Generali Česká Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : M. Boleslav - 11. srpna 2020   18:00

M. Boleslav

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek úterního večera.
Tygři ve druhé třetině navýšili své vedení a poté už si ho zkušeně ubránili. Bruslaři se sice snažili, jenže domácí dnes předvedli velmi zodpovědný defenzivní výkon, který svým čistým kontem podpořil Petr Kváča. Bílí Tygři tak vyhrávají i své druhé utkání v Generali Česká Cupu, Bruslaři si budou muset na první body počkat minimálně do čtvrtka, kdy sehraji s Libercem odvetu na domácím ledě.
59:12'
Středočechům se nedaří dostat do útočné třetiny.
58:47'
Zakázané uvolnění Boleslavi.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetina.
57:36'
Liberec drží kotouč v útočném pásmu, což mu bohatě stačí.
56:15'
Tygři se už nikam moc neženou a zkušeně brání svůj náskok.
Dnešní utkání sleduje 1171 diváků.
54:42'
Hosté se snaží dostat do závěrečného náporu, domácí šelmy ale dobře brání.
52:56'
Mladá Boleslav se opět ubránila.
52:01'
Následně o něj ale přichází.
51:48'
Až nyní se domácí usadili v útočném pásmu.
51:30'
Bruslaři drží kotouč a šetří čas.
50:46'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hrbas – 2 min., sekání).
50:26'
Tygři jsou kompletní. Přesilovky jsou dnes pro oba týmy tabu.
49:17'
Středočechy v dalším útoku zastavil ofsajd.
48:35'
Liberečtí vyhráli buly a vyhazují puk až na druhou stranu hřiště.
48:26'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Derner – 2 min., sekání).
46:37'
Oscar Flynn se dostal k puku, který se odrazil od zadního mantinelu a z ostrého úhlu zkoušel překonat Petra Kváču, jenž byl takřka mimo hru. Z těžké pozice ale mířil pouze do tyče!
45:58'
Liberec právě vstřelil branku!
A Tygři navyšují vedení! Adam Musil přihrál na modrou čáru LUKÁŠI DERNEROVI, jenž zkusil nahodit puk na bránu a byl úspěšný. Jeho pokus možná lehce tečoval někdo z obránců, kotouč je každopádně v síti! Asistence: Adam Musil
43:15'
Tygři hrají v plném počtu.
43:14'
Radim Zohorna využil své rychlosti a skrz obranu Liberce se prohnal až před Kváču, kterého však trefil do hrudníku.
41:42'
Bruslařům se zatím početní výhoda nedaří, více času tráví na vlastní polovině.
41:15'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Knot – 2 min., podrážení).
40:58'
Hosté budou hrát početní přesilovku, zatím je ponechána výhoda.
40:01'
Ve druhé třetině se hra vyrovnala a i Mladá Boleslav si připsala několik slibných šancí. Nakonec jsme se dostali i vedoucí i první trefy, o kterou se postaral liberecký Radan Lenc. Tygři tak vedou 1:0 a ve třetí třetině budou hájit jednobrankové vedení.
40:00'
39:16'
Liberečtí jeli tři na dva, jenže jejich slibně se vyvíjející akce ztroskotala na nepřesné přihrávce Petra Jelínka.
37:39'
Maris Bicevskis přejel v plné rychlosti modrou lajnu a vypálil zpoza obránce. Petr Kváča však stihl zareagovat a mrštným rozklekem střelu zneškodnil.
36:48'
Bruslaři jsou zatím v nepříznivém počtu stoprocentní, David Šťastný je na ledě.
35:50'
Michal Birner se dostal už ke své třetí střele během přesilovky, jenže i tato se minula účinkem. Hosté vyhazují.
35:14'
Ladislav Šmíd přihrál na pravý kruh Michalu Birnerovi, jenž prověřil pozornost Marka Schwarze.
34:42'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Šťástný – 2 min., podrážení).
33:08'
A nový maskovaný muž v boleslavské bráně se hned vyznamenal. V situaci dva na jednoho tentokrát přihrával Michal Birner Tomáši Filippimu, který zakončoval do odkryté brány, jenže Marek Schwarz se roztáhl na modré čáře jak šňůra na prádlo a zabránil jistému gólu!
32:26'
Mladá Boleslav mění v půlce zápasu brankáře. Jana Růžičku nahrazuje Marek Schwarz.
31:32'
Tomáš Rachůnek našel mezi kruhy číhajícího Dávida Grígera, který však ani natřikrát neprocedil puk za Jana Růžičku. Z tlačenice v hostujícím brankovišti nakonec vyšli jako vítězové Bruslaři.
30:15'
Jan Stránský přihrál zpoza brány Adamu Zbořilovi, který z ostrého úhlu trefil rameno Petra Kváči.
29:28'
Hra se přelévá ze strany na stranu.
28:05'
Teď se pro změnu dostali pod tlakem ocitli Středočeši, kteří se nakonec osvobodili pouze za cenu icingu.
27:02'
Radim Zohorna byl teď zcela sám před Kváčou, jenže mu utekl kotouč.
26:25'
Bruslaři chtějí přispěchat s rychlou odpovědí a drží útočné pásmo.
25:39'
A skóre je otevřeno! Tomáš Hanousek našel parádním pasem z vlastní obranné třetiny rozjetého RADANA LENCE, který v samostatném úniku zamířil přesně mezi betony Jana Růžičky! Asistence: Tomáš Hanousek.
24:46'
Na druhé straně poté dostal poměrně hodně prostoru Tomáš Havlín, jenž ale trefil pouze připravenou lapačku Jana Růžičky.
24:24'
David Šťastný se po přihrávce svého spoluhráče zjevil sám před Petrem Kváčou, který dobře odhadl jeho úmysly a podržel svůj tým.
23:58'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šmíd – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
23:28'
Mladá Boleslav v postavení mimo hru. Buly proběhne na její útočné modré.
22:30'
Hra ve druhé třetině je zatím plná nepřesností.
21:57'
Adam Musil přejel modrou čáru a zadovkou přenechal kotouč Petru Jelínkovi, jehož golfák lapil Jan Růžička.
20:27'
Mladá Boleslav zvládla zbytek oslabení a je v plném počtu.
20:01'
Máme za sebou úvodní dějství. V něm byli výrazně aktivnější domácí, kteří si vybojovali tři přesilové hry. Jan Růžička je však zatím stoprocentní a stejně tak si vede Petr Kváča. Stav je tudíž bezbrankový a na úvodní trefu si budeme muset počkat minimálně do druhé třetině.
20:00'
19:48'
Liberečtí překombinovali situaci a přichází o puk.
19:00'
Mladá Boleslav dokonce zahrozila v oslabení, zmatky v domácím brankovišti však nakonec vyřešil Petr Kváča.
18:57'
Hosté se osvobozují, Liberec musí začít na své polovině.
18:27'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Flynn – 2 min., vysoká hůl + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Musil – 2 min., hrubost).
17:53'
Boleslav se po hodně dlouhé době dostala ke slovu. Pokus Martina Pláňka od modré byl však tečován těsně nad horní tyč.
17:14'
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
15:55'
Středočeši zvládli i druhé oslabení.
15:20'
Ronald Knot přihrál podél modré Adamu Musilovi, jehož dělovku z první Jan Růžička pokryl.
14:53'
První přesilovková lajna se neprosadila, Tygři střídají.
14:19'
Domácí vlastní nepřesností připravili o útočné pásmo.
13:34'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Cienciala – 2 min., nesportovní chování).
13:27'
Hosté se ubránili a jsou kompletní.
12:03'
Nakonec vypálil od modré Ladislav Šmíd, jehož ránu tečoval Michal Bulíř vysoko nad. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:43'
Severočeši zatím jen kombinují.
11:10'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Alderson – 2 min., hrubost).
10:32'
Liberečtí jsou zatím v zápase aktivnější a v podstatě nepouští soupeře do hry.
09:22'
Marek Zachar se svou rychlostí prosmýkl skrz hostující obranu a stanul sám před Růžičkou. Gólman Bruslařů však jeho úmysl o blafák vystihl a dál drží čisté konto.
08:02'
Tygři se dostali do další slibné akce. Tomáši Rachůnkovi se ale zamotal puk pod bruslemi, přesto si jej ještě stačil srovnat a tvrdě vypálit. Jan Růžička měl co dělat, aby jeho ránu zkrotil, ale nakonec našel kotouč ve své výstroji.
06:31'
Tomáš Rachůnek rozjel rychlý protiútok a přihrál k levému mantinelu Radanu Lencovi, jehož pokus vyrazil Jan Růžička do ochranné sítě.
05:44'
Tomáš Filippi vyvezl touš z obranné třetiny a v přečíslení dva na jednoho vybídl pěknou žabičkou k zakončení Michala Birnera. Jan Růžička se ovšem stihl přesunout a podržel svůj tým.
05:09'
Petr Kváča měl menší problémy s jedovatým projektilem Jana Stránského, nakonec však kotouč zkrotil a přerušil hru.
04:07'
Jan Růžička si připsal první zákrok, když musel čelit ráně Radana Lence z pravé strany.
03:02'
Ronald Knot chyboval na útočné modré a Marin Bicevskis se dostal do samostatného úniku. Zkoušel kličku do bekhendu, v klíčový okamžik mu ale puk sjel z čepele.
01:50'
Adam Musil vypálil z levého kruhu a rozezněl břevno Růžičkovy brány. Následně se Bruslaři dostali do přečíslení dva na jednoho, které povedeným obranným zákrokem zneškodnil Lukáš Derner.
01:18'
Ondřej Dlapa to zkusil od modré, jenže trefil pouze blokujícího spoluhráče. Totéž se vzápětí stalo i Martinu Pláňkovi.
00:33'
První střelecký pokus domácích byl zblokován. Boleslav je u puku.
00:09'
Tygři vyhráli buly a zakládají první útok.
00:01'
Oba týmy jsou na ledě. Před utkáním ještě proběhne minuta ticha za zesnulého hokejistu Ondřeje Buchtelu a šéfa libereckého fanklubu Tomáše Vodrážky.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Knot, Šmíd, Derner, Rosandič, Hanousek, Havlín – Gríger, Musil, Birner, Rychlovský, Lenc, Jelínek (C), Rachůnek, Filippi, Zachar, Bulíř

BK Mladá Boleslav: Růžička (Schwarz) – Klikorka, Šidlík, Hrbas, Bernad, Pláněk (C), Fillman, Dlapa – Zbořil, Kotala, Šťastný, Zohorna, Lutner, Jääskeläinen, Alderson, Cienciala, Stránský, Strnad, Bicevskis

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lučan, Kis.
Liberec vs. Ml. Boleslav

Liberec si s Mladou Boleslaví střihne oproti minulému roku derby už během přípravy na nadcházející ročník. Z dlouhodobého hlediska je v utkáních těchto dvou mužstev úspěšnější právě severočeský klub, jenž mimochodem naposledy prohrál s Bruslaři na domácím ledě před téměř deseti lety.

Uvidíme, jak tomu bude dnes, neboť se dá předpokládat, že oba soupeři nenastoupí v plné sestavě. Tygři i Středočeši už mají za sebou jedno utkání. Zatímco Boleslav Karlovým Varům podlehla, Liberec je překonal na nájezdy. Ukořistí Bruslaři svou první výhru nebo se domácí vyšvihnout do čela skupiny B?
Přeji pěkný úterní večer a vítám vás u textového přenosu z letního Generali Česká Cupu, jenž letos nahrazuje extraligovým celkům klasické přípravné zápasy. Na programu je dnes také souboj mezi týmy Bílí Tygři Liberec a BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.