Jihlava - K. Vary | ONLINE | 8.4.2016 17:30 | Tipsport Extraliga 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatnováním, že HC Dukla Jihlava porazila Energii Karlovy Vary 2:1 a v pátém kole baráže poprvé naplno boduje, čímž se opět vyrovnává tabulka prolínací soutěže, se s Vámi loučí a hezký pátek přeje Tomáš Lysý.
Nejlepší hráči zápasu:
HC Dukla Jihlava: Pavel Mrňa
HC Energie Karlovy Vary: Tomáš Závorka.
Třetí třetina nabídla hodně bojovnou podívanou a sluší se podotknout, že Energie svého soupeře přestřílela. Varští vypálili na branku Duklu hned třináctkrát, ale vždy narazili na výborného Jakuba Škarka, jenž měl dnes na tříbodové výhře svého týmu velký podíl. Na konci třetiny zkusila Energie hru bez gólmana, ovšem málem na ní doplatila, protože Diviš nadzvedl puk do prázdné brány po střele Semana. Gólu ale bylo dosaženo vysokou holí, takže nemohl být uznán. Na rozdíl od Slavie ale Dukla tentokrát dotáhla zápas do vítězného konce a bere první tříbodovou výhru v baráži.
Konec zápasu.
59:49
Ještě doplním jméno vyloučeného hráče – Rostislav Marosz dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Myslím si, že je rozhodnuto.

Na vyloučení: 7-8.
59:49
Nyní již to je jasné. Hosté neudrželi puk na útočné modré, Mrňa se jej snažil na druhé straně vybojovat a dát jej do prázdné klece, jelikož Závorka byl opět ven z branky. Ovšem byl vzat do klinče hned dvěma hráči a je tu vyloučení hostí. Do konce zápasu chybí 10,8 vteřiny.
58:55
Červenožlutí vybojovali puk na útočné modré. Po několika odrazech se kus černé pryže dostal do útočného pásma Jihlavy, kde se k zakončení do prázdné klece dostal Seman. Jeho střela přes dva hráče nemířila do volné branky, ovšem ještě před čarou jí vysokou holí nadzvedl Diviš a poté již do branky puk zapadl. Rozhodčí se o této situaci dlouze radili a nakonec gól neuznávají pro vysokou hůl.
58:30
Několikrát tečovaná střela zřejmě Gulašiho prolétla těsně vedle pravé tyče Škarka.
58:14
Závorka je ven z branky, hosté to zkouší v šesti bez gólmana.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:58
Domácí dobrým napadáním nasbírali cenné vteřinky v pravém rohu za brankou Závorky.
57:20
Střelu Gulašiho od modré dokázal zblokovat Kolář a ve spolupráci s Prokšem posílá Dukla puk do středního pásma.
57:02
Puk se po zakázaném uvolnění Dukly stěhuje k levici Jakuba Škarka.
56:46
Jícha se ve spolupráci s Prokšem dostal do pásma, ovšem v levém rohu za brankou mu vystavil ukázkové tělo obránce hostí.
56:09
Hosté musejí po vyhození Dukly začít znovu od svojí svatyně.
55:48
Rostislav Marosz se jako pořádný dravec dostal z vlastního pásma až na druhou stranu. Po modré si sjel blíže kruhům a vystřelil, ovšem Škarek zachránil svůj tým fantastickým zákrokem lapačkou.
55:29
Zakázané uvolnění hostí.
55:19
Domácí se nyní ubránili útoku Varů, zastavili jej ve středním pásmu a pohodlně nahazují puk za Závorku.
Dnešní utkání sleduje 2834 diváků.
54:36
Další nepřehlednou situaci před svojí brankou řeší Škarek jistým zákrokem lapačkou, byť měl hodně těžkou pozici.
54:27
Jihlava hraje v plném počtu.
54:21
Marosz dostal puk mezi kruhy. Neměl prostor ke střele, tak si sjel blíže k brance a zkusil to bekhendem, leč poslal puk mimo.
54:14
Hosté mají puk před Škarkem a kombinují.
53:56
Energie hraje v plném počtu.
53:41
Důras se Stebihem bojují o puk v levém rohu za svojí brankou, úspěšně.
53:19
Za 37 vteřin skončí trest Václava Skuhravého a poté bude hrát Energie 31 vteřin v pěti proti čtyřem.
53:19
Komerční přestávka, před kterou Škarek pohodlně lapil střelu jednoho z hráčů hostí z pravé strany.
52:59
Na Horáckém zimním stadionu nám to pořádně vře. Na modré zachytil kotouč Rachůnek, jenž si následně sjel blíže mezi kruhy a vystřelili. Škarek zachránil svůj tým, má puk jistě v moci a po strkanici před jeho brankou je hra vykázána do středního pásma. Buly bude přímo ve středovém kruhu.
52:33
Nahozením od modré se prezentoval Bičánek, mířil však hodně vedle levého horního rohu jihlavské branky.
52:27
Tohle byla hodně "prodrbaná" přesilová hra Dukly. Domácí ve svém pásmu nepřesně rozehráli a krátce poté se provinil Aleš Jergl za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 7-7.
52:10
Energie se hned po buly osvobozuje a nyní sbírá cenné vteřinky v pásmu Jihlavy.
51:56
Krátce po buly měl Prokš za brankou kotouč, ovšem byl podražen Václavem Skuhravým, který jde s velkou dávkou nevole na trestnou lavici.

Na vyloučení: 6-7.
51:46
Toto vyhození Dukly se již bude pískat jako zakázané uvolnění.
51:15
Energie se začíná tlačit do útoku. Od modré zkoušel vypálit Gulaši po nahrávce Martina Rohana, jenže vůbec nevystřelil, puk mu nesedl na hůl.
50:31
Hraje se ve středním pásmu, kde Varští sice získali puk, ovšem po nahození před branku Škarka se dlouho v útočném pásmu neudrželi, Seman s Březinou dávají puk znovu do středního pásma.
50:18
Po dalším závaru před Škarkem je posunutá klec, ledaři musí na led, aby dali vychýlenou konstrukci do původního stavu.
50:12
No tohle byla ale neskutečná minela, kterou vytvořili jihlavští v rozehrávce a nyní mohou děkovat Jakubu Škarkovi. Rudolf Huna zachytil rozehrávku na útočné modré a jel sám na Škarka, ovšem střelou kolem jeho vyrážečky si na mladého gólmana nepřišel.
49:28
Ihned poté vznikla před brankou Závorky pořádná strkanice, ve které si nejaktivněji vedl varský obránce Vladimír Sičák a jihlavský bijec Pavel Mrňa. Oba se do sebe pořádně zakousli. Pěstní souboj nakonec nemá vítěze, oba dva skončili na ledové ploše v klinči.

Na vyloučení: 6:6.
49:28
Ihned poté vznikla před brankou Závorky pořádná strkanice, ve které si nejaktivněji vedl varský obránce Vladimír Sičák a jihlavský bijec Pavel Mrňa. Oba se do sebe pořádně zakousli. Pěstní souboj nakonec nemá vítěze, oba dva skončili na ledové ploše v klinči.

Na vyloučení: 6:6.
49:28
Ihned poté vznikla před brankou Závorky pořádná strkanice, ve které si nejaktivněji vedl varský obránce Vladimír Sičák a jihlavský bijec Pavel Mrňa. Oba se do sebe pořádně zakousli. Pěstní souboj nakonec nemá vítěze, oba dva skončili na ledové ploše v klinči.

Na vyloučení: 6:6.
49:28
Ihned poté vznikla před brankou Závorky pořádná strkanice, ve které si nejaktivněji vedl varský obránce Vladimír Sičák a jihlavský bijec Pavel Mrňa. Oba se do sebe pořádně zakousli. Pěstní souboj nakonec nemá vítěze, oba dva skončili na ledové ploše v klinči.

Na vyloučení: 6:6.
49:25
Anděl nadělal forčekingem pořádné problémy bekům hostí. Nakonec se k puku dostal Mrňa, který jej bleskově poslal před branku na Anděla. Závorka měl co dělat, aby puk vyrazil, protože kotouče se jako poslední dotkl Vladimír Sičák a nepříjemně jej tečoval.
49:02
Kaláb nahazuje puk za branku Závorky a jde střídat, ostatní jihlavští hráči zůstávají na ledě.
48:48
Střelu od modré v podání Martina Rohana vyráží Jakub Škarek a následně je pískán ofsajd Energie.
48:18
Vojtěch Tomeček zkusil proti Štebihovi všemožná kouzla s pukem, ovšem s kusem černé pryže se dostal jen za branku.
47:51
Bilčík po vyhraném buly poslal puk žabičkou do středního pásma, kde jej na okamžik zachytili hosté.
47:46
Škarek vyřešil závar před svojí brankou a oba týmy si budou moct ke hře něco říct během komerční přestávky.
47:14
Dukla hraje v plném počtu a stále platí, že doposud v oslabení během celé baráže neinkasuje. Martin Rohan navíc musel sám vyjet z pásma proti forčekujícímu hráči, tím spíš, že se z trestné lavice, která je právě u obranné modré Dukly, vracel Kaláb.
47:04
Energie má opět kotouč v pásmu před Škarkem.
46:24
Jihlava to zkusila dokonce v útoku dva na dva, který se vyvinul do akce dva na jednoho. Závorka na poslední chvíli zachytil puk po bekhendovém pokusu Koláře, kterého vyzval ke střele Diviš.
45:55
Kotouč získal Richard Diviš a přes beka Rohana se dostal do středního pásma.
45:25
Martinu Rohanovi na modré přeskočil puk hokejku a Jihlava se osvobozuje.
45:14
Tomáš Kaláb dostává dvě minuty, bohužel jsem nestihl zaregistrovat, za jaký trest. Nicméně Karlovy Vary jdou do dvouminutové početní výhody.

Na vyloučení: 4-4.
44:54
Malec již neměl příliš prostoru na to, aby v rychlostním souboji stačil Kůsovi, byl dlouho na ledě. Vzápětí za brankou přichází faul Tomáše Kalába.
44:05
Jícha dostal ve středním pásmu dobrou dlouhou přihrávku do jízdy. Dostal se na vrchol levého kruhu, odkud zamířil hodně vedle levé tyče Závorky.
43:32
Jakmile domácí mají ve středním pásmu puk a není komu by přihráli, přejedou červenou a vyhodí puk k Závorkovi nebo do obranného pásma Varů.
42:55
Střelu Martina Rohana od modré Škarek našel v lapačce a bleskově poté rozehrál za branku pro spoluhráče.
42:34
Důras ztečoval kotouč za branku pro Skořepu, jenž jej v sevření dvou hráčů ani nemohl udržet.
42:21
Rozehrávka hostí končí ve středním pásmu, kde Dukla zamezila další cestě puku ke svojí brance, konkrétně Alešem Jerglem.
42:01
Varští mají puk za svojí brankou a Sičák čeká, až mu najednou spoluhráči na rozjetí útoku.
41:25
Jakub Svoboda se po pravé straně protlačil před branku. Škarek mu ale nedal prostor, aby protlačil puk do branky, jeho svatyně byla navíc krátce poté posunutá a dorážka Koblasy v přerušené hře již byla zbytečná.
41:19
Kolář se dostal přes modrou, ale ihned byl zbaven puku.
40:38
Diviš neměl příliš prostoru ke střele, tak na levém kruhu udělal otočku a poslal přihrávku před branku, kde se kotouč neúspěšně pokusil tečovat Březina.
40:22
Jergl projel z vlastního pásma na druhou stranu, nahodil od modré na Závorku. Ten sice vyklepal puk z lapačky a rychle rozehrál na spoluhráče, kteří jej dávají jen na zakázané uvolnění.
40:07
Hned po úvodním buly se hra stěhuje na buly k levici Škarka.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Druhá třetina je za námi a přinesla po opatrném úvodu také zajímavou podívanou. K vidění bylo několik hezkých šancí, i gólových, ovšem více na straně Dukly, která nakonec udeřila z poměrně nenápadné akce. Marek Prokš si z pravé strany vybruslil mezi kruhy a střelou po ledě propálil Tomáše Závorku. Jihlava tak poprvé v celé baráži jde do závěrečné dvacetiminutovky s vedením na své straně.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:45
Další rychlá akce Dukly, přečíslení tři na dva. Už to vypadalo, že třetí útok Jihlavy celou akci zpozdí,když se k puku na vrcholu pravého kruhu dostal Březina. Připravil si kotouč na střelu, ovšem Závorka puk vyrazil.
39:18
Seman kotouč v pásmu neudržel, za Škarkem nyní operuje Rudolf Huna.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Situace dva na jednoho v podání Dukly. Mrňa najížděl s Andělem proti jednomu obránci hostí, kterého se Mrňa efektivní stahovačkou zbavil. Tváří v tvář Závorku ale nepřekonal.
38:25
Lukáš Anděl si najel s pukem před branku. Zkusil se jej protlačit k pravé tyči Závorky, kde byl připraven i Kolář, ale k teči se nedostal a puk projel podél tyčky vedle.
38:05
Jakub Škarek uklidňuje spoluhráče a bezpečně lapí střelu z levého kruhu.
37:44
Jihlava jako by chtěla o těžce získané vedení lehce přijít. Jinak si nedovedu vysvětlit, jak nyní mohl Koblasa projít mezi kruhy jako nůž máslem a vypálit jen těsně vedle levé tyčky.
37:07
Střela Vachovce od modré šla do prvního napadajícího hráče Dukly. Puk se poté dostal do středního pásma, kde se Kůs provinil přihrávkou rukou.
36:35
Zadražil přišel trošku lehkovážnou rozehrávkou zpoza vlastní branky o puk. Ač se snažil svojí chybu napravit, odražený puk se dostal na hůl Jaroslava Kůse a Energie útočí.
35:53
Pavel Mrňa to lišácky zkoušel z ostrého úhlu pravé strany, leč kotouč do levého horního rohu branky kolem ramene Závorky nedostal, minul tyč.
35:33
Jihlavě se nakonec podařilo dostat puk do své moci, když Jaroslav Svoboda vyjel zpoza branky a neúspěšně se pokusil otočit s pukem a zakončit.
35:17
Varští nyní motají pětici jihlavských hráčů před Škarkem, tohle jsou trošku energetické kleště.
34:25
Dukla právě vstřelila branku!
Než jsem stačil napsat, že ránu Jana Tomečka od modré výborně zlikvidoval pravým betonem Škarek, je tu gól Dukly. A ten jsem sotva postřehl. Není se čemu divit, i sudí se šli radit, protože dělovka MARKA PROKŠE, jenž dostal puk od Jíchy a vybruslil si na pravý kruh, se odrazila od zadního oblouku tyče a bleskově vylétla ven k branky. Asistence: Lukáš Jícha.
34:04
Jergl zkusil napřáhnout od modré, ovšem trefil pouze najíždějícího protihráče Vojtěcha Tomečka. Ten letos nastoupil i za Duklu, ale s Jerglem se nepotkal.
33:44
Jiří Dobrovolný poslal puk po mantinelech na druhou stranu, o kotouč se nyní bojuje za brankou Závorky.
32:39
Březina se pokoušel mezi kruhy dostat k puku a nakonec se mu to, i s troškou štěstí, podařilo. Ovšem štěstí stálo i na straně druhé. Závorka na jeho pokus po ledě vůbec neviděl, přesto stačil proti puku nastavit svůj levý beton.
32:33
Vše už bylo připraveno na pravém kruhu Závorky k buly, když je odpískána komerční přestávka.
32:33
Šikovně to nyní zahrála Dukla. Anděl vybojoval na levém kruhu puk a poslal jej na modrou na Zadražila, který ihned střílel. Závorka musel zasahovat, i když měl složitou práci v tom, že Malec se snažil tečovat kotouč. Nakonec opět puk udržel někde na své hrudi. Znovu však vidíme menší strkanici před hostující svatyní.
32:10
Tomáš Závorka zachytil kotouč ve své výstroji, ovšem rychle k němu přijel Pavel Mrňa a snažil se jej vyšťourat. To se samozřejmě nelíbilo hráčům hostí a před varskou svatyní vznikla menší šarvátka, po které se ale vylučovat nebude.
32:01
Lukáše Jíchu trefil nahozený puk, ač se jihlavský forvard vracel do středního pásma, věděl totiž, že jinak bude pískán ofsajd. Ovšem ten byl odpískán tak jako tak.
31:34
Zakázané uvolnění Dukly.
31:17
Dvě šance nyní zneškodnil Jakub Škarek. Vrána si najel mezi kruhy a vystřelil. Domácí muž v masce puk bleskově vyrazil, načež se Lukáš Vrána dostal ještě k dorážce, kterou šestnáctiletý gólman Dukly pokryl pravým betonem.
30:43
Na druhé straně si sjel po pravé straně před branku Škarka Rostislav Marosz. Zkusil to střelou z velkého úhlu na bližší tyč, leč gólmana Dukly na švestkách nenachytal.
30:21
Diviš sice za brankou vybojoval proti dvěma hráčům puk, byl ale v obtížné pozici, spadl a kotouč získali hosté.
29:37
Další slibná šance hostí, ve které byl tentokrát Jaroslav Kůs. Jeho rána ze středu útočného pásma se od Škarka odrazila jako od zdi a poté puk odpálili obránci Dukly.
28:55
Václav Skuhravý dostal v útočném pásmu hodně prostoru. Namířil si to po pravé straně blíže k brance, odkud vystřelil, ovšem Škarek stihl kotouč vyrazit.
28:21
Tato přesilovka se Dukle nezdařila, Varským nedělalo příliš problémů ubránit svojí svatyni od pohromy a hrají v pěti.
28:07
Stejně tak jako nyní, kdy po přejetí obranné modré vyhazuje Vachovec.
27:40
Aleš Jergl se sice prodral s pukem do pásma, ale převaha hráčů soupeře byla patrná a o kotouč přišel. Hosté se opět osvobozují.
27:28
Puk je po buly opět za Škarkovou svatyní.
27:18
Z levé strany od modré napřáhl Bilčík. Rána mu příliš nesedla, přesto jí Závorka musel vyrazit nad sebe do sítě nad svojí svatyní.
26:57
Prudké nahození Diviše po mantinelech je výzvou pro Jana Koláře, jenž ale při souboji o puk poslal kotouč do ochranné sítě. Buly tak proběhne znovu ve středním pásmu.
26:51
Dlouho se nevědělo, kde je puk nebo kam se odrazí. Nakonec byl nalezen v levém kruhu obranném pásmu Varů. Rozhodčí vytahují hru do středního pásma.
26:31
Hosté se krátce po buly osvobozují.
26:21
Druhá přesilová hra pro Duklu, tu zatím jedinou dokázali domácí využít. Nyní budou mít další šanci po tom, co Tomáš Rachůnek jde ven za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu.

Na vyloučení: 3-4.
26:21
Ale to až po krátké komerční přestávce, kdy Vám sdělím i jméno vyloučeného hráče a trest.
26:15
Hosté faulovali a jihlavští hokejisté si zahrají přesilovou hru.
25:40
Ani potřetí to dnes Davidu Březinovi z oblíbené pozice z pravého kruhu nevyšlo. Střelu po ledě namířil těsně vedle vzdálenější tyčky.
24:35
Vidíme stejný obrázek jako v závěrečných minutách prvého dějství. Dukla i Vary dokáži udržet puk na hokejkách pouze kratší čas a žádnou výraznější šanci si nevytváří. Pokud tedy pomineme dvě šance Dukly v poslední minutě první dvacetiminutovky.
23:38
Oba týmy hrají v plném počtu.
22:55
Jihlava se dostávala do situace tři na jednoho. Byl to Pavel Mrňa, který si sjel na levý kruh a vzal odpovědnost do svých rukou, respektive do své hokejky, ovšem jeho pokus do horního rohu na bližší tyč si Závorka pohlídal.
22:20
Skořepa sice zavezl puk do pásma, ale ke střele se nedostal. Podobně si vedl i na druhé straně Tomáš Dvořák.
21:38
Oba dva si však po odehrání puku prohodili dvě tři jemné sekerky, takže jak domácí Miha Štebih, tak hostující Rostislav Marosz jdou ven na dvě minuty. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

Na vyloučení: 3-3.
21:38
Oba dva si však po odehrání puku prohodili dvě tři jemné sekerky, takže jak domácí Miha Štebih, tak hostující Rostislav Marosz jdou ven na dvě minuty. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

Na vyloučení: 3-3.
21:32
Štebih ve spolupráci s Andělem odzbrojil na obranné modré Marosze.
20:57
Jícha si vybrusloval zpoza branky k pravé tyči Závorky, ovšem zavrávoral a nedokázal přihrát přesněji na své spoluhráče Koláře nebo Prokše.
20:44
Buly po levici Závorky se bude opakovat.
20:42
Závorka viděl, že si Diviš najíždí před jeho branku, takže raději proti dotírajícímu hráči pokryl kotouč ve výstroji.
20:28
První útočnou akci druhé třetiny kazí Varským ofsajd.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:18.
Úvodní dějství je u konce a na Horáckém zimním stadionu jsem viděli poměrně líbivý hokej, o tom není spolu. V páté minutě využila Dukla svojí vůbec první přesilovku v utkání, když přihrávku Diviše zpoza branky využil tváří v tvář Závorkovi Filip Seman. Na druhé straně přišlo srovnání o devět minut později, kdy Marosz přihrával podél brankoviště na Tomáše Rachůnka a tomu jen stačilo nastavit hokejku – 1:1.
20:00
První třetina skončila.
19:30
A další velká šance domácího týmu. Diviš si ještě prodloužil střídání a hledal před brankou volného Mrňu, který také nedokázal trefit poněkud skákavý kotouč.
19:08
Diviš přihrával před branku zcela volnému Březinovi, kterému v rozhodujícím momentu přeskočil kotouč hokejku. Jihlavský forvard měl před sebou prázdnou klec.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:35
Napadání Filipa Semana a vůbec celé druhé lajny Dukly nyní dělalo hostům problémy. Daleko za modrou se Energie nedostala.
17:53
JIhlavští hráči dali až příliš prostoru Petru Koblasovi, který se prosmýkl před branku, kde mu kotouč již dokázal vypíchnout Tomáš Kaláb.
17:33
Z druhé strany od modré to nyní zkusil i Michal Vachovec, ovšem Škarek po puku jistě máchl lapačkou.
17:06
Jan Tomeček si na modré připravil puk ke střele a poté tvrdou ránou vyprášil prach z levého betonu Škarka.
16:48
Nahození hostí končí v pravém rohu za brankou Škarka, kde se bojuje o puk.
16:13
Stejný obrázek vidíme i nyní. Jihlavské nahození si pohlídal Závorka, na druhé straně se Vary dostaly znovu do ofsajdu, ovšem nyní úmyslného.
15:58
Akce hostí byla přerušena ofsajdem.
15:46
Na Horáckém zimním stadionu sledujeme poměrně liché minuty. Ani jeden z týmů neudrží po delší čas puk na svých holích, nenaskýtá se nám tak žádná pěkná podívaná.
14:47
Ovšem ani hosté neudrželi kotouč dlouho ve své moci a Dukla rozjíždí postupný útok z vlastní branky.
14:24
Jergl na pravém kruhu nedosáhl na trošku prudší přihrávku v podání Důrase a domácí tak ztrácejí puk.
14:09
Hned poté následuje komerční přestávka.
14:08
Oba týmy hrají v plném počtu.
13:14
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Na Horáckém zimním stadionu je vyrovnáno. Hosté pokračovali v útoku a dostali se před branku. Marosz vyzval pasem podél brankoviště ke skórování TOMÁŠE RACHŮNKA, jemuž stačilo u levé tyče Škarka pouze nastavit hůl. Jestliže úvodní gól v podání Dukly byl pohledný, tak tady se jednalo také o hezkou kombinaci. Asistence: Rostislav Marosz.
13:06
No, nyní se hraje hodně tvrdě, dva Varští doslova přišpendlili na led hráče Dukly. Tohle bylo hodně na hraně.
12:46
Pavel Mrňa nebyl dalek tomu, aby z vrcholu pravého kruhu trefil cíl, ovšem Závorka jej na poslední chvíli vychytal.
12:08
Oba dva kohouti, kteří se v průběhu sezony potkávali při soubojích Dukly a Kladna, si ještě něco řekli, takže jdou oba na trestnou lavici. Konkrétně, za domácí je to obránce Miha Štebih – sekání, za hosty útočník Václav Skuhravý – hrubost.

Na vyloučení: 2-2.
12:08
Oba dva kohouti, kteří se v průběhu sezony potkávali při soubojích Dukly a Kladna, si ještě něco řekli, takže jdou oba na trestnou lavici. Konkrétně, za domácí je to obránce Miha Štebih – sekání, za hosty útočník Václav Skuhravý – hrubost.

Na vyloučení: 2-2.
12:05
Miha Štebih ve středním pásmu nepustil do útoku Václava Skuhravého, zablokoval jej a nahodil kotouč za svatyni Závorky.
11:38
Richard Diviš zkusil vypálit z velkého úhlu z pravé strany, ovšem zařízení netrefil.
10:36
Dukla hraje v plném počtu.
10:25
Michal Gulaši to zkusil znovu od modré. Nyní Škarek na jeho ránu viděl. Puk mu sice po tvrdé střele vypadl z lapačky, ovšem jeho spoluhráči situaci vyřešili a vyhazují kotouč přes všechny čáry.
10:10
Hned poté se Dukla osvobozuje.
10:00
Tohle bylo pro Škarka mnohem nepříjemnější. Ránu Gulašiho od modré totiž zblokoval jeden z hráčů Dukly a kotouč projel těsně vedle levé tyče jihlavské svatyně.
09:38
Jihlavě se podařilo vyhodit puk do středního pásma. Při dalším zavezení puku v podání hostí to z levé strany zkusil Petr Koblasa, ovšem narazil na jistého Jakuba Škarka.
08:44
Martin Rohan už napřahoval z vrcholu levého kruhu ke střele, když byla hra přerušena pro postavení útočícího hráče hostí v brankovišti.
08:36
Bránit se bude také Jihlava, jelikož Ondřej Malec dostává také dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 1-1.
08:16
Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu, jelikož byl pískán ofsajd hostí.
08:16
Komerční přestávka.
08:10
Zrovna jistý zákrok proti střele Marka Prokše z pravého kruhu nyní Závorka nepředvedl. Toto nebyl poměrně složitý pokus, přesto měl gólman hostí co dělat, aby jej vyrazil před sebe.
06:58
Další velká šance Dukly. Aleš Jergl dojel před brankou odražený puk. Už to vypadalo, že zavře oči a vystřelí tvrdě z první. Nakonec si kotouč připravil na hůl a zkusil jej prostrčit mezi nohy Závorky, který své betony sklapl včas.
05:35
Ondřej Malec se snažil vystřelit z otočky, což se mu sice povedlo, ale Závorka byl tentokrát pozorný.
04:55
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava poprvé v celé baráži využívá přesilovou hru. Richar Diviš zpoza branky našel před Závorkou najíždějícího FILIPA SEMANA, který střelou z první posílá Duklu do vedení. Lapačka karlovarského gólmana promáchla naprázdno. Pohledná to kombinace domácích. Asistence: Richard Diviš, Tomáš Kaláb.
04:12
Jihlava ostřelovala soupeřovu branku od modré. Miha Štebih dvakrát nemířili přesně, střely slovinského beka šly vedle. Poté podél modré přihrál kolegovi z obrany Alexovi Grebenyukovi, jehož dělovka trefila pouze clonícího hráče.
03:38
Varští se po druhém buly bez potíží osvobozují, Michal Vachovec byl posledním mužem, jenž poslal kotouč z vlastního pásma.
03:34
Lukáš Vrána je prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání. Jde si odsedět dvě minuty za podražení soupeře na své obranné modré.

Na vyloučení: 0-1.
03:25
Mrňa a Malec vybruslil z levého kruhu před branku, ale kvůli spolehlivé práci beků Energie byly jejich střely zblokovány.
02:50
Sebastián Gorčík to zkusil zblízka pro změnu z pravé strany, ovšem gólman Jakub Škarek si prostor u své bližší tyče pohlídal.
02:08
Teď už zase Energie. Michal Gulaši se z levé strany natlačil před branku, ovšem z velkého úhlu trefil pouze boční síť branky.
01:33
David Březina si znovu najel na pravý kruh a z této pozice vystřelil zápěstím. Opět minul zařízení, ovšem tentokrát opravdu jen o kousek. Střela se téměř otřela o pravou tyčku.
01:12
Po vyhraném buly vypálil hodně tvrdě ze své oblíbené pozice z pravého kruhu David Březina, minul však branku.
01:07
Až zhruba po dvaceti vteřinách sudí pro "zašlápnutý" puk přerušili hru. Bude se vhazovat po levici Závorky.
00:42
Ani útok Dukly nedopadl zcela dle představ domácích, o kotouč se bojuje v pravém rohu u branky Závorky.
00:12
Energie vyhrála buly a drala se před Škarka, ovšem Václav Skuhravý na pravém kruhu puk nezískal.
00:01
Utkání právě začalo.
Ještě doplním, že hostům dnes chybí nejlepší střelec baráže Marcel Haščák, Jihlava naopak nemůže do hry nasadit pětici hráčů z Varů, kteří jsou v Dukle na hostování – Denise Šimka, Ondřeje Šafáře, Tomáše Harkabuse, Ondřeje Beránka a Martina Kohouta, který by tak jako tak nemohl hrát, jelikož dostal trest na jeden zápas za vyloučení v minulém zápase na 5 minut a do konce utkání.
Duklu přivádí na led jako již tradičně zkušený útočník Michal Důras. Zápas tak může za malý okamžik začít.
Jako první nastupují na led hosté z Karlových Varů vedení gólmanem Tomášem Závorkou.
Na stadion už přijíždí čtveřice rozhodčích, čeká se už jen na oba aktéry dnešního zápasu.
Na Horáckém zimním stadionu právě probíhá rozbruslení. Tribuny jihlavského zimního stadionu se zatím plní pouze pozvolna.
Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Zadražil, Bilčík, Grebenyuk, Parýzek – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, Seman, Diviš – Kolář, Jícha, Prokš – Mrňa, Anděl, Malec. Trenér: Petr Vlk

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, M. Rohan, J. Tomeček, Bičánek, Dvořák, Gulaši, Weinhold – Huna, Skuhravý, Vachovec – V. Tomeček, Kůs, Koblasa – Svoboda, Marosz, Rachůnek – Gorčík, Vrána, T. Rohan. Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Horák, Šír – Gebauer, Tošenovjan.
Nový účastník WSM Ligy:
Týmy, které v letošním ročníku baráže o extraligu skončí na 3. a 4. místě, budou hrát v příští sezoně WSM Ligu, druhou nejvyšší českou dospělou hokejovou soutěž. A právě včera vešel ve známost tým, který nahradí sestoupivší Šumperk – účastníci WSM Ligy ročníku 2016/17 se mohou těšit na nový celek – HC Frýdek-Místek, mj. farmářský tým třineckých Ocelářů.
HC Energie Karlovy Vary:
Také Karlovarští byli před čtvrtým kolem v trošku složitější situaci, jelikož po úvodní domácí výhře nad Jihlavou venku dvakrát prohráli. Pokud chtěli udržet kontakt s týmy před sebou, museli nutně bodovat. A po dvou třetinách zápasu s Litvínovem měly Vary luxusní náskok 3:0. Jenže osm minut před koncem třetí třetiny vedli hokejisté z lázeňského města pouze o gól. Tři body však s vypětím všech sil uhájili a dotáhli se ke svému soupeři na rozdíl jednoho bodu, na Slavii pak mají deficit dvoubodový.

Zápasy Energie v baráži:
4. kolo: Karlovy Vary – Litvínov 3:2.
3. kolo: Litvínov – Karlovy Vary 5:3.
2. kolo: Slavia – Karlovy Vary 4:2.
1. kolo: Karlovy Vary – Jihlava 6:3.
HC Dukla Jihlava:
Nechybělo moc a tabulka by pro Duklu byla mnohem příznivější, než jaká aktuálně je. Jihlava totiž v posledním zápase chtěla Slavii vrátit porážku z Edenu a ke třem bodům jí zbývala necelá minuta. Červenožlutí čtyřikrát vedli, ale Slavia dokázala čtyřikrát srovnat, naposled 50 vteřin před koncem. Zápas nakonec dospěl do samostatných nájezdů, kde brali extra bod navíc Pražané. Dukla se tak stala prvním týmem, který na domácím ledě prohrál. Ztracené body bude chtít získat zpět právě v souboji s Energií a oplatit jí prohru v prvním zápase v KV Aréně (3:6).

Zápasy Dukly v baráži:
4. kolo: Dukla – Slavia 4:5 sn.
3. kolo: Slavia – Dukla 5:0
2. kolo: Dukla – Litvínov 2:1 sn.
1. kolo: Karlovy Vary – Dukla 6:3.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu baráže o extraligu 2016. Ta svým pátým kolem začíná druhou třetinu zápasů. Od 17:30 se na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě střetnou dva týmy, které potřebují body jako sůl. Tabulkově čtvrtá HC Dukla Jihlava, která doposud nasbírala tři body, vyzve HC Energii Karlovy Vary, jenž je šestibodová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud