Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Växjö - 9. ledna 2018   17:30

Liberec
Janus (Will) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Bednář – Lakatoš, Jelínek (A), Jašek – Bakoš, Mikyska, Krenželok – Ordoš, Bližňák, Vlach – Jeník, Vantuch, Špaček.
Vikman, Vinnerborg – Lhotský, Ondráček
5 718 diváků
Växjö
Andrén (Fasth) – Lundberg A., Martinsson, Rahimi, Persson, Welch, Andersson, Bokk, Bohm – Shinnimin, Rosén, Calof – Kiiskinen (A), Pesonen, Brodecki – Reddox (C), Fröberg – Netterberg – Carnbäck, Josefsson (A), Lundberg M..

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek úterý.
Máme za sebou úvodní duel semifinále, který skončil remízou 1:1. Do vedení se dostali ve druhé periodě hosté, Liberec ovšem v závěrečném dějství vyrovnal a do odvety tak půjdou obě mužstva s jednou brankou na svém kontě.
59:39'
Växjö se usadilo ve své útočné třetině, ke střele se však zatím nedostalo.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty utkání.
57:34'
Ladislav Šmíd posílal puk před bránu na najíždějícího Petra Jelínka. Ten však na jeho přihrávku jen těsně nedosáhl.
56:54'
Jedovatý pokus Tuomase Kiiskinena vyrazil Jaroslav Janus ramenem nad horní tyč.
55:55'
Rahimi je na ledě. Hosté už podruhé v dnešním utkání ubránili dvojnásobnou přesilovku Liberce.
55:18'
Lakers se osvobozují.
54:55'
Hosté už jsou ve čtyřech.
54:32'
Liberec několikrát vystřelil, poté ovšem o útočné pásmo přišel.
53:55'
Domácí tuší šanci na rozhodnutí zápasu a berou si půlminutový čas na poradu.
53:55'
Daniel Rahimi (VAX) byl potrestán za hákování. Tygři budou hrát přesilovku pět na tři!
53:41'
Petr Jelínek si zpoza brány vybruslil až do střely, kterou ale zlikvidoval dnes skvěle chytající Victor Andrén.
53:11'
Lakers vyhazují, Liberec musí začít ve svém obranném pásmu.
52:50'
Andrew Calof (VAX) se provinil hákováním a odsedí si menší trest.
52:04'
Jan Ordoš se po vhazování prokličkoval do brankoviště, odkud pouze vyprášil betony švédského gólmana.
51:57'
Na druhé straně kluziště mířil Martin Ševc přímo do náruče Victora Andréna.
50:29'
S nahozením Adama Brodeckieho si Jaroslav Janus bez problému poradil.
49:55'
Zakázané uvolnění Tygrů.
49:14'
Hosté hrají v plném počtu.
48:28'
Týmu ze severu Čech se přesilovka vůbec nedaří.
47:53'
Po liberecké chybě se do samostatného úniku dostal Liam Reddox, který tváří v tvář Janusovi netrefil bránu!
47:14'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Pontus Netterberg – 2 min., podražení).
46:17'
Liberec právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Dominik Lakatoš našel pěknou přihrávkou skrz brankoviště LUKÁŠE JAŠKA, který z ostrého úhlu poslal kotouč do sítě. Asistence: Dominik Lakatoš.
46:10'
Dnešní utkání sleduje 5 718 diváků.
45:18'
Linus Fröberg vybídl ke střele Dominika Bokka, jenž minul úplně odkrytou bránu Liberce.
44:35'
Växjö po chvíli kombinování přišlo o puk, který Severočeši vyhodili za modrou.
43:39'
Brendan Shinnimin se natlačil až do brankoviště, v zakončení mu ale zabránil Jaroslav Janus svou hokejkou.
43:31'
Tygři vyhazují.
43:16'
Jaroslav Špaček (LIB) zasáhl soupeře do obličeje a vysloužil si dvouminutový trest za vysokou hůl.
43:01'
Slibně se rozvíjející akci Liberce zastavilo postavení mimo hru.
42:22'
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu. Buly proběhne před Jaroslavem Janusem.
40:53'
Martin Lundberg našel před bránou úplně volného Nilse Carnbäcka, který chtěl zakončit z voleje. Střela mu ale nesedla a puk zamířil mimo tři tyče.
40:01'
Prostřední dějství je u konce. V něm se dostal do vedení švédský tým, když zaváhání Jaroslava Januse využil kapitán Lakers, Liam Reddox. Tygři se poté snažili o vyrovnání, jenže obrana Växjö je prozatím takřka neprůstupná. Zda se Liberec dočká branky se dozvíme ve třetí třetině, která začne v 19:10.
40:00'
39:40'
Jaroslav Vlach si nyní připsal skvělý blok, když si lehl do tvrdé rány Olivera Bohma.
38:22'
Po další Kolmannově dělovce se puk odrazil do hlediště. Buly proběhne po levici Victora Andrena.
37:26'
Petr Kolmann se dostal do slibné palebné pozice, jeho pokus však obětavě zblokoval jeden z obránců Lakers.
37:00'
Domácí se ubránili.
36:49'
Střelu Brendana Shinnimina nebezpečně šikovně tečoval Janne Pesonen, od jehož hokejky s kotouč odrazil těsně nad břevno.
36:14'
Växjö zavezlo puk do útočného pásma a kombinuje. Januse ale zatím neohrozilo.
35:34'
Tygři se zatím úspěšně brání.
35:03'
Jaroslav Vlach (LIB) si odsedí menší trest za držení hole.
33:40'
Liam Reddox se protlačil až do zakončení. Jeho bekhendovou střelu vyrazil Jaroslav Janus do rohu.
31:15'
Na druhé straně hřiště to zkoušel Filip Pyrochta, jehož pokus zamířil pouze do boční sítě Andrenovy svatyně.
30:06'
Joel Persson se napřáhl na modré čáře a vypálil. Jaroslav Janus měl ale velmi dobrý výhled a s jeho projektilem neměl žádné potíže.
30:00'
Domácí jsou v plném počtu. Máme za sebou polovinu utkání.
29:06'
Växjö se v útočné třetině moc dlouho neohřálo. Filip Pyrochta se zmocnil puku a poslal jej na druhou stranu kluziště.
28:22'
Liberečtí mohli jet dva na jednoho, jenže Petr Jelínek nezpracoval dalekonosnou přihrávku Lukáše Dernera.
27:59'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Josef Mikyska – 2 min., vysoká hůl).
27:48'
Na druhé straně se sám před Victorem Andrenem ocitl Martin Bakoš, i on ale se svým blafákem neuspěl.
26:40'
Lukáš Krenželok svým nepovedeným pasem poslal do samostatného úniku Liama Reddoxe, který si ovšem svou kličkou mezi nohy na Januse nepřišel.
25:45'
Adam Brodecki obkroužil Martina Ševce a poté vypálil. Jeho ne moc prudkou střelu získal do své moci Jaroslav Janus.
24:26'
Hra je nyní na obou stranách plná nepřesností, ani jeden tým se neudrží dlouho na puku.
22:31'
Lakers vedoucí branka viditelně nabudila, Tygři neví, kam dřív skočit.
20:33'
Växjö právě vstřelilo branku!
Pontus Netterberg sprintoval za vyhozený kotoučem, u kterého byl ovšem první Jaroslav Janus, jenž jej chtěl odpálit do bezpečí. Trefil ale dojíždějícího Filipa Pyrochtu, od něhož puk odrazil na hůl LIAMA REDDOXE a ten zakončil do opuštěné brány. Asistence: Linus Fröberg.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která moc zajímavý hokej nepřinesla. Obě mužstva sice měla k dispozici přesilovou hru, v nichž se ale příchozí diváci žádné výraznější šance nedočkali. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
20:00'
18:39'
Švédský celek hraje v plném počtu. Po icingu Tygrů se navíc bude vhazovat před Janusem.
18:21'
Po nepřesné přihrávce Dominika Lakatoše hráči Växjö opět vyhazují. Liberci se přesilovka nedaří.
17:35'
Lakers se osvobozují a hrají ve čtyřech.
17:04'
Od modré čáry dvakrát střílel Martin Bakoš. Svým prvním pokusem minul, ten druhý zlikvidoval Victor Andren.
16:35'
A bude to početní výhoda pět na tři. Erik Josefsson (VAX) vyhodil kotouč mimo hřiště.
16:13'
Severočeši chvíli kombinovali v útočné třetině, nakonec zkusil vypálit Josef Mikyska, jehož pokus byl sražen vysoko nad bránu.
15:17'
Daniel Rahimi (VAX) si odsedí dvě minuty za podražení. První přesilovku si vyzkouší i Liberečané.
15:05'
Po jedné z mnoha střel Tygrů se puk odrazil do ochranné sítě. Hosté mohou konečně vystřídat.
14:31'
Domácí teď už přes minutu tlačí Växjö v jeho obranné třetině, Victor Andren ovšem zatím veškeré problémy vyřešil.
11:05'
Jan Ordoš se málem prokličkoval až do zakončení, obránci Lakers mu ovšem na poslední chvíli stačili vypíchnout kotouč, který se odrazil na hokejku Martina Ševce. Ten svou střelou z první trefil beton Victora Andrena.
10:34'
Dominik Lakatoš vjel v plné rychlosti do útočné třetiny a vypálil. Jeho jedovatá střela zamířila jen těsně vedle tyče.
09:48'
Domácí dlouhé oslabení zvládli, Jan Jeník opouští trestnou lavici.
09:27'
V brankovišti Tygrů se vytvořila menší strkanice, Jaroslav Janus si i přesto poradil se střelou Erica Martinssona.
08:51'
Liberec vyhazuje puk na druhou stranu kluziště.
08:19'
Vzápětí ukryl domácí brankář do své náruče dělovku Joela Perssona.
07:52'
Janne Pesonen to zkusil z pravého kruhu pro vhazování, mířil ale přesně do vyrážečky připraveného Januse.
06:56'
Tým z města pod Ještědem zatím zvládá oslabení bez větších problémů.
05:48'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jeník – 2 min. + 2 min., sekání).
05:48'
První střelu Liberce má na svědomí Jan Jeník, který poté sekl do gólmana a bude vyloučen.
04:53'
Nahození Daniela Rahimiho ukryl Jaroslav Janus do své lapačky.
04:02'
Zakázané uvolnění Severočechů.
03:14'
Linus Fröbeg se dostal ke střele mezi kruhy, Jaroslav Janus jeho pokus vyrazil svým pravým betonem a připisuje si první zákrok.
02:27'
Zatím se hraje spíše v poklidném tempu, ani jeden gólman nemusel zasahovat.
01:08'
Liberečtí se na chvíli usadili v útočné třetině, Andrena ovšem neohrozili.
00:22'
Jeden z Tygrů zahrál vysokou holí, vhazovat se bude před Janusem.
00:02'
Úvodní buly vyhrál Petr Jelínek.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě. Zazní oficiální hymna CHL a jdeme na to.
Bílí Tygři dnes oblékli modré dresy, Växjö nastoupí v bílém.

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Bednář – Lakatoš, Jelínek (A), Jašek – Bakoš, Mikyska, Krenželok – Ordoš, Bližňák, Vlach – Jeník, Vantuch, Špaček

Växjö Lakers: Andren (Fasth) – Lundberg A., Martinsson, Rahimi, Persson, Welch, Andersson, Bokk, Bohm – Shinnimin, Rosén, Calof – Kiiskinen (A), Pesonen, Brodecki – Reddox (C), Fröberg – Netterberg – Carnbäck, Josefsson (A), Lundberg M.

Rozhodčí: Vikman, Vinnerborg – Lhotský, Ondráček.
Staří známí

Oba dnešní soupeři se navíc velmi dobře znají, jelikož na sebe narazili v rámci základní skupiny. V obou případech slavili výhru Švédi, kteří zvítězili 4:3 v prodloužení a 6:3. Liberečtí tak mají Växjö co oplácet.

Jak Tygři, tak Lakers v play-off zatím pokaždé prohráli úvodní duel série, což po dnešku bude platit už jen o jednom celku. Kdo získá výhodu do odvetného zápasu? To se dozvíme již brzy, úvodní buly padne přesně v 17:30!
Bílí Tygři Liberec

Týmu ze severu Čech se tuto sezónu příliš nedaří v extralize, za to na mezinárodní scéně zatím předvádí velmi úspěšné tažení. Ve vyřazovací fázi nejdříve Tygři zaskočili širokou hokejovou veřejnost, když v osmifinále vyřadili po prodloužení trojnásobného finalistu CHL, Frölundu Indians.

Mezi nejlepších osm celků Ligy mistrů se Liberec, který se jako jediný český klub zúčastnil všech ročníků, probojoval poprvé v historii. Ve čtvrtfinále proti Zürichu musely v rozhodujícím zápase o postupu rozhodnout až samostané nájezdy, v nichž byli šťastnější Liberečtí.
Växjö Lakers

Švédský celek postoupil ze základní skupiny bez větších problémů, když ztratil pouhé čtyři body. V play-off už se ovšem Lakers museli zatím pořádně ohánět. Nejdříve vybojovali postup před Salcburk, s nímž prohráli úvodní střetnutí. Odvetu však Växjö zvládlo a mohlo se chystat na čtvrtfinále.

V něm seveřané narazili na silný SC Bern ze Švýcarska. I tentokrát Lakers nezvládli úvodní zápas, který prohráli o jeden gól. V druhém střetnutí na domácím ledě ovšem zvítězili 4:2 a mohli se radovat z postupu do semifinále. Mezi nejlepší čtyři už se oranžovo-modrý tým dostal už minulou sezónu, na pražskou Spartu ale tenkrát nestačil.
Přeji pěkný úterní podvečer, vítám vás u online přenosu z hokejové Ligy mistrů. Evropská soutěž se pomalu chýlí ke svému vyvrcholení, dnes se totiž odehrají první utkání semifinále. My se zaměříme na zápas, v němž se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec (CZE) a Växjö Lakers (SWE).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.