Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Bern : Mountfield - 10. října 2017   19:45

Bern
Bern
21:32' Rüfenacht  • 26:50' Untersander  • 32:51' Pyörälä  • 39:45' Scherwey  • 43:59' Scherwey
Mountfield

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a loučím se s vámi. Příjemný úterní večer.
Hotovo, dobojováno, SC Bern doplní Nottingham Panthers a tyto dva týmy postoupí ze skupiny F do dalších bojů. První třetina dnes patřila Hradci a vypadalo to, že mladíčci mohou favorizované Medvědy zaskočit. Pak ale zaúřadovala zkušenost a druhá třetina byla pro hosty nemilosrdná. Inkasovali v ní hned čtyři branky a prakticky přišli o šanci na kvalitní výsledek. V poslední části padl ještě jeden gól na každé straně.
59:55'
Sedláček prudkou střelu vyrazil, a to je konec...
59:43'
Filip Pavlík ještě pyká za držení. To už ale zřejmě nic nezmění.
59:10'
Ještě jeden závar před Genonim, ale Dvořák puk v hloučku těl nenašel.
58:55'
V Bernu už se oslavuje... Domácí poslední krok zvládnou.
58:22'
Stejně jako Zdeněk Čáp, který ale sympaticky projel půlku hřiště a nakonec trefil bližší tyč!
58:00'
Dragoun to zkusil od modré čáry, ale neuspěl.
57:30'
Východodčeši ještě chtějí dát branku, ale musí myslet i na zadní vrátka. Bern čeká na možnost ujet do brejku.
56:10'
Konec zápasu se nezadržitelně blíží. V koncentraci teď na chvíli zřejmě polevil Sedláček, kterého překvapilo nahození ze středního pásma, které se k jeho štěstí odrazilo mimo branku od jeho ramene.
55:10'
Cingel skvělým forčekingem vybojoval puk na soupeři.
54:12'
Dvořák odstavil svého protihráče zády, ale před branku se nedostal.
53:28'
Dobrá příležitost Hradce, ale střela z prostoru mezi kruhy mířila těsně mimo!
53:01'
Hradecký brankář poletující kotouč schoval do lapačky a ponechal jej v ní.
52:15'
Další útok Hradce táhl Rudolf Červený, ale střela od modré čáry skončila na obětavých hráčích Bernu.
51:00'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec přece jenom ještě koriguje skóre zápasu. Premiérový gól v A-mužstvu střílí JAKUB MUŠKA, který dostal přihrávku od Cingela na modrou čáru a tahem prostřelil i díky dobré cloně před bránou Genoniho. Asistence: Lukáš Cingel, Richard Jarůšek.
50:16'
Ofsajd zastavil hradecký postup kupředu.
50:01'
Ze zápasu kromě dvou hráčů Mountfieldu navíc odstoupil i jeden čárový rozhodčí, takže na to jsou už pouze tři. Ti teď sledovali další obrovskou šanci Bernu, která však přišla vniveč.
Dnešní utkání sleduje neskutečných 13689 diváků.
48:05'
Oba celky už jsou kompletní. Puk je u Genoniho.
47:33'
Opět jsou to domácí hráči, kteří motají hlavy hostům.
46:15'
Fantastický Sedláček! Nyní se ukázalo, že při hře 4 na 4 je na ledě opravdu více místa, čehož útočníci Bernu krásně využili, ale gólovou radost překazil hradecký brankář skvělým vykrytím střeleckého úhlu.
45:57'
Vopelka a Moser inkasují oba dvě minuty za hrubost, protože se do sebe trošku pustili v rohu hřiště.
14:22'
O vítězi je tedy zřejmě definitivně rozhodnuto. Uvidíme, jestli Lvi zápas alespoň zdramatizují.
43:59'
Bern právě vstřelil branku!
Jenže ony to dvě minuty nebudou! Trestuhodně nehlídaný byl před bránou TRISTAN SCHERWEY, který měl spoustu času a pohodlně vymetl levý roh Sedláčkovy branky. Druhý gól pro forvarda Medvědů. Asistence: Gaëtan Haas, Mason Raymond.
43:37'
Michal Dragoun zabránil střele soupeře za pomoci háčku, který neušel pozornosti hlavního sudího. Dvě minuty na trestné jsou logickým vyústěním.
42:00'
Puk je v držení Medvědů. Z ničeho nic se před bránou Sedláčka objevil Marc Arcobello, ale nedokázal zasunout puk do branky.
41:22'
Hradec se do útoku opět dostal pomocí nahození na Genoniho. Kombinací to totiž Čechům příliš nejde.
41:00'
Zakázané uvolnění Bernu.
40:35'
Puk tam ale nevybojovali. Novou útočnou akci musí začít zpoza vlastní brány.
40:10'
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté a rovnou nahodili do útočného pásma.
40:01'
Tak ve druhé třetině to byl hotový uragán domácího týmu a všechno je úplně jinak, než bylo. Velmi tomu napomohl bleskový úvod, protože už ve 22. minutě srovnal Rüfenacht. Švýcaři, hnaní kupředu velmi slušně zaplněnou Postfinance Arenou, byli ve všem o krok napřed a přidali ještě další tři branky. Po 40 minutách hry tedy vedou 4:1 a vypadá to, že o postupujícím je takřka rozhodnuto. Nechme se však překvapit, jestli svěřenci Václava Sýkora ještě favorita nezaskočí.
40:00'
39:45'
Ihned po tom, co se domácí ocitli v plném počtu, dostali se do úniku třech proti jedinému obránci a vyřešili to náramně. Přihrávku před prázdnou bránu dostal TRISTAN SCHERWEY a neměl problém uklidit puk tam, kam patří. Asistence: Andrew Ebbett, Ramón Untersander.
39:33'
Bern už je v plném počtu.
39:00'
Tomáš Zigo se velmi zle kouká po jednom z hráčů Bernu a vypadá to, že by jej nejradši vyzval na pěstní souboj.
38:26'
Krásná kombinace útočné trojice opět trefuje pouze gólmana Medvědů.
37:32'
Eric Blum je prvním vyloučeným hráčem Bernu. Nepohlídal si totiž svoji hůl a podrazil Richarda Jarůška ve středním pásmu.
37:11'
Po dlouhé době šance bílých! V ideální pozici mezi kruhy byl Richard Jarůšek, ale Genoni jeho střelu vyrazil před sebe a obrana byla následně důrazná.
36:31'
Švýcaři už si věří a dovolují si kombinace prakticky na pětníku. Tentokrát to s ní ale přehnali a sami sebe připravili o možnost vystřelit.
35:46'
Filip Pavlík vjel do útočného pásma ve velké rychlosti a po prudké brzdě zkusil obstřelit svého obránce. Tomu se ale povedlo střelu vychýlit mimo kluziště.
35:23'
Hradečtí hokejisté jeli ve dvou do útoku, ale nedostali se ani ke střele.
33:36'
Tak v tuto chvíli je to naprostá dominance domácích Švýcarů, kteří nepouští Hradec z pásma.
32:51'
Podobný scénář jako při druhém gólu Bernu! Sedláček nejprve chytil naprostou loženku, ale po obehrávce šel kotouč na modrou čáru a přišla rána ze zápěstí. Po střele Noreaua došlo ještě k teči, jejímž autorem byl MIKA PYÖRÄLÄ. Asistence: Maxim Noreau.
32:28'
Hradecký brankář jistě drží puk v rukavici. Následuje komerční přestávka.
32:15'
Ojedinělá chyba Medvědů ve druhé třetině dovolila Hradeckým vyzkoušet Genoniho po delší době. Jeho vyrážečka ale srazila puk do rohu hřiště.
31:10'
Žabičku mířící těsně před brankoviště skvěle zlikvidoval Sedláček vystrčením své hole.
30:20'
Bern jednoznačně převzal otěže zápasu a v polovině utkání je v současné době na ledě jednoznačně lepším týmem.
29:18'
Calle Anderson byl úplně osamocen a vyslal neskutečně tvrdou ránu z bodu pro vhazování. Ta zřejmě trefila tyč a odrazila se od ní do ochranné sítě, protože Sedláčkův pohled značil, že vůbec netuší, kam tato dělová rána letěla.
28:49'
Východočeský Radek Pilař v utkání pro zranění skončil, takže sečteme-li to s vyloučením Rosandiče, dohrává Hradec na 10 útočníků a 5 obránců.
27:56'
Hradec přežil klinickou smrt! Švýcaři měli puk před poloprázdnou brankou, ale ten záhadným způsobem v síti neskončil!
26:50'
RAMÓN UNTERSANDER otáčí vývoj utkání! Od modré čáry vyslal švihovku, kterou Sedláček zřejmě neviděl a ta tak zapadla přesně do horního růžku jeho brány. Co bylo platné, že před tím chytil obrovskou tutovku. Asistence: Andrew Ebbett.
26:05'
Hradec zhušťuje střední pásmo, takže švýcarský tým má velký problém přes něj přejít.
25:28'
Patrik Miškář si vyjel před branku a nadvakrát střílel, jenomže Genoni oba puky schytal do výstroje.
25:13'
Genoni přišel o hůl, ale velmi odvážně si pro ni dojel, když jeho spoluhráč teprve zakládal útok před svojí bránou.
24:31'
Dobrá rána od modré čáry, kterou však Sedláček zpacifikoval.
24:02'
Tvrdý souboj u mantinelu vyhráli Hradečtí, ale svůj útok dovedli jen do středního pásma.
22:51'
Medvědi jsou při chuti. Moc nechybělo a Sedláček by musel opět zasahovat proti nepříjemnému projektilu.
22:15'
Po dlouhých protestech už se opět hraje. Na puku je hradecký Mountfield.
21:32'
V témže čase Mislav Rosandič plný vzteku plácl do kotouče a trefil jím rozhodčího do nohy, za což inkasuje osobní trest do konce utkání.
21:32'
Je vyrovnáno! Branka to byla hodně sporná, ale platí. Radek Pilař se dlouho svíjel na zemi v bolestech a nehrál, takže v tu chvíli bránili pouze tři hokejisti v bílém. Sudí ale hru nepřerušili a k puku se mezi kruhy dostal úplně osamocený THOMAS RÜFENACHT, který jej velmi nekompromisně poslal do horního rohu. Asistence: Tristan Scherwey.
21:02'
Filip Pavlík dokázal kotouč vyvézt a zpoza obránce prověřil Genoniho.
20:33'
Nepřesně si ale přihráli, takže musí začít znovu.
20:10'
Medvědi už se usadili v útočném pásmu.
20:01'
Co nevidět odstartuje druhá část, kterou začne hradecký Mountfield v oslabení.
První třetina je minulostí a zatím je stav překvapivý, ale velmi zasloužený. Hradecká omlazená sestava, ve které najdeme pouze 7 hráčů ze základní sestavy posledního extraligového zápasu, vede nad nabitým kádrem švýcarského SC Bern 1:0. A to ještě dvakrát nevyužili Hradečtí sólový úprk na brankáře Genoniho. Bern vypadá velmi svázaný tím, že on je ten, kdo musí. Uvidíme, jestli ze sebe favorit setřepe tuto deku a otočí stav, anebo entuziasmus hradeckých mladíků dovede Mountfield HK k postupu ze skupiny.
20:00'
19:47'
Svojí aktivitou si vybojovali přesilovou hru, protože Patrik Miškář je vyloučen za držení protihráče. Na její využití v první dvacetiminutovce už ale zbývá opravdu málo času.
19:27'
Švýcaři to tak rozhodně nechtějí nechat a snaží se ještě v první třetině srovnat skóre.
18:26'
Je tu první branka zápasu a na svědomí ji má hradecký "Top scorer" LUKÁŠ VOPELKA. Hradec se dostal do rychlého přečíslení a Rudolf Červený skvělou přihrávkou našel hradeckého útočníka před prázdnou bránou. Asistence: Rudolf Červený, Michal Dragoun.
18:00'
Hradecký brankář byl připraven na střelu od modré čáry i následnou dorážku z nulového úhlu.
17:44'
Jarůšek chtěl vyvézt puk, ale přišel o něj ještě ve vlastní třetině.
17:33'
A tentokrát ofsajd na straně Hradce a navíc posouzený jako úmyslný.
17:13'
Až ofsajd Bernu zastavil tuto dlouhou pasáž. Diváci marně čekají na pěkné hokejové akce. Zatím je to spíše boj.
16:30'
Sedláček vypomohl s rozehrávkou zpoza branky. Puk už je ale opět za jeho bránou a svádí se o něj tuhý boj.
15:41'
Dlouhý úsek bez přerušení pokračuje. Hradec se soustředí hlavně na defenzivu a podniká bleskové protiútoky, které domácím dělají velké potíže.
14:27'
Další sólo, které měl k dispozici hostující mančaft! Od modré čáry uháněl sám hradecký Patrik Miškář, ale střelu mezi ruku a tělo si Genoni zkušeně pohlídal
13:45'
Švýcaři srovnali hru a jsou čím dál častěji nalezlí v pásmu Hradce. Zatím to však téměř nevede ke gólovým šancím.
13:17'
Červený schytal ránu někam do brusle a z ledu se mu odjíždělo velmi těžce.
12:40'
Tvrdá pumelice Zdeňka Čápa prošla přes čtyři clonící hráče a Genoni měl štěstí, že jej puk trefil, protože vůbec nestihl reagovat.
12:15'
Napodruhé už mu to však vyšlo a velmi pohotovou střelou donutil českého brankáře k slušnému zákroku. Stále se však na první branku čeká.
11:40'
Ebbett se neprobil přes svého obránce.
10:41'
Dobré střídání Východočechů, kteří hned dvakrát otestovali pozornost brankáře Bernu. Ten však zatím chytá pozorně.
09:41'
Hradečtí zatím velmi dobře brání. Navíc se v těžších situacích nerozpakují a vyhazují puky klidně i přes všechny čáry.
09:00'
Ani teď to neměl Sedláček složité proti nedůrazné střele z mezikruží, která k němu sotva došla.
08:20'
Do první komerční přestávky se jde za stavu 0:0. I přes přesilovku Bernu jsou však nebezpečnější hostující hokejisti.
07:47'
Tato přesilovka Medvědům vůbec nevychází. Co nevidět se Filip Pavlík vrátí do hry.
07:24'
Michal Dragoun jel úplně osamocen na Genoniho, ale jeho bekhendový blafák skončil na lapačce gólmana Bernu!
05:58'
Filip Pavlík je prvním vyloučeným hráčem. Před svým brankářem byl příliš důrazný a nedovoleně bránil mimo hru protihráče.
05:05'
Icing Lvů.
04:05'
Hradec zatím působí živějším dojmem. Kolem Genoniho to slušně létá, ale žádná střela nejde na bránu. Tentokrát teč Červeného však letěla opravdu kousek.
03:45'
Také další střela Mountfieldu byla zblokována, tentokrát dokonce mimo kluziště.
03:10'
Jarůšek se svým typickým způsobem probíjel do útočného pásma, ale střelou trefil pouze prvního hráče před sebou.
02:10'
Čáp si na modré špatně zpracoval kotouč, takže střílet nemohl a zvolil nahození do rohu hřiště.
01:20'
Švýcaři napadali hodně vysoko a z toho pramenila hrubka hradeckého beka. Špatnou rozehrávku ale Medvědi nepotrestali.
00:30'
Oba brankáři si museli připsat zákrok. Sedláček to měl proti střele od modré vcelku jednoduché, na druhé straně Cingel střílel z velmi ostrého úhlu, takže Genoni si také poradil bez problémů.
00:10'
Ve velmi bouřlivé atmosféře odstartovalo poslední utkání skupiny F. Hned na začátku se hostující tým provinil zakázaným uvolněním.
00:01'

SC Bern: Genoni (Caminada) – Untersander, Blum, Kamerzin, Noreau, Anderson, Krueger, Burren – Rüfenacht, Arcobello, Moser – Bodenmann, Haas, Scherwey – Pyörälä, Ebbett, Raymond – Kämpf, Heim, Randegger.

Mountfield HK: Sedláček (Pavelka) – Muška, Pavlík, Pohl, Rosandič, Čáp, Barák – Jarůšek, Zigo, Cingel – Vopelka, Dragoun, Červený – Dvořák, Kopta – Pilař, Miškář, Jirásek.

Rozhodčí: Schrader, Stricker – Kaderli, Kovacs.
Vzájemný zápas z minulého týdne nabídl perfektní podívanou a hned 9 gólů. Český tým zvítězil 5:4. Bylo to ale větší drama, než se na začátku druhé třetiny zdálo, protože v tu chvíli už vedli Lvi 4:1. Nakonec ale uzmuli všechny tři body a i díky tomu je stále o co hrát.
Švýcarský tým, který má jednu z nejvyšších průměrných domácích návštěvností na stadionu, doma ještě v Lize mistrů neprohrál. Medvědi se netají tím, že postup je pro ně prioritou. To u Mountfieldu je chtíč po postupu velkým otazníkem. Šéf Hradeckého týmu Miroslav Schön připustil, že priority týmu jsou jinde a šanci dostanou mladí hráči.
Do hry ještě ale může vstoupit TPS Turku, které musí spoléhat na nepravděpodobný scénář. Pro postup finského mužstva by muselo Turku porazit jistého vítěze skupiny Nottingham a Bern by musel porazit Mountfield v prodloužení či na nájezdy.
Dobrý večer, vítejte u posledního zápasu ve skupině F, který rozhodne o tom, který tým doplní už jistě postupující Nottingham Panthers. O druhý flek si to rozdají domácí SC Bern a hostující Mountfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.