Pro dnešní den se s vámi loučím, zítra pokračuje tato série svým čtvrtým zápasem. Hezký pondělní den.
Stav série:

Lokomotiv Jaroslavl – Dinamo Moskva 1:2.
Dnešní utkání sledovalo 9000 diváků.
Střely na bránu celkem: 35:33.
Je dobojováno, nakonec to Lokomotiv zvládl a uhájil těsné vedení. O něj se musel v závěru obávat, protože si Dinamo vytvořilo velký tlak. Při hře bez brankáře se však kýženého vyrovnání nedočkalo. Proti byl dnes skvěle chytající Sanford. V poslední části sice kapituloval, když trestné střílení využil Komarov, vzápětí však vrátil vedení domácím Petrov. Což byla branka vítězná a stav v sérii je díky tomu rázem 1:2.
60:00
59:36
Tentokrát si bere time-out trenér Dave King. Hrát se bude v útočné třetině Dinama.
59:36
Fantastický Sanford, který pochytal dvě možná tři tutovky Dinama. Největší měl Komarov, jenž pálil z mezikruží, ale trefil přesně postaveného domácího brankáře. Poté se strhla před jeho klecí mela a rozhodčí museli celou situaci uklidnit.
59:00
Už se hraje poslední minuta, Dinamo se nastěhovalo do útočného pásma.
58:17
Jerjomenko zůstává na střídačce, hosté to zkouší v šesti hráčích.
57:58
Je to tak, Dinamo Moskva si vyžádalo čas na poradu.
57:58
Sanford přerušuje hru po nahození Nováka. Vypadá to, že si Oleg Znarok vezme oddechový čas.
57:39
Už jen něco přes dvě minuty se bude hrát třetí perioda. Hosté se stále nemohou usadit v pásmu a dostat se do nějakého soustavnějšího tlaku.
56:15
Domácí ušetřili zase nějaký ten čas, hrálo se před Jerjomenkovou bránou.
55:27
Perfektní zákrok Sanforda, který kryje Kvapilovu jedovku mířící do horních pater brány.
54:48
Holosova rána končí v ochranné síti, Mironov se obětavě do ní vložil.
54:05
Domácí nikam nepospíchají, jejich rozehrávka je hodně rozvážná.
53:19
Necelých sedm minut před koncem vede Lokomotiv stále 2:1, momentálně se usadil před Sanfordovou bránou a Graňák dvakrát v řadě vypálil. Bývalý obránce Slavie však neuspěl.
52:28
Komarov ostře dohrál u mantinelu Jakovleva, ale byl to čistý zákrok tělem. Každopádně ruský obránce je otřesen, byla to pořádná rána.
52:06
Rychlá akce Dinama končí ofsajdem, ve kterém se ocitl útočník Pestunov.
51:49
Plotnikov nahodil touš ještě před červenou čárou, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
51:26
Jaroslavl dobře brání střední pásmo, nepouští soupeře na dostřel svého gólmana.
50:16
Moskva to rozhodně nezabalila a zase se nastěhovala před bránu, kterou střeží výtečný Sanford.
50:00
33:25 střely na bránu, stále jsou domácí daleko pilnější ve střelbě. Ale musí si dávat na soupeře pozor.
49:26
Pestuškova utajená střela přes obránce propadla až před Sanforda, který měl co dělat. Naštěstí pro Lokomotiv si poradil.
48:28
Hra přerušena, komerční přestávka může posloužit pro Dinamo jako takový čas na poradu.
47:39
Podruhé v zápase je zde situace, kdy Dinamo musí dohánět jednobrankovou ztrátu.
46:41
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Teď už bylo vše v pořádku. Domácí jdou podruhé v zápase do vedení. Prosadil se JURIJ PETROV, který si rychle vyměnil kotouč s Holosem a střelou z mezikruží propálil nic netušícího Jerjomenka. Ruský brankář zřejmě nic neviděl a nestihl tak na prudkou dělovku zareagovat. Asistence: Jonas Holos.
46:17
Posléze střílel z brejku opět Averin a jen těsně minul hostující klec. Jeho svižná rána mířila k pravé tyči, leč o chloupek ji minula.
45:37
Novákovu střelu kryje Sanford, na druhé straně si Jerjomenko poradil se střelou Averina.
44:44
Vyloučen tedy Panšin a Sojin za hrubost. Hraje se 4/4.
44:37
Reakce na vyrovnání mohla příjít vzápětí. Na Jerjomenka se řítil Platt, ale nedokázal procedit kotouč pod jeho beton. Štoural do něj tak vehementně, že se před brankou hostů zrodila pořádná šarvátka a budou se rozdávat tresty.
43:26
Dinamo právě vstřelilo branku!
Nebylo co řešit. LEO KOMAROV (TS) proměnil trestné střílení, když se trefil přesně nad Sanfordův pravý beton. Finský útočník si zkušeně počkal a poté udeřil. Je tak vyrovnáno a Dinamo je zpět v utkání.
43:26
Trestné střílení provede právě Leo Komarov.
43:26
Komarov byl v obrovské šanci, ujel domácí obraně a mířil sám na bránu. Následně byl jasně zahákován Gorochovem a bude z toho trestné střílení pro Dinamo. Finský reprezentant tak bude moci vyrovnat.
42:15
Plotnikov nahodil kotouč tak, aby z toho nebyl icing, dá se očekávat, že se Lokomotiv nebude nikam zbrkle hnát.
41:15
Hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:06
Střelu Holose brankář Dinam dobře viděl a mohl si tak připsat další zákrok.
40:27
Jdeme do poslední části, která také nemusí být poslední. Domácí by však chtěli uspět už v základní hrací době.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, která branku nenabídla. Ovšem domácí se výrazně zlepšili a byli celou dobu aktivnější. Své šance však nedokázali proměnit. U všeho byl výtečně chytající Jerjomenko, který stále drží svůj tým nad vodou. Jedna branka není žádný závratný rozdíl, Dinamo má na zvrat ve vývoji zápasu ještě jednu třetinu. Možná i víc, ale to nepředbíhejme.
Střely na bránu: 25:22.
Další třetina začne přibližně v 15:44.
40:00
39:21
Stále se hraje u hostující brány, kterou pořádně zaměstnal nebezpečnou akcí Musatov. Ale ani nadvakrát nedokázal dostat puk za ležícího Jerjomenka. Ten se v této části hry rozhodně nenudil.
38:57
Lokomotiv hraje krátkou přesilovku a ihned vypálil aktivní Kronwall, jenž patří k nejlepším hráčům na hřišti. Jeho pumelici Jerjomenko bezpečně kryje.
38:28
Už se blíží konec druhé třetiny a tato část jednoznačně patřila domácímu celku. Stav se ale stále nemění.
37:26
Výtečný Jerjomenko, který likviduje dvě tutovky Jaroslavle. Nejprve pálil sám před bránou Plotnikov a poté střílel i Apalkov, semafor ruského brankáře vyletěl jako šraňky. Skvělé zákroky opory Dinama.
36:59
Poté je však vyloučen Jalasvaara, jenž byl vyloučen za sekání. Hraje 4/4.
36:28
Dnes potřetí v zápase je vyloučen domácí Ljubuškin, tentokrát za hrubost.
36:15
A další jedovka. Leo Komarov napřáhl na bránu, kde Sanford vůbec nic neviděl. Nakonec reflexivně zasáhl a má puk ve své lapačce.
35:48
Vzápětí pálil Kvapil a Višněvskij. Prvně jmenovaný nad, druhý do masky Sanforda.
35:27
Aktuálně 20:18 střely na bránu, což znamená, že si domácí oproti první třetině výrazně polepšili. Naopak hosté vypálili v této části pouze třikrát.
34:17
Kronwallova střela od modré nenadělala hostujícímu brankáři žádný problém. Jeho mužstvo je samozřejmě již v pěti mužích.
34:05
Tak už se přeci jen hraje, finský zkušený arbitr je zpět. Jak se zdá, je to tvrdý chlapík.
33:26
Tak to vypadá, že finský rozhodčí tento zápas nedokončí. Momentálně probíhá komerční přestávka a v ní dohoda obou střídaček, jakým způsobem se bude pokračovat dál.
33:26
Hra přerušena, jeden z hlavních rozhodčích se nechtěně dostal do souboje u mantinelu a upadl. Byl to takový krkolomný a nepříjemný pád. Jyri Rönn toho má evidetně plné kecky.
32:49
Platt kroužil kolem brány, nakonec přihrával na modrou pro Kronwalla, ale tomu utekl kotouč za modrou čáru. Možná měl autor první branky střílet sám, měl k tomu dobrou pozici. Rozhodl se jinak.
32:27
Jalasvaara ihned vyhazuje do bezpečí.
32:00
Za hru vysokou holí je potrestán Sojin. Jaroslavl tak má k dispozici další přesilovou hru.
31:38
Lokomotiv hraje 6/5, je ponechaná výhoda. Je jasné, že se bude vylučovat.
30:49
Ihned po buly se dostal ke střele Koňkov, brankář Dinama opět připraven a na svém místě.
30:26
Domácí se do toho znovu opřeli a ruský brankář měl co dělat. Především po střele Spruktse, který hraje velice povedený zápas.
29:57
Plotnikova nebezpečná střela přes obránce končí těsně vedle Jerjomenkovy klece.
29:16
Sanford byl v ohni střel, avšak s pomocí obrany vyřešil všechny ošemetné situace. Už je Lokomotiv v pěti mužích.
28:17
Platí to i po střele Nováka, která byla sražena mimo. Následně znovu český bek pálil ostrými a Lokomotiv dělá co může, aby se ubránil.
27:48
Graňák nachystal puk pro Marka Kvapila, který ranou z voleje nepřekonal Sanforda. Ten vše potřebné viděl a kotouč vyráží.
27:26
Černikov vyloučen za krosček, přesilovka pro Dinamo. Už je na ledě Kvapilova formace.
27:06
26:06
Na ledě zůstává ležel Solovjov, který dostal hokejkou do obličeje mimo zraky rozhodčích. Nakonec s pomocí klubového lékaře odjíždí po svých na lavičku.
25:37
Obrovská šance Dinama. Kokarev si najel zpoza brány před Sanforda a trefuje jeho nastavený beton. Domácí brankář se na poslední chvíli stačil přesunout a podržel velkou měrou svůj tým.
25:05
Zatím se to daří, stále platí výsledek z 9. minuty, kdy vstřelil branku Platt.
24:27
Lokomotiv hraje velice dobře, snaží se hrát maximálně obětavě a agresivně. Prohrává 2:0 na zápasy a pokud chce sérii prodloužit, musí vyhrávat.
23:26
Zajímavá bitva pokračuje střelou Redlihse, který uvidil prostor na pravé straně, ale Jerjomenko se nenechal rozhodit.
22:07
Hosté jsou konečně v pěti a po dlouhé době zahrozili Karsumsem. Jeho prudkou střelu bezpečně kryje Sandford.
21:38
Jakovlevova střela prošla před Jerjomenka, ale nebyla to pro něj nikterak složitá situace.
21:17
Až teď pálil Plotnikov a poté i obránce Kronwall, ale pokaždé do nějakého obránce.
20:49
Nicméně se ještě musí bránit v oslabení, soupeř se však nemůže dostat k nějaké zajímavé střele.
20:37
Kotouč mimo hřiště, Dinamo tak musí začít ze středního pásma.
20:01
Na obou stranách osm trestných minut, počet střel pak je 9:15 pro hostující tým.
Víc už se ale nestane, Lokomotiv si přesilovku přenese do druhé třetiny. Tu první zvládl, když v 9. minutě otevřel skóre v početní výhodě prudkou ranou Platt. Na obou stranách byly k vidění velké šance, tu největší měl ve vlastním oslabením Karsums, jenž sám pádil na Sanforda, ten však dokázal svůj tým zachránit od pohromy. Tak tedy 1:0, hokej v první třetině velice dobrý.
Další třetina začne přibližně v 14:53.
20:00
19:19
Další vyloučení pro Dinamo, které tak srovnává počet trestných minut na osm. Solovjov je vyloučen za nedovolené bránění, dnes podruhé v zápase.
19:05
I když jsou domácí střelecký méně produktivní, vytváří si solidní šance a závary, což dokumentuje nahození Holose před Jerjomenkovu klec. Byla z toho pořádná trma vrma, kterou málem vyřešil prudkou střelou Kartajev, jenž uviděl volný kotouč. Trefil jen ruského brankáře do výstroje.
18:17
Zajímavá je bilance střel na bránu, hosté v ní vedou 15:6.
17:57
Ofsajd Dinama hatí plány čtvrtého útoku včele s Markem Kvapilem. Musí to zkusit znovu od středního pásma.
17:16
Necelé tři minuty do konce první třetiny a sledujeme další střelu Platta, který si ale na Jerjomenka tentokrát nepřišel.
16:38
Díky těm přestupkům nebyl čas na druhou komerční pauzu, která přichází právě teď na řadu.
16:17
Osm trestných minut pro Lokomotiv, šest pro změnu pro Dinamo. Těch faulů a zákroků bylo tedy docela dost. Jeden z nich byl také potrestán Plattem.
15:16
Také je to hokej jako břitva, každý souboj se dohrává, hráči si nic nedarují. Ale tak to v zápase play-off bývá.
14:40
Už se samozřejmě hraje v pěti na obou stranách, hokej je to stále velice kvalitní. Má dobré tempo a neustále se něco děje.
13:37
Mohlo být vyrovnáno. Martins Karsums ujel domácí obraně a řítil se ve vlastní oslabení sám na Sandforda. Ten ovšem vytáhl zákrok dne, když se roztáhl na brankovišti a pravým betonem puk vyrazil mimo své tři tyče.
12:39
To nevypadalo vůbec špatně, Kronwall nahodil puk do klubka těl před Jerjomenkem a nakonec se po sérii odrazů vymotal mimo brankoviště. Teď měli hosté velkou kliku.
12:15
Je zde další přesilovka pro Jaroslavl. Na trestné sedí Solovjov za podražení.
12:01
Dokonce tak, že Sprukts mohl přidat druhou branku. Vystihl špatnou rozehrávku soupeře a dostal se s pukem před Jerjomenka, ten však zasáhl v pravý moment.
11:18
Posléze přišla střela Sojina, kterou brankář Lokomotivu dokázal vyrazit před sebe a domácí vyhazují.
10:37
Také se tak málem stalo, Graňák ostře vypálil a kotouč poskakoval po brankovišti, kde měl Sanford plné ruce práce. Nakonec puk zalehl.
09:12
Vzápětí je vyloučen Černikov za sekání. Dinamo tak má možnost velice rychle zareagovat na nepříznivý výsledek.
08:26
Přesilovka je nakonec přeci jen využita. GEOFF PLATT dostal kotouč na pravý kruh, kde se do něj opřel a to byla rána jako z děla, kterou Jerjomenko nedokázal zachytit do své výstroje. Domácím se výborně podařila kombinační akce a Komarov tak může opustit tresnout. Poprvé v hale houkala lokomotiva, což znamená, že domácí vedou. Střela to byla parádní a hlavně přesná. Asistence: Ilja Gorochov, Sergej Konkov.
08:05
V oslabení se dostal ke střele hostující Korjagin, který však ušetřil čas, než že by Sanforda ohrozil.
07:47
Výtečně Jerjomenko, který chytá tvrdou ránu Kronwalla od modré čáry.
07:38
Tentokrát tedy početní výhoda pro hráče v červených dresech.
07:05
Tak je to hostující Leo Komarov, který putuje na trestnou za podražení.
07:05
Už se hraje 5/5 a domácí Sprukts se dostal do útočného pásma Jaroslavle, ale na Jerjomenka vystřelit nedokázal. Nicméně to vypadá na další trest.
06:37
Marek Kvapil se šikovně uvolnil a dělal si prostor na střelu, ale netrefil prostor, kde působí brankář Sanford. Následně nahodil na jeho bránu Pestunov a hraje přerušena.
05:26
Je tu další přesilovka pro Dinamo. Dlouho to netrvalo a hosté mohou pokračovat v tlaku. Na trestné sedí Sojin a také Plotnikov. Jelikož dostal Ljubuškin 2+2, beru zpět tuto informaci.
04:58
Jenže Dinamo pokračuje v tlaku i nadále. Slovenský obránce Dominik Graňák pálil hodně nebezpečně a Sanford má stále plné ruce a betony práce.
04:37
Tak až v závěru přesilovky měli hosté šanci. Nakonec zůstala početní výhoda nezhodnocena. Ljubuškin je zpět na ledě.
03:49
Teď však pozor. Karpov se dostal do obrovské šance, najel si mezi kruhy a dostal se až před Sanforda, který vytasil pořádně těžký kalibr. Domácí brankář svůj tým podržel zákrokem lapačkou.
03:16
Domácí znovu vyhazují, Dinamu se nedaří usadit na delší dobu v útočném pásmu.
02:38
Lokomotiv dobře napadal rozehrávku a Filip Novák nedokázal udržet kotouč na modré čáře.
02:26
Hned v úvodu si může Dinamo vyzkoušet přesilovku 5/4.
02:16
Bude se poprvé v tomto zápase vylučovat. Ljubuškin inkasuje menší trest za nedovolené bránění.
01:27
První velká šance domácích hokejistů. Z pravého kruhu si najel před bránu Apalkov a jeho rána zápěstím končí těsně vedle Jerjomenkovy brány.
01:07
Kotouč vypadl ze hřiště, vhazování ve středním pásmu.
00:28
Finský rozhodčí Rönn vhodil puk na ledovou plochu, třetí utkání právě odstartovalo.
00:01
Hráči nastupují na ledovou plochu, kde za pár chvil odstartuje zápas. Nejprve však hymna Ruska.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Gorochov, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Višněvskij, Pašnin – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Sprukts, Redlihs – Koňkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Musatov. Trenér: Dave King.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Novák, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Mironov, Korjagin, Barancev – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Karsums, Karpov, Cvetkov – Babenko, Kokarev, Sojin – Sopin, Pestunov, Kvapil. Trenér: Oleg Znarok.

Rozhodčí: Rönn, Odinš – Putilin, Nestěrov.
Vzájemné zápasy:

1. zápas: Dinamo Moskva – Lokomotiv Jaroslav 3:2 po prodl. (0:2, 0:0, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 50. Rjazancev, 51. Komarov (Pěstuško, Gorovikov), 62. Karpov (Mironov) – 5. Redlihs (Sprukts, Platt), 15. Plotnikov (Holos).

2. zápas: Dinamo Moskva – Lokomotiv Jaroslav 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Solovjov (Pestunov, Jalasvaara), 25. Solovjov (Jalasvaara, Karpov) – 54. Černikov (Gorochov)
Lokomotiv naopak musel bojovat o play-off hodně urputně. Nakonec skončil na posledním možném místě, tedy na osmém, v rámci Západní konference, byť s dostatečným, šestibodovým, náskokem před nakonec devátým Atlantem.

Moskevské Dinamo ovládlo nejen pořadí Západní konference, ale i celé ligy, jejíž základní část vyhrálo s náskokem sedmi bodů před vítězem Východní divize, Metallurgem Magnitogorsk. Do letošního play-off tak právě Dinamo vstupuje z pozice největšího favorita!
Češi na ledě:

V sestavě Dinama nastupují obránce Filip NOVÁK a útočník Marek KVAPIL. Za Jaroslavl nehraje žádný český hokejista.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké odpoledne přeji u třetího zápasu osmifinále play-off KHL mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a Dinamem Moskva. Stav celé série je lepší pro hráče z hlavního města, kteří vedou již 2:0 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.