Rusko - Angola | ONLINE | 28.7.2012 10:30 | OH - házená 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších textových přenosů. (30:27)
Nejlepší střelkyní ruského týmu je Liudmila Postnovová, která dnes pomohla svému týmu pěti góly. Na straně Angoly si stejný počet přesných hodů připsala Isabel Guialová a je rovněž nejlepší kanonýrkou své země. (30:27)
Rusko tak vstoupilo do házenkářského turnaje vítězně. Místy až osmigólové vedení se však během pár minut rozplynulo a favoritky tak musely o své výhře rozhodnout až v dramatické koncovce. Angola, jakožto papírově druhý největší outsider turnaje, se dnes prezentovala sympatickým výkonem, který zdejší diváci dokáží náležitě ocenit. (30:27)
60
Konec zápasu. (30:27)
60
Je to jasné. Chmyrovová střílí "kulatou" třicátou branku ruských favoritek a pečetí tak výhru největší země světa. (30:27)
60
Po faulu Muravjevové bude mít Angola k dispozici sedmičku. (29:26)
59
Je zřejmě rozhodnuto. Chmyrovová dává svému týmu náskok tří branek. (29:26)
59
Akce, na jejímž konci byla Černoivaněnková, gólem nekončí. Rusko ale zůstane i nadále u míče. (28:26)
58
Vzápětí ruský time-out. (28:26)
58
Luisa Kialaová teď běžela sama na brankářku Sidorovovou a přesto ji nedokázala překonat! Tak tohle může Angolu hodně mrzet. (28:26)
57
A děje se tak. Černoivaněnková zakončila své uvolnění střelou do protipohybu africké brankářky. (28:26)
56
Táhlá akce Angoly gólem nekončí. Rusko může opět navýšit svůj náskok. (27:26)
55
Barbosaová chytá pokus Marennikovová z levého křídla a dopředu mohou jít hráčky ve žlutých dresech! (27:26)
54
Marcelina Kialaová dává na 27:26! (27:26)
54
Rusko vede opět o dvě přesné trefy. Poté, co před chvílí selhala v zakončení Luisa Kialaová, se prosazuje Liudmila Postnovová. Ruska je s pěti góly společně s Guialovou nejlepší střelkyní zápasu. (27:25)
52
Střelou z levé strany rozvlnila síť angolské svatyně Bodněvová. (26:25)
52
Moraisová srovnává na 25:25! Čeká nás nesmírně dramatická koncovka. Nezaujatý divák se rozhodně nemůže nudit! (25:25)
51
Postnovová poslala míč pouze do brankové konstrukce! (25:24)
50
S koncem padesáté minuty se po přihrávce Kialaové prosadila po rychlém brejku Bernardová! (25:24)
49
Marennikovová je opět úspěšná a Angola má tak opět velice rychle dvoubrankové manko. (25:23)
48
Rusinky si berou zpět ztracené vedení zásluhou Marennikovové. (24:23)
48
Je srovnáno! Cazangaová dává na 23:23 a publikum jásá nadšením! (23:23)
47
Tak to je paráda! Angola snižuje ve vlastním oslabení a rázem je tu drama! Kdo by to byl za stavu 19:11 čekal? Šťastnou střelkyní je Almeidaová. (23:22)
47
Také další akce Rusek gólem nekončí. Outsider si v tomto oslabení vede výborně! Z trestu zbývá poslední půlminuta. (23:21)
46
Rusko si bere oddechový čas. (23:21)
46
Rána Žilinskajteové byla zablokována! (23:21)
45
Nyní je však Carlosová vyloučena a Angola se bude zakrátko bránit dvojnásobné přesile favorizovaného týmu. (23:21)
45
Azenaide Carlosová snižuje na rozdíl dvou branek! (23:21)
44
Menší trest vyfasovala Fernandesová. Krátce před tím byla ale vyloučením potrestána také Šipilovová. Hraje se tak ve stejném počtu hráček na obou stranách. (23:20)
44
Na začátku čtyřiačtyřicáté minuty se z levé strany prosazuje Luisa Kialaová. (23:20)
43
Šipilovová oklamala obranu soupeřek a obohatila střeleckou listinu tohoto zápasu. (23:19)
42
Z pravého křídla se prosadila Carlosová. (22:19)
42
Síly na hrací ploše jsou srovnány. Svůj tým oslabila Chmyrovová. (22:18)
41
Santosová si na dvě minuty odpočine. (22:18)
41
Isabel Guialová napravuje své předchozí zaváhání úspěšnou trefou doprostřed branky. (22:18)
40
To se naopak podařilo na druhé straně z rychlého brejku Turejové. (22:17)
40
Tak to je velká škoda. Guialová měla dobrou možnost na další gól, tentokrát se ale neprosadila. (21:17)
40
Angola je opět u míče! (21:17)
39
Santosová přenechala zkušeně Cazangaové a ta snižuje na 21:17! Hala bouří a skanduje "Angola, Angola"! (21:17)
37
Angola zatím ve druhém poločase zaostává o jednu branku. Celkově je aktuální rozdíl vyjádřen číslem šest. (21:15)
36
Blesková odpověď Levinaová na sebe nenechala dlouho čekat. (21:14)
36
Carlosová zakončila s obrovským přehledem. Sedojkinová neměla nárok. (20:14)
34
Jubilejní dvacátou branku ruské reprezentace dává Postnovová. (20:12)
33
Marcelina Kialaová je po pěkné akci první úspěšnou střelkyní Angoly ve druhém poločase. (19:12)
32
Brankářka Sedojkinová vyslala skvělým pasem do úniku Bodněvovou a ta s přehledem navyšuje již na 19:11! (19:11)
32
Druhou branku tohoto poločasu dává Žilinskajteová. (18:11)
31
Přichází tak trest. Rychlý brejk zakončila s přehledem Turejová. (17:11)
31
Guialová napálila tyč! (16:11)
31
Úvodní útok druhé půle obstaraly hráčky ve žlutých dresech. Akce ale gólem neskončila. (16:11)
31
Začal druhý poločas. (16:11)
Z útrob stadionu už vyběhly také Rusky. Druhý poločas bude moci za chvíli začít. (16:11)
Házenkářky Angoly se za ovací tribun vydaly již s předstihem na hrací plochu. Jejich poctivou přípravu na druhé dějství doprovázejí tóny známé pecky "Sexy and I know It" od LMFAO. (16:11)
Rusko se po ospalém začátku přeci jen dostalo do tempa a dokázalo si do poločasové přestávky vypracovat pětigólový náskok. Nejlepší střelkyní největší země světa je zatím se čtyřmi zásahy Davyděnková, v těsném závěsu je pak Postnovová. Na straně Angoly to dosud nejlépe mířilo Luise Kialaové, která se prosadila třikrát. (16:11)
(16:11)
30
První poločas skončil. (16:11)
30
Angola si krátce před přestávkou bere čas na odpočinek. (15:11)
29
Na konci devětadvacáté minuty se nekompromisní ranou prosadila Levinaová. (15:11)
28
Hra je přerušena. Na zemi ležela Viegasová, která musela bát po chvíli odnesena na nosítkách. (14:11)
28
Teď už ale neměla nárok. (14:11)
27
Barbosaová opět čaruje! Tentokrát zlikvidovala sedmimetrový hod Bliznovové! (13:11)
26
Angola snižuje na rozdíl dvou branek. (13:11)
26
Rychlý brejk Marennikovové zlikvidovala skvělým zákrokem brankářka Angoly! (13:10)
25
Nyní mají výhodu hry v početní převaze házenkářky z Afriky. (13:10)
24
Síly jsou na chvíli srovnány. Ze hry putuje Šipilovová. (13:9)
24
Chmyrovová se dostala za obranu soupeřek a v přesilové hře navyšuje stav na 13:9. (13:9)
22
Viegasová snižuje a má ze své hezké branky náležitou radost. (11:9)
21
Rusko se však po chvíli dostalo opět k míči a rozjelo akci, na jejímž konci byla Postnovová. A ta se dnes nemýlí! (11:8)
20
Už se opět hraje. Turejová se však do zakončení nedostala. (10:8)
20
Oddechový čas si tentokrát vyžádal ruský kouč Trefilov. Ten zatím dle svého projevu s výkonem svých svěřenkyň rozhodně není spokojen. (10:8)
18
Po přihrávce Bliznovové se prosadila Chmyrovová a střílí tak jubilejní desátou branku favoritek. (10:8)
17
Publikum, které evidentně fandí Angole, rozjásala Guialová. (9:8)
15
Almeidaová je za svůj faul potrestána žlutou kartou. (8:7)
15
Patnáctá minuta přinesla skvělé zákroky brankářek na obou stranách! Jednogólový náskok Ruska stále trvá. (8:7)
14
Oddechový čas si vyžádala lavička Angoly. Není také divu. Skvělý nástup do utkání je už nějakou tu dobu minulostí. (8:7)
13
Postnovová se na konci třinácté minuty prosazuje ještě jednou a posílá Rusko do vedení! (8:7)
13
Favoritky se dostávají do tempa a srovnávají krok! Na 7:7 vyrovnala Postnovová. (7:7)
12
Bliznovová dává gól. (6:7)
12
Povedeným podstřelem se prezentovala Barrosová. (5:7)
11
Ruská hráčka Bodněvová se nemýlila ani tentokrát. (5:6)
10
Bodněvová poslala svou dělovku do levého horního růžku branky. (4:6)
9
Prosadila se opět Luisa Kialaová! (3:6)
8
Postupný útok zakončila Luisa Kialaová pátou brankou afrického týmu. (3:5)
7
Rusko však soupeřky do většího náskoku nepouští a korigují stav. Úspěšnou střelkyní byla Černoivaněnková.(3:4)
6
Angola trochu překvapivě navyšuje svůj náskok na dvě branky. (2:4)
6
L. Kialaová se prosadila v brankovišti a Angola vede 3:2. (2:3)
5
U balonu jsou nyní hráčky Angoly a postupný útokem obléhají bránu soupeřek. (2:1)
4
Hráčky Angoly zatím drží krok, o vyrovnání se postarala Almeidaová. (2:1)
4
Po rychlém brejku se prosazuje Turejová. (2:1)
3
Šipilovová sice dopravila míč do brány, gól ale neplatí kvůli technické chybě. (1:1)
2
Po další útočné akci Angoly zaduněla tyč za ruskou gólmankou, následně se neprosadili a hráčky Ruska. (1:1)
2
Rusky měly možnost zahrávat sedmičku, po které srovnala Davyděnková. (1:1)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Koučem ruské reprezentace je Jevgenij Trefilov. Angolu v tomto turnaji povede trenér Vivaldo Eduardo. (0:0)

Rusko: Sedojkinová, Sidorovová – Bliznovová, Davyděnková, Žilinskajteová, Levinaová, Postnovová, Chmyrovová, Muravjevová – Vjetkovová, Turejová, Černoivaněnková, Marennikovová, Šipilovová, Bodněvová

Angola: Direitová, Barbosaová - Carlosová, Guialová, Almeidaová, Cazangaová, Kialaová L., Kialaová M., Fernandesová - Bernardová, Barrosová, Moraisová, Santosová, Viegasová, Mbungaová

Rozhodčí: Načevski, Nikolov (oba Makedonie) - Lazaar, Reveret (oba Francie).
(0:0)

Hostitelem nejen tohoto střetnutí bude moderní hala s názvem Copper Box. Kromě házené zde bude k vidění také část moderního pětiboje. (0:0)
Příjemné sobotní dopoledne. Tak je to konečně tady! Velký sportovní svátek nás dnes konečně zahltí bohatým programem všemožných olympijských disciplín. Jednou z nich bude také ženská házená. V tomto textovém přenosu se zaměříme na duel Ruska s Angolou.

Není pochyb o tom, kdo bude v tomto utkání favoritem. Jsou to Rusinky, které bookmakeři sázkových kanceláří považují po Norkách za druhé největší favoritky celého turnaje. Angola je naopak po domácích házenkářkách Velké Británie druhým největším outsiderem.

V generálce na olympijské prohrály před týdnem ruské reprezentantky 24:28 s Francií. Angola se naopak prezentovala sympatickým výkonem proti favorizovanému Dánsku a uhrála se severským celkem remízu 26:26.

Pohled na vzájemné zápasy vykazuje očekávanou dominanci Ruska. V posledním měření sil, které bylo sehráno loni v prosinci, zvítězily házenkářky největší země planety o deset branek poměrem 41:31. (0:0)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.