Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Växjö : Liberec - 16. ledna 2018   18:30

Växjö
Växjö
05:50' Pettersson  • 06:26' Lundberg  • 15:35' Fröberg  • 21:40' Kiiskinen  • 52:12' Netterberg  • 58:15' Pettersson
Trenér: Filip Pešán

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Utkání sledovalo 4 711 diváků.
Střely na branku: 36 – 17
Je dobojováno. Domácí nakonec ve druhém semifinále jasným vítězstvím 6:1 nad libereckými Bílými Tygry potvrdili postup do finále hokejové Ligy mistrů. Liberečtí se ovšem nemají za co stydět. V historii klubu se dostali poprvé mezi elitní čtyřku, což je pro klub rozhodně skvělý výsledek. O jedinou branku Liberce se postaral Petr Jelínek.
59:55'
Lakers mají puk na svých hokejkách a už s ním jenom krouží ve vlastním obranném pásmu. Je hotovo, už se opravdu nic nestane a utkání je tak u samého konce.
59:28'
Domácí hala ve stoje tleská svým hokejistům. Ale také ti hostující nelení a děkují Tygrům za veleúspěšnou sezónu v Lize mistrů.
59:00'
Utkání se už jen dohrává pod taktovkou domácích, kteří se už nikam neženou. Mají puk na svých holích a ještě to zkusí před libereckou brankou.
58:15'
Växjö právě vstřelilo branku!
A je tu další přesná střela domácích. Po pěkné souhře našel zpětnou přihrávkou Kiiskinen ELIASE PETTERSSONA, který poté z mezikruží svou prudkou střelou nedal Janusovi žádnou šanci – 6:1. Domácí tak už mohou začít slavit postup do finále hokejové Ligy mistrů. Asistence: Tuomas Kiiskinen a Noah Welch.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:48'
Místo toho přišel ale rychlý protiútok domácích a to jim hraje do karet. Drží kotouč co nejdále od vlastní branky.
57:15'
Jaroslav Janus rozehrál na Bednáře zachycený kotouč a poslal ho mezi své spoluhráče. Tygři to ještě zkusí v dalším útoku.
56:22'
Jan Ordoš našel najíždějícího Dominika Lakatoše z levé strany. Druhý jmenovaný si pak sjel až těsně před Fastha a kotouč už mířil mezi jeho betony. Domácí brankář ale vytasil další skvělý zákrok a Lakatoše do zakončení nepustil.
55:44'
Daniel Špaček si nabruslil zpoza domácí branky až před Fastha. Jeho zakončení nebylo vůbec špatné. Ovšem domácí brankář se znovu zaskvěl a druhou branku tak neinkasoval.
54:59'
Další ofsajdová past pro Liberec, ve které se ocitl Lukáš Jašek. Hra je vykázána zase do středu hřiště.
54:10'
Andrew Calof pálil z otočky těsně před brankou hostů a trefil boční konstrukci Janusovy branky. Znovu tak nebyli domácí daleko od dalšího přesného zásahu.
53:45'
Pyrochta se dostal do ofsajdového postavení a znovu je hra vykázána do středního pásma. Tam se také bude za malý okamžik vhazovat.
53:20'
Další komerční přestávka.
52:12'
Nejprve si Fasth připsal přesný zákrok a poté se dostal k puku PONTUS NETTERBERG, jenž se proháčkoval celým kluzištěm až před Jaroslava Januse, kterého z pravé strany v pádu prostřelil – 5:1. Domácí tak jdou do čtyřbrankového náskoku a zřejmě je tak o osudu zápasu rozhodnuto. Bez asistence.
51:43'
Čas Liberci začíná rychle utíkat. Hosté se snažili dostat se do útočného pásma, ale Lukáš Derner byl v ofsajdové pasti a hra je tak vykázána zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.
50:44'
Pesonen vybojoval kotouč v rohu kluziště a poslal ho před branku Tygrů pro Kiiskinena. Druhý jmenovaný ale svou střelu poslal jen těsně vedle liberecké klece.
50:00'
Jdeme do poslední desetiminutovky ve třetí třetině. Aby si hosté vynutili alespoň prodloužení, museli by vsítit tři branky a zároveň už neinkasovat. Proti velmi dobře hrajícímu Växju to ale nebudou mít v poslední fázi utkání vůbec jednoduché.
49:35'
V obraně si museli znovu dát pozor liberečtí obránci. Brendan Shinnimin střílel z vrcholu levého kruhu a Janus musel znovu zasahovat.
48:22'
Hosté nic nevzdávají a stále bojují o další vstřelenou branku, která by je mohla dostat zase zpět do zápasu. Ale další jejich akce skončila nepřesným zakončením.
47:50'
Následuje další komerční přestávka.
47:50'
Pettersson pálil na Januse a ten tak musel být znovu v pozoru. Nakonec dostal kotouč pod kontrolu a raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
47:39'
Viktor Fasth dostal puk pod kontrolu a poté ho raději okamžitě poslal zpět mezi své spoluhráče, kteří zamířili do útočného pásma.
46:30'
Erik Josefsson se málem dostal do těsné blízkosti Januse a mohl tak být v dalším ohrožení jeho branky. Jenže ztratil rovnováhu a kotouč mu uskočil mimo. Hosté si tak mohli pro tuto chvíli oddechnout.
46:00'
Špaček posílal zpětnou přihrávkou puk Vantuchovi. Druhý jmenovaný na něj ale nedosáhl a rázem tak skončila další šance Tygrů a jejich pobyt v útočném pásmu.
44:05'
Viktor Fasth si hrál s pukem za vlastní brankou, následně o něj přišel a Ordoš se snažil poslat puk před odkrytou branku Lakatošovi, ten ale nakonec klec netrefuje. Do jeho zakončení sáhl jeden z obránců domácích a zachránil tak svůj tým od pohromy.
43:45'
Josefsson přistrčil před vlastní brankou Martina Ševce, ten ztratil rovnováhu a poté vychýlil branku ze svého postavení. Nyní ji budou muset sudí vrátit zpět na své místo. Čeká nás tak krátké přerušení hry.
43:22'
Liberecká vrátka v obraně byla opět průchozí a málem se do zakončení dostal Brodecki. Jenže v poslední chvíli mu jeho úmysl zmařil obránce Jánošík a poslal kotouč svým spoluhráčům.
42:35'
Högberg byl v dobré střelecké pozici, ale jeho pokus překonat Januse mu nevyšel.
41:59'
Hosté se ještě nedostali do útočného pásma, nyní zase operovali švédští hokejisté před brankou Januse. Ten ale podržel další střelu domácích.
41:08'
Domácí znovu zatlačili Tygry v jejich obranném pásmu a před Janusem se zrodila další střela. Jenže obrana Liberce byla na svém místě a puk tak letí znovu až před Fastha.
40:19'
Martin Lundberg se podél levého mantinelu dostal do útočného pásma, kde se ale ke střele nedostal. Zastavil ho Ševc a ten poslal puk na opačný konec kluziště.
40:01'
V tuto chvíli je už znám první finalista hokejové Ligy mistrů. Třinec po výhře 4:2 ve druhém semifinále dostal zápas do prodloužení. V nájezdech ale vyhráli hokejisté finského týmu Jyväskylä a po konečném součtu 4:3 tak postoupili přes Třinec.
Střely na branku: 27 – 14
Také druhá část je minulostí. V ní se ve dvaadvacáté minutě prosadil Tuomas Kiiskinen, který dal svému celku čtyřbrankový náskok. Domácí dále tlačili před libereckou klecí, ale další přesný zásah nepřidali. Naopak Liberečtí v závěru druhé třetiny využili přesilovou hru, když střelu Krenželoka chytře tečoval Petr Jelínek a poté si puk našel poprvé cestu za záda Viktora Fastha. Hosty tak mohla branka do šatny nakopnout a uvidíme, zda se jim podaří s utkáním ještě něco udělat. Třetí třetina začne přibližně ve 20:15.
40:00'
39:50'
Hosté ožili a znovu se dostali do blízkosti domácí branky, tu už ale v této části hry ohrozit nedokázali.
39:10'
Liberec právě vstřelil branku!
A Tygři svou přesilovou hru velmi rychle využívají. Od modré čáry napálil puk Lukáš Krenželok a těsně před Fasthem ho tečoval PETR JELÍNEK. Kotouč změnil směr a dostal se až za Fasthova záda – 4:1. Tygři tak vykřesali alespoň ještě malou jiskru naděje na úspěch v dnešním utkání. Asistence: Lukáš Krenželok a Martin Ševc.
39:02'
Noah Welch podrazil soupeře a dostává dvě minuty. Už sedí na trestné lavici a Tygři mají přesilovou hru.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Matěj Psota našel volného Zdeňka Krále a ten dělovkou poslal puk na branku domácích. Viktor Fasth ale své čisté konto opět nedal. Hosté se tak nemohou dostat alespoň na čestný úspěch.
38:00'
A další akce domácích. Brendan Shinnimin střílel z prostoru mezi kruhy a Jaroslav Janus byl znovu pozorný.
37:50'
Jonas Røndbjerg si sjel až k Janusovi a poté ho chtěl zblízka prostřelit. Jenže Jaroslav Janus byl znovu úspěšný a jeho střelu pokryl. Nicméně domácí opět ukázali svou velkou útočnou sílu.
37:15'
Přichází další komerční přestávka.
37:04'
Martin Ševc si nabruslil na levou stranu a odtud pak střílel na Fastha. Ten si svou pravou část branky dokázal pokrýt a hned na to poslal puk svým spoluhráčům.
36:18'
Kryštof Hrabík byl dobře postaven před domácí brankou. Špaček mu poté poslal přihrávku. Ale obrana domácích byla znovu pozorná a nic takového nedopustila.
35:24'
Šmíd nahodil kotouč do útočného pásma. Viktor Fasth ho však zachytil svou holí a poté zpoza vlastní branky poslal puk směrem k hostující brance.
34:13'
Bakoš se snažil přihrát Krenželokovi. Jejich souhru ale pokazil obránce Persson a Tygři se tak znovu nedostali do zakončení. Hned na to se museli vracet zpět, neboť před jejich branku se řítil první útok Lakers.
33:40'
Filip Pyrochta skáče na ledovou plochu a Liberec je tedy kompletní.
33:05'
A opět letí puk až před Fastha a toto čtyřminutové oslabení Liberce se už chýlí ke svému konci.
32:26'
Jaroslav Januse zmařil další šanci domácích, když sklapnutím svých betonů nepustil jednoho z domácích útočníků do zakončení. Poté se Tygři opět osvobozují.
32:06'
Dominik Lakatoš se dostal ve vlastním oslabení ke střele z levé strany, ale Reddox se stihl vrátit a jeho šanci tak zastavil. Fast tak nemusel vůbec zasahovat.
31:22'
Obrana Liberce znovu nepustila domácí hráče ke střele před Janusovou brankou a Tygři se tak znovu osvobozují vyhozením kotouče až před Viktora Fastha.
30:45'
Tygři své dlouhé oslabení zatím zvládají dobře a i nyní vyhodili puk do bezpečí. Následně pak můžou vystřídat unavenou čtveřici a na led skáčou čerstvé síly.
29:40'
Pyrochta inkasuje dvě plus dvě minuty za vražení na hrazení a domácí mají další přesilovou hru.
29:33'
Pettersson vystřelil z levé strany, ovšem Jaroslav Janus jde znovu do přesného zákroku. Poté hru přerušil a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
28:58'
Zdeněk Král se snažil protlačit kotouč na Daniela Špačka. Přes obranu domácích ale puk neprošel a Växjö tak jde do dalšího bleskového protiútoku.
27:50'
Lukáš Jašek se snažil dorazit do branky Lakers střelu Lukáše Dernera, ale i v této dobré střelecké pozici se neprosadil. Domácí brankář Fasth tak stále drží své dosavadní čisté konto.
27:30'
Dominik Lakatoš se snažil probít před branku domácích, ale zastavil ho Welch. Nakonec se ale přeci jenom dostal prvně jmenovaný ke střele, ale ta znovu končí na pozorném Fasthovi.
26:24'
Domácí hráči nelení a stále hrají hodně útočně. Také před chvíli se dostali do útočné třetiny prakticky zadarmo, ale do pořádné střely před Janusem se nedostali. Hosté tak získali puk a míří s ním do útočného pásma.
26:13'
Následuje komerční přestávka.
26:01'
Brodecki se natlačil znovu až před Januse a tváří v tvář ho liberecký gólman vychytal.
24:47'
Lakers mají stále velkou územní převahu a před libereckou brankou si jeho hráči dělají co chtějí. Obrana Tygrů byla opět rozhozená. Nakonec ale vše vyřešil opět Jaroslav Janus.
24:00'
Jaroslav Janus se musel znovu otáčet ve vlastním brankovišti. Pesonen se na na něho natlačil, ale zblízka libereckého brankáře překonat nedokázal.
23:06'
Brodecki byl v další nebezpečně akci domácích a střílel znovu na Jaroslava Januse, který si připsal další přesný zákrok. Poté hru přerušil a vhazovalo se po jeho levé ruce.
21:40'
No a domácí jdou do čtyřbrankového trháku. Derner ztratil kotouč ve střední pásmu, ten si převzal Janne Pesonen, jenž ho zatáhl do útočné třetiny a z pravé strany našel na druhé straně volného TUOMASE KIISKINENA, který z levé strany mezikruží propálil Januse – 4:0. Asistence: Janne Pesonen a Joel Petrsson.
20:47'
Lakers vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje zpět před Viktora Fastha. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
20:14'
Hosté se hned po vhazování natlačili před branku domácích a Petr Jelínek se málem dostal ke střele v těsné blízkosti Viktora Fastha. Ten ale nakonec zasahovat vůbec nemusel.
20:01'
Střely na branku: 17 – 7
První třetina tohoto semifinále je za námi. Na ní by hosté nejraději co nejrychleji zapomněli. Domácí totiž na Bílé Tygry doslova vlétli a vedou po první části hry 3:0. V šesté minutě se prosadil v přesilové hře dělovkou z pravého kruhu Elias Pettersson. Hned na to ho pak napodobil Martin Lundberg, jenž prostřelil Januse z pravé strany a uklidil tak kotouč do odkryté sítě. Liberec si vypracoval také nějaké šance, ty ale ke snížení stavu nevedly. Naopak v šestnácté minutě inkasoval znovu. Linus Fröberg dostal odražený puk na svoji hokejku a poté prostřelil Januse. V poslední minutě první třetiny střílel Filip Pyrochta, kotouč po jeho střele byl už na brankové čáře, ale fantastický zákrok Viktora Fastha znamenal udržení jeho čistého konta. Druhá třetina začne přibližně v 19:30.
20:00'
19:53'
Nic tam ale nevymysleli a domácí poslali puk pryč z obranného pásma. V tom libereckém pak zakládali další akci Liberečtí, už to ale nestihli. První třetina je tak definitivně u svého konce.
19:27'
Jelínek zahrál kotouč na Pyrochtu ve vlastním obranném pásmu a hosté tak míří do útočného pásma. Zřejmě naposledy v této části hry.
19:07'
Filip Pyrochta byl v další velké liberecké šanci. Ten vyslal střelu na Viktora Fastha a kotouč se ocitl na brankové čáře. Fasth ale fantastickým přesunem nakonec zachytil kotouč a v obrovské šanci hostů tak podržel svůj tým.
19:00'
Domácí jsou už v plném počtu.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:44'
Dominik Lakatoš zůstal osamocen před švédským brankářem, jeho střela ale nakonec zamířila vysoko nad.
17:59'
Zatím se ale hostům nedaří dostat se do pásma domácích a ti tak své oslabení zvládají. Nyní vyhazují kotouč až před Januse a pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.
17:00'
Přesilovka pro Liberec. Tuomas Kiiskinen jde na trestnou lavici za vysokou hůl a první početní výhodu si zahrají právě hosté.
15:40'
Komerční přestávka.
15:35'
Tak to je pro hosty pořádná rána. Ti znovu chybovali a propadli už ve středním pásmu. Poté se do úniku vydal Pontus Netterberg, jenž střílel na Janusovu branku. Kotouč se poté odrazil a skončil kousek před ním. Ale na levé straně připravený LINUS FRÖBERG byl přesný a zblízka tak překonal libereckého brankáře po tom, co mu Netterberg prostrčil puk – 3:0. Asistence: Pontus Netterberg a Noah Welch.
14:35'
Andrew Calof byl proti dvojici libereckých obránců bezmocný a před Januse tak neprošel. Vyšlo to ale Brodeckimu, který vyslal zblízka střelu na libereckou svatyni a Janus se znovu zaskvěl přesným zákrokem.
13:46'
Dobrým obranným zákrokem před malou chvilkou zastavil rozjetého domácího hráče Ladislav Šmíd a poté svou rozehrávkou poslal své spoluhráče znovu do útočného pásma.
13:07'
Na řadě je další komerční přestávka.
12:55'
Liam Reddox si sjel na pravý kruh a svou dělovkou poté orazítkoval břevno Janusovy branky. Byla to tak další velká šance domácího celku, který je v první třetině hodně aktivní.
12:12'
Pyrochta hledal u branky volného Martina Bakoše, ale ten z otočky Fastha nepřekonal. Následně pak ale útočili hosté znovu, ale ani tato situace ke gólovému efektu nevedla.
11:30'
Znovu po delší době byla k vidění akce Liberce. Lukáš Jašek střílel u pravé tyčky z pohledu Viktora Fastha a domácí brankář vytáhl pohotový zákrok. Střelu libereckého útočníka tak pokryl a raději poté hru přerušil.
10:45'
Další chyba liberecké obrany a Elias Pettersson se opět dostal před branku Jaroslava Januse. Ten levou nohou zachytil kotouč a díky tomu akci domácích zastavil.
10:20'
Elias Pettersson se dostal k puku na levé straně a ač byl v úhlu, dokázal vyslat střelu, kterou svou vyrážečkou zlikvidoval Jaroslav Janus. Ten tak byl opět pod velkým tlakem. Nicméně tuto situace dokázal ustát.
09:22'
Hosté jsou pod neustálým tlakem a až nyní se dostali do útočného pásma. Z něho se ale sami vykázali, když Bednář nahodil puk před branku, kde si ho převzal jeden z obránců Växjö.
08:37'
Další akce domácích. Andrew Calof pálil z levého kruhu, ale přestřelil. Kotouč tak skončil na ochranné síti a hra je znovu přerušena.
08:02'
A Jaroslav Janus musel opět zasahovat. Svou holí vyrazil střelu Kiiskinena a zastavil tak další nebezpečnou akci ze strany domácího celku. Následně pak se Tygři vydali do útočného pásma, kde ovšem byli zastaveni ofsajdem.
07:20'
Kryštof Hrabík prošel do útočného pásma, tam ale poslal špatnou přihrávku svému spoluhráči a k puku se okamžitě dostal Liam Reddox, který ho zaváží na opačnou stranu.
06:41'
Martinsson se hned po vhazování v pásmu Bílých Tygrů dostal k nenápadné střele a donutil tak Jaroslava Januse k dalšímu zákroku. Ten se mezi třemi tyčemi zatím tedy vůbec nenudí.
06:35'
Následuje první komerční přestávka.
06:26'
Během chvilky je to už o dvě branky. Tygři chybovali v obranném pásmu, poté se k puku dostal Brendan Shinnimin, který našel u levé tyčky Janusovy branky volného MARTINA LUNDBERGA, který uklidil kotouč do odkryté klece – 2:0. Asistence: Brendan Shinnimin a Andrew Calof.
05:50'
Domácí hráči svou přesilovou hru bleskově využívají. ELIAS PETTERSSON dostal nabito na pravý kruh a pohotovou střelou pak propálil Januse, kde našel skulinu mezi jeho rukou a levou tyčkou branky – 1:0. Växjö se tak ujímá vedení. Asistence: Eric Martinsson a Janne Pesonen.
05:19'
Jako první si přesilovou hru zahrají domácí. Ladislav Šmíd dostává dvě minuty za držení protihráče a už sedí na trestné lavici.
04:25'
Martin Ševc dostal nabito na vrchol levého kruhu od Petra Jelínka a jeho dělovka pak skončila na betonu Fastha. Ten tak opět drží svůj tým a zastavil tak další akci Bílých Tygrů z Liberce, kteří postupem času ožili.
03:51'
Ale pozor, na druhé straně se do další akce dostali domácí, kteří roztočili před Janusem kolotoč. Dvě střely, které na něho mířily, dokázal pokrýt a hned na to posílá svůj tým zpět do útočného pásma.
02:45'
Jelínek s Bakošem zatopili obraně domácích a vyslali na Fastha jedovatou střelu, ale s tou si také domácí brankář dokázal poradit.
02:30'
Arvid Lundberg nahazoval kotouč před branku pro Reddoxe, ale tomu vypíchl kotouč Pyrochta a dopředu spěchají po delší době Bílí Tygři.
01:57'
Pontus Netterberg se dostal do těsné blízkosti liberecké branky a hosté tak byli opět ve velkém nebezpečí. Jeho přízemní střela ale byla nakonec sražena do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Januse.
01:31'
Hráči Växjö jsou neustále natlačeni v útočném pásmu a Liberec je tak v úvodu utkání pod tlakem. Nyní musel znovu zasahovat Janus, který opět Bílé Tygry svým zákrokem podržel.
00:15'
Hned na to se domácí hráči dostali ke střele z prostoru mezi kruhy a Jaroslav Janus musel poprvé zasahovat. Po přerušení hry se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
00:05'
Úvodní buly mezi Shinniminem a Jelínkem bylo vhozeno. Jelínek bojoval o kotouč, nakonec ho útočník domácích přetlačil a kotouč je tak v moci domácího celku, který se poprvé dere do útoku.
00:01'
První pětky Liberce i Växjö jsou na ledě, za malý okamžik začínáme.
Všichni aktéři jsou už na ledové ploše a nyní zní oficiální hymna Ligy mistrů.
Potemnělá Vida Arena se pomalu začíná naplňovat a ožívat. K semifinále hokejové Ligy mistrů je tak vše připraveno. Oba celky mají k postupu do finále stejně blízko, jako daleko. Uvidíme, jak to dnes celé dopadne.

Växjö Lakers: Fasth (Andrén) – Persson (TS), Rahimi, Martinsson, Lundberg A., Högberg, Welch, Bohm – Calof, Shinnimin, Lundberg M. – Pesonen, Pettersson, Kiiskinen (A) – Netterberg, Fröberg, Røndbjerg – Brodecki, Josefsson (A), Reddox (C) – Carnbäck

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Husa, Derner, Bednář – Bakoš (TS), Jelínek (A), Krenželok – Lakatoš, Jašek, Ordoš – Král, Bližňák, Psota – Hrabík, Vantuch, Špaček

Rozhodčí: Schrader, Piechaczek – Lundgren, Pihlblad.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Jak už bylo zmíněno, oba celky se utkaly přesně před týdnem v Home Credit Aréně v Liberci, kde se zrodila pro Bílé Tygry nadějná remíza 1:1. Dnes nás tak čeká velice zajímavý duel, který si nenechte rozhodně ujít.
Bílí Tygři Liberec

Co se týče Bílých Tygrů, těm se letos daří hlavně v Lize mistrů, kde dokázali vyřadit v osmifinále dvojnásobného šampiona CHL, a sice švédskou Frölundu. Díky tomu se dostali mezi elitní osmičku a ve čtvrtfinále pak vyřadili švýcarský Curych a dostali se tak do elitní čtyřky. V rámci klubové soutěže je to s Tygry ale o něco horší. Po dvou velice plodných letech, kdy se stali dvakrát vítězi Prezidentova poháru za vítěze základní části, jednou za zisk mistrovského titulu v extralize a v poslední sezóně se pak stali vicemistry, přišel herní útlum a zatím se hráčům z Podještědí nedaří tak, jak by chtěli. V tabulce jsou na jedenáctém místě s osmačtyřiceti body. Jsou tedy v pásmu ohroženém play-out, tedy skupiny o udržení se v nejvyšší soutěži. Spravit chuť si ale mohou už dnes a pokusit se dostat do vytouženého historického finále této soutěže.
Växjö Lakers

Švédské Växjö Lakers je zatím co se týče švédské ligy na prvním místě a je tak letos zatím suverénní nejen v tamní soutěži, ale také na půdě Ligy mistrů, kde proplulo právě do semifinálových bojů s jedním z českých zástupců, a sice Libercem. Dnešní utkání rozhodne o finalistovi této prestižní evropské soutěže. Dokáží domácí postoupit mezi dva nejlepší celky Evropy, nebo se to povede Tygrům? To se nechme překvapit.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Hokejová Liga mistrů dospěla do semifinále a dnes jsou na řadě odvety. My budeme v rámci toho sledovat druhý duel mezi týmy Växjö Lakers a Bílí Tygři Liberec. První vzájemné měření sil skončilo před týdnem remízou na půdě Liberce poměrem 1:1. Pro českého zástupce tak není rozhodně nic ztraceno a o postup do finále hokejové LM se určitě popere.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.