Minsk - Viťaz | ONLINE | 10.1.2020 17:10 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Viťaz - 10. ledna 2020   17:10

Ukončeno
Minsk
Minsk
29:54' Gragnani (Spooner, Anosov) • 30:46' Pavlovič (Kovyršin, A. Kosticyn) • 44:50' A. Kosticyn (Morrow)
3:2
(0:0, 2:0, 1:2)
Viťaz
Viťaz
Minsk
Sestavy:
D. Taylor (Tolopilo) – Dostanko, Znacharenko, Gragnani, Morrow, Jevenko, Gotovec, Jerjomenko, Denisov – Stefanovič, A. Kosticyn, Kovyršin – Spooner, Anosov, Prince – Děmkov, Pavlovič, Pavlenko – Kogaljov, Dadonov, Kitarov.
Rozhodčí
Gofman, Cyplakov – Zacharankov, Sazonov
Minsk Arena, Minsk
Viťaz
Sestavy:
I. Ježov (59.–60. Kočetkov) – Vorobej, Jeřábek, Pautov, Pylenkov, Golovkov, Jevsejenkov, Šinkevič – Q. Howden, P. Černov, Makejev – Varfolomejev, Byvalcev, Orlovič-Grudkov – Grebenščikov, Laričev, Mojsejev – Petrakov, A. Ševčenko, D. Kvartalnov – Koltygin.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (VTZ) 0+1, 2 střely na branku, 2 trestné minuty, 1 hit, čas na ledě – 21:29.
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 20 – 32
Tresné minuty: 10 – 26
Vhazování: 27 – 28
Zblokované střely: 16 – 8
Hity: 14 – 12
Je konec! Domácí tým nakonec udržel jednogólové vedení a připisuje si dva body do tabulky! Minsk se dostal do třígólového vedení, které zajistil svému týmu Andrej Kosticyn, kterému stačilo doklepnout puk do sítě. Viťaz se ale nevzdal. Nádhernou akci do prázdné branky zakončil Daniil Pylenkov. Hosté poté měli ještě přesilovou hru, kterou zkusili v šesti lidech, což se vyplatilo. Pavel Vorobej vyslal ránu z první a rozvlnil síť. Hosté to ještě zkusili znovu bez gólmana, ale kýženého srovnání se nedočkali.
Konec zápasu.
59:38'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Byvalcev – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
59:27'
Běloruský tým je velmi blízko dnešnímu vítězství! Čechov si totiž vůbec neporadil s rozehrávkou, kterou poslal jen na zakázané uvolnění!
59:25'
Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Pjotr Kočetkov, přichází Ilja Ježov.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:52'
Minsk se rozhodl, že bude aktivně napadat, což mu rozhodně přineslo ovoce. Podařilo se mu dostat puk do středního pásma a obrana si oddychne.
58:39'
Ilja Ježov je zase na střídačce!
58:27'
Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Pjotr Kočetkov.
58:25'
Jakub Jeřábek si mohl připsat i další asistenci, ale není tomu tak! Quinton Howden od něj dostal parádní pas, ale Howden nedokázal brankáře překonat.
57:51'
Ilja Ježov se po vstřelení brance vrátil do své svatyně a nyní se bude muset mít na pozoru. Jeho spoluhráči totiž zahráli jen na zakázané uvolnění.
57:20'
Viťaz právě vstřelil branku!
A výhoda dvou mužů na hřišti byla hodně znát, takže hosté střílí další branku a už je to jen o gól! PAVEL VOROBEJ je dnes hodně aktivním hráčem. Jeřábek mu nyní nabil na ránu z první, která se zastavila až v síti! Asistence: Jakub Jeřábek.
56:45'
Hosté mají asi jednu z posledních šancí, jak se zápasem ještě něco udělat. Proto to zkoušejí bez gólmana a hrají v šesti lidech v poli!
56:14'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., podrážení).
55:03'
Shane Prince mohl definitivně rozhodnout dnešní zápas, ale nedokázal to! Objevil se sám před brankářem, ale už byl hodně blízko, takže nedokázal přehodit beton!
54:32'
Igor Golovkov a Danila Mojsejev se objevili v útočném pásmu z ničeho nic, ale ani jejich překvapivé napadání nebylo jejich týmu nic moc platné.
53:52'
Moskevská oblast má dnes opravdu velké problémy s přesností nahrávek. Minsk se tak znovu dostal ke kotouči a míří za výhrou za dva body do tabulky.
53:16'
Hra je přerušena a před námi je tak poslední komerční přestávka v tomto utkání. Viťaz bude muset vymýšlet nějakou lepší taktiku směrem dopředu.
53:00'
Do konce zápasu nám chybí nějakých sedm minut a hosté nadále prohrávají o dvě branky. Snaha se jim nedá upřít, ale dopředu to prostě nejde.
52:28'
Pavel Černov byl dalším hráčem, který nahazoval puk od modré. Danny Taylor byl však pozorný a letící kotouč dokázal vyrazit levým betonem.
51:46'
Daniil Pylenkov ještě zachytil kotouč v útočném pásmu a nahazoval ho před branku. Tam ho ale nikdo nedokázal tečovat, tak jsou u něj zase domácí.
51:21'
Jevgenij Kovyršin je na ledě!
50:34'
Alexandr Jevsejenkov byl nejspíše tím, kdo dostal nabito na modrou. Jeho rána ale trefila jen soupeře do nohy, načež někdo z domácích zase vyhodil.
50:04'
Což se jim nakonec povedlo. Jenže dlouho se zde na kotouči neudrželi. Minsk je dnes o něco silnější v osobních soubojích, a tak zase daleko vyhodil.
49:38'
Avšak viděli jsme takový klasický začátek početní výhody. Domácí hokejisté vyhráli buly a poslali ho přes všechny čáry, hosté musí dobývat pásmo.
49:21'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., hákování).
48:40'
Svjatoslav Grebenščikov odvedl velmi dobrou práci u mantinelu, kdy se nenechal soupeře obrat o kotouč. Přišel ale další souboj, který už hosté prohráli.
48:10'
Moskevská oblast tak dostala téměř novou krev do žil a ihned se vydala napadat do útočného pásma. Z toho vybojovala icing na domácí straně.
47:18'
Viťaz právě vstřelil branku!
I hosté ale nakonec ukazují moc pěknou akci, po které snižují znovu na rozdíl dvou branek! To by mohlo Čechov značně nakopnout. Danila Mojsejev zavezl kotouč do útočného pásma. Předal ho Ivanu Laričevovi, který žabičkou našel DANIILA PYLENKOVA, jenž si z pozice obránce sjel k tyčce a dokázal usměrnit puk do sítě! Asistence: Ivan Laričev a Danila Mojsejev.
46:41'
Viťaz se musel pro kotouč vrátit až do svého obranného pásma, kde navíc byli okamžitě napadání soupeřem. Ten sice získal puk, ale pálil velmi nepřesně.
46:03'
Komerční přestávka.
45:23'
S akciemi Čechova to tak vypadá ještě podstatně hůře než před několika okamžiky. Hosté už musí dát všechno na jednu kartu, a to na útočnou.
44:50'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
pro domácí velmi šťastný gól, pro hosty naopak! Branka je však regulérní, a tak Minsk vede už o tři góly. Po čistě vyhraném vhazování se k puku dostal obránce, který poslal puk do mantinelu. Touš se však odrazil před branku u dré tyčky, kde byl osamocený ANDREJ KOSTICYN, jenž měl jednoduchou pozici. Asistence: Joe Morrow.
44:30'
Celkem často se v této periodě přerušuje hra, na což jsme moc nebyli zvyklí. Nyní za to mohli hostující hráči, kteří poslali puk na zakázané uvolnění.
43:39'
Pavel Vorobej se dostal k odraženému kotouči v útočném pásmu a posílal ho na branku. Jeho střelu však zblokoval jeden z hráčů domácího celku do rohu.
43:18'
V očích hostujícího trenéra je už vidět i trocha zoufalosti. Dinamo totiž přehrává svého soupeře a Ilja Ježov se musel mít na pozoru a zakročit.
42:37'
Viťazu se nadále moc nedaří směrem dopředu a těžko říct, co by se muselo dnes stát, aby alespoň srovnal. Nyní poslal kotouč jen na zakázané uvolnění.
42:00'
Danny Taylor chtěl pomoct spoluhráčům s rozehrávkou, ale měl to velmi těsné. Nakonec však stihl odehrát puk po mantinelu a poslat ho dále.
41:27'
Jenže Čechov z toho nevytěžil ani přechod do útočného pásma, tak puk získali zase domácí. Minsk i vystřelili, avšak tento pokus nemířil na branku.
41:00'
Danila Mojsejev neměl dlouhou komu nahrát, jelikož jeho spoluhráči byli obsazení. Přesto předvedl rychlou kličku a poslal přihrávku na obránce.
40:22'
A už nám odstartovala i poslední třetina dnešního zápasu! Viťaz se ihned vrhnul do útoku a vyslal střelu z vrcholku kruhu, se kterou si Taylor poradil.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé části:

Střely na branku: 15 – 18
Tresné minuty: 6 – 4
Vhazování: 14 – 17
Zblokované střely: 9 – 6
Hity: 8 – 8
Již jsou za námi dvě třetiny, po kterých je na tom podstatně lépe domácí celek, který se dostal do vedení o dvě branky. Jako první se prosadil Marc-Andre Gragnani, který spíše baseballovým odpalem poslal puk do sítě. Navíc o necelou minutu později přišel i druhý zásah do sítě hostů. Po krásné akci, která vyšachovala celou obranu hostí, dostal finální pas Alexandr Pavlovič, jenž dával do prázdné branky.

Další třetina začne přibližně v 18:48.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:39'
Andrej Kosticyn je na ledě!
39:14'
No, Moskevská oblast tuto přesilovou hru nejspíše nevyužije. Minsk vyhazuje jeden kotouč za druhým a hosté neví, kudy se dostat ke střele.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:33'
Pavel Vorobej se snažil skoro za každou cenu udržet kotouč v útočném pásmu, ale to se mu nakonec nepovedlo. Viťaz musí vyklidit útočné pásmo.
38:03'
Avšak i domácí hrají oslabení vcelku dobře, zatímco početná výhody dnes nejsou zrovna doménou ani jednoho z týmů. Minsk proto vyhodil daleko.
37:39'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Kosticyn – 2 min., hákování).
37:30'
Nyní však má Čechov k dispozici výhodu, kterou se snaží využít se šesti muži v poli. Viděli jsme střelu od modré, ale tu Danny Taylor stihl vykopnout.
36:51'
K tomu se navíc drží mnohem častěji na kotouči a hosté jsou evidentně naprosto z tempa. Budou mít dnes velmi těžké srovnat výsledek či vyhrát.
36:00'
Zbývají nám poslední čtyři minuty do konce této třetiny, která se podstatně více povedla domácímu celku. Ten nakročil za výhrou a vede o dvě branky.
35:26'
Jakub Jeřábek se ihned zapojil do bránění, kdy masíroval jednoho ze soupeřů u mantinelu. Nakonec se to vyplatilo, jeho tým puk získal.
34:17'
Jakub Jeřábek je na ledě!
33:52'
Zatím to úplně nevypadá, že by měli domácí hokejisté využít tuto početní výhodu, která je snad jejich první. Nemohou se už déle dostat až do pásma.
33:05'
Shane Prince se snažil zakombinovat zpoza branky se spoluhráčem, ale to mu nevyšlo. Následně se navíc hosté dostali k puku a znovu ho daleko odpálili.
32:37'
Hosté začali své oslabení velmi dobře, ale jinak neprožívají povedenou část zápasu. Nyní však vyhodili kotouč daleko přes všechny čáry až za gólmana.
32:17'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jakub Jeřábek – 2 min., hákování).
30:46'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
A během necelé minuty to je už o dvě branky. Tomuto gólu navíc předcházela krásná akce! Domácí totiž na jeden dotek vykombinovali obranu. Andrej Kosticyn poslal puk do strany, načež přišel křižný pas na ALEXANDRA PAVLOVIČE, který měl jednoduchou pozici. Asistence: Jevgenij Kovyršin a Andrej Kosticyn.
29:54'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Aktivní napadání v podání domácího celku nakonec nese ovoce a posílá ho do jednogólového vedení! Ryan Spooner spíše nacentroval puk před branku, který se odrazil k MARCU-ANDREMU GRAGNANINOVI, jenž baseballovým švihem překonal gólmana hostí! Asistence: Ryan Spooner a Arťom Anosov.
29:10'
Andrej Kosticyn přišel při kličce o kotouč, a tak stále nevidíme nějaké vyloženě gólové šance. Minsk má ale šanci začít znovu od svého gólmana.
28:37'
Je pravdou, že nyní nemám nejmenší tušení z jakého důvodu došlo po dlouhé době ke hvizdu rozhodčího. Vhazovat se bude na útočné modré domácích.
28:05'
Alexandr Kitarov se hnal do útočného pásma či k nějakému zakončení, ale vše se nakonec ukázalo jako předčasné. Kotouč se totiž dostal úplně mimo led.
27:45'
Komerční přestávka.
27:32'
Danila Mojsejev byl aktivní v útočném pásmu, kde se mu podařilo získat puk do své moci. Daniil Pylenkov měl díky tomu šanci, ale Danny Taylor zasáhl.
26:46'
V dnešním zápase zatím nevidíme bůhvíjakou podívanou. Alexandr Pavlovič se přesto dostal do dobré pozice, ale jeho rána byla sražena mimo.
25:14'
Danny Taylor si přesto o několik sekund později musel připsat zákrok. Svou bližší tyčku měl však pohlídanou na jedničku, a tak schoval puk pod lapačku.
24:43'
Danila Mojsejev získal odražený puk a je škoda, že neviděl najíždějícího spoluhráče na druhé straně. To by byla už gólová šance! Jenže ono ho neviděl.
24:15'
Oba týmy hrají v plném počtu!
23:58'
Arťom Děmkov předvedl velmi pěknou střelu od modré. Ilja Ježov toho navíc moc neviděl, a tak už to trochu zavánělo brankou. Tu jsme však nadále neviděli.
23:13'
Ilja Šinkevič čekal, jestli domácí nepředvedou nějakou chybu, ale ti jí udělali až o něco později. Danny Taylor si ale i s tímto dokázal poradit v klidu.
22:38'
Před námi je tedy poprvé v tomto zápase hra ve čtyřech. Aktivně se snaží hrát hlavně hostující cele, avšak ten domácí naopak velmi dobře brání.
22:15'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Joe Morrow – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Danila Mojsejev – 2 min., hrubost).
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první části:

Střely na branku: 9 – 9
Tresné minuty: 2 – 0
Vhazování: 9 – 7
Zblokované střely: 2 – 2
Hity: 5 – 4
Je za námi první třetina dnešního zápasu, ve které jsme nakonec neviděli ani branku. Ba co více. Neviděli jsme ani nějakou pořádnější šanci. O průběhu první periody se dá říct, že byla vcelku vyrovnaná. Viťaz měl sice k dispozici početní výhodu, ale využít ji nedokázal.

Další třetina začne přibližně v 18:00.
20:00'
První třetina skončila.
19:22'
Andrej Kosticyn aktivně napadal v útočném pásmu, ale domácí obrana si s tím poradila tak na půl. Puk sice neztratila, ale poslal ho na zakázané uvolnění.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:48'
Nyní jsme viděli ostrý souboj, po kterém zůstal ležet na ledě Joe Morrow. Z opakovaného záběru však bylo vidět, že se mu spíše zasekla brusle, takže domácí bek letěl rovnou do mantinelu. Tady je opravdu otázkou, jestli ještě bude pokračovat.
18:36'
Pěkně to nyní udělal Arťom Děmkov! Individuálně se přes několik hokejek dostal až na střed hřiště z jeho rohu, ale Ilja Ježov udržel puk ve výstroji.
17:58'
Hokejisté v bílém jsou zase na puku, ale museli začít s útokem od své branky. K tomu předvedli nepřesný pas a o kotouč tak zase přišli.
16:56'
Moskevská oblast vybojovala znovu kotouč ve středním pásmu, načež přihrávka mířila zpoza branky před ní. Tam ale stihli včas zasáhnout domácí.
16:07'
Viděli jsme několik soubojů ve středním pásmu, po kterých se kotouč dostal na hokejky hostujícího celku. První třetina se nejspíše odehraje bez branek.
15:21'
Alexandr Kitarov je na ledě!
14:58'
To byly pěkné akce na straně hostí! Alexandr Jevsejenkov vypálil jako první a jeho ránu zblokoval soupeř. Puk se však k němu odrazil, načež našel krásnou přihrávkou volného spoluhráče na vrcholku kruhu, proti jehož ráně zasáhl Danny Taylor betonem!
14:38'
Hosté se dostali k dalšímu střeleckému pokusu, ale ten se jen odrazil o zadní mantinel. Následně navíc domácí znovu kotouč daleko vyhodili.
14:02'
Avšak nyní se Čechovu podařilo vyhrát buly čistě. Pavel Vorobej dostal nabito od svého parťáka na modré, ale Danny Taylor má puk ve výstroji.
13:41'
Jenže domácí hokejisté začali své oslabení na výbornou. Nejprve vyhráli buly a při dalším přechodu do útoku zase obrali soupeře o kotouč.
13:21'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., podrážení).
12:42'
Hokejisté v černém dnes asi nejsou považováni za úplně favority, ale na kluzišti působí o něco lepším dojmem. Ilja Ježov má vcelku hodně práce.
12:07'
Ryan Spooner hledal někoho křižným pasem, ale jeho přihrávka skončila až v rohu kluziště. Tam proběhlo několik osobních soubojů, které vyhráli hosté.
11:39'
Po dlouhé době zde máme přerušení a teprve první komerční přestávku! O přerušení se postaral gólman hostí, jenž chytil střelu od modré čáry.
11:24'
Ilja Ježov musel být na druhé straně taktéž pozorný. Přišla totiž rána z prostoru mezi kruhy, kterou hostující gólman také vyrazil betonem do rohu.
10:58'
Pavel Varfolomejev to chtěl vzít na sebe individuální akcí. Sice předvedl pěknou stahovačku, avšak to jeden z obránců čekal a stihl mu puk vypíchnout.
10:28'
A tak se dostal k dalšímu pokus na bránu Viťaz. Byla to solidní rána od modré, kterou Danny Taylor sice moc neviděl, přesto ji vyrazil betonem.
09:56'
Michail Stefanovič byl nejspíše tím, kdo zastavil hosty na útočné modré. Už to vypadalo, že domácí půjdou do přečíslení, ale nakonec šli raději střídat.
09:25'
A stejný scénář se opakoval i o nějakou chvilku později. Domácí sice vyhráli buly, ale příliš prudká přihrávka skončila znovu jen na zakázaném uvolnění.
09:08'
A jednu z nich právě předvedl domácí celek. Tomu se totiž ani trochu nepovedla rozehrávka, a tak je z toho pro Minsk jen zakázané uvolnění.
08:55'
A hra bez přerušení pokračuje i nadále, to je opravdu dlouhá doba! Viťaz by se rád dostal dopředu, ale jak již bylo řečeno, oba týmy sráží nepřesnosti.
08:14'
Jenže ne dlouho. Viděli jsme další nepřesný pas. Po několika vteřinách se ale ke střele dostal Jevgenij Dadonov, jehož pokus Ilja Ježov vyrazil betonem.
07:44'
Jinak zatím se hraje téměř bez přerušení, opravdu jich moc v této části hry nebylo. Na kotouči je Minsk, který ho má nyní za svou branku a bude útočit.
07:16'
Jurij Pautov se dostal ve svém obranném pásmu do úzkých, načež mu byl sebrán kotouč. Dobře ho ale zastoupili spoluhráči, kteří následný pas uzmuli.
06:44'
Jevgenij Dadonov je v úvodu utkání asi nejaktivnějším hráčem na straně Dinama. Nicméně ani jeho dravý průnik neskončil nějakým pokusem na branku.
06:06'
Svjatoslav Grebenščikov přitlačil soupeře na mantinel, ale následoval nepřesný pas. Alexandr Kitarov na druhé straně pálil, ale nemířil vůbec přesně.
05:36'
Ivan Laričev se snažil dojet pro puk za brankou, čímž donutil gólmana k chybě. Jako první se ale k odraženému kotouči zase dostali domácí hráči.
05:00'
Je za námi prvních pět minut v rámci první třetiny a úvodní branku jsme neviděli. Neviděli jsme ani nějakou lepší šanci, tak snad se to zlepší.
04:28'
Pavel Denisov si sjel až k mantinelu, odkud posílal zadovku na modrou. To se ale neukázalo jako nejlepší řešení, jelikož tam stihli hosté dojet.
03:57'
Tohle už vypadalo trochu zajímavěji, ale znovu z toho nebyla ani střela. Alexej Makejev nabíjel mezi kruhy, ale tam stihl zasáhnout jeden z obránců.
03:27'
Jevgenij Dadonov neměl dostatečnou podporu spoluhráčů ve středním pásmu. Proto jen nahodil kotouč do útočného pásma vydal se na střídačku.
02:44'
Pavel Vorobej se snažil rychlým pasem někoho najít, avšak jeho přihrávka nebyla přesná. Zatím jsme neviděli ani nějakou lepší střelu mezi tři tyče.
02:10'
Hostující obránce podržel kotouč za svou brankou a nechal oba týmy vystřídat. Následně sice nepřihrál přesně, ale icing se pískat nebude.
01:31'
Což se jim nakonec i povedlo. Jako poslední ovšem přišla velmi nepřesná střela od modré, ke které se dostali jen hráči hostujícího celku.
01:05'
Domácí hokejisté se snažili probít přes útočnou modrou, ale to se jim nepovedlo. Přesto se ještě snaží získat kotouč aktivním napadáním soupeře.
00:22'
A dnešní utkání mezi běloruským Minskem a ruským Čechovem právě začalo! Domácí nastupují v černých dresech, ti hostující s bílou.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Dinamo Minsk: D. Taylor (Tolopilo) – Dostanko, Znacharenko, Gragnani, Morrow, Jevenko, Gotovec, Jerjomenko, Denisov – Stefanovič, A. Kosticyn, Kovyršin – Spooner, Anosov, Prince – Děmkov, Pavlovič, Pavlenko – Kogaljov, Dadonov, Kitarov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kočetkov) – Vorobej, Jeřábek, Pautov, Pylenkov, Golovkov, Jevsejenkov, Šinkevič – Q. Howden, P. Černov, Makejev – Varfolomejev, Byvalcev, Orlovič-Grudkov – Grebenščikov, Laričev, Mojsejev – Petrakov, A. Ševčenko, D. Kvartalnov – Koltygin.

Rozhodčí: Gofman, Cyplakov – Zacharankov, Sazonov.
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (VTZ) 40 zápasů, 9+13
Poslední vzájemný zápas:

Minsk – Viťaz 4:3

Branky a nahrávky: 10. Děmkov (Kryskin, A. Kosticyn), 20. Spooner (Děmkov, Enroth), 31. Kryskin (Pulkkinen), 34. Spooner – 11. Grebenščikov (Jormakka, M. Aaltonen), 13. V. Lajunen (M. Aaltonen), 29. A. Sjomin (V. Lajunen).

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Jerjomenko, Kryskin, Gotovec, Denisov, Znacharenko, Dostanko, Ďukov – Prince, Paré, Martynov – Děmkov, Kovyršin, Kosticyn – Pulkkinen, Spooner, Pavlovič – Kogaljov, Kitarov, Dadonov – Pavlenko.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kočetkov) – Jeřábek, Jevsejenkov , V. Lajunen, Pautov, Šinkevič, Golovkov, Voronkov – A. Sjomin, Byvalcev, Makejev – Jormakka , Aaltonen, Grebenščikov – Laričev, P. Černov, Varfolomejev – Ševčenko, Kvartalnov, Mons.
HC Viťaz Moskevská oblast

Viťaz sice neměl špatný rozjezd do sezóny, ale poslední dobou se vcelku propadá. Celkově získal ve čtyřiačtyřiceti zápasech padesát jedna bodů a patří mu sedmá pozice v rámci Západní konference. Moskevská oblast je na tom se střílením branek ještě hůře než jeho dnešní soupeř, jelikož jich má na svém kontě 93. Obrana je ale podstatně lepší, jelikož inkasovala o padesát branek méně, a to 109. Z posledních tří zápasů vyhrál Čechov dva. Nejprve sice nestačil na Jokerit, ale následně přišly výhry nad Spartakem a Vladivostokem.

Nejproduktivnější hráči:
Alexandr Sjomin – 28 bodů (12+16)
Alexej Makejev – 25 bodů (10+15)
Miro Aaltonen – 24 bodů (9+15)
HC Dinamo Minsk

Dinamu se v letošní sezóně nedaří ani trochu, což celkem jasně ukazuje jeho postavení. Po čtyřiceti pěti kolech má totiž na svém kontě jen třicet bodů, které ho řadí nejen na poslední pozici v rámci Západní konference, ale také celé KHL. Minsk sice nastřílel 97 branek, což není rozhodně nejhorší číslo, ale inkasoval jich rovnou 159. To je naopak nejhorší číslo, a to s obrovským náskokem. Z posledních tří zápasu vyhrál běloruský tým jede. Poté naopak vysoko nestačil na Petrohrad (1:4) a Kunlun (1:5).

Nejproduktivnější hráči:
Andrej Kosticyn – 23 bodů (10+13)
Ryan Spooner – 22 bodů (6+16)
Marc-André Gragnani a Shane Prince – 19 bodů (7+12)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.


Články odjinud