KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Vitaz - 8. října 2018   18:30

20:45' O'Dell (R. Rosén, Kapustin) • 34:19' Auvitu (Šmeljov)
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

0:2 (SN)

Vitaz
Vitaz
17:26' M. Aaltonen  (A. Sjomin, Stasenko) • 29:17' M. Aaltonen  (A. Sjomin, S. Romanov) • ' M. Aaltonen
Soči
Bondar, Bukin – Šeljanin, Sadovnikov
Ledový palác Bolšoj
3 568 diváků
Vitaz

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:18
Utkání nám nabídlo vše, co mohlo, včetně prodloužení a samostatných nájezdů. K těm vůbec nemuselo dojít, neboť minutu před koncem mohl ze sóla rozhodnou hostující Alexander Sjomin. Nedal, ale nemusel smutnit, neboť sám v nájezdech uspěl a když pak skóroval i Miro Aaltonen, vyhrál dnes Viťaz nad Soči 2:3 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz Moskevská oblast.
Zápas je u konce, o bodu navíc pro Viťaz rozhodl perfektně provedeným nájezdem MIRO AALTONEN, když pověsil puk do horního růžku Barulinovy branky.
Miro Aaltonen se rozjel a prudkým švihem vymetl Barulinovu šibenici. Nájezdy jsou u konce, prémiový bod bere Viťaz!
Chlopotov při svém pokusu dokonce zlomil hůl a puk mu ujel mimo dění.
Hostující Sjomin zvolil tvrdou ránu a gólmana doslova propálil.
Míjí i Bočarov. Zatím je to hodně nepřesné...
Další střela mimo, nyní v podání hostujícího Renduliće.
Podobně dopadl i domácí Archipov, puk skončil na zadním mantinelu.
Kokarev svou střelu nasměroval zcela mimo branku Soči.
Neuspěl ani Šmeljov, Ortio jeho střelu vyrazil.
Jako první jel hostující Vyglazov, klička do bekhendu mu ale nevyšla.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:02'
Rozhodnout mohl hostující Sjomin, dostal se do sóla, ale Barulin předvedl skvostný zákrok a lapačkou ubránil nerozhodný stav.
63:52'
Nenápadně si do pásma nabruslil Jokipakka, jenže z plné rychlosti nenašel mezírku za Ortiem a ten ve spolupráci s obráncem situaci vyřešil.
63:15'
Dva náznaky přečíslení, po jednom na každé straně, jak Barulin, tak i Ortio mohli zůstat v klidu.
62:10'
Před branku se dostal O'Dell, po rychlém nájezdu zkusil bekhendovou kličku, byl ale příliš blízko na to, aby pak puk zvedl nad brankáře.
61:17'
Zpoza branky dostal přihrávku Stasenko, z ostrého úhlu ale mířil nad. Puk dokonce skončil mimo ledovou plochu.
60:52'
Hodně bruslení ve hře tři na tři, ale zatím žádná střela, to je úvod prodloužení tohoto utkání.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina nepřinesla kdovíjak akční zápas, spíše se hrálo ve středním pásmu a šance scházely. Góly nám nepřibyly žádné a tak si dáme pětiminutový nášup. A poté možná i samostatné nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:59'
Desetiminutový osobní trest za nesportovní chování dostal hostující Arťom Švec-Rogovoj a zápas tak pro něj de facto skončil.
59:38'
Jokipakkovi utekl puk od hokejky a hosté tak zvládli vyhodit.
59:14'
Už to vypadá na prodloužení. V levém kruhu nyní stál Polunin, jeho švih ale skončil v Ortiově lapačce.
58:13'
Od modré čáry nahodil Jokipakka, Ortio však měl výtečný výhled a nedělalo mu problém ránu skrýt.
57:46'
A teď je tu přesilovka pro Soči! Dvouminutový trest za podrážení dostal Pavel Černov.
56:59'
Přesilovka se pomaličku chýlí ke svému konci, tohle se Viťazu moc nepovedlo.
56:20'
Teď ale hosté trochu propadli a Archipov se rychle vřítil do útočného pásma. Střelu přes obránce Ortio zvládl pokrýt.
56:00'
Puk letí přes všechny čáry až k Ortiovi, ten svým spoluhráčům pomáhá založit další útok.
55:22'
Hosté mají obrovskou šanci na gól, neboť si dají přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Robert Rosén.
54:51'
Tvrdý souboj v rohu kluziště vyhrál hostující Stoljarov, dál ale akci nerozvinul.
53:29'
Aaltonen dostal přihrávku na pravou stranu, neposedný puk však nezpracoval a navíc byl tvrdě přitlačen na mantinel.
52:24'
Nahoru a dolů, to je teď dění na ledové ploše, ovšem schází střely a šance.
51:09'
O'Dellovo vyhození puku po mantinelu skončilo zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po Barulinově levici.
50:04'
Domácí Chlopotov to zkusil pravou stranou, vytasil bekhendový pokus, Ortio byl ale na místě a připsal si zákrok lapačkou.
49:45'
Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
48:29'
Zprava unikal Stoljarov, po kličkách ale o puk přišel. Další šance Viťazu tak přišla vniveč.
47:42'
Komarov nahazoval od pravého mantinelu, puk pouze prolétl kolem Barulinovy branky.
46:29'
Na druhé straně pálil od modré Romanov, puk se ale k Barulinovi přes obránce nedostal.
45:32'
Další rána, nyní brankáři navíc clonil Archipov. Jenže Ortio je v tuto chvíli nepřekonatelný.
44:36'
Rosén sice nevybojoval puk v rohu kluziště, o něco úspěšnější byl ale u mantinelu Šmeljov a ihned pálil. Ortio má další zákrok.
43:51'
Ortio pro jistotu přikryl puk po nájezdu domácích z pravé strany a dal svým spoluhráčům možnost vystřídat.
42:55'
Orpio musel čelit výpadu z levé strany, činil se Kapustin, chvíli předtím navíc odkrytou branku minul Rykov.
41:40'
Soči i proti kompletnímu soupeři tlačí a jde za dnes prvním vedením.
40:40'
Hosté přečkali konec oslabení a již jsou v plném počtu.

Trestné minuty: 2:6
Je za námi čtyřicet minut hry a nutno říci, že druhá třetina přinesla o hodně lepší a aktivnější hokej. Jako první se prosadili hned po 45 sekundách domácí, když přesilovku využil Eric O'Dell. Soči pak i nadále útočilo a snažilo se otočit výsledek, udeřilo ale na druhé straně. Ve 30. minutě využil Sjominovu přihrávku Miro Aaltonen a dal dnes svou druhou branku. ALe ani tentokrát hostům náskok nevydržel, protože ve 35. minutě nahodil od modré Yohann Auvitu a upravil na současných 2:2. Výsledek je tak otevřený a ve třetí třetině se tak máme na co těšit.
40:00'
39:44'
Ščitov pálil z pravé strany, Ortiovu branku ale netrefil.
39:24'
Puk se šourá přes všechny čáry, úvod přesilovky se Soči nedaří.
38:40'
Další vyloučení, nyní na straně Viťazu. Dvě minuty za podrážení dostal gólman Joni Ortio. Trest odpyká Alexandr Sjomin.
38:22'
Domácí už byli v plném počtu, když se Soči dostalo do brejku dvou na jednoho. Zakončení vzal na sebe Šmeljov, prudký švih mu byl ale sražen mimo ledovou plochu.
37:30'
No a nyní se hosté sami vyprovodili z útočného pásma. Musí začínat od nuly.
36:37'
Puk letí přes všechny čáry až k Ortiovi, domácí čtveřice tak může vystřídat.
36:08'
Už je hra přerušená a s dvěma minutami za krosček odjíždí na trestnou lavici Vadim Chlopotov.
35:58'
Bude se vylučovat na straně Soči, hosté mají zatím ponechanou výhodu a bojuje se za Barulinovou brankou.
34:19'
Soči právě vstřelilo branku!
A je zase srovnáno. Domácím se od zadního mantinelu podařilo dostat puk na modrou čáru, odkud nahodil YOHANN AUVITU a jeho pokus se zastavil až za brankovou čárou! Soči tak podruhé dorovnalo ztrátu a je to 2:2. Asistence: Sergej Šmejlov.
33:38'
Akmaldinov si sice v pásmu Viťazu dojel puk, poté se ale dále nedostal, u mantinelu jej zastavil Stasenko.
32:10'
Nepřišel si na něj ani Rykov, Ortio si puk našel v hloučku hráčů a přerušil hru.
31:50'
Soči nechce nechat nepříznivý stav jen tak a hraje se u Ortia. Ten se ale nyní rozchytal a předvádí skvělé výkony.
30:39'
Šmeljov to měl na bekhend a na střelu si nevěřil, proto přihrál na vrchol kruhu na Roséna a ten už pálil. Branku Viťazu ale přestřelil.
29:17'
Viťaz právě vstřelil branku!
Teď už to ale hostům vyšlo. Po bleskovém přenesení hry z vlastního pásma se k puku dostal Sjomin, procpal přihrávku na levou stranu a MIRO AALTONEN pak už pouze musel trefit odkrytou branku. Nemýlil se a Viťaz vede 1:2. Asistence: Alexandr Sjomin, Stanislav Romanov.
28:53'
Dva rychlé výpady, po jednom na každé straně. Nebezpečnější byl ten hostujícího Golovkova, ke gólu to ale nevedlo.
27:01'
Další pokus a nyní opravdu velmi tvrdý vypálil Ščitov, brankáři pomohl jeden z obránců, který padl do dráhy puku.
26:32'
Ortio vyrazil střelu od modré čáry, Soči pokračuje v útočné snaze.
25:40'
Je to teď o mnoho lepší zápas, než před přestávkou, brankáři mají opravdu plné ruce práce.
24:49'
Tohle byla obrovská šance hostů! Dlouhé sólo předvedl Makejev, Barulina chtěl překonat svižnou střelou, tu mu ale gólman Soči zvládl chytit!
24:31'
V levém kruhu pro vhazování schytal od Stasenka tvrdý hit domácí Bočarov, bylo to ale v rámci pravidel a tak se vylučovat nebude.
24:17'
Soči přidává na tempu a na Ortia nyní létá jeden pokus za druhým.
23:07'
O'Dell se dostal do pásma a vystřelil přes obránce. Nebyla to vůbec špatná rána, Ortio ale zvládl zakročit.
22:07'
Hostující Komarov se pokoušel o kličkovanou na pravé straně, byl však zastaven ještě před zakončením.
21:35'
Další útočný výpad Soči skončil postavením mimo hru. V nedovoleném postavení se ocitl Vorobjov.
20:45'
Přesilovka je využitá a máme srovnáno na 1:1. Kapustin sice ještě z dobré pozice před brankou netrefil, ale po Rosénově přiklepnutí se už ERIC O'DELL nemýlil a zakončil nápor. Asistence: Robert Rosén a Kirill Kapustin.

Trestné minuty: 0:4
Máme za sebou první třetinu, která nepřinesla mnoho hokejových okamžiků, přesto se diváci dočkali alespoň jednoho gólu. Po mnoho polovičních šancích a jednom nevyužitém sólu hostujícího Stoljarova se v 18. minutě prosadil střelou z první Miro Aaltonen a zařídil tak současný stav 0:1.
20:00'
19:44'
Bude se ale ještě vylučovat na straně Viťazu. Dvě minuty za držení obdržel ALexander Jevsejenkov.
19:13'
Nahození na Ortiovu branku skončilo těsně vedle, Soči se ale ještě snaží vyrovnat před odchodem do kabin.
18:47'
Rachimullin neudržel v útočném pásmu rovnováhu, upadl a přišel o puk.
18:15'
Soči je po inkasované brance trochu zaskočené, hosté si mohou v poklidu kombinovat.
17:26'
Hosté jdou do vedení. Viťaz zakombinoval, Sjomin našel v pravém kruhu číhajícího MIRO AALTONENA a ten ranou z první trefil odkrytý prostor Barulinovy branky. Asistence: Alexandr Sjomin, Nikolaj Stasenko
16:55'
Trochu hraniční zákrok v pásmu Soči, vylučovat se ale na straně hostů nebude. Pro vyhozený puk si dojíždí Jepišin.
15:12'
Opravdu to není kdovíjak pohledný a akční hokej, drtivá většina akcí končí už ve středním pásmu.
14:53'
Stejná situace i na druhé straně, na své spoluhráče čeká Golovkov.
13:45'
Oba týmy střídají během hry, domácí rozjíždí zpoza Barulinovy branky další akci.
12:54'
Máme tu pauzu, neboť domácí Rykov svým nahozením od modré trefil pukem Voronkova do obličeje. Hráč Viťazu je již ale střídačce a hra bude pokračovat.
12:08'
Prudká, ale nepřesná rána prosvištěla kolem Ortiovy branky. Soči zůstává v tlaku.
11:18'
Hosté se sice pro tuto chvíli osvobodili, ale měli i štěstí, neboť hráči Soči nebyli daleko od dorážky do poloodkryté branky.
10:51'
Je tu první vyloučení, dvě minuty za hákování dostal hostující Arťom Švec-Rogovoj.
10:19'
Kličkami se snažil uvolnit Rendulić, obrana Soči jej ale zatím velice dobře brání a nepouští ke střele.
09:27'
Po levé straně pronikal O'Dell a u branky se snažil o zpětnou přihrávku mezi kruhy. Tak však našel pouze hráče hostů.
08:45'
Stále stejný obrázek, hraje se bez zbytečných přerušení, nicméně také bez šancí.
07:05'
Do náznaku úniku se probíjel hostující Rendulić, těsně před zakončením však k němu přistoupil obránce a bylo po šanci.
06:40'
Neuspěl ani Polunin, ten to zkoušel přes obránce, Ortio ale prudkou ránu srazil mimo ledovou plochu.
06:20'
Pokusil se jej vytáhnout domácí Šmeljov, jeho švih od pravého mantinelu ale Ortio skryl ve svých chráničích.
05:55'
Hraje se nahoru a dolů, krom příležitosti hostujícího Stoljarova však zatím čekáme na další zajímavější okamžik.
04:16'
Individuální průnik hostujícího Sjomina skončil u pravého mantinelu, dopředu už jde Soči.
03:04'
Před Stoljarovem upadl couvající obránce a hosté tak najednou měli výtečnou šanci na otevření skóre. Útočník Viťazu ale ztroskotal na Barulinovi!
02:24'
Hostující Vyglazov pouze nahodil puk do útočného pásma, tím celá akce Viťazu skončila. Zatím je to hodně opatrný hokej.
01:24'
Točickij nedostihl prudkou přihrávku, puk skončil za brankou Viťazu a hosté už jdou do protiakce.
00:49'
Zásah za sebou má už i Ortio, ten ale proti střele z otočky nemusel vytáhnout kdovíjak těžký zákrok.
00:18'
Po střele Jevsejenkova od modré čáry si domácí gólman Barulin připsal první zásah tohoto utkání.
00:01'

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Ščitov, Auvitu, D. Musin, Rykov, K. Vorobjov, Budkin, Alexandrov – Archipov, R. Rosén, Šmeljov – O'Dell, Bočarov, Polunin – Starkov, Kapustin, Točickij – Chlopotov, Akmaldinov, Rachimullin.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Jepišin, Katičev, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, S. Romanov, Golovkov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Rendulić – A. Nikulin, Stoljarov, Makejev – Kokarev, N. Komarov, Švec-Rogovoj – Vyglazov, P. Černov, Mojsejev.

Rozhodčí: Bondar, Bukin – Šeljanin, Sadovnikov.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Ledovém paláci Bolšoj začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
HC Viťaz Moskevská oblast

Hosté jsou v Západní konferenci hned za Soči na sedmém místě, i oni odehráli 15 zápasů, v nich ale získali 13 bodů. Viťaz se do Soči přesunul z Moskvy, kde v sobotu sehrál utkání na ledě Spartaku a odvezl si výhru 3:2 po prodloužení. Hosté po gólech Sjomina a Renduliće dvakrát vedli, Spartak ale vždy srovnal, podruhé pouhých 13 vteřin před koncem. Prodloužení pak netrvalo dlouho, po 28 vteřinách rozhodl svým druhým gólem večera Alexander Sjomin. Těšme se tak na utkání dvou celků, kteří ví, jak hrát do posledního okamžiku a do dnešního duelu půjdou s výhrou v zádech.

HK Soči

Domácí tým je v současné době na šestém místě Západní konference, když v patnácti odehraných zápasech nasbíral stejný počet bodů. Tým dnes bude končit třízápasovou sérii domácích zápasů, která zatím nevychází podle představ. Po porážce 1:3 s Petrohradem přišlo dramatické utkání proti Minsku a došlo až do nastavení. Soči v poslední třetině pracně dotáhlo dvoubrankovou ztrátu a udeřilo pak v nastaveném čase. Postupně se za tým trefili Akmaldinov, Chlopotov, Rosén a v prodloužení Kapustin. Dnes se Soči pokusí bilanci ještě vylepšit a v tabulce se odpoutat od dnešního soka.

Riga – Soči 1:4
Slovan – Soči 1:4
Jokerit – Soči 4:2
Soči – Petrohrad 1:3
Soči – Minsk 4:3 pp
Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy HK Soči a HC Viťaz Moskevská oblast.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.