič. (14:16)
39
Sarmiento střílí další branku Španělů a přibližuje se tím už jen na jeden gól! (14:15)
38
Vukcovič se postaral o další ztrátu Srbů, kteří se ve druhém poločase značně trápí. (13:15)
37
Z pravého křídla míří přesně do růžku branky Tomas. (13:15)
36
Manoljovič dalším hříšníkem, který se půjde na 2 minuty zchladit. Přesilovka pro Španěly. (12:15)
35
Srbsko toho dokonale využívá a přidává svou 15. trefu zápasu. (12:15)
35
Jenže Enterrios si připisuje na konto další zbytečnou ztrátu. (12:14)
34
Nikčevič z levého křídla rovněž neskóruje. Další šance pro Španěly. (12:14)
34
Španělsko přesto začíná druhou půli lépe, využívá přesilovku a smazává další bodík ztráty. (12:14)
33
Španělé se zbytečně připravují o míč a tím i možnost dalšího snížení. (11:14)
32
Bojan Beljanski míří na 2 minuty mimo hrací plochu. Přesilovka pro Španěly. (11:14)
31
Manoljovič si na druhé straně vylámal zuby na Hombradosovi, který nahradil Sterbika. (11:14)
31
Španělé začínají druhý poločas dobře. Hned po několika vteřinách se z pravé strany prosazuje Aguinagaldze. (11:14)
31
Začal druhý poločas. (10:14)
Máme za sebou první poločas, v jehož první polovině byli mírně lepším týmem favorizovaní Španělé, ale postupem času přebírali aktivitu Srbové, kteří tak po poločase vedou již o čtyři body 14:10. Nechme se překvapit, zda se ještě favorit ve druhé půli zmůže na zvrat. (10:14)
30
První poločas skončil. (10:14)
30
Guardiola je napomenut norskou dvojicí sudích další žlutou kartou. (10:14)
30
Sedm vteřin před koncem poločasu ještě skóruje Toskič. (10:14)
29
Ugalde v závěru poločasu snižuje přesnou trefou z levého křídla. (10:13)
28
Stankovič ještě našel pěknou příhrou Toskiče a ten se nemýlí. (9:13)
27
Stankovič se prosazuje dalším útokem přes střed hřiště. (9:12)
27
Tomas dostává další žlutou kartu. (9:11)
26
Gurbindo se konečně prosazuje, z levé strany překonává bezmocného Staniče. (9:11)
26
Rajko Prodanovič si již podruhé půjde na 2 minuty odpočinout. Přesilovka pro Španěly. (8:11)
25
Ani Enterrios nezlomil španělské trápení, na druhou stranu musíme říci, že Srbové výborně brání. (8:11)
24
Srbům se naopak daří a navyšují svůj náskok již na tři body. (8:11)
23
Aguirrezabalaga jen dokumentuje marnost Španělů v posledních minutách, když nechal vyniknout Staniče. (8:10)
23
Španělé si berou oddechový čas! (8:10)
23
Momir Rnič přidává po chybě Španělů další branku Srbska, které jde do trháku. (8:10)
22
Nikčevič v rychlém brejku, Španělé nechali Sterbika na holičkách a ten jen bezmocně přihlížel další srbské trefě. (8:9)
21
Oddechový čas zřejmě Srbům propěl. Stankovič se prosazuje a srovnává stav. (8:8)
20
Srbsko si bere oddechový čas. (8:7)
20
Pokračuje série zbytečných ztrát na obou stranách. (8:7)
19
Další ztráty Srbů mohl využít Enterrios, ale proti byl Stanič. (8:7)
18
Rocas sice sedmimetrový hod nevyužívá, ale následně se již prosazuje. (8:7)
18
Prodanovič si pomohl nedovoleně a už míří na lavici hanby. (7:7)
17
Sedmička pro Španělsko. K té se postavil Rocas a nedává Staničovi žádnou šanci. (7:7)
16
Jen o pár vteřin později přichází další ztráta Španělů. Prodanovičův další únik končí sedmou trefou ve španělské síti. (6:7)
15
Rychlý brejk Srbů zakončuje neomylně Nikčevič. (6:6)
14
Momir Ilič a jeho další útok středem. Stejně jako v předchozích případech to končí úspěchem. (6:5)
13
Vujin z pravého křídla ve velké šanci neúspěšný. (6:4)
13
Aguinagaldze střílí další gól Španělů, kteří tak odskakují na rozdíl dvou branek! (6:4)
12
Ugalde Garcia přidává pátou španělskou branku. (5:4)
11
Momir Ilič zakončuje svůj útok středem naprosto přesně. Máme srovnáno. (4:4)
11
Dalibor Cutura opět vylepšil čísla španělskému gólmanovi. (4:3)
10
Morros potrestná dvěma minutami, přesilovka pro Srbsko. (4:3)
10
Enterrios na druhé straně již úspěšný po dobře připraveném útoku Španělů. (4:3)
9
Toskič mohl otočit skóre, ale trefil jen místa, která si Sterbik pohlídal. (3:3)
9
Momir Ilič dalším potrestaným hráčem dnešního utkání. Norové s kartami rozhodně nešetří. (3:3)
8
Marko Vujin srovnává stav přesnou střelou z pravého křídla. (3:3)
8
Žlutou kartu si tentokrát vysloužil Morros. (3:2)
7
Manoljoviče zastavuje výborný zákrok Sterbika. (3:2)
6
Guardiola využívá rychlý brejk k vedení. Stanič byl naprosto bezmocný. (3:2)
5
Další žlutá karta na straně Srbska. Konkrétně Toskič si počínal nedovoleně. (2:2)
4
Srbové bleskově srovnávají krok. (2:2)
4
Ve vedení opět Španělé. Melian Sarmiento se prosazuje ze středu hřiště. (2:1)
3
Prodanovič si vysloužil od norských arbitrů první žlutou kartu zápasu. (1:1)
3
Srbsko skóruje z rychlého brejku, konkrétně Prodanovič překonává španělského gólmana. (1:1)
2
Ilič na druhé straně ztroskotal na výborném Sterbikovi. (1:0)
1
Maqueda otevírá skóre dnešního utkání a posílá Španěly do vedení. (1:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Norské rozhodcovské duo i oba celky jsou již na hrací ploše. Utkání může za několik okamžiků začít. (0:0)
Trenérem španělského výběru je Valero Rivera Lopez, lavičku Srbska bude řídit Veselin Vukovič. (0:0)

Španělsko: Hombrados (Sterbik) – Aguinagaldze, Aguirrezabalaga, Canellas, Entrerrios, Guardiola, Gurbindo, Maqueda, Morros, Rivera, Rocas, Sarmiento, Tomas, Ugalde.

Srbsko: Marjanač (Stanič) – Nikčevič, Markovič, Prodanovič, Beljanski, Toskič, Ilič, Sesum, Rnič, Manoljovič, Cutura, Vukcovič, Vujin, Stankovič. (0:0)
Dvanáctka týmů je rozdělena do dvou skupin po šesti týmech. Španělsko a Srbsko se ve skupině B střetne ještě s týmy Maďarska, Dánska, Chorvatska a Jižní Koreje. (0:0)
Oba celky se v minulosti střetly teprve dvakrát. Nejprve Srbsko se radovalo v roce 2006 z výhry 34:32 po prodloužení na Světovém poháru, druhý mač byl pak na programu v dubnu 2012 v rámci kvalifikace na OH. Španělé zvítězili 30:27. (0:0)
Přeji příjemnou neděli, v sobotu již začala první házenkářská utkání turnaje žen, dnes jsou na programu i vstupní souboje turnaje mužů. Mimo dalších pět duelů můžete sledovat i utkání mezi Španělskem a Srbskem. (0:0)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.