10:45' Burmistrov  (Arzamascev, Manninen) • 65:00' Kugryšev
Novgorod
Ufa

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl český ani slovenský hráč.
Salavat Julajev si nakonec odváží z Nižného Novgorodu vítězství po samostatných nájezdech!

V první třetině poslal hosty do vedení Alexandr Burmistrov, který zužitkoval přihrávku Manninena, poté se dostal mezi kruhy a střelou zápěstím překonal Tichomirova. Domácí se dlouho nemohli dostat do šance ke srovnání. Až osm minut před koncem chyboval ve středním pásmu Omark, toho využil k zisku Šenfeld, který ještě předložil puk Orlovovi a ten už překonal Karejeva. Prodloužení branku nepřineslo a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se nejprve prosadil v první sérii Kugryšev, následně také Baranov, naopak domácí nedali ani jeden a Ufa se tak mohla radovat.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Salavat Julajev Ufa.
Autorem vítězného nájezdu je DMITRIJ KUGRYŠEV, který proměnil svůj pokus již v samém úvodu rozstřelu.
Stanislav Bočarov se rozjel ve čtvrté sérii, ale jeho střel zápěstím se odrazila od tyče mimo branku.
Sošnikov mohl rozhodnout, ale zamířil vedle branky.
Karejev drží stále nulu. Ani Žafjarov se neprosadil.
A Ufa už vede o dva zásahy. Ilja Baranov propálil domácího gólmana mezi betony.
Také další člen první pětky Šenfeld nedal samostatný nájezd.
Manninen sice pálil prudce zápěstím, ale branku nedal.
Jako první z domácího týmu se rozjel Jordan Schroeder. Míchal s pukem, ale brankáře hostů nepřekonal.
Dmitrij KUGRYŠEV proměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo. Následovat budou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:36'
Převaha domácího týmu je v přesilové hře výrazná, ale Karejev ještě zasahovat nemusel. Rány domácích hráčů končí mimo branku.
63:59'
Do přesilové hry vstoupilo Torpedo opatrně. Kombinaci u modré čáry vystihl Panin a mohl vyhodit.
63:28'
Oddechový čas pro domácí.
63:28'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., držení).
62:55'
Hartikainen přejel modrou čáru, poté nabídl kotouč rozjetému Omarkovi, který ale z prvního doteku Tichomirova nedokázal propálit.
62:19'
Také Torpedo se dostalo v prodloužení ke slovu. Ani Šenfeldova rána mezi betony neprošla do sítě.
61:58'
Domácí mohli upalovat ve třech na jediného obránce, ale nedokázali se srovnat a Šenfeld přejel trestuhodně do ofsajdu.
61:29'
Do další nebezpečné střely se opřel Lisovec, který ale rozhozeného gólmana domácího celku nepřekonal.
60:49'
Ufa má i nadále puk pod kontrolou. Tichomirov musel řešit ukrytou ránu, ale byl u své tyče včas.
60:26'
Do prodloužení vkročila lépe Ufa, která získala puk při vhazování. Po nájezdu do útočného pásma se ale Omark ke střele neprosadil.
60:01'
Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, následovat bude prodloužení. Ve třetí třetině domácí tým výrazně přidat v tvrdosti. Odměna přišla až osm minut před konce, kdy Omarkovu ztrátu ve středu pole vystihl Šenfeld, který poté vybídl ke srovnání stavu Michaila Orlova.
60:00'
59:05'
Po vhazování ve středovém kruhu se ujal puku domácí Orlov. Autor vyrovnávací branky ale poté nepřesně přihrával k Šenfeldovi.
58:00'
Do konce třetí třetiny zbývají odehrát dvě minutě. Prodloužení je na dohled.
57:59'
Nižnij Novgorod se radoval z druhé branky. Po Howdenově zblokované střele se k puku dostal na levé straně Varnakov, objel branku, ale následně z otočky nedostal hrací předmět do sítě. Vše potvrdilo i video.
57:26'
V rychlém nájezdu byl Quinton Howden. Jeho průnik středem však skončil mizerou ránou, která skončila jen v rohu kluziště.
56:49'
Lisovec nahodil puk podél mantinelu, ten poté sebral pro hosty Sošnikov. Dále se ale Ufa u puku nezdržela a musí se opět vrátit.
55:37'
Ani Torpedo není spokojeno s vyrovnaným stavem. Genoway ale zaváhal v rozehrávce a mohlo být zle pro domácí. Burmistrov ale kličkou na Tichomirova nevyzrál.
54:58'
S Hartikeinenen tentokrát spolupracoval i Larsen, ale dánský obránce ztratil puk. Na druhé straně poté musel zasahovat Karejev.
54:01'
Hosté jsou natlačeni v útočné třetině. Hartikainenova přihrávka před branku měla najít Omarka, ale ten měl zablokovanou hůl.
53:20'
Ufa se najednou snaží přidat druhý zásah. Po vyhraném vhazování se opřel do puku Koledov, ale branku od modré netrefil.
52:01'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Torpedo se osm minut před koncem třetí části raduje ze srovnání stavu! Linus Omark chyboval ve středním pásmu, přišel o kotouč a poté už jen sledoval parádní akci domácích. Šenfeld předložil puk před branku MICHAILU ORLOVOVI, který dokázal prostřelit Karejeva k pravé tyči.
51:24'
Chochrjakov vybojoval puk ve středu kluziště, následně se hosté hnali do nebezpečného kontru, který ale skončil bez střely.
50:49'
Žafjarov dokázal dojet nahozený puk, následně zkoušel přihrát před branku, kde ale sebral hrací předmět pouze Larsen.
49:59'
Před brankou Andreje Tichomirova se dostal do šance Harikainen. Než se ale finský útočník dokázal prosadit ke střele, tak byl sražen čistým způsobem k zemi.
49:01'
Linus Omark si to namířil od levého mantinelu mezi kruhy. Do tvrdé střely mu ale vložil hokejku Barancev a bylo po šanci.
48:09'
Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat do šance. Lisovec sice přihrával pod sebe na Sošnikova, ale ani on nezakončil přesně na Tichomirova.
47:29'
Také Ufa se dostala ve třetí třetině ke slovu. S Hartikainenem se dostal do útoku i Chochrjakov, ale nedokázal zakončit na branku.
47:10'
Ufa je pod tlakem a z vlastního území se dostává jen za cenu zakázaného uvolnění. Hostující hráči jen zhluboka vydechují.
46:23'
Torpedo je ve třetí části zápasu aktivněji. Před brankou se objevil před obráncem Howden, ale než stačil zakončit, tak mu pod nohy padl Larsen.
45:39'
Ani Varnakov se při zpracování příliš nepředvedl. Puk mu od hokejky odskočil daleko od spoluhráčů.
44:56'
U červené čáry se zmocnil puku domácí Mišarin, následná prostrkávačka už ale hokejku Howdena nenašla.
44:08'
Třetí třetina zatím pokračuje v klidném tempu. Hartikanen nechtěl udělat chybu v rozehrávce a tak nahodil puk podél mantinelu a nakonec je z toho zakázané uvolnění.
43:01'
Torpedo se snaží diktovat hru, ale nemůže se na delší dobu usadit v blízkosti branky hostů. Ani Schroeder si nerozuměl v kombinaci se Šenfeldem.
42:06'
Anton Karejev musel utěsnit prostor u své první tyče. O nebezpečnou ránu se postaral Šenfeld, ale hostující gólman byl na svém místě.
41:26'
Genoway si zkoušel puk sklepnout rukavicí do jízdy, ale nebyl úspěšný. Následně mohl rozjet útočnou akci na druhé straně Manninen, ale ani on neuspěl.
40:20'
Do třetího dějství vstoupil vyhraným vhazováním Chochrjakov. Ufa se ale s pukem příliš dlouho nezdržela na útočném území.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:31.
I po dvou třetinách vede Ufa na ledě Nižného Novgorodu o jednu branku. Ve druhém dějství totiž puk za brankovou lajnou neskončil ani jednou. Nejprve měli k dispozici přesilovku domácí, ale připraveného Karejeva příliš neprověřili. Následně se dostala do tlaku také Ufa, dvě přesilovky sice neproměnila, ale v samém závěru dostal puk do sítě Linus Omark. Gól ale nebyl po přezkoumání i videa uznán.
40:00'
39:16'
Ufa právě vstřelila branku!
Ufa se prosazuje těsně před koncem druhé třetiny! LINUS OMARK to udělal opravdu lišácky. Dlouho kroužil okolo branky s pukem na hokejce, už byl vytlačen ze střeleckého úhlu, ale ještě zpoza branky nahodil puk do gólmana, od kterého se hrací předmět odrazil za brankovou čáru.

Hlavní rozhodčí ještě zkoumal celou situaci s kolegy u videa. Po krátké poradě byla nebyla branka uznána.
38:45'
Sošnikov měl potíže se stabilitou a skončil na ledě. Následně se pokoušel vybojovat puk i vsedě, ale nebyl úspěšný.
38:00'
Do konce druhé třetiny zbývají odehrát dvě minuty.
37:48'
37:15'
Hosté si sice posouvají puk z hole na hůl v útočné třetině, ale Andrej Tichomirov ještě nemusel zasahovat.
36:00'
Ufa má šanci ještě před druhou sirénou zvýšit své vedení z přesilové hry. Od modré pálil nepřesně Larsen a domácí poté vyhodili.
35:48'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Volčenkov – 2 min., držení).
35:46'
Torpedo se opět nemůže dostat k puku. Lisovec našel na pravém křídle Burmistrova, ten poté ještě dával pod sebe, ale to už byl připravený Barancev.
35:19'
Sošnikov nahazoval puk ze střední třetiny za branku soupeře. Následně se Ufa prosadila ke kotouči, ale přes zhuštěný prostor nedokázal pálit Burmistrov.
34:28'
I po konci přesilovky se Salavat držel před Tichomirovem. Puk ale za záda domácího gólmana neprocpal Koledov ani následně Omark.
33:48'
33:36'
Už už to vypadalo, že by mohl Omark v pádu zakončovat do odkryté branky, ale nakonec mu puk sjel z hokejky.
32:59'
Torpedo brání velmi aktivně a nepouští soupeře k jediné střele. O další vyhození se postaral Barancev.
32:23'
Poprvé v zápase má k dispozici početní převahu také hostující Ufa. Ta se okamžitě po vhazování usadila na útočné polovině.
31:48'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Georgij Mišarin – 2 min., podrážení).
31:16'
Lisovec poslal puk podél modré čáry Koledovi, ten poté hledal na levém křídle Sošnika. Domácí obrana se ale stačila rychle zformovat.
31:08'
Ufa se musela po náporu stáhnout před vlastní branku. Larsen si ale s pomocí Panina lehce poradil s nájezdem Schroedera.
30:26'
Hra se nyní kouskuje. Po rychlé střele po vhazování se nyní domácí zmohli jen na odpálení puku na zakázané uvolnění.
30:02'
Po vhazování napravo od Tichomirova se dostal k puku Howden. Kanadský útočník poté ale musel odvracet nepřesnou přihrávku. Poslední slovo měl až domácí gólman.
29:31'
Domácí jsou nyní pod tlakem. Hartikainenovo nahození jen těsně prosvištělo kolem branky Novgorodu.
28:00'
I druhá třetina pokračuje v rychlém tempu. Bez přerušení se ujal puku ve středním pásmu Lisovec, který ještě našel Sošnikova. Ten ale poté pálil z první vedle.
27:36'
Tlak Novgorodu se zvyšuje. Z levé strany zkoušel bekhendem zakončit Genoway, ale táhnou ránu si Karejev pohlídal.
26:49'
Domácí neproměnili ani třetí přesilovou hru, naopak mohli inkasovat. Do brejku se řítil Chochrjakov, ale jeho blafák na Tichomirova nestačil.
26:28'
25:59'
Orlov ještě nabízel puk k levé tyči Bočarovovi, ten ale z velkého úhlu nedokázal překonat beton Antona Karejeva.
25:27'
Ani další přesilová hra domácím příliš nevychází. S Mišarinem si narazil Bočarov, poté přišla přihrávku na levé křídlo, odkud pálil do brankáře Šenfeld.
24:58'
Barancev přihrával křížem skrz střední třetinu. Riskantní pas vyšel přesně Šenfeldovi do jízdy, ale poté přišlo mizerné zakončení z úhlu.
24:28'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Kadějkin – 2 min., držení).
24:06'
Obrana Ufy nyní zaváhala v rozehrávce. K puku se ve slibném postavení dostal Howden, ale bez rychlosti toho příliš nezmohl.
23:42'
Zpoza branky nahrával proti holi Kadějkina Žarkov. Před brankou ale hostujícího útočníka zpracovala dvojice Orlov – Barancev.
23:24'
Na pravé straně měl prostor k proskočení do útočného pásma Burmistrov. Následně se ale dopustil nepřesné nahrávky na Manninena.
22:39'
Lehké nahození na branku odrazil Karejev vyrážečkou do rohu kluziště. Ufa následně vyvezla puk daleko od své klece.
21:43'
Ufa s velkým přehledem přečkala další oslabení. Ihned po naskočení Panina do hry mohl jít do kontru Omark, ale puk mu před modrou přeskočil hůl.
21:06'
20:23'
Torpedo sice hraje v úvodu druhé třetiny přesilovou hru, ale pro prohraném vhazování se nemůže dostat k puku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:48.
První třetina je za námi. Do utkání sice vstoupilo o poznání aktivněji domácí Torpedo, z územní převahy však nevytěžilo ani jedinou nebezpečnější střelu a tak přišel trest. Alexandr Burmistrov se v jedenácté minutě uvolnil ke střele z mezikruží a zápěstím zakončil mimo dosah Tichomirova. Novgorod měl sice k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu nepřeměnil v gól. Ještě minutu ve druhé třetině bude mít domácí tým početní převahu při vyloučení kapitána Ufy Grigorije Panina.
20:00'
19:08'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., držení hole).
19:00'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:06'
Nadějnou akci vedl po levém křídle Sošnikov. Přihrávka před branku sice našla hůl Kadějkina, ale ten už byl příliš blízko Tichomirova.
17:38'
Domácí se chtějí dostat zpět do zápasu tvrdostí. U mantinelu nyní přiostřil souboj Genoway, následně se ale dokázal udržet u puku Omark.
16:59'
I další vhazování vyhrál hostující hokejista. Zpoza branky poté přihrával na modrou Lisovec, ale následný pokus skončil jen na obránci před sebou.
16:05'
Na pravé straně brankoviště se dostal k odraženému puku Burmistrov, než si ale stačil srovnat kotouč k dorážce, tak měl u sebe Tichomirova.
15:27'
I při hře pěti proti pěti se dokázali hosté udržet na polovině soupeře pořádně dlouho. Souhra Hartikainena s Omarkem ale neskončila zakončením.
14:09'
Do slibné pozice se dostal mezi kruhy Sošnikov. Jeho rána ale trefila Tichomirova pouze do hrudníku.
13:29'
Domácí tým je i nadále zaskočen inkasovanou brankou. To Ufa se snaží využít momentálního tlaku k dalšímu gólu. Nápor Manninena však střelu nepřinesl.
12:36'
I Torpedo mohlo udeřit. Od mantinelu se puk nebezpečně odrazil k Howdenovi, který ale střelu z první neumístil přesně.
11:49'
Najednou je Ufa na koni. Do další akce se cpal z pravé strany Žarkov, ale jeho postup směrem k brance zastavil zásahem Šenfeld.
10:45'
Ufa se musela v úvodních minutách spíše bránit, ale nyní se dostává do vedení. ALEXANDR BURMISTROV se výtečně obtočil kolem obránce, poté si najel mezi kruhy a střelou zápěstím propálil Tichomirova.
10:30'
Už už to vypadalo, že by mohl Žafjarov prověřit Karejeva, ale v okamžik střely mu puk sjel z hokejky.
9:53'
Ani jeden z týmů si zatím nedokázal vytvořit brankovou příležitost. Novgorod sice drží častěji puk pod kontrolou, ale Anton Karejev ještě nemusel předvést těžší zákrok.
8:59'
Larsenovi praskla hokejka a musel okamžitě na střídačku. Toho mohl využít domácí Varnakov, ale jeho únik neskončil přesnou střelou.
8:42'
Michail Varnakov si naváděl puk více k ose kluziště, než se ale rozhodl ke střele, tak mu sebral hrací předmět Panin.
7:46'
Opět se přihlásilo o slovo Torpedo. Genoway nahodil puk směrem na branku, těsně před brankovištěm chtěl tečovat Howden, ale netrefil odkrytou část.
7:26'
Také Ufa se mohla na okamžik usadit před Tichomirovem. Souhra Omarka s Hartikainenem ale nebyla z nejpřesnějších.
6:40'
Sošnikov byl jasně v ofsajdu, byl v těsné blízkosti čárového rozhodčího, ale přece jen sáhl po puku a muselo se pískat.
6:03'
Ihned potom, co se Linus Omark vrátil do hry z trestné lavice mohl jít do útoku, ale puk mu nesedl na čepel a hra byla přerušena.
5:30'
4:54'
Tak přece jen přišlo zakončení. Šenfeld si několikrát vyměnil kotouč s Žafjarovem a poté vypálil do rozhozeného Karejeva.
4:40'
Domácí Torpedo se nemůže pořádně usadit v kombinaci v útočném pásmu. Howdenovi utekl v klíčovou chvíli puk od hole.
3:52'
Úvodní přesilovku dnešního duelu rozehrál Novgorod v pozvolném tempu. Šenfeld hledal nástřelem před brankou Schroedera, ale ten puk minul.
3:30'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., vysoká hůl).
3:26'
Gončaruk se snažil udržet brusle na modré čáře, ale nakonec přejel do ofsajdové pozice, což neuniklo čárovému rozhodčímu.
3:21'
Ufa sice vyhrála vhazování ve svém pásmu, ale poté se zbavila puku zakázaným uvolněním.
3:04'
Do rychlého výpadu se pustil Danil Verjajev. Ještě si v útočné třetině nahrál s Belevičem, ale nakonec jen lehce posunul puk k brankáři.
2:34'
Také Ufa se pomalu dostává do tempa. Dlouhou přihrávku přes střední pásmo sice Kadějkin nezachytil, ale následně dobruslil puk za brankou soupeře.
1:05'
Domácí Novgorod se na moment usadil v útočné třetině. Howdenova rána ihned po vhazování ale Karejeva nepřekvapila.
0:20'
Úvodní vhazování dokázal vybojovat pro domácí Torpedo Jordan Schroeder. Opatrný úvod zápasu ale přináší pouze lehké přihrávky za brankou.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Molkov) – Orlov, Barancev (C), Mišarin, Ch. Genoway, Aljajev, Volčenkov (A), Zborovskij – Šenfeld, Schroeder, Žafjarov – Varnakov (A), Q. Howden, Bočarov – Urakov, Belevič, Verjajev – Gončaruk, Szczechura, Šachvorostov.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Panin (C), Larsen, Lisovec, Koledov, Ar. Sergejev, Arzamascev – Hartikainen, Chochrjakov, Omark (A) – Burmistrov (A), Manninen, Sošnikov – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Pustozjorov, Baranov, Kartajev – Gimatov..

14.09. 2017 Ufa – Nižnij Novgorod 2:1
Torpedo nevstoupilo do nového ročníku KHL ideálně. Ve dvou úvodních duelech prohrálo s Dynamem Moskva, respektive Rigou. Následně ale tým z Nižného Novgorodu nastartovaly dvě výhry v prodloužení, poté si dokonce připsal i trumfy nad Omskem a Nižněkamskem. Nestabilní výkony se projevily ve venkovních kláních, kdy si Nižnij Novgorod nepřivezl ani bod z Ufy i Barysu. Až ve středu na domácí půdě dokázalo Torpedo naplno bodovat. Proti Viťazu sice muselo hned dvakrát dotahovat, ale nakonec díky povedené třetí třetině otočilo stav zápasu na konečných 4:2.

Ani Salavat není v ideálním rozpoložení. Po patnácti odehraných zápasech sice drží ve Východní konferenci šestou příčku, ale výkony mají k dokonalosti daleko. Na dva vítězné duely v řadě odpovídá Ufa okamžitou ztrátou dvou zápasů. V říjnu Ufa nejprve na domácím ledě triumfovala nad Novgorodem a Čerepovcem, poté ale schytala porážku 0:3 s Magnitogorskem a v posledním utkání také 1:2 s Barysem.
Krásný páteční podvečer, vítám všechny příznivce ledního hokeje. Kontinentální hokejová liga pokračuje další várkou zápasů a my se společně zaměříme na souboj Nižného Novgorodu, který před domácím publikem přivítá Ufu.