KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Jokerit - 30. září 2019   18:30

Dynamo Moskva
54:04' A. Petersson
1:2
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Jokerit
Jokerit
19:29' O'Neill  (Lehtonen) • 61:50' Haapala  (O'Neill)
Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, Mironov (A), Volkov, Ljamin, Grigorjev, Ogurcov, Pribylskij – Jaškin, Šipačov (C), A. Petersson – V. Kuljomin (A), Jefremov, Mojsejev – Muranov, Igumnov, Alexejev – Indrašis, Polygalov, Brjukvin.
Gusev, Fraňo – Kučava, Sazonov
VTB Arena, Moskva
5307 diváků
Jokerit
Kalninš (Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen – Mäenalanen, Kontiola, Haapala – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Moses, Regin (C), Joensuu – Anttila (A), Pihlström, Oksanen.

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 37:28, vhazování 25:35, hity 6:6, čas v útoku 12:58 – 10:30, vyloučení 6:6, využití 0:1.

Česko-slovenská stopa v utkání

Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:34
Dimitrij Jaškin (DMS) 0+0, 8 střel, 3 vyloučení, čas na ledě 22:34
Jokerit v prvním vzájemném utkání této sezony částečně oplácí Dynamu jarní vyřazení z Gagarinova poháru, když jeho led dobyl poměrem 2:1 a přesně stejně se dělí také body.
Hosté přitom v první třetině působili, jako by na led slezli rovnou z autobusu. Drtivou převahu však domácí nevyužili a po sólu O´Neilla si půl minuty před sirénou srazil kotouč do vlastní brány bruslí Ljamin.
Zbytek zápasu už byl vyrovnaný, útočný a oba celky drželi výborní brankáři. O vedení připravil Jokerit až kiks obránce Kivista, který nalil na gól Peterssonovi. Hosté pak bez potíží ubránili čtyři minuty oslabení a naopak ve vlastní přesilovce v prodloužení brzy rozhodl Haapala.
61:50'
Jokerit právě vstřelil branku!
Nejlepší hráč helsinského mužstva HENRIK HAAPALA střílí vítězný gól. Od modré čáry v přesilovce 4 na 3 přihrál do levého rohu O´Neillovi, najel si na jeho zpětnou přihrávku a příklepem prostřelil Bočarova mezi betony. Asistence: Brian O'Neill.
61:27'
Oddechový čas pro hosty.
61:27'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., hákování).
61:07'
Útoky se pravidelně střídají, Bočarov likviduje střelu Saku Mäenalanena i následnou dorážku přes obránce.
60:45'
Po bleskové výměně puku pálí z pravého křídla do Kalninšovy lapačky domácí hvězda Vadim Šipačov.
60:19'
Hned při prvním střídání si nabruslil do šance Haapala, Bočarov vyráží.
60:01'
Za 4 minuty přesilovky, přerušené jen na pár vteřin, domácí vůbec nevystřelili na bránu. Jokerit tak uhájil jistý bod do tabulky, ten má i Dynamo díky fatální hrubce, kterou spáchal hostující obránce Kivistö a potrestal Petersson.

Statistiky po 3. třetině:
Střely na bránu 36:24, vhazování 24:33, vyloučení 5:6, bez využití.
60:00'
59:35'
Bočarov musel rozklekem vyrážet dělovku ze středního pásma. Naopak Dynamo je vepředu dál marné.
59:00'
Začíná poslední minuta, co provedou modří s přesilovou hrou? Zatím je to stejná bída jako v té předchozí.
57:59'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Saku Mäenalanen – 2 min., nedovolené bránění).
57:23'
Hosté v plném počtu. Domácí se v přesilovce ani nepodívali do útočného pásma.
56:58'
Ikonenova střela z mezikruží ve vlastním oslabení byla sražena do rohu, následně se domácím opět nepodařilo přejít střední pásmo.
56:16'
Dynamo však musí s kotoučem zpátky za vlastní bránu.
55:23'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., hákování). Domácí udrželi kotouč na modré čáře, i když by si na potvrzení tenisté vyžádali jestřába. Následně byl faulován Jaškin.
55:00'
Přesně pět minut před třetí sirénou je tu poslední přestávka pro milovníky reklam.
54:04'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno, a to i na polovlastní góly. Obrovskou hrubku vyrobil před vlastní bránou Tommi Kivistö, jenž si nechal sebrat puk a ANDRÉ PETERSSON ho z úhlu zvedl pod víko. Bez asistence.
52:58'
A hned protiútok Helsinek: zadovku mezi kruhy dostal Lepistö, ale ani on nepropálil obrannou hradbu před sebou.
52:43'
Táhlá střela Ivana Igumnova od modré byla sražena do rohu.
51:49'
Bočarov musí vypomáhat s rozehrávkou za svou brankou, tudy cesta k vyrovnání povede těžko.
51:00'
Dnešní utkání sleduje 5307 diváků.
50:14'
Dynamovci již v pěti vyhazují kotouč na střídačku.
49:47'
Jokerit hrál v útočném pásmu místo přesilovky bago a ani to nevyhrál, domácí vyhazují.
48:27'
Největší šance Moskvanů se rodí v oslabení! Hosté nechali Indrašise trestuhodně zcela volného před bránou, puk mu ideálně nabídl Polygalov, jenže trest nepřišel – Kalninš vychytal i pokus svého krajana nízko nad ledem.
48:11'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., hákování).
47:45'
Zajímavá příležitost Dynama. Ivan Igumnov najížděl zprava před bránu, Kalninš mu vypíchl puk a ten okamžitě vracel bekhendem Juuso Hietanen. Lotyšský brankář stále drží čisté konto.
47:10'
Do odraženého puku bouchl Norman a trefil jen zadní mantinel. Následoval rychlý protiútok Dynama a vyhození Jokeritu na icing.
45:47'
Petri Kontiola dostal báječnou přihrávku do jízdy přes dvě čáry, takový polosamostatný nájezd však zakončil dost nenápaditě – zápěstím přesně do gólmanova hrudníku.
45:17'
Bočarov jistil položenou holí u tyčky pomalu klouzající vyhozený kotouč, zakázané uvolnění se píská.
43:57'
O´Neill opět prokázal šikovné ruce, svými kličkami připravil palebnou pozici na pravém křídle Ikonenovi, ten ale nemířil přesně.
43:15'
Kratší tlak Jokeritu přerušují Moskvané lehkým vyhozením do středního pásma.
41:38'
Finsko-slovenská spolupráce domácích krajánků. Juuso Hietanen nabil nalevo Čajkovskému, který pálí příklepem do brankáře.
40:37'
40:24'
Hosté okamžitě zavezli puk do útočného pásma, tam však Miks Indrašis vypíchl přihrávku, posílá puk přes celé hřiště a ze zbytku přesilovky nic nebude.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:15.
Prostřední část hry nepřinesla žádný gól, za což mohou zejména skvěle chytající brankáři. Na rozdíl od první třetiny, v níž mělo obrovskou převahu Dynamo, byla tato dvacetiminutovka herně vyrovnaná. Ze statistik vyčnívají hlavně tři menší tresty českého reprezentanta Dmitrije Jaškina.

Statistiky po 2. třetině:
Střely na bránu 24:15, vhazování 17:25, vyloučení 4:4, bez využití.
40:00'
39:53'
Sedm vteřin před sirénou přežilo Dynamo další velký závar a Mironov se ještě pošťuchuje přes čárového rozhodčího s Joensuuem, který skončil na zádech v moskevském brankovišti.
39:25'
Bočarov se musel natáhnout na čáře a pokrýt Haapalovu nebezpečnou střelu švihem z těžkého úhlu.
38:47'
Hned po buly ujeli domácí v oslabení dva na jednoho. Šipačov přiťukl kotouč doprava Jaškinovi, který v jedinečné šanci zblízka minul a pak vztekle přetáhl holí plexisklo. Dnes to opravdu není jeho zápas...
38:37'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladislav Jefremov – 2 min., podrážení).
38:24'
Další úsek převahy Jokeritu zakončil nepřesnou střelou zápěstím z mezikruží Henri Ikonen.
36:55'
Hru zastavuje další zákrok Bočarova, který si za poslední minutu zachytal stejně jako za celou první třetinu.
36:39'
Kotouč před dotírajícím Oksanenem raději přikryl na ledě lapačkou Bočarov.
35:46'
Šanci jako hrom měl Lepistö. Otevřeným středem obrany projel hladce a samostatný nájezd zakončoval nad lapačku, Bočarov však jeho úmysl skvěle vystihl.
34:45'
33:41'
Jokerit zvládá toto oslabení velmi dobře a dokonce se dostal na chvilku do útočného pásma.
32:45'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., hrubost).
32:35'
Jaškin skočil z trestné lavice na led a rovnou se zapojil do brejku. Zblízka bekhendem trefuje brankáře.
32:03'
Haapala diriguje helsinskou přesilovku, jeho spoluhráči však netrefují mezi tyče.
30:51'
Sami Lepistö našel mezi kruhy Johna Normana, který mířil do šibenice, ale Bočarov výtečně zasáhl vyrážečkou.
30:26'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., držení). Jaškin skočil na led jen proto, aby vzápětí spáchal u mantinelu další prohřešek a i třetí trest Dynama jde na jeho vrub.
29:40'
Jokerit rozehrává zpoza vlastní brány, ve hře 4 na 4 se nikdo nikam nežene.
28:10'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., krosček). Zbytečný útočný faul českého reprezentanta ukončuje téměř minutovou výhodu domácích a místo přesilovky se hraje ve čtyřech na obou stranách.
28:10'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., krosček).
27:17'
Domácí jsou na ledě v šesti při signalizované výhodě po faulu na Jaškina před bránou.
26:02'
Práci měl také Ivan Bočarov, rozklekem vyráží Haapalovu střelu.
25:42'
To byl hit! Ivan Muranov u mantinelu zboural nejen protihráče, ale i hlavního rozhodčího Guseva, který se do souboje přimotal.
25:20'
Mojsejev pálí z plné jízdy nízko nad ledem a Kalninš vyráží betonem do ochranné sítě.
24:31'
Domácí svírali soupeře jako při přesilovce. Vladislav Jefremov míchal s pukem a hezky si nabruslil až před bránu, Kalninš měl však prostor pevně utěsněný.
23:48'
A opět se Jokerit vysvobozuje jen za cenu icingu. Hned po buly pak pálí vedle brány Polygalov.
23:21'
Juuso Hietanen vyhazuje na zakázané uvolnění.
22:19'
První přerušení hry nastává po střele Andreje Pribylského, přizvednuté do ochranné sítě.
21:30'
Úvod druhé části je zatím naprosto vyrovnaný a bez šancí.
20:01'
Diváci ve VTB aréně si půjdou dopřát občerstvení asi ještě pořádně zaražení. Po drtivé převaze Dynama, která trvala prakticky celou třetinu, totiž s ojedinělé akce polovlastním gólem do šatny skóroval soupeř. Povzbudí šťastné vedení velmi matně působící Jokerit, nebo bude tlak domácích pokračovat a někdo z nich, třeba Jaškin či Čajkovský, konečně překoná zatím neprůstřelného Kalninše? Dozvíme se ve druhé třetině, která začne přibližně v 19:23.

Statistiky první třetiny:
Střely na bránu 16:3, vhazování 9:10, vyloučení 1:2, bez využití.
20:00'
19:29'
Hokej nemá logiku. Po buly před vlastní bránou projel celé hřiště podél mantinelu BRIAN O'NEILL, vylákal Bočarova ven, jako blesk objel bránu a s pomocí Ljaminovy brusle zasunul do opuštěné brány. Asistence: Mikko Lehtonen.
18:55'
Kratší závar před málo zaměstnaným Bočarovem domácí snadno přestáli, do brejku se vydal Dmitrij Jaškin a bekhendem z pravého křídla minul.
17:43'
Vjačeslav Kuljomin se vysmýkl Grantovi a při dorážce zblízka trefuje bekhendem jen Kalninšovu výstroj. Aktuální poměr střel – 15:1.
16:26'
Vhazovalo se před brankou Dynama, modří vyhráli buly a posouvají hru do středního pásma.
15:31'
Domácí jsou v plném počtu.
15:05'
Marná přesilovka Jokeritu pomalu končí, hosté musejí znovu pro puk za vlastní bránu.
14:37'
Domácí se v pohodě brání v oslabení a vyhazují přes všechny čáry.
13:31'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., nedovolené bránění).
13:10'
Poprvé v zápase strávil helsinský celek celé střídání v soupeřově obranném pásmu. Ke střele se však neprosadil a André Petersson vyváží.
12:14'
Bojuje se za brankou Jokeritu, ale ke střelbě se Dynamo nepropracovalo.
10:44'
Jokerit už je v plném počtu, ale závar před Kalninšem po střele jeho krajana Indrašise teprve vrcholil. Naštěstí pro hosty se nepodařilo lépe zakončit zblízka Šipačovovi a brankář kotouč stačil přimáčknout na led.
10:18'
Ljamin napřáhl k ráně na modré, ale ještě posunul kotouč nalevo na volného Grigorjeva. Ten střílel do zadního mantinelu.
9:30'
V urputné řežbě před domácí střídačkou se oslabeným hostům podařilo dotlačit puk kousek za modrou do středního pásma.
8:37'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mikko Lehtonen – 2 min., podrážení).
7:58'
A ofsajd se píská na druhé straně při ojedinělém výpadu Jokeritu.
7:12'
Ofsajd přerušil další akci zatím jasně lepšího Dynama, střídat odjíždí i Jaškin.
6:19'
První komerční přestávka přichází za bezbrankového stavu.
5:53'
5:40'
Jokerit stále nemohl vystřídat, čtveřice na ledě už sotva tahala nohy, ale nesprávným hvizdem jí pomohl rozhodčí Fraňo, který se gestem omlouvá.
4:31'
Šipačov v přesilovce nabil od režisérského pultíku na pravé straně Peterssonovi, ten bez přípravy minul bránu.
3:53'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henrik Haapala – 2 min., hákování). Finský obránce se provinil proti ujíždějícímu Brjukvinovi.
3:18'
Tyto minuty patří moskevskému mužstvu, další zákrok si hostující brankář připisuje proti střele českého reprezentanta Dmitrije Jaškina od modré.
2:38'
Po buly si nabruslil před bránu obrovitý Ogurcov, hosté se závaru ubránili a dostali hru do středního pásma, ovšem jen na chvilku. Kalninš pak přes clonícího Polygalova nadvakrát zkrotil ránu od modré čáry.
2:05'
Dynamo mělo příležitost tři na dva, Dmitrij Mojsejev centroval bekhendem zprava a finský celek vyhazuje na zakázané uvolnění.
1:37'
Dynamo Moskva hraje v modrých dresech, Jokerit Helsinky v bílo-červeno-žluté kombinaci. Dvě střídání máme za sebou, aniž by se kdo dostal ke střele.
00:01'

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, Mironov, Volkov, Ljamin, Grigorjev, Ogurcov, Pribylskij – Jaškin, Šipačov, Petersson – Kuljomin, Jefremov, Mojsejev – Muranov, Igumnov, Alexejev – Indrašis, Polygalov, Brjukvin.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Niemi) – Grant, Lehtonen, Lepistö, Lööv, Kivistö, Eronen, Räsänen – Mäenalanen, Kontiola, Haapala – O'Neill, Norman, Ikonen – Moses, Regin, Joensuu – Anttila, Pihlström, Oksanen.

Rozhodčí: Gusev, Fraňo – Kučava, Sazonov.

Michal Čajkovský (DMS) 10 / 1+5
Dimitrij Jaškin (DMS) 11 / 2+3
Jokerit Helsinky (4-0-1-5, 30:33) má zatím dost nevyrovnané výsledky. Po výhře v Jaroslavli utrpěl debakl 1:5 s CSKA Moskva na vlastním ledě, načež znovu bodoval naplno v sobotu proti Jekatěrinburgu (4:2). V tabulce Západní konference se finský zástupce drží až na nepostupovém desátém místě.
Kanadské bodování:
Lehtonen 3+5, Haapala 1+7, Jensen 4+3.
Dynamo Moskva (5-1-1-4, 27:30) si v tabulce konference Západ polepšilo na páté místo vítězstvími 4:1 nad Rigou a 4:3 v Soči, následovala ale poslední sobotní porážka 1:4 na ledě silného Petrohradu.
Podaří se Moskvanům udržet vítěznou šňůru proti Finům, které na jaře vyřadili v úvodním kole Gagarinova poháru poměrem 4:2 na zápasy?
Šipačov 5+9, Petersson 5+5, Hietanen 4+6.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.