KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Riga - 30. října 2020   15:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
10:01' Švarjov (Åberg, Karpuchin) • 18:44' Osnovin (Manuchov, Kalinin) • 18:50' Tělegin (Karlin, Isajev) • 35:03' Polygalov (Karpuchin) • 47:20' Åberg (Švarjov)
Riga
Vitols (19. Lazušin) – Sund, Scarlett, Ellis (A), O'Brien, Zile, Sotnieks, Ošenieks – Paršin, Gračjov (C), Levin – Z. Mitchell (A), Zabusovs, Lipon – Meija, Berzinš, M. Redlihs – Gegeris, Fjodorov, Švanenbergs – Polcs.

Utkání mezi Čeljabinskem a Rigou je u konce. Domácí zvítězili zcela zaslouženě poměrem 5:1 a v tabulce Východní konference si s 30 body na kontě upevnili čtvrté místo. Riga v utkání vedla, ale aktivnější Traktor hru a skóre otočil. Zřejmě rozdílovým momentem zápasu byla chyba gólmana Vitolse, jenž pustil gól téměř přes celé kluziště. Druhou a třetí třetinu už domácí kontrolovali.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera. Na počtenou!

Buly: 28-30
Rozhodčí ještě v poslední možné chvíli u videa zkoumali situaci, po které dal Alexandr Avcin šestou branku svého celku. Gól však padl po vypršení základní hrací doby, takže konečný stav utkání je 5:1.
59:38'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andrew O'Brien – 2 min., hrubost).
59:33'
Will ale dokázal vyrazit ránu Sotniekse, jenž pálil zápěstím.
59:25'
V závěru zápasu ještě hosté hrají přesilovku a v ní zajímavě kombinují.
58:59'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2+10 min., faul loktem).
58:46'
Riga se nedokázala dostat přes útočnou modrou čáru. Za chvíli se nám rozběhne poslední minuta utkání.
58:02'
Alexej Byvalcev si to mířil vpřed, ale nakonec nevystřelil. Nicméně v podání domácích to byla další kvalitní akce.
57:36'
Meija se rozhodl pálit z levé strany. Roman Will mu však prostor u bližší tyče nenechal.
56:46'
Andrew O'Brien dokázal jemnou tečí vychýlit přihrávku, která směřovala do předbrankového prostoru. Nebýt jeho práce, tak mohl na gólovém kontě Traktoru přibýt šestý kus.
55:56'
Před bránou Dinama bylo znovu rušno. Tentokrát si však hokejisté v bílých dresech dokázali navzájem pomoci a nebezpečí přečkali.
55:08'
Gračjov se snažil dostat až ke střele po své individuální akci, jenže přes posledního obránce už nepřešel.
54:33'
Už jen pár minut nám zbývá do konce dnešního zápasu. Čeljabinsk má hru plně pod kontrolou a dnes vylepší svůj letošní bodový účet.
53:49'
Hostující zadáci dokázali přečíst křížnou přihrávku domácích, kteří chtěli směrem dopředu zrychlit hru.
53:20'
Po delší době se předvedl také Roman Will, ovšem pokus hostů z pravého kruhu nebyl nikterak nebezpečný.
52:32'
Roman Manuchov střílel hned po vyhraném buly po ledě k zadní tyči. Beton hostujícího gólmana však byl na svém místě.
52:23'
52:17'
Byvalcevova přihrávka v úplném závěru přesilovky přesná nebyla. Riga se také teď dokáže ubránit.
51:56'
Alexandr Lazušin byl však opět úspěšný. Dokázal skvěle přečíst další ránu Hyky, kterému nabil Bailen.
51:12'
Traktor znovu nebezpečně kombinuje a stále se snaží navyšovat svůj dnešní náskok.
50:50'
Igor Polygalov si nabruslil do prostoru mezi kruhy, odkud rychle vypálil. Lazušin ale jeho pokus stačil vyrazit nad sebe.
50:23'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Denis Paršin – 2 min., držení).
49:40'
49:26'
Až druhá polovina přesilovky se Čeljabinsku povedla. Nebezpečně střílel z voleje také Tomáš Hyka, jehož dělovku ale Alexandr Lazušin zachytil.
48:36'
Série střel Alexeje Byvalceva z pravého kruhu byla řádně nebezpečná. Při pokusu druhém útočník Čeljabinsku jen o kousek přestřelil horní tyč.
47:40'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., podrážení).
47:20'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí přidávají pátou branku! Arťom Švarjov dokázal získat kotouč ve středním pásmu a následně rychle a přesně oslovil rozjetého PONTUSE ÅBERGA. Útočník Traktoru poté mířil sám na Lazušina, kterého překonal forehandovým blafákem. 5:1. Asistence: Arťom Švarjov.
47:05'
Přechod do útočné třetiny se domácím nevydařil. Pískán je ofsajd a nyní nás také čeká předposlední komerční pauza v utkání.
46:28'
Ve třetí třetině je k vidění hodně osobních soubojů, ale málo hokejovosti. Riga zatím rozhodně nevypadá, že by měla s tímto zápasem ještě něco udělat.
45:33'
Jevgenij Gračjov najížděl na útočnou modrou čáru příliš alibisticky. Svým pomalým bruslením o kotouč přišel.
44:36'
Čeljabinsk i nadále pobývá v útočném pásmu a hostům nenechává ani milimetr ledu.
44:06'
Alexandr Lazušin dokázal s vypjetím všech sil udržet kotouč před brankovou čárou, přestože před brankovištěm Avcin s Osnovinem nebezpečně doráželi.
43:15'
Tony Sund vystřelil po ledě z levé strany. Levý beton Romana Willa musel být v pozoru.
42:25'
Na první střelecký pokus ve třetí části stále čekáme. Zatím se hraje poměrně daleko od branek obou celků, což ale samozřejmě vyhovuje Traktoru.
41:50'
Hokejisté v černých dresech drží touš na svých hokejkách a momentálně střídají.
40:49'
Hosté si stačili včas dobruslit situaci na vlastní polovině kluziště. Čeljabinsk také třetí část rozehrál aktivně a rozhodně nechce ponechat nic náhodě.
40:18'
Aktivní Osnovin si znovu najel až ke střele. Z pravého kruhu pálil do připravené vyrážečky Alexandra Lazušina.
40:01'
Střely na bránu po 2. třetině: 25 – 12
Čtyřicet minut je za námi a zdá se, že o majiteli dvou bodů je dnes rozhodnuto. Čeljabinsk ve druhé periodě ještě navýšil svůj náskok a momentálně vede 4:1. Čtvrtou branku domácích přidal Igor Polygalov, jehož trefu musel ještě přezkoumávat videorozhodčí. Roman Will si ve druhé dvacetiminutovce připsal několik úspěšných zákroků, díky kterým domácí inkasovali dosud jen jednou.
40:00'
39:55'
39:36'
Redlihs se štěstím přihrál Ellisovi, jenž ještě posunul do strany. Po ráně jejich spoluhráče měl Will plné ruce práce, ale nakonec vše zachránil.
38:49'
Vjačeslav Osnovin postupoval vpřed s kotoučem na holi. Až třetí hráč Dinama jej dokázal odzbrojit.
38:18'
Scarlett se na modré čáře rovnal k ráně, ale nakonec hromadu těl před Willem propálit nedokázal. Riga se už musí vracet zpět na vlastní polovinu.
37:55'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ruslan Karlin – 2 min., podrážení).
37:46'
Sergej Tělegin chtěl pálit z levé strany, ale na poslední chvíli si to vše rozmyslel a ještě se rozhodl postupovat dále.
37:16'
Nick Bailen si nedokázal zkrotit přihrávku Kravcova, jenž si u mantinelu počínal poměrně šikovně.
36:29'
Dnes nejaktivnější hostující útočník Paršin nabídl střeleckou pozici kapitánu Jevgeniji Gračjovovi. První centr hostů ale s pomocí teče zařízení minul.
35:36'
Riga se snažila odpovědět akcí po levé straně, jenže až ke střele se neprotlačila. Roman Will si už poměrně dlouhou dobu nesáhl na černou gumu.
35:03'
Tak gól to byl nakonec regulérní. Rozhodčí odhalili, že těsně před brankovou čárou IGOR POLYGALOV kotouč opravdu jemně zasáhl, takže Čeljabinsk už v tuto chvíli vede o tři góly. 4:1. Asistence: Ilja Karpuchin.
Celou situaci však zkoumá videorozhodčí, takže na konečný verdikt situace si musíme počkat.
35:03'
Domácí sice počtvrté v zápase dostali kotouč do sítě hostů, jenže tentokrát gól padl s největší pravděpodobností rukavicí. Igor Polygalov si stáhl puk ze vzduchu a poté jej zřejmě hokejkou už nezasáhl.
34:46'
Kravcovovi přibruslil na pomoc Lukáš Sedlák. Dvojice útočníků Traktoru dokázala dostat čtveřici hostujících hráčů do potíží.
34:26'
Po pěti minutách bez přerušení se hra zastavila. Lazušin si připsal další dobrý zákrok lapačkou. Nyní se však na chvíli odmlčíme, neboť následuje reklamní přestávka.
33:49'
Kalinin znovu nabil Osnovinovi, jehož ránu z první vyrazil Alexandr Lazušin před sebe.
33:12'
Alexandr Avcin předvedl rychlou kličku, po které se dostal k zakončení. Mezírku mezi betony hostujícího brankáře ale nenašel.
32:13'
Vjačeslav Osnovin rychle obkroužil bránu a snažil se puk zastrčit za pravý beton Lazušina. Zkušený brankář, jenž dnes chytá za Rigu poprvé, dokázal zakročit.
31:36'
Vitalij Kravcov z pravé strany jen o kousek minul hostující bránu. Čeljabinsk se ihned po srovnání sil na ledě zjevil v šanci.
30:58'
30:49'
V závěru oslabení se ale Traktor stačil ubránit. Tony Sund se ještě pokusí o založení další akce.
30:17'
Roman Will zatím s přehledem odolává tlaku Dinama. Hosté i nyní pokračují se svou kombinací.
29:44'
Andrew O'Brien pálil od modré čáry mimo tři tyče. Kotouč se nakonec po mantinelu svezl až do středního pásma.
29:22'
Osnovin nevyužil možnost k úniku. Scarlett se musel postarat o zastavení počínajícího nebezpečí.
28:58'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ilja Karpuchin – 2 min., vysoká hůl).
28:34'
Švarjov je zpět na ledě, takže přesilovka Rigy využita nebyla. Ani Čeljabinsk se tentokrát neradoval z gólu v oslabení.
28:03'
Až nyní se Čeljabinsk ubránil a pošetřil cenné vteřiny vhodné k vystřídání.
27:18'
Druhou přesilovku v utkání ale hrají hosté podstatně lépe. V úvodní minutě se drží na kotouči v obranné třetině domácího týmu.
26:46'
Denis Paršin si najel na pravý kruh, odkud tvrdě vystřelil. Šibenici Willovy svatyně ale nakonec netrefil.
26:34'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Švarjov – 2 min., naražení zezadu).
25:58'
Švarjov si nebezpečně nabruslil na levé křídlo, odkud mohl zamířit do brejku. Těsně před ním však tuto pobídku zastavil Morgan Ellis.
25:42'
Po nepříliš atraktivním úvodu druhé části zde máme komerční přestávku. Traktor stále drží dvoubrankové vedení z první třetiny.
25:12'
Dinamo dokázalo vybojovat kotouč na zadním mantinelu, jenže přihrávka Redlihse do prostoru před bránou byla sražená.
24:51'
Roman Will opět dokázal kvalitně zasáhnout. Pokryl si přední část brány proti pokusu Emilse Gegerise.
24:08'
Hosté se dostali pod mírný tlak, ale Traktor svůj nápor využít nedokázal. Při finální přihrávce do palebné pozice byl nepřesný.
23:22'
Paršinova nepříjemná střela z levé strany skončila na pravém betonu českého brankáře ve službách Čeljabinsku.
22:58'
Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma, ovšem kotouč si už nedobruslili.
22:12'
Roman Will prokázal dobrou práci s holí. Svému spoluhráči předložil touš tak, aby mohl vzápětí rozehrát.
21:22'
Tomáš Hyka projel po pravé straně opravdu šikovně. V kvalitní pozici ale prostor u zadní tyče minul.
20:55'
Úvodní minuta druhé části žádnou střelu nepřinesla. Ani jeden celek se nikam nehnal.
20:01'
Střely na bránu po 1. třetině: 13 – 6
Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli čtyři branky. Ta poslední však byla velmi kuriózní a brankář Vitols se musí červenat snad ještě nyní. Tělegin se totiž dokázal prosadit z mezikruží ve vlastním obranném pásmu. I na tomto momentu je vidět, že lotyšský celek není v dobrém psychickém rozpoložení. Sice na svého soupeře herně o tolik neztrácí, přesto prohrává už o dva góly.
20:00'
19:46'
18:50'
Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Eriks Vitols, přichází Alexandr Lazušin.
18:50'
Neuvěřitelná chyba hostujícího brankáře znamená po šesti sekundách další gól v síti Dinama. SERGEJ TĚLEGIN jen odhazoval puk z vlastní poloviny směrem na bránu a k překvapení všech je z toho gól. Před Vitolsem sice kotouč skočil, ale to nic nemění na faktu, že takové góly by dostávat neměl. 3:1. Asistence: Ruslan Karlin a Igor Isajev.
18:44'
Domácí skórují ve vlastním oslabení, ale také v ponechané výhodě. Sergej Kalinin oslovil spoluhráče na levém kruhu, jenž tvrdě vypálil. Eriks Vitols vyrazil kotouč před sebe pouze do míst, kde operoval VJAČESLAV OSNOVIN. Útočník Traktoru dokázal dorazit puk do sítě. 2:1. Asistence: Roman Manuchov a Sergej Kalinin.
18:13'
Úvodních třicet sekund přesilovky se hostům nedaří. Čeljabinsk se zatím s přehledem brání.
17:46'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Byvalcev – 2 min., napadení).
17:19'
Meija velmi špatně přihrál, a proto domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. Alexej Byvalcev dostal pobídku mezi kruhy, odkud by měly padat branky. Ovšem Eriks Vitols zakročil opravdu parádně.
16:36'
Kravcov si najížděl za obranu Dinama, jenže v rozhodující chvíli mu puk přeskočil čepel hole.
15:56'
Riga však v celkovém obrazu dokázala hru srovnat. Od obdrženého gólu hostů sledujeme poměrně vyrovnanou partii.
15:08'
Lukáš Sedlák se nedokázal probít vpřed po pravém křídle. Eriks Vitols tentokrát zasahovat nemusel.
14:41'
Domácí se ujali puku a nyní za svou bránou vyčkávají na vystřídání.
14:16'
Daniels Berzinš se protáhl po levé straně, aby mohl zkusit vypálit po ledě. Roman Will však zacvakl betony včas a touš za svá záda nepustil.
13:31'
Riga si dokázala vytvořit územní převahu, která vyvrcholila střelou O'Briena od modré čáry. Obránce hostů s číslem 5 ale přední tyč minul.
12:38'
Pontus Åberg zavezl kotouč do útočného pásma, aby vybídl spoluhráče na křídle. Sám chtěl následnou ránu tečovat, ale nepovedlo se mu to.
12:20'
Po delší době byl k vidění rozruch před Willem, a to tedy pořádný! Denis Paršin se zjevil úplně osamocen před českým brankářem, který jej vychytal pohotovou lapačkou. Roman Will si poradil také s dorážkou.
11:46'
Sedlák se snažil tečovat nahození Bailena od modré čáry. Posléze se však Vitalij Kravcov z otočky neprosadil.
11:05'
Manuchovova práce u mantinelu vyšla vniveč. Zadák domácích totiž nevykouzlil přesnou přihrávku na modrou čáru.
10:01'
Přesně v polovině úvodní třetiny je vyrovnáno! Pontus Åberg předložil pěknou přihrávku na ARŤOMA ŠVARJOVA, jenž rázem pádil úplně sám na brankáře Vitolse. Gólmana Rigy překonal pohotovou střelou pod lapačku. Čeljabinsk tak vyrovnává zcela zaslouženě. 1:1. Asistence: Pontus Åberg a Ilja Karpuchin.
09:07'
Lukáš Sedlák přihrál Tomáši Hykovi, jehož krásnou přihrávku zakončil z druhé vlny najetý Lawrence Pilut. Švédský obránce ale zařízení o pár centimetrů netrefil.
08:44'
Kalininova důsledná práce u mantinelu nepřinesla ovoce. Riga se za cenu chytrého vyhození kotouče dokázala ubránit.
08:14'
Hra je kvůli ofsajdu přerušena. Domácí se ale i nadále tlačí za vyrovnáním skóre.
07:26'
Igor Polygalov dostal ideální přihrávku podél brankoviště, jenže rychlým zakončením o kousek minul. Akce pokračovala přidržením kotouče u mantinelu a následnou střelou Ogurcova z vrcholu levého kruhu. Vitols ale odolal.
07:03'
Pětice hráčů v černých dresech dokázala svého soupeře zamknout. Po nahození od modré čáry kotouč nebezpečně poskakoval na brankovišti Dinama.
06:43'
Po nebezpečné ráně z mezikruží v podání Bailena si Eriks Vitols připsal další úspěšný zásah. Následuje komerční pauza.
05:51'
Riga právě vstřelila branku!
Po více než pěti minutách bez přerušení jde hostující Riga do vedení. DAVID LEVIN prokázal svůj hokejový potenciál, když dokázal v rychlosti projet okolo Isajeva a těsně před Willem zakončil bekhendem do horních pater brány. 0:1. Asistence: Kristaps Sotnieks.
05:12'
Jaroslav Kosov šikovně projel po pravém křídle, ovšem přihrávku mezi kruhy už nedokázal zvládnout ideálně.
04:14'
Hykovu zpětnou přihrávku k modré čáře si Nick Bailen nedokázal zpracovat. Další nepřesnost tak Traktor vyhnala z pásma.
03:45'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Domácí si chtějí vytvořit tlak, ale zatím nejsou moc přesní.
03:02'
Elitní formace Traktoru se dostala do zajímavé příležitosti. Vitols ale se štěstím dokázal zakročit vyrážečkou.
02:20'
Igor Isajev nabral kotouč na bekhend a dokázal s ním projet až za červenou čáru. Poté nahodil, ale střelecký pokus domácích nepřišel.
01:36'
Čeljabinsk se nedokázal udržet v útočném pásmu, přestože vyhrál hned dva souboje v rohu kluziště.
00:48'
Také Roman Will musel poprvé do akce. Dokázal zasáhnout proti nepříjemné střele z velké dálky. Domácí beci si posléze poradili s odpálením kotouče.
00:17'
Hned po sedmnácti vteřinách vypálili domácí z velkého úhlu. Eriks Vitols si ale spodní část brány dokázal pokrýt.
00:01'
Úvodní buly se nám blíží. Potvrdí Čeljabinsk papírové předpoklady a dokáže jakožto favorit dnešního duelu vyhrát?
Lotyšská hymna nám právě dozněla, nyní je na řadě ta ruská.
V dnešním utkání uvidíme hned tři české hokejisty, kteří patří do širšího kádru reprezentace. V brance Traktoru nastoupí Roman Will a ve druhém útoku domácích Lukáš Sedlák s Tomášem Hykou. Oba tito hráči mají velké zkušenosti i se zámořským hokejem.
Čeljabinsk do dnešního utkání nastoupí podle očekávání v černých dresech. Hostující Dinamo bude hrát v bílých barvách.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Bailen (A), Isajev, Karpuchin, Ogurcov, Tělegin – Osnovin, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – Polygalov, Åberg, Švarjov – Avcin, Lukin, Kosov – Karlin.

Dinamo Riga: Vitols (Lazušin) – Sund, Scarlett, Ellis (A), O'Brien, Zile, Sotnieks, Ošenieks – Paršin, Gračjov (C), Levin – Z. Mitchell (A), Zabusovs, Lipon – Meija, Berzinš, M. Redlihs – Gegeris, Fjodorov, Švanenbergs – Polcs.

Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Savenkov, Maximovskij.
Roman Will (CLJ)
Tomáš Hyka (CLJ)
Lukáš Sedlák (CLJ)
Ondřej Vitásek (RIG)
Dinamo Riga
Riga je na tom doslova tragicky a má to skoro doslova obráceně než její dnešní soupeř. Z posledních desíti duelů dokázala vyhrát pouhopouhý jeden zápas, ještě si tedy připsala dva body za dvě porážky po nájezdech. Nic to ale nemění na, že se čtyřbodovým odstupem na předposlední Kunlun je nejhorším celkem celé soutěže a rozhodně nevypadá, že by s tím Dinamo mělo něco udělat. Aktuálně má na kontě šest proher za sebou, třeba naposledy nestačilo na Minsk jednoznačně 0:3. Lotyšský tým ale určitě udělá všechno, aby konečně ukončil tuto nepříjemnou sérii, ale dnes to asi bude mít ještě složitější než posledně.

Traktor Čeljabinsk
Čeljabinsku se v poslední době opravdu daří, díky čemuž letí tabulkou vzhůru. Ve Východní konferenci se nachází už na čtvrtém místě, dostal se třeba před Magnitogorsk nebo Ufu. Traktor je na tom tak dobře díky skvělé formě, kterou stále drží. Z posledních deseti zápasů jich totiž vyhrál dokonce rovnou osm, přičemž nyní má na kontě šňůru třech výher za sebou, a to když dvakrát zdolal Chabarovsk a naposledy Nižnij Novogorod. Čeljabinsk tak čeká další papírově slabší soupeře, dokonce aktuálně nejhorší tým ligy, takže se od něj nic jiného než vítězství nečeká. Uvidíme, jestli to tak opravdu bude.

Čeljabinsk vs. Nižnij Novgorod – 4:1
Chabarovsk vs. Čeljabinsk – 1:2
Chabarovsk vs. Čeljabinsk – 2:4

Tomáš Hyka 16 bodů (5+11)
Sergej Kalinin 13 bodů (7+6)
Lukáš Sedlák 13 bodů (5+8)
Dobré odpoledne při ruském hokeji! V rámci KHL dnes změří síly Čeljabinsk a Riga. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.