To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a z třetího vítězství v sérii se raduje tým Donbassu Doněck. Třetí branku ukrajinského týmu dal ve 47. minutě Varlamov a už to vypadalo jasně. V 53. minutě sice vykřesal naději Meija, na víc se už ale Riga nezmohla a tak šest vteřin před koncem uzavřel skóre hostující Kiiskinen. Doněck má tak slušně našlápnuto k postupu do další fáze a radost mu nemohla zkalit ani pozápasová šarvátka, kdy se Ozolinš utkal s Torjanikem.
Po závěrečné siréně se u Sedláčkovy branky utkali Alexander Torjanik se Sandisem Ozolinšem a rozhodčí ocenili vyvolání rvačky trestem 5+do konce utkání pro Alexandera Torjanika. Sandis Ozolinš vyšel bez trestu.
60:00
59:54
Doněck právě vstřelil branku!
Je tu pojistka na náskok Doněcku. Laine vybojoval u mantinelu puk, poslal jej po prknech dopředu, dojel ho TUOMAS KIISKINEN a dovezl jej do opuštěné branky. Asistence: Teemu Laine.
59:36
Sedláček míří na střídačku, jenže už zbývá málo času.
59:21
Domácí si berou oddechový čas.
59:08
Puk je za Sedláčkovou brankou, ten se zatím nedostal na střídačku. A domácím velice rychle utíká čas...
58:35
Puk je v rohu kluziště, kde ho hosté skvěle drží, že se ani nepíská přerušení hry!
58:00
Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:08
Od vlastní branky rozjel akci Pujacs, do zakončení se cpal Bukarts, jeho bekhendový pokus pod horní tyčku Laco chytil.
56:50
Konečně se Doněcku podařilo vyhodit a mohou jít střídat.
56:16
Skoro to vypadá jako přesilovka Rigy, hraje se ale v pěti na obou stranách. Přesto hosté neví, kam dřív skočit.
55:25
Teď už Sotnieks regulérně pálil od modré, do střely mu ale skončil jeden z obránců a srazil puk mimo Lacovu bránu.
54:49
Sotnieksovo nahození od modré končí mimo, domácí jsou ale stále u puku.
54:00
A najednou je domácích plný led. Tohle ještě může být zajímavých šest minut.
52:44
Riga právě vstřelila branku!
Domácí snižují a dávají zápasu nový náboj! Za brankou se dokázal svého strážce zbavit Bičevskis, posunul před brankoviště, kde už byl nachystaný GINTS MEIJA a zblízka bekhendem překonal Laca. Asistence: Maris Bičevskis, Georgijs Pujacs.
51:44
Okolo pravého mantinelu najížděl Jakucenja, snažil se natlačit před Sedláčka, dostal se však až příliš blízko na to, aby efektivně zakončil.
50:55
Kašpar byl v těsném ofsajdu, hosté mají alespoň možnost v klidu vystřídat a vydechnout.
49:58
Od levého mantinelu nahazoval puk Cipulis, Laco bleskurychlou lapačkou přerušil hru.
49:19
V rohu kluziště bojoval o puk domácí Begovs, stejně jako jeho kolegové i on byl neúspěšný.
48:17
Po Robinsonově přistrčení zakončoval Bukarts, Lacovu klec neohrozil.
46:54
Tak tohle je už pro domácí kritická situace. Po levé straně najel do pásma Kašpar, objel branku a naservíroval puk SERGEJI VARLAMOVOVI, pro kterého nebyl problém dorazit puk do prázdné branky. Asistence: Lukáš Kašpar.
46:42
Konečně tvrdá rána, autorem byl Robinson, puk byl sražen mimo ledovou plochu.
46:25
U mantinelu kombinovali Pujacs s Szczechurou, puk ale před branku nedostali.
45:26
Na druhé straně se elegantním pohybem uvolnil Niživijs, najel si mezi kruhy, Laco jeho pokus vyrazil.
44:49
Od modré střílel hostující Kolář, ani on netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.
44:05
Tlak Rigy je spíše na puku, té střelby není tolik, aby byl Laco v plné permanenci. Hodně puků odstaví jeho obrana.
42:57
Od modré pálil Koněv, rána šla vedle, Sedláček nemusel zasahovat.
41:55
Zakázané uvolnění Doněcku, domácí mají docela povedený úvod třetí třetiny.
41:17
Obrovský nápor před Lacem. Zpoza kruhu vystřelil Bukarts, Laco jen vyrazil a na něj dotírali Szczechura a Darzinš. Lacovi dokonce spadla maska, puk za svá záda ale nepustil.
40:50
Hosté jsou v plném počtu.
40:42
Domácí pokračují v přesilovce, po střele od modré vyrazil Laco puk mimo hrací plochu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:11.
Máme za sebou druhou třetinu, ve které se domácím nedařilo se souvisleji udržet v útoku a hostům stačilo čekat na protiútoky. Jeden takový přetavili v druhý gól, kdy se po Dadonovově přihrávce prosadil Jakucenja. Hosté z Doněcku jsou tak velice blízko třetí výhře v sérii.
40:00
39:41
A opět letí puk přes všechny čáry až k Sedláčkovi.
39:22
Domácím zatím přesilovka nevychází, mají problém se udržet v pásmu.
38:50
Bude se vylučovat Lukáš Kašpar přehnal svůj důraz u mantinelu, doslova převálcoval Upitise a už sedí na trestné lavici za vysokou hůl.
38:05
A tak udeřilo na druhé straně! Do útočné třetiny zavezl puk Dadonov, předložil ideální přihrávku MAXIMU JAKUCENJOVI a ten jen nastavil hokejku a zamířil pod Sedláčkovo břevno! Asistence: Jevgenij Dadonov.
37:34
Další marná akce Rigy. Szczechura sice hezky zavezl puk do pásma, jenže skončil za brankou a odtud už se vymotal Wirtanen.
36:43
Sedláček přišel o svoji masku, v jednom z rohů se strhla menší potyčka, aktivní v ní je zejména hostující Jakucenja, který celý incident způsobil. Do duše mu promlouvá Ozolinš. Vše se nakonec obešlo bez vyloučení.
36:13
Doněck, pokud cítí nebezpečí, vyhodí do středního pásma.
35:25
Do velice slibné šance se probil hostující Zacharov, byl sám před Sedláčkem, ale mířil vedle. Tohle byla možnost na navýšení náskoku!
34:50
Od vlastní branky začíná akci Rigy Robinson, jenže narazil už ve středním pásmu. Obrana hostů hraje perfektně.
34:02
Zpoza modré střílel hostující Varlamov, branku Rigy netrefil.
33:48
Utkání sleduje 7 490 diváků.
33:29
Před Lacem se zjevil Džerinš, nezpracoval však neposedný puk, takže ani nevystřelil.
32:31
Hostující Dadonov dělal velké problémy Sotnieksovi, ten měl co dělat, aby rozehrál.
31:44
Na druhé straně zahrozil po pravé straně Kašpar, jeho střelu zápěstím zachytil gólman Sedláček.
31:29
Domácí jsou sice natlačeni v pásmu, jenže je to hodně plané.
31:08
Teď už to zakázané uvolnění Doněcku je a to díky nepřesné Varlamovově přihrávce. Hra se stěhuje před Laca.
30:33
Do útočného pásma si najel Redlihs, kousek za modrou zabrzdil a golfákem mířil na Lacovu branku. Jemná teč bránícího hráče způsobila, že puk skončil v ochranné síti.
29:28
Doněck vyhodil ze svého pásma tak šikovně, že to v žádném případě nebude zakázané uvolnění.
28:55
Tlak před hostujícím gólmanem, cpal se tam hlavně Niživijs, Laco ale odolal.
27:19
Ozolins se dostal k puku a z obraného pásma rozehrává. Bohužel puk nikdo netečoval, a tak se hra přerušuje kvůli zakázanému uvolnění.
26:35
Hra se nyní uklidnila a hraje se spíše ve středním pásmu.
25:02
Sedláček zastavil odražený kotouč od zadního mantinelu a dlouhým pasem rozehrává do středního pásma.
24:14
Domácí bojují o kotouč v útočném pásmu, ale neúspěšně.
23:22
22:58
Doněck se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.
22:16
Mejja se pokusil zavést puk před Laca, ale domácí obrana ho ihned o kotouč připravila.
21:22
Tým Dinamo Riga dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
21:16
Riga vybojovala puk ve svém obraném pásmu a ihned se řítila do útočné třetiny.
20:27
Hosté se ihned po vyhraném vhazování dostávají do útočného pásma.
20:01
První třetina je minulostí. My jsme viděli zatím jen jednu branku a to na straně hostů, když se dokázal ve čtvrté minutě prosadit finský útočník Laine. Domácím se v dnešním utkání nedaří přesilové hry. Uvidíme jak se zápas bude vyvíjet dále. Další třetina začne přibližně v 19:22.
20:00
19:52
19:33
První přesilovková formace domácích nyní ohrožuje slovenského brankáře, ale Laco zatím všechny střely kryje.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:49
Až teď se Dinamo dostává do útočné třetiny, ale o puk se pouze bojuje za brankou.
18:26
Domácím se přesilovka příliš nedaří.
17:52
Fedotěnko (DON) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
17:49
Bičevskis se řítil po pravé straně mantinelu, ale jeho střela byla zblokovaná.
17:15
Doněck operuje s pukem v útočné třetině.
16:24
Wilson drží puk za vlastní brankou a domácí nyní střídají.
15:49
Sedláček nyní raději ukryl kotouč do své lapačky, před dotírajícím se Kašparem.
14:31
Hosté se usadili před Sedláčkem, ale ten zatím všechny střely kryje.
13:38
Hra se točí neustále nahoru a dolů. Nyní si hosté nerozuměli a puk skončil na zakázaném uvolnění.
12:55
Domácí se dostali do útočného pásma a nyní si přihrávají kotouč podél mantinelů.
11:19
Riga musí rozehrát zpoza vlastní branky. Hossa zakládá útočnou akci.
11:03
10:16
Hosté se teď brání skvěle a neustále vyhazují puk do středního pásma.
09:38
Darzinš dostal krásnou přihrávku do středu pravého kruhu, ale jeho střelu likviduje hostující brankář.
09:03
Varlamov (DON) dostává dvě minuty za sevření kotouče v brankovišti.
09:03
Teď po střele hostů se před Sedláčkem strhla menší šarvátka.
08:36
Hosté mohli jít do přečíslení dva na jednoho, ale jelikož si nerozuměli na modré čáře, tak tu máme další ofsajd.
07:58
Mejja zakládá útočnou akci, ale zastavil ho ofsajd.
07:30
Komerční přestávka.
07:16
Hra je nyní v klidu a odehrává se spíše ve středním pásmu.
06:48
05:35
Domácí se zatím brání velice dobře.
04:48
Hossa (RIG) dostává dvě minuty za zdržování hry.
03:44
A máme tady úvodní branku utkání! Krásnou bekhendovou střelu, kterou vyslal TEEMU LAINE, končí za zády domácího brankáře. Asistence: Tuomas Kiiskinen a Clay Wilson.
03:27
Riga se dostala do útočného pásma, ale tam nevydržela dlouho, protože Kolář vybojoval puk a ihned ho vyhodil do středního pásma.
02:58
Domácí se dostali k puku a už zahajují útočnou akci.
02:16
Hráči se zatím bojí založit nějakou akci a my vidíme opatrný hokej.
00:36
Úvodní vhazování vyhráli hosté a už se ženou do útočného pásma.
00:01
Oba týmy již naskakují na ledovou plochu.

Dinamo Riga: Sedláček (Tellqvist ) – Robinson, Pujacs, Ozolins, J. Redlihs, K. Redlihs, Sotnieks – Mejja, Bičevskis, Upitis – Bukarts, Szczechura, Darzinš – Niživijs, Džerinš, Hossa – Skvorcovs, Begov , Cipulis

HC Donbass Doněck: Laco (Leighton) – Piganovič, Koněv, Wilson, Podhradský, Kolář, Bartulis, – Kiiskinen, Wirtanen, Laine – Jakucenja, Fedotěnko, Dadonov – Blagoj, Varlamov, Kašpar – Torjanik, Beluchin, Zacharov

Rozhodčí: Anisimov, Kulakov – Raming , Misjur.
Československá stopa

Jakub Sedláček, Marcel Hossa – Ján Laco, Jan Kolář, Peter Podhradský, Lukáš Kašpar.
3. zápas: Dinamo Riga – Donbass Doněck 7:3

17. Hossa (Bukarts, Ozolins), 27. Bicekvic (Robinson), 37. Meija, 39. Hossa (Niživijs), 41. Džerins (Hossa, Niživijs), 44. Sotnieks (Niživijs, Hossa), 46. Džerins (Sotnieks, Bukats) – 4. Jakucenja (Fedotěnko), 25. Dadonov (Jakucenja), 29. Kašpar (Wilson).

Stav série: 1:2.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký podvečer přeji u sledování již čtvrtého zápasu mezi Dinamem Riga a Donbassem Doněck. Ukrajinský tým vedl před příletem do Lotyšska již 2:0 na zápasy, včera však dostal pořádnou ťafku. Domácí rozebrali soupeře do posledního šroubku a snížili stav série na 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.