KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Minsk - 7. ledna 2021   18:30

Riga
Riga
10:08' Rihards Bukarts (Roberts Bukarts, Scarlett) • 53:34' Indrašis (Jaks, Darzinš)
2:6
(1:3, 0:2, 1:1)
Minsk
Minsk
00:37' Falkovskij  (Usov, Děmkov) • 07:01' Solovjov   • 15:44' Prince  (Spooner, Menell) • 25:08' Varfolomejev  (Protas, Almqvist) • 34:50' Prince  (Spooner, Menell) • 47:39' Jerjomenko  (Varfolomejev)
Riga
Nalimov (8. Voris) – Zile, Scarlett, Maione, Mamčics, Skvorcovs, Ošenieks, Jaks – Paršin, Indrašis (A), Darzinš (C) – Rihards Bukarts, Džerinš, Dzierkals – Roberts Bukarts, Gračov, Lipon – Gegeris, Berzinš, Larionovs – Zyrjanov.
Belov (RUS), Kudrjašov (LAT) – Kučava, Nikolajev (oba RUS)
Arena Riga, Riga
Minsk

Z mé strany je to dnes vše. Užijte si nadcházející víkend, mějte se fajn a někdy příště se u ruského hokeje budu těšit opět napočtenou!
Československá stopa

Dominik Furch (MIN) – 32 zákroků, 2 inkasované góly
Třetí třetina už byla herní kvalitou na nízké úrovni, Minsk se spokojil s vysokým vedením a hrál vyloženě údržbu, Riga toho využila, pustila se do útočení a chtěla alespoň zmírnit hrozivý náskok. Jenže jako první v poslední dvacce inkasovala, a to z hole Vladislava Jerjomenka, který prostřelil všechno od modré před sebou v polovině 48. minuty. V závěru došlo i na jednu potyčku a častá vyloučení, což využila Riga a Miks Indrašis svoje trápení v produktivitě prolomil přesnou střelou k tyči. I tak ale Riga prohrává 34. špíl v tomto ročníku a dvouzápasové sérii výher je konec. Dinamo naopak potřetí v řadě boduje a odskakuje svému dnešnímu soupeři v tabulce divize už na třicet bodů – 2:6.

Střely na branku: 34 – 23 (16 – 4)
59:45'
Jaks napálil jenom blokujícího Mitchella, který sice nedostal puk ven z pásma, ale domácí už mají na korekci finálního skóre příliš málo času.
59:13'
A zřejmě to i tak bude. Minsk bez problémů oslabení brání, Riga se naopak chce v zápase rozloučit ještě jedním gólem.
58:16'
Opět to byl Kirill Voronin (MIN), který nezachytil zrychlení Gračova a pomohl si malým háčkem. Při dobré konstelaci hvězd zůstane Voronin do konce utkání na trestné.
57:59'
Voronin naskakuje na led ve stejném momentě, kdy jsou ohlášeny poslední dvě minuty. Vypadá to však, že hosté budou opětovně vyloučeni.
57:15'
Ještě zhruba 45 sekund zbývá Rize na další přesilovkové snížení. Tentokrát k tomu mohlo dojít díky velkému závaru před brankou Minsku, obránci ve spolupráci s Furchem ale stále drží stav 6:2 z jejich pohledu!
56:33'
Indrašis po kombinaci na modré zkoušel prostřelit Furcha přes bližší tyčku, hostující gólman ale udržel beton na ledě a puk za svá záda jednoduše nepustil.
56:19'
Indrašis to zkoušel podruhé v přesilovce, tentokrát ale trefil jenom nastavenou lapačku Dominika Furcha.
56:01'
Na straně běloruského týmu dochází k dalšímu vyloučení. Tentokrát je vykázán na trestnou Kirill Voronin (MIN) kvůli zásahu hokejky do obličeje Rihardse Bukartse.
53:34'
Riga právě vstřelila branku!
Domácí rychle skrze přesilovku snižují a připisují druhou branku v tomto zápase! Herní situace to byla skutečně jednoduchá, puk se posouval na vrcholku rozestavení po ose Darzinš – Jaks – MIKS INDRAŠIS. Poslední jmenovaný si sjel blíže brance a přesnou střelou k tyči propálil Furcha, který toho viděl velmi málo – 2:6! Asistence: Janis Jaks, Lauris Darzinš.
53:18'
Na straně Minsku je vyloučeným Vladimir Alistrov, který za faul loktem – čemuž předcházel celý konflikt – dostává dvě minuty. K tomu ještě pětiminutový trest za hrubost.

Za Rigu šel sedět Daniels Berzinš, i on dostává pětiminutový trest za hrubost, nikoliv však dvojku za faul loktem. Domácí tak mají přesilovou hru 5 na 4.
53:18'
Daniels Berzinš se po střetu s Alistrovem pustil do potyčky, která se přenesla okamžitě na led. Po chvilce je roztržena čárovými, jaké budou tresty?
52:55'
Martinš Dzierkals je při chuti a předvádí velmi dobré individuální akce, které ale končí nepřesnou střelou na Furchovu branku. Tentokrát tomu bylo úplně stejně, jako v předchozích případech.
51:56'
Nejtvrdší střelu v zápase měl Stěpan Falkovskij, naměřená rychlost činí 155,73 km/h. Tedy jenom o pět km/h méně, než je maximální rychlost na českých železničních tratích.
51:25'
Zack Mitchell jenom ledabyle tečoval nahození Almqvista od modré a trochu to překvapilo brankáře Vorise, neboť kotouč šel do protipohybu. Nakonec to ale domácí gólman zvládl a přerušuje hru.
51:08'
Indrašisovi na modré utekl kotouč a jeho spoluhráč pak přejel do ofsajdového postavení. Na programu je další komerční přestávka.
50:28'
Střela Zileho od modré končí jenom na betonech Furcha. Kotouč následně získal Kogalev, který vytáhl hru až na levý kruh v útočném pásmu. Zde o něj sice přišel, ale nemusí ho to příliš trápit.
49:35'
Hosté nadále hrají především z obrany, vůbec nikam se netlačí a nespěchají. Riga se snaží, pravděpodobně bude mít i více střel, ale branku to zkrátka nepřinese.
47:39'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Zlepšení herního projevu Rize branku nepřineslo, Minsk na druhé straně naopak pečetí bodový zisk! Pavel Varfolomejev si počkal, nabídl puk na modrou pro VLADISLAVA JERJOMENKA, jenž se po zákroku Džerinše vrátil na led. Jerjomenko se rozhodl vyslat přímou střelu na kasu, která o břevno zapadla za Vorisova záda – 1:6! Asistence: Pavel Varfolomejev.
46:30'
Martinš Dzierkals předvedl krásnou individuální akci, když objel půlku pásma, zbavil se obránců a dostal se až do zakončení. Na Furcha zkusil vyzrát dlouhou kličkou, v úplně finální fázi svůj pokus ale do branky nevměstnal!
45:45'
Hosté vyhráli buly po zákroku Furcha, ihned tak vyhodili puk až za branku Vorise. Rize zbývá už poměrně málo času na zakončení přesilovky gólem.
45:22'
Až s moc velkými nepřesnostmi sehráli domácí závěr dvojnásobné přesilovky, tentokrát tak budou hrát už jenom klasickou výhodu 5 na 4.
44:41'
Indrašis se rozhodl střílet z levého kruhu, trefil bližší tyč Furchovy branky! Domácí i nadále tlačí v pásmu.
44:24'
A další vyloučení na straně Minsku, Riga má tak přesilovku 59 sekund 5 na 3! Zack Mitchell (MIN) se v souboji ohnal loktem po Robertsu Bukartsovi, což neušlo sudímu Belovovi. Ten okamžitě dává kanadskému hráči dvouminutový trest.
43:44'
Dzierkals si stáhl kotouč až na hranici levého kruhu a pokusil se přes blok procpat střelu na delší tyč, pokus ale šel o dost vedle oproti postavení zadní tyče.
43:23'
Stěpan Falkovskij (MIN) podrazil u mantinelu Paršina a je odeslán za katr.
43:05'
Skvorcovs je pořádně vidět v zápase až tentokrát, zatáhl hru do útočného pásma, kde si navíc domácí Dinamo došlo pro přesilovku, má signalizovanou výhodu.
42:35'
Usov si nabruslil na osu a střílel na branku, jeho střela byla tečována a přizvednuta do ochranné sítě nad Vorisovu kasu. Následuje tak vhazování v útočném pásmu Minsku.
42:11'
Kogalev dojel jako první nahození kamsi za branku Vorise, jenže měl proti sobě dva hráče domácích, kteří jej o puk připravili.
41:16'
Gračov jenom vyvezl puk k brance Furcha, Riga ale drží puk na holi prakticky od prvních minut třetiny a snaží se pokusit o nemožné, tedy zdramatizovat zdánlivě rozhodnutý zápas.
40:28'
Riga reagovala kontrem, kde byl nejaktivnější Scarlett. Jeho důraz v brankovišti ale ničemu nepomohl, Furch měl puk pevně pod kontrolou a po chvilce zmatků následovalo přerušení.
40:18'
Po levém křídle pláchl Spooner a hledal před brankou najíždějícího Princeho, který ale puk nezpracoval přesně a nedostal se tak ani ke střele.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:18.
Dinamo Riga šlo do druhé třetiny s větším nasazením a chtělo ještě z dvoubrankové ztráty něco vytěžit, jenže jí nepomohlo zbytečné vyloučení Džerinše do konce zápasu na konci 23. minuty. V čase 25:08 využil totiž pětiminutovku početní výhody Pavel Varfolomejev, na což reagoval navýšením na 5:1 v další přesilovce v čase 34:50 Shane Prince. Minsk si svůj náskok s ledovým klidem hlídal, ačkoliv měla Riga dvojnásobnou střeleckou převahu v této třetině, vyšla gólově naprázdno a pravděpodobně si připíše na své konto 34. prohru v letošním ročníku.

Střely na branku: 18 – 19 (12 – 5)
40:00'
39:26'
Furch toho moc přes clonu neviděl, proto na Mamčicsův pokus reagoval až v poslední chvíli reflexivně rukou. Úspěšně, a proto stále Minsk vede 5:1!
38:45'
Arťom Děmkov střílel po křižné přihrávce na pravý kruh, Voris jeho pokus vykopl bez potíží betonem. A domácí gólman si posléze poradil i s dorážkou Gorbunova.
38:23'
Kogalev vybídl do střelecké pozice Protase, který sice neměl přílišnou stabilitu, i tak ale poslal puk na branku a Voris musel kotouč přikrýt. Následuje vhazování po jeho pravici.
38:02'
Sražená střela Larionovse končí v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici brankáře Dominika Furcha, který dnes práce moc opravdu neměl a nemá.
37:26'
Minsk cítil, že je pod velkým tlakem v obraně, proto jenom snadno vyhodil do středního pásma a v rychlém tempu odjel střídat.
36:37'
Znacharenko přebruslil na šíři kluziště a přihrál na Gorbunova, který se protáhl přes obránce do bekhendového zakončení na delší tyč, to ale šlo ve finále s velkým prostorem okolo tyče mimo.
35:53'
Minsk nadále pokračuje v solidním výkonu, zcela bez problémů kombinuje v útočném pásmu, kde si vybojoval další vhazování.
34:50'
Jenom deset sekund poté Minsk využívá už třetí přesilovku a pro Rigu se začíná rýsovat další debakl! Spooner adresoval další přihrávku k tyči na SHANEA PRINCEHO, který se pohotově otočil a nadvakrát dostal puk za záda brankáře Vorise. V první moment to vypadalo, že by si domácí lavička vzala coach challenge, nakonec ale hra jede dále – 1:5! Asistence: Ryan Spooner, Brennan Menell.
34:40'
Kristaps Zile (RIG) je dalším vyloučeným hráčem Rigy. Tentokrát byl pozdě na puku, Gorbunov jej od něj převzal a chtěl zakončovat. Zile pak musel znemožnit nedovoleně Gorbunovovi střílet a dostává dvě minuty.
33:08'
Maione posílal podél prken přihrávku na rozjetého Zyrjanova, jenže přihrávku na něj zastavil obránce Menell. Ten stejný obránce se poté dostal ke střele od modré, která byla přizvednuta a skončila v ochranné síti.
32:56'
Danila Larionovs se utrhl obránci, dostal se před něj a Dzierkals mu poslal od mantinelu střílenou přihrávku, Larionovs ale prudký puk mezi tři tyče neusměrnil, naopak jej tečoval až do ochranné sítě!
32:32'
Hrajeme opět v plném počtu, Solovjov nemusel ani nijak trpět stresem z možného inkasování druhé branky.
31:47'
J. C. Lipon vlétl do pásma a dostal přihrávku do jízdy, jenže podobně jako Paršin, i Lipon přebruslil ideální možnost ke střele a následný projektil byl již velmi slabý.
30:47'
Paršin měl hodně času na pravém kruhu, vybruslil si však do ještě těžšího úhlu. Jeho pokus ale i tak Furchovi udělal určité problémy, český brankář ale má puk nakonec pod kontrolou.
30:21'
Ilja Solovjov (MIN) před brankou eliminoval možné zakončení za ním nabrusleného Berzinše tak, že mu zkrátka hokejku přesekl. Záchranný faul za dvě minuty.
29:39'
Jenže Riga z něj nic nevymáčkla, nepřesná přihrávka na modrou pro Jakse znamenala opětovné vynesení hry do středního pásma, což Minsku maximálně vyhovuje.
28:55'
Solovjov podél mantinelu najížděl do útočného pásma, tam ho však zastavil jeden z obránců domácího týmu. To znamenalo i plynulý přechod před Furchovu branku.
28:30'
Almqvist sebral nahozený kotouč na Furcha a rozjel útočnou akci, která ale díky Usovově kličce na modré končí ofsajdem.
27:57'
Domácí jsou již v plném počtu a dlouhé oslabení přečkali s jedinou inkasovanou brankou. Směrem dopředu to však Rize vůbec nejde.
27:23'
Lipon neměl přehled u mantinelu a nahrával pod sebe víceméně naslepo, jeho přihrávka nakonec z útočného pásma vyletěla až do vlastního obranného.
26:47'
Emils Gegeris vyhodil puk opět z pásma Dinama, domácí směřují k tomu, že by jediná inkasovaná branka v dlouhém oslabení mohla být i poslední.
26:03'
Další část přesilovky ale Riga strávila v útočném pásmu, vůbec první střelu na branku zapsal obránce Zile, Furch nicméně s přehledem vykopl betonem.
25:08'
Nakonec ale Riga přesto inkasuje a Minsk si buduje komfortní náskok. Protas nabídl puk do oblouku pro PAVLA VARFOLOMEJEVA, který si s útočníkem vyměnil pozici, bez napadání si najel až na vrcholek levého kruhu a přesnou střelou na bližší šibenici překonal Vorise – 1:4! Asistence: Alexej Protas, Adam Almqvist.
24:46'
Almqvist ale neudržel puk na modré, byl okamžitě signalizován ofsajd, což je pro domácí dobrá zpráva, neboť ti vyhazují opět přes všechny čáry.
24:10'
Stále pokračuje dlouhá přesilovka hostí, pomyslný obranný box domácích se i nadále svírá, Minsk navíc může hned točit hráče ze své střídačky.
23:25'
Prince opět operoval v předbrankovém prostoru a snažil se zakončovat, Voris ale jeho pokus dobře vykryl, navíc pak ve spolupráci s obránci dostal kotouč až k Furchovi.
22:56'
Velké oslabení pro domácí Dinamo! Andris Džerinš (RIG) nesmyslně poslal prudce na mantinel Jerjomenka, který padl hlavou na hranu mantinelu a okamžitě odjel do kabiny. Po krátké poradě je jasno, staronová posila Rigy dostává 5+20 minut za naražení zezadu a hosté mají dlouhou přesilovku!
22:25'
Dzierkals postrčil kotouč do útočného pásma, kde ale nikoho ze spoluhráčů neměl a Furch čeká stále na první zákrok proti přímé střele.
22:15'
A to se i tak děje, Voris přikryl nahození od modré a přerušil tím hru, zatímco Paršin jede prostřídat na lavičku.
21:32'
Pavel Varfolomejev nahrál mezi kruhy na dobře rozjetého Gorbunova, jeho pokus ale končí na prvním bránícím hráči Rigy. Domácí už zřejmě zbytek oslabení zvládnou.
21:02'
Prince tlačil puk před branku na Mitchella, tam ale stál dobře Mamčics a vyhodil puk až na druhou stranu k Furchovi.
20:20'
Riga po vyhraném buly ale okamžitě expedovala kotouč až za branku Furcha, kde ještě dokázal domácí Larionovs něco málo urvat ze zbývající početní výhody Minsku.
20:11'
Hned po 11 sekundách přichází vyloučení na domácí straně. Denis Paršin (RIG) nasadil zezadu Priceovi klasický šroubovák na ruku a už míří na trestnou za hákování.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:26.
Trápení rižského Dinama bylo v první třetině znát. Ačkoliv si přenášela do zápasu sérii dvou výher, v úvodu to nebylo vůbec znát a běloruský soupeř už za sedm minut vedl o dvě branky, navíc poslal na střídačku brankáře Nalimova. Domácí sice využili první nabídnutou přesilovku a snížili zásluhou Rihardse Bukartse, průběžný stav 3:1 ale z přesilovky v čase 15:44 ustanovil kapitán Shane Prince. Minsk je zkrátka aktivnějším týmem, častěji hraje na puku a zejména v přechodu do útočného pásma to Rize nesedí.

Střely na branku: 6 – 14
20:00'
19:39'
Znacharenko tělem u vlastní střídačky odstavil projíždějícího Scarletta a založil rychlý útok, který poměrně nešikovně zakončoval z bekhendu Falkovskij. Jeho pokus mohl ještě dorazit Voronin, Voris ale zasáhl včas a dvě sekundy před koncem bude jedno vhazování navrch.
19:10'
Nacházíme se již v poslední minutě hry, domácí Dinamo se zoufale snaží najít cestu do útočného pásma, aby se tam mohlo trvaleji usadit.
18:39'
Džerinš naskakuje na ledovou plochu, Riga tentokrát neinkasovala, hosté však nadále pokračují v útočných choutkách.
17:41'
Riga předvedla v oslabení výpad, který mohl klidně skončit gólem! Menell na modré zaváhal a Gegeris vedl po pravém křídle brejk a zakončil jej z pravého kruhu. Furch nevěděl, kde má puk, ještě Berzinš se jej snažil vydolovat. Nakonec došlo k neúmyslnému posunutí branky, tudíž celá akce skončila pro domácí neúspěchem.
16:39'
Andris Džerinš (RIG) jde oproti očekávání domácí střídačky na trestnou lavici. Ačkoliv dostal neúmyslný úder loktem do obličeje, rozhodčí jeho následný pád vyhodnotili jako filmování a posílají zkušeného hráče pryč ze hry.
15:44'
Jenomže po 16 sekundách je to stejně všechno jedno, Minsk jde zpět na dvě branky plus! Spooner zkusil tentokrát situaci zahrát z druhé strany, tentokrát byl již SHANE PRINCE na hranici brankoviště úspěšný a překonal Vorise. Stejně jako Riga, i Minsk tak využívá nabídnutou přesilovou hru – 1:3! Asistence: Ryan Spooner, Brennan Menell.
15:28'
Opět hosté spoléhali na důraz před brankou a Prince se tlačil do zakončení po střílené přihrávce, Voris ale beton na ledě udržel a nepustil hostujícího kapitána do tutového zakončení!
15:01'
J. C. Lipon (RIG) dle názoru rozhodčích zahákoval pronikajícího Mitchella a dostává jako druhý hráč Rigy dvě minuty.
14:45'
Francis Paré přebruslil křížem na pravé křídlo, kde se mu nabídl prostor ke střele. Voris nicméně dobře zasáhl vyrážečkou, bude se ale vylučovat, Minsk má signalizovanou výhodu.
13:52'
Mamčics nerozehrál zcela přesně, přesto se však domácí drží i nadále na puku. Nemohou se ale před Furchovu klec vůbec dostat.
13:03'
Chyba při rozehrávce domácích a trestat to chtěl Spooner, jehož pokus v nájezdu ze středního pásma ale nebyl nijak přesný. Riga následně jenom vyhodila na středový kruh.
12:29'
Voronin zůstal viset volný mezi kruhy a po přihrávce bez přípravy pálil, Voris však nemusel ani zasahovat, puk rozduněl jenom zadní plexisklo v překrásné aréně.
12:25'
Celou dvouminutovku nakonec domácí ustáli bez inkasované branky, Menell střelou od modré střídajícího gólmana Rigy nepřekvapil a následuje další komerční přestávka.
11:58'
Voris se dobře přesunul proti střele Varfolomejeva z levého kruhu a jeho nepříjemný pokus do horní části branky vyrazil maskou.
11:19'
Prince podél prken nepřesně rozehrál a do herní situace se tak zapojil i Furch, který poslal střídající formaci dlouhou přihrávkou dopředu.
10:46'
Zack Mitchell dostal při brejku do otevřené obrany Rigy kotouč hned dvakrát, zatímco poprvé zblízka jenom přes Vorise přepadl a nezakončil, v druhém případě trefuje jenom nastavenou lapačku domácího brankáře!
10:23'
Jevgenij Gračov (RIG) při snaze zastavit Princeho, strčil hráči Minsku hokejku pod brusli, z čehož vzniklo podrážení a následný dvouminutový trest.
10:08'
Nakonec Riga dokázala početní výhodu využít a otřesný start do zápasu alespoň částečně koriguje. V přesilové hře měl hodně prostoru u mantinelu Roberts Bukarts, který cpal okamžitě puk na brankoviště. Tam byl nejdůraznější jeho bratr RIHARDS BUKARTS, který nakonec protlačil kotouč až za záda Furcha – 1:2! Asistence: Rihards Bukarts, Reece Scarlett.
09:21'
Indrašis se dobře protlačil přes modrou, následnou přihrávkou ale nikoho nenašel a obrana Minsku reaguje nejsnadnějším způsobem: vyhodit puk až za Vorisovu kasu.
08:47'
Zanedlouho však přichází další vyloučení na straně Minsku. Roman Gorbunov (MIN) je vyhozen na trestnou za hákování.
08:26'
J. C. Lipon mohl hned ukrojit ze ztráty jeden gól, když dobrým důrazem před brankou získal kotouč, zblízka jej ale nad Furchův beton již nedokázal zvednout!
07:01'
Nalimov není vůbec spokojen se svým střídáním, na střídačku tak odjel velmi rozladěn a vyrážečku zahodil skoro přes půl lavičky. Na jeho místo tak či tak nastupuje Janis Voris.
07:01'
Ztráta kotouče od Paršina vynesla druhý gól Minsku! Hosté pak rychle nabruslili do útočného pásma a přihrávku do předbrankového prostoru sice měl Mamčics, ledabylým vyhozením ale našel jenom hůl ILJY SOLOVJOVA. Obránce Minsku si ještě vybruslil na levý kruh, aby měl čistější prostor před sebou a přesnou střelou mezi Nalimovovy betony vyhání domácího brankáře střídat – 0:2! Bez asistence.
06:19'
Po ofsajdu domácího Dinama následuje krátká komerční přestávka.
06:00'
Po levém křídle nabruslil do útočného pásma Gegeris a vracel kotouč pod sebe. Na hranici třetiny nastal posléze prostor pro střelu, kterou ale Furch kryje.
05:30'
Více už toho lotyšský celek nestihl, a tak Menell naskakuje zpátky na led s vědomím, že jeho vyloučení týmu v tomto momentě vůbec neublížilo.
04:44'
Scarlett dostal přihrávku na modrou a podél lajny vyzval ke střele Džerinše, jeho pokus Furch vyráží. Následný souboj o puk dopadl lépe pro hosty, kteří vyhazují.
04:06'
Krátce poté ale Minsk dvakrát za sebou vyhodil a puk v obou případech skončil až za brankou Ivana Nalimova. Hosté zatím oslabení v pohodě brání.
03:33'
Indrašis si sjel až na kruhy a přihrávkou na pravou tyč hledal spoluhráče, jenže oba clonili v předbrankovém prostoru a na přihrávku nedosáhli. Riga ale pokračuje v útočném pásmu.
03:24'
Brennan Menell (MIN) to s důrazem u mantinelu přehnal, Berzinše narval krosčekem na hrazení a dostává okamžitě dvě minuty. Riga má tak první přesilovou hru v zápase.
02:44'
Zile si nahodil puk ze středního pásma až kamsi za branku Furcha a snažil se puk dojet, cestu mu ale zatarasil Děrjabin, který ho za pukem nepustil a nechal spoluhráče za sebou rozehrát.
02:02'
Ani v dalších minutách od inkasované branky se hra příliš nezměnila. Stále je to Minsk, který tvoří hru a neustále vyvíjí nápor na rižskou obranu.
00:37'
A hned z prvního vhazování před brankou Rigy jde Dinamo do vedení! Děmkov shrábl vyhrané buly a zahrál pod sebe na Usova, který se neunáhlil, nýbrž přistrčil puk na zcela volného STĚPANA FALKOVSKÉHO, jehož tvrdá střela šla nad rameno přesouvajícího se Nalimovse – 0:1! Asistence: Ilja Usov, Arťom Děmkov.
00:33'
Před vhazováním ještě probíhá vysvětlování rozhodcovského štábu na domácí střídačce, po chvilce je ale jasné, že vhazovat se bude skutečně před Nalimovovou brankou.
00:32'
Nakonec to vyřešil Džerinš vyhozením na zakázané uvolnění, elitní formace Rigy tak vystřídat nemůže. Právě Džerinš nastupuje letos do prvního zápasu v Rize, za kterou odehrál už 352 zápasů.
00:02'
Utkání před prázdnými tribunami v Rize začíná. Úvodní buly vyhrál domácí celek, který toho vepředu však moc nepředvedl a musí se od prvních sekund bránit.
00:01'

Dinamo Riga: Nalimov (Voris) – Zile, Scarlett, Maione, Mamčics, Skvorcovs, Ošenieks, Jaks – Paršin, Indrašis (A), Darzinš (C) – Rihards Bukarts, Džerinš, Dzierkals – Roberts Bukarts, Gračov, Lipon – Gegeris, Berzinš, Larionovs – Zyrjanov.

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Solovjov, Menell, Falkovskij, Jerjomenko, Almqvist, Znacharenko (A), Děrjabin, Martynov – Prince (C), Spooner, Z. Mitchell (A) – Alistrov, Gorbunov, Varfolomejev – Usov, Paré, Děmkov – K. Voronin, Protas, Kogalev.

Rozhodčí: Belov (RUS), Kudrjašov (LAT) – Kučava, Nikolajev (oba RUS).
DINAMO RIGA
Tarasovova divize: 5. místo, 40 zápasů, 21 bodů, skóre 84:155, bilance 4-3-7-26

Riga, to je zcela odlišný příběh. Klub z hlavního lotyšského města se několikátý ročník za sebou motá na spodku tabulky a body sbírá velmi sporadicky. Od 3. října do 14. listopadu za sebou táhla těžce negativní sérii 14 proher, z čehož dvě byly nakonec kontumačně (koronavir). Vůbec poprvé v celém letošním ročníku zaznamenalo Dinamo dvě výhry v řadě až v posledních zápasech, nejprve vyhrálo na Spartaku 5:2, aby pak otočilo domácí zápas proti moskevskému Dynamu a vyhrálo 5:4. Pro Dinamo to byla teprve čtvrtá výhra v základní hrací době.
HC DINAMO MINSK
Tarasovova divize: 4. místo, 41 zápasů, 49 bodů, skóre 123:119, bilance 12-11-3-15

Běloruský klub hraje tradičně našláplou Tarasovovu divizi, kde má moskevské CSKA s Dynamem, Jaroslavl a Rigu. V konkurenci těchto soupeřů na tom není špatně, do čtvrtečního utkání si přenáší povedenou sérii posledních čtyř zápasů, ze kterých ve třech případech bodoval. Zejména výhra proti Omsku a Petrohradu (obě po prodloužení) se počítají. Jinak Minsk střídá výhry s prohrami, na Štědrý den například odehrál s Magnitkou zcela vyrovnaný špíl (prohra 2:3), aby v posledním utkání roku 2020 překvapivě podlehl doma Nižněkamsku 4:5.
Krásný čtvrteční večer při sledování Kontinentální hokejové ligy! Od 18:30 budeme sledovat souboj dvou nejhorších týmů Tarasovovy divize, nikoliv však celé soutěže. O nejhorším týmu KHL se dá mluvit pouze v případě domácích, a to Dinamo Rigy, která za 40 zápasů vyhrála pouze sedmkrát, ani letos to tak nebude v Lotyšsku žádná velká sláva.

Dinamo Minsk předvádí o něco lepší výkony, ve vyrovnaném středu tabulky západní konference by v současném momentě šlo do play-off, avšak ani v případě běloruského týmu se nejedná o zvlášť povedený průběh ročníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.