To je ode mě pro dnešek vše, u příštího přenosu, třeba v úterý při zápase Lev Praha – Metallrug Magnitogorsk, se budu těšit na shledanou!
Na stadionu vládne bídná atmosféra. Někteří z diváků v kotli zapálili dýmovnici, jiní na led házeli plastové lahve. Díky bohu aspoň za ty fanoušky, kteří potleskem ocenili snahu Pirátů a poděkovali jim za dva roky v nejvyšší soutěži.
Tak dnešní duel byl nakonec soubojem dvou prvoligových týmů. Piráti tři body neurvali, naopak o všechny přišli po brankách Rytířů Patery, Miloslava Hořavy a Procházky.
60:00
59:48
Hraje přerušena a Kostúr ještě opouští klec.
59:43
Kostúr chytil Majeského střelu a vyklepal ji k rychlé rozehrávce.
59:22
Z domácího týmu je ještě vyloučen Jaroslav Svoboda (CHM) na dvě minuty za nedovolené bránění.
Pavel Patera ještě uklidňuje svého rozzuřeného brankaře, dost možná mu vysvětluje, že už o nic nejde.
58:52
Svoboda poslal puk do brankoviště a hostující brankař zasáhl nejistě, puk se mu zasekl pod betonem.
58:31
Další střela od modré z hole Angela Krsteva. Chábera chytil kotouč v mezeře mezi rukou a tělem.
58:07
Chábera vyrazil Krstevovu ránu.
57:42
Domácí klec je prázdná. Domácí ještě zkusí aspoň čestně skórovat. Jejich osud už to nezmění.
57:42
A hostující gólman kryje volný puk.
57:26
Hruška minul v další dobré šanci před otevřenou bránou!
57:09
Chábera jen přikryl Stehlíkovu přihrávku do brankoviště.
56:15
David Hruška zastavil před brankou střelu Malce.
55:16
Domácí teď bruslí s pukem ve vlastní třetině.
54:50
Domácí ale stále srdnatě bojují a mohou srovnat skóre zápasu při další přesilovce. Vyloučen je Jan Dalecký (KLA) na pět minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.
54:13
Kladenší vyhazují po krátkém tlaku Chomutova. Domácí kotel už hráčům dává najevo, že je po extralize.
53:01
Bartečko se protlačil před Cháberu a ještě vymyslel zpětnou přihrávku na Svobodu. Ten zakončit nedokázal.
51:59
Hřebejk střílel od modré, na Cháberu pak spadl clonící Bartejs. Po přerušení se kladenský gólman po domácím obránci ohnal. Vylučovat se ale nebude.
51:03
Hosté jen vyhazují. Jinak to do konce zápasu už asi vypadat nebude.
50:46
Dalecký padl do přihrávky Svobody.
50:20
Teď se Chábera vytáhl proti Bartečkovi.
49:31
Kašeho střelu vyrazil vyrážečkou Chábera.
48:51
Nepřesnost Kladna ve středním pásmu dává oběma týmům možnost vystřídat.
48:31
Bílek pálil nepřesně.
47:49
Do Bombersbackovy střely na poslední chvíli vložil hůl vracející se Dalecký.
47:33
Sikora zametl volný kotouč mezi nohama obránce, Chábera měl dobře připravený příložník a puk kryje.
47:12
Matúš Kostúr chytá nahozený kotouč. Hráči si oddechnou při komerční přestávce.
46:42
Hruška skvělým forčekingem vybojoval kotouč, ve zmatku před bránou ale nikdo z domácích nedokázal vystřelit.
46:08
Chábera si připsal další zákrok a přerušil hru.
45:58
Na druhou stranu se hnal Mark Bombersback, ale nedokázal zakončit.
45:34
Hosté jeli ve třech na dva, ale jen podrželi kotouč v pásmu.
44:49
Piráti právě vstřelili branku!
Martin Šagát s pukem na holi objel celou třetinu a jeho střelu dorazil za Cháberova záda ONDŘEJ KAŠE. Pirátský mladík tak střílí branku ve druhém zápase v řadě a Chomutov stále žije. Asistence: Martin Šagát.
44:12
Do Gajovského kličky se položil Petr Hořava.
43:48
David Hruška v šanci před bránou míjí!
43:19
Chábera zasahuje proti střele Malce.
42:55
Malec s Bartečkem ve snaze dotlačit puk za brankovou čáru posunuly klec za stanoviště.
42:46
Kaše v protiútoku střílí, Chábera zasahuje vyrážečkou.
41:46
Dalecký vystřelil z otočky nepřesně.
40:30
Na Kostúrovi z ničeho nic přistál puk po skryté střele Majeského, gólman domácích měl štěstí.
40:01
Piráti přestříleli ve druhé třetině Kladno 25:8, co jim to ale bylo platné, když periodu prohráli 1:2. Nejdříve využil přesilovku 4 na 3 po skvělém pasu Pavla Patery Miloslav Hořava a poté si Martin Růžička sám do brány srazil nahození Libora Procházky. V bráně nešťastného Růžičku vystřídal Matúš Kostúr a pro Piráty to byl nový impuls. Snížili na 1:3 přesilovkovou trefou Jakuba Stehlíka a ve třetí třetině začne hon za zázrakem. Začínáme opět v 19:56.
40:00
39:52
Šagátova střela z otočky letěla mimo.
39:12
Kladnu teď zatápěla druhá chomutovská lajna. Proti střele Hřebejka z ostrého úhlu zasahuje brankař Kladna a přerušuje hru.
38:33
Další zásah Chábery po střele Malce.
38:24
Proti ráně Stehlíka od modré se vytáhl hostující brankář. Zasáhl lapačkou.
38:20
Hřebejkovu jemnou teč přikryl Chábera.
38:07
Piráti teď točí hosty v útočném pásmu. Bombersback trefil boční síť.
36:14
Tak přece jen to klaplo. Angel Krstev ve střelecké pozici ještě rozvážně přihrál JAKUBU STEHLÍKOVI na modrou a to se ukázalo být jako správná volba. Stehlík napálil kotouč pod horní tyč a Piráti snižují. Asistence: Angel Krstev, Jaroslav Svoboda.
35:34
Další dvouminutový trest pro Petra Koláříka (KLA) znamená opět početní výhodu pro Piráty.
35:22
Havel ve výborné šanci střelou zápěstím trefuje Cháberu.
35:06
Hosté jsou kompletní, útočí stále Piráti.
34:49
Teď pálil Havel a puk odskákal až ven ze třetiny.
34:32
Ruttova střela letěla mimo bránu.
33:21
Rytíři brání opravdu znamenitě. K Pirátům přistupují na blízko a střely blokují. Jako teď pokus Bartečka, po kterém vyhazují kotouč.
32:52
Další vyloučení z řad Kladna. Petr Hořava (KLA) si odsedí dvě minuty za hákování.
32:52
Ani brejk Sikory s Hromasem neskončil brankou. Tentokrát chybělo zakončení.
32:31
Ruttova střela také končí ve výstroji hostujícího kouzelníka.
32:13
Zásah kladenského brankaře po střele Hřebejka z pravého křídla.
32:05
Nakonec Chábera kryje puk.
31:52
Piráti jsou sice nastěhovaní v pásmu, ale nemohou vystřelit. Diváci se zlobí.
31:39
Svobodova rána je sražena mimo.
30:52
Bartečko posílal jen takovou přihrávku do brankoviště, Chábera si připsal jednoduchý zákrok betonem.
30:30
Piráti mají šanci se zvednout v při přesilovce. Za vysokou hůl je vyloučen Václav Kolářík (KLA).
30:08
Zakázané uvolnění hostů.
29:45
Oba týmy jsou nyní kompletní.
28:45
Kladno právě vstřelilo branku!
Smolný moment v osudovou chvíli si vybral domácí brankář Martin Růžička. LIBOR PROCHÁZKA nastřelil puk na zadní mantinel a gólman Pirátů si ho sám srazil do brány. Pak dlouho ležel na zádech v brankovišti a nemohl uvěřit tomu, co se mu přihodilo. Růžičku v bráně střídá Kostúr. Asistence: Jan Eberle.
28:09
Ve čtyřech proti třem se ale přeci jen prosazují. Pavel Patera si zkušeně počkal s pukem v útočném pásmu, aby poslal milimetrově přesnou přihrávku kolem brankoviště na hůl MILOSLAVA HOŘAVY. Ten už se před odkrytou bránou nezmýlil. Asistence: Pavel Patera, David Růžička.
27:41
Gajovský se uvolnil do brejku a jeho šanci musel hasit Chábera. Následně je vyloučen Ivan Majeský (KLA) na dvě minuty za sekání.
27:25
Téměř minutu se teď budou Piráti muset bránit ve třech. Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen Mark Bombersback (CHM). Jiří Čelanský si bere oddechový čas.
27:14
A po nepřesnosti hostujícího Růžičky se uvolňují Piráti. Bartečko pálí mimo.
26:42
Petr Hořava napálil kotouč do boční konstrukce brány!
26:20
Přesilovku si teď zahrají i hosté. Karel Hromas (CHM) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
26:15
Chábera podržel další nahozený kotouč a následuje přestávka na čištění ledu.
25:58
hosté jsou kompletní, žádné velké nebezpečí z chomutovské strany.
25:25
Teď vyhodil puk Majeský. V útočném pásmu ho pak podržel Eberle.
24:51
Teď se ale hosté zásluhou Bílka, který vyvezl kotouč, osvobodili.
24:26
Chábera chytá nahození a přerušuje hru. Diváci si žádají vyrovnání.
23:57
Vyloučen je Petr Tenkrát (KLA) na dvě minuty za faul vysokou holí.
23:50
Hromas nejdříve tečoval Krstevovu střelu, pak sám pálil! Obě šance ale zhatil skvěle chytající gólman Rytířů.
23:40
Puk po vhazování doklouzal až k Cháberovi, ten ho raději přikryl.
23:37
Nakonec není branka uznána. Pokračuje se za stavu 0:1 z pohledu domácích.
Konzultace sudího Šindlera s videorozhodčím probíhá celkem dlouho, tak se hráči šli rozbruslit a diváci se baví s roztleskávačkami.
Zápas sleduje 3197 diváků. Na poslední domácí zápas sezóny žádná sláva.
23:37
Rozhodčí si musí překontrolovat záznam hry, jeden z hostujících útočníků vypálil a kotouč trefil brankovou konstrukci. Možná se puk odrazil od vnitřního oblouku.
23:00
Machač z levého křídla pálil mimo bránu.
22:30
Další přerušení po dorážce Hřebejka. Chábera má teď plnou výstroj práce.
22:24
Bombersback tentokrát střílel sám, kladenský gólman opět chytá.
22:10
Malec vystřelil od mantinelu a Bombersback těsně před brankařem hostů puk tečoval. Chábera ale našel kotouč v rukavici.
21:57
Cháberova vrána je mimo stanoviště.
21:46
Svoboda proklouzl mezi obránci, ale dokázal pouze slabě vyslat kotouč bekhendem. Žádná velká starost pro Cháberu.
21:33
A Martin Růžička kryje kotouč po nájezdu Zagrapana.
21:26
Daleckého střelu vyrazil Růžička.
20:58
Tenrkát objel útočnou třetinu a vystřelil, puk zblokoval Bartečko.
20:14
Chábera lapil kotouč. Vhazuje se po jeho levé straně.
20:09
Puk se odrazil na střídačku Pirátů.
20:01
Ještě se omlouvám za nepřesnost způsobenou chybným zápisem, první třetinu neodchytal Lukáš Cikánek, ale Jan Chábera.
První třetina nenabídla žádný strhující hokej. Piráti jsou břemenem naděje hodně zatížení a lehkosti Rytířů se zatím nemohou vyrovnat. Jediný gól první třetiny dal hostující kapitán Pavel Patera v deváté minutě, když dorazil do brány střelu Majeského. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
20:00
19:59
Ještě jedna rána Vítězslava Bílka, Martin Růžička ji vyrazil do ochranné sítě.
19:18
Na druhé straně střela Hřebejka a Cháberův zákrok.
18:59
Střelu Procházky tečoval šikovně Dalecký, jen těsně mimo domácí bránu.
18:21
Martin Růžička střelu Miloslava Hořavy od modré dobře viděl a pohodlně chytil.
18:08
Další zakázané uvolnění Chomutova.
18:00
Ofsajd Cohmutova. Kämpf se zpět do středního pásma natahoval marně.
17:49
Havel váhal s rozehrávkou, až musel v tísní vyhodit puk na zadní mantinel. Zakázané uvolnění Pirátů.
17:10
Šagátova střela byla opět zblokovaná.
16:39
David Růžička osvobozuje Kladno a jeho tým je kompletní.
15:57
Svoboda pálil, Gutwald jeho ránu zblokoval a vyhazuje.
15:35
Ofsajd Pirátů.
15:08
A další Gajovského šance, tentokrát sražená střela.
14:51
Piráti byli ve třech před Cháberou, Gajovský napálil kotouč pouze do kladenského brankáře!
14:37
Další přesilová příležitost pro domácí. Vyloučen je Ivan Majeský (KLA) na dvě minuty za sekání.
14:23
Strnad se statečně bil kolem branky domácích až vybojoval kotouč a vystřelil na Martina Růžičku. Ten jeho pokus vyrazil.
13:57
Jassova přihrávka rukou a vhazování ve středním pásmu.
13:48
Bombersback přihrál mezi kruhy Svobodovi, jeho střela byl ale stržená. Rytíři pak vyhodili puk na zakázané uvolnění.
13:03
Jass jen odevzdal kotouč.
12:34
Domácí jsou v plném počtu a snaží se procpat do útočného pásma.
12:19
Nedorozumění na straně Kladna a zakázané uvolnění.
12:00
Dalecký vyslal na Martina Růžičku střelu zblízka, brankář domácích vyráží kotouč do rohu.
11:37
Krstev odpaluje kotouč přes všechny čáry, oba týmy střídají.
11:06
Patera sám vyhodil nepřesným pasem Kladno z pásma.
10:33
Po faulu v útočném pásmu je Marek Sikora (CHM) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
10:21
Rutta pálil od modré velice nepřesně.
10:02
Zakázané uvolnění Rytířů.
08:51
Ivan Majeský objel bránu a pokoušel se vystřelit na gólmana Pirátů, puk ale srazil domácí obránce přímo na hůl PAVLA PATERY, který bezpečně doklepl puk za záda Martina Růžičky. Asistence: Ivan Majeský, Miloslav Hořava.
08:31
Tenkrátovo nahození vytřepal z rukavice Martin Růžička.
08:04
Patera podržel puk u mantinelu a přerušuje se. Vhazuje se ve středním pásmu, nejblíže k pravé straně kladenského brankaře.
07:36
Sikora dostal hodně místa na středu hřiště a projel až mezi kruhy, odkud vystřelil. Chábera chytá a přerušuje hru.
07:01
Hosté jsou kompletní a venku z obranného pásma.
06:53
Puk se dotkl ochranné sítě za Cháberou, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
06:38
Eberle v brejku nedosáhl na rychlou přihrávku.
06:15
A Rytíři se osvobozují.
06:04
Další ránu Krsteva vyráží Chábera betonem.
05:46
Stehlíkovi střela od modré nesedla.
04:58
První vyloučení zápasu. Libor Procházka (KLA) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
04:39
Domácí druhá formace dobře napadala a vše vyústilo ve zblokovanou ránu z hole Hřebejka. Pak se Piráti dopustili ofsajdu.
03:46
Střela zápěstím Račuka byla sražena mimo bránu.
03:17
Od modré střílel Jass, gólman hostů chytá kotouč do rukavice.
03:11
A Svobodův střelecký pokus vyrazil Chábera do ochranné sítě.
02:48
Nahození Malce tečoval Bombersback, puk proletěl těsně kolem pravé tyče Cháberovy brány!
02:04
Tenkrát z pravého křídla vyslal první střelu na Martina Růžičku, ten vyrazil puk betonem do rohu.
01:32
Hřebejk sklepl Krstevovo nahození mimo bránu.
00:41
Ani Rytíři, ani následně Piráti v útočném pásmu nevymysleli střelu, a tak se z ledu klidí první formace.
00:12
Domácí jen nahodili puk ha Cikánkovu bránu a akci rozjíždí hostující Růžička.
00:01
Ale přestaňme se divit a radši sledujme dění na ledě. Na něm už jsou hostující i domácí borci a za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly.
Poslední domácí utkání Pirátů bude sledovat jen z části zaplněné hlediště. To je trochu ku podivu, když právě dnes potřebují maximální podporu.
Zdravím z SD ARÉNY! Zde se budou Piráti snažit vybojovat naději do posledního zápasu.

Piráti Chomutov: M. Růžička – Malec, Stehlík, Havel, Krstev, Mrázek, Rutta, Bartejs, Jass – Svoboda, Bartečko, Bombersback – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Šagát, Sikora, Hromas – Kaše, Kämpf, Račuk.

Rytíři Kladno: Cikánek – D. Růžička, Majeský, P. Hořava, Kolářík, Gutwald, Procházka, Jankovič – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Eberle, Machač, Dalecký – Bílek, Kuchler, Šilhavý – Zagrapan, Strnad.

Rozhodčí: Šindler, Polák – Bádal, Pouzar.
Příjemný den z Chomutova!

Domácí Piráty čeká letošní poslední zápas před domácím publikem a rozhodně to nebude nic jednoduchého. V případné hře o extraligu potřebují tři body – a ty musejí vybojovat v zápase s Kladnem, které sice o extraligu přišlo, ale letošní ročník chce dohrát se ctí.

Severočeští Piráti stále ještě živí plamínek naděje. Ale už to není pouze v jejich rukou. Nutně potřebují, aby v Olomouci domácí nezvítězili v prodlužovaném zápase. Ve všech ostatních případech se bude rozhodovat až v posledním kola, stejně jako loni. To vše ale za jediného předpokladu. Krušnohorci musí Kladno obrat o tři body, jinak je veškerá postupová matematika zbytečná.

Ale Rytíři rozhodně nedají svou kůži zadarmo. Jejich šance sice vyhasly už před dvěma koly, ale svěřencům Jiřího Čelanského jde především o čest. A zamíchání kartami v boji o postup by jim mohlo být zajímavou náplastí. V jejich prospěch hovoří také výsledek posledního vzájemného zápasu, ve kterém nasázeli Pirátům šest branek.

V čí prospěch se tedy dramatický závěr baráže nakloní? Zůstaňte naladěni! Začínáme v 18 hodin.