Metsola (Karejev) – Larsen, A. Semjonov, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Pašnin, Muchamadullin – Omark, Manninen, Hartikainen – Krikunov, Kugryšev, Burmistrov – V. Žarkov, Kadějkin, Baranov – Gimatov, Kartajev, M. Majorov – Alalykin.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Do tohoto utkání nenastoupil ani jeden český nebo slovenský hokejový hráč.

Vhazování: 31 – 30
Zblokované střely: 9 – 18
Hity: 10 – 11
Dnešní utkání sledovalo 7379 diváků.
Je konec! V dnešním utkání nakonec rozhodla poslední perioda, ve které se domácí trefili jednou, zatímco hosté ani jednou. O vítěznou branku se proto postaral po velkém tlaku Barysu Curtis Valk, na jehož pokus o zadní tyč neměl Juha Metsola ani nejmenší nárok. Ufa to sice ještě zkusila bez gólmana, ale kýženého srovnání se už nedočkala. Barys tak vyhrál v základní hrací době.
59:34'
Tady to vypadá pro Nur-Sultan nadějně! Hosté mají totiž kotouč jen u své branky a nemohou se s ním dostat do útoku, domácí dnes vyhrají za dva body.
59:06'
Juha Metsola se už dlouho hlásil o své střídání, ale jeho spoluhráči neměli puk pod kontrolou. Nyní už ale mají, a tak Ufa hraje v šesti!
59:00'
Minuta do konce utkání!
58:18'
Linus Videll získal puk ve středním pásmu a nijak si raději nekomplikoval život. Nabral ho na hůl a obloučkem ho poslal až do útočného pásma.
57:55'
Jegor Petuchov zůstává sedět na ledě u mantinelu a jelikož měli hosté puk na holi ve svém obranném pásmu, je hra pro všechny případy raději přerušena.
57:16'
Pavel Akolzin byl nejspíše tím, kdo napadal rozehrávku hostujícího týmu, ale ke kotouči se nakonec nedostal. Ufa má však celkem problém v osobních soubojích.
56:47'
Juha Metsola sice nezachytil kotouč za svou brankou, ale nakonec ho to nemusí nijak trápit. Ufa může rozjet svou akci ze svého obranného pásma.
56:28'
Nyní se však Nur-Sultanu nepovedla přihrávka z jeho vlastního obranného pásma, kam se proto hra vrátí. Po icingu bude buly po levici gólmana Barysu.
55:57'
Curtis Valk zacílil na svou druhou branku v utkání! Dostal přihrávku mezi kruhy, odkud vypálil po ledě. Juha Metsola sice vyrazil touš jen před sebe, ale ani jedna z dorážek nakonec neskončila v síti! Velké šance domácích.
55:26'
Linus Videll měl hodně prostoru v útočném pásmu, tak zkoušel křižným pasem najít spoluhráče. Těsně před ním stihl zasáhnout jeden z obránců hostí.
55:00'
A přesně pět minut nám chybí do konce periody, možná i zápasu! Salavat se navíc nemůže dostat do nějakého tlaku v útočném pásmu, nyní se brání.
54:15'
Dustin Boyd to sice myslel dobře, ale jeho dlouhá přihrávka značně postrádala přesnost. Navíc jeho spoluhráč se v té době nacházel v ofsajdu.
54:02'
Komerční přestávka.
53:53'
Edward Pasquale se měl nyní na pozoru, avšak zasahovat nakonec nemusel. Střela na něj byla sražena a kotouč se odrazil do rohu kluziště.
53:11'
Ilja Baranov poslal kotouč do strany, kde našel jednoho ze svých spoluhráčů u mantinelu. Salavat má tlak v útočné třetině, ale zatím mu to k ničemu není.
52:36'
Každopádně Barys hraje v posledních minutách velmi dobře, přestože hrál dvě minuty v oslabení. Nyní už se ale Ufa snaží něco vymyslet v pásmu.
52:04'
Hokejisté v modrém vybojovali hned dvakrát kotouč v útočném pásmu, kdy se nakonec dostali ke střele. Juha Metsola si tentokrát místo u tyčky pohlídal.
51:44'
Nikita Michajlis je na ledě!
51:11'
Linus Omark si sjížděl do čím dál lepší střelecké pozice, ale nakonec ani nevypálil. Kleknul si před ním totiž jeden ze soupeřů, který mu místo pro střelu nenechal.
50:44'
Teemu Hartikainen už nyní ale držel puk v útočné pásmu, který poslal na modrou. Jeho spoluhráč sice puk nezpracoval, ale Ufa se na něm stále drží.
50:11'
Hosté měli k dispozici vhazování jen na útočné modré, které se jim navíc ani nepodařilo vyhrrát. Domácí naopak ušetřili spoustu cenných sekund.
49:44'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Michajlis.
49:05'
Curtis Valk posunul kotouč zadovkou na Nikitu Michajlise, který byl rovněž pod tlakem. Proto poslal puk do rohu pásma, kde ho spoluhráči zase získali.
48:26'
Pavel Akolzin se snažil probít na střed hřiště až ke střeleckému pokusu, ale přes dvojici obránců se mu to nepodařilo. Proto jsou u touše zase hráči v bílém.
47:49'
Domácí hokejisté se nemohou dostat s kotoučem na holi ze svého pásma, tak Zachar Arzamascev vypálil od modré, domácí gólman má puk ve své lapačce.
47:02'
Každopádně nyní to srovnání přece jen přijít mohlo! Pavel Koledov našel svou přihrávkou před brankou volného Sakariho Manninena, jehož pokus chytil Edward Pasquale do lapačky!
46:36'
Ufa tedy musí poprvé v tomto utkání dotahovat, přičemž po první periodě vedla. Dnes se jí navíc ještě nepodařilo dát branku při hře v pěti na obou stranách.
46:11'
45:52'
Barys právě vstřelil branku!
Nur-Sultan měl v útočném pásmu velký tlak, kdy hosté vůbec nestíhali! Valerij Orechov nakonec posunul kotouč na CURTISE VALKA, jenž si najel ještě do lepší střelecké pozice a ranou o zadní tyč nedal přesouvajícímu se brankářovi šanci. Asistence: Valerij Orechov a Jesse Blacker.
44:52'
Dlouho se bojovalo u střídačky domácího celku o kotouč, který nakonec vyhráli hosté. Puk se ale odrazil až za jejich gólmana, kam si pro něj musí dojet.
44:10'
Anton Sagadejev byl sice sám za brankou soupeře, ale jeho spoluhráč mu tam po mantinelu nedokázal poslat touš, dopředu se proto zase vydává Ufa.
43:41'
Oba týmy hrají v plném počtu!
43:08'
Hostující obránce nezpracoval puk na modré, takže ten mu ujel až do neutrálního pásma. Salavat musí opět vyklidit pásmo a rovnou i vystřídá.
42:33'
Až nyní se dostala Ufa do útočného pásma, kde nějakou kombinovala. Střela však trefila jednoho z domácích, od kterého se puk odrazil do střední třetiny.
42:05'
Na hřišti se nám na okamžik trochu přiostřilo, tak to rozhodčí rozsekl dvěma tresty za hrubost a jedním za sekání. Hosté díky tomu hrají početní výhodu.
41:41'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Žarkov – 2 min., hrubost).
41:41'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dustin Boyd – 2 min., sekání).
41:08'
Na druhé straně musel Edward Pasquale vytáhnout pořádně rychlý zákrok lapačkou! Na střelu ze středu hřiště ale stačil zareagovat a má touš v moci.
40:53'
Curtis Valk projel celým hřištěm jako nůž máslem, načež poslal zpětnou přihrávku na modrou. Poté sice přišla střela z první, ale ta nebyla přesná.
40:12'
A už je před námi i poslední část tohoto utkání, ve kterém je stav zatím srovnaný 1:1. Uvidíme nějakou branku, nebo dojde zápas až do prodloužení?

Hity: 7 – 6
A už jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání, které bylo odehrány celkem rychle, stav po nich je zatím srovnaný 1:1. Domácí šli sice do prostřední části se ztrátou, ale podvedlo se jim vyrovnat v početní výhodě. Nikita Michajlis si sjel od mantinelu až do kruhu a jeho střela na bližší tyč skončila trochu překvapivě až v brance. Poté měla asi o něco více ze hry Ufa, ale na obou stranách jsme viděli po jedné větší šanci. Branka už však nepadla, a tak bude rozhodovat poslední část.

Další třetina začne přibližně v 16:15.
40:00'
39:28'
Viktor Svedberg a Vladimir Žarkov se do sebe trochu pustili před brankou domácího celku, ale rozhodčí z toho vyvozovat nějaké důsledky nebude.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:32'
Valerij Orechov zkušeně sebral odražený puk od mantinelu a vyslal přihrávku z první dopředu. Barys ale znovu vyslal jen nepřesnou přihrávku.
37:44'
Domácí obránce byl nyní napadán u své branky, ale nakonec se z toho dokázal dostat. Následná přihrávka však nepatřila mezi ty nejpřesnější.
37:16'
Jegor Petuchov vyslal nahození od modré, když si před branku sjel jeho spoluhráč. Ten ale kotouč netečoval, takže Juha Metsola zasáhl vyrážečkou.
36:53'
Alexej Semjonov vyslal dlouhou přihrávku až na útočnou modrou, ale chyběla jí dostatečná přesnost. Takto ji v klidu získali zase domácí obránci.
36:13'
Dmitrij Kugryšev se dostával samostatně až do útočného pásma, ale nakonec ztroskotal na obránci v modrém. Chtěl si vybojovat faul, ale pískat se nebude.
35:28'
Hokejisté v modrém se nejspíše trochu snaží utavit hostující celek, který to má nyní na střídačku daleko. Přišel ale nepřesný pas, takže hosté mohou vystřídat.
34:54'
Ufa se sice proto dostala ke střele, ale domácí gólman ani nemusel zasahovat. Nur-Sultan se proto může vydat dopředu, a to v pěti hráčích.
34:19'
Kotouč se všemožně odrážel ve středním pásmu, když ho získal domácí hráče, který tam byl proti velké přesile. Barysu se ale nepovedl přechod do ataku.
33:43'
Ilja Baranov se celkem nečekaně dostal k puku v útočném pásmu a měl také dobrou možnost! Jel ze strany na gólmana, když vypálil. Edward Pasquale netušil kde je puk, ale ten se nakonec ukázal za brankou domácích!
33:15'
Jenže to byla velká šance na domácí straně! Anton Sagadejev si bez větších problémů najel až na střed hřiště, odkud vyslal solidní střelu, ale přesně doprostřed branky!
32:42'
Barys se spíše snaží nahánět svého soka ve svém obranném pásmu, ale tomu to zase takové potíže nedělá. Přesto se nakonec puk odrazil pryč.
31:56'
Dmitrij Kugryšev to zkoušel středem hřiště, ale tam narazil, když si na něj jeden z protihráčů počkal. Přesto se Salavat dostal v útočném pásmu k puku.
31:21'
Což jí nakonec nedělalo žádné problémy, a tak se naopak žene směrem dopředu. Edward Pasquale už tentokrát musel zasahovat, což zvládl betonem.
30:47'
Hostující hráč se chtěl prosadit sám podél mantinelu, ale stopku mu vystavili hned dva soupeří. Proto se Ufa musí zformovat zase do obrany.
30:00'
Je za námi přesně polovina této třetiny i celého utkání. Zatím jsme viděli dvě branky, po jedné na obou stranách. Tak uvidíme, jak to dnes celé dopadne.
29:20'
Komerční přestávka už je minulostí, a tak se znovu hraje. Dmitrij Kugryšev se dostal ke střele z vrcholku kruhu, ale Edward Pasquale zasáhl bez potíží.
28:55'
28:47'
Barys je navíc hodně povzbuzen vstřelenou branku a okamžitě se tak vrhnul do kombinace. Tentokrát však nemusel gólman hostí ani zasahovat.
28:19'
Domácí hráči tentokrát ve své přesilové hře skórují, takže srovnávají skóre, a to zaslouženě. NIKITA MICHAJLIS si najel s kotoučem od mantinelu až na vrcholek kruhu, odkud trochu překvapil Metsolu střelou na bližší tyč. Asistence: Corban Knight a Darren Dietz.
27:43'
Domácí hokejisté mají k dispozici trochu zkrácenou přesilovou hru, ale jen o šestnáct sekund. Nyní musí začít se svým útokem až od svého gólmana.
27:26'
Dustin Boyd je na ledě!
27:10'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., krosček).
26:56'
Philip Larsen si úplně neporadil s přihrávkou na vrcholek kruhu, odkud nedokázal vypálit, ani si puk zpracovat. Proto následoval boj v rohu pásma.
26:22'
Až nyní zachytil hráč hostí vyhození u mantinelu u modré čáry, ale Ufě to znovu k ničemu nebylo. Barys totiž znovu dostal kotouč až za gólmana hostí.
25:53'
Asi nikoho nepřekvapí, že bránící tým během několika prvních sekund vyhodil kotouč přes všechny čáry, což se o chvilku později navíc opakovalo.
25:26'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dustin Boyd – 2 min., podrážení).
24:49'
Dmitrij Ševčenko se dostal podél mantinelu s pukem do pásma, kde jeho tým okamžitě rozjel kombinaci. Vše ale zhatil nepřesný pas, který vylétl do střední části.
24:22'
Ufa se snaží kombinovat v útočném pásmu, ale má problémy s aktivním napadáním soupeře. Přesto vypálila a Edward Pasquale má touš v lapačce.
23:42'
Na druhé straně se nám zase usadili v pásmu hokejisté v bílém, což se nám opravdu mění každou chvilku. Barys však poté poslal kotouč jen na icing.
23:05'
Hra se nám v posledních okamžicích přesouvala z jedné strany na druhou. Darren Dietz nakonec vypálil od modré a Juha Metsola raději nechal přerušit hru.
22:29'
Hokejisté v modrém si museli dojet pro kotouč až do svého obranného pásma, načež se jim úplně nepovedl přechod do útočné třetiny.
21:32'
Linus Videll předvedl dobrou obrannou práci, k čemuž měl i dobrou rychlost. Arťom Sergejev ale na poslední chvíli a posunul puk hokejkou od něj dále.
21:05'
Ufa se však na začátku periody nastěhovala do útočného pásma, kde kombinovala dobrou minutu. Edward Pasquale ale ani nemusel zasahovat.
20:16'
A už nám odstartovala i prostřední část dnešního utkání! Barys má co dohánět, jelikož na domácím hřišti prohrává o jedinou branku.

Hity: 2 – 4
Je za námi první perioda dnešního utkání, po které vede hostující celek o jednu branku. Tu navíc vstřelil ve svém vlastním oslabení. Alexandr Kadějkin vypálil tak, že se kotouč odrazil od zadního mantinelu zpět před branku, kde jej do sítě dorazil Arťom Sergejev. Barys byl v první periodě o něco lepším týmem, ale branku z toho vytěžit nedokázal.

Další třetina začne přibližně v 15:22.
20:00'
19:31'
Pavel Akolzin se snažil ještě dorazit kotouč, ale nakonec se k němu nedostal jako první. Tato třetina se nám už dohraje za tohoto stavu a vedení Ufy.
19:00'
18:32'
První třetina nám pomalu ale jistě končí a hra je ještě jednou přerušena. Barys vyhodil jen na zakázané uvolnění, vhazování bude po levici domácího brankáře.
17:49'
Dmitrij Gurkov se snažil zachytit dlouhou přihrávku, ale to se mu nepovedlo. Nebude z toho ani zakázané uvolnění, ale o kotouče se drží hostující celek.
17:16'
Dmitrij Kugryšev odvedl dobrou práci v útočném pásmu, kde odebral zvednutím hole domácího hráče o kotouč. Nakonec z toho ale nebyla ani střela.
16:40'
Dmitrij Ševčenko je na ledě!
16:04'
Dustin Boyd ukázal dobrou rychlost, díky které se dostal k puku ve středním pásmu jako první. Křižoval ho však obránce, který mu nakonec střelu nedovolil.
15:28'
Hosté se nadále nemohou nijak usadit v pásmu, Nur-Sultan zatím velmi dobře brání svou obrannou modrou, odkud odpaluje jeden puk za druhým.
15:00'
Přesně pět minut nám chybí do konce první třetiny, ve které nadále vede hostující tým o jednu branku. Nyní má k dispozici přesilovku, která se zatím nedaří.
14:40'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dmitrij Ševčenko – 2 min., držení).
14:03'
Avšak Salavatu to vůbec nevadilo, jelikož se během několika okamžiků dostal až ke střele. Tu Edward Pasquale dobře viděl a udržel puk ve výstroji.
13:43'
Vladislav Kartajev odváděl dobrou práci v útočném pásmu, ale nakonec se přece jen ukličkoval. Domácí následně vyhodili tak, aby z toho nebyl icing.
13:17'
Juha Metsola má za sebou další zákrok, po kterém je hra opět přerušena. Hostující gólman je zatím ve větší permanenci, před námi je komerční přestávka.
12:54'
Alexej Semjonov je na ledě!
12:29'
Atte Ohtamaa si sjel od modré do lepší střelecké pozice a vypálil. Jeho rána ovšem trefila jen prvního soupeře před ním, přesto se Nur-Sultan drží dále v pásmu.
11:46'
Od té doby se Barys zase nemůže pořádně udržet v pásmu. Ufa zatím také hraje svá oslabení celkem v pohodě, ale ještě má před sebou jeho celou minutu.
11:07'
Domácí to nemysleli vůbec zle poté, co vyhráli vhazování v útočném pásmu. Bohužel pro ně křižná přihrávka byla zachycena soupeřem, který puk vyhodil.
10:54'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., podrážení).
10:28'
Domácí hokejisté se dostali ke střele od modré, kdy znovu jeden z domácích clonil před gólmanem, Juha Metsola však kotouč zachytil a udržel.
10:00'
Je za námi přesně polovina první periody, po které vedou hosté o jednu branku. Tu navíc dali v oslabení. Barys je od té doby hodně zaskočený.
09:35'
Tentokrát se domácímu celku navíc ani nepovedla rozehrávka, která neletěla ani okolo hokejisty v modrém. Píská se tak zakázané uvolnění Nur-Sultanu.
08:54'
Dmitrij Kugryšev na druhé straně zabojoval o puk u mantinelu, který však nakonec ani on, ani nikdo z jeho týmu nezískal. Barysu se však nyní nedaří.
08:14'
Viktor Svedberg si odvedl se obranné povinnosti na jedničku, když čistě obral soupeře, který se už hnal ke střele. Domácí jsou však inkasovaným gólem zaskočeni.
07:59'
Domácím se nepovedl přechod do útočného pásma, takže jim je odpískaný ofsajd. Vhazování ovšem nastane až po první komerční přestávce utkání.
07:03'
Ilja Krikunov je na ledě!
06:47'
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté se prosazují v oslabení, i když s obrovský štěstím! Na začátku to nevypadalo nijak vážně, ale následně přišla střela od modré. Ta se odrazila od mantinelu zpět před branku, kde byl nejrychlejší ARŤOM SERGEJEV, jenž doklepl puk do poloprázdné sítě. Edward Pasquale byl totiž hodně z branky. Asistence: Alexandr Kadějkin a Michail Pašnin.
06:35'
Iiro Pakarinen si sjel s kotoučem kousek před modrou, odkud vyslal solidní ránu. Spoluhráč sice clonil, přesto Juha Metsola puk udržel ve výstroji.
06:14'
Zatím ani domácí se nemohou nijak usadit v útočném pásmu, přesto už na branku alespoň vypálili. Nyní tam vybojovali vhazování po levici brankáře.
05:40'
Darren Dietz napřáhl na modré, když toho gólman hostí moc neviděl. přesto dokázal vyrazit puk vyrážečkou, načež jeho spoluhráči touš znovu vyhodili.
05:17'
Barys sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale nakonec mu to bylo k ničemu. V rohu se k puku dostali hosté, kteří ho podél mantinelu poslali pryč.
05:03'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Ilja Krikunov – 2 min., hákování).
04:25'
Kotouč se dostal mimo hřiště, nakonec se rozhodlo, že se bude vhazovat ve středovém kruhu. To byla vlastně jedno z těch prvních přerušení v tomto utkání.
03:53'
Ovšem paradoxně se až nyní hráči v bílém drželi v útočném pásmu s pukem na hokejce. Finální přihrávka před branku, ale jen prolétla pod hokejkou.
03:23'
Pavel Akolzin je na ledě!
02:58'
A znovu. Od Salavatu je to velmi nepovedená početní výhoda, která úspěchem neskončí. Domácí hokejisté se ubrání a budou moci zase zaútočit.
02:25'
Sakari Manninen až nyní zavezl kotouč do útočného pásma, kde s ním ruský tým moc dlouho nevydržel. Barys zatím brání oslabení v naprosté pohodě.
01:46'
Hosté se po několika okamžicích vystavili do ofsajdu, což neuniklo pozornosti čárovému sudímu. Od té doby se Ufa nemůže dostat do pásma.
01:23'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).
00:54'
S prvním útokem nakonec přispěchal tým z kazašského hlavního města. Juha Metsola za sebou má první zákrok, po kterém vyrazil puk za branku.
00:11'
A dnešní první utkání v rámci KHL právě začalo! Dnes se spolu střetne Nur-Sultan, který nastupuje v modrých dresech, s Ufou, u níž dnes převažuje bílá.
00:01'

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Metalnikov, Dietz, Ohtamaa, Svedberg, Šalapov, Blacker, Orechov – Knight, Videll, Pakarinen – Michajlis, Valk, Šestakov – Akolzin, Boyd, Ševčenko – Petuchov, Gurkov, Sagadejev.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, A. Semjonov, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Pašnin, Muchamadullin – Omark, Manninen, Hartikainen – Krikunov, Kugryšev, Burmistrov – V. Žarkov, Kadějkin, Baranov – Gimatov, Kartajev, Alalykin.

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Sivov, Šalagin.

Do tohoto utkání nenastoupí ani jeden český nebo slovenský hokejový hráč.
Poslední vzájemný zápas:

Ufa – Nur-Sultan 5:2

Branky a nahrávky: 13. Kugryšev (Kadějkin), 19. Hartikainen (Omark), 42. Kadějkin (Kugryšev, Lisovec), 50. Hartikainen (Larsen, Omark), 57. Sošnikov (Omark) – 33. Ohtamaa (Videll, Dietz), 44. R. Starčenko (Ohtamaa, Videll).

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin (C), Larsen, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Lisovec, Safin-Tregubov, Pašnin – Hartikainen, Burmistrov (A), Omark (A) – Kručinin, Manninen, Sošnikov – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz (C), Ohtamaa, Blacker, Metalnikov, Makljukov, Šalapov, Orechov – Videll, Knight, R. Starčenko (A) – Šestakov, Valk, Michajlis – Akolzin, Boyd (A), Asetov – Gurkov, Sagadejev, Paňukov.
Salavat Julajev Ufa

Také Ufa má postup do vyřazovacích bojů zajištěný, ale nejspíše do nich půjde z té nižší půlky. Po padesáti devíti zápasech má na svém kontě dvaašedesát bodů, které ji řadí na šestou pozici Východní konference. Z posledních tří utkání brala Salavat jednu výhru, když přehrál na svém hřišti v posledním zápase Soči. Předtím však přišly dvě prohry, a to s Petrohradem a Spartakem.

Nejproduktivnější hráči:
Linus Omark – 52 bodů (12+40)
Nikita Sošnikov – 48 bodů (27+21)
Teemu Hartikainen – 35 bodů (24+14)
Barys Nur-Sultan

Barys už má celkem dlouho zajištěný postup a půjde na něj z vyšších pozic. Po padesáti devíti zápasech má totiž na svém kontě osmdesát bodů a patří mu třetí pozice v rámci Východní konference. Na tu druhou ztrácí jen dva body, zatímco na třetí už má náskok osmi. Z posledních tří zápasů bral Nur-Sultan dvě výhry. Porazil totiž CSKA Moskvu 3:2, načež stejným výsledkem přehrál i Soči. V zatím posledním utkání padl na svém ledě s Novosibirskem 1:2 po prodloužení.