KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Dynamo Moskva - 26. září 2019   18:30

Soči
Soči
18:31' Collins (Strömwall, R. Rosén) • 35:09' Strömwall (Bertilsson) • 54:58' Šmeljov
3:4
(1:2, 1:2, 1:0)
Dynamo Moskva
05:42' A. Petersson  (Jaškin, Šipačov) • 13:55' V. Kuljomin  (Jefremov) • 29:37' Šipačov  (Hietanen, Čajkovský) • 35:51' Hietanen  (Čajkovský, A. Petersson)
Soči
Šikin (41. Proskurjakov) – Ellis, K. Vorobjov, Bertilsson, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Pogorišnyj, Gordejev – Collins (A), R. Rosén, Strömwall – Šmeljov, Kapustin, Krikunov (C) – Starkov, Točickij, Lugin – Orlovič-Grudkov, Tomilin, Mosaljov – Altybarmakjan.
N. Akuzovsky, J. Hribik – N. Novikov, N. Šalagin
Bolšoj dvorec sporta, Soči
10079 diváků

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Michal Čajkovský (DMS): 0+2, 0 střel, 2 trestné minuty, čas na ledě 20:09
Třetí část byla na góly nejméně plodná, avšak asi nejvíc dramatická. Domácím se po chybě v rozehrávce protivníka povedlo pět minut před koncem potřetí snížit na rozdíl jediné branky, avšak i přes velký závěrečný tlak, podpořený hrou bez brankáře, se jim čtvrtý zásah už přidat nepovedlo.
59:45'
Bertilsson se ocitl ve velmi dobré palebné pozici, avšak svoji střelu adresoval vedle vzdálenější tyče.
59:37'
Teď mohou domácí zkusit znovu power play, neboť Dynamo se provinilo dalším icingem.
59:20'
A opustit jej nechtějí, kotouč je zašlápnutý v rohu kluziště.
58:55'
Vhazovalo se ve středním pásmu, takže Proskurjakov musel zpět do brány a hned tak ji opustit nemůže, neboť hosté drží puk v útoku.
58:40'
Hodně tvrdou ránu pukem do obličeje schytal Mosaljov, jenž za pomoci odjíždí na střídačku.
58:30'
Pokus hostů trefit prázdnou bránou končí icingem.
58:14'
Domácí to zkouší v šesti bez brankáře.
Je tu oddechový čas domácích.
58:14'
Zakázané uvolnění Dynama a nedivil bych se, kdyby šlo Soči do šesti.
58:02'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:40'
Teď se jim nepovedlo vyvést puk a soupeř toho využívá.
57:20'
Hosté vyhazují ven z pásma, icing to nebude, a rychle střídají.
56:37'
Teď bylo Soči blízko srovnání, ovšem Lugin zamířil z otočky přímo do náruče Bočarova.
55:44'
Domácí jsou aktivní, ránu od modré Bočarov však dobře viděl a puk kryje.
54:58'
Soči právě vstřelilo branku!
Máme tu drama, hosté sice byli v útočném pásmu a měli puk na hokejkách, pak si ale jeden z hráčů s pukem na modré čáře až trestuhodně moc hrál, toho využil SERGEJ ŠMELJOV, který se vydal do samostatného úniku a střelou mezi betony Bočarova vykřesal pro své barvy naději.
Bez asistence.
53:51'
Petersson se snažil co to šlo, ale vyhozený puk nedostihl a ani neměl šanci být u něj jako první. Vhazovat se bude před jeho brankářem.
52:03'
Hosté vyrazili do přečíslení tři na dva, nakonec to byl Volkov, který se dostal k volnému puk a tvrdě pálil na bližší stranu, avšak Proskurjakov byl připraven a touš vyrazil.
50:50'
Tvrdou ránu stačil Bočarov vyrazit, jeho spoluhráči pak vyhodili puk a tentokrát to icing není.
50:30'
Icing hostujícího celku, který tak nemůže vystřídat.
49:45'
Bočarov znovu v akci, tentokrát lapil Ellisovo nahození do lapačky.
49:04'
Domácí nemohli pokračovat v útoku, neboť by byl odpískán úmyslný ofsajd. Soupeř tak mohl v klidu vystřídat.
48:25'
Zajcev je na ledě a hosté, kteří se prakticky nedostali z pásma, se ubránili.
48:13'
Bočarov teď uklidňuje hru, když Rosénův pokus zblízka chytá bekhendem.
47:36'
Domácí fans se už radovali, ale předčasně. Volný puk se na chvíli ocitl před odkrytou hostující bránou, avšak hráči Dynama byli rychlejší a odpálili jej do bezpečí.
46:56'
Domácí, hnáni publikem, střílí ze všech možných stran, ale zatím bezúspěšně.
46:25'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., držení).
46:13'
Jak se předtím hrálo bez přerušení, nyní je hra až příliš kouskovaná, během minuty se přerušuje snad už popáté.
45:43'
Hodně zbytečné vyhození puku v podání domácího mužstva a je to icing.
45:20'
Ofsajd zastavuje domácí celek.
45:05'
Až nyní je přerušena, to už Bočarov neriskoval a ránu z dálky zastavil mezi betony.
44:55'
Poslali jej k Bočarovi, který místo přerušení nahodil touš ke svému protějšku.
44:41'
Stále se nepřerušilo, domácí drží puk ve svém pásmu.
43:50'
Hraje se teď docela dlouho bez přerušení, ale také bez šancí, chvíli jsou u puku domácí a chvíli zas hosté, ale žádný z brankářů nemá práci.
41:55'
Teď Proskurjakov vyrazil puk ani nevěděl jak, jeden z hostů se dostal osamocen před brankáře a zkoušel zasunout puk mezi jeho betony, ale domácí brankář jej dokázal udržet před čárou.
41:18'
Domácí jsou kompletní, hosté se do žádné šance nedostali.
40:01'
Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Dmitrij Šikin, přichází Ilja Proskurjakov.
40:01'
Také druhá část přinesla tři góly a znovu skončila poměrem 1:2, celkově tedy hosté vedou už o dva góly. Domácím se sice podařilo dvakrát snížit na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat zatím nikoliv. Přesto mají před sebou ještě dvacet minut, což je v hokeji dost dlouhá doba.
Další třetina začne přibližně ve 20:18.
40:00'
39:40'
Domácím se daří vyhodit přes všechny čáry, pátý inkasovaný gól, navíc před odchodem do kabin, by nebyl dobrý.
39:18'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., hákování).
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:18'
Collins stál volný u pravé tyče a čekal na přihrávku, aby zakončil do odkryté brány, té se však nedočkal.
37:15'
Šikin raději schoval puk ve své výstroji po nahození Alexejeva od levého mantinelu.
36:35'
Oba celky spolu svádí velký boj o puk, ten se nyní nachází v obranném pásmu Soči.
35:51'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté jdou rychle zpátky do dvougólového vedení. JUUSO HIETANEN spíš jen tak nahodil puk od modré čáry, avšak Šikin toho zřejmě v tu chvíli moc neviděl a puk proletěl za jeho záda.
Asistence: Michal Čajkovský a André Petersson.
35:09'
Těsně před koncem přesilovky domácí podruhé snižují na rozdíl jediného gólu. MALTE STRÖMWALL obdržel přihrávku na hranu kruhu a tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě.
Asistence: Simon Bertilsson.
34:42'
Hosté se osvobozují a unavená čtveřice může vystřídat.
34:10'
Šmeljov tvrdou ranou od pravého mantinelu Bočarova nepřekvapil, ten měl dobrý výhled a puk za svá záda nepustil.
33:13'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., nedovolené bránění).
33:13'
Tečovaný puk skončil mimo ledovou plochu, hra je přerušena a bude se vylučovat.
32:57'
Hraje se ze strany na stranu, ale bez střel, hosté v klidu brání svůj dvoubrankový náskok.
31:42'
Bočarov schoval puk pod lapačku, poté před ním vznikla velká strkanice, ale vylučovat se nebude.
31:35'
Altybarmakjan střílel zápěstím už v útočném pásmu, ale trefil pouze soupeře před sebou.
30:48'
Ljaminovo nahození nikdo z hráčů netečoval a puk skončil vedle brány.
30:16'
Afinogenov si najížděl osamocen před bránu, obrana na něj úplně zapomněli, avšak přihrávky se nedočkal.
29:37'
I hosté početní převahu využívají a to velmi rychle. VADIM ŠIPAČOV po Hietanenově přihrávce na nic nečekal a tvrdě vypálil z kruhu pro vhazování, Šikin se snažil přemístit, ale na puk už nedosáhl.
Asistence: Juuso Hietanen a Michal Čajkovský.
29:20'
Vyloučení v týmu HK Soči (Stěpan Starkov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
28:49'
Hraje se 4/4, hosté operují v útočném pásmu, ale lehké nahození od modré lajny nemůže Šikinovi nějak uškodit.
27:34'
Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
27:21'
Hosté teď špatně střídali a málem z toho bylo nebezpečí, v poslední chvíli přeci jen poslední z hráčů dokázal puk odpálit do bezpečí.
27:00'
Afinogenov se dostával individuální akcí až před brankáře, v rozhodujícím momentu mu puk čistě sebral jeden z obránců.
26:20'
Bočarov po střele od modré raději puk ukryl pod lapačku a přerušil hru.
25:56'
Hosté opět vyhodili a hrají v plném počtu, se štěstím tuhle nevýhodu přečkali.
25:50'
Pěkná kombinace v podání Soči na jejíž konci přišla střela Bertilssona z kruhu pro vhazování, ale Bočarov se stačil přesunout a puk zachytit.
25:20'
Teď se daří Dynamu vyhodit přes všechny čáry.
24:40'
Domácí drží puk v útočném pásmu, ale zatím nastřelují jen bránící obránce.
23:56'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej An. Mironov – 2 min., sekání).
23:29'
Domácí se dostali do přečíslení a nakonec i do zakončení, avšak střílející hráč svým slabým pokusem mířil jen do levého betonu brankáře.
22:20'
Když už se jim to povedlo, o puk přišli a musí se rychle vrátit.
21:52'
Hosté si teď přihrávají před svojí bránou a do útoku se zrovna neženou.
21:04'
Po menší přetahované o puk přišla první střela druhé části, postaral se o ni Bertilsson, jehož pokus ukryl Bočarov do lapačky. Pravda, mnoho práce neměl.
20:01'
Tři góly padly v první části, hosté byli o něco aktivnější a celkem zaslouženě se dostali do dvoubrankového vedení, avšak domácí nic nevzdali a ještě před odchodem do kabin se jim povedlo díky využité přesilovce snížit. Čeká nás ještě zajímavý duel.
Další třetina začne přibližně v 19:25.
20:00'
19:20'
Hosté jsou v posledních chvílích pod tlakem a vyhazují jen na zakázané uvolnění. Jeden z domácích hráčů byl blízko srovnání, avšak tvrdou ranou z levé strany minul volnou část u vzdálenější tyče.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:31'
Domácí druhou početní převahu využívají a snižují. Strömwall zblízka Bočarova ještě nepřekonal, ale k odraženému puku si rychle sjel SEAN COLLINS a rychlou ranou do volné části brány se nemýlil.
Asistence: Malte Strömwall a Robert Rosén.
17:35'
Hosté se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.
17:19'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., hákování).
16:15'
Strömwall zblízka na Bočarova nevyzrál, puk se mu snažil procedit mezi betony, ale hostující brankář tento úmysl vystihl a výborně zasáhl.
15:52'
Ellis prověřil Bočarovu pozornost střelou od modré, ten měl však dobrý výhled a puk ukryl mezi svými betony.
15:11'
Rána od modré jednoho z hráčů Dynama byla tečována do ochranné sítě, vhazuje se po levici Šikina.
14:18'
Hosté pokračovali v tlaku a soupeř se musel osvobodit vyhozením puku přes všechny čáry. Icing to nebude.
13:55'
VJAČESLAV KULJOMIN nahodil puk na bránu, ten se od zadního mantinelu odrazil před brankáře, kam našel Jefremov, jenž byl faulován a nestačil zakončit, puk ovšem hezky připravil výše zmíněnému spoluhráči, který rychle přijel pro volný kotouč a rychlou ranou jej poslal za Šikina.
Asistence: Vladislav Jefremov.
13:16'
Hosté přečkali první oslabení a hrají v plném počtu.
12:43'
Stejný hráč o chvíli později ani nadvakrát nepřekonal Bočarova, když jeho ránu brankář vystihl a dorážka už byla zblokována protihráči.
12:32'
Ale teď už to byla dobrá možnost, Kapustin nabruslil před brankáře a snažil se procedit puk mezi jeho betony, ale to se mu nepovedlo a Bočarov přerušuje hru.
12:16'
Minuta z přesilové hry je pryč a domácí se ještě pořádně nedostali k Bočarovi.
11:16'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michal Čajkovský – 2 min., vysoká hůl).
10:58'
A teď si nerozuměli v rozehrávce a hra se pro icing stěhuje k jejich gólmanovi.
10:35'
Znovu se hosté špatně dostávali přes útočnou modrou a zastavuje je ofsajd.
09:40'
Collinsovi puk ujel z čepele, domácí hráč přesto stihl vystřelit, ale Bočarova nijak neohrozil.
09:25'
Dvakrát v krátkém sledu ofsajd, nejprve na hostující a poté na domácí straně.
08:38'
Velká skrumáž před Šikinem, tomu se nepovedlo udržet puk mezi betony a protihráči se snažili o dorážku, puk za záda domácího gólmana však neprocpali, třebaže ten ležet na ledové ploše.
07:53'
Alexejev zůstal nepokrytý v útočném pásmu, ale špatně zamířil a Šikin jeho pokus letící mimo jen kontroloval.
06:41'
Nahození od modré lajny domácí brankář odrazil vyrážečkou.
06:03'
Polygalov mohl zvýšit vedení svého celku, když si zpracoval puk v útočném pásmu, ale z dobré pozici střílel jen do lapačky připraveného Šikina.
05:42'
ANDRÉ PETERSSON po Jaškinově přihrávce střílel zápěstím přes bránícího protihráče do volné části domácí svatyně, Šikin toho zřejmě moc neviděl a už nestihl zareagovat.
Asistence: Dmitrij Jaškin a Vadim Šipačov.
05:20'
Indrašis dokázal projet až před Šikina, v zakončení ale nebyl přesný, bekhendem minul vzdálenější roh brány.
04:45'
Domácí se vymanili ze sevření a vyhodili puk tak, aby to nebyl icing.
03:26'
Šikin se teď musel mít na pozoru, nejprve vyrazil tvrdou ránu od modré, následně se k dorážce dostal Afinogenov, ale bekhendem minul vzdálenější tyč.
02:51'
Domácí přenechali v útočném pásmu puk soupeři a raději střídají.
02:28'
Tvrdou střelou od modré se prezentoval jeden z hráčů Soči, avšak mířil mimo bránu.
01:30'
Šikin raději podržel puk pod lapačkou a přerušil hru.
01:15'
Tečovaný puk končí na střídačce Soči, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:30'
Domácí se po vyhraném buly vydali do útoku, ale šanci si nevytvořili.
00:01'

HK Soči: Šikin (Proskurjakov) – Ellis, K. Vorobjov, Bertilsson, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Pogorišnyj, Gordejev – Collins (A), R. Rosén, Strömwall – Šmeljov, Kapustin, Krikunov (C) – Starkov, Točickij, Lugin – Orlovič-Grudkov, Tomilin, Mosaljov – Altybarmakjan.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Hietanen, Mironov (A), Volkov, Ljamin, J. Zajcev, Pribylskij – Jaškin, Šipačov (C), A. Petersson – Afinogenov, Polygalov, Brjukvin – V. Kuljomin (A), Jefremov, Mojsejev – Indrašis, Igumnov, Alexejev – Michajlov.

Rozhodčí: N. Akuzovsky, J. Hribik – N. Novikov, N. Šalagin.
Československá stopa v utkání

Dmitrij Jaškin (DMS)
Michal Čajkovský (DMS)
Dynamo Moskva:

Dynamo Moskva je aktuálně ve stejné konferenci na 5. pozici s jedenácti body a skóre 22:23. V posledním zápase Dynamo přivítalo na své půdě před 6 753 diváky Dinamo Rigu. První třetina přes velké množství vyloučení branku nepřinesla. První branka a dokonce hned dvě padly až ke konci druhé dvacetiminutovky, když se trefil Petersson a také Ljamin. V 57. minutě trefil prázdnou branku Petersson a Dynamo vedlo 3:0. O dvě minuty později sice snížil Berzins, ale v té samé minutě potvrdil výhru domácích Jaškin. Dynamo Moskva tak vyhrálo 4:1.
HK Soči:

Soči je momentálně v Západní konferenci na 6. místě s deseti body a skóre 21:24. V posledním utkání přivítalo na svém ledě ped 5 786 diváky Vladivostok. Už ve 4. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Šmeljov a po první třetině to tak bylo 1:0 pro domácí. Ve 22. minutě ale srovnal Butuzov. O tři minuty později získalo Soči samostatný nájezd, ale ten neproměnil Altybarmakjan. Ve 34. minutě byl nařízen nájezd také pro hosty, ale ten neproměnil Butuzov. Ve třetí periodě jsme se branky nedočkali a šlo se tak do prodloužení, kde se prosadil v 62. minutě hostující hráč Glazačev. Soči tak prohrálo 1:2.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy HK Soči a Dynamo Moskva. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na ledě Dynama Moskvy, kde se šlo do prodloužení, které zvládlo Soči a vyhrálo tak 3:2. Dnes se bude bojovat na stadionu Bolšoj dvorec sporta, Soči. Tato hala nabídne kapacitu pro 12 000 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.