Riga - Jaroslavl | ONLINE | 1.11.2018 18:30 | KHL 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Jaroslavl - 1. listopadu 2018   18:30

Riga
Riga
04:17' M. Redlihs (Darzinš) • 05:35' Meija (Gimajev) • 48:21' Videll (M. Redlihs)
3:2
(2:0, 0:2, 1:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
30:27' Averin  (Averin) • 32:38' Rafikov  (Kartajev, Alexejev)
Riga
Jaroslavl
Konovalov (6. Salák) – Nakládal, Afanasjev, Rafikov, Čerepanov, Jelesin, Kronwall, Averin – Denisenko, Kozun, Loktionov – Averin, Iljenko, Sannikov – Jurtajkin, Alexejev, Kartajev – Ivanov, Kajumov, Apalkov – Kovalenko.

Československá stopa v zápase
Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:11
Alexander Salák (JAR) 56 minut, 1 inkasovaná branka
Mikelis Redlihs a Gints Meija dostali krátce po začátku zápasu domácí celek do dvoubrankového vedení. To šel z branky Ilja Konovalov a přišel do hry Alexander Salák. Hostující celek ve druhé třetině dokázal vyrovnat, trefili se Jegor Averin a Rušan Rafikov. Rozhodující branku vstřelil ve 49. minutě domácí Linus Videll.
59:35'
Timur Biljalov kryje kotouč, následně jeden z hostujících hráčů minul odkrytou část branky.
59:23'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Sotnieks – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Brandon Kozun – 2 min., sekání).
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, Lokomotiv nemůže odvolat brankáře.
57:50'
Grigorij Denisenko se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:16'
Alexander Salák rozehrává od své branky, kotouč vyklepal z rukavice.
57:00'
Oddechový čas pro domácí.
57:00'
Po šesti minutách hry je přerušeno, Riga špatně rozehrála, je z toho jen icing.
56:36'
Domácí celek momentálně brání jednobrankové vedení.
56:15'
Lauris Darzinš se dostal do útočného pásma, jenže o kotouč přišel, a tak se směr hry rychle otáčí.
56:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
55:26'
Hostující celek se propracoval do střelecké pozice, ale výborně zapracoval Nerijus Ališauskas, který zblokoval střelecký pokus.
54:45'
Daniil Apalkov to zkoušel od modré čáry. Jeho rána postrádala přesnost.
54:15'
Dmitrij Šulenin nahodil kotouč do útočného pásmu, za brankou jej získává Lokomotiv, který bleskově otáčí směr hry.
53:30'
Dlouhou dobu se nepřerušovala hra, oba týmy střídají za hry.
52:53'
Lokomotiv se zkoušel dostat do střelecké pozice, Nikolaj Kovalenko sice obkroužil branku, ale vypálit už nedokázal.
51:30'
Vitalijs Pavlovs to zkoušel individuálně, ale do zakončení se nepropracoval přes obránce.
51:10'
Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se zejména ve středním pásmu.
Dnešní utkání sleduje 5 241 diváků.
48:21'
Riga právě vstřelila branku!
Domácí celek se z ničeho nic dostává do vedení. Mikelis Redlihs výborně našel volný prostor, kam si najel LINUS VIDELL a kotouč poslal nechytatelně k tyčce. Asistence: Mikelis Redlihs.
47:37'
Vitalijs Pavlovs se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si snadno poradil brankář.
47:07'
Hra se přelévá ze strany na stranu, šancí je velmi málo. Nyní sledujeme nejméně záživnou pasáž z celého zápasu.
45:30'
Timur Biljalov si poměrně snadno poradil se střelou, kterou vyslal Staffan Kronwall. Tento hráč má zkušenosti také z NHL.
44:31'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu.
44:17'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Brandon Kozun – 2 min., hákování).
Jakub Nakládal byl blízko, blizoučko skórování, ale netrefil prudkou přihrávku.
44:04'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Dmitrij Šulenin – 2 min., podrážení).
44:00'
Maxim Afanasjev vyslal ránu od modré, Timur Biljalov byl pozorný.
43:50'
Hosté sice vyhráli vhazování ve středním pásmu, ale rána končí mimo.
43:12'
Sergej Gimajev pálil od modré čáry. Kotouč ale trefil soupeře před nim. Gólman Alexander Salák zasahovat nemusel.
42:41'
Na výraznější šanci ve třetí třetině zatím čekáme.
41:37'
Lokomotiv se usadil v útočném pásmu, Nikolaj Averin pálil od modré čáry, ale vůbec netrefil branku.
40:46'
Hraje se spíše ve středním pásmu.
40:26'
Vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Ve druhé třetině se dvakrát dokázal prosadit hostující Lokomotiv Jaroslav, který dokonale smazal domácí náskok, Oba celky míří do kabin za nerozhodného stavu 2:2.
40:00'
39:28'
Daniels Berzinš v souboji hodně drsně dohrál Vladislava Kartajeva. Hra je přerušená.
39:00'
Probíhá poslední minuta hry v této třetině.
38:30'
Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy.
38:15'
Mnoho času už ve druhé třetině odehrát nezbývá.
37:42'
Hosté se propracovali do útočného pásma, následně rychlou domácí protiakci zakončoval nepřesně Andris Džerinš.
37:00'
Čtyři minuty se hraje bez přerušení.
36:35'
Alexandr Jelesin musel až za svou branku, odkud nepřesně rozehrál. Puk ve středním pásmu získal domácí tým.
36:17'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
35:54'
Nikolaj Averin ani Nakládal nedokázali přesněji zakončovat od modré čáry. Nyní byl v útočném pásmu Lokomotiv.
34:18'
Dmitrij Šulenin nahodil kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráči pokračovali v akci. Ta končí nepřesnou střelou.
33:52'
Gints Meija pálil od modré čáry. Jeho rána byla jemně tečovaná před brankou, ale gólman zasahovat nemusel.
33:34'
Alexander Salák musel za svou branku, odkud rozehrává na spoluhráče. Domácí se kotouče ale zmocnili, a tak útočí.
32:38'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Lokomotiv to nyní sehrál výborně a je vyrovnáno. Vladislav Kartajev našel na druhé straně volného spoluhráče, tím byl RUŠAN RAFIKOV. Najel si do prostoru u tyčky a bez výraznějších problémů pálil přesně. Asistence: Vladislav Kartajev, Denis Alexejev.
32:28'
Po komerční přestávce pokračuje hra dál.
31:53'
Hra domácího celku je hodně poznamenaná inkasovanou brankou, Arťom Iljenko autorem další hostující střely.
30:27'
Krátce po polovině zápasu se prosazuje také hostující celek, střelu od modré čáry velmi dobře před brankou tečoval obranou zapomenutý JEGOR AVERIN. Asistence: Nikolaj Averin.
29:40'
Brandon Kozun pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost.
29:01'
Riga se propracovala do útočného pásma, ale hostující celek za brankou dokázal vybojovat kotouč.
28:10'
Vitalijs Pavlovs se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho ránu zastavil brankář.
27:48'
Sledujeme rychlý hokej, ve druhé třetině jsme zatím výraznější šanci neviděli.
26:54'
Lauris Darzinš pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje Alexander Salák. Český brankář na střelu viděl, a tak v pohodě zasáhl.
26:32'
Domácí brankář rozehrává od své branky, Riga rychle přenesla hru na útočnou část hrací plochy.
26:02'
Po šesti minutách je hra přerušená, komerční přestávka.
25:46'
Jakub Nakládal čekal na přihrávku na modré čáře, jeho rána byla zblokovaná.
25:22'
Daniil Apalkov pálil z mezikruží, Timur Biljalov si s jeho tvrdou ránou dokázal poradit.
25:06'
Andris Džerinš se propracoval do útočného pásma, v souboji s obráncem ale o puk přišel.
24:49'
Dlouhou dobu se nepřerušuje, oba celky střídají za hry.
24:05'
Danil Jurtajkin se dostal do brejku, sám před brankářem zkouše kličku, kotouč se mu postavil na hranu, a tak nevystřelil podle představ.
23:37'
Tři a půl minuty nebyla přerušená hra, sledujeme rychlý hokej, který musí bavit zejména domácí fanoušky.
23:07'
Artur Kajumov se dostal do útočného pásma, následně pálil od modré čáry. Jeho ránu Timur Biljalov vyrazil.
22:48'
Mnoho šancí momentálně k vidění není.
21:57'
21:34'
Pravděpodobně má v přesilovce hostující celek poslední šanci ohrozit branku Biljalova.
21:24'
Riga vyhazuje přes všechny čáry.
20:38'
Jakub Nakládal pálil v přesilovce z výborné pozice, ale domácí brankář zasáhl.
20:01'
Aktivněji a výrazně lépe hrající domácí celek vede po první třetině o dva góly, vstřelil je krátce po začátku zápasu. Pak byly k vidění další šance, ale ty zůstaly nevyužité.
20:00'
19:53'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., podrážení).
19:47'
Mathew Maione pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.
19:38'
19:20'
Georgij Ivanov zkušeně vyhodil přes všechny čáry.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, domácí celek hraje přesilovku, na výraznější šanci však čeká.
18:18'
Lokomotiv vyhazuje přes všechny čáry, Mathew Maione rozehrává od své branky. Čeká na dostřídání.
18:00'
Přesilovku hraje domácí celek, který se ovšem nemůže propracovat do útočného pásma.
17:38'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., podrážení).
16:34'
Maxim Afanasjev zakončoval od modré čáry, jeho střelu vyrazil Timur Biljalov mimo.
16:10'
Lokomotiv se nastěhoval před branku Rigy, ale do výraznější šance se nedostal.
15:50'
Arťom Aljajev pálil z první, jeho rána byla ztečovaná do ochranné sítě nad brankou.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Alexander Salák mnoho neviděl, ale kotouč končí mimo jeho branku.
14:35'
Timur Biljalov nyní podržel domácí hráče, když zlikvidoval velkou šanci soupeře.
14:15'
Alexander Salák kryje kotouč po střele, kterou vyslal domácí Gunars Skvorcovs. Se štěstím udržel kotouč před brankovou čárou.
13:45'
Domácí celek rozehrává od své branky, nikam se nežene. Čeká na dostřídání.
13:26'
Alexander Salák kryje kotouč, komerční přestávka.
13:07'
Nikolaj Kovalenko od své branky dostal hru rychle do středního pásma, následně musel zasahovat domácí brankář po střele Nakládala.
12:40'
Již tři minuty se nepřerušovala hra, hráči hrají hodně kultivovaně, technické přestupky nejsou.
11:48'
Timur Biljalov rozehrává za svou brankou, Kevin Clark se k puku však nedostal, a tak se Dinamo musí bránit.
11:30'
Po sérii šancí nyní sledujeme klidnější pasáž zápasu, mnoho šancí momentálně k vidění není.
10:34'
Nikita Čerepanov si jako bek sjel hodně hluboko do útočného pásma, jeho projektil výborně zastavil domácí brankář.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
09:47'
Domácí brankář musel být pozorný, vhazovalo se před jeho brankou, navíc Nikolaj Averin pálil od modré čáry. Timur Biljalov byl připravený.
08:57'
Vladislav Kartajev se dostal do šance, ta však nekončí střelou, neboť mu je pískáno postavení mimo hru. Hostující hráč se hodně vyčítavě dívá do čárového sudího.
08:00'
Osm minut hry je pryč, domácí celek dominuje dění na hrací ploše. Linus Videll pálil a Alexander Salák byl pozorný.
07:40'
Rušan Rafikov se dostal do první výraznější šance Lokomotivu. Timur Biljalov propustil střelu z mezikruží, ale gólman před Rafikovem puk zalehl.
07:13'
Domácí fanoušci mají důvod k radosti, jejich celek vede dvě branky a dál hraje aktivně.
05:35'
Střídání v týmu Lokomotiv Jaroslavl: ze hřiště odchází Ilja Konovalov, přichází Alexander Salák.
05:35'
Domácí navyšují své vedení a Ilja Konovalov se pakuje z branky. Tvrdá střela GINTSE MEIJI se odrazila od tyčky do brankáře, a pak za čáru. Asistence: Sergej Gimajev.
04:17'
Domácí celek se rychle po začátku zápasu dostává do vedení, po dobré přihrávce spoluhráče se prosazuje nádhernou těčí z předbrankového prostoru MIKELIS REDLIHS. Asistence: Lauris Darzinš.
03:33'
Mnoho šancí k vidění není, hraje se spíše v neutrální zóně.
02:25'
Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:53'
Domácí celek vstoupil do zápasu aktivně, Lokomotiv se musí bráni tlaku soupeře.
01:25'
Martinš Dzierkals si sjížděl před branku, ale přihrávka se k němu nedostala.
00:40'
Domácí hrají v červeném, hosté pak v bílém.
00:01'

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Sotnieks, Balinskis, Aljajev, Maione, Šulenin, Gimajev – Clark, Skvorcovs, Džerinš – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Gillies, Gegeris, Meija – Myttynen, Dzierkals, Pavlovs – Berzinš.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Afanasjev, Rafikov, Čerepanov, Jelesin, Kronwall, Averin – Denisenko, Kozun, Loktionov – Averin, Iljenko, Sannikov – Jurtajkin, Alexejev, Kartajev – Ivanov, Kajumov, Apalkov – Kovalenko..
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Československá stopa v utkání

Alexander Salák (JAR)
Jakub Nakládal (JAR)
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba kluby utkaly dvakrát. Jednou se z výhry radovala Riga a jednou pak vyhráli hokejisté Jaroslavle.
Lokomotiv Jaroslavl

Hosté z Jaroslavle jsou na tom o něco lépe. Ve stejné konferenci jsou na čtvrtém místě se ziskem dvaatřiceti bodů. Připsali si patnáct výher a osm proher. Poslední domácí duel před nadcházejícím venkovním tripem sehráli se Soči a prohráli těsně 1:2. Rádi by tak odčinili tuto prohru a na ledě Rigy tak budou chtít bodovat. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít. Jaroslavli bude chybět zraněný Jegor Korškov.

Nejproduktivnější hráči

Andrej Loktionov – 23 bodů (6+17)
Brandon Kozun – 17 bodů (8+9)
Petri Kontiola – 15 bodů (7+8)
Dinamo Riga

Domácí hokejisté z Rigy jsou v tabulce Západní konference na sedmém místě s jednadvaceti body a zatím si nevedou vůbec špatně. Na své konto připsali deset výher a třináct proher a díky tomu se zatím drží v elitní osmičce. Naposledy sehrála Riga utkání doma proti Čerepovci, se kterým vyhrála 3:0. Dnes by ráda na svém ledě znovu bodovala a proti Jaroslavli udělá vše proto, aby před svými diváky byla úspěšná. Pro zranění budou chybět Brandon McMillan a Kristaps Zile.