Generali Česká Cup - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Kladno - 21. srpna 2020   18:00

Ukončeno
Sparta
Sparta
03:08' Dvořáček  • 07:58' Horák  • 33:42' Horák 
3:1
(2:0, 1:0, 0:1)
Kladno
Kladno
53:50' Melka  
Sparta
Sestavy:
Neužil (30. Cichoň) – Jeřábek, M. Jandus, Poizl, Košťálek (C), Dvořák (A), Prchal – Kvapil, Horák, Forman – Zikmund, Vitouch, Dvořáček (A) – Hašek, Konečný, Pšenička – T. Jandus, Prymula, Slavíček.
Rozhodčí
Lacina, Pilný – Ganger, Klouček
Tipsport arena (Praha - Holešovice)
1 511 diváků
Kladno
Sestavy:
Košarišťan (Stahl) – Kehar (A), Zelingr, Ticháček, Sorokin, Mikliš, Funk – Guman, Kubík, Urban – Melka, Račuk (C), Hlava – Jelínek, Pitule (A), Šapovaliv – Routa, Filip, Š. Bláha.
Přenos se aktualizuje automaticky

To byly ode mě definitivně poslední informace z dnešního utkání, přeji vám krásný víkend a v příštím týdnu u play off Generali Česká Cupu na počtenou!
Utkání je ze námi! Kladenští hokejisté ve třetí třetině zdramatizovali utkání zásluhou Antonína Melky, ale více už toho nestihli. Sparťané své vedení ve zbytku utkání už udrželi, v poklidu si dokráčeli pro další tři body a zároveň vybojovali celkové prvenství ve skupině A. Rytíři končí v tabulce poslední.
Konec zápasu.
59:59'
V posledních vteřinách hry ještě zahrozili Kladenští, ale domácí brankář si na střelu udělal dobrý výhled a okamžitě puk odpaluje do bezpečí, Sparta vítězí!
59:41'
Konečný zkusil vypálit příklepem od modré, Košarišťan však dobře zakročil a střelu okamžitě zastavil. Puk končí v rohu kluziště, sparťané jdou za vítězstvím.
58:47'
Až posléze se domácím podařilo dostat kotouč ven ze svého pásma. Vyloučený Košťálek je navíc zpátky na ledě, sparťané hrají v pěti.
57:39'
Kladenští nyní odstřelují branku domácích ze všech pozic. Hlava zkusil překonat Cichoně z levého kruhu pro vhazování, kotouč končí mimo.
56:58'
Ticháček poslal přihrávku na levý kruh, odkud putoval rychlý pas na Antonína Melku. Kladenský útočník vystřelil, ale Cichoň se skvěle přemístil.
56:38'
Jan Košťálek (SPA) podrazil za svou brankou jednoho z kladenských hráčů a už míří na dvě minuty na trestnou lavici. Pro Kladno zřejmě poslední šance.
56:22'
Rytíři nejenom, že přečkali oslabení, ale dokonce se jim podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Nyní budou mít další šanci, protože sudí hodlají vylučovat.
54:57'
Jakub Konečný se dostal do dobré šance před kladenskou brankou, ale opět narazil pouze na připravené betony Andreje Košarišťana.
54:48'
Petr Hašek střílel z pravého kruhu pro vhazování, ale Košarišťan vyrazil střelu svým betonem. Kladenští hokejisté znovu musí čelit domácímu tlaku.
53:50'
Kladno právě vstřelilo branku!
Sparťané hráli už v plném počtu a následně velkou šanci neproměnil Horák. Hosté se poté dostali do útočného pásma a ANTONÍN MELKA připravuje Oldřicha Cichoně o čisté konto v dnešním utkání. Asistence: Nicolas Hlava.
52:18'
Po dlouhé poradě se rozhodčí nakonec chystají vylučovat. Tomáš Guman, Tomáš Pitule (KLA) a Martin Jandus (SPA) dostávají shodně tresty za hrubost.
52:18'
A před malou chvílí jsme byli svědky vyrovnaného pěstního souboje mezi Martinem Jandusem a Tomášem Gumanem! Šarvátka skončila nerozhodně.
52:01'
Velká šance hostí! Hlava se dostal ke kotouči v útočném pásmu a ihned vypálil! Brankář Oldřich Cichoň zastavil kotouč svým betonem.
51:06'
Bude se znovu vylučovat. Obránce Daniel Poizl (SPA) jde na trestnou za faul kolenem. Mezitím byl oznámen počet diváků. Dnešní utkání sleduje 1 511 fanoušků!
50:36'
Kvapil vybídl svou dobrou přihrávkou Prchala, jenž zkusil okamžitě vypálit. Kladenský brankář na střelu dobře viděl a podržel ji na svém hrudníku.
50:09'
Zikmund udělal oblouk ve středním pásmu a Tomáš Jandus mohl zaútočit. Sparťanský útočník posunul kotouč na svého obránce, Košarišťan střelu pokryl.
49:13'
Košťálek nestihl odpálit kotouč v útočném pásmu zpět za branku Košarišťana, ale hosté se nikam s pukem na hokejce nedostali. Hraje se ve velkém tempu.
48:36'
Oba vyloučení hráči jsou zpět na ledové ploše. Horák viděl v útočném pásmu Pšeničku, který chtěl střílet, ale hned za modrou čárou byl odzbrojen.
47:48'
Račuk se protáhl kolem bránícího Jeřábka a posléze také zaútočil směrem na branku. Oldřich Cichoň si ale svoji pravou tyčku bez problémů pohlídal.
47:19'
Hra čtyři na čtyři přináší na ledě hodně prostoru. Kubík zastavil přihrávku na Pšeničku, který se musel rychle vracet, ale kladenský útočník Cichoně neohrozil.
46:29'
Hašek se v útočném pásmu nedostal ke kotouči a posléze se zkoušel vyháčkovat Košťálek. Sparťanský obránce ale o puk záhy přišel.
46:01'
Před brankou domácích se strhla menší potyčka a rozhodčí budou vylučovat. Tomáš Dvořák (SPA) a Tomáš Pitule (KLA) půjdou pykat ha hrubost.
45:28'
Dvořák ve spolupráci s Prchalem dostali kotouč do hloubi pásma, kde se snažil pokračovat Kvapil, ale kladenští beci zkušeného útočníka k ničemu nepustili.
45:05'
Další povedený zákrok Andreje Košarišťana. David Dvořáček se následně snažil dobruslit kotouč u jeho branky, ale kladenský brankář ho ukryl do své lapačky.
44:29'
Dvořáček se nezorientoval ve středním pásmu, čehož chtěl okamžitě využít Kubík. Kladenský útočník pádil dopředu, ale u modré čáry jeho cesta skončila.
43:33'
Cichoň zneškodnil střelu jednoho z hostí od modré čáry a poté už se hnal dopředu útočník Prymula. Vytáhlý forvard zkusil přihrát, ale neúspěšně.
42:45'
Prymula vyhrál buly v útočné třetině, ale jeho další snahu přihrát svým spoluhráčům do střelecké pozice zmařil svou hokejkou Kehar. Hosté útočí.
42:11'
Hosté se zatím nedostávají do útočného pásma, změnit to chtěl Melka, který svým útočným výpadem nastřelil jen zadní mantinel za brankou Cichoně.
41:18'
Kladno bude už za chvilku hrát v početní převaze. Tomáš Dvořák (SPA) dostává dvě minuty za držení a oslabuje svůj tým. Sparťané hrají ve čtyřech.
40:28'
Ticháček ještě zastavil kotouč na modré, ale poté se už dostali do akce domácí. Vitouch se prohnal středním pásmem, ale před Košarišťanem nic nevymyslel.
40:09'
Tomáš Urban uspěl na úvodním vhazování a Kladenští mohou založit útočnou akci. V obraně však dobře zapracoval Horák a následně i Kvapil.
40:01'
Začala třetí třetina.
Rozhodčí spolu s hráči jsou zpátky na ledové ploše, už zanedlouho začíná třetí část.
Další třetina začne přibližně v 19:35 hodin.
Prostřední perioda byla podobná, jako ta první. Domácí hokejisté měli řadu šancí a jednu dokázali využít zásluhou Romana Horáka. Sparťané tak před startem třetí třetiny vedou o tři branky.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:57'
V posledních sekundách druhé třetiny zkoušel dorazit puk za Cichoňova záda útočník Hlava, ale ještě před ním dobře zakročil Josef Slavíček. Jdeme do kabin.
39:06'
Tomáš Urban se vydal napadat proti dvěma sparťanům, ale kotouč se mu získat nepodařilo. Domácí hokejisté v klidu uklidňují hru a rozehrávají od své branky.
38:18'
Martin Jandus si poradil s napadajícím Kubíkem, ale domácí se daleko nedostali. Kladenskou snahu založit útok poté přerušuje hvizdem rozhodčí, ofsajd.
37:14'
Poizl vyhrál osobní souboj v obranném pásmu a hosté pokračovali ve svém tlaku. Obránce Matyáš Zelingr ale posléze nezpracoval touš na modré čáře.
36:09'
Konečný s Pšeničkou udělali pořádný závar před brankou Košarišťana, který se musel ve svém brankovišti pořádně ohánět. Kladenský gólman kryje.
35:25'
A zase rychle na opačnou stranu kluziště! David Routa se zjevil sám před Cichoněm, kterého ale svou střelou nepřekonal. Škoda pro hosty.
34:58'
Roman Horák měl na hokejce hattrick! Sparťanský útočník už dorážel do prázdné branky, ale svoji šanci v další gól nepřetavil!
34:39'
Kvapil se zkusil proháčkovat skrz bránící trojici protihráčů, ale neúspěšně. Následně chtěl rychle zaútočit obránce Jandus, kterého ale hosté odzbrojili.
33:42'
Sparta právě vstřelila branku!
A máme tu třetí gól domácího týmu! Kvapil našel zpoza branky připraveného ROMANA HORÁKA, který pohotovou střelou nedal Košarišťanovi žádnou šanci. Asistence: Miroslav Forman, Marek Kvapil.
32:49'
Martin Jandus za svou brankou sroloval Antonína Melku, který o pár chvil později číhal na modré čáře. Spoluhráči mu však poslali příliš moc prudký pas.
32:15'
Hašek dostal od svého spoluhráče přihrávku před kladenskou branku, ale sparťanský mladíček se musel otáčet a Košarišťan si ránu pohlídal.
31:57'
To byl tvrdý hit! Jeden z kladenských hokejistů si počíhal na Patrika Prymulu, kterému nasadil parádní bodyček. Sparťanský útočník vše ustál.
31:49'
Kladenští hokejisté už hrají v plném počtu a Cichoň musel poprvé v dnešním utkání zasahovat. Sparťanský brankář vše zvládl na výbornou.
31:20'
Pšenička střílel netradičně od modré čáry, ale kladenský brankář celou situaci dobře viděl a přerušil hru svým dalším povedeným zákrokem.
30:39'
Ladislav Zikmund vyslal dobrou střelu z pravého kruhu pro vhazování, ale Košarišťan máchl svou lapačkou a ukryl kotouč do své moci. Domácí pokračují v tlaku.
30:27'
Jandus nezachytil kotouč na modré čáře a sparťané pro něj musí až za svou branku. Cichoň se už zapojil do domácí souhry a pomáhá svým obráncům.
29:23'
A pozor! Nejenom, že rozhodčí vylučují Antonína Melku (KLA) za hákování, ale v brance Sparty si jde poprvé zachytat brankář Oldřich Cichoň.
28:59'
Dvořák nastřelil kotouč přímo na kladenskou branku, ale domácí dlouho v útočném pásmu nepobyli. Sudí však signalizuje další faul Kladenských.
28:35'
Tomáš Pšenička nabral rychlost ve středním pásmu a hnal se středem kluziště směrem na Košarišťanovu branku. Rozhodčí však píská ofsajd.
27:55'
A právě Nicolas Hlava (KLA) o pár okamžiků později jde pykat na trestnou lavici za nedovolené bránění. Sparťané si zahrají další přesilovou hru.
27:34'
Pozor na střely od modré čáry! Hlava napřáhl z onoho zmiňovaného místa a nastřelil tyčku! Brankář Neužil toho navíc moc neviděl.
26:57'
Poizl zapracoval u mantinelu a opuštěný kotouč si posléze sebral obránce Dvořák. Sparťanský bek nahodil puk do útočného pásma, kde však nikdo v bílém není.
26:22'
Račuk uspěl na vhazování proti Horákovi, ale hosté se stejně museli bránit. Košarišťan musel být na pozoru, když zlikvidoval ránu z levého kruhu.
26:15'
Kladenští zaútočili po levé straně, ale do jejich souhry se vložil útočník Konečný. Sparťanský talent chtěl následně založit protiakci, ale chyběla mu podpora.
25:11'
Další rána hostujícího hráče z pravého kruhu pro vhazování. Neužil vytasil svoji lapačku a poslal kotouč do rohu kluziště. Tam si ho sbírají jeho obránci.
24:25'
Vyloučený Funk už je zpátky na ledové ploše a hosté se mohou znovu plně soustředit na útok. Mezitím v tlačenici u modré čáry pracuje obránce Dvořák.
23:34'
Velká šance Kladna v oslabení! Melka už dorážel střelu jednoho z Kladenských, ale Neužil podržel svůj tým! Výtečný zákrok domácího gólmana.
22:39'
Domácí rozehráli svou kombinaci v útočném pásmu, Forman čekal na pohyb svých spoluhráčů u modré čáry, ale to už se Kladenští stihli zorientovat.
22:09'
Rytíři se budou muset znovu bránit. Obránce Ladislav Funk (KLA) totiž dostává dvě minuty za hákování a oslabuje svůj tým na následující dvě minuty.
21:59'
Hašek nabral rychlost v obranném pásmu a sparťané se díky jemu dostali až před Košarišťana. Následně se snažil zakončit Prymula, ale neúspěšně.
21:06'
Dvořák chtěl posunout kotouč na svého spoluhráče ve středním pásmu, ale to se mu nepovedlo. Kladenští posléze jen odpalují puk až k Jakubu Neužilovi.
20:24'
Horák po přejezdu útočné modré čáry hledal zadovkou Kvapila, ten ale s jeho přihrávkou už nepočítal a sparťané se sami připravují o pásmo.
20:04'
Roman Horák vyhrál čistě vhazování na obránce Radka Jeřábka, ale jeho parťák v obraně Jandus zahrál kotouč na zakázané uvolnění. Hra je přerušena.
20:01'
Začala druhá třetina.
Hráči už krouží po ledové ploše, druhá třetina odstartuje za pár vteřin.
Další třetina začne přibližně v 18:44 hodin.
Úvodní dějství nám nabídlo zajímavou podívanou, ve které jsou domácí zatím lepší. První branku obstaral David Dvořáček a následně skóroval také Roman Horák. Kladenští musí ve druhé třetině dotahovat dvoubrankovou ztrátu.
20:00'
První třetina skončila.
19:54'
Zikmund předal kotouč Vitouchovi, který v nadějné pozici střílel do horních pater Košarišťanovy branky. Kladenský gólman střelu zneškodnil, třetina končí.
19:36'
Kubík si vyměnil kotouč se svým obráncem , ale dobře zapracoval útočník Zikmund. Sparťané jedou založit zřejmě svoji poslední akci v první třetině.
19:11'
Rychlý přechod domácího celku přes modrou čáru směrem do útoku znamená postavení mimo hru. Po krátké pauze budeme ve hře pokračovat.
18:29'
Šapovaliv našel na útočné modré čáře Jelínka, který nahodil kotouč pro hosty na branku Neužila. Tam však byli pouze sparťané, kteří vyváží puk ven.
17:24'
Dobrá příležitost pro domácí! Slavíček ujížděl v situaci dva na jednoho, rozhodl se pro střelu, kterou Košarišťan s menšími problémy vykryl.
16:58'
Hra se trochu uklidnila a oba týmy posílají na led čerstvé síly. Mezitím jeden ze sparťanských obránců chtěl proniknout do útočného pásma, ale neúspěšně.
15:45'
Ve vlastním oslabení uháněl z levé strany sám na brankáře Neužila Antonín Melka! Kladenského útočníka vychytal svým zákrokem sparťanský gólman.
14:39'
Horák ještě udržel kotouč na modré čáře a těžit z jeho práce mohl Martin Jandus. Sparťanský bek vyslal jedovatou střelu zápěstím, která však letěla mimo.
14:12'
Marek Kvapil si najel až před brankoviště a následně se pokusil přehodit beton Košarišťana. Kladenský brankář si ale i s tímto pokusem věděl rady.
13:56'
Pšenička připravil dobrou šanci právě pro Slavíčka, ale sudí ještě předtím píská faul. Adam Kubík (KLA) si jde sednout na dvě minuty za podrážení.
13:43'
Kehar posílal dobrou přihrávku na svého spoluhráče do útočného pásma, ale dobře se vrátil mladík Slavíček. Výborný počin tohoto nadějného forvarda.
13:22'
Neužil si připisuje další povedený zákrok, když vyrazil střelu jednoho z hostujících hokejistů od hranice pravého kruhu. Hra je tak opět přerušena.
13:19'
A domácí rozezvučeli tyčku Košarišťanovy branky! Poizl střílel od modré čáry a jeho střelu pravděpodobně tečoval Petr Hašek. Hosté měli velké štěstí.
12:24'
Pšenička vyhodil kotouč z pásma mimo nebezpečí svého týmu, ale krátce nato se sparťané znovu museli bránit. Dobře však zakročil Tomáš Jandus.
10:54'
Hlava zkusil své štěstí střelou z pravého kruhu, ale svou dělovkou zápěstím orazítkoval pouze zadní mantinel. Domácí hokejisté zatím dobře brání.
10:44'
Antonín Melka kombinoval na modré čáře s Ticháčkem, celá akce hostí nakonec vyústila dobrým pokusem prvního jmenovaného, Neužil vyrazil.
09:59'
Hosté měli dobrou šanci hned po vyhraném vhazování v útočném pásmu, ale Neužil střelu i následnou dorážku Urbana zlikvidoval. Domácí vyhazují.
09:34'
Kladenští mohou snížit ve své první početní výhodě! Obránce Tomáš Dvořák (SPA) vyfasoval od rozhodčích dvě minuty za podrážení.
08:39'
Hosté chtějí okamžitě odpovědět. Urban se prohnal kolem levé strany kluziště a posléze našel Gumana. Kladenský forvard zakončil do betonu Neužila.
07:58'
Sparta právě vstřelila branku!
První formace domácích úřaduje! Kvapil se dokázal vyháčkovat od mantinelu a najít přesně ROMANA HORÁKA, který dává svůj první gól v dresu Sparty! Domácí útočník i s trochou dávkou štěstí pokořil Košarišťana. Asistence: Marek Kvapil.
07:25'
Martin Jandus se dobře vrátil do svého obranného pásma a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Krátce poté však rozhodčí znovu přerušuje hru.
06:59'
Konečný chtěl zadovkou poslat kotouč na svého spoluhráče, což přečetl Šapovaliv. Kladenský útočník se vydal vpřed, ale tam jeho cesta také končí.
06:12'
Marek Račuk vyhrál vhazování ve středním pásmu, ale hosté se nikam posléze nedostali. Naopak zahrozit mohl Prymula, který však narazil u mantinelu.
05:58'
A domácí mohli znovu navýšit své vedení! Zikmund měl dostatek času na střelu, počkal si na vhodný moment a poté trefil jen tyčku!
05:24'
Poté je tu však další velká šance domácích! Marek Kvapil si najel do útočného pásma, ale jeho ránu brankář Košarišťan zneškodnil.
04:39'
Forman udržel kotouč v útočném pásmu a Jeřábek mohl pokračovat v akci. Domácí obránce se ale dlouho rozmýšlel co s pukem, což kladenští využili.
03:43'
Kladenští obránci trochu zazmatkovali v obranném pásmu, ale jejich nepovedené počínání se sparťanům nedaří využít. Oba týmy střídají.
03:08'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané se přeci jen prosazují! DAVID DVOŘÁČEK dostal přihrávku na střed hřiště, odkud zamířil přesně do branky! Domácí hokejisté jdou do jednobrankového vedení. Asistence: Tomáš Pšenička.
01:58'
A hned na úvod velká šance! Jandus střílel od modré čáry a jeho střelu chtěl usměrnit do sítě hostí domácí Forman, leč neúspěšně.
01:25'
Máme tu první vyloučení zápasu. Marek Račuk (KLA) se provinil držením a hosté půjdou do oslabení. Sparťané budou hrát v přesilovce.
01:18'
Prymula si najel do útočného pásma po pravé straně kluziště, ale v cestě mu stál obránce Sorokin. Brankář Košarišťan tak nemusel zasahovat.
00:35'
První větší příležitost v dnešním utkání. Horák si najel na přihrávku do mezikruží, ale jeho rána byla včas zablokovaná kladenskými obránci. Hra přerušena.
00:11'
Úvodní vhazování vyhráli domácí hokejisté, kteří se přesunuli do útočného pásma. Forman kličkoval u pravého mantinelu, ale hosté byli na svém místě.
00:01'
Utkání právě začalo.
Ve středovém kruhu jsou připraveny úvodní pětky, jdeme na to!
Je za námi sparťanská hymna včetně videa s názvem Nezastavíš. Už zanedlouho vyjedou hráči zpět na led, utkání startuje za malý okamžik.
Na kostce momentálně probíhá sestřih posledního utkání Sparty na domácím ledě proti Českým Budějovicím.
Rozbruslení je právě u konce, hráči jsou zpátky ve svých kabinách a ledovou plochu naposledy před dnešním zápasem upraví rolba.
Za kapitána domácích pro dnešní zápas sparťanští trenéři zvolili Jana Košťálka, jeho zástupci budou Tomáš Dvořák a David Dvořáček. Céčko na kladenském dresu bude dnes mít Marek Račuk, s "áčkem" poté vidíme Tomáše Pituleho a Martina Kehara.
Hráči obou táborů nastoupili na předzápasové rozbruslení, které potrvá klasických dvacet minut.
Sparťanští trenéři dnes posílají do branky místo Matěje Machovského nadějného Jakuba Neužila. V obranných dvojicích poprvé v letošní přípravě naskočí za A-tým Sparty Daniel Poizl a na soupisce vidíme také Tomáše Dvořáka. V útoku hlásí Pražané jednu velkou novinku – na křídle první útočné formace bude hrát Marek Kvapil, který má za sebou zdravotní potíže. Mimo sestavu zůstali Lukáš Pech, nebo například Michal Řepík.

Kladenští stejně jako v minulém utkání nasazují do brankoviště Andreje Košarišťana. V obraně dnes nenastoupí Jakub Štochl, ale zato uvidíme mladíčka Ladislava Funka. Rytířům navíc v útoku chybí Vítězslav Bílek, do první útočné formace se tak posunul Tomáš Urban. Místo něho bude hrát na křídle třetí lajny ostřílený forvard Tomáš Pitule. Čtvrtý útok Kladenští mají oproti minulému zápasu neměnný.

Takto trenéři poskládali své soupisky pro dnešní duel, v němž sparťané budou usilovat o celkové prvenství ve skupině A. Rytíři se naopak chtějí rozloučit s turnajem tím nejlepším způsobem.
Ještě jednou přeji všem hokejovým příznivcům krásný hokejový podvečer už přímo z pražské Tipsport areny. Ochozy jsou zatím prázdné, ale už za chvíli budou do haly vpuštěni první diváci. My si ale pojďme postupně projít dnešní sestavy obou týmů, ve kterých je řada novinek!
Hezký páteční podvečer z Prahy. Základní část letního poháru Generali Česká Cupu pomalu finišuje a dnes je na programu dohrávka šestého kola skupiny A mezi Spartou Praha a kladenskými Rytíři. Přeji příjemné čtení, zápas začíná přesně v 18:00 hodin!
Generali Česká Cup – skupina A

1. HC Škoda Plzeň 20:18 = 11 bodů
2. HC Sparta Praha 20:12 = 10 bodů
3. ČEZ Motor České Budějovice 26:24 = 9 bodů
4. Rytíři Kladno 13:25 = 3 body
Vzájemné zápasy

Sparťané narazili na Rytíře z Kladna už ve třetím kole poháru. Do utkání vstoupili lépe Středočeši, kteří si postupně vypracovali dvoubrankový náskok. Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače od začátku utkání tahali víceméně za kratší konec, a nakonec prohráli těsně 2:3. V Holešovicích tak budou chtít odčinit zaváhání z prvního vzájemného duelu proti Kladnu.
Kladenští hokejisté vesměs po celou dobu letního poháru hledají tu správnou hokejovou frekvenci. Je třeba však zmínit, že samotný vstup do skupinové fáze Rytíři neměli vůbec špatný. Proti Spartě totiž uzmuli cenné tři body, na kterých jim stačilo pouze jednadvacet střeleckých pokusů. V dalším pokračování turnaje už ale svěřenci trenéra Davida Čermáka nezaznamenali ani bod, například od Českých Budějovic inkasovali sedmigólový příděl a naposledy nezvládli domácí duel proti Plzni, které podlehli 2:5. Suma sumárum – Rytířům v šestém utkání základní skupiny A už o nic nejde, jelikož i po odehrání duelu na Spartě zůstanou i nadále na nepostupové čtvrté příčce.
Pražané mají za sebou poměrně divoký průběh základní skupiny, když z prvních třech utkání vytěžili pouze čtyři body. Forma sparťanů však gradovala nahoru a tým se nakopl až v posledních dvou duelech na kluzištích soupeřů. Sparťanský celek nejprve uspěl v Plzni 5:1 a posléze si poradil s Českými Budějovicemi, které smetl tentokrát 5:2. Na jihu Čech si sparťané upevnili svoji pozici mezi postupujícími a v závěrečném šestém duelu budou usilovat zejména o celkové prvenství ve skupině A.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud